PDA

View Full Version : *ТЕАТЪР*



Страници : 1 [2] 3

Blab
06-22-2008, 13:46
Най-накрая гледах "Престъпление и наказание".
Атмосферата беше страхотна. Играта на някои няма да я коментирам.
Получило се е, това е важното.

Likantrop
06-24-2008, 22:46
ейй някой от вас гледал ли е ''Екстази'' играе се в ''backstage'' и можеш да си купиш билети само от нереалния пич който я играе Заро се казва и аз имам удоволствието да ми е много добър приятел :-D :) :) не го рекламирам ако някой си го помисли просто мисля че постановката наистина си заслужава ако някой изявява желание за билетче да пише 6те се опитам да ви оредя или се мотаите по площад Славейков където той си търси яки хорица за да им продава билети :) и така препоръчвам ви я !! иначе ако някой я е гледал да пи6е :) :) :)

Blab
06-24-2008, 22:47
]иначе ако някой я е гледал да пи6е :) :) :)
Какво по-точно да ти пиша? 8-)

Likantrop
06-24-2008, 22:48
emi kakwo misli6,haresa li ti :D

Blab
06-24-2008, 22:56
Порових се да си намеря мнението, но са изтрили темата.
Нищо, ще се повторя.
Не е зле. Не е моят театър, но му се получават нещата.
Единственото, което не ми се понрави е неспиращата му игра, не смятам, че е нужно извън сцената, но като се замисля е добра стратегия/тактика. А, да, и фанатизираните предрусали девойки измежду "публиката"... не ми допадат и това си е :?

Likantrop
06-25-2008, 10:35
Порових се да си намеря мнението, но са изтрили темата.
Нищо, ще се повторя.
Не е зле. Не е моят театър, но му се получават нещата.
Единственото, което не ми се понрави е неспиращата му игра, не смятам, че е нужно извън сцената, но като се замисля е добра стратегия/тактика. А, да, и фанатизираните предрусали девойки измежду "публиката"... не ми допадат и това си е :? mdamm ima6 pravo :):) za vsi4ko koeto kaza taka si e, Zaro naistina preigrava dori ponqkoga se 4ydq koi e toi naistina :):) no vse pak normalno e aktior e :)

Blab
06-25-2008, 10:46
]no vse pak normalno e aktior e :)
Тия дни всички оправдават актьорите. А не е така. Самата престореност е своеобразен параван, стена м/у играещия и околните.
Но, съдейки по актьорите, с които съм се сблъсквала, Николов добре си го е измислил./или просто така му се получава/
Някои блестят на сцена, а слязат ли на земята разочароват с безличността си.

едит:
Радио-интервю (http://213.222.53.195/BNR.RadioBulgaria/Bulgarska/Kyltyra/Audio02_bul_16_04_08.mp3)
Репортерката е безумно малоумна, но ще и простим.

EniTyYy
06-26-2008, 12:37
наскоро бях в драматичния театър в Русе (по повод завършването на 4 клас :D ) Сестра ми беше Малвина в `Буратино` :) мисля,че някои деца доста объркаха нещата.. :oops: но си беше хубаво :grin:

EveTo
06-27-2008, 04:33
и аз съм играла Малвина :)

EniTyYy
06-27-2008, 10:16
:)

velma
07-04-2008, 13:20
Сътресение

от Николай Хайтов, режисьор - Мариус Куркински
с участието на: Мариус Куркински


Моноспектакълът "Сътресение" съдържа три разказа на писателя Николай Хайтов: "Сътресение", "Страх" и "Засукан свят". В спектакъла тези три разказа са обединени във формата на изповед за един цял човешки живот. Един човек споделя живота си преди да си отиде. Кой е той? Наш близък, който си отива тихо, изоставен в забравено село? Пред кого споделя? Всеки си отива сам. Затова и актьорът е сам пред своята публика. Но не търсете непрекъснато връзката. Просто три разказа на Николай Хайтов. Една вечер, посветена на писателя. В търсене на спасение, в невъзможност да погледна към бъдещето, без да чуя гласовете от миналото. Далеч от капризите на чувствата. Далеч от многото възможности за избор. Изборът е животът. В едно празно читалище, в едно мъртво село, при един изчезнал свят, където бродят сенки, гласове за утеха и смирение. Кротки, но силни думи за посока и бъдеще. Сцената е място за среща между изчезналия старец и сегашната публика. Среща между не толкова далечно минало и толкова далечно бъдеще. В сегашно време е спектакълът.

Мариус Куркински

Blab
07-09-2008, 11:52
^Мариус, все пак :)

И, понеже иначе ще умра, днес съм планувала театър. Всички да се чувстват поканени. 20ч, 199, Сънински( :smt007 ), Уилям Шекспир - пълни съчинения.

А за петък - Малка пиеса за детска стая(Стана време и аз да я видя.), пак там. :)

Blab
08-26-2008, 13:09
Наближава септември, изваждам си темата от архивите.:)
Фестивали - Бургас, Пловдив, бля-бля...
ходи ми се на театър, пише ми се за театър.
Ще ви спретна няколко "брошурки" на постановки тия дни.

Miss_Pitt
09-04-2008, 20:39
Гледайте пиесите на частният театър МЕЛПОМЕНА-Вражалец,Благородният испанец-нещо уникално са....
:grin: А и актьорите са страхотни-Рачков,Блатечки,Нейков,Све лин Стоилов и Жанина Дончева са нови,но имат бъдеще

Гледам,че за Асен Блатечки бяхт писали, че бил едва ли не надут и тн- само ще ши кажа, че е супер готин, мнооого земен,убийствен,не се доверявайте на слухове :grin:

Blab
09-04-2008, 20:47
Девойче, отиди да видиш качествен театър!
Може и да ти хареса!;]

Blab
09-13-2008, 19:00
http://programata.bg/img/gallery/festival_672.jpg
14 септември
Откриване на изложба сценографски макети на студенти от класовете
по Сценичен и екранен дизайн и Сценография за куклен театър,
фоайе Учебен драматичен театър,
19:30, вход свободен

15 септември
Официално откриване на новата учебна 2008/2009 година
Представяне на участниците във фестивала OLIVE ’08
Голяма сцена, Учебен драматичен театър,
10:00, вход свободен

Представяне на сцени от националните драматургии
Голяма сцена, Учебен драматичен театър,
20:00, вход свободен

16 септември
Укротяване на опърничавата от Шекспир
Студентите представят сцени от пиесата.
Голяма сцена, Учебен драматичен театър,
18:30, вход свободен

18 септември
Представление на студенти Актьорско майсторство за куклен театър
Учебен куклен театър,
19:00, вход свободен

19 септември
Открита репетиция на Едмонд от Дейвид Мамет
Режисьор: Пламен Марков · Със: студенти от IV курс АДТ с художествен ръководител Пламен Марков
Голяма сцена, Учебен драматичен театър,
18:30, вход свободен

20 септември
Представяне на сцени от Укротяване на опърничавата от Шекспир
от новоформираните международни групи
Голяма сцена, Учебен драматичен театър,
18:30, вход свободен


programata.bg (http://programata.bg/?p=43&l=1&c=1&id=672)
natfiz.bg (http://www.natfiz.bg/index.php?id=131)
-------------------------------------------------------------

Аз в четвъртък открих сезона с "Малка пиеса за детска стая" на феста в Пловдив. Доволна ;-)

Blab
09-18-2008, 20:07
'Айде, каня ви утре от 18:30 на Едмонд в НАТФИЗ.(открита репетиция на класа на Пламен Марков)
Иначе, от 19:00 има Ромео и Жулиета в т-р София.

вход свободен

едит:
ПропуснАхте, да ви е яд :Д

Blab
09-28-2008, 12:51
Има почти месец до обявената премиера, бре, моме:Д
На 1-ви - "Красиви тела", защото за камерната зала не ми е ясно как ще се доредим. Соу, 2-ри - любимия ми театър...

Иначе, гледат ми се:
"ГОВОРЕЩИЯТ ГРАД"
"БЕЗ СЪМНЕНИЕ"
"АНТИГОНА"
"ОРФЕЙ И ЕВРИДИКА"

В каста на "Смъртта и дяволът" видях поне 2 некадърни имена, не бих го гледала.
Някои от филмите са ми познати, през зимата участваха в Джеймисън, мисля.

edit:
Реших, че ще се бутаме на феста от утре.

machineheadfan
09-30-2008, 20:51
Аз страшно много обичам да ходя на театър :)
последната постановк ана която ходих беше "Укротяване на опърничавата" беше бая дългичко(към 3 часа) ,но все пак беше хубаво :]

Blab
10-01-2008, 21:02
Мога да ти го намеря на хартия до петък.)
Кога ще ме водиш на театър, мъниче?:Д

Гледам, много е спаднал интересът към Панаира.
За сметка на това, изкарах си страхотно тая вечер.))

Blab
10-09-2008, 21:55
Тра-ля-ля-ля-ля))) Трябва да се похваля, не мога да не се.:)
Днес бях на репетиция на Мариус.
Това да обожаваш театъра е едно.
Но атмосферата в салона този следобед не може да се сравни с нищо. Стоиш и се усмихваш.
Не знам дали и при другите е така, но когато гледам театър, изпадам в някакво вълшебно състояние, в което физическото липсва, чувствата и емоциите са максимално засилени... Сама съм, в очакване да бъда затрупана от хиляди души... Само за час преживяваш животи, които не си и сънувал. Растеш, но не старееш.
Пф, Шеметен град прекъсна описанието ми...
(подуш) все още усещам аромата по кожата си. Театър. И винаги се връщам.)

RiseGirl
10-15-2008, 11:23
Понеделник сме заедно с приятели на "Врата към пътя" :)

Разказвало се за някакво момиче, което се бори с наркоманията и накрая намера утеха в двама възрасти, които и помагат да намери правилният път.

Blab
10-15-2008, 19:48
Ууууу, видях едно девойче в моя театър, 'ма не й помня ника.
Р'н'Б лекува мъки 'сЕкакви!:Д

Blab
10-16-2008, 20:51
Имам смешна история, свързана с това представление, но ще си я спестя. В четвъртък ще го видим:)
Каня те на "Плажът" в неделя. (Утре май ще идвам към твоя театър, да се посмея малко.)

Blab
10-26-2008, 00:12
Тъпата болест ще ме довърши.
Тая седмица пропуснах 3 премиери...(чак не мога да повярвам)
-Амарантос
-Страхотни момчета
-Едмонд
Та, предстоят си.
Бух-бух!

Dumb
10-26-2008, 18:54
Сега ми предстои да гледам " Нашенска опера" - за втори път и на премиерата бях. Много е добро! :)

Blab
10-26-2008, 22:10
Вече съм по-добре:)
Даже с мойто Теди сме планували 2-часов престой в любимия ни театър:))
А на 29 има Гърдев и Пенко в 199, и, леле, бих си дала несъществуващите пари, за да гледам.

Джоуви-фенке, какво стана с школата?

ПП:Теди никога не е назад!(по актьорски вдигната брадичка, >=45-градусов ъгъл със земята:Д)

Blab
10-30-2008, 20:41
Нямаше да пиша по темата, но видях "статийка" (http://www.teenproblem.net/news/s/1353.html), шльопната в тийна, и така.

Постановката по никакъв начин не е насочена към тийнейджърите, камо ли пък уникална.
Може би режисьорката е целяла подобно нещо, но макар и след дълги напъни, нещото ник'во го няма. Къде е нещото, къде е нещото?(Ето го? Не, няма го!)
Никога не сте гледали(слушали също върви) хентай? Е, там (http://salzaismiah.com/) ще чуете(за виждане не знам).

Диалог с пубертетската публика няма! Няма и да има.
Подобно на модерното изкуство, от уж много неща за казване, накрая нищичко не се казва. Или, ако да, прошепнато е толкова тихичко, така че достига единствено тези, които го знаят и съумяват да разчитат по устните.
Жалко, лично аз очаквах много(или да кажа повече).

Ако не беше Вальо Ганев(и масивната ПР-акция), зрители щеше ли да има? И отново - на децата не им се говори, не е това начинът.(Възкресия не говори дори, тя охка.)
С една комедия щяха да се на(д)смеят на себе си, после можеше и да по(ос)мислят над живота си. Но, не, ще бъдем хай, со хай, че никой не е хайър от нас. Забравете да ви се получи.

Blab
11-03-2008, 14:52
В @лма @лтер има няк'ви свободни входове, мисля утре да се заведа на Act without words по Бекет.

velma
11-06-2008, 17:41
Последно гледах пиесата "Врата до пътя" на Орлин Дяков.Много ми хареса, но не мога да намеря никакви статии за нея.За съжаление публиката беше ужасна. :(

MiRa93
11-06-2008, 18:35
Ммм аз последно гледах на У. Шекспир ,, пълни съчинения " ... страхотно беше ... даже имах късмета да ме изберат да играя Офелия .. :D ... който не е гледал постановката трябва да я види ... страхотна е .. а иначе утре г-жата ми по БЕЛ ще ни води да гледаме ,, Медея " - трагедия ... ии такам :) .. като цяло обичам да ходя на театър :)

GbSy
11-10-2008, 19:42
Мисля да гледам "Черна комедия" в Младежкия. :)

Blab
11-12-2008, 23:11
Бръм...
Следобедни игри(Натфиз-> Сълзата(с леко променен състав, примерно)
Да речем, че по-голямата част от каста са некадърници.("Танковска", ю ноу) Въпреки това, харесах поне 3-ма от актьорите.(включително едно от девойчетата - аха, да не повярвате:Д)
Резюмета няма да ви пиша, можете да прочетете някакви из нета.
Ще кажа за себе си - смях се, плаках, върнах се назад в годините... и мога да кажа, че съм имала едно прекрасно детство и на никого не са му казвали да не си играе с мен:Д.
Абе, харесах го. Малко свежо(можеше и по-свежо да е, къде са им сценографите???, на римейка на "Рибарски свади" преди време бяха избацали адските декори(ким)) попълнение в дербите от комерс и плява на "Сълза и смях".

http://www.bulgar-bg.com/logo2/DSCF0199.jpg

http://www.programata.bg/img/gallery/event_44239.jpg

ПП:бля-бля... прочетох и клюките.
Слав добре се е ориентирал, пък и го бива. ЕвалА, както казваше някой в един отдавнашен филм.:Д

Blab
11-14-2008, 15:24
Копирам снощното си мнение, че не съм в състояние да коментирам наново.

