PDA

View Full Version : Осъдиха на 220 000$ американка заради mp3-ки



Mooo6no
10-05-2007, 10:02
http://avtora.com/uploads/Odn4-27Jy10kOHgaMTesBA/ui4pPEvR7cUHoDIxYLE-WQ/jammie_thomas_01.jpg
Съдът в Минесота осъди Джейми Томас (Jammie Thomas) да плати рекордната сума 222 000 долара заради това, че е предлагала онлайн 24 песни за свободен даунлоуд.

Според звукозаписните компании, 32-годишната американка досега е предоставила 1,702 песни за безплатно сваляне чрез Kazaa -програма за онлайн споделяне на файлове .

Всяка от песните е струвала на американката по 9,250 долара. На теория Джейми е могла да бъде осъдена на няколко милиона за цялата музика в компютъра си.

Обикновено, подобни казуси се решават извънсъдебно като обвиняемият се договаря да плати глоба от няколко хиляди долара. Американката е отказала предложената й предсъдебна глоба.

С искането си за разглеждане на казуса в съда 32-годишната американка и майка на две деца е единствената до момента, която се е опитала да се бори със звукозаписната индустрия.

Източник: http://avtora.com/news/nowini/dwesta_hilyadi_dolara_globa_za_muzika_w_internet



Дано това да не се случва скоро в България.

Democrat
10-05-2007, 10:06
Дано това да не се случва скоро в България.,
Натам е тръгнало :wink:

Mooo6no
10-05-2007, 10:11
Абе ти остави другото. Ама то да обереш банка ще ти турят по-малка глоба. :lol:

Провалят живота на една обикновена жена със семейство и две деца. Опитват се да плашат хората, но поуката е не ходете в Америка, а бягайте от там. Музиката ми е толкова много, че ако трябва да плащам за нея ще ми излезе далеч, далеч по-евтино да си живея в България. 15-20 000 мп3-ки по 9000 долара всяка. Аз трябва да платя между 135 и 180 милиона долара според тая сметка. :lol: :?


Аз се надявам, че ако това почне да се случва народа ще излезе навън на яка стачка и управляващите ще върнат на стария режим.

zloto
10-05-2007, 12:17
Тези са болни направо #-o
дано това никога не се случва в България #-o

Shadow_Walker
10-05-2007, 12:28
Жената да плаща толкова пари само заради мп3ките на компа 0-o Ужас.... :-#

Mooo6no
10-05-2007, 12:55
Значи то е написано. Обкиновено в такива случаи страните се догаварят и пиратът плаща 2-5 хиляди долара. Тая, обаче, е първата която е решила да не се споразумява и явно, за да сплашат останалите са показали какво се случва когато не се съгласиш на публично извинение плюс 5 хиляди долара. :?

Аз съм на мнение, че след като хората толкова викаха затова, че ни спират торентите, то ако осъдят някой на главоломна сума ще стане още по-голяма дандания. А и на секундата опозиционна партия ще се обяви против това и при следващи избори ще взема гласовете на младите хора, които попринцип не гласуват и затова няма да направят крайни мерки.


Иначе искам и нашия президент да е като румънския. При посещението на Бил Гейтс в Румъния президентът им го шашна като каза, че пиратството е помогнало много за образоването на младежта в Румъния. :-D :lol:

Swinkenhoffer
10-05-2007, 20:14
В краен случай... отиваме в Румъния. :lol: