PDA

View Full Version : *ТЕАТЪР*



Страници : 1 2 [3]

ImmortalSportFreak
01-22-2010, 17:57
На 20.01.2010 бях в "Малък театър зад Канала".Гледах "Опечалена фамилия".Беше страхотно!! Учавсваха много симпатични актьори измежду които е любимият на доста хора Христо Мутавчиев! :grin: Препоръчвам ви да изгледате тази комедийна постановка !! ;) :P

courtney
01-23-2010, 19:07
"Дон Жуан" в Народния. Много ми хареса, беше модернизирано и освен всичко доста забавно. Актьорите също много ми допаднаха.

Sham
01-24-2010, 16:20
Blackbird в 199 е все още недоизпипано, но текстът е интересен, има какво да се види/чуе.

jghgh
01-25-2010, 18:51
Бях на "Бардак" вчера, в театър Българан.

Нямам представа дали постановката обикаля градовете, но я препоръчвам. Струва си.

oasis
01-25-2010, 20:33
Искам на театър ):

MichellePhan
01-25-2010, 22:07
Искам на театър ):
И аз искам... :grin: Ама няма с кой :x

ImmortalSportFreak
01-27-2010, 20:49
Днес бях на театър и гледах- Много шум за нищо :grin: на Шекспирт ! Беше уникално готино!Изпълненията бяха потресаващо смешни!! :lol: :grin:

MartyParty
02-07-2010, 17:45
Днес бях на театър и гледах- Много шум за нищо :grin: на Шекспирт ! Беше уникално готино!Изпълненията бяха потресаващо смешни!! :lol: :grin:
Ууу,аз ще ходя на 26-ти! :oops:

FlowerPower
02-12-2010, 07:02
Само ще препоръчам: Дон Жуан(покрай Св.Валентин особено :-D ), Хъшове (всичко на Морфов си заслужава :lol: ), Секс Наркотици и Рок&Рол, Страхотни момчета.

jghgh
03-09-2010, 18:19
Бях на Макбет тази вечер, в Операта.
Беше уникално, дълбоко, красиво поставено, талантливо изпълнено.
Не беше тъпа, крещяща, превзета постановка, където се пищи и преиграва.

Просто съм очарована (даже мисля че съм влюбена в някои от артистите).
Но да оставим настрана колко красиви бяха(са) актьорите, аз не съм повърхностна, трябва да се отбележи колко ДЪЛБОКО беше направено всичко. Всеки елемент, всеки детайл. Всяка "смешка" дори.
Уникално поставено представление.
Лейди Макбет, чието име не знам, ама и преди съм я гледала в други постановки (като Карин в "Горчивите сълзи на Петра фон Кант"), е изключително талантлива, млада и красива дама - радост за окото. Просто игра перфектно.

Много, много дълбоко. Проникновено.
Още съм под афект. Просто мисля, че това е едно от най-изключителните неща, които съм гледала. Пък и е по Шекспир.

Наемните убийци играха супер. Особено Стоян Радев. Този човек е ужасно талантлив, странен, уникален.

Поразена съм.:)

g0disadj
04-10-2010, 10:00
последно гледах "Четири Стай" с моя клас.. но постановката беше направена специално за нас и беше невероятно.Актьорите играеха на 20 см. от нас

Sham
04-10-2010, 11:53
//за да не ти разваля кефа, няма да ти кажа, че "Четири стаи" така е поставено:Д

Във вторник в Младежкия ще изиграят "Отклонения". Интересно ми е как ще (ми) се случи 4 години по-късно.

jghgh
05-04-2010, 19:46
Днес бях на "Железния светилник" по романа на Талев, гостуващ театър "Антон Страшимиров" от Разград.
Какво да кажа.. Мисля, че се свърши вече ;) 2 постановки, една от 5 и една от 7:30.. Варненците, които са пропуснали, не мога никак да ги успокоя, защото определено такава постановка не е редно и не трябва да се изпуска.
Като за начало, мисля, че който е запознат с романа (на мен ми е разказван) е по-склонен да се потопи в атмосферата, защото ако съдя по всички неодумяващи и неадекватни реакции на църковните елементи и пр., то явно трябва да знаеш какви проблематики обхваща книгата, за да не казваш после "Ох, с тия църкви ми се струва скучно"... Ама тва са хората днес.
Значи, аз бях много въодушевена по време на самото представление. То не бяха танци, обичаи, църковна и българска народна музика, здрава патриотична нотка.. Просто страхотно.
Актьорът на Лазар има много силна аура и беше доста привлекателен. : )
Ама какво говоря само за него, като всички си изиграха ролите п е р ф е к т н о. Много силна, тъжна история.
Играта беше брилятна, по мое скромно виждане. Още като излязох от театъра си наумих, че трябва да напиша нещо добро в Интернет за видяното.

Е, Драматичен театър Разград, рулирате!
Толкова дълбоко докосва играта ви, че.. нямам думи. Просто наистина всичко се е получило проникновено. Няма и един образ, който да не си е на мястото. Също за 2 часа или колкото беше постановката, ми се струва, че сте успяли да синтезирате най-общите и вълнуващи проблеми в произведението.
Не знам, ама се чувстеах страхотно по време и след видяното.
Както се казва, подобни неща ме вдъхновяват..

Sham
05-05-2010, 19:54
^Ти гледай "Гълъбът" задължително, в шоукейса на фестивала е включено. Мисля, всъщност, сигурна съм, че много ще ти хареса. Не е литературен театър, прекрасен спектакъл. Според мен най-силният за сезона (без да съм се доредила до кози и приятнострашни работи, които също са селектирани за вашето лято).

d3sincet0y
05-22-2010, 13:09
Предпочитам по-леките комедийни постановки. Ходила съм на "Българи от старо време" с Руслан Мъйнов, "Здрасти, аз съм ваш'та леля", отново с Руслан Мъйнов, "Секс, наркотици и рок енд рол" с Асен Блатечки и мога да кажа, че останах очарована. Ходила съм и на "Кожа и небе" с участието на Асен Блатечки и Ники Илиев, преди няколко дни ходих на "Марихуаната на мама е най-добра", на 26-ти ще ходя на "Бардак" с участието на Асен Блатечки, Маца и Неве от "Аламинут", и на 16 юни мисля да отида и на "Вражаллец" с Любо Нейков, Асен Блатечки, Димитър Рачков, Деси Бакърджиева и Светлана Бонин.

courtney
06-06-2010, 09:25
Гледах "Пухеният" скоро в Модерния. Няма толкова болна постановка, задължително трябва да се види. Страшна история, страшна музика, страшни актьори. Всичко беше изпипано невероятно, а и играта беше на изключително ниво, при все че беше само с млади актьори. Мисля, че ще останете доволни, веднага щом почне новият сезон, отивам да го гледам пак.

Chacho
06-11-2010, 23:37
Предпочитам по-леките комедийни постановки. Ходила съм на "Българи от старо време" с Руслан Мъйнов, "Здрасти, аз съм ваш'та леля", отново с Руслан Мъйнов, "Секс, наркотици и рок енд рол" с Асен Блатечки и мога да кажа, че останах очарована. Ходила съм и на "Кожа и небе" с участието на Асен Блатечки и Ники Илиев, преди няколко дни ходих на "Марихуаната на мама е най-добра", на 26-ти ще ходя на "Бардак" с участието на Асен Блатечки, Маца и Неве от "Аламинут", и на 16 юни мисля да отида и на "Вражаллец" с Любо Нейков, Асен Блатечки, Димитър Рачков, Деси Бакърджиева и Светлана Бонин.

Я кажи две думи като впечатление от "Бардак", че аз ходих и от обкръжението ми на малко им е харесало, пък аз съм на друго мнение.

Sham
06-26-2010, 17:16
Вярно, че малко съм си изоставила темата, но държа да отбележа:

Едип. (Празникът на ослепяването)
(на Пловдив-Ст.Загора-Бургас)
http://www.burgaspuppets.com/images/stories/gallery/edip550/_DSC1896.jpg
*много куклено<3 (приятно игрово, живо, непринудено)
*дълбоко поетично
*страшно добра игра от страна на някои (повечето!!!) - най-важното, струи любов, куклените актьори са така напоени с това чувство, че то непременно извира и наводнява и зрителското пространство
*далеч извън клишето е прочитът, по-скоро изненадва (от хубавите изненади))
*удивително задоволява всякаква публика (отвъд всичките ми отрицателни бележки, мога да окачествя спектакъла като много добър!)

имам и забележки (разбира се:Д) :
*атрактивните занимавки/заигравки за/на този и онзи на моменти (протяааажни моменти) излизаха извън интервала на поносимост и прекрачваха от другата (лошата:Д) страна
*към горната точка(звездичка) - има сериозни дължини за орязване
*някои лично мои неща, отново за редактиране - чисто шоу елементите не ме вълнуват/забавляват/впечатляват, а ме натоварват/ разсейват/отегчават/морят...

guinessgirl
09-29-2010, 20:56
аз гледах ''сако от велур'', добре беше.

Sham
09-29-2010, 21:25
^при желание, сподели какво ти хареса (ценя гледните точки)

Аз отбелязвам Сирано на Теди в НТ като страшно събитие! Чиста красота.<3 Гледайте!
//Като си напиша рецензията, може да я споделя.

Ще пропусна предпремиерата на Мариус в Малкия, но докрая на октомври ще се постарая да видя и "Балкански синдром", както и някои неща по другите театри.

jghgh
10-13-2010, 19:16
Връщам се от "Фауст" цъкаща с език.
Страхотни, спиращи дъха ефекти, но прекалената модернизация и прекаленият секс в цялата работа не ми се понравиха. Адски е разсейващо да гледаш опипване, цици и секс на всяка сцена от една постановка. Пошло е и не се вписва в представите ми за високо изкуство. Всичко с мярка е добро, но тези "методи" да има повече гледаемост смъкват от качеството. Все пак имаше много мъже в театъра. На мен ми стана тъжно как никой дори не се опитва да вникне доколкото може в идеята, защото е провокиран предимно на първосигнално и примитивно ниво. Разсейващо е и бие малко на чалга според мен. Наясно съм, че определено скандалът става по-голям, когато има "гола цица" и имитация на секс + просташки шегички, но това става за сметка на пълноценното и дълбокото в една постановка (което за мен трябва да е основно). Навярно това се прави с цел да не заспят хората в залата, на които явно им се гледат само зрелища, но не е хубаво да се прекалява.. На мен поне сцените с "клецкане" ми се видяха доста.


Да не говорим, че ми писна едни и същи актьори да ги виждам в едни и същи роли. (говоря за жените)

Разочарована съм, че чух хвалебствия за постановката, а останах с лош вкус в устата.

Колкото и да се опитвам да съм толерантна или да съм по-отворена и "вникваща", не ми се получава. Прекаленото разчупване на класиката не ми се понрави.

Не ми допаднаха и клоунските неща, които трябваше УЖ да са смешни, ужасния фалцет на една актриса, която във всяка 2ра постановка си го използва.. просто ужас.
Като гледам колко хора в България са зарибени по театъра, почвам да си мисля, че Варненската школа нещо не й е наред, и че другите са по-добри от нашата.
Единствено Стоян Радев признавам и някои млади актьори, които не видях в тази постановка и не им знам имената.



