PDA

View Full Version : *ТЕАТЪР*



Страници : [1] 2 3

Blab
10-05-2007, 11:31
Преди време имаше 2-3 теми, посветени на театъра..., но вече са история, тъй че, като почитател на това изкуство, реших да сътворя една.
Идеята - всеки(заинтересован:)) да пуска информация за представления, които е гледал(снимки, актьорски състав, дати...впечатления)

пп:Принципно, моите теми никога не вървят, затова не си и помислям, че с тази ще се случи друго яче 8-[ и все пак....имам свободен час:))

-----------------------------------------------------Летене----------------------------------------------------
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/1191107417882933.jpg
Премиера: 28.09.2007
автор: Оля Мухина
режисьор: Десислава Шпатова
художник: Елена Иванова
музикална среда: Петър Дундаков

участват:
*Стела Стоянова
*Христина Караиванова
*Анастасия Лютова
*Симона Костова
*Стоян Младенов
*Антоний Аргиров
*Александър Димов
*Евгени Будинов

Представлението "ЛЕТЕНЕ" излиза на 28-ми септември 2007 година на сцената на Малък градски театър "Зад канала". Текстът на Оля Мухина е документален, създаден по техниката Verbatim, според която творческата група избира определена тема и започва да интервюира реални хора, с цел интервютата да послужат за изработване на текста за спектакъла. Според ортодоксалният Вербатим, по който е създаден този текст, автора няма право да добавя нито дума.

Един спектакъл, “забранен за възрастни” или може би точно за тях...
За всички, на които езикът на младите е неразбираем, тревожен, напрегнат.
На сцената - един съвременен офис, в който всичко е истинско - страховете, усещането за пустош, отчаяния хумор, летенето над нищото...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Снимки:
http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/63b/1191104076540829.jpg http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/639/1191104272300827.jpg
http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/63c/1191104118404006.jpg http://0704.netclime.net/4_2/000/000/04b/63a/1191104177432903.jpg
следващи дати: 13, 16 октомври
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Постановката казва за отрицателно време(доста е кратка) прекалено много неща...такива, над които продължаваш да мислиш...не само до края на вечерта, а и занапред.Трябва да се гледа, но само от млади хора(на премиерата бяхме заобиколени само от възрастни хора и атмосферата беше...странна(колкото и глупава да е думата)), според мен не е достъпна(за разбиране) от старите поколения.Пиесата ме хвана здраво за гушата и още не ме е пуснала...

Rock & Roll Queen
10-05-2007, 18:09
^Ех, колко много ми се иска да отида на тази постановка. :(

От скоро 'проходих' на театър - един месец някъде, и когато има постановка - ходя. Наскоро гледах 'Лоши момичета' и много ми хареса, даже в него играеше Искра Радева.
Жалко е, че в Добрич не се играят постановки често..поне не толкова, колкото в Варна, София.
А пък като отида на театър ме изпълва, а когато пиесата е добра - още повече. :-D

malka_sladuranka
10-05-2007, 18:33
Пиесите които много ми харесват и са ми направили голямо впеатление са "Много шум за нищо" по Шекспир и "Секс, наркотици и рок едн рол"..
Иначе сега имам голям мерак да отида на оперета. 8-[

sladka_niki
10-05-2007, 20:33
ooo az sym xodila na opera i be6e mn qko!!!! na men mi napravi vpe4atlenie kolko po-bogat e dekora i kostiumite sa mn po-pi6tni :wink:
ina4e ot teatralnite postanovki koito sym gledala nai mn me vpe4atlixa "Bylgari ot staro vreme" s neveroqtnata igra na Ruslan Myinov moga da vi kaja 4e be6e straxotno; sy6to taka i "Xy6ove" na Morfov samo pri misylta kolko stroxotno prejivqvane be6e da gledam postanovkata i me pobivat trypki (ot kef :P) drugata postanovka koqto moga i pak i pak da gledam e "DOn Juan" pak na Morfov

sladka_niki
10-05-2007, 20:38
ДОН ЖУАН
по Жан-Батист Молиер
Сценична версия и постановка
Александър Морфов
сценография
Александър Орлов, Александър Морфов
костюми Марина Райчинова
НАГРАДИ АСКЕЕР 2007
За най-добър спектакъл
"Дон Жуан" по Молиер, сценична версия и постановка
Александър Морфов
За режисура
Александър Морфов за "Дон Жуан" по Молиер
За поддържаща женска роля
Рени Врангова за Шарлот в спектакъла "Дон Жуан

Участват: Деян Донков, Захари Бахаров, Ана Пападопулу
Теодора Духовникова, Рени Врангова, Жорета Николова
Валентин Ганев, Валери Йорданов, Юлиан Вергов
Пламен Пеев, Руси Чанев, Филип Аврамов, Дарин Ангелов
Деян Ангелов, Слав Бистров, Лидия Инджова, Уляна Чан

http://www.nationaltheatre.bg/press/991ec9c321eba3f1529a55f137e5c8e51152793105.jpg

Boot
10-05-2007, 20:55
Ехх... този Деян Донков.
Едно от най-хубавите неща, които съм гледала беше "Даскал", моноспектакъл на Велко Кънев, просто велико. Даже като се замисля пак бих отишла да го гледам.

А иначе в понеделник съм на "Тестостерон" и евентуално ще изкажа впечатления.

