PDA

View Full Version : Обем



hungry_vampire_f
10-05-2007, 07:35
Как си правите обем на косата. Аз си я тупирам и я пръскам с лак, но ми е много тежка и не ми седи много време :x Или пък лакът ми не струва :-k Като ходя на фризьор ми седи обемът по няколко дни. Чувала съм, че някой си пресират косата само в корените, но ми се струва, че така много ще си я изгоря :?

xXxScreamxXx
10-05-2007, 07:37
ee 4ak p1k ot tolkoz da izgori
mi kao ne iska6 s presa probvas s dryg lak za kosa

hungry_vampire_f
10-05-2007, 07:39
ee 4ak p1k ot tolkoz da izgori
mi kao ne iska6 s presa probvas s dryg lak za kosa
Смених 3 вече...все същата работа :|

LuCiFersAngeL
10-05-2007, 07:39
Тя мойта косаа е прекалено обема и не си правя обем, а го махам :lol: , но съм чувала че като се изкъпеш навеждаш глава надолу и сушиш със сешоар. Казват, че ставало яко.

xXxScreamxXx
10-05-2007, 07:41
Mi i az kat teb m14a se da go maham a ne da pribavqm

hungry_vampire_f
10-05-2007, 07:42
Късметлийки :lol:

Obsession
10-05-2007, 07:55
Аз със сушеар я издухвам на долу с главата и седи добре. Има и пяна за обем също, може да пробваш или направо с шампоан за обем.

KaTinCeTy
10-05-2007, 09:07
Аз на моята коса обем в корените и правя като тупирам в корените. Или пък може и да я топирам и след това отгоре пак да издърпам малкък пласт коса и отдолу над тупираните кичури да и направя и обем с преса. А при теб причината за нетраен обем може да не е само в лака за коса, а и в начина ти на тупиране. :wink:

hungry_vampire_f
10-05-2007, 10:00
Аз на моята коса обем в корените и правя като тупирам в корените. Или пък може и да я топирам и след това отгоре пак да издърпам малкък пласт коса и отдолу над тупираните кичури да и направя и обем с преса. А при теб причината за нетраен обем може да не е само в лака за коса, а и в начина ти на тупиране. :wink:
Мерсииии :smt058 Добра кака {}

Seniorita
10-05-2007, 10:27
Мдам, може да не се тупираш както трябва. Накарай някой, който разбира да ти помогне. Повечето момичета само си разрошват косата, а си мислят, че тупират. :)

hungry_vampire_f
10-05-2007, 10:35
Мдам, може да не се тупираш както трябва. Накарай някой, който разбира да ти помогне. Повечето момичета само си разрошват косата, а си мислят, че тупират. :)
Гледах как ми я тупира фризьорката, та и аз така почнах. Първо си я тупирам, след това пръскам лак и със сешоар изсушавам лака. Какво не правя както трябва :(

Seniorita
10-05-2007, 10:42
Ами, щом правиш всичко както при фризьорката, значи трябва да е окей. Ама не е... :-s Почти съм сигурна, че това е от начина на тупиране, щом и лаковете за коса си сменила. Или пък слагай повече - след всеки кичур и на цялата коса, а не само накрая. Успех :wink:

Marge
10-05-2007, 11:22
Тупираш повече и използваш Taft titan look и то повечко. Може да пада лесно ако ползваш балсам за лесно разресване, иначе като я бетонираш хубаво с лак ще седи.
Аз използвам и нещо друго - тупирам я супер много, така че изглеждам с балон на главата и й слагам много лак за коса и с времето тя си се сляга-сляга, ама не много. Плюс това, защо не си носиш в чантата един гребен, да се тупирваш когато ти падне косата :wink:

hungry_vampire_f
10-05-2007, 11:29
Тупираш повече и използваш Taft titan look и то повечко. Може да пада лесно ако ползваш балсам за лесно разресване, иначе като я бетонираш хубаво с лак ще седи.
Аз използвам и нещо друго - тупирам я супер много, така че изглеждам с балон на главата и й слагам много лак за коса и с времето тя си се сляга-сляга, ама не много. Плюс това, защо не си носиш в чантата един гребен, да се тупирваш когато ти падне косата :wink:
Даже няколко продукта си слагам за лесно разресване, понеже ми е много дълга косата и много се скубе иначе. Не знаех, че и това има значение :) Мерси

caRamelO_cHicA
10-05-2007, 13:03
Аз лично използвам пяната на Тафт и съм довална от нея .Иначе след къпане взимам сешоара невездам се и започвам да мачкам и суша косата си и това също става.И мойто коса е много тежка и гъста опитай се слагаш повоче пяна или си купи от шампоаните за обем

Water_lili
10-05-2007, 13:11
Тя мойта косаа е прекалено обема и не си правя обем, а го махам :lol: , но съм чувала че като се изкъпеш навеждаш глава надолу и сушиш със сешоар. Казват, че ставало яко.
Как точно си махаш обема, че и аз имам същия проблем и никога не е дълготрайно ,защтото избягвам да ползвам много фиксиращи продукти :roll:

S1L3nCe
10-05-2007, 13:37
Ами аз на моята й правя вафлички в корените и топиран от долната страна за да не изглежда оплетено и грозно O:) И пръскам с лак и става страхотен обем :smt007 Или си купи някаф шампоан за обем, с пяна също става .. Абе начини много ;)

marina star
10-05-2007, 14:19
TUPIRANETO E MNOOOOGO VREDNO

AZ POLZVAM 6AMPOAN I BALSAM ZA OBEM,SERUM ZA OBEM V KORENITE I IZDUHVAM

hungry_vampire_f
10-05-2007, 14:53
TUPIRANETO E MNOOOOGO VREDNO

AZ POLZVAM 6AMPOAN I BALSAM ZA OBEM,SERUM ZA OBEM V KORENITE I IZDUHVAM
Защо да е вредно :| :(

Sweetlove1990
10-05-2007, 15:16
TUPIRANETO E MNOOOOGO VREDNO

AZ POLZVAM 6AMPOAN I BALSAM ZA OBEM,SERUM ZA OBEM V KORENITE I IZDUHVAM
Защо да е вредно :| :(
Защото накъсва косъма!

bebitooo___
10-06-2007, 16:53
оо мила и аз в началото бях така.. но сега се получава добре..Но от мен да го знаеш ако използваш маски за омекотяване няма да има обем квото и да правиш.. А за по - добри резултати използвай само серията на Тафт.. Черна или зелена! Успех ! :D

LuCiFersAngeL
10-07-2007, 16:08
Mi i az kat teb m14a se da go maham a ne da pribavqm
За да не пускам нова тема, мога да ти дам един съвет тук. Аз съм хванала чалъма на малкия обем :wink: Подстригване на стъпала! Но на голееееми стъпала, ако мога така да се изразя. В моя случай например най-горния ми слой на косата е с цяла педя по-къс от най-долния, който е най-дълъг. Само че моята коса е къдрава и нз твоята ако е права как ще изглежда. Сигурно с толкова голяма разлика няма да е добре, но ако е по-малка със сигурност ще изглежда добре! Ако искаш следващия път като ходиш да се подстригваш попитай фризьора дали може да те подстриже на стъпала и дали ще ти стои добре.

LuCiFersAngeL
10-07-2007, 16:09
Тя мойта косаа е прекалено обема и не си правя обем, а го махам :lol: , но съм чувала че като се изкъпеш навеждаш глава надолу и сушиш със сешоар. Казват, че ставало яко.
Как точно си махаш обема, че и аз имам същия проблем и никога не е дълготрайно ,защтото избягвам да ползвам много фиксиращи продукти :roll:
Виж горния пост! :-) ^^^

kIsSeSsS lOvE
10-13-2007, 07:45
Ми аз ползвам Sunsilk крема за предизвикателен обем и после седя с надолу главата и реша с една дебела четка за коса - става обемна , ама на пакетчето пише че ставало по-добре със сешоар и като ползваш шампоана и балсама. За нещастие нямам сешоар :smt012 , а и ползвам шампоана на Garnier Fructis Long & Strong

caRamelO_cHicA
10-13-2007, 08:35
Ами тя мойта е обемна незнам как става без да й правя нищо но я подържам с шампоани за обем на Wash &Go и при мен се постига много добър ефект

lilkaaa
10-17-2007, 12:59
ami azz lichno iam dylga prawa kosa bec mn mn obem .. no cled kato ce ickypq i q cysha c glawata na doly .. pocle q crecwam , ii pak q presiram v korenite samo .. znam che cyper mnogo q ywrejdam , no nali trqq cme kraciwi ;DDD

miss_fatty
10-17-2007, 22:28
Като си сушиш косата,суши най-много при корените!Така съм чувала!