Винаги очаквам нещо по-високо от това, което се предлага...
Нямам думи. Накрая беше конфузно да пляскаме от възпитание, а не от истинско прехласване.
Не видях и другите лица да са по-очаровани от спектакъла, но може и да греша де. Аз специално 'не се изкефих'.

Sham
10-13-2010, 19:53
Абаджиева така работи, просто сексуалността е част от нейния почерк, така както леещата се вода, андрогините, нежните актьори, класическата и рок музика, etc... (в този смисъл, тя прави по-скоро спектакли, отколкото постановки)
Не съм гледала постановката, та не мога да се изкажа конкретно.

А за актьорите, доста добри кадри дойдоха от Варна в последните няколко години, на първо мислене се сещам за Пенко Господинов и Никола Мутафов (моето ново вдъхновение:Д), попадащи в моя "любими".

//днес за пореден път не успях да гледам Мариус, явно е станала хит или нещо такова, та измислям как ще стане влизането и съм много сърдита.

guinessgirl
10-16-2010, 19:23
sham,замисъла,изпълнението. :)

искам да се занимавам с актьорство :grin: кажете ми няква школа,или нещо такова,където обаче наистина да имам развитие,в смисъл да прихвана нещо от това,което ше ми обясняват,хах..

fenofhouse
10-19-2010, 19:33
Искам да питам дали някой е ходил на "Ножица трепач", тъй като ми го препоръчаха и искам да отида на 25-ти/във Военния/ да го гледам? :) отиди заслужава си \:D/ \:D/

Sham
10-23-2010, 09:21
"Шинел" на Каров
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/IMG_9846.jpg
!
пристрастна съм.

Naive
10-31-2010, 16:11
ако някой (като мен) има огромно желание да гледа "Отклонения", ще се играе в петък (5.11.), в Младежкия
:---)



Едит: в петък гледах "Рибарят и неговата душа". Имах някакви очаквания, но не ми хареса...

Sham
10-31-2010, 21:53
^като не си ми искала мнението, така е:Д

//ТУК ще поствам разни свои по-актуални текстове за театър. (http://yellol.wordpress.com/category/%d0%b3%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%b0%d0%bc/)
(тепърва започваме, но, надявам се, вписанието ще се развива))

Dumb
11-01-2010, 19:13
Утре съм на Камен Донееееев!!!

Sham
11-06-2010, 20:34
само 2 думи за "Ангели в Америка" на Шпатова
http://0701.nccdn.net/4_2/000/000/124/40c/_DSC3106.jpg
Нямах проблеми със спектакъла, но за мен си остава да стои самоцелен, затворен, непредназначен за публика, съответно - личен, не-театрален.

a4oni
12-02-2010, 08:58
. :smt023

Sham
12-06-2010, 21:15
http://www.programata.bg/img/gallery/event_61725.jpg
Най-после гледах спектакъла-на-Теди-Москов-по-Пинокио и мога (разбира се, пристрастно) да кажа, че Теди е, може би, единственият ни режисьор, който може да прави театър без да си служи с/разчита на елементите на постановката. Той самият е театър и лично за мен е изключително удовоствие да го чувам/виждам/опознавам чрез поезията му, бавничко, като дългогодишен приятел, всеки път. <3

Наскоро заключих, че той е единственият у нас, който ме вдъхновява, независимо дали му се е получило или не представлението. Просто идеята му за театър ясно се припокрива с моята, макар изразните ни средства да се различават. Пх, просто го ОБИЧАМ!

//добре, че го има този форум, та да си позволя да споделям подобни дълбочинни откровения:Д

така де, спектакълът е този:
http://www.programata.bg/?p=39&l=1&c=3&id=61725
ще си спестя критиката, макар забележки да не липсват

Taam
12-16-2010, 20:52
ПОЛЕТ НАД КУКУВИЧЕ ГНЕЗДО
от Кен Киси


спектакъл на АЛЕКСАНДЪР МОРФОВ

http://prikachi.com/images/527/2763527N.jpg


С участието на:
ДЕЯН ДОНКОВ; РЕНИ ВРАНГОВА; СТОЯН АЛЕКСИЕВ; ИВАН БЪРНЕВ; ЕМИЛ И. МАРКОВ; ПЛАМЕН ПЕЕВ; РУСИ ЧАНЕВ;СТЕФАН КЪШЕВ; ЙОРДАН ПЕТКОВ; ВАЛЕНТИН ГАНЕВ; ТЕОДОР ЕЛМАЗОВ; ВЯРА ТАБАКОВА; ИВАН ЮРУКОВ; ВИКТОР ТАНЕВ; ЛЮБОМИР ПЕТКАШЕВ; ИЛИАНА КОДЖАБАШЕВА..

"Съдбата на човек винаги е в собствените му ръце, Упорствайте. Не позволявайте на "даденостите" в живота да ограничават избора ви";

"Истинската мъдрост е напълно вродена и присъща на хората. Чуждото влияние е отслабваща сила. Бъдете себе си, такъв, какъвто искате да бъдете";

"Докато се смеете сте в безопасност. Смейте се. Когато изгубите смеха си, губите всичко в живота си".


Вчера изгледах и съм с още неотлежали впечатления, но си мисля , че това е едно от най-силните представления за сезона (не само в Народния).За пръв път да не ми дойде в повече цинизмът на Морфов и да гледам що-годе чиста актьорска игра в 99% от времето.
Таа... моята гледна точка е малко изкривена и съвсем не е единстеванта, защото винаги се задълбочавам в детайлите на играта, а не гледам от високо ,но пък го нимарм за разтърсващо въпреки всичко.
Иван Бърнев какъв образ прави не е истина...И толкова силен и едновременно сложен монолог изпраска (с извинение за израза) малко преди края...Не предполагах,че ще се справи толкова добре.
Деян Донков пък почти с нищо не ме изненада (чудно защо).Да, не можем да искаме Никълсън за нищо на света, но пък аз се надявах на малко по-различи похвати.Знае си човечецът как се води действие и...ами,води си го.
(Ще спра, защото ме дразни подскачащото прозорче и ми пречи да пиша...)

Sham
12-17-2010, 12:36
^т.е. потвърждаваш опасенията ми, че Бърнев е единственото ценно нещо в постановката?

//при желание сподели другите събития, така, предновогодишно:Д

Naive
12-17-2010, 14:17
Теди, хайде да ме водиш на театър:Д

не нахалствам:Д

Taam
12-19-2010, 13:06
^т.е. потвърждаваш опасенията ми, че Бърнев е единственото ценно нещо в постановката?


Нее, не- единственото не бих казаха.
Цялостното въздействие на постановката е прекалено силно, за да се твърди ,че в него има само едно ценно нещо. И самата идея да се поставя в България е добра, защото има много препратки (умишлено сложени или не) към нашата действителност.Близко е до българския зрител, дори случайния такъв- това ми беше мисълта. А в същото време е един много сложен материал за правене не само от актьорите.

Мисля Гълъбът да ми е следващата театрална среща в Народния, защото така и не ми остана време да го видя. А Зюскинд ми е слабост ако не друго...

Dumb
12-24-2010, 18:44
Да... Мариус е извънземен...да!

Decu
12-26-2010, 07:44
Полет над кукувиче гнездо?!

Кой ще дойде с мен? :)))

SolemnityOfDeath
12-26-2010, 09:37
Десо много яка постановка ^^
ако наистина нямаш компания аз мога пак да изгледам. 8-)

Sham
12-28-2010, 21:06
Мисля Гълъбът да ми е следващата театрална среща в Народния, защото така и не ми остана време да го видя. А Зюскинд ми е слабост ако не друго...
Ако е за Зюскинд, не ходи. Виж, заради всичко останало (Шурелов, Шпатова, Владо, Снежина) - да!

Петя, много си лаконична, бе, какво гледа? //"Български разкази"? 8-)

// http://www.kultura.bg/bg/article/view/17757
с Дечева имаме сходен вкус и разбирания, а и статията отразява предчуствията ми, та ще ми трябват доста силни препоръки, за да тръгна да се бутам с народа...

---
А медийната действителност как влияе и върху театъра, обаче. Морфов, Яна Борисова, Мариус... с вечно продадени салони. Ама ако ги питаш защо купуват - и те не знаят.:Д Както и да е, разсъждения под линия са това.:Д

Dumb
12-29-2010, 09:17
Ами да кратичка съм. Български разкази гледах. Комедийната част ми беше слаба, но за сметка на това последният откъс ме накара да плача през цялото време.

Sham
01-02-2011, 21:51
според мен, пък, постановката е ужасяващо слаба. не мога да си обясня масовите прехласвания по "гения" на Мариус, затова не се и опитвам.

за сметка на това, "Балкански синдром" му се е получил, и още как. поне в моите очи и шантави възприятия, постановката приема формата на добре осъществен експеримент. (макар да имам известни съмнения дали режисьорът изобщо си е поставил за цел постигнатите резултати)
* Разчитането на текста е неочаквано. (любимата ми част на "Мисията - невъзможна", през соц. метафора, разтегната до границите на абсурдното)
* много, много, мнооого селяния, яко тъпи бъзици и просташки подмятания (на които публиката се вие в конвулсии от смях, между изригвания в темерутски аплодисменти)
* Стратиев е в списъка с любимите ми хора евър, а Мариус уж добре го е прочел. дано не е само на думи. Текстът не се чува от публиката (която се ослушва за смешки, разбира се, но каквото си отгледаш, това ще... да), дори на 1/2, съответно - не се разбира. Но "смешното" е налице - ура!

разни приятни изненади:
* невероятната пластичност на Антоний
* добрата игра на Стоян Младенов (честно, изненадва ме за 1-ви път)
неприятни:
* нивото на публиката, също и настроението в театъра, червеното време може да се води свършило, обаче сега се чувства задушаването, не мисля, че ще се търпи дълго.
* актьор като Емил Котев в ролята на храстче
* селянията, която Мариус извежда на сцената (смисълът, ако допуснем, че такъв има (а аз винаги търся за смисъл) , не достига до главите на масите, които, както дочух, харесват най-много Евгени и Албена Михова.) lame.

ПП: Ако искате вярвайте, но си падам лаконична:Д
//не мога да редактирам, защото скролът все още е прецакан

guinessgirl
02-18-2011, 15:10
mnogo mi se hodi na teatur, kajete kakvo da gledam.

iskam ili nqkoq sveja komediika ili neshto dulboko dramatichno,chak natovarvashto.

ideq ?

shakira96
02-23-2011, 13:32
mnogo mi se hodi na teatur, kajete kakvo da gledam.

iskam ili nqkoq sveja komediika ili neshto dulboko dramatichno,chak natovarvashto.

ideq ?
Ако ти се гледа комедия - "Ножица трепач" в театър "Българска армия". 3 часа смях. 8-)

Blab
02-23-2011, 13:40
Гинес, гледай Нордост в Младежкия;

MaLkaBira
02-24-2011, 06:19
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=388734&highlight=

Знам ,че е спам,но съм отчаяна!Много се нуждая от това!Моля ви помогнете,ако можете !

creativebox
02-28-2011, 15:52
Здравейте,
за всички вас, които се интересувате от театър и такива които смятат да се занимават и участват в училищни групи за театър, организираме за първи път театрален фестивал на училищни групи от софийските училища "Театър в аванс". Ако проявите интерес нека вашият ръководител се свърже с нас на info(at)creativebox-bg(dot)com за да ви изпратим условията за участие на фестивала.