Време за мъже - евтинко.
Седях на стълбите, в зала, препълнена с въздишащи девойки. Тежко е да ходиш на театър, вече превзет от измЪнИкенчени блондори. Самото преживяване, срещата с разни приказни(и други, не толкова приказни) деца, уютен студ, мълчание в тъмното и ръчкане на кифли, беше особено хубаво. Ама... озвучаването беше зле, пеенето доста под Нетинското ниво(примерно), с разни изключения(пр:Харесах Додо в комплект с Вежен на погребението.), смисъл няма, смешките - от най-елементарните... 3 часа са много, повече от 3 часа са досааааадно много.
"Страхотни момчета" е стахотен пример за успешен, лесно(и дълго) продаваем продукт.
Хвърлящите се в/у близнаците разгорещени девойки(чак се притесних тези от балкона да не се хвърлят, крещейки "Искам и ааааз!") и коментари от рода на "Разбирам Петя защо дойде да го гледа пак.", "Ааа, аз и трети път ще дойда!"(тази трябва да е закоравяла интелектуалка, предполагам близка родственица на блондинката, препрочитаща "Престъпление и наказание" за 9-ти път(Йе, йе, ши'с май айдъл!!!(ким)...)

Blab
11-16-2008, 13:12
Отново пропуски за премиера в 199. Сънинскиииииии :grin: :smt007

ЦЪК! (http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=teater&Number=1949463649&page=0&view=collapsed&sb=5&part=)

Търся си компания. Който желае, да си пази билет и да даде знак.)

Blab
11-19-2008, 07:44
И все още си нямам с кого да отида...
Само да вметна, че попринцип цените в 199 са едни красиви, 8 лева на последния ред как звучи? А това е безплатно, предпремиерно, т.е. за гъзари(рофл). По-така не можах да го кажа.

*тя стиска очи и се моли да не се налага да звъни на разни неприятни персони, само и само да не ходи сама на театър*
"Може пък да заведа баба", мисли си.

Blab
11-28-2008, 15:46
Искам на Пластилин в Сатиричния.
http://www.kafene.bg/picture/article/picture/4429.jpg

А аз ще поставям Sleuth. 8)

Uptown_soldier
11-29-2008, 21:21
Преди време имаше 2-3 теми, посветени на театъра..., но вече са история, тъй че, като почитател на това изкуство, реших да сътворя една.
Идеята - всеки(заинтересован:)) да пуска информация за представления, които е гледал(снимки, актьорски състав, дати...впечатления)

пп:Принципно, моите теми никога не вървят, затова не си и помислям, че с тази ще се случи друго яче 8-[ и все пак....имам свободен час:))

-----------------------------------------------------Летене----------------------------------------------------
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/1191107417882933.jpg
Премиера: 28.09.2007
автор: Оля Мухина
режисьор: Десислава Шпатова
художник: Елена Иванова
музикална среда: Петър Дундаков

участват:
*Стела Стоянова
*Христина Караиванова
*Анастасия Лютова
*Симона Костова
*Стоян Младенов
*Антоний Аргиров
*Александър Димов
*Евгени Будинов

Представлението "ЛЕТЕНЕ" излиза на 28-ми септември 2007 година на сцената на Малък градски театър "Зад канала". Текстът на Оля Мухина е документален, създаден по техниката Verbatim, според която творческата група избира определена тема и започва да интервюира реални хора, с цел интервютата да послужат за изработване на текста за спектакъла. Според ортодоксалният Вербатим, по който е създаден този текст, автора няма право да добавя нито дума.

Един спектакъл, “забранен за възрастни” или може би точно за тях...
За всички, на които езикът на младите е неразбираем, тревожен, напрегнат.
На сцената - един съвременен офис, в който всичко е истинско - страховете, усещането за пустош, отчаяния хумор, летенето над нищото...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Снимки:
http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/63b/1191104076540829.jpg http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/639/1191104272300827.jpg
http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/63c/1191104118404006.jpg http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/63a/1191104177432903.jpg
следващи дати: 13, 16 октомври
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Постановката казва за отрицателно време(доста е кратка) прекалено много неща...такива, над които продължаваш да мислиш...не само до края на вечерта, а и занапред.Трябва да се гледа, но само от млади хора(на премиерата бяхме заобиколени само от възрастни хора и атмосферата беше...странна(колкото и глупава да е думата)), според мен не е достъпна(за разбиране) от старите поколения.Пиесата ме хвана здраво за гушата и още не ме е пуснала...

идеята е гениална за съжаление не съм ходил скоро на театър, но отдавна имам желание, така че ще се възползвам от тази тема. мн благодаря :grin:

Pliok0019
12-03-2008, 14:27
Преди..2-3 седмици бях на "Събота, неделя, понеделник" в Театъра на Армията.

Снощи - на "Хамлет" :D

Blab
12-09-2008, 22:04
The Klass, който така и не намерих време да изгледам, го поставят в Академията. (http://programata.bg/?p=39&l=1&c=1&id=50799)

Да си знаете.
Аз предпочитам в петък да ида на "Медея", но ме ръчкат да се бутам с пиклите...
Нещо ми има, или по-точно - няма, днес така и не си взех пропуските за "Хъшове", смятайте колко зле са нещата.

machoka
12-09-2008, 22:13
Мен никой не се хваща да ме вземе под ръчичка на театър, освен Цветито.. :-o

Blab
12-09-2008, 22:24
Пхах.
Изберете си ден!;

Pliok0019
12-11-2008, 20:47
The Klass, който така и не намерих време да изгледам, го поставят в Академията. (http://programata.bg/?p=39&l=1&c=1&id=50799)

Да си знаете.
Аз предпочитам в петък да ида на "Медея", но ме ръчкат да се бутам с пиклите...
Нещо ми има, или по-точно - няма, днес така и не си взех пропуските за "Хъшове", смятайте колко зле са нещата.
В неделя ще ходя на "Идеалният мъж", в Народния. Едни приятелки го избраха...Заради Карамазов, ест.

Blab
12-11-2008, 20:54
Пльок, мани я тая Армия!
Идеалният мъж е същинска бозица, помня как заспахме на предпремиерата. Просто в Народния(особено след напусканията) нещата са зле. Уайлд е адски, ама постановката на Аркур е... *пюк*.
Иван, 'дето им е по-добър, е скрит нейде в масовката.

Blab
12-13-2008, 19:57
Току що ми се изключи компютърът, след час писане, но ще се опитам да пресъздам всичко наново.(макар че и хисторито ми се е изтрило)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Защото вчера кръгчето се завърши. Откъдето тръгнах, там пристигнах.
"Когато обичаш някого, си мълчиш..."

Тук се слуша саундтрака!!! (http://store2.data.bg/martiiin/IVO%20-%20X/mp3/Sofia%20Kartel/top%201000%20songs%20of%20the%20last%2030%20years/0695%20-%20Mamas%20and%20Papas%20-%20Dream%20a%20Little%20Dream%20of%20Me.mp3)

МАЛКА ПИЕСА ЗА ДЕТСКА СТАЯ
от ЯНА БОРИСОВА
http://farm3.static.flickr.com/2369/2037155313_c1c54bf9a9.jpg
картинката е на Бистра (http://ejjjik.blogspot.com/), дано не се сърди

В един съвършен и несъществуващ свят чувството за страх още не е измислено. Там земното притегляне и безтегловността са равнозначни и взаимозаменяеми. Това позволява да се упражнява един друг тип придвижване – меко, скоростно и флуидно, а чувстването е чисто енергийно. Там хората могат да населяват едно и също пространство, в което се срещат и разминават без да се нараняват. Информацията протича с помощта на език, подобен на висококачествен проводник, който я транслира през най-ниските степени на съпротивление. Така дадено послание, изпратено от точка А стига до точка Б в своя чист вид. И дори формата и строежът му да претърпят промени, някаква летлива същност остава непокътната.
Така е и с детето, превръщащо се във възрастен. С нарастването на физическата сила расте и носталгията по пейзажи, които вече си напуснал. Там хората се смеят и играят игри с недефинирани правила. И въпреки това игрите функционират безотказно. А може би именно заради това. Телата и мислите ни си ги спомнят. И тези спомени са вероятно единствените доказателства за съществуването на този съвършен и несъществуващ свят.

Галин Стоев

режисура: ГАЛИН СТОЕВ
участват: РАДЕНА ВЪЛКАНОВА, СНЕЖИНА ПЕТРОВА, СТЕФАН ВЪЛДОБРЕВ, ВЕЖЕН ВЕЛЧОВСКИ и СТИЛИЯН СТОЯНОВ
сценография: ЮЛИЯН ТАБАКОВ
превод: ЖОЗЕФ БЕНАТОВ
http://photo-cult.com/pics/365/pic_10003505_0365604.jpg---------
[Награди:
Награда 2007 на Обществото на независимите театрални критици за „артистизма, изяществото и нежността на спектакъла”.
ЯНА БОРИСОВА - НАГРАДА "ИКАР" 2008 ЗА ДРАМАТУРГИЧЕН ТЕКСТ
НОМИНАЦИЯ ”ИКАР” ЗА СПЕКТАКЪЛ
ГАЛИН СТОЕВ – НОМИНАЦИЯ ”ИКАР” ЗА РЕЖИСУРА
ЯНА БОРИСОВА - НАГРАДА "АСКЕЕР" 2008 ЗА СЪВРЕМЕННА БЪЛГАРСКА ДРАМАТУРГИЯ
ГАЛИН СТОЕВ - НАГРАДА "АСКЕЕР" 2008 ЗА РЕЖИСУРА
"МАЛКА ПИЕСА ЗА ДЕТСКА СТАЯ" - НОМИНАЦИЯ "АСКЕЕР" 2008 ЗА НАЙ-ДОБРО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ]
http://photo-cult.com/pics/365/pic_10003505_0365606.jpg
---------

Нюансите на сивото помни
преди да почнеш цветно да сънуваш,
цветът в твоите очи
без моите очи не съществува.

(това успях да си запиша в/у тетрадка, препълнена с химични формули)

Тогава:
Стоях свита на пода, стаила себе си във вътрешния джоб на чантата. Уютно наметната с аромат на театър, стенеща намислено, танцувайки с прашинките от минало.
На място, което не познавам и не ща да зная. Знаех само, че не ми се щеше да е края. През сълзи пишеща писмо за Обич, от... Обич.
Да разказваш приказка е толкова красиво. Да живееш в такава... )
После вятъра отвя красивото на думите и храс, нишката на балона се скъса.

Сега:
Никога да не пораснеш. Колко силен трябва да си, за да си дете?
Пазител на красивото. Изчезва ли някога любовта? Не се ли запазва завинаги, приемайки друга форма, и отново, и отново...
Хамелеоните приемат нюансите на обстановката, за да не се забелязват? Да обичаш страшно ли е? Да изречеш душата си на един дъх... Страх ли те е?
Всичко ли трябва да се променя?
Глупаво ли е да изписваш името на любимия си със стафиди, приготвяйки блата за торта. Редейки вишните да казваш "Ще се сбъдне! Няма да се сбъдне"... Просто трябват толкова вишни, че желанието винаги да се сбъдва.)
Да танцуваш със себе си на тъмно... , за да си истински...

http://photo-cult.com/pics/365/pic_10003505_0365603.jpg

Обичам. И не искам да се променям.
Масоните са като хората, говорят на свой език, тайно играят Играта, разстиляйки приказно чудни цветове, понякога дори достигат Другите...

Любими мой, за мой ужасен срам,
реших да съм единствен аз изпатил,
понеже в любовта съм неразбран,
избрах да бъда просто твой приятел.

Жана: Додо си тръгва!
Лора: Каво имаш предвид?
Жана: Тръгва си от нас, от Играта, но не смее да го направи
изведнъж.
Лора: Защо тръгва?
Жана: Защото се е почувствал зависим, предполагам.
Лора: А не ни казва! Не смее ли?
Жана: Мисля че още не го знае, но подсъзнателно го е решил.
Лора: Може би вече не му е интересна Играта. Може да му е писнало.
Жана: Не че не му е интересна! Осъзнава, че само тя му е интересна и това го е изплашило. Иска да напълни живота си с други значими неща, за да може да избира между тях.
Лора: Едното какво пречи на другото?
Жана: Промяната трябва да е категорична! Така смята всеки човек, който е решил да порастне. Пълни глупости, според мен!
Лора: Ами ние? Ще продължим да играем, нали? Дори без него? Няма да е същото.
Жана: Ние ще продължим, защото нямаме избор. Нашата работа е да сме тук, за да има той къде да се върне! Като в детските стаи!

