PDA

View Full Version : Прецаках си лицето...



0wn3r
10-03-2007, 21:06
Здравейте, на 14 години имах сериозен проблем с акнето и чух доста добри отзиви за салициловия спирт и хлорнитромицина.Да, ама бях достатъчно тъп, че си взимах от 2%-овия спирт и си измазвах цялото лице.И, ето, година след това резултата е на лице. (буквално). Лицето ми започва да се сбръчква, кожата е станала ужасно суха, а преди беше мазна... Е, чакам съвети... До колкото знам, все още съм в пубертета и процеса е обратим - хормони бушуват, кожата регенерира и т.н.
П.П. Знам, че съм се прецакал, не ми трябват мнения от рода на "Мале, колко си зле и други такива.А, да и моля, не ме съветвайте да отида на дерматолог, за това мога да се досетя и сам. :) Искам да ми кажете някакви народни мазила или витамини за регенериране на кожата... Благодаря предварително.

GerSity
10-03-2007, 21:10
едно въпросче само...колко процентов трябва да се взема за нормални резултати!? :)

LuCiFersAngeL
10-03-2007, 21:16
Ами предполагам, че и сам си се досетил да си вземеш хидратиращ крем, който да използваш за през деня. Иначе можеш да опиташ да си направиш маска на лицето с мед. Наклепваш се хубавичко, стоиш 20-тина минути и след това измиваш. Мога да ти препоръчам и да си вземеш Етерично масло за суха кожа (на Икаров например). Аз използвам масло за чувствителна кожа и съм много доволна. Само че не можеш да го исползваш през деня ( не и ако искаш да излизаш, но ако ще си стоиш вкъщи става), защото все пак е масло - кожата ти ще лъщи. Затова аз го използвам вечер. Намазвам се преди да си легна и то си действа през цялата нощ. За сега това. Ако се сетя за още нещо пак ще пиша. Успех! :-)

ubuntu
10-03-2007, 21:20
МОй човек мисля че си усетил тръпката на народните простотии... и продължаваш да питаш за още отивай там кадето му е мястото хората в болниците не хапят ... могат да ти помогнат но не и да ти навредят колкото ти сам си си навредил . . . И все пак може да си вземеш NIVEA SOFT овлажнява кожата - понеже аз съм със суха кожа и през зимата когато е студено започва да ми се бели лицето го ползвам и има добър ефект !

m1t3t0
10-03-2007, 21:27
Ами предполагам, че и сам си се досетил да си вземеш хидратиращ крем, който да използваш за през деня. Иначе можеш да опиташ да си направиш маска на лицето с мед. Наклепваш се хубавичко, стоиш 20-тина минути и след това измиваш. Мога да ти препоръчам и да си вземеш Етерично масло за суха кожа (на Икаров например). Аз използвам масло за чувствителна кожа и съм много доволна. Само че не можеш да го исползваш през деня ( не и ако искаш да излизаш, но ако ще си стоиш вкъщи става), защото все пак е масло - кожата ти ще лъщи. Затова аз го използвам вечер. Намазвам се преди да си легна и то си действа през цялата нощ. За сега това. Ако се сетя за още нещо пак ще пиша. Успех! :-)
Я кажи пак,само мед върху лицето слагаш,така ли?

0wn3r
10-03-2007, 21:28
едно въпросче само...колко процентов трябва да се взема за нормални резултати!? :)Съветвам те въобще да не се занимаваш.Купувай си крем Здраве и си мий лицето редовно.Вечер измивай лицето си с тоалетно мляко.Това е за нормални тийнейджъри. Ако твоето е болестно състояние, сама се сещаш - иди на дерматолог.Той ще ти изпише лекарства и т.н. Но те съветвам - не се занимавай с спирт(как бих се радвал някой да ми го каже т'ва и на мен преди една година...)

До другите 2-ма - благодаря за съветите, ще се възползвам, но не отказвам още. :-k

LuCiFersAngeL
10-03-2007, 21:34
Ами предполагам, че и сам си се досетил да си вземеш хидратиращ крем, който да използваш за през деня. Иначе можеш да опиташ да си направиш маска на лицето с мед. Наклепваш се хубавичко, стоиш 20-тина минути и след това измиваш. Мога да ти препоръчам и да си вземеш Етерично масло за суха кожа (на Икаров например). Аз използвам масло за чувствителна кожа и съм много доволна. Само че не можеш да го исползваш през деня ( не и ако искаш да излизаш, но ако ще си стоиш вкъщи става), защото все пак е масло - кожата ти ще лъщи. Затова аз го използвам вечер. Намазвам се преди да си легна и то си действа през цялата нощ. За сега това. Ако се сетя за още нещо пак ще пиша. Успех! :-)
Я кажи пак,само мед върху лицето слагаш,така ли?

еми да. Само за това се сещам да е подходящо за суха кожа. Както казах - наклепваш се по лицето с мед, стоиш и после измиваш. Това е!

m1t3t0
10-03-2007, 21:55
Ами предполагам, че и сам си се досетил да си вземеш хидратиращ крем, който да използваш за през деня. Иначе можеш да опиташ да си направиш маска на лицето с мед. Наклепваш се хубавичко, стоиш 20-тина минути и след това измиваш. Мога да ти препоръчам и да си вземеш Етерично масло за суха кожа (на Икаров например). Аз използвам масло за чувствителна кожа и съм много доволна. Само че не можеш да го исползваш през деня ( не и ако искаш да излизаш, но ако ще си стоиш вкъщи става), защото все пак е масло - кожата ти ще лъщи. Затова аз го използвам вечер. Намазвам се преди да си легна и то си действа през цялата нощ. За сега това. Ако се сетя за още нещо пак ще пиша. Успех! :-)
Я кажи пак,само мед върху лицето слагаш,така ли?

еми да. Само за това се сещам да е подходящо за суха кожа. Както казах - наклепваш се по лицето с мед, стоиш и после измиваш. Това е!
Ще го пробвам,че и на мене доста суха ми стана кожата :) мерси за инфото

mistral
10-03-2007, 22:00
салициловия спирт върши работа като лосион, ама със крем отгоре.
аз лично имах проблеми по едно време и ми предписаха някъф лосинон с антибиотик Зинерит се казва. малко е скъпичък (18лв.) ама определено е най-доброто което съм ползвала.
другите лептени и боклуци недей...

Sweet__baby
10-04-2007, 06:01
Предимно за акне се използва 1%-вия силицилов спирт.....другия е по-силен...
Може да се маже цялото лице, но поне през 1 ден (с 2%-вия), а с другия може и всеки ден. :)

i'm so excited!
10-04-2007, 08:51
аз лично правя така (нямам акне де, но кожата става хубава).
вечер преди да си легна чистя с тоалетно мляко, измивам с една пяна за лице и мацам с 1% салицилов спирт.
сутрин ставам измивам със същата пяна и мажа с нещо хидратиращо или детски крем бочко.
след 4 дена процедурки в моемнта нямам нито 1 пъпка на лицето (да чукам на дърво ](*,) )
иначе бочко ти препоръчвам , мазно мазнооо

mechtaq_za_teb
10-04-2007, 09:06
Както ти казаха по-горе-маска от мед и също така хидратиращ крем.

peteto89
10-04-2007, 09:21
ILI bo4ko ili krem zdrave te pone nqma da ti navredqt
ili si napravi maska s trici i zehtin toi omaznqva kojata i qpravi meka uspeh ama si idi na lekar tva e seriozno useh

zornitza
10-04-2007, 15:50
preporu4vam slednoto:1 uzrql banan,1 lugitza med i edna zehtin,olio ili nqkakvo dr. maslo.ma4ka6 banana/ama da ne e zelen :!: /slaga6 meda i zehtina,razburkva6 hubavo i se klepoti6.izmiva se s hladka voda. ne se buzikam.az imah stra6no dehidratirana koja na rutzete i tova pomogna/na dopir prez zimata bqh kato pila :cry: /nadqvam se i na ti pomogne.

ражур
10-06-2007, 16:10
Гадно наистина :?
Можеш да се опиташ поне малко да оправиш щетите.Вземи си качествена козметика колкото и да е скъпа,все пак това е лицето ти.
Като за начало си купи някакъв хубав хидратиращ крем,например на La Roche Tolleriane е много хубав и съдържа витамини,струва горе долу 22лв.Козметиката им се продава в по големите хипермаркети и в Бонжура на Славейков.Направи си някаква маска за лице :arrow: Смесват се един жълтък,една супена лъжица кокосово масло(на Икаров),една лъжичка билков мед и малко кисело мляко.Слагаш си я на лицето и седиш 15 минути след това отмиваш.Друго незнам какво да ти кажа

lazare
10-06-2007, 23:43
Mani mani ta i az nali sam qk i az da si zema 2% salicilov :( :( :( mani tva ta i sq se maja s nekakav DALACIN N tva dali pomaga nqkoi moje li da mi kaje ??? :smt017

Dark_Angel_F
10-07-2007, 10:27
Попринцип този тип медикаменти се използват кокретно върху появила се пъпка , а не върху цялото лице . Според мен трябва да престанеш със спиртовете и да си вземеш хидратиращи продукти за лице , а най-добре е да отиден при дерматолог - той знае най- добре как да да постъпи в твоя случай.

Fagile
10-08-2007, 10:14
Здравейте, на 14 години имах сериозен проблем с акнето и чух доста добри отзиви за салициловия спирт и хлорнитромицина.Да, ама бях достатъчно тъп, че си взимах от 2%-овия спирт и си измазвах цялото лице.И, ето, година след това резултата е на лице. (буквално). Лицето ми започва да се сбръчква, кожата е станала ужасно суха, а преди беше мазна... Е, чакам съвети... До колкото знам, все още съм в пубертета и процеса е обратим - хормони бушуват, кожата регенерира и т.н.
П.П. Знам, че съм се прецакал, не ми трябват мнения от рода на "Мале, колко си зле и други такива.А, да и моля, не ме съветвайте да отида на дерматолог, за това мога да се досетя и сам. :) Искам да ми кажете някакви народни мазила или витамини за регенериране на кожата... Благодаря предварително.

lele gorki4kia :smt010 da mislq 4e tr da si vzeme6 hidratira6t krem i to na clinique ot 3te stupki pri tova. otidi na vito6ka v onia hubavia magazin ili v beauty zonata i tam govori s nqkoe mommi4e da ti napravi test za kakuv tip koga si, no si vzemi mnogo omuznqva6t du6o...kakk moge sas spirt... 6e se opravi6 spoko spoko