Stasechkoo
03-04-2011, 18:20
Миналата седмица бях на "Крадеца на праскови" в Народния Театър. В главните роли са Юлиан Вергов и Аня Пенчева. На мен лично много ми хареса самата постановка и оделно как играят актьорите. Отидете, няма да сбъркате ;-) :P :)

Taam
03-04-2011, 19:04
^
По Аня Пенчева мога да плюя много.
По ролата, която "прави" в Крадецът на праскови мога още повече.
Затова ще си трая.
Само ще спомена, че филмът с Невена Коканова си струва в пъти повече.

Stasechkoo
03-04-2011, 19:16
^
По Аня Пенчева мога да плюя много.
По ролата, която "прави" в Крадецът на праскови мога още повече.
Затова ще си трая.
Само ще спомена, че филмът с Невена Коканова си струва в пъти повече.

Незнам каква е умразата ти по Аня Пенчева но на мен лично много ми хареса как играе ролята си :)

Greennight
03-04-2011, 19:44
Ще ходя наКрадеца на праскови в Иван Вазов с класа.Тва ми е 2рият път,когато отивам на театър(първият на куклен :lol: ),така че вълнението е голямо.Повестта ми хареса,дано и постановката да и хареса.Ако някой го е гледал да казва :)

Stasechkoo
03-04-2011, 20:02
Ще ходя наКрадеца на праскови в Иван Вазов с класа.Тва ми е 2рият път,когато отивам на театър(първият на куклен :lol: ),така че вълнението е голямо.Повестта ми хареса,дано и постановката да и хареса.Ако някой го е гледал да казва :)

Ако погледнеш два коментара по-нагоре ще видиш, че има някой, който го е гледал . :D

shakira96
03-04-2011, 20:10
Ще ходя наКрадеца на праскови в Иван Вазов с класа.Тва ми е 2рият път,когато отивам на театър(първият на куклен :lol: ),така че вълнението е голямо.Повестта ми хареса,дано и постановката да и хареса.Ако някой го е гледал да казва :)
Аз я гледах преди няколко дни. Постановката е много хубава! По мое мнение - Аня Пенчева не може да играе. През цялото време беше толкова монотонна... :?

Blab
03-04-2011, 20:47
Радва ме, че има раздвижване в темата, че ходите на театър и т.н., ама как си избирате постановките, си остава загадка.
//Бойко Илиев - rly?о.О

___
напоследък нямам с кого да си говоря за театър, тъй че ще ми простите:Д

shakira96
03-05-2011, 07:05
Радва ме, че има раздвижване в темата, че ходите на театър и т.н., ама как си избирате постановките, си остава загадка.
//Бойко Илиев - rly?о.О

___
напоследък нямам с кого да си говоря за театър, тъй че ще ми простите:Д
Кажи някоя интересна постановка. :)

___
Айде аз съм на среща ако ти се говори за театър..

MaLkaBira
03-06-2011, 13:14
Радва ме, че има раздвижване в темата, че ходите на театър и т.н., ама как си избирате постановките, си остава загадка.
//Бойко Илиев - rly?о.О

___
напоследък нямам с кого да си говоря за театър, тъй че ще ми простите:Д
Аз лично преглеждам програмите в нета.И си избирам постановка спрямо това какви актъори играят в нея.Или пък кой е режиъора на спектакъла. :))))
Последното , което гледах беше "Квартет за двама" с Искра Радева и Антон Радичев - голяма халтура :)))

Blab
03-06-2011, 18:23
^и кои имена провокират вниманието ти?

иначе, нищо ново интересно не мога да посоча, но предполагам, че интересът зависи от личността.
//но ми е особено интересно какво вълнува зрителя, какво го печели на страната на театъра. (специално младежката аудитория, по-нагоре нещата са ми ясни)

MaLkaBira
03-12-2011, 10:09
Ами именана пиеси или актьори ?

Blab
03-26-2011, 11:22
Връщам се от "Фауст" цъкаща с език.
Страхотни, спиращи дъха ефекти, но прекалената модернизация и прекаленият секс в цялата работа не ми се понравиха. Адски е разсейващо да гледаш опипване, цици и секс на всяка сцена от една постановка. Пошло е и не се вписва в представите ми за високо изкуство. Всичко с мярка е добро, но тези "методи" да има повече гледаемост смъкват от качеството. Все пак имаше много мъже в театъра. На мен ми стана тъжно как никой дори не се опитва да вникне доколкото може в идеята, защото е провокиран предимно на първосигнално и примитивно ниво. Разсейващо е и бие малко на чалга според мен. Наясно съм, че определено скандалът става по-голям, когато има "гола цица" и имитация на секс + просташки шегички, но това става за сметка на пълноценното и дълбокото в една постановка (което за мен трябва да е основно). Навярно това се прави с цел да не заспят хората в залата, на които явно им се гледат само зрелища, но не е хубаво да се прекалява.. На мен поне сцените с "клецкане" ми се видяха доста.

[...]
Разочарована съм, че чух хвалебствия за постановката, а останах с лош вкус в устата.

Колкото и да се опитвам да съм толерантна или да съм по-отворена и "вникваща", не ми се получава. Прекаленото разчупване на класиката не ми се понрави.

Винаги очаквам нещо по-високо от това, което се предлага...
[...]Аз специално 'не се изкефих'.
да кажа докато ми е прясно? (не, че няма да го обсъждам надълго и нашироко идната седмица и все пак)

за мен спектакълът е по-скоро неуспешен с тук-там много добре изпипани сцени, идейно и откъм изпълнение (платното и играта със сенките, "детската" сцена с играта на въже и още няколко щипки).

проблемите(във възходящ ред:Д):
*отегчителната повтаряемост на музиката, 1:1 копиран саундтрак, от класиката до техното (+малко от най-комерсиализирания Ян Тиерсен (вероятно, за да не се повтори с "Детство"))
*прекалените дължини (не си мисля как стои във Варна, при положение, че там няма кръг, тук той се въртеше буквално през 5 минути)
*синият прожектор, който блестеше в очите на публиката...
*генерално нарушен синтез! за мен не е достатъчно от една постановка да разбера, че "Фауст" на Гьоте е любим текст на режисьора. Добре, нека текстът да е в центъра на представлението (и той е), но всичко останало би трябвало да заеме втори, приглушен план, а не да пречи и по актьорски да се бие за внимание, чрез надвикване, заглушаване и пр... Тук съм съгласна с теб, че това разсейва, не толкова животинските сцени, колкото неясната(липсваща) йерархия на изразните средства. Вследствие текстът не се чува, за виждане не може и да става дума, но това е вече по-задълбочен анализ, който ще си спестя тук.)

Taam
04-03-2011, 11:46
Къде се дяна темата на Дъмбо за монолозите, ам?
:? Да взема да направя нова, ако старата е изчезнала.

xBadxApple
05-01-2011, 21:09
Гледахме един Уайлдски 'Идеалният мъж' днес. Не беше лошо, макар че имаше на моменти слаба игра от страна на актьорите според мен.

Историята е яка, естествено :д

Rut
05-10-2011, 13:33
Като видях темата и веднага се сетих за Охринители с Ицо Мутафчиев, както и Шведска защита пак с него. Великолепен актьор. Радвам се, че вече го виждам на екран, след неприятностите със здравето му. Бог да е с теб, Ицо!

Blab
05-15-2011, 20:46
Аре, бе, деца, и тука ще ви го напиша, докато съм в настроение.
Гледайте "Покаяние" в кукления на академията. И дишайте!))
//заб: нямате много време, обаче;

Taam
05-20-2011, 20:01
Марти го гледа тази седмица(най- после). Обаче май, както повечето неща, си го разбра по свой си начин.
За мен само фактът, че излязох вдъхновена и в почти коренно различно състояние (от това преди да вляза) говори достатъчно за постановката. : )

TheBee
06-01-2011, 15:32
На 7 юни в нашия град ще има постановка на "Тримата мускетари" с Калин Врачански.Купих си билет,та мисълта ми беше-някой ходил ли е и с какво мнение е останал? :)

Pols
06-21-2011, 08:32
http://www.nationaltheatre.bg/bg/spectacles/avgust-v-oklahoma Много силна пиеса! :) Ако имате възможност гледайте я. :)

lorrri
06-22-2011, 10:55
Здравейте, не знам дали това е подходящата тема, но се интересувам от театър и намерих инфо за един фестивал: МОНТФИЗ АРТ ФЕСТ 2011!!! Цяла седмица УЪРКШОПИ!
Актьорско майсторство с МАРИЯ САПУНДЖИЕВА, ГЕОРГИ КАДУРИН, ВЯРА КОЛАРОВА, ДИМИТЪР ДИМИТРОВ И ЙОРДАН СЛАВЕЙКОВ!
Седем дни, всеки ден, КАНДИДАТСТУДЕНТСКИ КОНСУЛТАЦИИ за НАТФИЗ с проф. д-р АТАНАС АТАНАСОВ, проф. ИВАН ДОБЧЕВ и проф. МАРГАРИТА МЛАДЕНОВА!
Поп и рок пеене и сценично поведение с ЕТИЕН ЛЕВИ!
САЛСА уъркшопи с МЕЛИСА ФЕРНАНДЕС, ЛИОН РОУЗ, ДИМИТРИС & СТЕЛА!
...Кизомба с ГАРО УЗУНЯН!
Аржентинско танго със СТЕФИ И АДРИАН!
Сценична реч с РАЛИЦА БЕЖАН!
Сценично движение с АНТОН ГРИГОРОВ!
МОНТФИЗ АРТ ФЕСТ 2011, Шумен, 23-31 юли!
За повече подробности и записване за участие вижте в "Информация" на фен страницата MONTFIZ

Някой да е чувал нещо повече? :)

Blab
06-22-2011, 13:20
харесва ми тази форма на реклама, силно постмодерна е:Д

jghgh
10-27-2011, 15:54
"Бремен" по Бременските музиканти. Свежо, весело, забавлявах се.
Краят беше силен, същински уин.
Една от ракетките ме удари право в сърцето буквално, докато летеше към мен... Дали не беше съдба?

vikisisim
11-02-2011, 07:59
http://theatre.art.bg/%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B1%D0%B0_1041_66 _38
Много добра постановка! Сега е на турне из източна България... съветвам ви да я гледате - струва си :)

Blab
11-02-2011, 14:13
съмнение се просмуква в кожата ми:Д

аз ще посъветвам красивите търсещи (себе си/себеподобни) хора да гледат новия спектакъл на Теди и Мая в Сатирата. няма да обяснявам защо.

xBadxApple
11-02-2011, 14:43
ще ходим, ще ходим, наврънкали са ме, и на мен ми е интересно.

а в петък смятам да посетя Коварство и любов в театър София, ама не е сигурно.

