PDA

View Full Version : Трябва ли у4ителите да са с по високи заплати?



Mariolcheto
10-05-2007, 08:43
Според мен те не заслужават и една стотинка в пове4е а вие как мислите?

BlueAvalanche
10-05-2007, 08:46
Като знам как "добре" ни учат, само единици заслужават повече

WitcH_oF_DooM
10-05-2007, 08:47
Според мен не.

gLoRiOuS_aNGeL
10-05-2007, 09:00
Според мен заслужават по-високи заплати!

Котарана
10-05-2007, 09:04
Не, не заслужават! 100 % искали..те ако всички вземат да искат по 100 % кво ще стане? Тия заплати са им достатъчни..

BlueAvalanche
10-05-2007, 09:07
Котарана, и аз това се питам. Сега гледам по новините и горските искат 100% увеличение :shock:
След това лекарите, които и без това заслужават най-много и те ще искат, ще стане ХАОС

KaTinCeTy
10-05-2007, 09:12
Да, учителите трябва да получават по-високи заплати!

Shadow_Walker
10-05-2007, 09:18
Вие изобщо знаете ли колко получават учителите?
Вземат по-малко от 300 лева на месец.Стигат ли тези пари за изхранване на семейство?-Не.
Особено ако самотна майка - учителка гледа две деца (става въпрос за семейството на една съученичка..)
Предполагам родителите ви вземат много повече...когато започнете да живеете с учителски заплати ще разберете за какво става дума.

Не ви учели добре?Не може да съдите за всички учители само по единични примери.В моето даскало пък, колкото и да не понасям някои учители, всички си вършат добре работата.
На учителите са им толкова неща до главата:
Трябва да могат перфектно да предадат урока, така че учениците да го разберат, да отговарят на въпроси, да помагат при затруднения.
Да водят консултации, СИПове, открити уроци...
Да подготвят и водят ученци на състезания.
Да пишат учебни планове,разпределения...Да проверяват контролни...
Трябва да се грижат за проблемите на училището и учениците (особено ако са класни ръководители), да се срещат с родителите при нужда, да отговарят за здравето и сигурността в училище.
И всевъзможни други...

Учителите вършат много важна работа за обществото - всеки е тръгнал от училище, нали?А и без образование и наука - за къде сме?

find_m3
10-05-2007, 09:24
nе тъпи и дезориентирани даскали (поне 98% от тях).заслужават да мрът!

п.п. сори бясна съм на умрелата ми класна

bengi
10-05-2007, 09:25
zaslujavat razbira se!

sladkish_14
10-05-2007, 09:52
Не, не заслужават! 100 % искали..те ако всички вземат да искат по 100 % кво ще стане? Тия заплати са им достатъчни..

Именно :!:

FelisDirus
10-05-2007, 09:58
вие сте малки неблагодарни егоистични паразити, които само харчат парите на мама и тати

като не ви харесват учителите - напускайте училище
казах го вече няколко пъти

минавайте на самостоятелна форма, учете си сами и ходете по изпити
всеки знае да мрънка и да обвниява учителите... те са ви виновни, че вие не учите
айде, не на мене тия, че почвам да се смея

как прехвърляте отговорността на другите... но така е по-лесно все пак :lol:

`Death`Whore``
10-05-2007, 09:58
Не, не заслужават! 100 % искали..те ако всички вземат да искат по 100 % кво ще стане? Тия заплати са им достатъчни..
Има и гадни учители, но ти знаеш ли, че учителската заплата беше не повече от 300 лева? Те не само че работят по половин ден, през другата половина от деня подготвят уроците си и се занимават с други глупости. А през лятната ваканция вие си шляете задниците по морето, а те четат.

Мда, написали са го преди мен.

`Death`Whore``
10-05-2007, 10:17
Не ми давай примери. Да стачкува!

tItEufFf
10-05-2007, 10:25
Да, трябва да получават по високи заплати, но не 2 пъти по високи от преди...Прекалено много са!

ThePowerOfLove
10-05-2007, 10:26
Вие изобщо знаете ли колко получават учителите?
Вземат по-малко от 300 лева на месец.Стигат ли тези пари за изхранване на семейство?-Не.
Особено ако самотна майка - учителка гледа две деца (става въпрос за семейството на една съученичка..)
Предполагам родителите ви вземат много повече...когато започнете да живеете с учителски заплати ще разберете за какво става дума.

Не ви учели добре?Не може да съдите за всички учители само по единични примери.В моето даскало пък, колкото и да не понасям някои учители, всички си вършат добре работата.
На учителите са им толкова неща до главата:
Трябва да могат перфектно да предадат урока, така че учениците да го разберат, да отговарят на въпроси, да помагат при затруднения.
Да водят консултации, СИПове, открити уроци...
Да подготвят и водят ученци на състезания.
Да пишат учебни планове,разпределения...Да проверяват контролни...
Трябва да се грижат за проблемите на училището и учениците (особено ако са класни ръководители), да се срещат с родителите при нужда, да отговарят за здравето и сигурността в училище.
И всевъзможни други...

Учителите вършат много важна работа за обществото - всеки е тръгнал от училище, нали?А и без образование и наука - за къде сме?


Това го подкрепям напълно! Знам от личен опит...майка ми и баща ми са учители :? Нямам какво повече да добавям,освен че подкрепям българските учители!

FelisDirus
10-05-2007, 10:29
Да, трябва да получават по високи заплати, но не 2 пъти по високи от преди...Прекалено много са!


и коя си ти, че да преценяваш кой каква заплата ще получава? :lol:

`Death`Whore``
10-05-2007, 10:32
Имам въпрос към пиклите, които протестират - нормално ли е брат ми, който прави изолации, да взема 2000 лева на месец, а майка ми, която е много интелигентна и учена жена и има 20 години стаж като учителка, да взема 300? Кажете. Все пак учителската професия е свързана с много мислене. Пак повтарям, че има доста учители, които не си вършат работата добре или не я вършат изобщо, но има и много, които са много качествени учители.

Котарана
10-05-2007, 10:36
Абе министърът ясно им каза, че е абсурдно да получат 100 % увеличение.Тъй, че и да стачкуват и да не стачкуват същият хуй.Пък и вдигнат ли им умрелите заплати най-много всичко да поскъпне отново.Тъй, че като не им изнася да напускат !

ArTanDra
10-05-2007, 10:50
Не мисля , че трябва да вдигнат заплатите само на определена общност.

gabrielka@a
10-05-2007, 10:55
300 лева не е заплата за толкова труд, но не всички заслужават по-големи заплати, а само тези, които си вършат работата както трябва!

MayKyTy
10-05-2007, 10:55
Вие изобщо знаете ли колко получават учителите?
Вземат по-малко от 300 лева на месец.Стигат ли тези пари за изхранване на семейство?-Не.
Особено ако самотна майка - учителка гледа две деца (става въпрос за семейството на една съученичка..)
Предполагам родителите ви вземат много повече...когато започнете да живеете с учителски заплати ще разберете за какво става дума.

Не ви учели добре?Не може да съдите за всички учители само по единични примери.В моето даскало пък, колкото и да не понасям някои учители, всички си вършат добре работата.
На учителите са им толкова неща до главата:
Трябва да могат перфектно да предадат урока, така че учениците да го разберат, да отговарят на въпроси, да помагат при затруднения.
Да водят консултации, СИПове, открити уроци...
Да подготвят и водят ученци на състезания.
Да пишат учебни планове,разпределения...Да проверяват контролни...
Трябва да се грижат за проблемите на училището и учениците (особено ако са класни ръководители), да се срещат с родителите при нужда, да отговарят за здравето и сигурността в училище.
И всевъзможни други...

Учителите вършат много важна работа за обществото - всеки е тръгнал от училище, нали?А и без образование и наука - за къде сме?
абсолютно ... =D> =D> =D>

Wrathchild
10-05-2007, 11:43
Shadow_Walker го каза...
Аз само ще добавя 1 нещо - това, че вас ви мързи да учите не прави учителите криви.
Щото вчера една съученичка вика 'то аз от тия учители нищо не съм научила'. Ми как ще научиш бе, лейко, като по време на часовете само се въртиш, говориш или дори не стъпваш в тях...

MaRiNkA_16
10-05-2007, 12:08
az sum za 6toto s 300lv semeistvo ne se izdurja trqbva da gi vsignat pone na 600lv.tva e moe mnenie

PR0
10-05-2007, 12:08
абе паразитчета малки тези хора имат висше образование. Не си мислете че е много лесно да си учител! с 300лв. на месец живее ли се?
Цял живот си учил и си се трудил и накрая 300лв. :-({|= Да учителите заслужават повече

caRamelO_cHicA
10-05-2007, 12:09
Някой заслежават други не.

`Death`Whore``
10-05-2007, 12:41
Всъщност мисля, че в момента се въвежда система за заплащане според заслугите. Аз ако стана учителка, няма да получавам 400 лева дори със съответното образование.

MaRiNkA_16
10-05-2007, 12:52
абе паразитчета малки тези хора имат висше образование. Не си мислете че е много лесно да си учител! с 300лв. на месец живее ли се?
Цял живот си учил и си се трудил и накрая 300лв. :-({|= Да учителите заслужават повече
imenno...

Forslor
10-05-2007, 12:52
Всъщност мисля, че в момента се въвежда система за заплащане според заслугите. Аз ако стана учителка, няма да получавам 400 лева дори със съответното образование.
:arrow: Следователно не трябва да ставаш учителка :idea:

`Death`Whore``
10-05-2007, 12:57
Защо реши така? Никой не трябва да става, след като му трябва опит.

N0_feAR
10-05-2007, 13:00
може би заслужават някакво увеличение, но 100% в никакъв случей [-X не можем да слагаме всички учители под общ знаменател, било то за добри и лоши ( говоря за качеството на работата им)

MaRiNkA_16
10-05-2007, 13:03
Всъщност мисля, че в момента се въвежда система за заплащане според заслугите. Аз ако стана учителка, няма да получавам 400 лева дори със съответното образование.
:arrow: Следователно не трябва да ставаш учителка :idea:
ne moje da stane ama v nqkoi yniversitet kudeto znae 4e zapla6taneto e na nivo i otgovarq na standartite...

woshata
10-05-2007, 13:04
пффф мноо ясно че не

`Death`Whore``
10-05-2007, 13:33
:arrow: Следователно не трябва да ставаш учителка :idea:
ne moje da stane ama v nqkoi yniversitet kudeto znae 4e zapla6taneto e na nivo i otgovarq na standartite...[/quote]
Може би само в НБУ има високи заплати. А рпеподавателите вършат много по-малко работа от учителите. Те си барат ташаците само.

Seducti0n
10-05-2007, 15:51
Каквото и да си говорим винаги става въпрос за пари.Та по темата,ако увеличението на заплатите им даде по-голяма мотивация,всеотдайност и желание да вършат качествено работата си -ДА :!: . :wink:

Seducti0n
10-05-2007, 15:52
Каквото и да си говорим винаги става въпрос за пари.Та по темата,ако увеличението на заплатите им даде по-голяма мотивация,всеотдайност и желание да вършат качествено работата си -ДА :!: . :wink:

titin4eto
10-05-2007, 15:55
може би заслужават някакво увеличение, но 100% в никакъв случей [-X не можем да слагаме всички учители под общ знаменател, било то за добри и лоши ( говоря за качеството на работата им)
И аз така мисля. Техните пари са символични!!! + това трябва да включим техните многобройни измрели нервни клетки, падането на гласовете им, болките в главата, високото кръвно и др. заболявания, прихванати от нашето изродско държание... заслужават много по-вече...

`Death`Whore``
10-05-2007, 16:24
Забелязали ли сте, че почти всички учители често посягат към чашката? Немалко от тях са си направо алкохолици. Не са такива, защото им е здрава психиката...

SuNsEt
10-05-2007, 18:02
аз съм ПРОТИВ!!!!!!!!!! дано им ги намалят дано :smt013 ...днес тая класната ме заплаши,4е няма да ми даде диплома,щото не и дадох 20лв...13 за некви щори,които на никой не трябват...още 3лв за тъпото даскало и 2 за електронното ](*,) ...стават 18...и аз и викам'Госпожо ма те стават 18лв' и тя 'Е,нищо вие дайте 20лв...голяма работа 2 лв.'' :smt097 :smt066 :smt084 :smt078 :smt070 ...може ли такова нещо?! В ста4ка са,а искат пари!!! Да им еба майката проста!!!! :smt013 :smt019 ...и аз и казах,4е мама няма да даде сега,щото сме в ста4ка и тя вика''Аз няма да ти дам диплома докато не ги изплатиш!Ти няма да ме въртиш така,разбра ли?'' :smt013 ...дееба и ку4ката скапана...дано си съсипе репотацията дано!!!

x-PeRiMenT
10-05-2007, 20:37
Много детски отговори гледам... 'Много ясно че не'... И кое му е ясното? Порастнете. Реално погледнато ако не са учителите пред вас няма никакво бъдеще. Единици че са тези, които ще успеят да се оправят, без образование. От друга страна замисляли ли сте се какво им е на учителите? Цял ден в една стая с 25-26 човека, които ти надуват главата и не, че им е проблем да седят в час и да направят някое друго упражнение или да научат някой друг урок, но просто не го правят защото 'са задължени' и са винаги на опаки и срещу системата и винаги учителите били виновни за това и онова, били гадни и злобни и тем подобни детски изказвания. Тяхното не е ли труд? Чесно ли е циганина с я има я няма 3ти клас да взима по 15-20лв. на ден като хамал, а на учителя като му покажеш 15лв да му светват очите? Вие ако се трудите и не ви оценяват труда, как бихте се почувствали? Много е лесно да гледаш през твойте очи, воден от предрасъдъци, но срещу теб седи и друг човек със същите права като теб и със своите си проблеми.