marina star
10-18-2007, 09:16
TUPIRANETO E MNOOOOGO VREDNO

AZ POLZVAM 6AMPOAN I BALSAM ZA OBEM,SERUM ZA OBEM V KORENITE I IZDUHVAM
Защо да е вредно :| :(
Защото накъсва косъма!

i to mnogo za6toto go nakasva6 v osnovata,nai-lo6oto i vrednoto,vqrno e 4e sedi dobre ama az se tupiram mn mn mn rqdko,samo frizior i pri specialni slu4ai ina4e si se izduhvam i sam si tip-top

BeBoRaNaTa
04-10-2010, 12:13
Моля ви се помогнете ми искам да си направя обем,а не мога и не мога...днес се пробвах четох,че кат излезна от банята тряяя да си изсуша косата със сешоар като главата ми е надолу няма ефект!Друго четох,че кат си изсуша косата да си я направя отгоре на вафлички със пресата...а аз кво направих нали ок направих се на преса ама нямаше ефект и се нациках със лак за коса и пак се напраих на преса и то стана като сплескано слама офф....... и то само нерви нерви :@:@:@ ще се радвам д ами помогнете

mArMaLaDkA
04-10-2010, 12:22
^ Вечно да си останеш без обем, заради това, че изрови тема отпреди 3 години. 8-)

darrie
04-10-2010, 12:36
^ Вечно да си останеш без обем, заради това, че изрови тема отпреди 3 години. 8-)

+ :lol:

deSireeE
04-10-2010, 13:04
Това с навеждането на главата и изсушаването със сешоар е добра идея,аз също го правя.Когато си изправям косата вдигам най-горния пласт,може би 1-2 см тънък.Отделям го с щипка и започвам да тупирам всички останали пластове доло само в корена,като при всеки кичур пръскам лак (използвам този на Интеса) .След това пускам горния пласт,който бях отделила с щипка и само в корена нащипвам с преса (тази на която викат вафли или вълнички) и пръскам лак за да стои.При мойта гъста и къдрава коса това е идеално :)

BeBoRaNaTa
04-10-2010, 16:25
Моята коса е няква тънка и не е много гъста даже бих казала въобще :(:(:( и много я изгорих сас тия преси и тем подобни работи...нз аз не се справям някак си сас тупирането целия кичур ли се топира или...мисля си че не го правя добре нз :( :(

Coke
04-10-2010, 16:37
Аз с пресата правя на вафлички(мразя гиии)долния пласт и ако се налага леко топирам. Иначе може да пробваш спрейвете за обем,но не знам дали има ефект. :)

YouMakeMeSmile
04-10-2010, 16:40
мацко погледни ми аватара, тва го постигам само с преса, другото не важи 8-)

BeBoRaNaTa
04-10-2010, 17:13
мацко погледни ми аватара, тва го постигам само с преса, другото не важи Cool
Да харесва ми... Аз и щях да питам как таз Елеонора от Big Brother Family си прави такъв обем... мацо би ли ми обяснила как го постигаш...