Blab
11-17-2011, 21:38
"Ревизор" на Мариус в НТ
http://nationaltheatre.bg/NOV.JPG
точно тук няма да се разхвърлям в анализ.
представлението си заслужава, дори и само заради:
*Веселин Анчев!!!
*Леонид-Вергов

видео: http://video.bgnes.com/view/28913

Monnie
11-20-2011, 16:47
Ричард III
http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/viu1321810998r.jpg (http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1321810998r.jpg)

jghgh
11-25-2011, 21:06
Урбулешка трагедия :-o
Ами.. Горе-долу

jghgh
12-07-2011, 19:33
Ричард III
http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/viu1321810998r.jpg (http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1321810998r.jpg)

Днес на това.
Неповторимо изживяване. :)

Blab
12-07-2011, 19:42
по-подробно, деца;
обяснявайте се, ценно е.
в случая - за Стоян Радев е ясно. друго?
//нямам какво да препоръчам.

jghgh
12-07-2011, 19:53
Ами виж, то се чувства. Опитвам се да не мисля толкова, не ми е донесло много ползи, хе-хе.
Просто добра игра, добри ефекти и ти е приятно да гледаш. Театър.
За играта наистина е ясно. Имало е неща, дето и не са ми са се понравили.

Но като цяло, това, което на мен ми харесва и винаги оценявам при постановки, са декорите, сценографията - осветление, ефекти и всякакви други.
Като режисура, колкото и да разбирам от това, ми хареса много. Имаше интересни решения.

Приятно е да гледаш красиви хора на сцена просто. Не мога да опиша. Просто ми повлия повече от някои други постановки, на които съм била. Като го премисля, може и да дам по-адекватен и смислен отговор, с повече обосновки - въпреки че, нужни ли са?

Хареса ми противопоставянето гърбавост-изправеност, някои реплики, които сега не мога да възпроизведа, но ми направиха впечатление, както и костюмите. Стори ми се, че главно лошите герои бяха в черно : D
И, разбира се, момичетата-убийци с техните танци и начини на убиване.
Просто всичко ми се стори много оригинално и вълнуващо, и красиво поставено.

Излизам по-развълнувана от Ричард ІІІ, отколкото от Урбулешка трагедия, 'дето просто не можах да я почувствам чак толкова и не ми беше толкова красиво и вълнуващо, и не я усетих добре.

Сериозно нямам по-изчерпателна обосновка.
А за Стоян Радев... наистина е ясно :)

Blab
12-08-2011, 08:34
Хареса ми противопоставянето гърбавост-изправеност
костюмите.
Стори ми се, че главно лошите герои бяха в черно : D
И, разбира се, момичетата-убийци с техните танци и начини на убиване.
Просто всичко ми се стори много оригинално и вълнуващо, и красиво поставено.
благодаря, коментарът ми беше полезен)
//ще те доразпитам на лично;
запазвам си питането в тхт файл, за по-натам;

jghgh
12-13-2011, 18:37
http://www.teatri.bg/data/movies_images/6/p_6878_middle.jpg

smnna.
01-13-2012, 22:55
"Човекът, който прави дъжд". Хубава постановка. На 19.01 ще я представят в Габрово ако на някой му се бие път и пари да дойде и да я гледа хаха

Monnie
01-15-2012, 16:05
Калигула... :х <3
http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/jdv1326647073i.jpg (http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=jdv1326647073i.jpg)

Actorr
01-15-2012, 22:42
Калигула... :х <3
http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/jdv1326647073i.jpg (http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=jdv1326647073i.jpg)
+1 .

Taam
01-27-2012, 18:36
Някой ходил ли е на Московия McBeth в Младежкия? (Не съм проверявала кой играе, само ми се мярна плакат)

Иначе- Моноспектакълът на Мая Новоселска според мен си беше едно чудесно изпълнение на самата нея. Не мога да кажа, че ме е изненадала с нещо коренно различно от това, което прави и в Улицата обаче. Нямаше кой знае какви режисьорски решения, освен добре познатите прожекции на Теди. И все пак- много симпатично, искрено, добре изиграно, смислено. Има нещо изключително истинско и непретенциозно в представлението, което може би го отличава от повечето високопарни дефиниции за театър, които напоследък съм гледала и в Академията и като цяло на Софийската сцена. За почитателите на "хляб и зрелища" също не бих препоръчала, в този ред на мисли. :)

Blab
01-27-2012, 19:54
за мен е есенция и от двамата. хумор и поезия. обичам ги. обичам го.
//МакБет трябва да го гледам до 2 седмици. мислех вчера, но ми падна настроението. ако ходиш, моля те, кажи;

jghgh
02-06-2012, 08:14
"Български разкази" - моноспектакъл на Мариус Куркински.
Хареса ми, много даже. Последната част само не я схванах изцяло, предполагам заради не дотам големите ми познания по символики в/на българския фолклор, обаче ми хареса. Добре се усети, този човек играе много добре.

Blab
02-07-2012, 09:49
Някой ходил ли е на Московия McBeth в Младежкия?
гледах го.
сценографията и костюмите са добри. много добри. направо отлични.
шегата не се получава, салонът беше рехав.

jghgh
03-23-2012, 20:54
Възлгедите на един пън


недоумяващо и мигащо с очи, ясно е, че ще го мисля още дълго време. нали все трябва да мисля.
лошото е, че както бяхме предупредени, това не е за деца; и се иска култура и определена възраст, за да се схване всичко.
както и да е, беше приятно изживяване. даде някои посоки за размисъл поне у моята глава. но не схванах много главната идея. може би съм по-тъпичко.

jghgh
04-12-2012, 10:20
Спанак с картофи

Отдавна не се бях смяла така! Владо Карамазов изкърти...
Колко актуална комедия обаче.

Blab
04-13-2012, 10:35
последно гледах хасковския спектакъл на Лили Абаджиева по "Анархия в Бавария" от Фасбиндер.
отдавна не й се беше получавало (толкова добре). повече от сполучливо завръщане. акцентът на страстната ми седмица:Д

иначе:
- "Евгений Онегин" на Стайко Мурджев&Юрий Дачев
+ "Провинциални анекдоти" на Ивайло Христов по Александър Вампилов

shane6172
04-25-2012, 22:01
КАСТИНГ

На 30.04.2012 година пред фоайето на хотел ,,Дедеман Принцес“ ще се проведе кастинг за пълнометражен филм, който ще бъде публикуван в най-голямата страница за видеосподеляне YouTube.
Всеки, който смята, че притежава артистични наклонности може да се яви на кастинга.
За да заявите участие в проекта се обадете на
тел.: 087/889 47 03.

Vivid
10-31-2012, 21:00
"Български разкази" - моноспектакъл на Мариус Куркински.
Хареса ми, много даже. Последната част само не я схванах изцяло, предполагам заради не дотам големите ми познания по символики в/на българския фолклор, обаче ми хареса. Добре се усети, този човек играе много добре.

И на мен Много ми хареса.

Blab
11-01-2012, 09:28
на мен пък не:Д
//казвайте какво ви харесва поне;

Vivid
11-02-2012, 07:16
Ами като цяло ми хареса - беше въздействащо. Стилът му. А на теб какво не ти хареса :)

marsita
11-14-2012, 14:53
Хора, от известно време гледам плакати на "Боряна" по Йовков...Някой ходил ли е на постановката да сподели отзиви?

BloodyDreamer
11-20-2012, 18:37
Обожавам театър! Ходила съм най-вече на постановки на сливенския театър и като че ли те най-ми харесват. Любимите ми са "Железният светилник - Любовта на Катерина" (Вяра Начева, Таня Йоргова, Ивайло Гандев и Августин Демерджиев) и "Епопея на забравените" (моноспектакъл на Димитър Марков). Моноспектакълът беше уникално преживяване! Даваха го миналата година, водиха ни от училище, защото го учихме, но той просто с такава страст играеше, че не можах да се сдържа и се разплаках! За този час (или повече, или по-малко, не помня точно колко дълго беше) се почувствах наистина горда от това, че съм българка (като се има в предвид, че по принцип не си падам патриот... никак даже)! Когато свърши, публиката избухна в ръкопляскания, всички бяха на крака, сигурно половин час сме ръкопляскали, нямам думи просто! Незабравимо изживяване!

losangelless
05-04-2013, 10:05
Ей, хора.. направих си регистрация, защото търся курсове по актьорско майсторство, но не знам къде да търся и не намирам нищо. Питам тук дали някой знае за курсове през лятото за младежи.. дори не знам дали това е точното място където питам..

shakira96
05-06-2013, 18:26
Ей, хора.. направих си регистрация, защото търся курсове по актьорско майсторство, но не знам къде да търся и не намирам нищо. Питам тук дали някой знае за курсове през лятото за младежи.. дори не знам дали това е точното място където питам..
Виж в МОНТФИЗ. Там има курсове за младежи. :)

Meryvn
09-01-2013, 20:33
Калигула... :х <3
http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/jdv1326647073i.jpg (http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=jdv1326647073i.jpg)

Най-най любимият ми спектакъл на нашия театър,който съм гледала 2 пъти и ще го гледам винаги когато мога.Уникални са всички.Нашия театър много се разви напоследък и ако има варненци,които не са го гледали все още,горещо го препоръчвам

Meryvn
09-01-2013, 20:34
Аз също да се запиша към феновете на театъра.Обожавам да ходя.Във Варна си имаме страхотни постановки,всичките съм ги гледала по няколко пъти.Скоро започва новият сезон и вече нямам търпение.Има 2 нови премиери Талантливият мистър Рипли и Канкун.С нетърпение ги очаквам

Meryvn
09-01-2013, 20:37
Днес на това.
Неповторимо изживяване. :)

Още една любима постановка :)

psychopath
11-05-2013, 22:09
Да ви препоръчам нещо ново (от края на миналия сезон ) - Духът на поета. НТ "Ив.Вазов".
Ако ви е любопитно, погледнете в сайта, но е доста силно, аз лично го гледах 4 пъти и ми е все така интересно. Текстът е 6+.

Blab
11-11-2013, 12:14
^точно за тоя форум е това, да))
вземи измисли ТП вход, че ПВ все гладен;Д


//нищо няма да препоръчвам. няма нищо интересно за гледане:Д

psychopath
12-22-2013, 11:38
Мога да ви измисля ТП вход ;д
ПВ направи на постановките с български автори по 6лв, ама не знам до кога ще са така : )

galaxy29
06-12-2014, 23:32
някой да ми препоръча нещо? :д

Blab
06-18-2014, 11:19
Мога да ви измисля ТП вход ;д
ПВ направи на постановките с български автори по 6лв, ама не знам до кога ще са така : )
ами 'айде, де! септември ей го къде е:Д
//то не можем да си упражняваме професията вече:Д


galaxy29, честно, не знам. този сезон беше изключително слаб. и едното Възвишение, което възхвалиха, и то не става за нищо. лично аз харесах текста на Колекционерката и, като се замисля, май това беше всичко:Д
+ Извергите на Ани Васева и Боян Манчев и словенския Бесен Локомотив на Йерней Лоренци
//тъжното е, че мога да изредя дълъг лист с неща, които не стават за гледане... нищо, идва лято:Д

galaxy29
06-18-2014, 18:25
та значи извергите и бесен локомотив са добри?
а какво са тп и пв вход, че нещо не мога да загрея :д

Blab
06-19-2014, 11:15
та значи извергите и бесен локомотив са добри?
а какво са тп и пв вход, че нещо не мога да загрея :д
кажи какво си гледала и ти е харесало, да ти препоръчам какво ще ти хареса))
//тп е тийн проблем вход, другото не е важно:Д

galaxy29
06-19-2014, 19:28
това ли било, връзкари :д
ами мен хич ме няма и именно затова поисках да ме подбутнете разбирачите
не съм ходила на театър от години, дори не помня постановките, но да речем... стъклената менажерия последно посетих и ддз става, таз добре куца хахах :Д

galaxy29
07-10-2014, 14:50
така, ами аз си харесах 3 представления и само да започне сезонът - отивам!
Духът на поета, Хамлет и Животът е прекрасен с Камен Донев
Духът на поета се надявам, че на есен отново ще играят познати от Самоделен театър 11, ще отида и на тяхната постановка и на тази с Христо Мутафчиев
нямам търпение :д

Blab
07-11-2014, 11:07
моят съвет е: не гледай Животът е прекрасен, Морфов отдавна залитна към ниското, а това е връх. (с кебапчета и чалга). //Донев не прави театър, а пари. Но добре съзнавам, че това не е преобладаващо сред масите мнение.

