PDA

View Full Version : Каква книга бихте прочели?



so^sweet
10-04-2007, 14:21
В днешно време по-голямата часто от младите нора не четат книги(и изпускат много). Каква спопред вас е книгата която би им харесала
Ако вие можехте да напишете книга кава щеше да е тя?

xXxScreamxXx
10-04-2007, 14:24
mi ne6to po interesno za6to ne 4etat mi ko na 80 % ot mladite hora pod igoto ne im haresva ( na men mi e bezrazli4na knjkata )
e to seki moje da napi6e kniga dryg e v1prosa dali 6te e interesna dali 6te se 4ete i t1i natat1k..............

Obsession
10-04-2007, 14:34
На мен ми харесва как пише Паулу Куелю :-) Аз едва ли бих написала книга, пиша разкази, боикновено на любовна тематика, но не много разнежени, по-скоро земни, радвижени, с много метафори. Предполагам, че на младите би им харесало нещо свързано с младостта, нещо хем забавно, хем увлекателно, без много подробности и определено не разказващо за период преди 100 години и то, ако действието се развива точно в България. В този ред на мисли и на мен "Под Игото" ми е безразлична, но я уважавам като книга.

VeSna
10-04-2007, 14:36
В днешно време по-голямата часто от младите нора не четат книги(и изпускат много). Каква спопред вас е книгата която би им харесала
Ако вие можехте да напишете книга кава щеше да е тя?

Незнам какво харесваш - от живота, заплетена с убийства, романтична... Аз си падам по романтиката и щастливия край и любовни романи на ИРИС... Вече имам около 150 и поне още 50 са ми давали да чета. Друго - Днаниел Стийл - страхотни книги (ако си намериш Белезите на времето няма да съжеляваш...) Ако пък си харесва нещо от рода на "Шифъра на Леонардо", "Шестото клеймо", "Кости" или пък на Стивън Кинг "То" има много книги и жанрове...

ПС: Книгата е много по-ефектна и хубава от филм и прочие. Аз предпочитам да чета, а телевизора почти не го включвам...

_BoSSy_
10-04-2007, 14:47
"Шифърът на Леонардо" на Дан Браун- велика книга!!!Харесвам също и ''Мъглата" на Стивън Кинг, а тук някъде прочетох за "То"-мисля да я започвам.. а също и "Таините на отвъдното" на Богомил Герасимов е добра книга..и така такива книги ми харесват на мен:):)

Борат
10-04-2007, 16:59
Аз съм от тия дето не четат :oops:


ПС: Книгата е много по-ефектна и хубава от филм и прочие. Аз предпочитам да чета, а телевизора почти не го включвам...

Уау :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

FelisDirus
10-05-2007, 16:29
Досега от изредените неща единствено "Под игото" има някаква художествена и литературна стойност...


За пръв път не съм съгласна с теб. :D
Според мен "Под игото" не струва. 3 пъти сядах да го чета.. и трите не успях да стигна до края. Човек трябва да има железни нерви за тази книга. Вазов като цяло не ми допада. Особено, ако го сравнявам с Димитър Талев, който е страхотен - един от любимите ми български автори.

Въпреки че Талев се изучава в 12 клас, аз прочетох "Железният светилник" и "Преспанските камбани" от четирилогията още в 10, както и "Хилендарският монах".

Това са книги, които Трябва да бъдат прочетени.

^Sam90^
10-05-2007, 17:11
Съгласен съм, че книгата е много по-стойностна от филма. Доказателство за това са всички филми, които са правени по книги - разликата между двете е километрична.

Чета фантастика главно, понякога исторически романи, но когато са представени по по-завладяващ начин, а не просто разказ за нещо.

ПП: Како, подкрепям напълно за Под игото - и аз не можах да я дочета до края.. нито един от няколкото пъти, които опитвах... :roll:

^Sam90^
10-05-2007, 17:14
Съгласен съм, че книгата е много по-стойностна от филма. Доказателство за това са всички филми, които са правени по книги - разликата между двете е километрична.

