PDA

View Full Version : Да кандидаствам ли??



tItEufFf
10-04-2007, 17:40
Значи...сега съм 7 клас и съм изправена пред дилемата дали да кандидаствам или не. Училището, в което е уча не е от най-елитните, но там уча 3 езика (руски, английски, немски)... Бала за него е окло 23-25...Ако ще кандидаствам се надявам да отида в училище където бала е над 31... Аз съм си избрала 2 училища, в които да кандидаствам, но те са много далеч от нас, а сегашното ми даскало е много близко - на 2 мин път. ... Направо се побърках и не знам какво да правя. Още не е късно да започна уроци, но времето лети....Вие какво бихте направили на мое място? :?

thefreak
10-04-2007, 17:45
Значи...сега съм 7 клас и съм изправена пред дилемата дали да кандидаствам или не. Училището, в което е уча не е от най-елитните, но там уча 3 езика (руски, английски, немски)... Бала за него е окло 23-25...Ако ще кандидаствам се надявам да отида в училище където бала е над 31... Аз съм си избрала 2 училища, в които да кандидаствам, но те са много далеч от нас, а сегашното ми даскало е много близко - на 2 мин път. ... Направо се побърках и не знам какво да правя. Още не е късно да започна уроци, но времето лети....Вие какво бихте направили на мое място? :?
На твое е място бих си избрал някое даскало според моите интереси, не според бала или това къде се намира.

xXxScreamxXx
10-04-2007, 17:45
da kandidatstvam naprimer

sexy_devil4e
10-04-2007, 17:46
еми,мила ,според менн е по-добре да кандидатстваш,ще си в по-елитна гимназе,независимо колко е далече от вас,едно е да кажем да кажеш-завърших английската(премерно) и друго цуфра на непознато у-ще,но както си прецениш :wink:

Forest_girl
10-04-2007, 17:57
Зависи ти какво искаш. Аз бих кандидатствала, но ако ти харесва си стой там! :wink:

desi_bonbona
10-04-2007, 18:00
po-dobre e da kandidatstva6. ne se znae oba4e dali 6te izkara6 bal 31, no vse pak opitai. ako ne uspee6 6te moje da si ostane6 v staroto u4ili6te, no pone 6te si opitala ;))

tItEufFf
10-04-2007, 18:05
po-dobre e da kandidatstva6. ne se znae oba4e dali 6te izkara6 bal 31, no vse pak opitai. ako ne uspee6 6te moje da si ostane6 v staroto u4ili6te, no pone 6te si opitala ;))

Не е сигурно дали ще мога да остана в старото училище. Всички даскалки казват, че няма да можем да се върнем, но моята и други майки са разпитвали и всички са отричали такова нещо... :?

Violenza
10-04-2007, 18:10
Очакваш ние да ти кажем дали да кандидатстваш или не?!

Момиче, това е ТВОЕТО бъдеще, сама трябва да прецениш какво искаш.

sladkish_14
10-04-2007, 18:11
po-dobre e da kandidatstva6. ne se znae oba4e dali 6te izkara6 bal 31, no vse pak opitai. ako ne uspee6 6te moje da si ostane6 v staroto u4ili6te, no pone 6te si opitala ;))

Не е сигурно дали ще мога да остана в старото училище. Всички даскалки казват, че няма да можем да се върнем, но моята и други майки са разпитвали и всички са отричали такова нещо... :?

Просто ще ти е много кофти :wink: ,а иначе подкрепям деси_бонбона

10-04-2007, 18:11
Kaндидатствай!
Няа кфо да се колебаеш, просто ще се прецакаш ако не опиташ :roll:

gLoRiOuS_aNGeL
10-04-2007, 18:12
И според мен ще е по-добре да кандидатстваш!