по мое мнение Хамлет на Гърдев е изключително слаб спектакъл, изпълнен с неадекватни сценични решения (според мен режисьорски, при все работата на 3-мата най-добри сценографи у нас, почти гениални дори). ще спомена само японския мост, невидим за всички на партера, закупили най-скъпите билети в салона, използването на ложите, всяка от които извън полезрението на 50+% от салона и т.н., и т.н.
прочитът, освен гласност на новия превод на проф. Шурбанов, за съжаление, не предлага нищо ново. музикалната среда считам за гениален маркетингов ход. тя включва тотални хитови парчета, които към премиерна дата осъществяваха незабавни асоциации към блокбъстърни филмови и телевизионни заглавия, а на места дори преки заемки на визуализациите им.
мизансценът на места включва абсолютно нефункционални, ненужни и дори абсурдни(в смисъла на смешни) масовки, но това си е режисьорската визия за пиесата.
като цяло, смятам, че Гърдев е много по-интересен за слушане (до едно време), отколкото за гледане. а също и че се справя по-добре с камерни текстове и пространства, но... да

....

спектакълът на Маргарита Младенова не съм го гледала още.

//баси хейта сипах. да ми се прощава, не е с лошо.

galaxy29
07-11-2014, 12:21
бахти, разби ми мечтите... :д
да кажем, че тез двете отпадат
изверги и бесният локомотив на тяхно място?

paradosou
08-12-2014, 17:50
*не е съвсем по темата, обаче ми допадна; поствам го, макар и леееко извадено от контекст :)
**интервю на Иво Сиромахов е

- У нас се роят постановки, в чиито актьорски състав са включени телевизионни звезди от ентъртеймънта. Те напомнят т.нар. черни трупи, бродещи от град на град с постановки за пари. Доста често подвеждат публиката, че правят изкуство, а то си е театрална чалга. Вашето отношение към темата?

– Нямам представа какво влагате в термина “театрална чалга”. Доколкото ми е известно, чалгата е музикален жанр. И къде поставяте границата между “изкуство” и “неизкуство”? Театърът е площадно изкуство, той се е родил на улицата, а не в лабораторията на някой психопат. Той е народно изкуство, колкото и да се гнусят от тази дума комплексарите. Знаете, че в театър “Глоуб” пиесите на Шекспир са играни за пръв път не пред публика от театроведи и ядрени физици, а пред проститутки и амбулантни търговци. По онова време театралите не са презирали “простолюдието”, не са се самозаблуждавали, че превъзхождат публиката си.
Но вероятно според някои хора това е “неизкуство”. А кое тогава е изкуство? Боси, обгърнати в бял пушек актьори да блуждаят в полумрачна сцена с бледи, измъчени лица и отчаяно да вият като курталански вълци към тавана? И в залата да има четирима зрители, от които трима роднини на режисьора. А той да обяснява по медиите, че публиката не го интересува, защото правел “изкуство заради самото изкуство”. Не е ли твърде позорно това? Не бих платил 15 лева за билет, за да гледам два часа гърчове и припадъци.
Преди няколко години бях на фестивала в Единбург. И видях как театрални звезди с десетки роли и награди, не се свенят да играят скечове на улицата и да събират хонорара си в шапка, сложена на тротоара.
Найджъл Кенеди не се срамува да свири с циганите в кръчмата.
Само тук, в България, заради балканските си комплекси делим на “високо изкуство” и “презряно изкуство”. Така наречените “арт среди” страдат от неизлечима парвенющина. Но дори и най-шарената папийонка да сложат, тя няма как да скрие цървулите им.
Какво лошо има в това лица, познати от телевизионния екран, да привличат публика в театъра? Заради тях в салона влизат зрители, които никога досега не са стъпвали в театрална зала. Това лошо ли е? Или трябва да ги изгоним и да сложим пред театрите надписи, че на спектаклите се допускат само научни светила от БАН?

SHPAIdURmeN
08-12-2014, 20:00
^

O, да. Много добър коментар отстрана на Иво Сиромахов.

102
08-12-2014, 22:14
:)

айде айде тва е шото оня балък орлин горанов участва в негова постановка

paradosou
08-12-2014, 22:21
изобщо не съм запозната :D

102
08-12-2014, 22:28
ма да постваме интервюта моем

paradosou
08-13-2014, 08:41
моем, моем
богове сме макло ние

feel_me19
08-13-2014, 08:47
Аз пък не съм съгласна с Иво Сиромахов. Театрална чалга има, и дори самият той я прави. Явно според Сиромахов "гърчове и припадъци" е изразът за сериозен театър. Ще ме прощава, но не е така. И тези "телевизионни звезди от ентъртеймънта" се наричат мечки. Режисьорите ги използват, за да съберат повече публика за представлението си. Без значение дали то има смисъл или не. И хората съответно се лъжат: "Ей, гледай! Асен Блатечки играе. Значи ще бъде страхотно представление." Та това е цялата работа. Аз съм против такива спектакли и съответно не ги посещавам. Друг е въпросът, че масовата публика ги обожава. ;)

paradosou
08-14-2014, 11:31
"Сериозен театър" като чуя веднага правя асоциация с всички, които обясняват колко е важно да се чете "сериозна литература" 8-). Последното, което искам, е да се заяждам, обаче Сиромахов е прав за парвенющината. Кой определя кое представление има смисъл? Съгласна, някои са много изпипани и не им липсва дълбочина, разколебават ти схващания... Други са преди всичко за забавление, да разтовариш с тях. Свят широк, хора всякакви, както казва клишето. Всъщност аз не виждам причина, която би спряла един човек да посещава и двата типа постановки; тук се намесва настроението. Хората, които не са част от масовото, се открояват по естествен начин, дори от време на време да се сливат с тълпата. Изпитването едва ли не на чувство за превъзходство не е особено адекватно; мое мнение.
Казаното досега ми напомня за вечния спор в изкуството - дали то трябва да стига до максимално много хора, да е достъпно и "просто/изчистено", или да привлича само малки групи с определен вкус xD.

feel_me19
08-14-2014, 12:01
"Сериозен театър" като чуя веднага правя асоциация с всички, които обясняват колко е важно да се чете "сериозна литература" 8-). Последното, което искам, е да се заяждам, обаче Сиромахов е прав за парвенющината. Кой определя кое представление има смисъл? Съгласна, някои са много изпипани и не им липсва дълбочина, разколебават ти схващания... Други са преди всичко за забавление, да разтовариш с тях. Свят широк, хора всякакви, както казва клишето. Всъщност аз не виждам причина, която би спряла един човек да посещава и двата типа постановки; тук се намесва настроението. Хората, които не са част от масовото, се открояват по естествен начин, дори от време на време да се сливат с тълпата. Изпитването едва ли не на чувство за превъзходство не е особено адекватно; мое мнение.
Казаното досега ми напомня за вечния спор в изкуството - дали то трябва да стига до максимално много хора, да е достъпно и "просто/изчистено", или да привлича само малки групи с определен вкус xD.

А защо да не е важно да се чете сериозна литература? Да не би да поумнееш малко ли? :)
На въпроса кой определя дали представлението има смисъл - зрителите. Хората, които ходят на театър са два типа - масова публика, чиято единствена цел, когато отиде на театър, е да се посмее на глупавите шеги на някой "голям актьор" от малкия екран и да види една постановка, която знае наизуст (пак от малкия екран). Като цяло тази публика не очаква смисъл/поука от целия този "театър". А както казваш ти - отива да се разтовари.
Другият тип публика може да се каже, че разбира(или пък се интересува) малко повече от театър. За тази публика не е важно дали играе някой известен артист, а дали целият труд на режисьора и целият екип има смисъл. И тук не става въпрос за историята, а за посланието. Не изключвам, че тези хора оценяват и декора, музиката, костюмите - тези неща играят много важна роля за самото представление. Та, искам да кажа, че този тип публика оценява цялостно пиесата, а не единствено дали е било смешно или тъжно. Има разлика, а?
Да, настроението играе важна роля какво представление ще избереш да гледаш. На мен не винаги ми се гледат драми или пък винаги само комедии. За мен българският театър много наподобява американските филми или т.нар "бози". За щастие, понякога сред тях се открояват наистина добри и стойностни неща. Същото е и в театъра. За това казваме, че напоследък българският театър се е превърнал в "чалга". А чалгата се харесва на 99% от хората - затова тя се прави често и по много. И в един момент масовият зрител не му прави особено впечатление, защото е заобиколен от това. Свиква се.
Много ми е смешно, че смяташ хората, които умеят да ценят театъра, за такива, които изпитват чувство на превъзходство. Това е абсурдно. Може и да има такива. Аз поне не съм от тях. Просто се опитвам да насочвам хората към по-истински и стойностни неща. Това, че някой предпочита по-лесно смилаемото, за което мозъка не мисли много, си е лично негов проблем. :)

paradosou
08-14-2014, 12:29
А защо да не е важно да се чете сериозна литература? Да не би да поумнееш малко ли? :)
Хубаво е да си посягал към различни стилове ;). Общо-взето нещата са комплексни. Обикновено взимаш книга, която не се чете за 2-3 дена, от някаква потребност (май силно казано); защото искаш нещо провокиращо и си любопитен какво ще ти предложи авторът. 'Поумнял' си преди да я вземеш именно заради желанието. Евентуално 'поумняваш' и докато прекарваш време с нея. Първото изречение на предишния ми пост не е написано ей така, от нищото. Заговаряли са ме уж неангажиращо и като разберат, че не съм в час с по-голямата част от руската класика, са ме отписвали :lol: :lol: :lol:.