Valar
10-05-2007, 21:01
Все не ми остава време! :roll:

Blab
10-05-2007, 21:15
йей :P темата ми върви:)))
"Хъшове" ми е най-най-най-най-нааааааай.... любимото представление(е, аз съм фенка на Морфовия театър)...утре след курса ще пусна инфо за него:))"Дон Жуан" - миии.....като цяло е добре, но имам някои забележчици.....Деян.....за него по-натам...знам само, че обича бейкролс с кетчуп :lol:

Boot
10-05-2007, 21:24
Пък аз за него знам, че е малко задник и много плейбой. :lol:

Blab
10-05-2007, 21:35
Пък аз за него знам, че е малко задник и много плейбой. :lol:
голямо дупе(поне на такъв дава вид), "леко" зависим от разни консумативи....и да, много плейбой :lol:

Blab
10-05-2007, 21:58
-------------------------------------Рибарски свади----------------------------------------
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/pict_1.jpg
по текст на: Карло Голдони
режисьор: проф. Стефан Данаилов
сценография: Елена Иванова, Анна Кирилова и студенти от НБУ

с участието на:
Иван Юруков, Деян Ангелов, Даниел Ангелов,
Евгени Будинов, Свежен Младенов, Цветомира Христова,
Жанет Иванова, Цвятко Ценов, Месуре Сюлейман,
Юлиян Иванов, Анастасия Панайотова, Таня Пашанкова,
Дарин Ангелов, Стела Стоянова

Класът на професор Стефан Данаилов две години по-късно.

Действието се развива през 18 век в Кьоджа, малко градче до Венеция. Основното препитание е риболовът, а целта на жените е да се задомят. В началото на лятото мъжете излизат в открито море и се връщат след няколко месеца.
През това време жените запълват скучното си ежедневие по-малко с ръкоделия и повече с плетене на интриги, до такава степен, че дори една ?печена тиква? придобива образа на ябълката на раздора.
Тези на пръв поглед безобидни задявания стават повод за сериозни кавги между героите и ги разделят на два враждуващи лагера. Стига се дори до съд...
Но всичко завършва, разбира се с хепи енд и няколко сватби.
Зрителите стават свидетели на няколко любовни триъгълника и други геометрични форми.
/адски тъпо резюме..., ама то и пиеската няма (особен) сюжет/
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/pict_3.jpg http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/pict_2.jpg

Ето това....ъъъ....представление може да влюби младите в театъра....голяма свежарка е...така де...беше...., но аз(и не само:)) още се надявам, че ще го върнат в програмата и за този сезон...
Никакви натоварващи мисли...само смях, ама смях ти казвам......, а накрая и караоке....
Актьорите нещо не се разбрали и не фигурира в програмата...все още:))

shadow4e
10-05-2007, 22:24
Искам да питам дали някой е ходил на "Ножица трепач", тъй като ми го препоръчаха и искам да отида на 25-ти/във Военния/ да го гледам? :)

Blab
10-05-2007, 22:29
Искам да питам дали някой е ходил на "Ножица трепач", тъй като ми го препоръчаха и искам да отида на 25-ти/във Военния/ да го гледам? :)
аз съм може би предубедена(не харесвам Армията....и постановките в нея...може би "Куклен дом"...става....."Трамвай желание" не съм го гледала там, нямам смелост, въпреки че само добри отзиви получавам:)), но според мен не си струва, преееехвалено, но трябва да го видиш, може и да ти хареса :wink:

sladka_niki
10-05-2007, 23:18
Пък аз за него знам, че е малко задник и много плейбой. :lol:

da nooo... kak da vi kaja da... sladyk e.. osobeno goliq mu zadnik na scenata e adski sexy :P :-D :-D :-D kakto i da e momi4etata malko ili mn si padat po lo6i mom4eta ili pone s takava viziq.. zatova xaresvam i Asen Blate4ki :wink:

Blab
10-05-2007, 23:18
------------------------------------------Охранители----------------------------------------
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2001_2002/ohraniteli002.jpg
Автор:Джон Годбър

"Исках да разкажа за една кошмарна нощ в английските дискотеки. Разполагах със скромни средства за четирима актьори и с никакви - за декор. Затова реших, че е по добре да няма такъв.
Написал съм около четиридесет текста и винаги се питам защо започвам още един. Отговорът е прост: искам той да бъде по-добър във всяко отношение." ~Джон Годбър

сценична адаптация и постановка:Съни Сънински
сценография: Петя Стойкова
музика: Стоян Михалев и Виктор
премиера: 27 октомври 2001 г.

участват:
Христо Мутафчиев
Георги Къркеланов
Петър Калчев ( :smt055 )
Филип Аврамов
Съни Сънински


"Насочен към публика в крехката възраст на тоталното отрицание, спектакълът има определено амбицията да разговаря с нея на един език. Подобна на видеоклип, играта е верният код към накъсаното клипово мислене на тийнейджърите. Музиката е в стил рап - обществения микрофон на аутсайдера. Спектакълът е точното театрално предизвикателство за точната публика."
Мария Касимова
в. "Демокрация"
3 ноември 2001 г.

"Насладата да играеш, насладата да следваш щедрото си въображение, насладата от хумора като последното, което ни остава, когато обитаваме мръсните задни дворове на претъпканите дискотеки - това ни грабвал. Четиримата актьори имат такова магнетично присъствие ... Тяхната изобретателност и невероятното предметно въображение на режисьора се надпреварват в своите полети. Шоуто е забележително."
Никола Вандов
в. "Култура"
2 ноември 2001 г.
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2001_2002/ohraniteli003.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Какво вълнува мъжете..., какво жените?....Е, много е истинско!
С-Т-Р-А-Х-О-Т-Н-О(и не е само шоу...)