-----
http://www.smallplay.net
Който не смята да я гледа, може поне да я прочете!)

Seducti0n
12-13-2008, 21:42
Мен никой не се хваща да ме вземе под ръчичка на театър, освен Цветито.. :-o

:? Горкият той...
Айде да ходим да гледаме "Окротяване на опърничевата"
:-o

Blab
12-14-2008, 20:39
Ако ме поканите, ще дойда, макар да знам, че върви към халтура.
Ама не ме каните:Д

machoka
12-14-2008, 21:08
Айде поканете я де ;)

Е, не може така, крайно време е да се отиде някъде )

Blab
12-14-2008, 21:51
'Ми да, пък!

Pliok0019
12-15-2008, 04:32
"Идеалният мъж" не беше особено зле...особено след антракта. Е на моменти играта на една от актрисите беше ужасна.

Dumb
12-16-2008, 14:32
Макбет, режисьор: Диана Добрева
http://www.prikachi.com/files/498766z.jpg
http://www.prikachi.com/files/498767u.jpg
Гелдам го за 3-ти път и ако мога бих го гледала още 100 :)

Blab
12-16-2008, 15:29
*тя завижда*
И 2-та пъти, в които беше в София, не успя да отиде.(

Dumb
12-16-2008, 19:00
Преди някоя седмица ходих и на Президентска опера
мюзикъл от Христо Бойчев и Пламен Мирчев-МИРОНА
постановка: Борис Панкин
http://www.prikachi.com/files/499173M.jpg

Аз ти завиждам повече- живееш в голям град и можеш да гледаш представления всеки ден. Аз чакам дори месеци за да видя ново представление. И въпреки всичко обичам града си, обичам нашия си театър :)

Blab
12-16-2008, 19:14
Количество за сметка на качество)
Но, да, решиш ли, че ти се ходи на театър, не ти се налага да чакаш, изборът също не е малък.
Панкин... мани, да не си разваляме настроението:Д

Dumb
12-16-2008, 19:50
Плинч :) Много е яка темата, ще има с кой да пиша по тука :D

Blab
12-19-2008, 13:37
) Само преди дни си говорихме за това... и, ха, ето го пак на сцена)))

Stereo(love)
http://stereolove.kazakova.com/photos/stereo_0005_RT8.jpg
Текст: Елица Матеева и Весела Казакова
Режисура: Елица Матеева
Хореография: Красен Кръстев
Сценография и костюми: Александър Смолянов
Музика: Весела Казакова
Актьори: Весела Казакова, Вежен Велчовски и Богдан Казанджиев.
Глас: Красен Кръстев
Клип: Junk Brothers, звук Shmidt Studio, Емилиян Гацов- Елби
http://www.youtube.com/watch?v=DFs8K6Q9FUEПовече можете да видите тук (http://stereolove.kazakova.com/).
http://stereolove.kazakova.com/photos/stereo_0003_RT8.jpg
270 минути в автобус, дървета, бензиностанции, къщи без прозорци, малко сняг - от закъснялата пролет, завои, мълчаливи пътници… залепена до прозореца Тя рисуваше нещо с пръстите си и ми каза с топлото на очите си: “ ужасно е, когато…” и така докато пристигнем в един град, в един театър, за да си припомним и репетираме част от нашата първа среща на сцената - вече мечтаехме да напишем пиеса.

Два месеца по-късно Тя разказваше история от живота си, може би най-важната - за майка си… стоях пред компютъра, наблюдавах я, пренареждах думите, скрити в електронна поща, думи, в които Тя и Аз никога няма да се повторим, защото истината за любовта убива само веднъж. След това “всичко се изтрива”, или може би не?
http://stereolove.kazakova.com/photos/stereo_0019_RT8.jpg

Stereolove е повече от театрален проект, повече от спектакъл. Stereolove е диагноза, завъртане до припадък, хипноза, състояние на лудост, любовта е проникнала във всяка клетка на тялото и те принуждава да бъдеш буден. Сладка болка целува слепоочията, стомаха, ръцете. Трепти и осъзнаваш, че си ЖИВ!
Stereolove е спектакъл за любовта, онази която ни се случва и другата, за която говорим, копнеем, сънуваме.
Stereolove е една история, пронизала всеки от нас.
И най-хубавото е: изборът да бъдем заедно въпреки трудностите, изпитанията, шегите на съдбата, заедно заради 50 минути любов. Това ни прави силни, добри и красиви.

http://stereolove.kazakova.com/photos/stereo_0013_RT8.jpg
И някак си съвсем на шега в онези часове, между съня и самотата, пронизах компютъра си, написах с големи букви “STEREO (LOVE)”, и думата “самота”…
След 24 часа паролата “имате поща” се посвети на новата ми кауза: “STEREO (LOVE)”. Весела допълни текста като зададе нова дума…
Една година по-късно знам, че “STEREO (LOVE)” е много повече от моя история.
Елица Матеева

”Какво звучи в ушите ви, когато обичате, но няма смисъл да го казвате? Какво звучи в ушите ви, когато танцувате и тичате по пясъка, защото думата „обичам те” изпълва целия ви живот, като огромна точка, която пулсира?
Това, което ще гледате е само фантазия. Сън, който не помним на сутринта. Има ли смисъл въобще да заспиваме?”
Весела Казакова

---------------------------
22 декември (понеделник) 2008, 20.00 ч.
Продължителност: 50 мин.
Вход: 7/5 лв.
Червената къща
----------------------------



Някой ден ще ти го кажа...

Dumb
12-19-2008, 18:28
Много искам да го гледам :( Дано да обикаля по малките градовее

Blab
12-19-2008, 18:48
Малко се съмнявам, но догодина ще те поканим в София, ако още го играят!

Pliok0019
12-19-2008, 22:56
Червената къща?

Blab
12-19-2008, 22:57
Какво питаш?
В понеделник сме там, засега поне такъв е планът:Д

Pliok0019
12-19-2008, 22:58
Къде се намира? И възможно ли е присъствието ми. :D

Blab
12-19-2008, 23:02
Не, това е частно парти, за мен ще играят:Д
Продължаваш по Графа, малко след Попа(в посока - натам!:Д в тъмното, обратна на Славейков). Една червена къща, пада се вляво.

Адрес: София, ул. Любен Каравелов 15
Работно време: 10:00–18:00
Телефон: 02 988 81 88
Телефон: 02 986 44 16
http://www.emaps.bg/emaps/content.asp?minx=198654&maxx=200124&miny=4732157&maxy=4733177&mapSize=1&cboMaps=68134&mapX=199390&mapY=4732668&lng=BG

Pliok0019
12-19-2008, 23:10
Благодаря. Този път не е като миналата седмица да нямам абсолютно никакви пари. :)

Blab
12-19-2008, 23:11
И аз. Имам стотинки:Д
Моля!

Dumb
12-20-2008, 05:56
Малко се съмнявам, но догодина ще те поканим в София, ако още го играят!

Yeeees! :) Благодаря. Усмихв :):) усмихв

Blab
12-20-2008, 17:56
Хах, йес, я!:Д (сериозна съм... в случая:Д)
Аз да се похваля, че вече си имаме запазени билети.(онлайн имат някаква отстъпка)))

ПП:Усмив, де! Закъде без усмивки!:)

GbSy
12-20-2008, 20:11
Уф, най-накрая гледах "Черна комедия"... голям смях... :D

Blab
12-22-2008, 21:01
Габи, а така!)
Пльок да вземе да сподели някакви впечатление, при желание.
Аз няма, защото страдам, след представлението си изгубих любимата шапка с пискюл в Джими'с(??? крадливо племе, бре), та още я преживявам.
Иначе, текста ми е особено близък(в момента и изобщо), влязох в света на героите без проблем, даже поплаках(wtf?!)... :Д
Та, както и да е, не ми се пише.)

Pliok0019
12-22-2008, 21:18
На мен пиесата ми хареса и то много. Актьорите - особено симпатични. Осветлението - прекрасно. Звукът - добър. :) Естетсвено, семпло. Хареса ми и че няма начин да ти омръзне. Само на моменти ми беше някак пресилено. :)

В момента и на мен сюжета ми е близък. За съжаление. :)

Blab
12-22-2008, 21:56
Стига с тези любови, ще кажа аз!)
Нито трябва да те е страх да обичаш, нито да го признаеш, винаги има смисъл. Всичко се случва със смисъл. Обичта те прави жив, споделена или не, без значение. Да нараняваш, за да не бъдеш наранен, от инстинкт за самосъхранение се е превърнало в най-масовото оръжие...
(оф, влезе ми пикси дъст в окото, мамка му!) Май го извадих:Д Богдан беше няк'ъв неадекватен, но изключвайки това и съседките ти в публиката, всичко беше наред) Да не ставам фанатична, обаче колко обичам да ми говорят от сцената, гледайки ме в очите:Д пхах, зле:Д

Обичам!!!

Pliok0019
12-30-2008, 15:10
На 7ми съм в Армията. Постановката - Игра на любовта и случая/Le Jeu de l'Amour et du Hasard

"Поуката е, че в любовта не бива да си играем на война и не трябва винаги да се възприемаме като победители или победени. Не че не си го знаем, но понякога забравяме."

MartyParty
01-03-2009, 17:46
Привет!Отдавн не съм ходила на театър и се решихме да отидем с компания,обаче се оказа,че не можем да си изберем постановка.Разгледахме програмата и се спряхме на 3.Аз раших,че "Медея" ще е добра,но..другите са за "Боси в парка" и "Красиви тела".Знам,че тук сте много запалени и реших,че някой ще ги е гледал и може да ми каже на коя си заслужава да идем.Разбира се,ако се сещате за някоя друга,която ви е направила впечатление-казвайте.Не е задължително да е от Сълза и смях. :)

Blab
01-03-2009, 18:02
Само Медея не съм гледала, но по коментарите съдя, че не е за масовата публика.(ние това много добре си го знаем) Имам големи очаквания, на 29-ти ще видим дали ще се оправдаят.
"Красиви тела" е много момичешко, изненадващо приятно и... ще кажа, "умно". Мъжете въздишаха дълбоко, разбираемо е:Д
"Боси в парка" - играта на Стефан и Бойка е - уау, но не е нещо, което бих гледала отново и отново.
"Следобедни игри" вижте!;

Преориентирайте се към друг театър, това съветвам аз.)

MartyParty
01-03-2009, 21:49
Мерси. :smt058 Ще видя в Сатиричния дали има нещо хубаво,което да не съм гледала,а иначе на "Красиви тела" много ми се ходи,но ще видя кога да отида .

Pliok0019
01-07-2009, 20:13
Кой, кой?! :D

Blab
01-07-2009, 20:21
Ето теее. Кажи сега.)
"Осъдени души" къде е, в Народния?(почти съм сигурна)
Крадецът и той ли там?
"Красиви тела" е хубаво, нагоре писах.

ПП:Днес си изкълчих крака, а и имах неочаквана компания, иначе мислех да крещя "Пльок" пред Армията(дишай и благодари на Съдбата сега:Д), 'ма чак в 7 и 10 пристигнах в ерията, и така)
Как беше?

Pliok0019
01-07-2009, 20:25
И "Осъдени души" и "Крадецът на праскови" са в Народния. Планнът за рождения ми ден е да отида на театър и да ям торта. :D

А иначе...беше супер! Сюжетът малко го нямаше, но актьорите! :smt007 и най-вече...Него.

http://programata.bg/filebank/16977.jpg?1972547815

В постановката има 2ма гости Георги Кадурин и Станислав Ганчев :D

Ех, да ми се отваряше гугъл :(

Blab
01-07-2009, 20:43
:)
Жоро ми е особено любим :oops: Катето - <3
Заради тях бих го гледала.
Кога е рожденият ти ден, жмъц, така де, Пльок?:Д
(На моя мисля да отида на "Плажът", понеже много си го обичам, пък и винаги се смея))

Pliok0019
01-07-2009, 20:47
Не ге откривам! :D

Кой е тооооой? :D

Описах го...висок, с къдрава черна коса...Станислав Ганчев? :D

И къде играе? :D


На 20ти имам рожден ден. (:

Blab
01-07-2009, 20:52
Той е, де, казах ти, че е той.
Завърши тая година, така де, миналата. Играе... де да го знам, май в Сфумато има няк'ва постановка, ще излъжа за друго. (Не мЪ кефи, признавам си)
А Къркеланов е... сек да изрови кадър...
http://theatreoffthechannel.org/images/season2001_2002/ohraniteli003.jpg
Горе, у лево.) едит:Десно:Д

Каква торта? Аз обичам лекички, със сметаново кремче :)
Ако си "празнувам" рождения ден (на плажЪ) и те поканя, ще дойдеш ли?

Pliok0019
01-07-2009, 20:54
Моята е тирамису, определено лека и има необикновено як крем и какао. :)

Иначе...не ми мяза много на него. :(

Да, разбира се, че ще дойда! :):):)

Blab
01-07-2009, 21:02
Вдясно. Поправих се, а на Сънчо снимка... стой да изкопая:Д
http://www.geocities.com/masterclass2006/suncho.html
Те го, нямам любителски кадри точно негови:Д

Ама, твърде добре!)

Pliok0019
01-08-2009, 04:08
Мхммммм... Той! :smt007

GbSy
01-08-2009, 12:14
Бях на "Хъшове" снощи.
Без думи останах.
Сърцето ми, душата ми, мислите ми останаха там.
Сякаш съм издълбана отвътре и сега там е кухо.
Толкова въздействащо, толкова красиво и истинско...
...НЕВЕРОЯТНО.
Пак бих отишла.