Чета фантастика главно, понякога исторически романи, но когато са представени по по-завладяващ начин, а не просто разказ за нещо.

ПП: Како, подкрепям напълно за Под игото - и аз не можах да я дочета до края.. нито един от няколкото пъти, които опитвах... :roll:

`Death`Whore``
10-05-2007, 22:49
Хихо, може да не се обичаме с теб, но си интелигентен. Мда, и аз избгявам комерсиалните простотии...никога няма да прочета нещо на Паулу Куелю - омръзна ми всяка втора путка да го знае.

Бтв, заглавието на темата е написано много правилно - те не четат и не знаят какво им харесва...но дори да решат, че "биха прочели" нещо, няма да си направят труда да го направят. Колко жалко...поне да четат глупости...но да четат!

А "Под игото" е яко, макар че не ми е от любимите 5 яки произведения на Перверзния дядка :mrgreen:
Мда...слепите виждат истински, лудите осъзнават какво става... O:)

А за книгите и филмите...няма и бегла база за сравнение. Трябва книгата да е от много бездарен автор, а филмът да е с невероятен сценарист, актьори и режисьор, за да има база за сравнение...голям смях беше една от любимите ми книги - "Аз, роботът". Няма нищо общо с книгата...Уил Смит с кецове :shock: :shock: :shock: :shock: Не че е лош филмът...ако не си чел сносна фантастика, ще се накефиш - краят беше завъртян добре обаче, признавам...



Аз признавам, че не чета много...но обожавам да чета. Книгите ми дават невероятни усещания...обичам фантастика - добре, че тати е фен и имаме доста книжки :-D

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:01
Не се изказах правилно - въпросът е в това, че всяка втора путка го харесва. Доколкото чете, разбира се. :-)

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:04
Бтв, обожавам старите книги с дебели корици :lol: А и тези след 1990 са неграмотни...

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:11
Екзактли. :) Иначе има много красиви филми...много разчувстващи...с красиви послания...
Поздравче - Азимов - "Сали".

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:17
За коли става въпрос. Много готино разказче. :) Сали е една мацка-количка :-D

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:26
АА, да...знам я тази книга :) Аз в момента не чета нищо. Последно започнах сборникът "Скромният гений" на Вадим Шефнер, първият разказ беше много, много як, но след това ми доскуча и спрях. Преди това прочетох "Заложници в рая" на Саймък...а преди това "Свят на смъртта", забравих автора /тук ме е срам...на върха на езика ми е името.../.

Бтв, намерих си една много любима книжка, която тати ни четеше, когато с Буут бяхме малки. Не че разбирахме нещо...

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:31
А аз пиша данни на Голфове :-D

Книжката е "Момиченцето от Земята" на Кир Буличов. Диста е опърпана, от 81-ва е. Много сладка книжка.
А за твоята книга...попитай по сергиите, на които хората продават стари книги...доста такива се навъдиха...

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:34
Аз ако се видя с пари, е добра идея да си накупя книги. :)

thefreak
10-05-2007, 23:37
Фотошоп наръчника брои ли се за книга?

`Death`Whore``
10-05-2007, 23:38
А аз - за ядене. :oops: Но ако се хвана сериозно на работа, ще събирам голяма част от изкараното.

thefreak
10-05-2007, 23:51
Фотошоп наръчника брои ли се за книга?

Не, това е учебник...
Damn...
Май почти никви книги не съм прочел деба...

thefreak
10-06-2007, 00:05
Което ми напомня да споделя, че този раздел го посещавам често и следя, макар и да не пиша почти в него и ми прави впечатление, че много хора пишат, но малко четат...

Става като онзи виц- "Чукча писател, не читател"

За това говори и колко хора са писали в тази тема и колко по принцип пишат и хвалят разни произведения...

