PDA

View Full Version : Help! Имам проблем със звука на компютъра



so_confused
10-04-2007, 20:37
Надявам се някой да знае решение за проблема ми, защото не знам кой да попитам. Ситуацията е следната.. или само червеното слотче отзад за колоните ми работи както трябва, или настройките не ми са наред, защото и микрофона, и колоните си работят отлично, когато са включени в него, но проблема ми е, че не работят заедно. Когато включа колоните в синия или зеления слот, нищо не се чува, а ако микрофона е в едно от двете, а колоните са в червенкото, той не работи. Странно се получава, а пък и като говоря с някого(по-точно си водя монолог, защото аз не го чувам), но ако пусна музика, той я слуша и тя заглушава гласа ми. Давайте предложения как да се оправи.

Forslor
10-04-2007, 20:56
Сега включи микрофона в червения/розов слот след това включи тонколонките във зеления слот.
Така после :
Start>Control Panel>Sounds, Speech, and Audio Devices>Sounds and Audio Devices>Voice Търсиш малко по- долу Test hardware ако всичко е наред затваряш и отваряш VOLUME CONTROL ако има секция microphone сложи тикче на MUTE

Кажи каква ти е звуковата карта. Ако е на Realteck отиди в Контрол панел > Саунд ефектс и дай на Джак сенсинг . Ако не разпознае свързаните устройства правилно ... просто му ги посочи ръчно.

so_confused
10-04-2007, 21:41
Благодаря ти, обаче нищо не стана, защото на теста не можах да си чуя гласа, а микрофона си работеше. Явно проблемът е там ... Иначе сигурно не ми е на Реалтек картата, защото не намирам саунд ефектс в контрол панела :cry:

so_confused
10-05-2007, 16:29
Някой друг знае ли от какво може да е?

GOLBEZ
10-05-2007, 17:03
Така започваме сичко от начало .
1. Обеди се че слагаш слушалките и микрофона в правилната букса
2. Пробвай с други слушалки и микрофон . Вземи на заем от някой приятел. Така ще остановиш дали проблема е в компа ти или във слушалките. МОже и обратното да направиш да пробваш твойте на друг комп.
3. Провери за вируси
4. Огледай хубаво настройките от контрол панела на уиндолс

За сега това се сещам