А сега искам друго.
Предложения? :-D

Blab
01-08-2009, 15:07
Отчет, Габи, отчет!
Мравчо как беше? Още малко муцунката ще му забравя. :?
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/site/theatre/Hushoveteeeeeeeeeee.jpg
Да живее!!!

GbSy
01-08-2009, 16:40
Супер беше.
А как съм се смяла на Попчето и Димитрото :D .
"Михаиле! Михаиле!"
"'Айде пак се почна..."
:-D

Музиката много ми въздействаше. Искам пак да я чуя.

Blab
01-08-2009, 16:55
Ехааааа))))
Няколко странички по-назад в темата съм сложила почти цялата музика. Иначе, имам диска, мога да ти пратя :)

едит:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=135081&postdays=0&postorder=asc&start=240

GbSy
01-08-2009, 17:35
Знаех си аз, че една от песните е от Амели Пулен, точно такова звучене има.
Лошото е, че при мен понякога няма звук от Ютуб. Днес също. :(

Blab
01-09-2009, 15:05
Дечица, утре искам на "Красавицата и Звярът" най-после.
Дано поне Бети не е заета, че ще стане лошо. :o

http://art.gbg.bg/event.phtml?id=26804&type=6 < ЛИНК 8-)


ПП:Габи, ей сега ще ти направя архивче, само да изкопая диска.

Jesus
01-09-2009, 16:10
Отчет, Габи, отчет!
Мравчо как беше? Още малко муцунката ще му забравя. :?
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/site/theatre/Hushoveteeeeeeeeeee.jpg
Да живее!!!

Да попитам това второто момче от ляво на дясно ми прилича на 1 приятел, но немога да видя къдрева ли му е косата ?

Blab
01-09-2009, 16:55
Евгениу, Дани, Дарко, Вальо, Рени, Христо, Валери, Сашо, Вальо, Пламен, Додо.
:)

GbSy
01-09-2009, 17:20
Чакам, чакам. :Д

Blab
01-09-2009, 19:20
*фю*
Ето го:) (http://tranz.it/load.php?id=HGtotsoWxPBlXpUW216927)

Ако нещо не върви, дай знак, че на няколко пъти ги качвах:Д
ПП: Скоро ще е филмО:)))):
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/o_1227368055__MG_9315.jpg

GbSy
01-09-2009, 20:32
Мерсиииии!! :grin:


8-)

likeyou
01-09-2009, 20:37
сега се връщам от "Ритъм енд Блус"
в малък градски театър зад канала.
ии много ми хареса!

Blab
01-09-2009, 20:45
Е, да, бе, да ме беше викнала!(
Теди е на работа и не отидохме((( *подсмърч*
Сигурно има 4-5 представления, които не съм гледала на "Р'н'Б", мноооооооооооооого си го обичам<3(дори сега, в намален състав)
Еххххх, пффф... ужасно се цупя сега!

Blab
01-11-2009, 22:21
http://www.youtube.com/watch?v=Tb1FE2blKMc
Театър "София"
Премиера/откриване

9-ти и 10-ти февруари от 17 и от 20 часа. Билети на касата на театър "София".

+
Красотата спи на Москов
(търся си компания за 2-рото)

dreaming
01-12-2009, 09:20
В София много ви завиждам за театрите....ехх
Последната постановка която гледах беше "Кожа и Небе" на Бойко Илиев
http://www.capital.bg/shimg/zx350_454025.jpg
http://www.vaelostudio.org/voronsky/images/stories/theatre/kojainebe.jpg
http://www.vsekiden.com/imgs/kultura/koja-i-nebe-23-01.jpg
Много ми хареса простичкото което можеха да направят сами, но пък с такъв заряяяяяд!

machineheadfan
01-12-2009, 09:42
В София много ви завиждам за театрите....ехх

И аз! Тука в Пловдив нищо интересно не дават само едно и също.От три месеца една нова постановка няма!

dreaming
01-12-2009, 09:49
В София много ви завиждам за театрите....ехх

И аз! Тука в Пловдив нищо интересно не дават само едно и също.От три месеца една нова постановка няма!
мда, само като има тук-там някой гостуващ театър...
иначе на година ако сменят по 2 пъти постановките - пак добре :?

Blab
01-14-2009, 21:44
Ерър500 познат ли ви е?:Д

Та, отново - не съм питала скоро, но последно ми казаха март:)

Blab
01-16-2009, 01:40
КРАСОТАТА СПИ
(или СЪНЯТ НА СЦЕНИЧНИЯ РАБОТНИК)

Постановка: Теди Москов
по Шарл Перо/ Зигмунд Фройд / (о.О:Д)

„Не знам кога съм истински, когато спя или когато съм буден ... и кога спя и кога съм буден ? Кое е нормалното ми състояние ? Не е ли целият ти живот сън на някой, когото не познаваш, а смъртта - събуждане и първа среща със себе си? За тия работи си мисля в това представление...’
Теди Москов

Участват: Христина Караиванова, Светлана Янчева, Евгени Будинов, Александър Кадиев, Стоян Младенов, Иван Пертушинов

Художник: Владо Шишков
Костюми: Свила Величкова
Музика: Антони Дончев
------------------------------------------




Много искам, говедца! Адски много!)
Нека не на предпремиерата, но на 23-ти. О, искам.))
Ако някой е навит да се присъедини, сигнализирайте по обичайния ред))
Видях чичко Теди на рождения си ден, стори ми се тъжен, но то е така, най-забавните не са и най-щастливи. Особено много ми харесва цитата по-горе. (Е, аз и иначе щях да го гледам, и да нямаше цитат, но сега просто... тупка *туп-потуп*. Усещам, че ме вика. Ще дойда!:))

Uptown_soldier
01-23-2009, 20:36
вчера бях на "Албена" от Йовков в драматичен театър "София" малко инфо:
Творчески колектив:
постановка – Стефан Стайчев
адаптация на сценичното пространство и костюми – Елена Александрова
Участват:
Лилия Маравиля, Любомир Младенов, Пламен Манасиев, Невена Калудова, Росен Белов, Доси Досев, Ириней Константинов, Йорданка Любенова, Николай Антонов, Милен Николов, Искра Донова, Михаил Милчев, Сава Пиперов,Петя Силянова, Десислава Малчева, Милена Живкова, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Мартин Радилов (гост)
Анотация:
И външната и вътрешната красота на Албена е само повод да проверим себе си - да се огледа като в огледало всеки един от нас, да провери стойноста на своя егоцентризъм - и за добро и за зло! - да намери своето място в невъобразимия конгломерат наречен ОБЩЕСТВЕНО МНЕНИЕ, което е в състояние както да извиси така и да убие личността. А може би дай Боже, вярвам в това и да я спаси.

http://www.art.bg/theatre_php/opis.php?w=Opis&TID=1&PID=1363

Blab
01-25-2009, 01:51
Мнението си за театър "София" ще запазя за себе си:)
Сега ще видим г-н Константинов какво ще направи, не е като да няма накъде да се върви, даже напротив.

http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/_MG_9044.jpg
понеже съм добричка:))

Uptown_soldier
01-25-2009, 08:43
Мнението си за театър "София" ще запазя за себе си:)
Сега ще видим г-н Константинов какво ще направи, не е като да няма накъде да се върви, даже напротив.

http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/_MG_9044.jpg
понеже съм добричка:))

аз досега не бях ходил в театър София, но ми хареса. беше мн хубаво, освен това персонала беше много любезен и си свърши изключително професионално работата, тъй като възникна малък проблем. мои приятели закъсняха, а билетите има бяха в мен и тн :)

Blab
01-29-2009, 22:02
Е, да пуснат персонала на сцена:Д

Медея, братлета, леле!
Мога да пиша до утре, но ще се огранича до - "истинска наслада за сетивата".<3

ПП:Остава ми един пропуск за новата постановка на Абаджиева по Бекет, утре сутрин в 11:30, 199. Ако някой го иска, да даде знак:)

IrrieSkyline
01-29-2009, 23:02
Я кой забелязваме първоначално на последната постната снимка... 8-)

SimonaShtonova
01-30-2009, 21:12
Как не съм видяла до сега тази тема... :(

Обожавам театъра :smt007 и най-хубавите представления, които съм гледала до момента са "Госпожа стихийно бедствие" и "Вампир" :)
Ето и малко инфо:

"Госпожа стихийно бедствие"
Театрална постановка по Алдо Николай
Режисура и музика: Николай Атанасов
Със: Стоянка Мутафова, Адриана Андреева, Николай Атанасов, Кирил Воденичаров

В един италиански град, в една италианска къща живеят майка, дъщеря и техният предан приятел. Най-фаталната, най-сексапилната, най-женствената дама – такава е в мечтите от своята младост жизнената героиня на Стоянка Мутафова.

http://www.programata.bg/img/gallery/event_4988.jpg?1320859345



"Вампир" от Антон Страшимиров

Режисьор: Георги МИХАЛКОВ
Помощник режисьор: Анастасия СОТИРОВА
Сценография и костюми: Петър МИТЕВ
Авторска музика: Иван ДРАГОЛОВ
В записа участват музикантите: Петър МОМЧЕВ – саксофони; Стоян ЯНКУЛОВ – ударни и перкусии; Костадин НЕНОВ – тамбура и бисерница; вокален квартет „Еуфония”

Участват: Мария КАВАРДЖИКОВА, Александра СЪРЧАДЖИЕВА, Веселин АНЧЕВ, Теодор ПАПАЗОВ, Васил БАНОВ, Нели МОНЕДЖИКОВА

„Вампир е пиеса за жълтиците, за копнежите и за цената, с която плащаме привилегията, да бъдем различни. Пиеса за ръбовете по нас, за кривите ни дънери и опърпаните клонаци, за вампирите около нас... и в нас. Пиеса за любовта.
Някъде по пътя си един към друг, губим себе си. Някъде в очите на другите, където четем какво сме и не сме, губим усещането за това какво сме и не сме. Някъде между думите, сред които се лутаме, губим всичко онова, за което няма думи. Докато накрая – предадени и от самите думи – оставаме сами насред лабиринта, без спомен за началото, без представа за края... Голямата литература започва от тук. Започва от музиката, която думите, след всичките си предателства и изневери, все още носят. Великата литература размесва в палитрата си всички тези безсмислени думички-боички и рисува. Картини. Не това, което е добро или зло. Това, което е.“

http://www.salzaismiah.com/repertoar/vampir/pict/pict_1.jpg
http://www.salzaismiah.com/repertoar/vampir/pict/pict_5.jpg


:smt007 :smt007 :smt007

Blab
01-30-2009, 21:47
:) Добре дошла:)
За "Вампир" сме казвали, но не е излишно пак да кажем:))

Краят на играта.
Бекет.
Абаджиева.
Вальо Танев.
Ники Урумов.
Йосиф Сърчаджиев.
Илка Зафирова.

Не се чувствам добре, затова няма да ви казвам нищо повече.

http://programata.bg/?p=39&l=1&c=1&id=51596

HexGirl
01-30-2009, 22:41
Ние сме сега на една интересна пиеса "Оркестър титаник" за група клошари :D

amour4eto
01-31-2009, 15:37
:grin: Аз също много обичам да ходя на театър.Любимите ми са "Кожа и небе" и "енигматични вариации".Хубаво е да се ходи на театър.Госпожата ни по литература много често ни води,за което съм и мн благодарна :)

MartyParty
01-31-2009, 20:19
:smt007 КРАСОТАТА СПИ :smt007
Искамм да отида многомногомногомногомного .Мрън...Нашите обаче няма да ме спонсорират за билети след последните атаки по джобовете им(отново за театър).Започвам да замислям план как да си продам бъбрека и да си купя "златното" листче.

Blab
03-03-2009, 16:05
1-ви епизод на ХЪШОВЕ днес от 20:55 по БНТ.http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif
Йееееееееееееееееееееееее еееееееееееееееееееееееее ееей
http://www.pic4ever.com/images/bliss.gifhttp://www.pic4ever.com/images/bliss.gifhttp://www.pic4ever.com/images/bliss.gif

Dumb
03-03-2009, 16:30
Аз утре отивам на "Двубой" :---)
Похвал, похвал

GbSy
03-03-2009, 16:33
1-ви епизод на ХЪШОВЕ днес от 20:55 по БНТ.http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif
Йееееееееееееееееееееееее еееееееееееееееееееееееее ееей
http://www.pic4ever.com/images/bliss.gifhttp://www.pic4ever.com/images/bliss.gifhttp://www.pic4ever.com/images/bliss.gif

Супееер. :) :)

Blab
03-03-2009, 17:48
Аз пък гледах Моята пиеса в Русе.
Постановката надмина очакванията ми, макар Татиния да беше крайно разочароващ.
Даже имам любителска снимка:Д
1.част от декора и Кака:Д (http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/personal/DSC01233.jpg)
2.късно се сетих, общо взето, манекените са единствената бримка в сценографията (http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/personal/DSC01232.jpg)

Lady_AMG
03-07-2009, 21:57
Аз утре отивам на "Двубой" :---)
Похвал, похвал
Аз играх в Двубой като Райна.
Липсва ми това, че вече не се занимавам с театър, но за съжаление много малко са тези, които се интересуват от него, а все някак човек трябва да изкарва пари.
Иначе моя любима пиеса е "Ще те накарам да се влюбиш" по Недялко Йорданов. Аз играх Лора в нея, не знам някой от вас дали я е гледал.
Поздравления за това, че сте интелигентни хора!