Seducti0n
10-05-2007, 21:05
x-PeRiMenT-браво,подкрепям мнението ти,но същевременно не всички учители заслужават заплатите им да бъдат увеличени.Права си за това,че всеки труд трябва да се цени,но все пак....

x-PeRiMenT
10-05-2007, 21:28
Заслужават...но нека не забравяме ,че част от тях преподават и частни уроци...за които получават по 20 лева (премерно) на час на дете...което значи ,че за 1 ден изкарват по около 200 лева (сравнително) ,но са много тези с 300те лева ,с които не могат да изхранят семейството си...
Вярно. Съгласен съм, но на това по принцип му казват безнес. Ако имаш някаква стока, към която има интерес - продаваш. В случая - знания. Те хората за това са учили и това умеят все пак. Ако нямаха нужда от пари едва ли биха си жертва ли личното време за да преподават частни уроци.

teenkopele
10-05-2007, 21:45
Да...

caRamelO_cHicA
10-05-2007, 22:04
Не

`Death`Whore``
10-05-2007, 22:29
Заслужават...но нека не забравяме ,че част от тях преподават и частни уроци...за които получават по 20 лева (премерно) на час на дете...което значи ,че за 1 ден изкарват по около 200 лева (сравнително) ,но са много тези с 300те лева ,с които не могат да изхранят семейството си...
1. За да имаш частни уроци, трябва да си работил доста време, а за да имаш толкова частни уроци, трябва да си много реномиран и да те препоръчват и колегите...
2. Къде е другата работа? 10 часа на ден...а и един частен урок е около 10 лева.
3. Кога ще се подготвят за тези уроци?

Mbp3eJlaH
10-06-2007, 07:02
всъщност майка ми дава частни уроци, но на мен... и не ми иска пари... :shock:

хахахахаах

сега на ден ми преподава немски между 2 и 3 часа и ме гърчи с някакви домашни да правя, докато тя е на работа... голям ужас...

Случайно майкати да ти е учителка по немски или др предмет ?

Та за стачката... аз си имам причини да не я подкрепям. Абе да има някакво увеличение ама да не е 100% [-X

`Death`Whore``
10-06-2007, 07:43
Всъщност сега се сетих...в моето квартално училище 1/3 от учителките са с богати съпрузи. :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Мъжът на класната ми е милионер например.

girl88
10-06-2007, 10:12
nqma lo6o neka vdignat zaplatite na u4itelite no pone s 100 lv kakvo e tova 100% q malko pomislete ima hora na koito rabotata im e svarzana s 4ove6ki jivot i kakvo iskate da kajete 4e edni u4iteli trqbva da vzimat pove4e ( ili tolkova kolkoto ) edin doktor ili revizor naprimer q stiga q si predstavete ako slu4aino dignat s 100% zaplatite na u4itelite kakvo 6te stane - vsi4ki 6te se vdignat na sta4ka (za inflaciata da ne govorim) ami u4enicite, ako tazi sta4ka prodalji dalgo vreme te 6te trqbva da u4at i prez vakanciata ili po lo6o moje da vi anulirat godinata

Slave4You
10-06-2007, 11:50
Всеки учител си е за себе си! Има такива които наистина мн се стараят ама има др които не хаят и само гледат да им мине часа по-бързо! Преди време бяха споменали нещо че ще определят заплатите според участието на учениците в олимпиади. Според мен това е мн честно и логично. Това показва че учителят учи на нещо децата;)

kahn
10-06-2007, 12:08
според мен трябва да им дадът увеличението не може в македония да взимат по големи заплати ,а да не говорим за румъния ,където взимат с пъти повече

ArTanDra
10-06-2007, 12:31
Заслужават...но нека не забравяме ,че част от тях преподават и частни уроци...за които получават по 20 лева (премерно) на час на дете...което значи ,че за 1 ден изкарват по около 200 лева (сравнително) ,но са много тези с 300те лева ,с които не могат да изхранят семейството си...
1. За да имаш частни уроци, трябва да си работил доста време, а за да имаш толкова частни уроци, трябва да си много реномиран и да те препоръчват и колегите...
2. Къде е другата работа? 10 часа на ден...а и един частен урок е около 10 лева.
3. Кога ще се подготвят за тези уроци?

1. Не е вярно.. не са ли те изнудвали ? Това е учителска практика и съм го забелязала от доста години. Учителите (по математика и БЕЛ само при тях стават тези неща) нарочно бавят уроците и т.н. И като отиваш да им кажеш , че не разбираш те ти отвръщат "Аз не мога да обясна на всички от класа , отиди на уроци при еди си кой той ще ти помогне" съответно този някой е познат на учителката и обратното. Особенно в 7 клас ето така учителката ми направи този номер.. после в 8 клас (бях при друга учителка) и в 9 по същия начин и ако ходиш при "техните" хора по висока оценка...
2. Повечето учители работят и на други места.. имам учител по френски след училище дава уроци. Или пък събота и неделя даже не може да си запазиш час...
3. Кои уроци ? За училището или частните ? За училището повечето учители съм ги забелязала , че през годините си имат тетрадки повечето и плановете им са направени там.. , ама почти всички са така. Ако говориш за частните много пъти на уроците се решават домашните на децата от училище и после преподават същото , което се е преподавало в училище тоест набиват ти го в главата 2 пъти..
4. Не искам да се заяждам :D

girl88
10-06-2007, 13:01
Всеки учител си е за себе си! Има такива които наистина мн се стараят ама има др които не хаят и само гледат да им мине часа по-бързо! Преди време бяха споменали нещо че ще определят заплатите според участието на учениците в олимпиади. Според мен това е мн честно и логично. Това показва че учителят учи на нещо децата;)
razbirase 4e taka e 4esno no te otkazaha to4no poradi tazi pri4ina za6toto za sajalenie na dne6no vreme ne vseki u4itel e sposoben da nakara u4enicite s jelanie da u4at predmeta mu a tova e nai vajnoto za6toto na vseki e qsno 4e za da nakara6 edin u4enik da u4i parvo trqbva da go nakara6 da obikne dadenia predmet da mu e interesen ako u4itelite mojeha da storiat tova nqma6e da otkajat na tova predlojenie no za sajalenie sa rqdkos takiva u4iteli pove4eto kakto kazva6 ti qvno samo gledat da im mine po barzo 4asa a takiva u4iteli sorry ama ne zaslujavat nikakvo uveli4enie na zaplatata znam 4e edin u4itel trqbva da vzima mn pove4e no vse pak ne zabraviaite 4e se namirame v Balgaria ako tova uveli4enie ot 100% se odobri o4akvaite za v bade6te kakto kazah po gore o6te sta4ki i edna "hiperinflacia"

pink ladys
10-06-2007, 13:19
Да,заслужават естествено!!! Министъра и изобщо цялото правителство искат да настроят нас-учениците срещу учителите с репликите ''Ще отучвате или Ще се обяви нулева учебна година''....Това няма да стане,разберете го,просто и кратко правителството разиграва целия народ-учениците,учителите....Няма и достатъчно пари,за да вдигнели заплатите....Ами тоя 3-4 милионен резерв???!!!Той си е за тях,да си го поделят поравно....Замислете се с 300 лева как се живее??....Всяка сутрин има трябва транспорт,за да дойдат до училището и да преподават,трябва да си плащат тока,парното,телефона...отд лно слагаме необходимите други неща като дрехи,храна,неща за дома и учебници,дрехи и други принадлежности за децата им.Представете си колко първи учебни дни * 15 септември * са изпуснали тези хора,за да отидат на работа,да видят класа си и да започнат с усърдния труд,защото 25 човека не се укротяват лесно,но и като знаем днешното поколение какво е ...думите са излишни.Когато на учениците не им е изгодно нещо,кой е виновния-учителия естествено???Той не е виновен,че постоянно се въртите в час,че говорите и не учите или пък,че просто ви е природно заложено да сте тъпи...Е верно,че не всички заслужават,но поне ще имат по-добър живот и това може да послужи за стимул и да си вършат работата по-добре...


И ми писна някакви тъпи кухи лейки да говорят,че не заслужавали увеличение,без учителите няма бъдеще.Тогава народът ще стане прост и необразован.Ако вашите родители взимаха 300лева заплата и дори не бяха учители,щяхте да пеете друга песен.Да ви видим как ще можете да ходите на кино,да си вземате шнолки,диадемки и всякакви такива нещица за момичета или пък момчетата да си вземат неща по техен вкус.Спрете се!!!!А и най-важното не сме ние-учениците тези,които ще определят кой,каква заплата ще взима!!!! Иии последно обръщение към тези,които написаха че не заслужават : JUST FUCK OFF :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


И ако някой го заинтересува да не се чуди : 8клас съм =]]]

Jack_Sparrow
10-06-2007, 13:48
Да,заслужават естествено!!! Министъра и изобщо цялото правителство искат да настроят нас-учениците срещу учителите с репликите ''Ще отучвате или Ще се обяви нулева учебна година''....Това няма да стане,разберете го,просто и кратко правителството разиграва целия народ-учениците,учителите....Няма и достатъчно пари,за да вдигнели заплатите....Ами тоя 3-4 милионен резерв???!!!Той си е за тях,да си го поделят поравно....Замислете се с 300 лева как се живее??....Всяка сутрин има трябва транспорт,за да дойдат до училището и да преподават,трябва да си плащат тока,парното,телефона...отд лно слагаме необходимите други неща като дрехи,храна,неща за дома и учебници,дрехи и други принадлежности за децата им.Представете си колко първи учебни дни * 15 септември * са изпуснали тези хора,за да отидат на работа,да видят класа си и да започнат с усърдния труд,защото 25 човека не се укротяват лесно,но и като знаем днешното поколение какво е ...думите са излишни.Когато на учениците не им е изгодно нещо,кой е виновния-учителия естествено???Той не е виновен,че постоянно се въртите в час,че говорите и не учите или пък,че просто ви е природно заложено да сте тъпи...Е верно,че не всички заслужават,но поне ще имат по-добър живот и това може да послужи за стимул и да си вършат работата по-добре...


И ми писна някакви тъпи кухи лейки да говорят,че не заслужавали увеличение,без учителите няма бъдеще.Тогава народът ще стане прост и необразован.Ако вашите родители взимаха 300лева заплата и дори не бяха учители,щяхте да пеете друга песен.Да ви видим как ще можете да ходите на кино,да си вземате шнолки,диадемки и всякакви такива нещица за момичета или пък момчетата да си вземат неща по техен вкус.Спрете се!!!!А и най-важното не сме ние-учениците тези,които ще определят кой,каква заплата ще взима!!!! Иии последно обръщение към тези,които написаха че не заслужават : JUST FUCK OFF :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


И ако някой го заинтересува да не се чуди : 8клас съм =]]]
Много добре казано,особено последните редове! :-D :-D
100% ,което си написал/а,е вярно!

pink ladys
10-06-2007, 13:58
=]]]]

gorska
10-06-2007, 15:20
Първо: по темата за частните уроци... Въобще не се изкарват 200 лева на ден!!!(Ако беще така учителите щяха да си милионери!) Я си представи, че си бил на работа от 7 и половина до 1 минимум... после кво ще си идеш вкъщи и ще имаш десет часа уроци, ми тва значи до 12 часа през ноща да преподаваш... в такъв случаи кога ще спиш, а.. МЕжду другото трябва и почивка между уроците, а и ако ходи в дома на детето... Плюс това никой учител почти не е в една смяна, ще да може да е сободен другата половина от деня! Или пък си мислиш, че събота и неделя се изкарват тия пари... събота и неделя след като цяла седмица си се надвиквал с учениците, ще имаш сили да преподаваш пак! И както каза някой никой почти не взима по 20 лева на урок. Взимат се около 10 -15, в редки случаи 20...
Пинк лаеидис абсолютно те подкрепям...
Вие не забелязвате ли, че учениците са по-хубаво облечени от даскалите, а? Тва е за хората, които са против увеличаването на заплатите

И СЕГА ВТОРОТО: Нямам нищо против лекарите, но я си помислете дали щеше да ги има тях, ако ги нямаше у4ителите...
ТВърдо ЗА съм за увеличаването и на учителските, и на лекарските, и на горските заплати (хах, последното нещо не се получи май...)

gorska
10-06-2007, 15:24
и никаква инфлация не трябва да има, просто нещастните депутати искат да приберат всичките пари, е тва е истината.!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Mbp3eJlaH
10-06-2007, 15:26
Да,заслужават естествено!!! Министъра и изобщо цялото правителство искат да настроят нас-учениците срещу учителите с репликите ''Ще отучвате или Ще се обяви нулева учебна година''....Това няма да стане,разберете го,просто и кратко правителството разиграва целия народ-учениците,учителите....Няма и достатъчно пари,за да вдигнели заплатите....Ами тоя 3-4 милионен резерв???!!!Той си е за тях,да си го поделят поравно....Замислете се с 300 лева как се живее??....Всяка сутрин има трябва транспорт,за да дойдат до училището и да преподават,трябва да си плащат тока,парното,телефона...отд лно слагаме необходимите други неща като дрехи,храна,неща за дома и учебници,дрехи и други принадлежности за децата им.Представете си колко първи учебни дни * 15 септември * са изпуснали тези хора,за да отидат на работа,да видят класа си и да започнат с усърдния труд,защото 25 човека не се укротяват лесно,но и като знаем днешното поколение какво е ...думите са излишни.Когато на учениците не им е изгодно нещо,кой е виновния-учителия естествено???Той не е виновен,че постоянно се въртите в час,че говорите и не учите или пък,че просто ви е природно заложено да сте тъпи...Е верно,че не всички заслужават,но поне ще имат по-добър живот и това може да послужи за стимул и да си вършат работата по-добре...


И ми писна някакви тъпи кухи лейки да говорят,че не заслужавали увеличение,без учителите няма бъдеще.Тогава народът ще стане прост и необразован.Ако вашите родители взимаха 300лева заплата и дори не бяха учители,щяхте да пеете друга песен.Да ви видим как ще можете да ходите на кино,да си вземате шнолки,диадемки и всякакви такива нещица за момичета или пък момчетата да си вземат неща по техен вкус.Спрете се!!!!А и най-важното не сме ние-учениците тези,които ще определят кой,каква заплата ще взима!!!! Иии последно обръщение към тези,които написаха че не заслужават : JUST FUCK OFF :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


И ако някой го заинтересува да не се чуди : 8клас съм =]]]
Много добре казано,особено последните редове! :-D :-D
100% ,което си написал/а,е вярно!