VerryBerry
10-04-2007, 18:44
На твое е място бих си избрал някое даскало според моите интереси, не според бала или това къде се намира.

taka e :|

Seducti0n
10-04-2007, 19:31
Това,че училището е по-далече от вас не бива да те спира.Използвай възможностите си на макс и не позволявай на някакви второстепенни фактори да спъват хода на амбициите и мечтите ти :!: Късмет. :wink: :wink:

Charlotte_
10-04-2007, 20:15
Ами трябва да решиш с какво ще се занимаваш и да си избереш подходящо училище,тея три езика,като ги учите не знам колко и ги учите,всъщност за пръв път чувам да се учат три езика наведнъж..можеш да идеш в елитна езикова гимназия,където да учите два езика,и да знаеш,че ще ги научиш,ако пък ти е мерак да ставаш полиглот,ще ходиш и на частни уроци по още 2-3 и повече езици,що не. :D :D :D Не те съветвам да се отказваш от кандидатстване,защото училището ти е близко и може би имаш мн приятели там,някои все пак ще дойдат с теб,а така или иначе всички ще се разпръснете по разни училища.

An4eSsS__
10-04-2007, 21:31
мацка и според мен трябва да се пробаш поне.Може училището да ти е близко и там да имаш мн приятели ноо... това все някога ще се промени.Ако не сега,другата година ще се наложи да отидеш на друго място само че разликата е че сега ще можеш да влезеш в по елитно училище.Аз съм 8-ми клас и кандидатствах - и то в др град. :roll:
Сега ми е малко гадно но не съжалявам изобщо O:)
Така че не губиш нищо поне да пробаш :wink:

caRamelO_cHicA
10-05-2007, 07:46
Кандиствай какво се чудиш можеш да получиш по голяма реализация пък и може да учиш и там три езика особено ако си в езикова.В старото у-ще имаш приятели знам и аз бях така като кандидаствах след 7 клас беше ми адски гадно не познавах никой и ми беше мъчно за старите ми приятел но нещата се промениха намерих нови приятели живота ми се промени от раз срещнах първата си любов с една дума пораснах.Получавам необходимата реализация и съм доволна че избрах по елитното училище.Такаче не се тревожи за приятелите ти ще номириш много нови хора а със старите френдове ще си подържаш пак връзка.а за разстоянието какво ти пука нали отиваш там да се реализираш и аз уча в друг град вече 2 години тва ми е втората отначало ми беше трудно защото не бях свикнала но вече свикнах нищо работа това небива да те тревожи.Но пък живота си е твой ти си решаваш какво искаш да правиш и какво не искаш

tItEufFf
10-05-2007, 07:54
Ами аз май реших да кандидаствам O:) Само да кажа, че това с приятелите ще го преодолея. Е, ще ми е малко гадно за стария клас, но с приятелите ще се срещам. Дори и да остана не е сигурно, че ще имам много познати в новия клас. Благодаря ви много на всички! :smt058
:arrow: Темата може да се смята за приключена. Ако искате я заключете :?

hasaiko
10-05-2007, 08:54
Щом искаш да отидеш в елитно училище,вероятно искаш и висше образование...Но стандартите са много различни-в твойто даскало може да имаш високи оценки,но в по-елитно,ако не си на 100%,ще ти се понижи значително успеха...Работата е там обаче,че като кандидатстваш за студент,ти се взима средния успех от дипломите м/у 9-12 клас,без значение къде си учила.Следователно в сегашното ти у-ще сигурно ще имаш по-добри оценки,но пък ще си по-зле подготвена за университета.Ако си сериозна и мислиш,че ще се справиш в елитно у-ще,кандидатствай :) \:D/

ражур
10-05-2007, 09:35
Щом искаш да отидеш в елитно училище,вероятно искаш и висше образование...Но стандартите са много различни-в твойто даскало може да имаш високи оценки,но в по-елитно,ако не си на 100%,ще ти се понижи значително успеха...Работата е там обаче,че като кандидатстваш за студент,ти се взима средния успех от дипломите м/у 9-12 клас,без значение къде си учила.Следователно в сегашното ти у-ще сигурно ще имаш по-добри оценки,но пък ще си по-зле подготвена за университета.Ако си сериозна и мислиш,че ще се справиш в елитно у-ще,кандидатствай :) \:D/
Напълно вярно!
Точно заради това аз не кандидатствах след седми клас,а моето училище не се води от най-елитните,но пък след като завърша ще си имам хубава диплома и знания естествено,защото наблягам и на това.Но ме беше страх,че ако отида в някоя супер елитна гимназия успеха ми значително ще се понижи и след това ако искаш Висше естествено всичко се прецаква,но си има значение как ще се справиш и на изпитите де,но дотогава има доста време
Ако искаш по-добра среда за учене и ако си сигурна,че ще си сериозна въпреки трудностите със сигурност кандидатствай,но ако смяташ че няма да е така недей по-добре.Ти си знаеш най-добре :wink:

PaRty'GirL
10-05-2007, 23:45
moeto u4ili6te e sa6to dale4 ot nas no tova ne mi pre4i ne vsi4ko 6te ti se podnasq na tepsiq cql jivot kandidatsvaneto sled 7-mi klas e ednokraten 6ans v jivota taka 4e napravi go pokrepqm s 2 ruce iskam da ti kaja 4e az vleznah v u4ili6teto kadeto iskah no ne ot 1-vo ot ot 2ro jelanie i ne sajalqvam dori se radvam 4e ne vleznah ota 1-vo za6toto nau4ih nov ezik i nai ve4e klasnata na tazi paralelka v koqto iskah da buda ne mi haresva moqta klasna si me kefi tai 4e...vsqko zlo za dobro ;)
a i o6te ne6to ako kato vlezne6 poniji6 uspeha si nqma ni6to to v na4aloto e normalno no ako prodaljava6 po dobre si se premesti v u4ili6te v koeto 6te izkara6 po dobra diploma. za tova dori i da kandidatstva6 moje6 pak da se varne6 v staroto u4ili6te, no kato stane6 po golqma ne moje6 da kandidatstva6

N0_feAR
10-06-2007, 08:48
по-добре кандидатствай. Нищо няма да изгубиш, най-много да спечелиш. А относно това в кое у-ще да влезеш не го преценявай по бала и по това къде се намира. Кандидатствай според интересите си. Една приятелка от моя клас живее на 1 час път от училище с автобус, но много е щастлива, че е в това у-ще така, че....действай !

gorska
10-06-2007, 15:35
РАзбира се, че да.
Честно казано училище на което балът му е 23 не ми се вижда много елитно...
Освен това, по мое мнение, ако си учиш, където и да си, се ще изкараш добри оценки...
Ако си сигурна, че ще можеш да влезнеш в някое по-добро, кандидтствай, и знай, че докато не те освободят от старото си си вързана там... Така че кандидатствай, ако те устройва новото се запиши там, а ако не си стой в старото. ПЛюс това има и втора и трета класация, абе както каза no_fear нищо няма да изгубиш, най-много да спечелиш. Давай здраво напред и се готви с уроците! \:D/ (сега сигурно нямаш възможност, де...)

tItEufFf
10-06-2007, 17:03
Ами аз вече съм си го навила на пръстта да вляза в Първа гимназия...още не съм тръгнала на уроци, но решавам задачи, чета си книгите. Абе изобщо съм се хванала сериозно, защото вече наистина искам да вляза в тази гимназия, което не мисля, че ще е много лесно :?

gorska
10-06-2007, 18:55
Първа? Сигурно си от Варна.. :-)

Enchantress
10-06-2007, 19:56
Това си е изцяло твое решение.Аз сега съм 8 клас,кандидатствах(труднич ко беше,не отричам),приехаме в едно мн яко даскало и нито за миг не съм съжалила за избора си.Бих те посъветвала да кандидатстваш,но това си е мое мнение,избора е твой.Помисли какви са твоите интереси и съответно кое е подходящото училище и ако решиш,че си струва усилията...И все пак кавото и да решиш-успех!

fiama
10-06-2007, 21:22
Замисли се към какво имаш най-голямо влечение и кандидатсвай. Не прави избор по това дали училището е далече от вас или какъв е балът му. Това е твоето бъдеще, важни са твоите амбиции и желание за реалзизация!

love_enrique
10-07-2007, 11:45
Според мен трябва да кандидатстваш ва колкото се може по-елитно и хубаво училище,в което и ти да искаш да учиш все пак!Въпроса не е КОЛКО езика учиш,а КАК ги учиш :wink: Ако искаш да си в езикова или някое от другите хубави училища трябва да положиш много усилия,ама ти тва сигурно си го знаеш!Успех

tItEufFf
10-07-2007, 16:12
Първа? Сигурно си от Варна.. :-)
Ами да :D И ти ли O:) ?