Blab
03-08-2009, 09:56
^Не знам колко малко са интересуващите се.
Мога да ти кажа, че този сезон в София всичко е пълно.
Количество за сметка на качество, разбира се, но поне посещаемост има. (как не си вярвам на това изречение... каква е тая идиотщина, колко скучен живот трябва да водиш, за да можеш да си планираш театър за след месец и повече...)

Blab
03-14-2009, 13:28
Копирам си мнението:

Наистина е много Шпатова, но не и прекалено. На мен ми понесе. Текстът прозира, поне това. Стига ми. Изрита здраво абстинентната ми криза отзад и се прибирах с 'лапешки подскоци))))))

Накратко:
Да съблечеш костюма, като на игра, забравил какво си скрил в джобовете отвътре.
Излизаш и те галва, Той, Животът, поунесен от преструване.
Бутафорни смях и плач, (под)усмивки и повяване с ветрило. Познай кой съм? А аз кой бях всъщност?
Чуваш ли я още? Песента от детството, мелодията на сбъдване? Шшшт! Тихо. Отвори очи, постой, почакай и сами ще дойдат. Въпросите. Още само миг и ще го видиш, не, ще го усетиш в себе си, голото красиво. Прегърни го, да се стопли(ш)...

Владо Пенев, Велчовски, Малин, Станка Калчева, Ангелина Славова... и един статичен Николай Луканов.

Залата, колкото и малка да е, бе събрала в себе си повече хора, незаинтересовани от театър, отколкото някога съм срещала на едно място. Майната им на такива люде, бе! Превръщат любимото ми изкуство в бизнес *бенг-бенг!*

Тихи, невидими хора

marzilia
03-14-2009, 16:22
Ей,Blab,моля те,препоръчай ми нещо,което си гледала наскоро (в някои софийски театър),защото с една приятелка от много време се каним да отидем,но не знам има ли нещо,което наистина да си заслужава. :)

Blab
03-14-2009, 16:48
Ооо, както се е разбрало от постоянното ми мрънкане, напоследък все по-рядко имам възможност да гледам театър. Първо - заради случайните тъпкачи с плочки-портфейли, второ - заради липсата на каквито и да е пари в моя джоб...

Но определено има какво да се види.
Още повече, в момента тече Софийски театрален салон, та има и немалко гостуващи.
Така да предлагам не мога, нужно ми е да знам вкусове и предпочитания, интереси, придружители, разни такива:Д

Още не съм гледала Красотата в моя театър, много искам, но няма билети за седмици напред. СмЕх. Сууууупер смях. Но щом им харесва да си пълнят театъра с телефониращи, хапващи и гримиращи се по време на представление хора, прав им път!;

Pliok0019
03-20-2009, 09:38
Гледах "Дон Жуан" в сряда и беше доста добро.

Най-накрая успях да се наканя за "Хъшове" отивам на 3ти.

Теди, знаеш къде сме на 4ти и 5ти. :D

Blab
03-20-2009, 11:30
//Я си проверявайте пощите, че моята дава всички театрални новини като спам:Д

Както знаете (ако не знаете, да знаете!:Д), тече Салона, ето какво съм намислила да гледам, не съм ангажирала никого, соу, ако на някой му се прииска, да си каже!:Д:

- Малкият принц - днес в СКТ от 19ч.
- Пеперудите са всъщност изтребители - утре от 17/19ч. - т-р "София"
- История за чайка и банда котараци - 22, СКТ, от 10:30/12 (От 19 ще играят Тайбеле и нейният демон на Старозагорския, който не го е.., да го:Д)
- !!! Изкуството да смиташ боклука под килима - 26, 19ч, т-р "София"

-----
Извън всичко това, бих гледала "Смъртта и демонът" в Младежкия на 28, както и "Красотата спи" още стотииииици пъти<3

Lady_AMG
03-20-2009, 17:39
Леле хора, сега дават един театър, "В ляво от асансьора", страхотен е , ако имате шанс да го гледате не се колебайте!!!

Blab
03-20-2009, 19:03
Кой град, крайно неосведомена съм:Д
След малко ще пиша, че още кипя.

Enough
03-21-2009, 11:41
nqmam turpenie da se premestq v sofiq ... 6te imam vuzmojnost da gledam pove4e spektakli ... moqt grad prosto ne predostavq izbor i mnogoobrazie :/

Jesus
03-21-2009, 17:35
Някой ще просвети ли едно невежо момче, преди великден (някъде към 7-17 април) къде в столицата може да гледа хъшове ?

Blab
03-21-2009, 21:18
НТ "Иван Вазов"
Цени на билетите: 5, 6, 8, 10, 12, 15 лв.

СПЕКТАКЪЛЪТ СЕ ИГРАЕ НА:
Голяма сцена

ГЛЕДАЙТЕ НА:
24 март, вторник, 19:00 часа Билети няма.
03 април, петък, 19:00 часа
30 април, четвъртък, 19:00 часа

Jesus
03-21-2009, 21:21
Благодаря, малко че няма да мога да ида на 3ти тогава трябва да се прибирам :( нищо и без това нямаше с кого да ида. и още веднъж благодаря :)

Blab
03-21-2009, 21:45
ам', моля, не ми костваше кой знае какви усилия и време:Д
Този сезон май не съм го гледала още, или само веднъж май... Хмм... <3

Blab
03-27-2009, 12:03
Честит празник! http://www.pic4ever.com/images/cancan.gif
На всички, които Го обичат!http://www.pic4ever.com/images/loveshower.gif


ПП: Шпатова е смела умело.:Д

Dumb
03-27-2009, 20:19
Изпреваркааааааааа!
Честитооооооооо!
От усмихнатата страна на прозореца, измежду протегнатите детски ръчички.. там, където завесата е с дъх на сладко и цвят на бели детски петички измежду стените,който нашепват приказказно..

Kisses_P
03-30-2009, 18:09
На 15ти април ме очаква "Глупаци" в театър София.Дано да е хубаво.Някой да го е гледал?

Kisses_P
03-30-2009, 18:09
На 15ти април ме очаква "Глупаци" в театър София.Дано да е хубаво.Някой да го е гледал?

Dumb
03-30-2009, 18:29
Иван Шишман

театрална постановка
от Камен Зидаров · Сценичен вариант: Мария Донева· Реж. Ивелин Керанов · Сценография и костюми: Теодора Лазарова
Музика: Мартин Каров
С: Тигран Торосян, Светла Тодорова, Елена Азалова, Христофор Недков, Димитър Живков, Димитър Митев, Бойо Боев, Мартин Каров
Харесах :)
Тигран Торосян го гледам за 1-ви път. Добра роля :)
Димитър Живков гледах го в Air Tango звездукаше там :)
ПП: Петя пак се заля, бе 8-) 8-)

GbSy
04-01-2009, 08:14
На 8-ми съм на "Тестостерон" 8-) .

Blab
04-01-2009, 08:32
Пет, радвай му се на Тигърчо, че ще си го прибираме в София, ми издадоха:Д Страшен е! Но Каров ми е любимецът в трупата, дъъъ! *замай-замай*

Габ, гледай, дЕте!)

Кисс, мен в София ме е страх да влизам. Само на гостуващите от Салона тази година ми се наложи, иначе... :-|

ПП:Абе, няк'ви саботажи, темата 'що не ми свети, пък вие изписали, ехеее... цели 4 мнения:Д

нес.
04-01-2009, 20:02
Значи,аз по-попринцип вобще не бях запозната с театъра като цяло(не че сега съм),но започнах да ходя на повече постановки,и разбирам че много съм пропуснала.Страхотно е,атмосферата и всичко.Много е разпускащо.Засега съм ходила само на три постановки,но се надявам да имам възможност да ходя на повече.
Значи първата беше:

"Ромео и Жулиета"
Режисьор-Десислава Боева
Сценография,костюми-Илиан Петров
http://bp1.blogger.com/_OjnYjjkZLIY/R7_pXw4tSfI/AAAAAAAAAJ0/t0w0y20lbYY/s400/flayer+flat.jpg

Беше страхотно,страшно много ми хареса.Актьорите Димо Алексиев и Росица Дичева се справиха невероятно.Именно от тази постановка си казах че ще ходя по-често на театър.

След това:

"Криворазбраната цивилизация"
Режисьор-Владлен Александров
сценограф - Иван Карев

http://www.radioshumen.net/home/images/stories/teatur-5.jpg

Беше доста смешно и забавно.


И третата от която току-що се връщам.
Какъв Прекрасен Свят
режисьор Дафинка Данаилова
http://www.programata.bg/img/gallery/event_mid_45595.jpg

Беше супер.Самата идея беше страхотна.Много се зарадвах като видях отново Димо Алексиев и Росица Дичева.Уверих се за пореден път че са много талантливи.Бях много щастлива когато се върнах вкъщи.


Е едва това са постановките на които съм ходила,но съм сигурна че ще се увеличат.Не съм предполагала че ще ми хареса до такава степен.Наистина е завладяващо.

Blab
04-01-2009, 21:27
*слънце*

Enough
04-01-2009, 21:34
Хоровод" от Артур Шницлер
Професията на г-жа Уорън
и "Д-р" от Бранислав Нушич


Това са последните постановки на които съм бил... хареса ми страшно много ... актьорски състав няма да коментирам(не помня имена 8-)).
Всичките имаха своите поуки. Бях свидетел на прекрасно театрално изкуство... това ми стига :)

Pliok0019
04-02-2009, 22:05
НТ "Иван Вазов"
Цени на билетите: 5, 6, 8, 10, 12, 15 лв.

СПЕКТАКЪЛЪТ СЕ ИГРАЕ НА:
Голяма сцена

ГЛЕДАЙТЕ НА:
24 март, вторник, 19:00 часа Билети няма.
03 април, петък, 19:00 часа
30 април, четвъртък, 19:00 часа
Аз съм утре на Хъшове. :smt026

Blab
04-02-2009, 23:00
Поздрави на Евгени от Теа и Теди!:Д

Enough
04-03-2009, 09:22
:( как ме е яд, че не съм от София :( тук има представления 1 път в месеца

Dumb
04-07-2009, 17:41
Коооой отива утре на Президентска операааа на Панкин.
Щастлива! http://www.pic4ever.com/images/greenstars.gif

Blab
04-07-2009, 17:51
Кака гледа ОООО Сънят на Гогол в неделя.
Каквато бях неадекватна, ме довърши.

Enough
04-07-2009, 19:26
Крадци по гащи суун ^^

EroSennin
04-07-2009, 21:05
Преди малко се прибирам от Асансьора към Олимп, и на маратона го гледах и днес пак и просто е страхотно немога да му се наситя :)

Blab
04-07-2009, 21:11
Това е все едно да гледаш хората в автобуса и по спирките, на опашката в супера и след въртележката в лунапарка.
Стил "Сфумато" не идва с държавните пари, вирнат нос и цвички.:)

Make_Love
04-09-2009, 19:27
Здравейте ;D там аз съм нова тук!Но обичамм да ходя на театър,макар и да съм започнала да ходя от миналата година.Все пак по-добре късно от колкото никога.(е все пак мисля че е много късно на 15 съм все пак)


Там...живо се интересувам от моноспектакала на Наум Шопов "Крап"

Някой гледал ли го е? И ако го е гледал какви отзиви има за него!

Много ви благодаря = )

Central
04-09-2009, 20:17
Брутално добър. Разбира се, зависи какво ти се гледа.

И ако ще го гледаш, те съветвам да побързаш, не се знае докога ще е на сцена (ако вече не са го свалили).

Blab
04-09-2009, 20:43
Не са го.
*хакер 8-)

Central
04-09-2009, 21:24
Тц. Кака ти. :D

Blab
04-09-2009, 21:40
Конспирация.:Д
Усмивка!)

LizZz
04-09-2009, 21:49
Днес бях на "Шинел" в 199 и мисля да се оплача.
Актьорската игра беше добра, особенно на момента, в който вкараха кукловодство в спектакъла, но иначе не ми хареса как е направено.

Blab
04-09-2009, 21:54
Уви, не мога да се изкажа:)
И Теди днес беше в 199, гледа "Три дъждовни дни", не й се пише, вървете го вижте, няма да сбъркате.)

ПП: Гущерче, ти снимка в стил Good vs. Evil мислиш ли да правиш? Чудех се, ако ми дойде муза и спретна нещо пластелинско, дали би го заснел? *премигва игриво:Д* (изреченията се крепят на "ако"-то, с ударение на 'о'-то, моля, моля:Д)

LizZz
04-09-2009, 22:02
Ми възможно е. 8)

Make_Love
04-09-2009, 23:58
Брутално добър. Разбира се, зависи какво ти се гледа.
Пиши в Гугъл: крап в края на ноември - и ще видиш нещо по-подробно по темата (трябва да почва с eli-finland.blogspot). Не ми дава да пусна линк.

И ако ще го гледаш, те съветвам да побързаш, не се знае докога ще е на сцена (ако вече не са го свалили).

"Крап" не е от спектаклите, на които плачеш. Той е спектакъл, който разплаква - без твоето доброволно съгласие, без да те е питал дали ще му се оставиш да те води. И изважда наяве ужаса, който изпитвам от думата "равносметка", облича страховете ми в текст и ми ги тиква в лицето.
Спектакълът е прекрасен. Чувствайте се предупредени. - откъс от тоя текст


Мерси!А иначе мисля да си купя билети утре,макар и моноспектакалът да е след 1 месец

LizZz
04-10-2009, 06:26
Брутално добър. Разбира се, зависи какво ти се гледа.
Пиши в Гугъл: крап в края на ноември - и ще видиш нещо по-подробно по темата (трябва да почва с eli-finland.blogspot). Не ми дава да пусна линк.