(примерно наскоро публикувах тук едно, неграмотно и пълно с грешки съчинение, което съм писал друсан... ](*,) )
И какво искаш да кажеш по-точно?

thefreak
10-06-2007, 00:50
не схващаш ли?? :shock:
Смисъла или съдържанието?

ScionOfStorm
10-06-2007, 07:43
Аз съм си изявен фен на фентъзито + ако набарам някоя митология/древни приказки/митове и легенди. От сериозната литература малко неща съм чел, признавам си, от време на време може и да попрочета някоя глупост на Джак Дю Брюл или нещо подобно, кримки еднодневки. :)

Rock & Roll Queen
10-06-2007, 17:46
Напоследък отново се активизирах в четенето. След цяло лято през което не докоснах и една книга. Преди няколко дена прочетох 'Животинската ферма' на Оруел и много ми хареса. Като цяло харесвам стила му, но съм чела само фермата и 1984.
Оня ден прочетох и 'За хората и мишките' на Стайнбек и вчера почнах 'Тортила Флет'. Само че първото май повече ми харесва...
След като прочета тоя том с разкази на Стайнбек, мисля да чета 'Полет над кукувиче гнездо'
ПП: А някой да предложи нещо друго на Оруел?

Rock & Roll Queen
10-06-2007, 18:02
Познай колко може да знае английски едно 14 (почти) годишно момиче. :lol:
Като заживея в Швеция другата година ще потърся на шведски. :roll:

Rock & Roll Queen
10-06-2007, 18:10
Умник. :roll:

az_az_az_az
10-06-2007, 18:14
Досега от изредените неща единствено "Под игото" има някаква художествена и литературна стойност...


За пръв път не съм съгласна с теб. :D
Според мен "Под игото" не струва. 3 пъти сядах да го чета.. и трите не успях да стигна до края. Човек трябва да има железни нерви за тази книга. Вазов като цяло не ми допада. Особено, ако го сравнявам с Димитър Талев, който е страхотен - един от любимите ми български автори.

Въпреки че Талев се изучава в 12 клас, аз прочетох "Железният светилник" и "Преспанските камбани" от четирилогията още в 10, както и "Хилендарският монах".

Това са книги, които Трябва да бъдат прочетени.


Кучета, Вазов е велик! "Под игото" е една от малкото книги, която съм чел от задължителните, и съм я чел с кеф! Хареса ми много, просто една световна класика!

Briseis
10-06-2007, 23:57
Обичам да чета. Обичам Уайлд. За жалост прочетох всичко, което имаше в нашата библиотека, а нямам много пари за книжки.
От Оруел съм чела само "1984". Прочетох я, защото в учебника ми по Английски имаше откъс от книгата, как медиите манипулират мисленето на масата и как им въздействат.
Харесвам и Стайнбек. Наскоро прочетох "Гроздовете на гнева". Много силна книга!
Последно прочетох "Бел Ами" на Ги Дьо Мопасан. Трябваше ми за училище. Лека и развлекателна книжка, за следобедно четене. Харесвам такива романчета.
:-)

tony_8989
10-07-2007, 14:24
ami az li4no pi6a knigi za jivota..mnogo haresvam tezi na Daniel Steel...

FeelTheBeat
10-07-2007, 15:32
Последните две книги, които прочетох бяха "Птиците умират сами" на Колийн Макълоу и "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд. И двете определено ми харесаха, особено втората.