Blab
10-05-2007, 23:38
Пък аз за него знам, че е малко задник и много плейбой. :lol:

da nooo... kak da vi kaja da... sladyk e.. osobeno goliq mu zadnik na scenata e adski sexy :P :-D :-D :-D kakto i da e momi4etata malko ili mn si padat po lo6i mom4eta ili pone s takava viziq.. zatova xaresvam i Asen Blate4ki :wink:
аааа Асен....Асен си е Асен......краси в радиус :lol: ...и въпреки че много "разбирачи" го плюят, че бил еднотипен и си карал с една и съща роля всеки път, аз си го харесвам...и белия му потник също :-D
Виж, може би 'щото не съм го наблюдавала извън сцената... и не съм разочарована...
'айде няма да си изливам яда точно сега, но наистина съм силно афектирана от "срещите" си с актьори..., както сами се наричат - боклуци :-#

sladka_niki
10-05-2007, 23:55
xaxa sled Xy6ove mi be6e mn zabavmo kogato vzimax avtografi ot Mutaf4iev i Ra4kov golemi sa sladuri osobeno Ra4kov :-D samo 4e nqkyk ve4e se e izgradila edna predstava za mego kato za komedien aktior i kogato s maika mi go gledaxme vyv filma "Buntyt na L"... mi nqkak stranen mi izglejda6e seriozen.. daje strog :-k

Boot
10-06-2007, 10:09
Асенчо и той е един смотан, ама айде няма да говоря, че това обсъждане на актьорите извън сцената много разводнява темата и е тъпо.

Blab
10-06-2007, 18:48
*ОТКЛОНЕНИЯ*
http://files.myopera.com/pvpetrov/blog/P1030845.JPG
автор: Здрава Каменова
режисьор: Калин Ангелов,
сценография и костюми: Теодора Лазарова
музика: Чавдар Асенов

участват:
*Кирил Бояджиев
*Здрава Каменова
*Мария Станчева
*Мартин Герасков

резюме:(не зная как да го нарека, но това е рекламата на пиесата)


Момиче: Искам да съм слаба, да ям, но да не пълнея, искам много мъже да ми звънят по телефона, непрекъснато.
Момче: Искам да претрепя някого и да вляза в затвора, това искам.
Жена: Искам да си седя вкъщи и с никого да не се виждам, искам да умра.
Момиче: Искам да ми вземат интервюта, да давам автографи, по мой образ и подобие да направят кукла Барби и момиченцата да си я купуват и да й сменят дрешките.
Мъж: Искам да живея интензивен живот, искам да скачам с парашут, искам да имам много приятели, с които да се събирам и да играя футбол, искам да изкача всичките върхове над 2000 метра.
Момиче: /към момчето/ Искам да ме потърсиш!Искам ти да дойдеш при мен, искам да ми подариш цветя, да ме поканиш на кино, да ме запознаеш с вашите.Искам да се влюбиш в мен, ама истински.
Момче: Искам да съм як, искам да съм готин и силен. /към момичето/ Искам да не ми говориш глупости, искам да те убия.
Мъж: Искам да... искам да мога да... искам да знам... искам да бъда.Искам нещо да ми се случи!
Жена: Искам да ме откриеш, искам да ме целунеш,
ИСКАМ ЛЮБОВТА ДА МИ СЕ СЛУЧИ!



ПЛАМЕН ПЕТРОВ
В ЗАБЪРЗАНОТО СИ КРАЧЕНЕ по тротоарите попадаш на улица „Раковска” № 127. Отклоняваш движението си и влизаш в сградата на Нов драматичен театър „Сълза и Смях”. От стената те наблюдават четири лица над които виси „със страшна сила” най-новото заглавие на театъра – „ОтклонениЯ”. Купуваш си билет от касата и се настаняваш удобно в залата за да видиш постановката на режисьора Калин Ангелов. И… попадаш в свят, които не е твоя свят, но и теб те има там. Попадаш в паралелната реалност на четирима герои и осъзнаваш, че всички ние, Те, Ти и Аз сме „малко лудички” и това само защото искаме „мама да ни слага оня лигавник на точките”, искаме „да не ни барат за задника, защото това много го мразим”, искаме „да си направим пет пластични операции”. Простичко казано „Искаме нещо да ни се случи”.
Здрава Каменова, Кирил Бояджиев, Мария Станчева и Мартин Герасков са имената, които седят зад четирите сценични образа и провокират всички тези мисли в съзнанието на зрителя – в Твоето съзнание. Опитваш се да отречеш, че ти си като тези герои, и се дистанцираш от тях, казвайки, че си друг и техните лудости не са твоите, но тайничко, с крайчеца на съзнанието си, много добре знаеш, че всички сме такива – дребнави, филмови герои, химици и бездействащи. Всеки от нас си създава собствен филм, който сами продуцираме, и в който винаги играем главната роля. Ние сами пишем сценария, създаваме другите действащи лица – може да не сме ги виждали, но „вече сме ги измислили в детайли”. Очакванията са налице. И точно тогава осъзнаваш, че ОчакваниЯ-та те отклоняват от основната ти цел – да живееш пълноценно. От нас зависи дали ще се поддадем на тази си слабост – да измисляме нещата преди да са ни се случили.
http://files.myopera.com/pvpetrov/blog/P1030904.JPG
Излизаш от залата и ако не друго, вече знаеш, че „нещо ти се е случило” – вълнуващо, разтърсващо, незабравимо. Вадиш мобилния си телефон и се обаждаш на баба си за да я попиташ: „Ало! Бабо! Как си?”, защото знаеш, че тя има нужда от това. Прибираш се вкъщи и там е твоето семейство, което те очаква и обича, въпреки „излишните ти килограми”. Лягаш си и заспиваш. „Поне сега” вярваш, че си обичан – и това ти стига.
Пиесата „Отклонения” не може да бъде определена като блестяща и незабравима. Не защото няма тези характеристики, а просто защото истинските неща в изкуството, а и в живота, не бива да бъдат категоризирани – те са истински или не. Всичко останало е без значение. В заключение бих казал: Отклони се от ежедневието си и се потопи в света на „ОтклонениЯ” – защото той е твоя свят. Но… от гледна точка на истинското живеене. Приятно потапяне – спокойно няма да се удавите, има екшън герои които ще ви спасят.