И ако ще го гледаш, те съветвам да побързаш, не се знае докога ще е на сцена (ако вече не са го свалили).

"Крап" не е от спектаклите, на които плачеш. Той е спектакъл, който разплаква - без твоето доброволно съгласие, без да те е питал дали ще му се оставиш да те води. И изважда наяве ужаса, който изпитвам от думата "равносметка", облича страховете ми в текст и ми ги тиква в лицето.
Спектакълът е прекрасен. Чувствайте се предупредени. - откъс от тоя текст


Мерси!А иначе мисля да си купя билети утре,макар и моноспектакалът да е след 1 месец
Ще ходим!
Аз мисля днес да мина за билети.
Я пиши в скайп. 8-)

Blab
04-14-2009, 14:39
Турне на НАТФИЗ:

13 април – ШУМЕН
„Едмонд” – 19:00ч.
14 април – ШУМЕН
Консултации:Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

14 април – ВАРНА
„Едмонд” – 11:00ч.
„Клас” – 19:00ч.
15 април – ВАРНА
Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

03 април – Добрич
„Мързеливата пчеличка” от 09:45ч. и от 10:45ч.
03 и 04 април
Консултации – Актьорство за куклен театър
проф. Боньо Лунгов

15 април – ДОБРИЧ
„Едмонд” – 11:00ч.
„Клас” – 19:00ч.
16 април
Консултации:Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

24 април – ПЛЕВЕН
„Приказно хоро” -16:00ч. в Драматичен театър
24 април
Консултации – Актьорство за куклен театър
проф. Боньо Лунгов
10:00ч. – Камерна зала ДТ

22 април – СТАРА ЗАГОРА
„Белградска трилогия” – 13:00ч.
„Едмонд” – 19:00ч.
23 април- СТАРА ЗАГОРА
Консултации:
Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

08 май – СТАРА ЗАГОРА
09 май –
Консултации – Актьорство за куклен театър
проф. Боньо Лунгов

15 април – СЛИВЕН
„Мързеливата пчеличка”
„Приказно хоро” от 19:00ч.
16 април
„Мързеливата пчеличка” от 11:30ч. и 12:30ч.
// Консултации – Актьорство за куклен театър
проф. Боньо Лунгов- 16:00ч
23 април – СЛИВЕН
„Белградска трилогия” – 13:00ч.
Едмонд” – 19:00ч.
24 април – СЛИВЕН
Консултации:Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

17 април – ЯМБОЛ // „Приказно хоро” от 18:00ч.
29 април – БЛАГОЕВГРАД // „Пухеният” – 15:00ч. и 19:00ч.
30 април – БЛАГОЕВГРАД // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

27 април – ПЛОВДИВ // „Приказно хоро” от 19:00ч. Куклен театър
28 април – // Консултации – Актьорство за куклен театър
проф. Боньо Лунгов
10:00ч. – Репетиционна зала, Куклен театър

07 май – ПЛОВДИВ //„Пухеният” от 13:00ч. Камерна сцена, Драматичен театър
„Белградска трилогия” от 19:00ч. Камерна сцена, Драматичен театър
08 май - // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

29 април – ВРАЦА // „Приказно хоро” от 17:00ч. и от 19:00ч. Камерна зала на ДТ
30 април – // Консултации – Актьорство за куклен театър
проф. Боньо Лунгов и
10:00ч. – Балетна зала на ДТ

08 май – БУРГАС // „Едмонд” от 19:00ч. Драматичен театър
09 май – // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

11 май – РУСЕ // „Белградска трилогия” от 15:00ч. Драматичен театър
„Клас” от 19:00ч. Драматичен театър
12 май – // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

12 май – СИЛИСТРА // „Белградска трилогия” от 16:00ч.
„Клас” от 19:00ч.
13 май – // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков

14 май - СМОЛЯН // „Пухеният” от 15:00ч.
„Мрежата” от 19:00ч.
15 май // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков
---------------

преписах го от днес.бг, макар че няма значение:Д

Пете, при теб са на следващия ми малък рожден ден, да идеш да се запознаеш с г-н Марков. Аз още не съм, но ми изглежда приятен, забавен и прочие хубости.)

HexGirl
04-14-2009, 15:11
на 30 април 2009 в Бургас ще играем "Оркестар титаник " който има желание може да доиде да ни гледа :)

PIF
04-14-2009, 15:18
12 май – СИЛИСТРА // „Белградска трилогия” от 16:00ч.
„Клас” от 19:00ч.
13 май – // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков
:grin:

Dumb
04-14-2009, 18:24
Турне на НАТФИЗ:

14 май - СМОЛЯН // „Пухеният” от 15:00ч.
„Мрежата” от 19:00ч.
15 май // Консултации – Актьорство за драматичен театър
Режисура за драматичен театър
проф. Пламен Марков
---------------

преписах го от днес.бг, макар че няма значение:Д

Пете, при теб са на следващия ми малък рожден ден, да идеш да се запознаеш с г-н Марков. Аз още не съм, но ми изглежда приятен, забавен и прочие хубости.)
Теди, Стайко е това,бе! Ще идва ихаааа.
Той го е правил това представление,но нали се води на професора.
Иха, Браво!!!

jghgh
04-14-2009, 18:54
14 април – ВАРНА
„Клас” – 19:00ч.


Бях там, ей сега се връщам.
Малко слаба актьорска игра, обещаващо начало, не кой знае колко удовлетворяващ (за мен) финал.
Като за начинаещи артисти беше добре де, не се оплаквам.
Но главният лош герой игра много зле. Само крещеше и то никак внушително.. някво тъпо.

Имаше хубави и силни моменти, според мен на които трябваше да се наблегне - говоря за часовете с класната ръководителка, където им преподаваше за романтизма, за Печорин и т.н.

И баща ми не го хареса кой знае колко, но става представлението..
Актьорите бяха супер симпатични, особено един с плитчици и Йозеф също ^^

Оценка от 1 до 10 - 7 : )

guinessgirl
04-14-2009, 18:54
Blab,ти студентка в НАТФИЗ ли си? :-o

оф,мен като ми се е приходило на театър,а нямам представа какво да гледам.
искам или нещо много смешно,или много тъжно. помощ,моля :oops:

GbSy
04-14-2009, 19:04
Аз ходих последно на "Тестостерон" и се размазах от смях... 8-)

Blab
04-14-2009, 20:14
Никаква не съм(все още).:)
Де да знам какво да гледаш, Сънински и Москов са ми най-забавни. Драмата... зависи от много неща дали ще се хареса.
---
Тез' не са начинаещи, излизат "на пазара" тази година.
---
Габриело, ти направо изтърка клавиатурата, докато разказваше:Д

Seducti0n
04-14-2009, 21:07
:) аз да запитам случайно да има някакви постановки с Рачков

Много го обичам! :-) :oops:

Blab
04-14-2009, 21:11
Е, много ясно, той е щатен в Народния.
Играе и в 199, Сънински.

Seducti0n
04-14-2009, 21:14
:-o хммм в най-скоро време ще го посетя,
ако има и други желаещи, специално за постановка с участието на Рачков-обаждайте се(:

GbSy
04-15-2009, 10:34
Габриело, ти направо изтърка клавиатурата, докато разказваше:Д

Не съм разказвала, да. :D
Еми то нямаше кога... :oops:

Blab
04-15-2009, 13:07
то от толкова музика и математика:Д

zloto
04-18-2009, 15:13
Някой гледал ли е "Албена", защото имам оферта за тази сряда в театър София и се чудя дали да ходя :)
http://theatre.art.bg/theatre_php/opis.php?w=Opis&TID=1&PID=1363
Наистина съм съвсем слабо запозната с театъра, защото ходя само с класа и само на пиеси от автори, изучавани в училище. Имена на режисьори или актьори нищо не ми говорят :/

iveee
04-18-2009, 16:51
Ейй нова съм тук и не из4етох вси4ки мнения поради мързел но 6те кажа 4е "Лазарица" (театър Сълза и Смях) и "Балът на крадците" (Народния т.) наистина си заслужаваха .. :grin:

MaLkaBira
04-19-2009, 14:12
Здравейте !
Видях програмата на НАТФИЗ ,ще присъствам задължително ,когато дойдат в моя град ,но се чудех ,дали някой знае какви са тези консултации с Пламен Марков,дали ще се провеждат в дадения театър и кога стават записванията ?
Благодаря предварително !

Blab
04-19-2009, 22:33
Поред на номерата:Д :
- За "София" няма да говоря.
- Особено "Балът", нали? 8-)
- Предполагам, че няма записвания, отиваш и присъстваш.

MaLkaBira
04-20-2009, 12:36
- Предполагам, че няма записвания, отиваш и присъстваш.
Къде ?
Мислиш ли,че ще се провеждат в театъра в който предишния ден са играли ?
Ако,някой е присъствал нека да каже моля ви ! :)

Blab
04-22-2009, 15:40
http://natfiz.bg/cpupload/photo/maratonbanner.jpg
25ТИ АПРИЛ, СЪБОТА

10:00 /СЦЕНА 47/ ПЛАСТИЧЕСКИ МОНОЛОЗИ

Художествен консултант Доцент Александра Хонг

11:00 /УКТ/ МЪРЗЕЛИВАТА ПЧЕЛИЧКА, ЗА ДЕЦА

Режисьор: Ева Кьосовска

IV курс Актьорство за куклен театър

12:30 /СЦЕНА 47/ ЗАЕДНО С ГЕРОИТЕ НА ЧЕХОВ

Препоравател по слово Доцент Диана Борисова

III курс Актьорство за драматичен театър

13:30 /УКТ/ НАПРАВИ СИ СВОЯ КУКЛА-АТЕЛИЕ ЗА ДЕЦА

Ръководител на ателие Технология на кукления театър Мирослав Цветанов

13:30 /УКТ/ ГРИМИРАНЕ НА ДЕЦА

Студенти от Сценография за куклен театър

14:00 /СЦЕНА 202/ С ТОМЧЕ ШЕКСПИР ПОД РЪКА, ОТКЪСИ

II курс театрална режисура

15:00 /СЦЕНА 405/ ШЕКСПИР.МОЛИЕР.НАЧАЛОТО.

I курс Актьорство за драматичен театър

15:30 /СЦЕНА 47/ ПСИХОТЕКА, МИМОДРАМА ТРИЛЪР

Режисьор: ДОЦЕНТ Александър Илиев

III КУРС театър на движението

16:00 /СЦЕНА 102/ ОТКРИТ УРОК,ЕТЮДИ ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ

I курс Актьорство за куклен театър

17:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ЕДМОНД ОТ ДЕЙВИД МАМЕТ

Режисьор: Професор Пламен Марков

IV курс Актьорство за драматичен театър

19:00 /СЦЕНА 47/ ЗАМИНАВАМ ОТ АЛЕКСЕЙ СЛАПОВСКИЙ

Режисьор: Петър Пейков

III курс Актьорство за драматичен театър

19:00 /УКТ/ ПАТИЛАНЦИ,ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ, ПО РАН БОСИЛЕК

Сценарий и постановка: Професор Румен Рачев и доцент Боряна Георгиева

III курс Актьорство за куклен театър

19:00 /СЦЕНА 203/ СЪВРЕМЕННА РУСКА ДРАМАТУРГИЯ

II курс Актьорство за драматичен театър

20:30 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

21:00 /СЦЕНА 203/ ОТКЪСИ ОТ ПИЕСИ НА ХАРОЛД ПИНТЪР

II курс Актьорство за драматичен театър

21:30 /СЦЕНА 47/ ЗАМИНАВАМ ОТ АЛЕКСЕЙ СЛАПОВСКИЙ

Режисьор: Петър Пейков

III курс Актьорство за драматичен театър

23:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ КЛАС

Режисьор: Ивайло Христов

IV курс Актьорство за драматичен театър



26ТИ АПРИЛ, НЕДЕЛЯ



00:30 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

03:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ МРЕЖАТА,ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ

Режисьор: Румяна маркова

IV курс Театър на движението

04:00 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

06:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ БЕЛГРАДСКА ТРИЛОГИЯ ОТ БИЛЯНА СРЪБЛЯНОВИЧ

Режисьор: Ивайло Христов

IV курс Актьорство за драматичен театър

07:30 /КИНОЗАЛА/ ПРОЖЕКЦИЯ КЪСОМЕТРАЖНО КИНО

09:00 /СЦЕНА 47/ ЗАЛОЖНАТА КЪЩА, ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ

Режисьор: Александър Илиев

IV курс Театър на движението

10:30 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ БОГ,ОТ УДИ АЛЪН

Независим проект на студенти от I и II курс Актьорство за драматичен театър, I и II курс Актьорство за куклен театър

12:00 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ОТКРИТ УРОК

I КУРС театър на движението

12:30 /СЦЕНА 47/ ОБЛАК РАЙ ОТ ГЕОРГИЙ НИКОЛАЙ И НИКОЛАЙ ДОСТАЛ

Режисьор: Богдан Петканин

III курс Актьорство за драматичен театър

13:30 /УКТ/ НАПРАВИ СИ СВОЯ КУКЛА-АТЕЛИЕ ЗА ДЕЦА

Ръководител на ателие Технология на кукления театър Мирослав Цветанов

13:30 /УКТ/ ГРИМИРАНЕ НА ДЕЦА

Студенти Сценография за куклен театър

13:30 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ОТКРИТ УРОК

II КУРС театър на движението

14:00 /СЦЕНА 203/ МОНОЛОГЪТ-УПРАЖНЕНИЕ ПО СТИЛ

Преподавател по слово професор Иванка Бенчева

II курс Актьорство за драматичен театър

15:30 /СЦЕНА 405/ ПОД ВЛАКА, ОПИТИ

I курс Актьорство за драматичен театър

16:30 /СЦЕНА 202/ С ТОМЧЕ ШЕКСПИР ПОД РЪКА,ОТКЪСИ

II курс Актьорство за драматичен театър

17:00 /СЦЕНА 102/ РЕДЖИНАЛД И БЛЕКИ ОТ ДОНАЛД БИСЕТ, ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ

Режисьор: Олег Шулев, III курс Режисура за куклен театър

18:00 /СЦЕНА 47/ ПУХЕНИЯТ ОТ МАРТИН МАКДОНА

Режисьор: Стайко Мурджев, IV курс режисура

IV курс Актьорство за драматичен театър

19:00 /УКТ/ МУЗИКАТА В МОИТЕ РЪЦЕ,ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ

II курс Актьорство за куклен театър

19:00 /СЦЕНА 405/ ПЪРВИ СТЪПКИ-ЕТЮДИ

I курс Актьорство за драматичен театър

20:30 /ГОЛЯМА СЦЕНА/ ИСТОРИИ ОТ СТАРАТА БЪЛГАРИЯ, ПОСТАНОВКА Професор Иванка Бенчева и Калин Ангелов, по автентични фолклорни текстове

IV курс Актьорство за драматичен театър

--------------------

Теди си търси компания!!!
Държи да иде на Пинтър(<3), Шекспир(<3), съвременната руска(<3), монолога, куклите и музиката.:Д
А пък и тази година не е стъпвала в Учебния.
Ако случааааайно някой е навит, да ми се обади, че моите театрали са вечно ангажирани.