Много ми е смешно, че смяташ хората, които умеят да ценят театъра, за такива, които изпитват чувство на превъзходство. Това е абсурдно. Може и да има такива. Аз поне не съм от тях. Просто се опитвам да насочвам хората към по-истински и стойностни неща. Това, че някой предпочита по-лесно смилаемото, за което мозъка не мисли много, си е лично негов проблем. :)
А дали пък на хората, които ценят театъра, няма да им харесва, че зрителите в залата са много различни?
Последните ти изречения сриват тезата, че в теб липсва усещане за превъзходство. Ако беше вярно, нямаше да има причина да говориш за насочване към по-истински неща. Ти така буквално заявяваш, че вкусът ти е по-развит.

feel_me19
08-14-2014, 14:07
Предлагам ти следващият сезон да изгледаш постановките в "Сълза и Смях" и Сатирата. Представленията там чудесно ще се впишат в представите ти относно театъра. ;)

shakira96
08-14-2014, 14:10
А защо да не е важно да се чете сериозна литература? Да не би да поумнееш малко ли? :)
На въпроса кой определя дали представлението има смисъл - зрителите. Хората, които ходят на театър са два типа - масова публика, чиято единствена цел, когато отиде на театър, е да се посмее на глупавите шеги на някой "голям актьор" от малкия екран и да види една постановка, която знае наизуст (пак от малкия екран). Като цяло тази публика не очаква смисъл/поука от целия този "театър". А както казваш ти - отива да се разтовари.
Другият тип публика може да се каже, че разбира(или пък се интересува) малко повече от театър. За тази публика не е важно дали играе някой известен артист, а дали целият труд на режисьора и целият екип има смисъл. И тук не става въпрос за историята, а за посланието. Не изключвам, че тези хора оценяват и декора, музиката, костюмите - тези неща играят много важна роля за самото представление. Та, искам да кажа, че този тип публика оценява цялостно пиесата, а не единствено дали е било смешно или тъжно. Има разлика, а?
Да, настроението играе важна роля какво представление ще избереш да гледаш. На мен не винаги ми се гледат драми или пък винаги само комедии. За мен българският театър много наподобява американските филми или т.нар "бози". За щастие, понякога сред тях се открояват наистина добри и стойностни неща. Същото е и в театъра. За това казваме, че напоследък българският театър се е превърнал в "чалга". А чалгата се харесва на 99% от хората - затова тя се прави често и по много. И в един момент масовият зрител не му прави особено впечатление, защото е заобиколен от това. Свиква се.
Много ми е смешно, че смяташ хората, които умеят да ценят театъра, за такива, които изпитват чувство на превъзходство. Това е абсурдно. Може и да има такива. Аз поне не съм от тях. Просто се опитвам да насочвам хората към по-истински и стойностни неща. Това, че някой предпочита по-лесно смилаемото, за което мозъка не мисли много, си е лично негов проблем. :)

Радвам се, че в този форум има поне един човек, разбиращ от театър. Евала!

paradosou
08-14-2014, 15:13
:lol:
SABODETE SE BALGARI!!!!!!!!!!!!
не се Здържах

102
08-14-2014, 15:16
балгариа нат сичко гме4 педал сополи

paradosou
08-14-2014, 15:49
балгариа нат сичко гме4 педал сополи
Това да се изпише със златни букви на видно място.
Честно, в началото всичко беше нормално, обаче после прочетох изключително снобарски изказвания. Рядко се дразня, ама тук сте талантливи 8-).
Стойностни неща... Страшни стойности... Стойността за paradosou e даже когато си свръх образован, имаш позиция, изказ, не ти липсва стил и пр., да не гледаш отвисоко на "простолюдието" - това е най-мощният интелект. В крайна сметка, въпреки че индивидуалните старания на който и да е да расте заслужават респект и съвсем не са за подценяване, не трябва да се забравя, че адски голямо влияние има средата.
Толкова от мен; тая тема не е за 'философски размисли'.

102
08-14-2014, 15:51
правиш се на интелигентна и над нещата ли
щото не ти се получи =(

Blab
08-16-2014, 14:16
дори няма да коментирам общите приказки на Сиромахов. неговите текстове са достатъчно красноречиви.
театърът има различен произход и преминава през различни форми в различните (исторически) периоди. площаден е театърът в древна Гърция, по време на Дионисиевите празници, площаден е commedia dell'arte, площаден е Карагьоз..., но всъщност какво значи площаден? театър на открито (свободен за всякаква публика), правен за хората/публиката, с некомерсиална цел? или това, което театралните специалисти наричат площаден театър, а именно - различни форми на игра - жонглиране, шаржове, геги, клоунади, кукли, пасторали, миракли, интеракции и т.н., и т.н., които в същността си са свързани с всекидневието (на съответното място, на което се играят) на хората, с религията/митологиите/дадени, специално изградени персонажи(типажи), и прочее; и по подразбиране са мобилни, лесно могат да бъдат придвижвани от място на място и да обикалят градове и държави. такъв театър съществува и днес (всъщност с такива пърформанси/хепънинги/шоу програми/представления се пълнят програмите на множеството фестивали, просто защото са лесно преносими - т.е. евтини), но той е останал там, в миналото.

не считам за нужно да ви превеждам през историята на театъра, който се интересува, може да седне и да попрочете.

колкото до въпроса с публиките - у нас твърде малко (почти никой, поне никой от театрите) се работи с публики, а това е нещо особено важно, когато искаш да се занимаваш с театър и програмирането му. ето, аз например искам да работя с младежки публики и имам ясна представа какво и как да направя, за да създам младежки театър в България, такъв какъвто съществува с традиции навън, че и по-... няма да кажа добър, но ще кажа устойчив и разнообразен. и не, не говоря за образователен, дидактически театър, нито за театър форум, нито за класически театър по текстове от учебната програма (каквото явно е разбирането за младежки театър у нас), а за театър с достатъчно интерактивни формИ, които да при/въвличат интереса на тийнейджърите, като същевременно с това го превеждат от едно място до друго. но няма какво да се обяснявам тук, у нас под театър още се разбира сцена кутия, стационарна публика (наскоро някой от разпоредителите в Народен определи като интересно качването на зрителските седалки на сцената...), постановка върху текст. От 20.век насам театърът отдавна не е текст (забравяме за Комеди Франсез, французите са си неадекватни), а нещо много повече. Дори, в определени моменти, е по-могъщо изкуство и от киното - тъй като е живо и интеракцията с публиката (защото не мога и не искам да му казвам зрител) е пряка. затова и в 3+д киното ти клатят седалката и те плискат вода... и се чудят какво да измислят, за да е по-...истинско.

съжалявам, че у нас рядко (на Варненско лято, понякога) могат да се гледат добри световни продукции и то от по-лошите/обраните, че не стигат паричките. съжалявам, че и масово населението ни е тъпо и не чувства нужда от досег с изкуство, което се/го развива, в това число и константните директори на театри, заседналите в министерството специалисти, че дори и професорите в НАТФИЗ, най-вече те.

съжалявам и, че нямам връзките (и не ми липсва морал), които се изискват, за да мога да си позволя да се занимавам с театър у нас. и да се върнем на Сиромахов, който е от другата страна на барикадата, с народна поговорка, която спокойно може да му бъде авторска - който плаща, той поръчва музиката. жалко, но е истина.

//театърът по време на Шекспир е възприеман като масово средство за забавление, като бардак, като кръчма - за простолюдието, като шут и пътуващи, канени в двореца авторски трупи - за властимащите. тогава поезията е считана за високото изкуство и там са се съредновавали по качество поетите/авторите. драмите се пишат за пари и по поръчка, в срок, за дадените в трупата актьори и дори не се публикуват, та да, разбирате;

//Галакси, направила съм ти Уърд файл и е някъде из компютъра ми, ще ти го пратя, като го изровя, има време до септември:Д

galaxy29
08-16-2014, 15:06
//Галакси, направила съм ти Уърд файл и е някъде из компютъра ми, ще ти го пратя, като го изровя, има време до септември:Д
супер :д

psychopath
09-06-2014, 19:51
Радвам се, че в този форум има поне един човек, разбиращ от театър. Евала!

Ако това е човекът, който разбира от театър, предлагам да се закрият всички театри.
Несериозно е, госпожица изгледала десетина постановки, даваща агрументи от типа "99% чалга"...

Всеки има право на мнение, само мога да кажа, че всяка една изгледана постановка, била тя и слаба, според вашите разбирания, най-малкото ще ви даде възможността да я давате като "анти-пример" (само, че с подходящи аргументи, както направи Blab, дори и да не съм напълно съгласен с нея), като непосредствено придобит опит, в случая мнение. Следователно с всяка следваща постановка сте с една идея по-вещи по отношение на културата, независимо дали сте театрален критик, или Киро от Люлин, който бачка като монтьор и е отишъл на театър, за да не го помисли гаджето му за тъпо парче.
Надявам се да сте ми схванали идеята. : )

Пак ще се включа, че трябва да излизам.

galaxy29
09-06-2014, 19:59
блабче, септември дойде :д

Blab
09-06-2014, 20:08
знам, знам;
започвай да ухажваш Психопата, да ни пусне да гледаме премиерата, че след фабулния преразказ на Пирозова, интересът ми се поизпари:Д

пък аз чакам Антигона, да видим какво е направил Добчев, след цялото шум(ол)ене.
и, разбира се, благоевградския нюйоркски Хамлет, който ще да е Събитието:Д

//Вито, сериозна съм;

psychopath
09-06-2014, 20:30
Имаш ЛС

feel_me19
09-06-2014, 21:53
Ако това е човекът, който разбира от театър, предлагам да се закрият всички театри.
Несериозно е, госпожица изгледала десетина постановки, даваща агрументи от типа "99% чалга"...


Благодаря ти, че ми каза колко постановки съм изгледал. :) На мен ми е интересно ти колко си изгледал. Предполагам не повече от мен (10). :)

Blab
09-06-2014, 22:27
Благодаря ти, че ми каза колко постановки съм изгледала. :) На мен ми е интересно ти колко си изгледала. Предполагам не повече от мен (10). :)
ти пък на какво се засегна?
коментарът ти в темата беше единственият адекватен на действителността ни;
откъде е интересът ти към театъра? //не бих допуснала актриса с този аватар))

едит: всъщност, случват се някакви размествания и, кой знае, Здравко Митков може да събуди Сатирата от дълбокия й сън (през последните сезони театърът функционираше като приемна сцена за всички мечи конфигурации... от Камен Донев, с когото се издържаха, до ансамбъла Бахаров-Вергов-Карамазов), а театър София вадят цели 2 големи премиери още в началото. виж, Младежки потъва бавно, но славно в кабарето, 199, въпреки претенциите, преобладаващо държат водеща позиция, Възраждане за мен не е театър, а Сълзата изобщо не я коментираме. Общо взето, очаквам раздвижване в т-р София и Сатирата през този сезон. Армията, откакто гледам театър, винаги е на ръба, но е факт, че не са вадили заглавие от... не мога да помня дотолкова. От Чайка на Азарян, примерно.


Имаш ЛС
:))

Naive
09-06-2014, 22:54
O, колко ме окуражи това, че очакваш раздвижване в т-р София. Аз като цяло избягвах да го посещавам, но за рождения ден ми подариха карта с отстъпка за театър и познай за кой точно театър става дума. :Д

Иначе и аз го искам този файл за галаксито, защото съм обещала на мама да я водя на театър, пък тя е една... нищо не харесва. :Д

feel_me19
09-07-2014, 10:26
ти пък на какво се засегна?
коментарът ти в темата беше единственият адекватен на действителността ни;
откъде е интересът ти към театъра? //не бих допуснала актриса с този аватар))

едит: всъщност, случват се някакви размествания и, кой знае, Здравко Митков може да събуди Сатирата от дълбокия й сън (през последните сезони театърът функционираше като приемна сцена за всички мечи конфигурации... от Камен Донев, с когото се издържаха, до ансамбъла Бахаров-Вергов-Карамазов), а театър София вадят цели 2 големи премиери още в началото. виж, Младежки потъва бавно, но славно в кабарето, 199, въпреки претенциите, преобладаващо държат водеща позиция, Възраждане за мен не е театър, а Сълзата изобщо не я коментираме. Общо взето, очаквам раздвижване в т-р София и Сатирата през този сезон. Армията, откакто гледам театър, винаги е на ръба, но е факт, че не са вадили заглавие от... не мога да помня дотолкова. От Чайка на Азарян, примерно.