за в-к Демокрация днес
откъс:

Здравей, искам да те поканя в моята фантазия! Тъпо ли звучи това с”фантазията”? Задрасквам го ...друго не мога да измисля, пак ще го напиша! Здравей, искам да те поканя в моята фантазия!.... Е, какво, не звучи лошо! Важното е как ще се каже.
Представи си, че съм друга, че не ти се обаждам през час, че не ти пускам съобщения, които измислям с часове като: “Мислиш ли си за мен в три през нощта, защото аз да! ..Послеслов и в два също” или “Открий вътрешната ми красота преди да е станало късно!”.
Представи си, че нямам досадна баба, която ме търси на твоя телефон и ти казва, колко добро дете съм, което ти напомня за това, колко добре съм папкала и съответно за излишните ми килограми. Е, на някои мъже пухкавелките им харесват. Преди два месеца един на улицата ми каза : “Сладур”...или “свиня” едно от двете, беше без зъби, не му се разбираше, но май беше “сладур”. Да, определено, май беше сладур. Представи си, че когато вървиш с мен, хората не се подсмихват и аз не ти обяснявам, че те просто ни се радват.
Представи си, че съм толкова интересна и загадъчна, толкова .., че чак нямам роднини, че не ме е срам да се събличам на плажа по бански, че, мога да танцувам сред много хора, /зазвучава музика, тя почва да танцува/ че в мен са влюбени мъже, с които ти трябва да се биеш по два-три пъти на ден! Ще заякнеш! Представи ли си го?…. Толкова съм мистериозна, че чак не съм българка, говоря на английски, ...не, американски английски ...от преди втората световна война! My name is Zuzu! ...Никога не спя!...Не ходя до тоалетната!... Значи и не ям!...Да, не ям!..Но пия, пия коктейли без да се напивам....и всички
дрехи на света ми стават...Харесвам ли ти?...И аз пея..

снимки (http://www.buldrama.icon.bg/gallery/16_otklonenie/)

:arrow: влиянието на постановката върху мен (http://felicity.blog.bg/viewpost.php?id=78897)

Boot
10-08-2007, 20:06
Яката тема пак на задна страница, ама както и да е.

Изгледах "Тестостерон". Много добро, адски много си личи, че жени не се намесват в цялата работа, прекрасен състав, сплотен такъв. И забавно. Кууууултови персонажи и лафове :) Пак ще ходя :mrgreen:

Blab
10-09-2007, 09:38
Яката тема пак на задна страница, ама както и да е.

Изгледах "Тестостерон". Много добро, адски много си личи, че жени не се намесват в цялата работа, прекрасен състав, сплотен такъв. И забавно. Кууууултови персонажи и лафове :) Пак ще ходя :mrgreen:
:arrow: http://www.testosteronbg.com/

Май ще трябва да го посетя и аз:))
Нищо не трябва да се отлага, 'щото свалят постановките без да питат...

Blab
10-09-2007, 09:52
***ДВАНАЙСТА НОЩ***
http://art.gbg.bg/images/event/plakat_12nosht_300.jpg
по текст на: Уилям Шекспир
превод: Валери Петров

режисьор: проф.Крикор Азарян
сценично движение: Мила Искренова
музика: Румен Цонев

с участието на: Светослав Добрев, Деян Ангелов, Николай Луканов, Николай Иванов, Марин Янев (гост), Вежен Велчовски, Георги Кадурин, Красимир Недев, Стефан Мавродиев, Малин Кръстев, Дарин Ангелов, Огнян Голев

сценография: Даниела Ляхова
костюми: Даниела Ляхова

Братя близнаци актьори играят брат и сестра близнаци.
На сцената е най-прелестната бъркотия, създадена от Шекспир. Защото в "Дванайсета нощ" двусмислието е принцип и на любовта, и на комедията, а животът е гротеска и абсурд.
Режисьорът Крикор Азарян избира гледната точка на големият полски критик и теоретик Ян Кот, който казва: "Вечната безсмислица на битието - това прави от Шекспир наш съвременник".
"Става дума за маскарад. За онази опасна игра, в която човек изоставя собствената си личност и взема друга назаем. За да се представя за това, което не е", казва професорът.
Единият близнак играе Виола, другият Себастиан. Но тъй като Виола се преоблича като Цезарио, мъжът си играе мъж. Но до едно време...
Звездата на Младежкия Малин Кръстев за пореден път показва, че като актьор е класа много по висока от приятните веселби в "Господари на ефира". Тук актьорът трайно се разполага в разкошните рокли и с прелестната перука на красивата и непристъпна Оливия.
"Всеки се прави на някой, който не е. Не е ли познато и близко до нас днес?" - този въпрос ще зададат режисьорът и актьорите на зрителите.
Бъркотията на сцената е пълна:
Оливия обича Цезарио, Цезарио, който всъшност е Виола, обича Княза, но той не се досеща и обича Оливия.

В решаващ момент на сцената излиза шутът Фесте (Стефан Мавродиев) слага точката с най-точното обяснение:

Всичко, което е тъй, е съвсем инак.

Малко по-късно, за да стане Шекспир още по-съвременен, той, с откровеността и мъдростта на истински шут добавя:

"Уплашва ми се окото, като гледам колко изтънчен е станал напоследък този свят от простаци."