Не се и съмнявам, че си 8 клас. Явно до сега не си работил. Е аз цяло лято се блъсках като луд и знаеш ли колко зимах ? 10 лева на ден... много достойно заплащане нали :)
С голямо удоволствие ще стана даскал да си зимам 300 лв на месец, хем вананциики (коледни, дървени, летни и т.н) хем по половин ден на "много тежката работа".
И 1 съвет към теб лятото се хвани на работа да разбереш какво е да си изкарваш парите.. то пръскането лесно всеки го може дори и аз :)
И аз съм против увеличение поради простата причина, че невиждам какво му е трудното да си учител. И сега за тези които ще ме оплюват да им кажа само че сам преподавал урок! ДА... даскалицата ми по история толкова се уморява, че всеки час даваше по 1 листче и караше някой да предаде урока. Е то не беше колко знае колко "трудно" , но от какъв зор ученик ще преподава урока, а учителя през това време праща тоя за кафе оня за баничка и си чете вестника. Повечето даскали са такива мързеливи! Същевременно подкрепям да има увеличение, но 100% е немислимо. И го подкрепям само заради даскалицата ни по математика, защото си знае работата жена, дава частни уроци и не стачкуваше а си преподаваше, а не като повечето да искат "достойно заплащане".

И какви са тия 25 ученика бе ? Ние от 2-3 години не сме се сабрали над 10 човека и заради кого? заради учители ми драги осмокасници.

ПС. Хора които не са работили през живота си и не знаят що е това "да си изкарваш парите с пот на челото" да не ме нападат моля :) просто изказах мнението си.

gorska
10-06-2007, 15:55
Да,заслужават естествено!!! Министъра и изобщо цялото правителство искат да настроят нас-учениците срещу учителите с репликите ''Ще отучвате или Ще се обяви нулева учебна година''....Това няма да стане,разберете го,просто и кратко правителството разиграва целия народ-учениците,учителите....Няма и достатъчно пари,за да вдигнели заплатите....Ами тоя 3-4 милионен резерв???!!!Той си е за тях,да си го поделят поравно....Замислете се с 300 лева как се живее??....Всяка сутрин има трябва транспорт,за да дойдат до училището и да преподават,трябва да си плащат тока,парното,телефона...отд лно слагаме необходимите други неща като дрехи,храна,неща за дома и учебници,дрехи и други принадлежности за децата им.Представете си колко първи учебни дни * 15 септември * са изпуснали тези хора,за да отидат на работа,да видят класа си и да започнат с усърдния труд,защото 25 човека не се укротяват лесно,но и като знаем днешното поколение какво е ...думите са излишни.Когато на учениците не им е изгодно нещо,кой е виновния-учителия естествено???Той не е виновен,че постоянно се въртите в час,че говорите и не учите или пък,че просто ви е природно заложено да сте тъпи...Е верно,че не всички заслужават,но поне ще имат по-добър живот и това може да послужи за стимул и да си вършат работата по-добре...


И ми писна някакви тъпи кухи лейки да говорят,че не заслужавали увеличение,без учителите няма бъдеще.Тогава народът ще стане прост и необразован.Ако вашите родители взимаха 300лева заплата и дори не бяха учители,щяхте да пеете друга песен.Да ви видим как ще можете да ходите на кино,да си вземате шнолки,диадемки и всякакви такива нещица за момичета или пък момчетата да си вземат неща по техен вкус.Спрете се!!!!А и най-важното не сме ние-учениците тези,които ще определят кой,каква заплата ще взима!!!! Иии последно обръщение към тези,които написаха че не заслужават : JUST FUCK OFF :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


И ако някой го заинтересува да не се чуди : 8клас съм =]]]
Много добре казано,особено последните редове! :-D :-D
100% ,което си написал/а,е вярно!

Не се и съмнявам, че си 8 клас. Явно до сега не си работил. Е аз цяло лято се блъсках като луд и знаеш ли колко зимах ? 10 лева на ден... много достойно заплащане нали :)
С голямо удоволствие ще стана даскал да си зимам 300 лв на месец, хем вананциики (коледни, дървени, летни и т.н) хем по половин ден на "много тежката работа".
И 1 съвет към теб лятото се хвани на работа да разбереш какво е да си изкарваш парите.. то пръскането лесно всеки го може дори и аз :)
И аз съм против увеличение поради простата причина, че невиждам какво му е трудното да си учител. И сега за тези които ще ме оплюват да им кажа само че сам преподавал урок! ДА... даскалицата ми по история толкова се уморява, че всеки час даваше по 1 листче и караше някой да предаде урока. Е то не беше колко знае колко "трудно" , но от какъв зор ученик ще преподава урока, а учителя през това време праща тоя за кафе оня за баничка и си чете вестника. Повечето даскали са такива мързеливи! Същевременно подкрепям да има увеличение, но 100% е немислимо. И го подкрепям само заради даскалицата ни по математика, защото си знае работата жена, дава частни уроци и не стачкуваше а си преподаваше, а не като повечето да искат "достойно заплащане".

И какви са тия 25 ученика бе ? Ние от 2-3 години не сме се сабрали над 10 човека и заради кого? заради учители ми драги осмокасници.

ПС. Хора които не са работили през живота си и не знаят що е това "да си изкарваш парите с пот на челото" да не ме нападат моля :) просто изказах мнението си.


о, ще те нападна и окото няма да ми мигне, тъй да знаеш!
Първото, което е трябва да кажеш какво си работил, защото има нещза за които наистина се дават по 10 лева... просто те хората си имат образование, а ти си някъв ученик, схващаш ли това?!?!?!?!
и след като си се изморил след едно лято, представяш ли си кво е цяла година???

и самото преподаване на урок наистина едва лие толкова трудно, но ти си имал шанса да го направиш веднъж, в един час. Учителите го правят по 5-6 пъти на ден, и то всяка година. А когато имаш група шаващи хлапета срещу себе си, които ще те заядат ако направиш дори и най-малката грешка, повярвай не е лесно.

А това, че учениците не влизат в час не е по вина на учителите, кво дА НАПРАВЯТ чЕ НА УчЕНИЦИТЕ НЕ им се учи, а???

И нека да кажа, че дори и аз мразя училището, но не мога да обвинявам даскалите за това, те са просто перфектни, аз никога през живота си не съм имала лош учител, а имам все пак дълъг опит...

Mbp3eJlaH
10-06-2007, 16:15
Да,заслужават естествено!!! Министъра и изобщо цялото правителство искат да настроят нас-учениците срещу учителите с репликите ''Ще отучвате или Ще се обяви нулева учебна година''....Това няма да стане,разберете го,просто и кратко правителството разиграва целия народ-учениците,учителите....Няма и достатъчно пари,за да вдигнели заплатите....Ами тоя 3-4 милионен резерв???!!!Той си е за тях,да си го поделят поравно....Замислете се с 300 лева как се живее??....Всяка сутрин има трябва транспорт,за да дойдат до училището и да преподават,трябва да си плащат тока,парното,телефона...отд лно слагаме необходимите други неща като дрехи,храна,неща за дома и учебници,дрехи и други принадлежности за децата им.Представете си колко първи учебни дни * 15 септември * са изпуснали тези хора,за да отидат на работа,да видят класа си и да започнат с усърдния труд,защото 25 човека не се укротяват лесно,но и като знаем днешното поколение какво е ...думите са излишни.Когато на учениците не им е изгодно нещо,кой е виновния-учителия естествено???Той не е виновен,че постоянно се въртите в час,че говорите и не учите или пък,че просто ви е природно заложено да сте тъпи...Е верно,че не всички заслужават,но поне ще имат по-добър живот и това може да послужи за стимул и да си вършат работата по-добре...


И ми писна някакви тъпи кухи лейки да говорят,че не заслужавали увеличение,без учителите няма бъдеще.Тогава народът ще стане прост и необразован.Ако вашите родители взимаха 300лева заплата и дори не бяха учители,щяхте да пеете друга песен.Да ви видим как ще можете да ходите на кино,да си вземате шнолки,диадемки и всякакви такива нещица за момичета или пък момчетата да си вземат неща по техен вкус.Спрете се!!!!А и най-важното не сме ние-учениците тези,които ще определят кой,каква заплата ще взима!!!! Иии последно обръщение към тези,които написаха че не заслужават : JUST FUCK OFF :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


И ако някой го заинтересува да не се чуди : 8клас съм =]]]
Много добре казано,особено последните редове! :-D :-D
100% ,което си написал/а,е вярно!

Не се и съмнявам, че си 8 клас. Явно до сега не си работил. Е аз цяло лято се блъсках като луд и знаеш ли колко зимах ? 10 лева на ден... много достойно заплащане нали :)
С голямо удоволствие ще стана даскал да си зимам 300 лв на месец, хем вананциики (коледни, дървени, летни и т.н) хем по половин ден на "много тежката работа".
И 1 съвет към теб лятото се хвани на работа да разбереш какво е да си изкарваш парите.. то пръскането лесно всеки го може дори и аз :)
И аз съм против увеличение поради простата причина, че невиждам какво му е трудното да си учител. И сега за тези които ще ме оплюват да им кажа само че сам преподавал урок! ДА... даскалицата ми по история толкова се уморява, че всеки час даваше по 1 листче и караше някой да предаде урока. Е то не беше колко знае колко "трудно" , но от какъв зор ученик ще преподава урока, а учителя през това време праща тоя за кафе оня за баничка и си чете вестника. Повечето даскали са такива мързеливи! Същевременно подкрепям да има увеличение, но 100% е немислимо. И го подкрепям само заради даскалицата ни по математика, защото си знае работата жена, дава частни уроци и не стачкуваше а си преподаваше, а не като повечето да искат "достойно заплащане".

И какви са тия 25 ученика бе ? Ние от 2-3 години не сме се сабрали над 10 човека и заради кого? заради учители ми драги осмокасници.

ПС. Хора които не са работили през живота си и не знаят що е това "да си изкарваш парите с пот на челото" да не ме нападат моля :) просто изказах мнението си.


о, ще те нападна и окото няма да ми мигне, тъй да знаеш!
Първото, което е трябва да кажеш какво си работил, защото има нещза за които наистина се дават по 10 лева... просто те хората си имат образование, а ти си някъв ученик, схващаш ли това?!?!?!?!
и след като си се изморил след едно лято, представяш ли си кво е цяла година???

и самото преподаване на урок наистина едва лие толкова трудно, но ти си имал шанса да го направиш веднъж, в един час. Учителите го правят по 5-6 пъти на ден, и то всяка година. А когато имаш група шаващи хлапета срещу себе си, които ще те заядат ако направиш дори и най-малката грешка, повярвай не е лесно.

А това, че учениците не влизат в час не е по вина на учителите, кво дА НАПРАВЯТ чЕ НА УчЕНИЦИТЕ НЕ им се учи, а???

И нека да кажа, че дори и аз мразя училището, но не мога да обвинявам даскалите за това, те са просто перфектни, аз никога през живота си не съм имала лош учител, а имам все пак дълъг опит...

Добре де не ме бии.
Това за шаващите хлапета си права, много е неудобно да предаваш урока, а те да се кикотят. Но на даскалите за това им се плаща да ни научат на нещо. Неможе просто еи така да си пият кафето и да зимат пари. И не казвам, че всички даскали са такива, просто ги има такива заради и 1 % увеличение им е много да не говорим за 100%

Еми да и даскалите имат голяма вина, че учениците не ходят на училище. Ето НАПРИМЕР да кажем утре имам история като знам какво ме чака от къв чеп да отида ми кажи ? или по информатика даскала да прати някои за кафе а друг за баничка е сори ама няма да стане.
А за увеличението нито ти нито аз можем да направим нещо.
Аиде девойче нападаи ме пак :)

Forslor
10-06-2007, 17:33
Aз ако съм министър на образованието за да отделя черните от белите овце визирам учители и преподаватели , ще наредя така.
На всеки 2 месеца да се пуска по едно тестче обхващащо основните предмети (за дадената специалност напр) която оценка да е за учителя.
Разбирасе да има и квестори които да следят ... учителите

Прави се една равносметка със предварително зададените критерии и се намаля от заплатата на учителя или обратно (като има някакъв лимит (отличната заплата) )
Също на всеки 3 месеца по един психо преглед. :::

gorska
10-06-2007, 18:46
Съжалявам, но не ти разбрах изречението, Mbp3eJlaH, вземи да слагаш запетайки от време на време! Я ми кажи колко взимат ваще месечно... или айде не ми казвай... :evil: Просто си представи с 300 лева месечно да се живее... :-k Не, тва не е живот!

А тва, че не искаш да идеш за час по история, си е лично твой проблем... кво може да те чака... кво? Изпитване... ми тва си е нормална част от учебния процес! ](*,)

Katrina
10-06-2007, 19:44
аз съм ан мнение че нетрябва всички учители да получават еднакви заплати защото неможе един учител да влиза в час,да си преподаде урока както трябва ако трябва и да повтори,да намира време за смях и забава,да спечели до такава степен доверивто на учениците,че те да могат да разчитат за всичко на него и въобще да бъде като родител,за сметка на някои други които не могат да общуват и се налага учениците да учат тях вместо обратното и да им е напълно безразлично за децата и дори невлизат в час
трябва да се измисли нещо,с което да се следи работата на всеки учител но това да става постоянно а не само някакви си инспектори да влязат в 1 час за цяла година и да си зяпат през прозореца
можеби камерите са добра идея :-k ?