:))

Не съм се засегнала. Дадох мнение, което се различава от всички останали, но, разбира се, много хора се опитват да доказват, че това не е така. На мнение съм, че когато човек не е "в час" с нещо, е по-добре да си замълчи. Не искам да обиждам никого. Радвам се, че тук има хора, които ходят на театър. Това е страхотно.
Да, не съм актриса. Интересът ми се зароди от ранните ученически години и продължава до днес. :)

Blab
09-07-2014, 10:46
Хах, потайност, името ти е жена;Д

galaxy29
09-13-2014, 21:05
знам, знам;
започвай да ухажваш Психопата, да ни пусне да гледаме премиерата, че след фабулния преразказ на Пирозова, интересът ми се поизпари:Д
хахах няма нужда и аз си имам вътрешни хора :д

feel_me19
09-14-2014, 17:02
"Жана" в Народния - препоръчвам!

Blab
09-14-2014, 17:14
хахах няма нужда и аз си имам вътрешни хора :д
е т'ва е;
само аз си нямам хора((


"Жана" в Народния - препоръчвам!
разкажи?
в контекста на това (http://gerganapirozova.blogspot.com/2014/09/blog-post.html), ако решиш;
//аз пари няма(м) да дам към този момент

иначе:
*Филоктет по Мюлер изкараха в Сфумато и бих го проверила (дори само заради част от състава<3)
*пасувах магазинерския проект на Марий Росен, но може би през октомври, след като събера мнения
дам...

feel_me19
09-15-2014, 11:43
разкажи?
в контекста на това (http://gerganapirozova.blogspot.com/2014/09/blog-post.html), ако решиш;
//аз пари няма(м) да дам към този момент

Страхотен театрален блог. Жалко само, че не мога да пиша като нея. :(
По мое мнение постановката е много стилна и стегната. Актьорите - чудесни. Разбира се, всички овации бяха за Светлана Янчева (заслужено!). Много бих се учудила, ако не я номинират за Икар/Аскеер.
Сценографията - много, много ми хареса! Музика - дело на геният Калин Николов (мисля, че това е достатъчно)!
Въобще всичко беше изпипано до най-малкият детайл. Този път Явор Гърдев е решил да даде шанс на публиката да разбере пиесата, а не да включва някакви безсмислени неща, които ги разбира единствено той (мое мнение). Хареса ми много. Може би пак бих отишла да я гледам. :)

Blab
09-15-2014, 11:50
всъщност, това, което ме интересува(ше) е, какъв е режисьорският прочит на пиесата, ако въобще има такъв?
вече наясно с фабулното разгръщане, какво ще ми даде постановката на Гърдев, освен музиката на Калин, който слабо няма, факт. а и сценографията не е на Фичо, това е ново...

пп: какво мислиш за Хамлет?

// https://www.youtube.com/watch?v=Kgu2D4sH_Lg - Калин<3

feel_me19
09-15-2014, 14:11
всъщност, това, което ме интересува(ше) е, какъв е режисьорският прочит на пиесата, ако въобще има такъв?
вече наясно с фабулното разгръщане, какво ще ми даде постановката на Гърдев, освен музиката на Калин, който слабо няма, факт. а и сценографията не е на Фичо, това е ново...

пп: какво мислиш за Хамлет?

// https://www.youtube.com/watch?v=Kgu2D4sH_Lg - Калин<3

Няма как да ти отговоря какъв е режисьорският прочит, защото сама аз не съм чела пиесата. Със сигурност има такъв, няма как иначе. Всеки режисьор си има различни идеи как да представи на публиката една текст. :)
Да, сценографията и костюмите са Татяна Димова, която се е справила повече от страхотно. Надявам се тепърва да има повече поле за изява.
Не знам какво да ти кажа за Хамлет... Гледах го малко след премиерното представление и тогава не ми хареса. Единствено Лео и музиката ми допаднаха. Цялата тази модернизация на пиесата не ми хареса. Може би, ако я гледам сега, ще си променя мнението, но нямам време. Единствените представления на Явор Гърдев, които харесвам, са Нощна пеперуда, Козата или коя е Силвия (това го харесах на второто ми ходене) и Жана. Странен режисьор, понякога краен във всичко, което не винаги е хубаво. Но с Жана прави добро завръщане, след година отсъствие от сцената на Народен. :)

Blab
09-22-2014, 23:58
Няма как да ти отговоря какъв е режисьорският прочит, защото сама аз не съм чела пиесата. Със сигурност има такъв, няма как иначе. Всеки режисьор си има различни идеи как да представи на публиката една текст. :) .
е, използвай синопсиса, който е разписала Пирозова, диалога си го чула, какво повече ти трябва? излишно подробни ремарки и уона-би-режисьорски бележки? остават ли персонажите на ниво типаж? а актьорите - какъв арсенал от изразни средства използват при изграждането на ролите си, в сравнение с досегашния си опит, какъв път извървяват? какъв е основният конфликт, върху който е построено сценичното действие? това по-скоро литературна постановка, която представя нов текст ли е, или актьорски спектакъл на Светлана Янчева, Владо Пенев и т.н.? Кои са основните режисьорски решения? Каква е въобще цялостната концепция на спектакъла?(ако има такава) надхвърля ли текста, който дори не бих се хабила да чета, след като прочетох за графоманските прояви на младата у преждевременнозабегнала към мелодрамата девойка...
Та, да, интересно ми (беш)е да чуя обективно мнение на млад човек, защото досега събрах единствено обосновано негативни мнения за тази постановка (а Гърдев не е и любимият ми режисьор), та ми беше интересно какво ти е било интересно (тавтологията е умишлена;Д, спирам, да)

и, всъщност, естествено че може да има постановка без ключ, това различава постановчика от режисьора;
//ражда понятия като мъртъв театър и т.н.

Blab
09-23-2014, 00:02
ПП: ужасно страдам, че никой още не е видял, че Ромео е гей...
Надявам се някой ден да го покажа на света, имам гениален действен анализ на пиесата.
//а някои хора още твърдят, че при шекспир имало любов.не е лесно;Д

Blab
10-02-2014, 13:58
'айде, препоръчвам (макар и предварително и малко наслуки) новия спектакъл на Гергана Димитрова и Здрава Каменова.
имат само 5 обявени представления, така че побързайте да си резервирате билети (за учащи - 6 лв.) в ТР Сфумато;
//комбинацията между мелодраматичната и мечтателна романтичност на Здрава с научния подход и хумора на Гергана просто работи)

ПЕПЕЛЯШКИ ООД
Театрален наръчник за (разочаровани) принцеси на три езика

ето откъс/трейлър:

http://www.youtube.com/watch?v=uT2Vt7y0Gf0
http://36monkeys.blogspot.com/2014/09/cinderellas-ltd-cinderellas-gmbh.html

//дори опитът да се окаже не толкова сполучлив, колкото Праехидно, с(т)имулирането на независим театър е важно за развитието на театъра (ни) изобщо, така че - дерзайте;

Blab
10-06-2014, 14:40
^потвърждавам, спектакълът е доста приятен!))
//оставащите представления са н 7, 8 и 9.10.
.................................................. ..................

видях, че в NT Live са пуснали "Трамвай желание" с агент Скъли като Бланш, което ще пропусна, но можете да проверите и да докладвате за останалите; (датите са 15-и и 22-ри; за неинформираните - Cinema City, Mall of Sofia)
.................................................. ..................
и по-важното - Метрополитън Опера в София. ще умра! //ще пропусна Макбет, а нататък, който реши да се води, нека се сеща за мен, обещавам да слушам:Д

http://cinemacity.bg/media/iti_cz/content/bg/met_opera_bg_for%20site%20banner.jpg

galaxy29
10-06-2014, 20:54
АХ
колко прекрасни събития предстоят

galaxy29
10-15-2014, 20:15
ето и трейлър към метрополитън:

http://youtu.be/u00Hf-I2RWg

simonavalery
10-31-2014, 13:03
Здравейте, хора! Страхотна тема и много се радвам, че се развива толкова добре.
Аз ще се включа с нещо чисто ново и това е театрална школа. Ако има хора от вас, които искат да се занимават с актьорско майсторство може да разгледат събитието във фейсбуук. Ще се радвам да се видим там. :)

https://www.facebook.com/events/1001478513212231/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Blab
11-01-2014, 11:06
^симпатичен театровед съм, с опит в работата в подобна школа, с деца от всички възрастови групи и непресторен интерес и педагогически подход.
търсите ли си мениджър?))

Naive
11-01-2014, 11:28
теди, това изглежда отчаяно :Д

Blab
11-01-2014, 11:31
такова е;)

Blab
11-12-2014, 12:49
http://citz.co.uk/whatson/info/slope/

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/l/t1.0-9/s720x720/10685390_724566430945678_4816544462864624817_n.jpg ?oh=cbe07664f273658378fc01b58712c4f8&oe=551FF3EF
.................................................. .................................................. ...............................................
Untitled Projects, in partnership with KILTR, Citizens Theatre & Traverse Theatre present a new version of:

SLOPE

by Pamela Carter, Directed by Stewart Laing

Cast: Owen Whitelaw, Jessica Hardwick and James Edwyn

Live-stream online @ KILTR: 12-22 Nov / 26-29 Nov 2014
.................................................. .................................................. ..............................................

БЕЗПЛАТНА ОНЛАЙН ПРОЖЕКЦИЯ от 21:30 ч. днес
любовната история на Рембо, Верлен и съпругата му

ЛИНК: https://www.kiltr.com/KILTR/1781066320 (изисква регистрация в сайта)
.................................................. .................................................. ..............................................

//иначе, ако не сте гледали Лео като Рембо - гледайте (http://en.wikipedia.org/wiki/Total_Eclipse_(film))

galaxy29
11-12-2014, 13:07
блаб, забравяш ме ;/

Blab
11-12-2014, 14:16
ето, гледай това:Д

иначе, днес има Нордост в Младежки.
за атентата в театъра на Дубровка от преди 12 години (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D 0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D0%B0%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D 0%B0_%D0%94%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0 %B0)
според мен един от най-добрите (без да са ръсени ужасно много пари, всъщност - с почти празна сцена) български спектакли от последните няколко години. емоционално наситен, базиран на документални материали, текст, прекрасна актьорска игра и чиста режисура.
//на едно от представленията попаднах на ученическа група. не съм виждала по-тиха, съсредоточена и всмукана детска публика в театър.
..................................

иначе, МЕТ прожекциите са доста добре направени, мисля да изгледам (почти) всичките.
на 15 и 19-и има прожекция на NT Live на Skylight от Дейвид Хеър (Часовете) със звезден каст, та няма да го пропусна.
на 15. има и поредна нощ на театрите, от която програма не видях нищо впечатляващо, и така.