снимки:
http://art.gbg.bg/images/event/12nosht_lice_progr300.jpg http://art.gbg.bg/images/event/12nosht111_300.jpg


Режисьорът в интервю за Ирина Гигова от в. "Новинар":
И в Ренесанса е имало чалга

- Проф. Азарян, едва ли поставяте "Дванайста нощ" само с мъже актьори единствено заради смехотворния ефект, нали?

- Не, нито пък от вярност към традициите на Елизабетинския театър. А защото в "Дванайста нощ" темата е заблудата - поне аз така "чета" пиесата. Недоразумението като класически похват в комедиите на Аристофан например` при Шекспир добива по-дълбок смисъл. По-скоро става въпрос за заблуда. Човек е надарен със сетива да гледа и да вижда, но по-често гледа, без да вижда. Това е заложено у него, не е въпрос на обстоятелства.

- Какво "видяхте" вие при своя четвърти сценичен прочит на пиесата?

- Ето един дребен на пръв поглед факт: за да си намери работа, Виола е принудена да се преструва на мъж, да играе роля. Значи, казано на днешен език, има дискриминация спрямо жените. По инерция се смята, че князът е извисен ренесансов герой - обичал музиката, стиховете. Всъщност, като погледнеш, вкусът му е доста съмнителен - той е пошъл текстописец на ренесансова чалга. И уж е влюбен в графинята, а нито веднъж не отива лично да й предложи сърцето си - що за любов е това? Оливия пък се е оттеглила от светските радости, защото е в траур, а хлътва по първия, който й се представя. И групичката около сър Тоби не са безобидни смешници - те правят така, че Малволио наистина да полудее. Тези и други неща ми дават основание да прочета пиесата като жестока приказка, която започва забавно, но постепенно се "втвърдява".

- Ще открият ли себе си днешните зрители в приказната Илирия?

- Илирия в нашето решение е мултиетническо княжество - мечтата на глобалистите. Там има различни етнически интонации и, бих казал, няма конфликти на религиозна, етническа и политическа основа. Следователно би трябвало да бъде една Аркадия, същински Рай. Всички смятат, че като се решат тези проблеми, нещата ще бъдат наред. Но те продължават да не са, защото онова, което куца, е в самия човек. Конфликтите се пораждат от неспособността на хората да общуват разумно - на базата на рациото и на "виждането".

следващи дати: 19, 31 октомври

SINDEL
10-09-2007, 10:00
Яката тема пак на задна страница, ама както и да е.

Изгледах "Тестостерон". Много добро, адски много си личи, че жени не се намесват в цялата работа, прекрасен състав, сплотен такъв. И забавно. Кууууултови персонажи и лафове :) Пак ще ходя :mrgreen:

:-D Тестостерон е яко... Зна4и щом си го гледала, сигурно съм те видяла. Ба4кам в Сатирата.
Пу де*а много се дразня, 4е не съм виждала на живо по4ти никой от тоя форум.

midnight...
10-09-2007, 10:39
Драматичен Театър Пловдив

http://www.dt-plovdiv.org/modules/product/images/120_m.jpg
Мъжка забавачка
от Кристоф Магнусон, режисьор - Емил Бонев
с участието на: Асен Блатечки, Петър Тосков, Алексей Кожухаров, Ивайло Христов. Със специалното участие на Мая Тодорова


“Мъжка забавачка” от Кристоф Магнусон е съвременна немска комедия. Първата й премиера е през 2003 г. в Бон. Скоро след това пиесата се превръща в култов хит. През ноември 2005 г. е поставена в Берлин. Спектакълът на Драматичен театър –Пловдив е първото й представяне в България. Трима приятели са си обзавели “мъжка стая” в подземен етаж на голям хипермаркет. Там те намират спасение след изморителното съботно петчасово пазаруване с жените си. В своя таен оазис те могат необезпокоявани от никого да се занимават със своите хобита, да се оплакват от жените си и да правят смели планове за бъдещето. Комедийните ситуации, в които попадат, са провокирани от един пожарникар, който иска да закрие тяхното убежище. Разбира се, обсебен от техния свят, той става един от тях. Животът тук и с тях му харесва много повече, отколкото там и с нея. В крайна сметка, както може да се предполага, след голямото мъжко забавление в малката мъжка забавачка силните на вид слаби мъже се завръщат при слабите си на вид силни жени. Щастлив край в името на най-смисления съюз между мъжа и жената – семейството. Добра драматургия! Ярки актьорски изпълнения! 100 минути гарантиран смях! Приятно гледане!
http://www.dt-plovdiv.org/modules/gallery/images/301_b.jpg http://www.dt-plovdiv.org/modules/gallery/images/295_b.jpg



аз лично гледах постановката, уникално забавна комедия, нищо сериозно и обременяващо

bulgarche
10-09-2007, 12:30
Вчера бях на "Боряна" от Йордан Йовков. Александра Сърчаджиева била много красива на живо бе :oops: Много съм доволен от постановката.
За последно бях ходил юни месец на "Преспанските камбани" - Димитър Талев.
На 21 съм на "Да убиеш президент"

Freely"
10-09-2007, 12:53
хм... последно за пореден път бях на "Сътресение" от Мариус Куркински..и с всеки път намирам все повече и повече гениални елементи в играта и самата режисура. На "Боряна" исках да отида вчера, но не ми се получи.. На 21ви аз също мисля да отида на "Да убиеш президент", стига да се организирам за билети до тогава.
Иначе в Стара Загора преди две седмици се състоя фестивалът "Пиеро", за който имах случайния късмет да пиша.... Всеки куклен спектакъл се оказа нещо уникално, сливане на кукли и актьори, предаване на индивидуални качества. Тъжно е, че малко внимание се обръща на този тип изкуство. Но след творческата седмица която преживях, аз ще му обърна незначителното си внимание, защото определено си заслужава. Оказва се, че хората наистина могат да правят чудеса с кукли или без.. "Пинокио - забранено за деца" е може би един доста добър спектакъл, в който Мая Бежанска се откроява най-ярко. Бургаският "Както ви хареса" е една блестяща и професионална комедия, с прекрасни актьори. По Шекспир естествено. А идейността на НАТФИЗ си е ненадмината. доц. Жени и Петър Пашови си заслужават безмерното уважение.
Трябваше да се види..