Enchantress
10-06-2007, 19:47
аз съм ан мнение че нетрябва всички учители да получават еднакви заплати защото неможе един учител да влиза в час,да си преподаде урока както трябва ако трябва и да повтори,да намира време за смях и забава,да спечели до такава степен доверивто на учениците,че те да могат да разчитат за всичко на него и въобще да бъде като родител,за сметка на някои други които не могат да общуват и се налага учениците да учат тях вместо обратното и да им е напълно безразлично за децата и дори невлизат в час
трябва да се измисли нещо,с което да се следи работата на всеки учител но това да става постоянно а не само някакви си инспектори да влязат в 1 час за цяла година и да си зяпат през прозореца
можеби камерите са добра идея :-k ? =D> =D> =D>

Forslor
10-06-2007, 22:03
аз съм ан мнение че нетрябва всички учители да получават еднакви заплати защото неможе един учител да влиза в час,да си преподаде урока както трябва ако трябва и да повтори,да намира време за смях и забава,да спечели до такава степен доверивто на учениците,че те да могат да разчитат за всичко на него и въобще да бъде като родител,за сметка на някои други които не могат да общуват и се налага учениците да учат тях вместо обратното и да им е напълно безразлично за децата и дори невлизат в час
трябва да се измисли нещо,с което да се следи работата на всеки учител но това да става постоянно а не само някакви си инспектори да влязат в 1 час за цяла година и да си зяпат през прозореца
можеби камерите са добра идея :-k ? =D> =D> =D>
Написал съм решението на проблема 2-3 поста по- нагоре. Направо се чувствувателствувам пренебрегнат от това ,че не сте го забелязали :smt010 :lol:

Eagle_13
10-06-2007, 23:20
Несъм чел всички постове, извинете ако се повтарям :)
И сега ето го моето становище :)
Значи ако погледнем рялно на нещата 100% увеличение на учителските заплати за страна като нашата са просто невъзможни.То няма как просто това да стане, но рялно аз ако бях министър щях да направя всичко възможно за да им дам това увеличение.
Разбирасе за съм стачката, подкрепям я.Учителите са първите, който правят някакви опити за промяна в държавата от 18години на сам.Не, неме разбирайте погрешно, и други са правили опити, но този минава всички, и се надявам да стане така, както са го запланували учителите.
Естествено е сега и другите да се включат в стачката.Разбирам и тях, с средно 200лв в България неможе да се живее.Пробвай с тези пари да си платиш тока,телефона,кабелната и водата и виж дали ще ти останат да изкараш месеца.А нестава просто.За това е стачката, ако някой мисли, че просто са лакоми...Грешите, тук с тези заплати който не надхвърлят и 350лв, няма как да се говори за лакомия, а за преживяване.Няма как един човек, който е учил амнайсет години да взима някаква пиклива заплата, спрямо човек който вози хората в градският транспорт.Но всеки ден е така, учителите ходят с рейс до училищата и шофиорите за тяхната си минимална дейност взимат 700лв.Е как става се питам аз, как така човек с книжка и 1-2 години зад волана на рейс, като стаж взима 2двойно, на заслужил човек който е учил до 21-22 годишна възраст за да помогне с нещо на обществото си.Няма логично обяснение за този факт, то просто е така.Неги разбирам тези, който са против стачката, просто немисля, че разумно същество ще е против нея.Просто няма друг начин, да се разбере, че и те са хора, и те деца хранят, и те семейство имат.
Тва е просто подигравка с учителите, и миналата година същият този министър се обърна към студентите и ги посъветва да учат за учители, тъй като броят на хората искащи тази специалност драстично е намалял последните 4-5 години, и ще има време когато няма да достигат кадри.Не, незнам защо трябваше да се изказва тоя малумник тогава, като сега неще да направи нищо за може би, последните като поколение свестни български учители, може би тези 7-8 години все още ще има учители, който си знаят от работата, а след това, такива ще се намират след 10 сита, и то не повече 2-3ма, в град.Така е аз не виждам перспектива в тази професия, ако сегашните стачни действия не се увенчаят с успех за учителите.Просто ако не стане така едва ли, някой ще се сети, че тази професия е има.И все пак се надявам да спечелят, защо иначе децата ни трябва да учат в частно училище, а като гледам нещата в държавата няма да се променят, тъй че май май децата ни и без образование ще бъдат.

Katrina
10-07-2007, 06:58
Forslor наистина си признавам че не съм чела другите мнения
извинявай идеята ти е добра но едва ли нас някой ще ни чуе

find_m3
10-07-2007, 08:59
утре на даскало ли сме?

bobka
10-07-2007, 09:25
mi...mislq 4e 6e im e po dobre s po visoki zaplati za da mogat da si osigurqt po dobur jivot, no 6tom im uveli4at zaplatite trqbva da zapo4nat po dobre da u4at decata, za6toto ne moje nqkoi u4iteli koito sa mn suvestnni i pravat kvoto mogat za da nau4at na ne6to u4enicite si da polu4avat ednakvi zaplati s nekoi turtei.a i sta4kata ne e samo za pari a i za dr ne6ta oba4e nikoi ot pravitelstvoto ne 6te da si priznae.no za parite: pove4e pari za pove4e ubo4enie ina4e ne!

Dark_Angel_F
10-07-2007, 10:11
Според мен само една малка част от учителите заслужават по-високи заплати , защото като се замисля за отношението на голям ачаст от учителите и "високото" качество на преподаване ми става лошо.

girl88
10-07-2007, 10:58
mi...mislq 4e 6e im e po dobre s po visoki zaplati za da mogat da si osigurqt po dobur jivot

da neka uveli4at u4itelskite zaplati no ne s 100 % za6toto taka izliza 4e edin u4itel 6te vzima po goliama zaplata ot edin lekar naprimer znam 4e 4ast ot u4itelite ne zaslujavat zaplata ot 250-300lv a pove4e, znam 4e v 4ujbina u4itelskite zaplati sa mn po golemi no i golemi sa zaplatite i na doktorite ,injinerite i t.n. ne moje pri polojenie 4e ima hora koito za svoiata profesia zaslujavat mn po goliama zaplata te da polu4avat po malka(ili kolkoto) edin u4itel ako uveli4at zaplatite na u4itelite s 100% to togava 6te e 4esno da uveli4at zaplatite i na doktorite, med. sestri i t.n. koeto ne mislia 4e v Balgaria 6te stane za sajalenie

`Death`Whore``
10-07-2007, 16:12
1. Не е вярно.. не са ли те изнудвали ? Това е учителска практика и съм го забелязала от доста години. Учителите (по математика и БЕЛ само при тях стават тези неща) нарочно бавят уроците и т.н. И като отиваш да им кажеш , че не разбираш те ти отвръщат "Аз не мога да обясна на всички от класа , отиди на уроци при еди си кой той ще ти помогне" съответно този някой е познат на учителката и обратното. Особенно в 7 клас ето така учителката ми направи този номер.. после в 8 клас (бях при друга учителка) и в 9 по същия начин и ако ходиш при "техните" хора по висока оценка...
2. Повечето учители работят и на други места.. имам учител по френски след училище дава уроци. Или пък събота и неделя даже не може да си запазиш час...
3. Кои уроци ? За училището или частните ? За училището повечето учители съм ги забелязала , че през годините си имат тетрадки повечето и плановете им са направени там.. , ама почти всички са така. Ако говориш за частните много пъти на уроците се решават домашните на децата от училище и после преподават същото , което се е преподавало в училище тоест набиват ти го в главата 2 пъти..
4. Не искам да се заяждам :D
Говоря за съвестните учители все пак. Подготовката на един урок е не само подготвяне на плана. В началното училище пък нещата са много по-сложни - там частни уроци почти няма, а подготовката за урока е многочасова. А в горен курс ако искаш да привлечеш вниманието на учениците и да ги накараш да мълчат, трябва да се потрудиш доста...не само по отношение на уроците.
Всъщност учителите, които харесват професията си и тя е тяхното призвание, обожават да обясняват...имахме една мазна патка в класа, която целия осми клас оставаше след часовете по математика и учителката я обожаваше.

И да, заплатите на лекарите също трябва да се увеличат. Но всъщност всичко трябва да е по заслуги - опит и оценка от страна на учениците/пациентите и от колегите.

chocoleptic
10-07-2007, 18:47
Не!Трябва да повишат нивото на работа..някои учители стоят и мучат по цял час после искат високи заплати.Ако се повиши нивото съм съгласна.Вярно е че цените скочиха доста напоследък но 100% е много невъзможно е да се отделят толкова пари от бюджета ..има излишъци които обаче отиват за мерцедеси на министрите но не вярвам те да се откажат от лукса си заради учителските заплати . [-(

SUGAR_F
10-07-2007, 21:54
abeee zaslijavali te...vliza daskalkata piqna nosi 6i6e rakiika,dia krakata i qde hod dog pred nas....razkra4ila se i sik4y i se gleda....i zaslujavali te...dr pak ni zapla6va s boi,tretata mlqska davka pred o4ite ni ina4e samo da sam vi vidqla s davka v 4as....o0o0o...a tfa 4e ima svqstni u4iteli ima..no kade sa te?v 4astnite u4ili6ta zashtoto teq daskali da ne mislite 4e vlizat s konkurs...te vlizat s vrazki....po bg polovinata pi6at s pravopsni gre6ki...ina4e sas samo4uvstvie....ina4e dobrite daskali si prepodavat na dobrite mesta....s visoki zaplati...6tot spored men ne e 4estny edna daskalka s visoko nivo da polu4ava zaplata kolkot edna prosta selqnka det ne zane dali kьща se pi6e s A ili Ъ...te teq det sta4kuvat sa nai golemite mizernici...i nqkoi vikat 4e 300 kv ne im stigali..da eina4e prepodavat v 4as lo6o naro4no za da pra6tat posle roditelite decata si ori tqh na 4astni uroci...6to ministara na zabrani na teq u4iteli koito prepodavat v darjavnite u4ili6a da ne prepodavat dopalnitekni nezakonni uroci?a?ina4e s pretencii...

Maimunche_f
10-08-2007, 07:53
И за какво да им ги учеличават? За това, че са на половин работен ден? За това, че цяло лято нищо не правят? За това, че на нищо не ни учат? За това, че в часовете говорят за всичко останало освен по учебния материал? Малко да се замислят преди да искат нещо! Много малко са учителите, които наистина си вършат работата!!!

DoomShadow
10-08-2007, 07:57
ot u4itel do u4itel ima razlika. smqtam 4e trqbvat po golemi zaplati no 25% na si4ki daskali i da se izmislqt nqkvi premiii na po dobrite li ili i az neznam, no sym tvyrdo protiv edin daskal po fizkultura ili risuvane da vzema kolkoto edin minior!!!!! a za kvo iskat izvednyj si4ko? za kvo go praqt na na6 gryb? da eba tqxnata mama

LuXuRy
10-08-2007, 08:26
Нееееееее!!!! Никфи кинти!!! :lol: :lol: :lol: :lol: НЕДОСТОЕН ТРУД - НЕДОСТОЙНА ЗАПЛАТА!!! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Shadow_Walker
10-08-2007, 08:29
И за какво да им ги учеличават? За това, че са на половин работен ден? За това, че цяло лято нищо не правят? За това, че на нищо не ни учат? За това, че в часовете говорят за всичко останало освен по учебния материал? Малко да се замислят преди да искат нещо! Много малко са учителите, които наистина си вършат работата!!!
След като си свършат работния ден, те се прибират и почват да си подготвят уроците за другия ден.
А и след като свършим и преди да започнем те са на работа, така че отпуската им е по-малка от лятната ваканция.
Да, има и несъвестни учители, но много от даскалите си вършат работата.
Както казах в началото - до главата им са много проблеми, а със 300 лева на месец не се живее.

sasha_90
10-08-2007, 09:37
Заслужават,НО само тези,които си вършат добре работата.-става въпрос за 100% увеличение.


Всеки,който си върши добри работата заслужава достойна заплата-за да се изхрани.

I_want_your_sex
10-08-2007, 10:16
a az iskam samo da vi vida tiq kadeto govorte 4e ne zaslujavat po golemi zaplati kak 6e se 4yvstvate ako i dvamata vi roditeli izkarvaha po 300 lv ma mesec . 6oto vie har4ite parikite na mama i na tatko i hi4 ne mislite 4e tezi y4iteli se blaskat da vi nay4at na ne6o i ako tva ne stava to vinata ne e v tqh, a v tiq y4enici deto ne vdqvat ni6o. Moqta maika e y4itelka i po 7 y4ebni 4asa se zanimava s nqkakvi tam poluidioti(pove4eto) da moje da im pi6e troika pone i na vs otgore polu4ava 300 lv zaplata. emiiii egasi i darjavata. 6toto nikioi ministar ne misli 4e tiq y4iteli imat semeiistva da hranqt;

I_want_your_sex
10-08-2007, 10:24
Каквото и да си говорим винаги става въпрос за пари.Та по темата,ако увеличението на заплатите им даде по-голяма мотивация,всеотдайност и желание да вършат качествено работата си -ДА :!: . :wink:


ami estestveno 4e da. Vie ako ste y4iteli blaskatese po cql den da prepodavata da proverqbate kontrolni i da 4etete yrocite za 300lv, s ysmivka li 6e hodite na rabota

FeelTheBeat
10-08-2007, 10:24
Определено заслужават по-високи заплати. Защото в крайна сметка, ние учениците, не сме от най-кротките същества. И не друг, а учителите си хабят нервите. Но... Различни учители, различни хора.
Добре... човек, който учи више образование. Завършва го. И знае, че за него е предопределено да е учител. Влиза в клас... Започва да преподава... Следващия път така става, че изпитва "гъзара" на класа. Той естествено, нищо не знае. След като му пишат 2ката, той почва да заплашва учителя, как ще каже на баща му, и как баща му ще го уволни... :-s
Това не е нормално... Увеличение е нужно.

