PDA

View Full Version : Проблем с акне и мазна кожа



koliokasiov
10-05-2007, 00:22
Здравейте:).Първо да кажа момче съм..незнам дали пишат момчета тук за такива глупости..но ми е за пръв път.
Имам проблем с мазна кожа и в следствие на мазната кожа ми излизат пъпки не такива с връхчета но цялото ми лице е шарена червено от мазната кожа и бяло..Всяка сутрин и вечер си мия лицето със сапун и и през деня като се къпя разбра се и след това кожата ми е малко по добре но след известно време пак се омазнява и на нищо не прилича.Преди да си легна си го мажа с нещо и уж ми помага ама от 3 месеца го използвам и лицето ми си е пак така някакъв продукт от Ейвън.Кажете с какво мога да го поддържам да не се омазнява и да е гладко и да нямам акне.Благодаря

П.п.Ако можете да ми препоръчате някакъв продукт да ми дадете линкче нещо..ако не ставам много нахален де. :)

bebitooo___
10-05-2007, 05:35
Ами не съм на 100 % сигурна с действието на Лептен, но съм чувала доста положителни отзиви.. Така че защо не пробваш?!? Или си вземи някакви маски иди в аптеката и попитай.. там ще ти препоръчат нещо, което наистина ще ти помогне.. :D

hungry_vampire_f
10-05-2007, 05:42
Ами не съм на 100 % сигурна с действието на Лептен, но съм чувала доста положителни отзиви.. Така че защо не пробваш?!? Или си вземи някакви маски иди в аптеката и попитай.. там ще ти препоръчат нещо, което наистина ще ти помогне.. :D
Аз пък точно обратното :-k

LuCiFersAngeL
10-05-2007, 05:50
Като за начало пробвай да използваш търсачката на форума - със сигурност ще намериш много полезни теми.
Сега по същество: Сапунът изобщо не е подходящ за грижа за лицето, особено ако имаш проблем с кожата. Най-добре си вземи някакъв измиващ гел за мазна кожа и хидратиращ крем с матиращ ефект, с който да се мажеш след като се измиеш - това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! А за пъпките можеш да пробваш с крем "Акне аут" или да си вземеш етерично масло за мазна кожа или против акне на Икаров. Маска за лице също ще подпомогне лечението. Можеш да пробваш и да си приготвиш домашна маска с хума. Казват, че много помага. А колкото до Лептен...мм не ти го препоръчвам, защото няма ефект, но в крайна сметка ти сам ще прецениш.

sk8er_girl
10-05-2007, 06:21
amii na parvo mqsto vzemi si nqkakav izmiva6t gel za vseki den za mazna koja(nai-dobre pitai v aptekata) sled tva za akneto az ti prepora4vam da izpolzva6 doma6np prigotven losion ot 1 ili 2 % saligilov spirti i po 3 tabletki hlornitromicin i analgin (tva e ob6to zeto papkotrepa4 ma dosta pari i osven tva vnimavai s ustata 6tot mnoo gor4i) prodaljavam natatak-za ve4er si zemi nqkav krem s aktivno deistvie protiv akne, a za prez denq hidratira6t / s matira6t efekt v zavisimost ot tva kak ponasqt goreizbroenite na kojata ti :) i kato za kapak samo o6te ne6to li4nata mi maska - huma s limonov sok i /ili kiselo mlqko-pak dosta 6tipe ot limona oba4e za nqkolko sedmici izgarq si4ko 6to e bilo, e i 6te bade papka :)
ae uspeh i ne prekalqvai s nikoe ot goreizbroenite 6tot da :)
btw produktite na avon, oriflame i lepten az 4uvem 4e ne deistvat na seki zatva ne eksperimentiraite :)
ae peace

EmO_KiD_;(
10-05-2007, 06:45
Aми аз имах същия проблем като теб.Обаче от една година ползвам едно лекарство Zineryt и измиващ гел за лице на OXY.Oт тогава мога да кажа,че кожата ми е перфектна и нямам никакви проблеми.Малко са скъпи,но би трябвало да ти подействат,защото съм го препоръчала на много хора и никой няма оплаквания,даже са мн доволни!!!
:wink: :wink: :wink:

П.С. Zineryt-15.50 лв (поне аз на толкова си го купувам,но вчера го видях на 16.80,така че не мога да ти кажа точна цена)
ОXY(измиващ гел)-8.89 (има и лосионче и кърпички.Пълния комплект струва някъде около 30 и няколко лв.)

АЙДЕ УСПЕХЧЕ!!! :smt006 :smt006 :smt006 O:) O:) O:) :wink: :wink: :wink:

xXxScreamxXx
10-05-2007, 07:00
ami 2% sprirt trqbva da pomogne no sled tva prez denq se maji v nqk1v krem -nivea soft ili ne6to koeto go napodobqva

BlueAvalanche
10-05-2007, 08:16
Вземи си крема и лосиона Акне аут - много са ефективни. Крема е към 7 лева, лосиона към 10

Имах точно като твоя проблем и за 3-4 дни се оправих, Акне Аут изсушава кожата и премахва акнето