bulgarche
10-09-2007, 13:08
Мая Бежанска не е за изпускане :lol:
Билетите ни за вчерашното представление бяха купени в неделя, а са пуснати 2 седмици по-рано. И естествено пак последните за първите редове вземаме. И както винаги сме на 3-ти ред :-({|=

Вчера изпусна много, наистина остах приятно изненадан от професионализма на изпълненията, а не го очквах.

И други форумци ходят на театър. На "Преспанските камбани" се засякох с pinK_Baby, а вчера на "Боряна" беше зелената маслинка (не знам как й се пишеш сложния ник)

`Death`Whore``
10-09-2007, 13:11
Преди няколко месеца бях на "Албена" в Театър София. Много добро беше, актьорите бяха невероятни.

FireAndIce
10-09-2007, 13:30
Преди ваканцията в Благоевград ходих на една пиеса,нямам много инфо,знам че се казваше ''Повод за убийство'' и мога да кажа че беше МН ДОБРО :!: Беше предвидено самата обстановка да представлява класната стая актьорите бяха ученици от 10-11 клас представиха се супер,въобще не очаквах подобно нещо O:)

Freely"
10-09-2007, 14:07
уж "Боряна" не идва за първи път, но явно наплива си е бил голям.. Жалко, че не успях да отида..
Днес е "Пейка"-та, в Библиотеката... Ще видим как ще се стекат обстоятелствата. Казват, че било хубаво..

Blab
10-09-2007, 14:19
Днес съм на предпремиераааааааааааааа аааа :smt041
Вярно, Москов........, но пък - "Зад канала"(там лоша постановка няма :smt045 )
И такаааа.....аз тръгвам, после ще разкажа.Дано е добра тази..."импровизация"..., защото простотиите на "Улицата" не са ми по вкуса...

ule
10-09-2007, 15:05
Вчера в 199 гледах "Уилям Шекспир-пълни съчинения" :D :D :D :D :D
Не знам как да ви опиша колко е яко това нещо =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

ЕPu
10-09-2007, 15:53
Буут, ''Тестостерон'' хареса ли ти? За какво се разказва горе-долу? че мене ме заинтригува и мисля да отида. :)

последно гледах "Дон Жуан" през пролетта мисля, че беше..ммдаа доста отдавна не съм ходила :?

Boot
10-09-2007, 18:24
Ми за какво се разказва... един куп пичове пият водка, псуват жените и се бият (общо взето изчерпва мъжките занимания като цяло хахах) Велико е.

ЕPu
10-09-2007, 18:26
ще се гледа 8) :-D
всъщност то в кои театри го играят? ти в кой го гледа? :wink:

DoBs
10-09-2007, 18:31
Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма

Blab
10-09-2007, 20:09
Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма
Как се казва майка ти? 8-[

DoBs
10-09-2007, 21:37
Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма
Как се казва майка ти? 8-[

Мария Сапунджиева
http://nationaltheatre.bg/bg/main.php?Team_ID=23

Boot
10-09-2007, 21:54
В Сатиричния го играят "Тестостерон", гледай. Малко са скъпички билетите, но мисля, че за ученици и студенти има намаление ;) Гледай при всички положения.

Blab
10-09-2007, 22:00
Мен майка ми е актриса в НАродния театър и съм ги гледал мн ама ся да ги изброявам и да качеам инфо....мързи ма
Как се казва майка ти? 8-[

Мария Сапунджиева
http://nationaltheatre.bg/bg/main.php?Team_ID=23
:) :D :-D
sweet :wink:
Майка ти е невероятна, нееееевероятна, ама невероятна еееее :smt045
Да я поздравиш за себеотдаването й на сцената и хилядите усмивки, които ми(ни:)) е донесла! :D

vra4ka
10-09-2007, 22:02
Леле майка ти е една от най-любимите ми актриси.
Още си спомням като малка в НЛО, бешеее =D> =D>
Сега искам да отида на Д/р Бляскава комедия да я гледам \:D/

Иначе имам много любими постановки
В 199 - Duende, Какво направи дядо, Рибарят и неговата душа
Българска армия - Ножица трепач, Секс, наркотици и рокендрол
Сфумато- Изкопни материали, Обругаване на публиката
Опера- Вълшебната флейта, Кармен, Сватбата на Фигаро..
В момента тези ми идват на ум. Има изключително много стойностни представления, които си заслужавт гледането!

Ходете на театър- едно от най-големите удоволствия!