Мулиган-чу
10-08-2007, 10:48
Колко глупости, само на първата страница!
Аз няма да казвам фък оф на тези, които са малко заблуденички, че мислят тъй щото даскалите да не получат увеличение. Пък авторът на темата дори не е казал защо мисли, че не заслужават увеличение. На друг пък, "толко" го учили, че не заслужават. 3-ти споделя, че щяло нам ко си да станело, ако сички почнали да искат по 100 процента. Я мили душички, незапознати, кажете колко е месечната ЧИСТА заплата на един преподавател в системата на средното образование?? И колко прави 100 процента от тази заплата?!
Колко добре те учат учителите, FernandoTorres`fan? Кажи какво разбираш по "добро" учене и защо не те учат добре! Явно имаш желание да се учиш, ама даскалите те спират, така ли? ЩО ЗА НЕЛЕП ДОВОД! Всеки, който има желание намира начина! Ако си мислиш, че на учителя работата му е да те научи на това какво е храносмилателна система или какво е present perfect, разбирасе наливайки ти го в главата, си в заблуда. За 12 години никой не може да те научи на нищо! Работата на преподавателя е да те научи как да се справяш сам. Работата му е да те научи да учиш. Защото утре вече си завършил и навлизаш в живота, печелиш пари със знание, придобити, но и усъвършенствани от самия теб. Ако ти не можеш да си усъвършенстваш знанията няма да стане. Даскалът ти предава материал, който сам трябва да научиш, забележи, САМ! :!: :!:
Котарана, достатъчни за какво? За да си платят данъците, цащото са честни хора и да си купят хляб и сол, евентуално мляко, от 40 стотинки. И хоп, чакаме вече следваща мизерна сумица, която простата държава се е решила със 300 зора да им даде. Защо, Котарана, трябва общ работник или зидар да получават 2 или 3 пъти по-високи заплати от един учител? Няма по-важна професия. Всичко е свързано. Ако лекърят не си свърши работата страдам аз. Ако архитектът не си свърши работата пак аз ще страдам. Ако учителят не си свърши работата кой старада, бъдещото поколение. Не казвам, че само даскалите заслужават повишение. Казвом само, че не може един учител да получава 300 лв., а мазачът на строежа отсреща, който я има основно, я няма да получава 550-600 лв. Той да не би да има учителското образование, да не би да може да го оставиш пред 30 деца и да обясни защо това тав го маже там, а не отгоре. Да не говорим, че половината така мажат, че ръчичките си оставят, а другата половина са в Италия и мажат за хиляди. Но там учителите получават заслуженото! =; :arrow: Опровергайте ме, ако можете!

ArTanDra
10-08-2007, 11:02
Определено заслужават по-високи заплати. Защото в крайна сметка, ние учениците, не сме от най-кротките същества. И не друг, а учителите си хабят нервите. Но... Различни учители, различни хора.
Добре... човек, който учи више образование. Завършва го. И знае, че за него е предопределено да е учител. Влиза в клас... Започва да преподава... Следващия път така става, че изпитва "гъзара" на класа. Той естествено, нищо не знае. След като му пишат 2ката, той почва да заплашва учителя, как ще каже на баща му, и как баща му ще го уволни... :-s
Това не е нормално... Увеличение е нужно.

Искам да ми обясниш как ще уволниш някого от държавна работа ? Като го заплашва има съд !!! И вие изкарахте лапетата някакви чудовища еми не е така.. я се разправяй ти с едно , я се разправяй с някой чичка или лелка дето е по нагъл от 10 хлапета взети заедно. И това , че учителите не могат да въведат дисциплина си е техен проблем , аз искам да може да посягат на учениците , при животните (каквито са повечето българи) боя е единственото решение.. А за няколко поста над мене... майка ми е на държавна работа и взима 280 лв заплата , обаче не се оплаква и само едно нещо казва "280 , ама сигурни!" , защото когато почнеш държавна знаеш , че ще се пенсионираш там , а сега повечето дето работят на частно не се знае кога ще ги изгонят като мръсни котенца и държавната работа винаги има привилегии... Малко са парите на учителите , но не само на тях и безпаричието е масово вече ..


П.С. Сори за многоточието лош навик.

rihannka
10-08-2007, 11:25
be da ne sa samo uchitelite zle...spovecheto hora v balgariq sa nisko plateni..tochno daskalite nqma za kvo da se oplakvat imat na den po nqkolko chasa sabota i nedelq pochivat i imat vakancii i to plateni..ko gi podkrepqt nqkoi hora...za mene ne zaslijavat po visoki zaplati..i ako sa pod 300 lv i ko.,..kat ne im iznasq i iskat poveche pari mi da si namerqt dr rabota be...to ako tehnite pari sa malko.to trq cqla balgariq da stachkuva...mani gi tez daskali..NIKVO UVELICHENIE ne zaslujavat!

`Death`Whore``
10-08-2007, 11:31
be da ne sa samo uchitelite zle...spovecheto hora v balgariq sa nisko plateni..tochno daskalite nqma za kvo da se oplakvat imat na den po nqkolko chasa sabota i nedelq pochivat i imat vakancii i to plateni..ko gi podkrepqt nqkoi hora...za mene ne zaslijavat po visoki zaplati..i ako sa pod 300 lv i ko.,..kat ne im iznasq i iskat poveche pari mi da si namerqt dr rabota be...to ako tehnite pari sa malko.to trq cqla balgariq da stachkuva...mani gi tez daskali..NIKVO UVELICHENIE ne zaslujavat!
ПРОЧЕТИ МИНАЛИТЕ МНЕНИЯ! ТЕ РЕАЛНО НЕ ПОЧИВАТ, ЗАЩОТО СЕ ПОДГОТВЯТ ЗА ЧАСОВЕТЕ, В КОИТО ТИ СИГУРНО ДЪВЧЕШ ДЪВКА И ИГРАЕШ КАРТИ.

rihannka
10-08-2007, 11:36
`Death`Whore``
male gorkite daskali..nqmat pochivka gokrite da im se klanim...am maika mi kat bahti 12 chasa na den ima li pochuvka be ..a q mi kaji ima li nqkva pochivka..ko ne pochivali..ko im e na tqh be pishat na daskata ili sedqt na buroto i govorqt..nishto im nqma na tqh...da vqrno che te ni obrazovat mn qsno..ama ne sa tolkova zle kolkoto gi izkarvate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

`Death`Whore``
10-08-2007, 11:37
Малката, я не говори по този начин. Тези хора най-малкото имат висше образование. Когато ти изкараш диплома от университет, различен от НБУ, ще имаш право да ги съдиш.

rihannka
10-08-2007, 11:40
be shte si govorq kakto iskam..imam pravo da si izkaja mnenieto po vaprosa..tva che sme na razlichni mneniq e dr vapros..

rihannka
10-08-2007, 11:43
exploitedteen
ti pak mn znaish grimirvam li se .svarki praq li.ko se zaqjdate s mene be..kakto kazah imame razlichni mneniq...vii ste saglasni az ne..i ko tolkova stnalo..bahti maloumnite hora ste d a se zaqjdate s horata v foruma..tuka seki moje da si ijkaje mnenieto pak vii veche napravo sha go ubiite s kamani..

Мулиган-чу
10-08-2007, 11:48
Определено заслужават по-високи заплати. Защото в крайна сметка, ние учениците, не сме от най-кротките същества. И не друг, а учителите си хабят нервите. Но... Различни учители, различни хора.
Добре... човек, който учи више образование. Завършва го. И знае, че за него е предопределено да е учител. Влиза в клас... Започва да преподава... Следващия път така става, че изпитва "гъзара" на класа. Той естествено, нищо не знае. След като му пишат 2ката, той почва да заплашва учителя, как ще каже на баща му, и как баща му ще го уволни... :-s
Това не е нормално... Увеличение е нужно.

Искам да ми обясниш как ще уволниш някого от държавна работа ? Като го заплашва има съд !!! И вие изкарахте лапетата някакви чудовища еми не е така.. я се разправяй ти с едно , я се разправяй с някой чичка или лелка дето е по нагъл от 10 хлапета взети заедно. И това , че учителите не могат да въведат дисциплина си е техен проблем , аз искам да може да посягат на учениците , при животните (каквито са повечето българи) боя е единственото решение.. А за няколко поста над мене... майка ми е на държавна работа и взима 280 лв заплата , обаче не се оплаква и само едно нещо казва "280 , ама сигурни!" , защото когато почнеш държавна знаеш , че ще се пенсионираш там , а сега повечето дето работят на частно не се знае кога ще ги изгонят като мръсни котенца и държавната работа винаги има привилегии... Малко са парите на учителите , но не само на тях и безпаричието е масово вече ..


П.С. Сори за многоточието лош навик.

Ти пък и ти все е дно не живееш в България. Естествено, че можеш да уволниш някого от държавна работа. То това е най-лесното нещо, стигжа връзки да имаш. Как става така, че госпожата по английски език казва на гъзара, чийто баща е на една банка генералният директор, да запази тишина, защото пречи (дори "млъкни" не му каза) и той й се ИЗКРЕЩЯВА в лицето: "Госпоо, нема на мене да ми казвате кво да праа, ясно ли Ви е, бе?". При което от цялата суматоха в час стана гробна тишина, госпожата се обърна и продължи да прави упражненията си, без никаква реацкия. Аз бас ловя, че ако тя му беше направила нещо (оплакване до директора) той щеше да доведе тати и да стане така, че или даскалката или 1000 лв., например. Щото уча в елитно училище и този индивид със сигурност не е влязал честно като мен. И само как звучи, на какмо прилича учител да се оплаква на директор от ученик!!! Срам! А баща ти на тебе колко получава? Щото майка ти с тия 280 лв. надали карате много весело. Извинявай, но 280 лв. са ужасно малко. Да, сигурни са, но са 280. Моите подители също не получават много, но си се лишавам. Да, живее се, но трудно, много трудно! Да, безпаричието е масово, цените са високи. Това е щото има е частници, но това е друга тема.

rihannka
10-08-2007, 11:52
1-ako iskam i na kitaiski shte pisha ti nemojesh da mi kajesh na kakav ezik da pisha
2-vaobshte ne me interesuva nqkakav ot foruma kakvo mnenie ima za mene...ne me poznavash za da sadish ot mneniqta mi za men
3-Dobre obqsni mi..kolko sa zle uchitelite shtom ne sam qsno..prosto mi obqsni ..

Dundy
10-08-2007, 11:59
Ами зависи от учителя,щото по физе мота и плащат само да си пие кафенцето,докато по БГ е мноу добра и верно ни учи на нешо.За тфа по физе на тая да и плащат 10 лв месечно колкото да има за кафенце,а на др колкото си пожелаят

Мулиган-чу
10-08-2007, 12:01
1-ako iskam i na kitaiski shte pisha ti nemojesh da mi kajesh na kakav ezik da pisha
2-vaobshte ne me interesuva nqkakav ot foruma kakvo mnenie ima za mene...ne me poznavash za da sadish ot mneniqta mi za men
3-Dobre obqsni mi..kolko sa zle uchitelite shtom ne sam qsno..prosto mi obqsni ..

1. В България официалният език не е българска лексика с латински букви. Друга е. А на китайски бас лова, че не можеш да пишеш. Форумът си има правила! Ти, ако не ти харесват, недей влиза тук!
2. А в един форум по визията ли се съди, бе? Мале, майко..
3. Учителите са много зле, не седят 12 часа на бюрото или дъската и не "си говорят" най-вече, не ви просто "образоват"! Те такива като тебе не могат да бъдат образовани! Те получават 300 лв., в света военните и лекарите, и учителите са най-добре заплащаните! И си има причина за това, я да видим дали сама ще се сетиш коя е тя!

`Death`Whore``
10-08-2007, 12:01
ti pak mn znaish grimirvam li se...vii ste saglasni az ne...tuka seki moje da si ijkaje mnenieto pak vii veche napravo sha go ubiite s kamani..
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Явно няма и до НБУ да стигнеш...

rihannka
10-08-2007, 12:04
v ochite na drugite sam selqnka..abe ei samo az li pisha na latinica..maloumnik smotan...i ne mi se chete temata..se pak sam selqnka i nemoga da cheta...nali se seshtash

`Death`Whore``
10-08-2007, 12:05
Ти си пиши на латиница, но поне грамотно. В училище да не ви учат на:
ний
вий
тйе

rihannka
10-08-2007, 12:06
`Death`Whore``
oh kolko sme ustoumni...vliza li ti v rabotata do kade shte stigna...q si gledai majleto i ne se zaqjdai s horata..mn si zaqdliva majleto ne te li zadovolqva be?

Shadow_Walker
10-08-2007, 12:07
rihannka, по-добре спри да се излагаш.

`Death`Whore``
10-08-2007, 12:09
`Death`Whore``
oh kolko sme ustoumni...vliza li ti v rabotata do kade shte stigna...q si gledai majleto i ne se zaqjdai s horata..mn si zaqdliva majleto ne te li zadovolqva be?
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Благодаря, че развесели болния ми ден.

И бтв...кога съм била остроумна? Аз говоря сериозно. 8-[

rihannka
10-08-2007, 12:10
izlagam se..i s kvo se izlagam che spored men uchitelite ne zaslujavat poveche pari li?tva e svobodna garjava i seki ima pravo na mnenie...az si izkazah moete i vii veche me napraihte na kakva li ne...che biva li tei..hubavo ne ste saglasni s mene ..mi ok ne me obijdaite..pravilno li e da se zaqjdate sas vseki koito e na razlichno mnenie?

`Death`Whore``
10-08-2007, 12:14
Не оправдавай мързела си с некадърността на учителите. Личи си, че не си научила елементарни правописни правила.

ArTanDra
10-08-2007, 12:18
Определено заслужават по-високи заплати. Защото в крайна сметка, ние учениците, не сме от най-кротките същества. И не друг, а учителите си хабят нервите. Но... Различни учители, различни хора.
Добре... човек, който учи више образование. Завършва го. И знае, че за него е предопределено да е учител. Влиза в клас... Започва да преподава... Следващия път така става, че изпитва "гъзара" на класа. Той естествено, нищо не знае. След като му пишат 2ката, той почва да заплашва учителя, как ще каже на баща му, и как баща му ще го уволни... :-s
Това не е нормално... Увеличение е нужно.

Искам да ми обясниш как ще уволниш някого от държавна работа ? Като го заплашва има съд !!! И вие изкарахте лапетата някакви чудовища еми не е така.. я се разправяй ти с едно , я се разправяй с някой чичка или лелка дето е по нагъл от 10 хлапета взети заедно. И това , че учителите не могат да въведат дисциплина си е техен проблем , аз искам да може да посягат на учениците , при животните (каквито са повечето българи) боя е единственото решение.. А за няколко поста над мене... майка ми е на държавна работа и взима 280 лв заплата , обаче не се оплаква и само едно нещо казва "280 , ама сигурни!" , защото когато почнеш държавна знаеш , че ще се пенсионираш там , а сега повечето дето работят на частно не се знае кога ще ги изгонят като мръсни котенца и държавната работа винаги има привилегии... Малко са парите на учителите , но не само на тях и безпаричието е масово вече ..