6napiii
04-22-2009, 17:18
Преди седмица гледах БАРДАК

КОМЕДИЯ

от Габриел Барили
превод - Владко Мурдаров

Блестяща комедия за модерната жена и съвременния мъж.

Три красиви и сексапилни дами споделят какво иска нежната половина от човечеството.

Три жени, три различни характера, три мечти - на интелектуалката с кариера, на омъжената жена, посветила живота си на прищевките на мъжа си, и на тази, която все още не е намерила собствена посока, цел и мъж до себе си.

И един мъж, опитващ се да разгадае объркващата женска душевност и да намери вълшебната формула на щастието в модерния свят, в който сексът е труден, комичен, трагичен, разтърсващ, блудкав, но просто задължителен.


С участието на
Асен Блатечки, Милена Маркова – Маца, Невена Бозукова – Неве, Добриела Попова :smt046

Uptown_soldier
04-22-2009, 21:24
Някой гледал ли е "Албена", защото имам оферта за тази сряда в театър София и се чудя дали да ходя :)
http://theatre.art.bg/theatre_php/opis.php?w=Opis&TID=1&PID=1363
Наистина съм съвсем слабо запозната с театъра, защото ходя само с класа и само на пиеси от автори, изучавани в училище. Имена на режисьори или актьори нищо не ми говорят :/

Да ходих. беше мн приятно. надявам се, че и на теб ше ти хареса. :)

HexGirl
04-23-2009, 13:48
еми заповядаите в Бургас на 29 да видите това :)
http://img213.imageshack.us/img213/1152/plakatzjs.jpg

нес.
05-02-2009, 09:28
Отдавна не съм ходила.Все не мога да намеря време,да отида да видя какви са постановките.
За жалост тук във Варна,хората не се интересуват много от театър.Жалко защото е страхотно!Или поне младите хора не се интересуват.Може на примиера залата да е пълна,но на другите има 30-35 човека(че и по-малко),което е мноого гадно.И си мисля какво ли им е на актьорите да играят пред полупразна зала?

oasis
05-04-2009, 01:44
Имам си билети за "Народното творчество" най-сетне.
За 6 юни са, прекрасен рожден ден ще бъде!! :grin:
http://www.slovesa.net/index.php?id=1451

PIF
05-04-2009, 16:06
ооо и аз да се похваля, на 12 май съм на "Клас" :oops:

Blab
05-04-2009, 17:03
Фукли!:Д
Аз ще гледам "Храбрият оловен войник" на 15-и.)
Това е планувано, другото - как дойде:Д

Bloodlust
05-10-2009, 13:44
Някакви отзиви за *Змейова сватба* ? Ще я гледам във вторник, но ми се ще да знам какво да очаквам.

jghgh
05-10-2009, 13:48
ооо и аз да се похваля, на 12 май съм на "Клас" :oops:
Ако лошият отново така зле играе и крещи неубедително, може и да не ти хареса изобщо.

PIF
05-10-2009, 14:08
ще видим тази работа, ако пък не ще се ходи на „Белградска трилогия“

PIF
05-13-2009, 12:59
отидох за билет предният ден, но ми казаха че се отлага всичко, понеже едно от момчетата било в болница :/

Dumb
05-13-2009, 17:42
Дааа няма да псувам, няма..
Тъпоооо
няма да се играе Пухеният аааа
бясна съм бяснаааа

Dumb
05-19-2009, 18:51
Днес бях на предпремиера :)
„Висш институт за зрителско изкуство”, комедия от Ищван Ташнади
режисьор Ищван Наги.
Невероятна е
Ако имате възможност да гледате, бягайте бързо.
Страхотно беше!

anonymous546178
05-20-2009, 20:08
Гледайте "Асансьорът" при нас беше изиграно от наши си актйори ама как го направиха...



Ратата титити тата та

та тата титити та тата ра

Blab
05-22-2009, 16:23
http://www.youtube.com/watch?v=-OHOhHGVgkc
Fuck You, Eu.ro.Pa!
моноспектакъл на Снежина Петрова по текста на Николета Есиненку в превод на Ванина Божикова


С участието на Снежина Петрова; Концепция: Ойстершулте/Нидермюлер; Режисура: Йохана Нидермюлер; Асистент-продуцент: Мина Новакова; Драматург: Андреас Вагнер/Национален театър Люксембург (TNL); Асистент - продуцент: Мина Новакова; Сценография/костюми: Ойстершулте

Спектакълът е в рамките на поредица проекти ДАЙТЕ ТУКА ХУБАВИЯ ЖИВОТ # 6


Търся си компания, че ЧК не се нрави на всеки:С

инфо (http://www.redhouse-sofia.org/bg/projects/a_performing_arts/Fuck%20You,%20Eu.ro.Pa_bg.htm)
---------------

ПП: Иначе:
вероятно ще гледам Мачока в Кукления тоя уикенд:Д
на "Варненско лято" мисля поне 2-3-ти да съм там:Д

6napiii
05-23-2009, 12:45
Тази седмица хоих 3 пъти на театър (НАТФИЗ) :-D :-D :-D
тааа 1во гледах "Белградска трилогия", после "Едмонд" и вчераа "Пухения" ии понеже"Белградска трилогия" ми хареса мн мн днес пак ще ходя за последно да гледам випуск'09 :smt007 :smt007 :smt007

Dumb
05-23-2009, 12:48
А моля те кажи за Пухеният. Как беше?

6napiii
05-24-2009, 08:26
всичките бяха невероятнии :smt007

likeyou
05-24-2009, 10:53
ооо и аз да се похваля, на 12 май съм на "Клас" :oops:

ии как ти се стори..защото мен тази постановка ме разтресе..
и филма е ужасяващо брутален..

Sham
06-03-2009, 21:19
ох, такива красоти имам да ви говоря, но ще е утре:))
тръпнете в очакване!:Д

machoka
06-03-2009, 22:02
Заповядайте на 13ти- събота в Столичен Куклен Театър на Гурко и Раковсква, 16.30... 'Лунната стая' по Валери Петров.. Заслужава си, лично гарантирам защото участвам.

тамън ще обсъдим след това някъде на подходящо място 'днешният' театрален афиш.

блаб се записа вече за участие 8) 8)

fall_out_girl
06-05-2009, 20:17
На 10 съм на Кожа и Небе...Някой гледал ли го е?Какви са ви впечатленията?

Sham
06-05-2009, 20:24
На 10 съм на Кожа и Небе...Някой гледал ли го е?Какви са ви впечатленията?
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?mode=quote&p=2669882

fall_out_girl
06-07-2009, 10:10
Мерси,а времетраенето му някой може ли да ми каже?

Sham
06-07-2009, 10:26
да, до час и 20

Deadlock
06-07-2009, 22:19
а на мен ми хареса много, възприех го като сериозен театър. (:
за Ники Илиев съм съгласна..

Sham
06-08-2009, 19:23
чак пък много... а без Параскева сега е съвсем заникъде.
Гледай http://www.programata.bg/?p=39&c=1&id=52932&l=1
едно от най-добрите неща този сезон!

me18
06-12-2009, 11:52
Театрална студия ВЕДНА

ПРЕДСТАВЯ:

НЕОЧАКВАНИЯ КРАЙ ОПРАВЯ ВСИЧКО

По идеи от разкази на Роалд Дал

Сценична адаптация и постановка КРАСИМИРА МЕТОДИЕВА

участват (по азбучен ред) АЙСЕЛ КАРАДАЙЪ, АНЕЛИЯ ЕНЕВА, АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИЕВ, ДРАГОМИР ДИМИТРОВ, ДЖЕЙЛАН КАРАДАЙЪ, РУСИМ МИЛЕТИЕВ, СОФИЯ ЯНЕВА, ЮЛИЯ КОШАРЕВСКА

Една криминална история, в която се преплитат интересни човешки характери и сложните им взаимоотношения. За да не се разкрие някогашното убийство, се налага да бъде убит още някой... Ще успеят ли полицаите да разберат кой е убиецът и къде е оръжието на престъплението?

3 юли, 19 часа, Театър "Възраждене"

Bettsy
06-12-2009, 15:31
фрий?

PIF
06-18-2009, 19:54
преди малко се върнах от една постановка на "Гераците"

http://store.picbg.net/pubpic/CB/D4/1c04795cac54cbd4.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/6B/FE/5dd280886e296bfe.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/B5/AF/4d5dea1dd446b5af.jpg

jessicaaa
06-20-2009, 20:55
Такаа ... време е и аз да се изкажа :) днес видях,че изобщо съществува тема от такова естество и това много ме зарадва :) аз съм част от една самодейна театрална група и сам много горда с това :-) пиесата с която се занимаваме в момента е "Криворазбраната европеизация" от Даниела Колева,доста е интересна казваща директно неща,които много хора знаят,но продължават да отричат.Искам да питам всички от форума някой гледал ли е тази пиеса в изпълнение на друг театрален състав и ако може да дадете снимки ще съм още по-радостна,много искам да видя как са поставени героите и т.н. А като цяло за театъра ще кажа,че е най-великото изкувство,жалко,че вече все по-малко хора имат време за него... :(

Sham
06-20-2009, 21:02
^Не съм гледала.

"За вредата от тютюна и други шеги" се е получило.

MartyParty
07-05-2009, 11:16
Бля...сега 2 месеца на сухо.
Все пак някой гледа ли "Шоколад" във "Възраждане"?

Sham
07-05-2009, 13:51
не?о.О
какво сухо, хайде да се водим в 199, че абстиненцията е лошо нещо.
7 - Възраждане
8 - 199
Навитаци?^^

Dumb
07-05-2009, 16:44
Някой ходи ли на Камен Донев?
Било невероятно!
Искам и аз :(

oasis
07-05-2009, 17:31
Аз, аз бях на моно спектакъла му и беше страхотно,
на амфитеатъра в Пловдив.
Заслужаваше си чакането, от 1 година искам
да отида и все не намираме билети.
Ако имаш възможност някой ден отиди,
цялото ни ежедневие е така иронизирано ама не само
смях, едно такова кара те да се замислиш.
И от друга страна народното творчество песни,
танци, литература през погледа на сегашните хора.
Абе хубаво е!
:)

MartyParty
07-05-2009, 19:06
не?о.О
какво сухо, хайде да се водим в 199, че абстиненцията е лошо нещо.
7 - Възраждане
8 - 199
Навитаци?^^
199 са им много скъпи билетите и съм им сърдита.
на 7-ми във Възраждане май имаше нещо интересно.."Когато Рокът беше млад" ?
Камен Донев го гледах в НДК-смях се от сърце,а по-късно осъзнах че съм се смяла на себе си.След спектакъла отвсякъде се чуваха хора да си задават един на друг въпроса:"Има ли нещо,което този човек да не може?"

Sham
07-05-2009, 21:50
уф, бе, стига за Камен!|-(

Да, на Здрава Каменова.<3
За 199 - може и да ни пуснат, ако се примолим:Д

oasis
07-05-2009, 22:12
Хах, а аз мислих, че е тема за театъра и може да пишем за всичко което ни е по вкуса. :?