Blab
10-09-2007, 22:10
Така....сега да кажа за днес......аз останах изненадана, но приятно:))
Отидох без никакви очаквания...и се хилих яката :lol:
Страхотен актьорски състав(Владимир Пенев в главната роля), чудесна игра на всички...залата беше повече от пълна...добавяха се допълнителни столове...Беше супер...готино е...Връщам си думите назад...ето това представление на Москов ми харесва :D

ЖИВОТНО НА ТРОНА
/Кралят елен/
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2007_2008/ctn_zhivotno_01.jpg
премиера: 10.10.2007
на: Теди Москов
по: Карло Гоци

постановка: Теди Москов
сценография: Лео Капон
костюми: Свила Величкова
музика: Антони Дончев

участват:
*Владимир Пенев
*Светлана Янчева
*Ирини Жамбонас
*Иван Петрушинов
*Пенко Господинов
*Емил Котев
*Христина Караиванова
*Евгени Будинов

още снимки:
:arrow: http://www.theatreoffthechannel.org/homebg.htm / на "премиера"/

SweetTeEscaPe
10-10-2007, 08:17
Ееее мн се радвам,че тук има толкова фенове на театъра! :D За съжаление в Бургас не правят много постановки и не гостуват много други театри,но когато има аз съм там!На Бургаския театър съм гледала доста постановки - "Кълбовидна мълния","Женитба" с Асен Блатечки и Мария Сапунджиева,"Омайна нощ" отново с Асен Блатечки и Мария Сапунджиева(този театър беше организирано посещение от училището ми - немската - големи фенове на Асен Блатечки и Мария Сапунджиева) и т.н.А на други театри - "Животът - това да две жени" с Доротея Тончева ,"Госпожа Стихиино бедствие" със Стоянка Мутафова,"Вражалец" с Любо Нейков,Димитър Рачков и Асен Блатечки.Но наистина много ме впечатли "Вражалец"-мн забавно.
Сега на 1 ноември съм в София и съм решила да посетя някоя постановка в Народния театър,обаче малко трябва да се организирам за билети и да видя все пак какво ще се играе в периода 1 - 4 ноември. :P

ПП.Е забравих да допълня ,че и моноспектакъла "Сътресение" на Мариус Куркински съм гледала и съм мн мн мн впечатлена от актьорската му игра - уникално!!! :-)

bulgarche
10-10-2007, 08:45
А случвало ли ви се е на организирано ходене от училище да сте само вие? И естествено после биват подтъквани да ходят, а на мен казаха "а, ти си го гледал, няма смисъл да идваш пак".

А и аз к'ви президенти говоря...то за премиер става дума...правилно го свързах с бат серго, ама майка ми защо така ме заблоди :-s

ЕPu
10-10-2007, 08:49
Емм нас на нас всяка година ни организират 1-2 ходения на я на театър, я на опера, оперета..
сама не съм била..ама повечето ми съученици по време на постановката не проявяваха НИКАКЪВ интерес към спектакъла, половината дремаха, говореха си, играеха си на телефоните..абе не знам какво да кажа.... :roll:

Freely"
10-10-2007, 10:35
Да, за Мария Сапунджиева дори аз, която не съм толкова компетентна, мога да кажа, че е прекрасна актриса :) И е учила при проф. Атанас Илков, който пък е може би един от най-невероятните хора, които познавам..жалко, за това, което се случи с него, при това по време на "Пиеро". Но поне ще се оправи, не е толкова страшно.
Иначе, и мен ме подведе, "Да убиеш премиер" е. :) А пък "Пейка" не се състоя, по всяка вероятност ще е другата седмица. Пак имало някаква злополука май..

SweetTeEscaPe
10-10-2007, 11:53
А случвало ли ви се е на организирано ходене от училище да сте само вие? И естествено после биват подтъквани да ходят, а на мен казаха "а, ти си го гледал, няма смисъл да идваш пак".

А и аз к'ви президенти говоря...то за премиер става дума...правилно го свързах с бат серго, ама майка ми защо така ме заблоди :-s
Ами да ти кажа залата беше запазена само за немската и нямаше други посетители.А пък билетите се купиха толкова бързо,че бяха сложени дори около 20 допълнителни стола.Хубавото беше,че и цените не бяха примерно 12 лв ,а 4 лв и така можеха и повече хора да си го позволят.А иначе такива работи да се говори по време на постановката или да се играе по телефони и т.н. нямаше.Е все пак тва е най-елитното даскало в Бургас - предполага се ,че са събрани интелигентни деца там. :roll:

shadow4e
10-10-2007, 21:01
Някой беше споменал "Д-р бляскава комедия". Гледах го в "Сълза и смях" и ми хареса.

Много се радвам, че темата се развива. И я следя редовно.

teenkopele
10-10-2007, 21:25
Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още? :-k

Христо Гърбов участва в нея.

Blab
10-10-2007, 21:28
Много се радвам, че темата се развива. И я следя редовно.
И аз се радвам :D

ето и постановката, която ме влюби в ****** така де, няма във всеки пост да му споменавам името :lol:

ЖЕНИТБА
/по Н.В.Гогол/
http://theatrefest-varna.org/07/images/Snimki07/BG/jenitba1.jpg
ДТ Адриана Будевска - Бургас
постановка: Юрий Погребничко
асистент-режисьор: Татяна Логинова
сценография: Вечеслав Парапанов
участват: Мария Сапунджиева, Евгени Будинов, Тодор Близнаков, Асен Блатечки, Красимир Кацаров, Тодор Щонов, Стоян Памуков, Невена Цанева, Асен Лозанов
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/jenitba.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------
Агафя Тихоновна е ограничена, несамостоятелна и суеверна мома. Нейната пълна с предразсъдъци леля Арина Пантелеимоновна решава да я ожени и се захваща да търси жених. За целта се обръща към услугите на Фьокла – професионална сватовница, за която бракът не е нищо повече от търговска сделка. В надпреварата за ръката на Агафя се явяват най-колоритни кандидати, повечето от които обаче се интересуват не толкова от момата, колкото от материалното й състояние. Съвсем актуално, нали?
--------------------------------------------------------------------------------------
По време на действието с изречението „Играем „Женитба“ на Гогол!“ актьорите в „Женитба“ (реж. Юрий Погребничко, ДТ - Бургас) си припомнят в коя пиеса всъщност са. Тук Кочкарьов (Асен Блатечки) е Хамлет, а Агафя Тихоновна (Мария Сапунджиева) се преоткрива в монолога „Да бъдеш или да не бъдеш“. Гогол през погледа на Шекспир... Прескачането в пространството и времето чрез пиесите е един от композиционните принципи на постановката.
--------------------------------------------------------------------------------------
Българската постановка на „Женитба” изважда от строго руския контекст класическата комедия на Гогол, разиграваща по неповторим начин драматичния дуел между двата вечни страха в човешкия живот – страха от обвързването и страха от самотата. Гротесковите и карикатурни образи, множеството цитати и заигравания с легендарни имена на световния театър и драма, неочакваните гегове са само част от средствата в своеобразния стил на режисьора. Резултатът от неговата среща с талантливата трупа на бургаския театър и поканените гост-актьори е един от най-смешните спектакли за сезона, номиниран в две важни категории на наградите “Икар” на САБ – за режисура и за главна женска роля (Мария Сапунджиева).