П.С. Сори за многоточието лош навик.

Ти пък и ти все е дно не живееш в България. Естествено, че можеш да уволниш някого от държавна работа. То това е най-лесното нещо, стигжа връзки да имаш. Как става така, че госпожата по английски език казва на гъзара, чийто баща е на една банка генералният директор, да запази тишина, защото пречи (дори "млъкни" не му каза) и той й се ИЗКРЕЩЯВА в лицето: "Госпоо, нема на мене да ми казвате кво да праа, ясно ли Ви е, бе?". При което от цялата суматоха в час стана гробна тишина, госпожата се обърна и продължи да прави упражненията си, без никаква реацкия. Аз бас ловя, че ако тя му беше направила нещо (оплакване до директора) той щеше да доведе тати и да стане така, че или даскалката или 1000 лв., например. Щото уча в елитно училище и този индивид със сигурност не е влязал честно като мен. И само как звучи, на какмо прилича учител да се оплаква на директор от ученик!!! Срам! А баща ти на тебе колко получава? Щото майка ти с тия 280 лв. надали карате много весело. Извинявай, но 280 лв. са ужасно малко. Да, сигурни са, но са 280. Моите подители също не получават много, но си се лишавам. Да, живее се, но трудно, много трудно! Да, безпаричието е масово, цените са високи. Това е щото има е частници, но това е друга тема.

Не можеш да го уволниш и да си скъсаш задника.. бащата и президента да е не може.Ето ти една грешка на учителя , като и се перчи тя му пише отсъствие + забележка + 2ка (защото предполагам нищо няма да знае) , ако не иска да напусне има директор и зам. директор да се оправят с него. Това е проблема на България , че никой не се бори срещу корупцията и всички я приемат , защото всички я прилагат (единични случаи са да не го правят) !!! И имам чувството , че такива изпълнения само в София стават (нищо против столицата) побоища , псуване , кой съм аз ?! И ако не си разбрал/а в България мъжът храни семейството , защото неговата работа е по - скъпо платена от женската. Затова мъже учители има рядко .. и впрочем учители са се оплаквали от ученици. Когато бях 6 клас учителка е викала директор , защото не можеше да се оправи с нас (малки лайна бяхме) .. така че нека като правят преговори с министъра да искат да имат по една пръчка в ръката и да могат да я използват.!!!

rihannka
10-08-2007, 12:19
maham se s golqmo udovolsvie i prodaljavaite v sashiq duh da obijdate mn vi se otdava..

?love_haTe!
10-08-2007, 12:41
Така...въпроса може да се погледне от много страни :lol:

Според мен учителите заслужават да имат по-високи заплати,тей като тяхните са по 300 лева,което ми се струва недопостимо.Давам за пример една учителка по физика от мойто даскало-има двама сина и двамата са студенти и тя ги издържа.Има много такива семейства и 100% съм сигурна,че не могат да се издържат с 300 лева.От друга страна има някои учители,които изобщо не могат да преподават и нямат знания за учители.В началното ми училище беше бъкано с такива,които са си отворили учебниците и четат какво пише там...по тази логика дори и аз мога да стана учител-подобни "учители" според мен не заслужават никакво увеличение на заплатата.Обаче по-голямата част(да кажем 85% :P )са учители,които си подготвят урока и наистина наливат знания в кратуните на дечицата и си вършат работата добре-такива учители си заслужават увеличение на заплатите.

Ае...малко сложни характеристики развивам тука ся :lol: В крайна сметка смятам,че заслужават по-високи заплати :wink:

^sladyranka`
10-08-2007, 12:47
Pove4eto ne zaslujavat!Vaob6te ne si var6at rabotata i samo mrankat za zaplatite im .Pak i pove4eto davat 4asni uroci.Ne e 4esno da rabotqt tolkova malko i da vzimat pove4e ot med sestrite naprimer koito vzimat 180 lv. Ne e 4esno .

BlueSky
10-08-2007, 13:16
Заслужават да са им поне 1000 лв.
По-шибана работа от това да вкарваш знания в главата на днешен ученик няма!

Axel_f
10-08-2007, 13:18
Боже опази...Защо има толкова прости хора...?!?Можеби защото образованието не е приоритет на никого,можеби защото никой не уважава труда на учителите...?!Учителите не заслужавали нито стотинка - а ватманите заслужават ли повече?! Едва ли, ама те взимат 800 лева,нали....Тъпите ни политици, нерзабиращи какви закони гласуват,неможещи да решат тестовете за кандидатсване след 7 клас без 10 грешки, гласуващи с чужди карти, те заслужават ли 1000 и отгоре лева?! (Без да смятаме "дребните" им пивилегиики) Даже малоумни селянки като Рианка,знаещи наизуст песните на Азис, но сигурна съм нямащи представа кой е президентът на Испания да кажем :lol: :mrgreen: , даже и те да се хванат сервитьорки за 2 месеца ще изкарат повече, отколото учителите си за цяла година...

Не отричам, че голяма част от пореподавателите са доста под нивото на учениците,някои гледат през пръсти на задълженията си или просто не са си улучили профисията. Но това е естесвено,при положение, че учителското възнаграждение е толкова малко, за някои хора е абсурдно да станат учители точно заради парите, няма значение,че имат желание и дарба да обучават и възпитават! А и всички знаем как се държат учениците....Общо взето учителската професия е една от най-трудните и най-отговорните според мен...Жалко,че някой не го осъзнава. По-точно не може да го осъзнае :lol:

`Death`Whore``
10-08-2007, 13:28
Ne e 4esno da rabotqt tolkova malko i da vzimat pove4e ot med sestrite naprimer koito vzimat 180 lv. Ne e 4esno .
Медицинските сестри учат 2 години и са с полувисше образование, а за да вземаш пълна учителска заплата, трябва да имаш висше образование по съответния предмет. Иначе пак са 200 лева.

`Death`Whore``
10-08-2007, 13:44
Ако нямаш висше по предмета, получаваш доста по-малка заплата. Добре, де, не е задължително да е точно висше по предмета, но трябва ад е свързано. Майка ми е завършила Славянска филология и преподава по български и литература...но пак е славянско.

FairyNymph
10-08-2007, 13:57
Отначало като прочетох заглавието на темата и на анкетата изобщо си помислих"Има ли смисъл изобщо от тази анкета?Едва ли някой ще е казал "НЕ"...
И после с ужас забелязах, че почти половината са отговорили с НЕ...
За всички онези, които смятат, че учителкстата заплата е предостатъчна=>
1.Ако един ученик иска да учи, винаги ще намери начин, дори и учителя му да не се вясва в час, ако той реши може да е за ниво перфектен 7, така че престанете да си търсите виновен и се замислете дали вие не сте тези с вината, но със високите изисквания без никакво старание.
2.Както може би забелязахте от другите, които са писали по темата, една учителска заплата не надхвърля 300 лв....ами според мен това е подигравка, защото всичкия този психически тормоз, през който минават всеки ден те, а именно да се опитват да влеят малко акълец в кухите главички на разни лекенца, които не знаят какво искат от живота, си е мисията невъзможна.Напълно подкрепям стачката и исканията на учителите, защото от тях зависи бъдещето на България и ако всяко едно от тези лекенца си седне на задника и започне да учи малко съм убедена, че ще настъпи промяна..Както каза брат ми "Като знам какъв електротехник съм, не ми се ходи на лекар"

Мулиган-чу
10-08-2007, 14:42
Определено заслужават по-високи заплати. Защото в крайна сметка, ние учениците, не сме от най-кротките същества. И не друг, а учителите си хабят нервите. Но... Различни учители, различни хора.
Добре... човек, който учи више образование. Завършва го. И знае, че за него е предопределено да е учител. Влиза в клас... Започва да преподава... Следващия път така става, че изпитва "гъзара" на класа. Той естествено, нищо не знае. След като му пишат 2ката, той почва да заплашва учителя, как ще каже на баща му, и как баща му ще го уволни... :-s
Това не е нормално... Увеличение е нужно.

Искам да ми обясниш как ще уволниш някого от държавна работа ? Като го заплашва има съд !!! И вие изкарахте лапетата някакви чудовища еми не е така.. я се разправяй ти с едно , я се разправяй с някой чичка или лелка дето е по нагъл от 10 хлапета взети заедно. И това , че учителите не могат да въведат дисциплина си е техен проблем , аз искам да може да посягат на учениците , при животните (каквито са повечето българи) боя е единственото решение.. А за няколко поста над мене... майка ми е на държавна работа и взима 280 лв заплата , обаче не се оплаква и само едно нещо казва "280 , ама сигурни!" , защото когато почнеш държавна знаеш , че ще се пенсионираш там , а сега повечето дето работят на частно не се знае кога ще ги изгонят като мръсни котенца и държавната работа винаги има привилегии... Малко са парите на учителите , но не само на тях и безпаричието е масово вече ..


П.С. Сори за многоточието лош навик.

Ти пък и ти все е дно не живееш в България. Естествено, че можеш да уволниш някого от държавна работа. То това е най-лесното нещо, стигжа връзки да имаш. Как става така, че госпожата по английски език казва на гъзара, чийто баща е на една банка генералният директор, да запази тишина, защото пречи (дори "млъкни" не му каза) и той й се ИЗКРЕЩЯВА в лицето: "Госпоо, нема на мене да ми казвате кво да праа, ясно ли Ви е, бе?". При което от цялата суматоха в час стана гробна тишина, госпожата се обърна и продължи да прави упражненията си, без никаква реацкия. Аз бас ловя, че ако тя му беше направила нещо (оплакване до директора) той щеше да доведе тати и да стане така, че или даскалката или 1000 лв., например. Щото уча в елитно училище и този индивид със сигурност не е влязал честно като мен. И само как звучи, на какмо прилича учител да се оплаква на директор от ученик!!! Срам! А баща ти на тебе колко получава? Щото майка ти с тия 280 лв. надали карате много весело. Извинявай, но 280 лв. са ужасно малко. Да, сигурни са, но са 280. Моите подители също не получават много, но си се лишавам. Да, живее се, но трудно, много трудно! Да, безпаричието е масово, цените са високи. Това е щото има е частници, но това е друга тема.

Не можеш да го уволниш и да си скъсаш задника.. бащата и президента да е не може.Ето ти една грешка на учителя , като и се перчи тя му пише отсъствие + забележка + 2ка (защото предполагам нищо няма да знае) , ако не иска да напусне има директор и зам. директор да се оправят с него. Това е проблема на България , че никой не се бори срещу корупцията и всички я приемат , защото всички я прилагат (единични случаи са да не го правят) !!! И имам чувството , че такива изпълнения само в София стават (нищо против столицата) побоища , псуване , кой съм аз ?! И ако не си разбрал/а в България мъжът храни семейството , защото неговата работа е по - скъпо платена от женската. Затова мъже учители има рядко .. и впрочем учители са се оплаквали от ученици. Когато бях 6 клас учителка е викала директор , защото не можеше да се оправи с нас (малки лайна бяхме) .. така че нека като правят преговори с министъра да искат да имат по една пръчка в ръката и да могат да я използват.!!!

Може би не би трябвало да може, но УВИ! Аз не искам да споря, защото съм на същото мнение, но не можеш да пишеш на ученик забележка/2-ка и отсъствие, поради простата причина, че отсъствието означава, че не си бил в час. Как, Бога ми, ще получа 2-ка, след като не съм бил в час.

Мулиган-чу
10-08-2007, 14:45
Ne e 4esno da rabotqt tolkova malko i da vzimat pove4e ot med sestrite naprimer koito vzimat 180 lv. Ne e 4esno .
Медицинските сестри учат 2 години и са с полувисше образование, а за да вземаш пълна учителска заплата, трябва да имаш висше образование по съответния предмет. Иначе пак са 200 лева.

Сестрите не са с полу-висше образование вече. Учат повечко ми се струва. И зависи къде ще си мед.-сестра, някои вземат и 2-но повече от учителите. Плюс това никоя мед.-сестра не взима 180 лв. Пък и не знам що за сравнение, при положение, че всяка професия е важна и "сестрите вземат повече/по-малко от учителите" не е уместно!

vodolei4e_m
10-08-2007, 18:12
разбира се че трябва, както на всички българи като цяло, ама тва е отделен въпрос до какво ще доведе това...

blahblahblah
10-08-2007, 20:02
Ако наистина заплатите им са по 300 лева, се нуждаят от увеличение, но 100% е смешно и абсурдно на този етап.

`Death`Whore``
10-08-2007, 20:04
има следдипломни квалификации, които ти дават 100%-ата заплата...
Аз съм го проучил, защото с моето образование (бакалавърското, а не магистратурата) можех да отида за един курс за следдипломна квалификация по английски език + педагогическа правоспособност... ;)
И сега да съм учител...
Така е. Но трябва да имаш някаква квалификация.

Сестрите не са с полу-висше образование вече. Учат повечко ми се струва. И зависи къде ще си мед.-сестра, някои вземат и 2-но повече от учителите. Плюс това никоя мед.-сестра не взима 180 лв. Пък и не знам що за сравнение, при положение, че всяка професия е важна и "сестрите вземат повече/по-малко от учителите" не е уместно!
То има и учители с 1000 лева заплата най-вероятно - в частните училища. Иначе майка ми и баща ми казаха, че са с полувисше.

Timbaland
10-08-2007, 21:39
Заслужават,разбира се....

NightSky
10-09-2007, 07:40
Да, заслужават си по-високи заплати.

peZz
10-09-2007, 07:51
Не! :smt013

doctors
10-09-2007, 08:31
ДА!