YouMakeMeSmile
04-10-2010, 17:36
еми, цялата коса на пресата, на вафличките по точно. бухва ми супер много, а по принцип косата ми е безобемна. но си е много време занимавка, аз цялата коса си я правя за 2 часа .. ии или я връзвам с шнолка, като на снимката, или си я оставям така. нито топиране, нито нищо не ми прави обем освен пресата :-|

BeBoRaNaTa
04-10-2010, 17:58
Да,ок разбрах.... но нз как да постигна обема дет е без преса сещаш ли се такава точно кат на Елеонора,но нз мойта дали ще стане такава щот косата ми не е много далга пдо раменете ми някъде е ... а топирането просто незнам как да стане

TwEEtyNkA
04-10-2010, 18:09
Да,ок разбрах.... но нз как да постигна обема дет е без преса сещаш ли се такава точно кат на Елеонора,но нз мойта дали ще стане такава щот косата ми не е много далга пдо раменете ми някъде е ... а топирането просто незнам как да стане


Eлеонора си тупирва косата бяха я дали един път ама съвсем за кратко
иначе тя не трябва да ти е дълга просто трябва да му хванеш цаката :D

BeBoRaNaTa
04-10-2010, 18:16
Бихте ли ми обяснили колко пласта трябва да хвана абе въобще как да си направя обем кат на Елеонора... :(:(:( Как въобще да се топирам... отзад как да стане :(:(:( МОЛЯ ВИ ОБЯСНЕТЕ МИ...днес пробвах кво ли не и не става и не става :@:@:@

TwEEtyNkA
04-10-2010, 18:21
Бихте ли ми обяснили колко пласта трябва да хвана абе въобще как да си направя обем кат на Елеонора... :(:(:( Как въобще да се топирам... отзад как да стане :(:(:( МОЛЯ ВИ ОБЯСНЕТЕ МИ...днес пробвах кво ли не и не става и не става :@:@:@

http://www.youtube.com/results?search_query=teasing+hair&aq=f
изгледай няколко от тези клипчета и ще ти стане по ясно аз така се научих :р

BeBoRaNaTa
04-10-2010, 18:34
Благодаря много за бързите Ви отговори :):):) Дано тези клипчета ми помогнат,ако не пак ще питам :D :oops:

Zaritu
04-11-2010, 09:12
не се ли пише тОпирвам :D
иначе гребенче и лак на Тафт няма начин да не успееш до голяма степен и зависи как се топирваш де

YouMakeMeSmile
04-11-2010, 09:27
не се ли пише тОпирвам :D
иначе гребенче и лак на Тафт няма начин да не успееш до голяма степен и зависи как се топирваш де

Господи, убий ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YouMakeMeSmile
04-11-2010, 09:27
в думите лакирам, топирам, гримирам няма буква В! такова животно нема!

Zaritu
04-11-2010, 10:08
не се ли пише тОпирвам :D
иначе гребенче и лак на Тафт няма начин да не успееш до голяма степен и зависи как се топирваш де

Господи, убий ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


в думите лакирам, топирам, гримирам няма буква В! такова животно нема!

о господи това откъде го измисли в самата дума няма В да, ама можеш спокоино да кажеш лакирВам се примерно ... хаха прекалено мн драматизираш за една дума,че чак Господ да те убива :?

BeBoRaNaTa
04-11-2010, 10:34
Топирам е правилно,а не топирвам :) :-D :-D :-D :-D :-D

Zarity
04-11-2010, 10:41
не се ли пише тОпирвам :D
иначе гребенче и лак на Тафт няма начин да не успееш до голяма степен и зависи как се топирваш де

Господи, убий ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


в думите лакирам, топирам, гримирам няма буква В! такова животно нема!

о господи това откъде го измисли в самата дума няма В да, ама можеш спокоино да кажеш лакирВам се примерно ... хаха прекалено мн драматизираш за една дума,че чак Господ да те убива :?
Ей на тва му се вика малоумна кифла,дето не знае как да говори....
И кой тъпанар пак изрови тема от 2007 година?!!

Zaritu
04-11-2010, 13:05
Топирам е правилно,а не топирвам :) :-D :-D :-D :-D :-D

да разбрах извинявам се за грешката :)





не се ли пише тОпирвам :D
иначе гребенче и лак на Тафт няма начин да не успееш до голяма степен и зависи как се топирваш де

Господи, убий ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


в думите лакирам, топирам, гримирам няма буква В! такова животно нема!

о господи това откъде го измисли в самата дума няма В да, ама можеш спокоино да кажеш лакирВам се примерно ... хаха прекалено мн драматизираш за една дума,че чак Господ да те убива :?
Ей на тва му се вика малоумна кифла,дето не знае как да говори....
И кой тъпанар пак изрови тема от 2007 година?!!