Blab
11-12-2014, 20:28
http://citz.co.uk/whatson/info/slope/

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/l/t1.0-9/s720x720/10685390_724566430945678_4816544462864624817_n.jpg ?oh=cbe07664f273658378fc01b58712c4f8&oe=551FF3EF


представлението беше много добро, който е пропуснал, може да се яде от яд:Д
//много добре снимано, с една страхотна игра и любопитни драматургични/режисьорски хрумки (особено любовните и постлюбовните сцени). само публиката беше прецакана с това разположение в рамката на сцената, но... шанс:Д

това е една от любимите ми поетични любовни хомо истории.
репликата на Матилде (съпругата на Верлен) - "Не разбирам как човек като теб може да пише поезия" се яви като смислов и емоционален връх в тази постановка. просто <3

anonymous708973
11-14-2014, 12:54
Блааааб, изчисти си кутийката!

psychopath
12-02-2014, 04:15
Контрабасът, г-н Ибрахим, Обир, Нощна пеперуда, Аз плащам, Да се провреш под дъгата, Две, Рицар на светия дух, Бащата

Тези препоръчвам в Народния

Kitty Bloom
12-02-2014, 07:09
Аз гледах последно в неделя "Когато котката я няма" за втори път! Уникална постановка, няма момент, в който да не се смея. От всички комедии, които съм гледала досега, тази определено ми е сред любимите! Режисьорът е любимият ми Асен Блатечки (който вече ме познава от толкова снимки и разговори пред гримьорната! :D), той играе и главната роля. Участват и Калин Врачански, Силвия Лулчева и Елена Петрова. Не съм информирана как го играят по градовете, но ако искате да се посмеете от сърце, не пропускайте това представление! :)

feel_me19
12-02-2014, 20:02
"Солунските съзаклятници" - не!

Blab
12-15-2014, 17:20
в неделя гледах "Момо" по Енде в Младежки с децата и мисля, че е доста(тъчно) симпатичен спектакъл*,
за разлика от старозагорския "Страх" на същия екип, който ми се видя дооооста слабичък, за цялото шумене и високите (ми) очаквания.

*естествено, имам своите забележки, но те са генерално към режисьорската работа на Веселка Кунчева, която ми идва разпиляно фрагментарна (сякаш неспособна на изграждане на цялостна форма) и с едни излишни дължини и сцени (а в дадения спектакъл има доста не-детски такива, които отвличат вниманието на децата и сриват удоволствието от гледането и на двете публики), но в "Момо" се преживява. Песничките са много сУадки!))

bijou
01-01-2015, 15:16
Йерма.

Blab
01-22-2015, 13:07
^?


https://www.youtube.com/watch?v=DYqX6VF__j4

Джеймс Франко, Крис О'Дауд и Лейтън Мийстър в "За мишките и хората"
В Синема Сити на 25.02, 11.03, 18.03

http://i.imgur.com/riTyhRl.jpg

Blab
01-22-2015, 13:11
за по-изкушените и това:

https://www.youtube.com/watch?v=f17CPbP7vcA

John на dv8
на 11.02 и 18.02
//прожекцията на 18-и е по-удобна, защото ще е на запис, т.е. отпада часовата разлика

Naive
01-22-2015, 13:12
Ще гледаме "Столетие" в събота. Отзиви? :Д
Беше спонтанно решение и единственото, което ни устройваше като ден и час, имащо няколко останали свободни билета. :Д

Blab
01-22-2015, 13:22
'ми, аз не гледам такъв тип театър. //като цяло, Сатирата, Сълза и смях/Открита сцена, Възраждане, преобладаващото в т-р София, че и 199 ги избягвам.
после мини да кажеш какво, как и защо;Д

Blab
01-29-2015, 13:29
Маргарита Младенова ще си докарва спектакъла по есетата на Г.Г. на 15.02.
Нещата, които направи досега в този театър, носят една приятна за мен свежест и простота.
Работата й по пиесата на Г.Г. през 2009-а не беше нищо особено и нищо повече от представяне на текст. И от това очаквам нещо такова. Но понеже ми липсва мотивация да му чета книжката, при все, че познавам всичко друго, което е (пре)написал, мисля, че спектакълът ще се погрижи поне за това. Ако не друго, то събитието ще е мн арт, препълнено с (не)приятни хора и напъните им:Д

http://programata.bg/?p=39&l=1&c=1&id=85499

Blab
02-05-2015, 16:04
^?


https://www.youtube.com/watch?v=DYqX6VF__j4

Джеймс Франко, Крис О'Дауд и Лейтън Мийстър в "За мишките и хората"
В Синема Сити на 25.02, 11.03, 18.03

http://i.imgur.com/riTyhRl.jpg

днес пуснаха резервацията на билети;
http://cinemacity.bg/

Jaune
02-05-2015, 18:49
а3333333333333333

Blab
02-22-2015, 10:23
^днес трябва да си вземем билетите!

иначе, аз гледах някакви неща последните седмици, но толкова не ми се споделя, че ще синтезирам минималистично:
*Антигона на Добчев - НЕ!!! Мъртъв театър е това.

*Това на Младенова по ГГ прилича на учебни етюди, не на резултат от ателие. Ако не сте чели ГГ и не знаете текстовете му наизуст - може да отидете да ги чуете. Най-хубавите са подбрани)) //написала съм малка рецензийка и може да ви я постна тия дни; но си е рецитал, да знаете;

*Пиеса за умиране на Ани Васева - култ! просто култ! да! да.

Naive
02-22-2015, 10:49
^Запазих билети за 26ти март за "Пиеса за умиране".
Иначе гледах "В полите на Витоша". То к'во да коментирам...

SHPAIdURmeN
02-22-2015, 10:58
Блазе ви, в моя задръстен град, ще има театър в годината 2 пъти :D /при късмет 3/.

102
02-22-2015, 10:59
такъв с фургони на селския сбор ? ;д

SHPAIdURmeN
02-22-2015, 11:03
такъв с фургони на селския сбор ? ;д
Ти можеш ли да си представиш, та това е доста добра идея, малко олд скуул/тип средновековието/ :D

Но като цяло не мога да ги разбера, нямат пари да си поддържат градския театър, но когато поканят някого да направи представление, залата е пълна отгоре до долу, а това си е чист доход, въпреки това тия се издържат от баловете и представленията на училищата.

Blab
02-22-2015, 11:14
^Запазих билети за 26ти март за "Пиеса за умиране".
Иначе гледах "В полите на Витоша". То к'во да коментирам...
о, чудесно!)))
изключването на рациото, което постига Ани Васева, обостря сетивата и действа освобождаващо, да не кажа катарзисно. (днес съм бедна на думи, но ми кажи после как ти е повлиял спектакълът)

за някои неща трябва да задраскаме вербалното, колкото и да не ми харесва това:Д


едит:
за културни мениджмънт и политики ще си говорим друг път, че сега ще се разпаля, а не бива:Д

galaxy29
02-22-2015, 12:06
и в мойто село рядко има театър ;/
сетих се, че като малки с разни деца правехме безплатни представления на улицата на хората от близките улици :д

SHPAIdURmeN
02-22-2015, 21:05
и в мойто село рядко има театър ;/
сетих се, че като малки с разни деца правехме безплатни представления на улицата на хората от близките улици :д
Мхм, ние пред блока ги правехме и канехме всички баби и дядовци :D

galaxy29
02-22-2015, 21:09
и имаше една мн готина игра 'филми', разделяте се на групички, намисляте си филм и играете някаква част от него и другите трябва да го познаят :д

heartshapedbox
02-22-2015, 21:17
Последно ходих да гледам 'Секс без захар'. Хареса ми, беше забавно и същевременно даващо повод за размисъл.

Blab
03-02-2015, 11:23
Джеймс Франко, Крис О'Дауд и Лейтън Мийстър в "За мишките и хората"
В Синема Сити на 25.02, 11.03, 18.03

http://i.imgur.com/riTyhRl.jpg

типичен американски театър, много неадекватно заснет с постоянен close-up, не го препоръчвам, макар че ми беше приятно да си преговоря текста.
Крис О'Дауд е !!!, но като цяло - не;

skate
03-02-2015, 11:35
http://burgteatre.com/bg/postanovki/view/178
ei na tva mi sa hodi stiga da iam lev togava

you against me
08-12-2015, 08:29
Последно бях на " Крадецът на праскови", постановката на някакъв разградски театър.

http://theatre.art.bg/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D1%86%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8_1 517_70_41

Нещо не успях да излезна от филма. В репликите на героите бяха включени всички техни вътрешни мисли, което беше малко прекалено.
По съвременен поглед към това произведение. Елисавета е една по " отракана" ( в момента мисля, че тази дума е най- подходяща). А Иво на чалга певец малко, Но...
След като изгледах пиесата нещо в мен се беше разтреперело. Значи въпреки някои недостатъци постановката си беше свършила работата, а именно да ме развълнува.

KaliP
08-22-2015, 13:20
Последно гледах ''На ръба'' в Народния.
Страхотна постановка е , препоръчвам ! Много истинско.

feel_me19
08-22-2015, 16:03
Последно гледах ''На ръба'' в Народния.
Страхотна постановка е , препоръчвам ! Много истинско.

И аз препоръчвам с две ръце! :)

Blab
09-26-2015, 13:22
И аз го видях "На ръба". Слабичко, разочароващо, колкото да има там...

Blab
10-05-2015, 14:08
препоръчвам продукцията на Трубадур на МЕТ.
кастът е просто вълшебен!<3

ето и цялата програма (https://metlivebg.files.wordpress.com/2015/09/metplakat.jpg) за сезона

you against me
03-09-2016, 20:22
Тази вечер гледах " Тайната на Джордж Вашигтон"". Действието се развива след смъртта му. Жена му е поканила любовницата му на гости. Пиесата представлява един емоционален диалог между двете жени. Историята има няколко различни развръзки и края наистина бе изненадващ. Представлението беше в камерната зала на по- малка сцена. Това ми създаде някакво усещане за уют и ми помогна да възприема по-добре историята.
За първи път ми се случва да срещна на такова събитие някой от класа ми. И по някаква случайност мястото ми почти беше до това момче. Като цяло беше една неловка ситуация. На вас случвало ли ви се е подобно нещо? Каква е била вашата реакция?

tornaodohost
05-29-2018, 13:38
Във връзка с :

* Разширяването на състава ни
* Реализацията на 2 театрални постановки
* Турне зад граница
* Участие в ученически театрален фестивал
* Снимки на късометражен филм

Търсим 2 момичета и едно момче на възраст между 16 и 18 години, както и 5 деца в началните класове. Достатъчно е да сте от София и да сте мотивирани да станете част от състава ни. За повече подробности ни пишете на brusowskischool@gmail.com

Можете да посетите и обновения ни сайт :

http://brusowskischool.weebly.com

Сиана Димитрова

sin777
05-31-2018, 11:39
https://youtu.be/xzn4iUIXcss

tinka55
10-21-2018, 12:36
Ходох на постановката Кучето. Хареса ми. Смислена е и бих я гледала за втори път.

Yana Yana
08-13-2019, 08:14
Препоръчвам две представления, които имах удоволствието да гледам през изминалия сезон и много, ама много ми харесаха и забавляваха. “ Приятно ми е Ива!„ с една непозната до този момент за мен актриса - Ива Тодорова ...ама чудесна направо! И „Театър, любов моя!„ с Лилия Маравиля, Касиел Ноа Ашер, Стефка Янорова и още една тяхна състудентка до колкото разбрах...Направо фурии на сцената, и много се смях, но накрая и си поплаках малко, както между другото стори и по - голямата част от публиката. И двата спектакъла са на Театър 199 :) Няма да съжалявате!