Rock & Roll Queen
10-07-2007, 20:09
А какво ще кажете за 'По пътя' на Керуак?
Бащата ми я препоръча днеска. :roll:

mila_pila
10-09-2007, 14:59
аз ви препоръчвам да прочетете нещо на братя Стругацки. Тия хора са ми идоли вече :wink:
а за даниел стийл направо нямам думи... тая е чете.. ъъъ баба ми :lol:

mila_pila
10-09-2007, 22:35
аз ви препоръчвам да прочетете нещо на братя Стругацки. Тия хора са ми идоли вече :wink:
а за даниел стийл направо нямам думи... тая е чете.. ъъъ баба ми :lol:

СтругаТСки ;)

ъъ ти ли си човекът, който в момента държи екземпляр от тяхна книга и гледа надписа СТРУГАЦКИ?
и много издребнявам нещо..

mila_pila
10-09-2007, 22:58
сори.. просто съм свикнала да се защитавам, дори когато не ме нападат..
Peace & good night

Rock & Roll Queen
10-15-2007, 20:55
^Никой не се и съмнява в тва :lol:
Аз преди няколко дена изпапах една книжка набързо: Дневниците на Джорджия 4 - няква тотаална глупост.

sladur4e_yo
10-21-2007, 19:29
Az obi4am priklju4enski romani.Ljubimia mi avtor i Jul Vern.

EMOgirl92
11-01-2007, 18:49
Mmmmm ve4e rqdko se sre6ta teenager koito da 4ete knigi :D No puk ne6ty po suvremenno primerny "Dqvola nosi prada" moje da se haresa na nqkoi :) Az v momenta q 4eta ,mn e qka taq kniga (pone spored men de) zaslujava si da q pro4ete6.Kolkoto do tova kfa kniga bih napisala az nqmam predstava moje bi ne6ty po suvremenny ili puk...... oh ddz :D

mila_pila
11-01-2007, 20:09
Последно прочетох "Краят на вечността" на Айзък Азимов. Интересен сюжет, готини послания, но повече ми харесва стилът Стругацки. Предпочитам нищо да не се случва, да не е оплетено и да пият много :D
Сега чета "Тъй рече Заратустра" на Ницше. Исках да се просветя в основите на нихилизма и започнах да изучавам Ницше от тая книга.
Та явно в последно време бих прочела някоя философска книга или фантастика, но това е само период..

rainboOW
11-02-2007, 14:04
..mnogo haresvam tezi na Daniel Steel...
мда страхотна писателка е, успява да грабне :smt001 даже на една нейна книга беше написано "America reads Danielle Steel" :)
Аз лично препочитам да чета разни книги, които ме провокират да размишлявам за човешката съдба и не е зле, когато има някой и друг любовен възел :smt007

Lysander
11-03-2007, 18:52
Аз пък нищо лошо не намирам в книгите на James Rollins, определени от някои като кримки-еднодневки . Много ми допадат последните му 4 романа :neutral:

DisciplineAndOrder
11-05-2007, 16:31
Последно прочетох "Портретът на Дориън Грей" от Оскар Уайлд.Книгата много ми хареса!"Парижката Света Богородица" на Виктор Юго също ми хареса много...Книгите на Чейс също са страхотни!Дан Браун пише много хубави неща...

limon4e_f
11-05-2007, 17:48
Последното ,което прочетох беше "Шогун".Това е велика книга...Наистина я препоръчвам горещо!"Цветът на магията"на Тери Пратчет също е много хубава.Колкото до така коментираното "Под игото" -на мен ми хареса.Освен това обожавам литературата за 7ми клас ( просто ходих при много добра учителка , която е главната причина за това).
Колкото до това какво би се харесало...Ами зависи от човека.Има хора , които няма да прочетат и една страница , защото ( по думите на една приятелка) "просто не им се получават нещата с книгите..."-т.е. ги мързи.Въпреки , че нямам голям читателски опит ( но напоследък се опитвам да натрупам) , класиката си е класика и това не е случайно...

Dumb
02-22-2008, 19:11
Книгата която чета сега е Човекът който се смее на Виктор Юго. Грабващо начало! :)

Dumb
02-22-2008, 19:13
Eй, съжалявам ама пак нямям эапетаи и кавички :x

everything_ends
03-06-2008, 10:06
Обичам да чета Стивън Кинг и Дийн Кунц 8)
Ъмм книгата,която искам да прочетаа "Парфюм-историята на един убиец" мисля,че беше

Някой знае ли нещо повече?