Loshotia
10-09-2007, 08:39
Заслужават, защото говорим за интелектуален труд. Всеки може да мъкне кофи по строежите, друго е да си завършил висше, а някои и по две и да преживяваш с по 300лв на месец. Тези пари са крайно недостатъчни- цените растат, заплатите не. Като знам какви идиоти сме май и вредни трябва да получават

Мулиган-чу
10-09-2007, 12:16
има следдипломни квалификации, които ти дават 100%-ата заплата...
Аз съм го проучил, защото с моето образование (бакалавърското, а не магистратурата) можех да отида за един курс за следдипломна квалификация по английски език + педагогическа правоспособност... ;)
И сега да съм учител...
Така е. Но трябва да имаш някаква квалификация.

Сестрите не са с полу-висше образование вече. Учат повечко ми се струва. И зависи къде ще си мед.-сестра, някои вземат и 2-но повече от учителите. Плюс това никоя мед.-сестра не взима 180 лв. Пък и не знам що за сравнение, при положение, че всяка професия е важна и "сестрите вземат повече/по-малко от учителите" не е уместно!
То има и учители с 1000 лева заплата най-вероятно - в частните училища. Иначе майка ми и баща ми казаха, че са с полувисше.

Цък, с висше са, затова и казвам, че не учат 2 години, учат 1 година повече и са с висше. Това се отнася за мед.-сестрите и акушерките.

`Death`Whore``
10-09-2007, 12:17
Възможно е. Но както май споменах, и работещите в здравеопазването трябва да са с по-високи заплати.

Мулиган-чу
10-09-2007, 12:30
Оо, ама разбира се, това, че са с висше образовяние нищо не означава. Само, че медицинските работници са просто неорганизирани. Ако всички си излязат и кажат, че ще стачкуват още на следващия ден ще са им увеличени заплатите. Това е една от най-отговорните професии и всички зависим от нея и практикуващите я.

`Death`Whore``
10-09-2007, 12:33
Учителската професия е също много отговорна. Виж как децата да в паника да не би да им анулират годината...100% и родителите са така...

В България защо всичко е наопаки...обяснявах на един чужденец онзи ден, че в България ако имаш акъл, доста трудно ще изкарваш сносни пари, а тежката физическа работа се заплаща много по-добре...и той се учуди страшно много. Някакво разнасяне на кашони е 3-5 лева на час... :-k

Мулиган-чу
10-09-2007, 13:02
Учителската професия е също много отговорна. Виж как децата да в паника да не би да им анулират годината...100% и родителите са така...

В България защо всичко е наопаки...обяснявах на един чужденец онзи ден, че в България ако имаш акъл, доста трудно ще изкарваш сносни пари, а тежката физическа работа се заплаща много по-добре...и той се учуди страшно много. Някакво разнасяне на кашони е 3-5 лева на час... :-k

Да, също съм го правил този опит с чужденеца. Реакцията е ясна. Аз бях много потресен и ме хвана ужасно много яд и завист дори, когато разбрах, че една съученичка щяла да изкарва по 150 лв. на седмица, от раздаване на хартишки на Света Неделя например. Точно от онези, които ти ги дават и ги фърляш в следващото кошче! Направо ... полудях! Какво образование се иска за това?! Седиш 2 часа там, докато пробуташ там на минувачите еди-си колко листчета и после денят ти е свободен!

`Death`Whore``
10-09-2007, 13:05
Ужас...общаците на брат ми изкарват по 20 лева на ден минимално...а почти нищо не правят... :smt011

Мулиган-чу
10-09-2007, 13:13
Това в груби сметки показва, че ако работят 20 дни, ще получат около 400 лв., със 100 лв. повече от учителя! Това е безобразие!

Мулиган-чу
10-09-2007, 13:56
Пействам един линк, който иска да го коментира. Аз ще кажа за сега, че явно има хора, които завиждат, за какво точно не знам, но..завиждат!
http://www.dnes.bg/article.php?id=42263

Мулиган-чу
10-09-2007, 13:59
Spored mene trqbva da se napravi 1-vo edno hubavo izchistvane na staroto pokolenie deto se voddqt znaeshtite (uchiteli-tezi,koito sigorno sa znaeli i mojeli i imali nervi ,no po vremeto,kogato maika mi im e bila uchenichka)) i da se nabavqt novi kfalificirani,koito da zashtitavat specialnostta si postoqnno s novi i novi izpiti.Togava veche da se napravat nqakkfi fondovi ili nqkakfi sdrujeniq v kauza na uchitelite ako ne se "namerqt" pari ot nqkude za tqh.Zashtoto e smeshno da slusham po Novinite za uchitelka,koqto neznaela za uchenika i na koito e klasna 4 god ,che pishe s lqva ruka,za ucheteli,koito na 15 sep bqha pitani ot jurnalisti kolko bukvi ima azbukata i te da otgovarqt 32 :shock: ili za uchitelka,koqto da udrq uchenik sus stol i da mu napravi kruvoizliv na okoto...emi za tqh ne pari ne trqbva a ne trqbva bql den da vidqt!
No inache neka im vdigat ,ne moje da se jivee bez pari ,a i nqma nujda tqhnata nemotiq (na nqkoi uchiteli) da reflektira v/u nas s ocenkite i otnoshenieto im.... :!: :!: :!:

Ах, чак сега ти видях мнението. Ти като знаеш колко букви има азбуката, що не се научиш да ги упоребяваш провилно, а? Какво означава думата "сигорно"? За да казваш кой не бива да вижда бял ден трябва да си по-добра от него!

Take1nlov3
10-09-2007, 20:39
Аз гласувах за Не.Защо тря някоя "селска пръчка" на 55-60 год да зима по 400 лева заплата заради тва че нищо не прави в часовете и че 90% от хората които идват от селата нямат и грам акъл в главата ... а може би тря с 40 на 100 да се дигне заплатата на даскалите в по големите градове: София ; Пловдив ; Варна ; Велико Търново ; Бургас ...

sladku_bebzi
10-10-2007, 06:17
Заслужават, но не 100%

JuLieTa^
10-10-2007, 07:07
Да!

Мулиган-чу
10-10-2007, 14:52
Аз гласувах за Не.Защо тря някоя "селска пръчка" на 55-60 год да зима по 400 лева заплата заради тва че нищо не прави в часовете и че 90% от хората които идват от селата нямат и грам акъл в главата ... а може би тря с 40 на 100 да се дигне заплатата на даскалите в по големите градове: София ; Пловдив ; Варна ; Велико Търново ; Бургас ...

На тебе баба ти и дядо ти от къде са? Нямали акъл! Ти си за връзване, бе, пич! Ти не ядеш ли? Домати ядеш ли? Те да не мислиш, че са расли в супермаркета? Правили са ги тия, дето "нямат грам акъл". Затова не си ли трябва малко повече от грам акъл? И мога да ти кажа, че градовете са просто по-големи села. Като те гледам си от най-голямото село. Това дали имаш грам или повече акъл не се определя от там, откъдето идваш. Може би трябва да направя като по-разумните от мен, които просто спряха да пишат и да обръщат внимание на комплексирани недорасляци. Не всички учители са като бабата от твоето село! То при такива ученици, брат, какви да са. Помисли преди да пишеш толкова яростно!
А, колкото патката, чийто ник се постарах да забравя, бас ловя, че си 3-ти клас!

Мулиган-чу
10-10-2007, 17:54
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 ...
Abe mn qrost se razigrava tyka,ti kato si takuv priverjenik hodi i ti stachkyvai za tqh be !Zimai i ti kukerskite prinadlejnosti,perukite i se prai i ti na kloun da vidime dali taka she ti dignat zaplatata ili nai-mnogo da ti se smeqt po televiziqta kakto na tqh ! Mnogo kompetenten se izvadi za selata pa za domatite i za nz si kakvo oshte... Mai tebe she te biva nai-dobre da pokajesh kak se pravat domati.A ne si misli,che kato nqkoi selqnin ot nqkoe selo v Burgas e doshul da sledva v sofiiskiq i predi 30 god e zavurshil i stanal daskal ima poveche akul i e poveche ot toq deto bachka na selo...neshto si pozvolqvash mn ostri supostavki da pravish mislq!Ti si nai-golemiq selqnin tyka !A az patki ne vijdam m/d... nz za koi govorish :-k

Изкушавам се да ти кажа някоя-друга истина. Бива ме разбира се да правя домати и това, че теб не те бива сама задника да си избършеш, защото ръцете ти са там, не означава, че всички сме толкова сакати. Това, че е понятие с ментална насоченост е напълно вярно. Ти даказваш, че като си от града си си тъпа, това не те прави умна. А хората от селата са много по-амбициозни и много повече могат да направят. Да, от село съм, но не съм селянин. Не съм чувал, дори на село, за израза "остри съпоставки", но не разбирам и какво имаш предвид. Това че съпоставям кое и кое? Доматите и течноста в кратуната, намираща се на раменете ти ли?! М, че то едно и също, бе, не можеш да съпоставяш доматен сок с доматен сок. Да, ще ходя утре на митинга на учителите. Много ще ми е интересно да ми споделиш кой се смее? Освен ти, разбира се, която си превъплътената простотия на един нискоинтелигентен хуманоид.

Мулиган-чу
10-10-2007, 18:01
Че ти да не си мислиш, че като казваш, че няма да ни четеш мненията, а дори и отговаряш с цитиране ще станеш по-интересна. Плюс това елементарната култура на човек некак си не включва цитирането на човека писал непосредствено преди теб. Сигурно не повтаряш последните думи на човек, когато общуваш с него наживо.

`Death`Whore``
10-11-2007, 06:50
Плюс това елементарната култура на човек некак си не включва цитирането на човека писал непосредствено преди теб. Сигурно не повтаряш последните думи на човек, когато общуваш с него наживо.
Това е едно на ръка - елементарната логика повелява да цитираш само мнението, което коментираш, а не и своето предходно мнение. Поне на мен ми се вижда логично... 8-[

Kras4eto_lp
10-11-2007, 09:36
Заслужават...как се живее с 300 лв :smt118 Въпреки,че има учители дето нищо не правят,но има и такива които наистина се стараят :P

hilaRy___
10-11-2007, 12:14
az mislq che nqkoi daskali naistina zaslujavat po visoki zaplati ma ima tkifa deto izobshto ne zaslujavat da vzimat zaplati !!!!

Communist
10-11-2007, 12:50
Заслужават 100%!
Даже и те са малко :!:

`Death`Whore``
10-11-2007, 13:36
Пуу, в един друг форум ме оплюха, защото майка ми била учителка...даже един каза, че аз едва ли не съм активист на стачката :roll:

Мулиган-чу
10-11-2007, 13:41
Аз пък ей сегинка пристигам от митинга. Беше нещо невероятно, гледайте новините задължително и ако там кажат, че са били по-малко от 50 000 човека, не им вярвайте! Има преговори от 5 часа, ако не са ги отменили. Обградихме парламента. Беше..велико. Това, че си отишъл, това, че изразяваш позиция, това е невероятно чувство!

Борат
10-11-2007, 13:47
Аз пък ей сегинка пристигам от митинга. Беше нещо невероятно, гледайте новините задължително и ако там кажат, че са били по-малко от 50 000 човека, не им вярвайте! Има преговори от 5 часа, ако не са ги отменили. Обградихме парламента. Беше..велико. Това, че си отишъл, това, че изразяваш позиция, това е невероятно чувство!
Баща ми и майка ми са там :-D

Мулиган-чу
10-11-2007, 13:50
Учители ли са или?! Най-интересното беше, че докато ходихме от гарата до площад "Независимост" много малко хора ни подкрепяха! Никой не усъзнава, че това е един адски сериозен проблем! Това правителство не може да стои повече, трябва да бъде свалено!

Борат
10-11-2007, 13:52
Да, учетели, дойдоха от Пловдив :!:
Жалко, че цяла София не се е вдигнала, ама и до това може да се стигне скоро :x

Мулиган-чу
10-11-2007, 13:56
И не само от Пловдив. Имаше от абсолютно всякъде. И цяла София се вдигна, с малки изключения. Има 4 училища, които не стачкуват, изобщо. Но ако спечелят исканото и техните заплати ще се вдигнат, мерзавци!!!

Axel_f
10-11-2007, 14:27
Вижте това http://www.vbox7.com/play:40045a17??cfilter=3 много ми хареса,трябва да го пуснат по новините! :P

Днеска в центъра беше истински ад заради стачката...Поне да беше събота или неделя, все пак обикновените хора за нищо не са виновни,а на политиците какво им пука,че градския транспорт едвам се движеше и хората закъсняваха :?

Мулиган-чу
10-11-2007, 14:35
И все пак се сещаш, че не учителите са виновни за тая стачка, а министерството ;)

FuCk`AnD`LoVe
10-11-2007, 14:44
според мене да .. но не 100 процента по високи 50 е добре.. 8)

milalqlqlq
10-11-2007, 15:32
opredeleno trqbva da im uvelichat zaplatite... :!: te zaslujavat dori mnogo pove4e ot tova...zaslujavat nasheto uvajenie... :!: :!: :!:

^sladyranka`
10-11-2007, 19:42
Ne e 4esno da rabotqt tolkova malko i da vzimat pove4e ot med sestrite naprimer koito vzimat 180 lv. Ne e 4esno .
Медицинските сестри учат 2 години и са с полувисше образование, а за да вземаш пълна учителска заплата, трябва да имаш висше образование по съответния предмет. Иначе пак са 200 лева.

Сестрите не са с полу-висше образование вече. Учат повечко ми се струва. И зависи къде ще си мед.-сестра, някои вземат и 2-но повече от учителите. Плюс това никоя мед.-сестра не взима 180 лв. Пък и не знам що за сравнение, при положение, че всяка професия е важна и "сестрите вземат повече/по-малко от учителите" не е уместно!

Naprotiv vzimat!I stava vapros za Plovdiv.I go dadoh za primer za6toto med sestrite rabotqt mn pove4e za mn po malko pari ot u4itelite ...

Мулиган-чу
10-11-2007, 19:45
Хм, възможно е, след днешните събития, на които станахме свидетели всчко е възможно. А това е просто...безобразие!

luckygirl92
10-11-2007, 20:33
Не, не заслужават! 100 % искали..те ако всички вземат да искат по 100 % кво ще стане? Тия заплати са им достатъчни..