Sham
07-05-2009, 22:45
цуп-цуп
и чупки в ханша:Д

XTREMEFREERIDE
07-14-2009, 09:15
Вчера ходих на "Ножица Трепач". Невероятна постановка. Артистите играха страхотно. Супер много импровизации и смях от сърце. Не съм мислила, че театър може да ми хареса толкова много. Все едно през цялото време се намирах в някой роман на Агата Кристи, а до мен стоеше Поаро. Няма какво да разказвам, това ТРЯБВА да се гледа. :smt023 :mrgreen:

Участват - Камен Донев, Георги Къркеланов, Ненчо Илчев, Александра Сърчаджиева, Иван Радоев, Диана Любенова (гост), Александър Дойнов

...

http://tba.art.bg/theatre_php/img/photos/photo_B1_6_2611.jpg

Sham
07-14-2009, 11:00
тогава гледай "Шведска защита", ще харесаш;

guinessgirl
07-30-2009, 17:38
ходи ми се на театър.

Sham
07-30-2009, 18:11
ходи ми се на театър.
о, на мен повече)
//а ще пропусна Аполония, премиерата на Захари и последното от 199

MaLkaBira
08-12-2009, 16:25
Аз гледах и "Змейова сватба" - много добро!
... и моното на Камен Донев - невероятен човек!
... и моното на Татяна Лолова - така й се възхищавам!!!

Sham
08-13-2009, 22:18
Аз гледах и "Змейова сватба" - много добро!
чие?
текстът е адски тъп.

MaLkaBira
08-18-2009, 23:12
Змейова сватба е на Крум Филипов.Кой текст е тъп ?

Sham
08-19-2009, 10:45
Тодоровият)

_donna_
08-22-2009, 09:29
199 са им много скъпи билетите и съм им сърдита.
Да бе.И не само там.
Не че повечето неща не заслужават и двойно повече пари,защото имаме зашеметяващи постановки,но малко от малко да се съобразяват със скромните възможности на повечето българи.Поне по-задните места да са по-евтини ...

Dumb
08-22-2009, 11:28
Змейова сватба е на Крум Филипов.Кой текст е тъп ?
Абе , точно текста му е много добър на Крум Филипов!
Само дето на моменти актьорите глъхнат.
Ива Динчева харесах!
Имаше малко буквални неща, които ми направиха кофти впечатление.
ПП: гледала съм го доста отдавна

machineheadfan
09-01-2009, 10:49
От 10-ти септември започва "Сцена на кръстопът" :grin: :smt007

ето програмата :

http://scenatepe.com/index.php/schedule

аз смятам да отида на

11.09 СЛУГА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ
13.09 ОБЪРНИ СЕ С ГНЯВ НАЗАД
16.09 КРАСОТАТА СПИ (ИЛИ СЪНЯТ НА СЦЕНИЧНИЯ РАБОТНИК)
17.09 ТРИ ДЪЖДОВНИ ДНИ
18.09 ТАПЕТИТЕ НА ВРЕМЕТО
21.09 КОЛЕКЦИЯТА

и евентуално на тези:

12.09. НЕДЕЛЯ ВЕЧЕР
14.09 OOOO-СЪНЯТ НА ГОГОЛ
15.09 ТИХИ НЕВИДИМИ ХОРА
20.09 СЦЕНИ ОТ ЕДИН СЕМЕЕН ЖИВОТ, ИЛИ ИЗКУСТВОТО ДА СМИТАШ БОКЛУКА ПОД КИЛИМА

Sham
09-01-2009, 11:07
Ще гледам да дойда за Захари.
+ Ловеч и македонците

Шпатова си я добави в основната програма, няма да съжаляваш!;

MaLkaBira
09-03-2009, 19:59
Змейова сватба е на Крум Филипов.Кой текст е тъп ?
Абе , точно текста му е много добър на Крум Филипов!
Само дето на моменти актьорите глъхнат.
Ива Динчева харесах!
Имаше малко буквални неща, които ми направиха кофти впечатление.
ПП: гледала съм го доста отдавна
Sham имаше предвид оригиналния текст на Петко Тодоров,аз мисля че самата пиеса е много хубава,а интерпретацията на Филипов е смразяваща !
Колкото до Ива Динчева съм на твоето мнение,пък за сценографията и костюмите да не говоря .. :)

mesechka
09-07-2009, 15:20
PLAY YOUR ЗМЕЙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Само в избрани театри...

MartyParty
09-20-2009, 17:44
Хей,театрални запалянковци,някой случайно да знае нещо за "Модерен театър" в София? Пропадна ли и тази хубава идея?
Нещо чувам актьорите напуснали,постановки нямали,а в залата нямало хора...

Sham
09-20-2009, 18:03
Пенко продължава да играе в Малкия, Ивайло Христов взе клас в Академията... някак си ми е красноречиво:Д Ама ще видим:Д
//не смея да клюкарствам вече:Д

pathetic
09-21-2009, 12:13
Как им завиждам на тези, които кандидатстваха тази година.. :(

Sham
10-09-2009, 09:40
^това пък защо

за Панаира на младите в Младежкия знаете(щом и ИлианаБ. е писала:Д http://www.teenproblem.net/news/s/15401.html )
за неделя не съм навила никого, соу, търся си компания;

иначе, да си кажа волната програма:
09.10. Методът Грьонхолм (ще сравняваме с този в МГТ)
//10.10. Мяра за мяра (минаха премиерите, време е; пък и кой поставя текстове по 2 пъти, ако не е достигнал до нещо велико)
11.10. Тунелджии и Схватки(признавам си носталгичната меланхолия)
12.10. Малък динамит (слабост към старозагорците и г-н Каров)
15.10. Енигматични вариации (...)

да не си остана само с желанието:Д

MartyParty
10-17-2009, 15:25
Довечера най-сетне и аз ще отида на "Хъшове"!!!! :---)
На Мяра за мяра и на мен ми се ходи,но най-вероятно Ноември чак.
И 10-те малки негърчета в армията също ще чакат дотогава.

Sham
10-17-2009, 15:37
"Мяра за мяра" толкова се е получило, че не мога да говоря, нито да пиша за него. Ще го гледам пак! (ким)

courtney
10-17-2009, 15:39
Не успях да изчета всички страници, но поне на последните 4-5 нямаше нищо за две от любимите ми постановки, та реших да се разпиша и аз. Всъщност откакто свърши лятото, не съм била на театър, и нямам представа дали още ги дават, но бяха страхотни. Едната беше "Малка пиеса за детска стая" в 199 и беше просто невероятна. Много ми хареса, въпреки че не я разбрах изцяло, може би затова ме плени толкова и ако още я дават може да отида да я гледам пак.
Другата беше "Американска мечта". Главно отидох, защото доколкото помня беше написана от Захари Карабашлиев и Асен Блатечки участваше. Само че това, което наистина ме впечатли беше Лидия Инджова, за която дотогава не знаех, но ми хареса страшно много, игра просто перфектно.
Силно се надявам, че още ги има тези постановки, защото не са за изпускане, ако не, много се извинявам, че давам остаряла информация, но може би ще я прочетат хора, които вече са ги гледали и могат да кажат нещо за тях. :)

Sham
10-17-2009, 15:46
Стаята сме я обсъждали, "Американска мечта" вече го няма, разни скандали и прочее, може би евтин ПР(сполучлив, несъмнено), сега е под заглавие "Неделя вечер"(оригиналното на пиесата от Захари), играе се в т-р "София" с друг състав.
//Лидия играе добре, мхм. Успешен път й желая.)

Sham
10-19-2009, 15:11
Днес няма да гледам за Оле и ми е малко тъжно, но като си освободя някоя неделя, непременно.)

beamy
10-28-2009, 07:30
Здравейте, хора! Виждам че темата е активна и много се радвам, защото и аз съм театър любител :) Искам да ви поканяна едно представление "На Купон..." на "Театър на модата", което ще се състои на 07.11.2009 от 11:30ч в Модерен театър. Става въпрос за шоу за деца и тийнейджъри, което за първи път ще се представя на софийска сцена. Включва танци, пеене и модни дефилета, обединени сюжетно. На сената ще видите и актьори от МОНТФИЗ . Цената на билета е 5лв.
Мисля, че няма да останете разочаровани и ще си прекарате забавно :) Все пак е хубаво да сме отворени към малко по-различен вид театрални прояви :)

cracky
10-31-2009, 21:22
Скоро бях на "4 стаи" в Театър София. Много ми хареса,публиката се движеше по стаите,имаше много добри моменти.Особено ми допадна идеята, всяка стая да е с различен режисьор и сценограф.Преди няколко дни бях и на "Кой се страхува от Вирджиния Улф".Доста сериозен филм.Все пак е драма .
Смятам да ходя и на "Мяра за мяра". Някой може ли да разкаже повечко за постановката? Ще съм много благодарна :)

Sham
10-31-2009, 21:35
Ами, предполагам, че аз мога. Ще нахвърлям само:
Колаж от 'Мяра за мяра', 'Отело' и 'Макбет' + Шекспир в сонети, Елвис, Вивалди.
Минималистична сценография. Рецитал на микрофон с ангелски крила и черни очила. Андрогени. Темата е "Страст". Искам, искам, искам. Един зашеметяващ Антоний(да не повярваш, че е той) като лейди Макбет. Доста от хората се забавляват на сцената с червилото, пердетата и фейсбук, мен по-скоро ме подразни.
След Бекет, тук виждаме добрата стара(така е изразът!) Абаджиева. Светлини, музика, напрежение в предметите, напластяване на настроенията по въздуха, некоординирани движения и думи, ПОЕЗИЯ...
Събитието в този спектакъл според мен е раждането на Аргиров, ни повече, ни по-малко.;


------------
отдавна не съм писала за театър тук, но да ми се прости.
"Гълъбът" на Шпатова доста ме провокира, при все, че познавам текста на Зюскинд. Като си напиша текста, ще го постна)

cracky
10-31-2009, 22:40
Sham, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Супер си :)

MartyParty
11-15-2009, 17:32
Не,не мога,не!
Имаше едно пиеса-руска.Действието се развиваше през Втората световна война в една изоставена сграда.В нея живее едно момиче-само и изгаря всички мебели за да не умре от студ.Помня само сцената в която при нея дойде момче,впоследствие се оказа,че и е бил съсед и тя го позна от снимката ,която беше изгорила заедно с мебелите им.
И имаше един момент,в който в съзнанието и се прокрадва желание съседите да умрат,за да може тя да се стопли с покъщнината им(като я изгори нали).И когато осъзнава колко страшна е тази мисъл казва"Ужасно!Ужасно!Ужасно!"
Забравих и кой я беше написал.Не знам дали добре обясних,но ако някой се сеща да казва,защото ще се намразя.

Sham
11-28-2009, 21:58
Марти, никаква идея.(

Гледайте "Гълъбът", наистина!
И като ходите на театър, викайте, че нещо си се цупим напоследък и трябва да се превъзпитам в отдаденост:Д

>>
новото на Яна Борисова
Тодор Колев и Анета Сотирова

AraBella
12-10-2009, 17:05
Не,не мога,не!
Имаше едно пиеса-руска.Действието се развиваше през Втората световна война в една изоставена сграда.В нея живее едно момиче-само и изгаря всички мебели за да не умре от студ.Помня само сцената в която при нея дойде момче,впоследствие се оказа,че и е бил съсед и тя го позна от снимката ,която беше изгорила заедно с мебелите им.
И имаше един момент,в който в съзнанието и се прокрадва желание съседите да умрат,за да може тя да се стопли с покъщнината им(като я изгори нали).И когато осъзнава колко страшна е тази мисъл казва"Ужасно!Ужасно!Ужасно!"
Забравих и кой я беше написал.Не знам дали добре обясних,но ако някой се сеща да казва,защото ще се намразя.
Не се сещам,но има една страхотна пиеса "Предназначено за събаряне" на великият Тенеси Уилямс.Обожавам я,само ме е яд,че никъде не мога да я намеря.Все се каня да отида до САБ и да я потърся.
Иначе вчера гледах "Албена" в театър София.Публиката беше бъкана от старци,които не знаеха къде се намират и някакви побъркани тийнейджъри,които постоянно викаха,но актьорите бяха страшно добри и си заслужаваше напълно гледането.
Януари ще ходя да гледам "Четири стаи".Нямам търпение.

MartyParty
12-13-2009, 14:33
"Мой бедни Марат". :)
http://www.youtube.com/watch?v=vkTgWl3EIzc а това трябва да е филмът.

courtney
01-07-2010, 18:17
Искам да попитам някой гледал ли е "Наемът" в Натфиз? Аз ще го гледам в събота, но ми беше любопитно дали някой вече го е гледал. Филмът ми е един от любимите, и винаги съм си умирала да гледам някаква адаптация по него, но днес четох много лоша рецензия за изпълнението в Натфиз. Не че ще ме спре да го посетя, но останах с впечатление, че ще бъда разочарована.

Edit: Гледах го. Признавам си очаквах да е много по-зле. Вярно, ако сте фенове, ще ви направи по-лошо впечатление, но се бях настроила за най-лошото. Изпуснаха няколко песни, измежду които Light My Candle (не знам как можаха да я изпуснат) и Take Me or Leave Me. И двете си бяха обикновени диалози, но пак не беше лошо. Най-много ми хареса как бяха направили героите на Роджър и Джоан, наистина ми напомняха за тях. Марк ми беше прекалено нахакан за Марк, а Морийн и Мими бяха егати пародиите, по едно време се хванах за главата, не мисля, че уловиха духа им. Колинс беше много печен също, като цяло не беше много зле, но имаше какво да се желае.

Егати рецензията направих пък и аз.

Sham
01-13-2010, 08:25
мерси, че сподели, аз нямам кураж да гледам нищо там, а не е като да не трябва:Д

пуснали са пропуски за предстоящата премиера в 199, грабете:Д (http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=teater&Number=1950740992&page=0&view=collapsed&sb=5&part=)