ти пък кво се месиш с ефтини лафчета "малоумна кифла" ставаш изтъркана ... конкретно спорех за думата ЛАКИРВАМ СЕ ... съдеики по манталитета ти на просто момиче със сигурност и ти правиш грешки ама да ме наричаш така след като не ме познаваш ;) по скоро замълчи не ставаш интересна

WaterLilly
04-11-2010, 13:09
Конкретно като спориш за лакирвам се, грешно е. Казва се лакиран, не лакирван => лакирам се.

Zaritu
04-11-2010, 13:15
Конкретно като спориш за лакирвам се, грешно е. Казва се лакиран, не лакирван => лакирам се.

добре както казах в моя краи говорят по този начин :)

Zaritu
04-11-2010, 13:17
ии все пак може да кажат като хора а не да се държат като хлапета от детската градина ... големи хора сме вече

liim0nka
04-11-2010, 13:19
Темата е от преди 3 години..

Shadowsogirl
04-11-2010, 13:46
Не само, че не е топирвам, ами не и топирам. Думата е тупирам.

sian4eto
04-11-2010, 16:13
вземи си някакъв лак със силна фиксация
опитай да я топираш само в коремите к(така ии със пресата и си обръщай косата на долу и я реши за да се получи лек обем
аз моя го правя като си топирам косата само в корените ии пръскам с лак :)

MaLty
04-11-2010, 17:22
не забравяйте .. тОпира ..
кой я е ъпнал тая тема изобщо?

Таа както и да е..правя обем в корените с вафлички,после топирам в корените,и пластовете отгоре .. :)

Zarity
04-11-2010, 18:11
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

BeBoRaNaTa
04-12-2010, 11:43
Не само, че не е топирвам, ами не и топирам. Думата е тупирам. Ами на теб ще ти кажа да го провериш в някой правописен,а по-добре тълковен речник за да си наясно :)

xHARDCANDYx
04-12-2010, 12:46
Косата ми е постригана на етажи като най - горния е филиран...
Ползвам пяна и мус за обем на Нивея... В корените преса с най - ситните вафлички... Фиксирам вафличките с лак за обем като също така и топирам и се запазва до 2 -3 дена !

Zaritu
04-13-2010, 11:15
тук маи няма модератори :)

BeBoRaNaTa
04-13-2010, 14:13
тук маи няма модератори :) За какво са ти???

Zaritu
04-23-2010, 13:19
Ей на тва му се вика малоумна кифла,дето не знае как да говори....
И кой тъпанар пак изрови тема от 2007 година?!!

сори ма не се сдържах :D :D :D ---->

Нещо тука Oпражнения по математика ли ше правим?
Аз сега съм на геометрия,няма нужда. :D

Zarity- "грамотната" не кифла НЕ МОЖЕ да пише//с твойте камъни по твойта глава миличка :) :) :) :) :)

alex4o
04-23-2010, 13:53
http://www.drogisterij.net/producten/400x400/181080_1_Nivea_Root_Lifter_Volume_Sensation.jpg

Аз го използвам и съм много доволна! :)

ParisSlava
04-23-2010, 14:39
Е,че, вие за еднадума господ ще ви убива пък форумците ще Ви бичуват. :lol: В всеки краи се говори различно.По темата.Аз правя в корените вафлички и после ги топирам слагам лак и това е.Когато се изкъпеш се суши с надолу главата.Вярно, че после малко залиташ - нормално е. :D

lovence
04-23-2010, 18:32
и аз се топирвам горе вафличко долу права мн е яко обаче започнах вече по малко да си правя косата, защото една моя приятелка така и се накъса косата отгоре и е някво супер гадно даже и като бебешка коса не стои ами мн мн мн мн косъмчета стърчат нагоре

terii
04-26-2010, 21:33
отиди на фризьор да ти я изтънят малко за да не ти натежава .. след това пробвай да тупираш в корените и пръскай с лак за коса и предполагам ще е по добре :)

hrisana
04-27-2010, 12:31
ле ле късметлийка аз пък имам толко много обем :D :D :D