Tfa mi izglejda kato edna izgubena kauza...kak 100 % uveli4enie na zaplatite teq daskali 4yvat li se??? :smt018

Samo na tqh sa im malki zaplatite,samo na tqh ne im stigat...

lollipopka
10-11-2007, 21:43
Трябва да са с по- високи заплати да! Най- после някой да се сети да направи нещо с което да нанесе някакъв удар на властващите! Не само учителите заслужават обаче, заслужават всички, които взимат такива и по- ниски заплати. Защото баба ми има 41 годишен стаж а получава някаква мизерна пенсийка например! Няма справедливост и явно докато всички си траят няма и да има.

PoPPy
10-11-2007, 23:11
Според мен те не заслужават и една стотинка в пове4е а вие как мислите?

Ти пък к'во си да казваш ?

Я, ти живей с 200 лева.
Ма тебе какво те интересува, а... нека умират.

Мулиган-чу
10-12-2007, 07:45
Трябва да са с по- високи заплати да! Най- после някой да се сети да направи нещо с което да нанесе някакъв удар на властващите! Не само учителите заслужават обаче, заслужават всички, които взимат такива и по- ниски заплати. Защото баба ми има 41 годишен стаж а получава някаква мизерна пенсийка например! Няма справедливост и явно докато всички си траят няма и да има.

Ахъм, не са само те. Когато обаче някой си трае и чака да го огрее просто ей така - няма да стане. На когото не му харесва да се дига на протест. На учителите не им харесва - дигнаха се.

iMmOrAl`GiRl
10-12-2007, 08:17
според мен не всички учители заслужават повишение на заплатите!иначе се радвам,че се организираха така :D

Мулиган-чу =D>
все пак не са само те с ниските заплатиИ

Loshotia
10-12-2007, 08:24
Аз се чудя пък как се храни семейство с 300лв при така инфлация. И тея дето твърдят, че не заслужават, ми се иска да ги видя как плащат данъци един месец, изхранват себе си и още един човек примерно- в същото време си плащат нета, защото е очевидно, че имат, плащат телефон, и евентуално си купуват дрешки

Мулиган-чу
10-12-2007, 08:28
според мен не всички учители заслужават повишение на заплатите!иначе се радвам,че се организираха така :D

Мулиган-чу =D>
все пак не са само те с ниските заплатиИ

На мен пък ми писна да пиша едно и също, ако си правите труда да четет поне последната страница няма да се налага и да пишете едно и също! На когото не му харева заплащането започва да стачкува! Щов никой не го прави, значи на всички им харесва заплатата им!

.PonY.
10-12-2007, 11:04
ест че да... пример мойка ми е учителка по математика и физика получава 235 лв... ее как с тия пари да се оправим двете като не съм само а и брат ми.. макар че той работи и сам се издържа все пак като се прибере ядем заедно.... +тфа родителите ми са разведении живеем на квартира.. (не търся съжаление сега или нещо такова просто давам пример) .... +това тази работа е свързана най-много с психолоогическо натоварване... друго е да работиш в офис и да ти е тишина друго е постоянно да ти се крещи на главата и ти да се чудиш как да му кажеш да млъкне ... като нямаш право да го докоснеш или убидиш а всъщото време нахалника седи и те псува ЗАД ГЪРБА.... е никой неможе да ме убеди че това е нормално =; и после като дойдат изпити като се видят оценките питат-"е защо не го научи цяла година на нищо"и кфо.. майка ми виновна ли е че тфа шимпанзе не е искало да учи... ? не, обаче вината пада върху нея.... ](*,)

da_potrebitel_sam;)
10-12-2007, 13:59
da we osobeno teq u4iteli deto sa po fizi4esko i risuvane kato gledam zaslujavat 100%uveli4enie haha te u4itelite mn rabotiat ta vie tova znaete li kakvo e izmoritelno da idvat v 7.30 na daskalo i da sedat 7 ili 8 4asa v daskaloto (v stai4kata na toplo)a nqkoi dori i po 3-4 4asa :D tova e mn izmoritelno sa hodiat da si piat kafetata i da prepodavat urocite na daskata i posle kajete 4e edin minior zaslujava pove4e ot edin u4itel oooo razbirase u4itelite nai mn zaslujavat nali vazpitavat decata (trqbva da doidete v na6eto daskalo da vidite kolko sme vazpitani i na kakvo sa ni nau4ili daskalite)da mn e tejka rabotata na daskalite napravo ne im zavijdam gorkite pregarbiha se ot rabota ami hubavo 4e im davat 3 meseca podred vakancia + kolednite,zimnite,novogodi6nite,proletnite, velikdenski vakancii ina4e nz gorkite hora ee zaslujavat da im se digne zaplatata s 100% nali? vie kak mislite tova e mn izmoritelno nali? :D

Veno0m
10-12-2007, 15:39
Твърдо НЕ НЕ НЕ НЕ!!!Незаслужават!Един материал го повтарят дет се вика 100 години,а сега искат да са едни от хората в България,които получават най-високите заплати!Това неможе да се случи!Защо да са заслужили пък,с какво??? [-( [-( [-(

Jack_Sparrow
10-12-2007, 15:40
da we osobeno teq u4iteli deto sa po fizi4esko i risuvane kato gledam zaslujavat 100%uveli4enie haha te u4itelite mn rabotiat ta vie tova znaete li kakvo e izmoritelno da idvat v 7.30 na daskalo i da sedat 7 ili 8 4asa v daskaloto (v stai4kata na toplo)a nqkoi dori i po 3-4 4asa :D tova e mn izmoritelno sa hodiat da si piat kafetata i da prepodavat urocite na daskata i posle kajete 4e edin minior zaslujava pove4e ot edin u4itel oooo razbirase u4itelite nai mn zaslujavat nali vazpitavat decata (trqbva da doidete v na6eto daskalo da vidite kolko sme vazpitani i na kakvo sa ni nau4ili daskalite)da mn e tejka rabotata na daskalite napravo ne im zavijdam gorkite pregarbiha se ot rabota ami hubavo 4e im davat 3 meseca podred vakancia + kolednite,zimnite,novogodi6nite,proletnite, velikdenski vakancii ina4e nz gorkite hora ee zaslujavat da im se digne zaplatata s 100% nali? vie kak mislite tova e mn izmoritelno nali? :D
Е какво са виновни учителите,че родителите не могат да възпитават шимпанзетата си(не се обиждай!).А даскалът какво да прави като учениците са във ваканция :-k - и учителите работят до август,само да знаеш. ](*,) Поредните неосведомени разбирачи. :smt011

.PonY.
10-12-2007, 16:46
da we osobeno teq u4iteli deto sa po fizi4esko i risuvane kato gledam zaslujavat 100%uveli4enie haha te u4itelite mn rabotiat ta vie tova znaete li kakvo e izmoritelno da idvat v 7.30 na daskalo i da sedat 7 ili 8 4asa v daskaloto (v stai4kata na toplo)a nqkoi dori i po 3-4 4asa :D tova e mn izmoritelno sa hodiat da si piat kafetata i da prepodavat urocite na daskata i posle kajete 4e edin minior zaslujava pove4e ot edin u4itel oooo razbirase u4itelite nai mn zaslujavat nali vazpitavat decata (trqbva da doidete v na6eto daskalo da vidite kolko sme vazpitani i na kakvo sa ni nau4ili daskalite)da mn e tejka rabotata na daskalite napravo ne im zavijdam gorkite pregarbiha se ot rabota ami hubavo 4e im davat 3 meseca podred vakancia + kolednite,zimnite,novogodi6nite,proletnite, velikdenski vakancii ina4e nz gorkite hora ee zaslujavat da im se digne zaplatata s 100% nali? vie kak mislite tova e mn izmoritelno nali? :D
Е какво са виновни учителите,че родителите не могат да възпитават шимпанзетата си(не се обиждай!).А даскалът какво да прави като учениците са във ваканция :-k - и учителите работят до август,само да знаеш. ](*,) Поредните неосведомени разбирачи. :smt011
Jack_Sparrow много си прав....!!!

.PonY.
10-12-2007, 16:50
da we osobeno teq u4iteli deto sa po fizi4esko i risuvane kato gledam zaslujavat 100%uveli4enie haha te u4itelite mn rabotiat ta vie tova znaete li kakvo e izmoritelno da idvat v 7.30 na daskalo i da sedat 7 ili 8 4asa v daskaloto (v stai4kata na toplo)a nqkoi dori i po 3-4 4asa :D tova e mn izmoritelno sa hodiat da si piat kafetata i da prepodavat urocite na daskata i posle kajete 4e edin minior zaslujava pove4e ot edin u4itel oooo razbirase u4itelite nai mn zaslujavat nali vazpitavat decata (trqbva da doidete v na6eto daskalo da vidite kolko sme vazpitani i na kakvo sa ni nau4ili daskalite)da mn e tejka rabotata na daskalite napravo ne im zavijdam gorkite pregarbiha se ot rabota ami hubavo 4e im davat 3 meseca podred vakancia + kolednite,zimnite,novogodi6nite,proletnite, velikdenski vakancii ina4e nz gorkite hora ee zaslujavat da im se digne zaplatata s 100% nali? vie kak mislite tova e mn izmoritelno nali? :D
тъпо изказване ти въобще знаеш ли на миньорите кво им е заплащането като даваш пример с тях ааа? пфф като не знаеш си спести тъпото мнение! средната работан заплата на миньора е 940 лв като 200 лв им се дава за дрехи храна.. отделно! като се образоваш малко пиши.... ох тъпи тъпи хора ](*,) ](*,) ](*,)

da_potrebitel_sam;)
10-13-2007, 08:21
da we osobeno teq u4iteli deto sa po fizi4esko i risuvane kato gledam zaslujavat 100%uveli4enie haha te u4itelite mn rabotiat ta vie tova znaete li kakvo e izmoritelno da idvat v 7.30 na daskalo i da sedat 7 ili 8 4asa v daskaloto (v stai4kata na toplo)a nqkoi dori i po 3-4 4asa :D tova e mn izmoritelno sa hodiat da si piat kafetata i da prepodavat urocite na daskata i posle kajete 4e edin minior zaslujava pove4e ot edin u4itel oooo razbirase u4itelite nai mn zaslujavat nali vazpitavat decata (trqbva da doidete v na6eto daskalo da vidite kolko sme vazpitani i na kakvo sa ni nau4ili daskalite)da mn e tejka rabotata na daskalite napravo ne im zavijdam gorkite pregarbiha se ot rabota ami hubavo 4e im davat 3 meseca podred vakancia + kolednite,zimnite,novogodi6nite,proletnite, velikdenski vakancii ina4e nz gorkite hora ee zaslujavat da im se digne zaplatata s 100% nali? vie kak mislite tova e mn izmoritelno nali? :D
тъпо изказване ти въобще знаеш ли на миньорите кво им е заплащането като даваш пример с тях ааа? пфф като не знаеш си спести тъпото мнение! средната работан заплата на миньора е 940 лв като 200 лв им се дава за дрехи храна.. отделно! като се образоваш малко пиши.... ох тъпи тъпи хора ](*,) ](*,) ](*,)

4e sam tapa tapa sam (ta sam blagodarna za tova na daskalite lele mn me obrazovaha tezi hora :-D )taka i koi e kazal 4e miniorite zaslujavat pove4e ot edin u4itel az kazah 4e daskalite nai mn zaslujavat spored men 6toto obrazovat i vazpitavat decata 6toto sedat v staite na topli4ko da razkazvat urocite (a tam gre6ka nqmat kakvoto kajat vsi4ko mi se vtalpiava v glavata odobeno onazi daskalkata po fizika lele taka mranka 4e vsi4ko zapomnih ot 4asa dori se i naspah tam :-D ) dano im uveli4at zaplatite s 100% napalno si zaslujavat tova uveli4enie 6toto neka ne zabraviame 4e rabotata im e mn tejka :smt005
vsa6nost nie koga 6te sta4kuvame za uveli4enie na stipendiite :-D

PoPPy
10-13-2007, 22:52
Твърдо НЕ НЕ НЕ НЕ!!!Незаслужават!Един материал го повтарят дет се вика 100 години,а сега искат да са едни от хората в България,които получават най-високите заплати!Това неможе да се случи!Защо да са заслужили пък,с какво??? [-( [-( [-(

Ма ти си тъпо парче, а?

Като не си запознат/а, не пиши.
Ти знаеш ли какво е дати плащат 200 лева при днешната инфлация, при днешните цени.

Та и семейсто имат да хранят тия хора...
Какво повтарят по 100 пъти? Ако не бяха учителите, кой беше да те учи да смяташ, пишеш ?

ouT-oF(coNtr0L)
10-13-2007, 22:59
Да!Определено са в пълното си право да искат 100% увеличение :wink:
Veno0m две думи към теб :
"Незаслужават" се пише - Не заслужават
"неможе" - не може
не + глагол = две отделни думи
не + искам = не искам
не + мога = не мога
не + говоря = не говоря
И следващият път слушай в час .. !!

prettyIdeath
10-14-2007, 06:31
Това което те правят е една голяма излагация... Много добре знаят че няма да им увеличат заплатите 100%,ако искаха с 10% до сега всичко да е приключило..ама не ...те искат 100...ам да си искат... Да ни провалят годината..Ко чакат ?! ](*,) Всички даскали са един дол дренки.. :smt011

BWald0rf
10-14-2007, 12:22
Някои - да ..други-не .. Ама наистина заплати като на някои-200 лева са смешни ..жалко е .. Никой нормален човек неможе да живее с по 200 лева на месец...Ама пък и да искат сички по 800-900 лева :shock: .. ебаси се пак сме в България , не в САЩ .. неможе да им се отпуснат толкова пари по простата причина че НЯМА .. Просто трябва да бъдат по разумни в исканията си .. А и освен това не мисля че за всички увеличението трябва да е еднакво ;)

simmon44etoo
10-14-2007, 15:16
nqkoi daskali zaslujavat po visoki zaplati ni nqkoi ne