Blab
10-10-2007, 21:29
Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още? :-k

Христо Гърбов участва в нея.
Само "Фенове" е :wink:
"Сълза и смях", следващото представление е на 31.

teenkopele
10-10-2007, 21:32
Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още? :-k

Христо Гърбов участва в нея.
Само "Фенове" е :wink:
"Сълза и смях", следващото представление е на 31.

:oops:

Благодаря за инфото.
Случайно да знаеш дали ще се играе до Декември месец? :-k

Blab
10-10-2007, 21:37
Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още? :-k

Христо Гърбов участва в нея.
Само "Фенове" е :wink:
"Сълза и смях", следващото представление е на 31.

:oops:

Благодаря за инфото.
Случайно да знаеш дали ще се играе до Декември месец? :-k
Почти сигурно, но все пак ще попитам "вътрешните" :lol:

пп:Вальо Танев ми е сред любимците :D

teenkopele
10-10-2007, 21:48
Случайно някой да знае дали постановката "Футболни фенове" се играе някъде все още? :-k

Христо Гърбов участва в нея.
Само "Фенове" е :wink:
"Сълза и смях", следващото представление е на 31.

:oops:

Благодаря за инфото.
Случайно да знаеш дали ще се играе до Декември месец? :-k
Почти сигурно, но все пак ще попитам "вътрешните" :lol:

пп:Вальо Танев ми е сред любимците :D

:lol:

Аз гледах един откъс от нея в "Шоуто на Слави" и от тогава все се каня да я гледам.

chirsten
10-10-2007, 23:23
Театър 199
НЕВИННИТЕ
по романа „Майките” от Теодора Димова
сценична версия Теодора Димова и Стилиян Петров
режисьор Стилиян Петров
сценография Венелин Шурелов
костюми Юлиана Войкова-Найман
музика Емилиян Гацов
участват Койна Русева, Албена Георгиева, Деляна Хаджиянкова, Стефка Янорова


Стилиян Петров е от най-новата вълна млади режисьори, представени на МТФ „Варненско лято”. Дебютният му спектакъл „Части от цялото” по Й. Радичков (2005 г.) е отличен с наградата на САБ „Икар” и е поканен в официалните селекция на няколко български фестивали, (вкл. МТФ „Варненско лято 2005”). Следва авторският колаж „Нощта отвътре”, а най-новата му премиера е на екперименталната камерна сцена на НТ „Иван Вазов” – „Става дума за любов, или е опит за самоубийство” от Фиона Спрот – моноспектакъл на актрисата Параскева Джукелова. С. Петров режисира също и радиопиеси, представяни на международни фестивали.

“Невинните” е резултат от дълготрайното сътрудничество на режисьора с един от най-продуктивните и поставяни български автори - Теодора Димова. Спектакълът е изграден върху сценична преработка на нейния роман „Майките”, отличен с голямата награда на националния литературен конкурс “Развитие 2005”, както и с голямата награда за източноевропейска литература за 2006 г. на издателство "Визер" – Австрия.

Три жени се срещат в чакалня на полицейско управление, където децата им са задържани и разпитвани в обвинение за убийство на тяхната учителка. Там се натъкват на мистериозна жена, която познава тайните на децата по-добре от собствените им майки. Същевременно като документални кадри тече разпитът на децата, чиито разкази звучат напълно отчуждено и непроницаемо. Чрез прецизна работа върху психологическия портрет и с помощта на интересния актьорски квартет С. Петров изгражда чист и въздействащ камерен спектакъл, който води към болезнения въпрос за детското насилие, за невинността и вините в най-близките семейни отношения и в обществото като цяло.

Започнах да пиша „Майките”, след като през пролетта се случи онова убийство, когато две 14-годишни момичета убиха своя съученичка. През есента последваха други убийства, извършени от деца... Тези убийства са знак, че в обществото ни се случва нещо, което до този момент не се е случвало. Че сме преминали някакви граници, които не могат да бъдат преминати”.
Теодора Димова

„Невинните" е като P.S., като продължение на "Майките. Става дума за най-страшното и необратимо закъснение - закъснението да обичаш.
Стилиян Петров



Последно гледах този камерен спектакъл и много ме развълнува. Чела съм и книгата, но въпреки това ми беше много интересно. Играта на актьорите беше срахотна, това, в съчетание със замисъла беше много въздействащо.

Някой друг гледал ли го е и харесал ли му е?

Boot
10-10-2007, 23:33
Съжалявам, че не е по темата, но романът е доста добър. Не знаех за постановката, май трябва да се види :roll:

Blab
10-10-2007, 23:35
Някой друг гледал ли го е и харесал ли му е?
Бях се наканила да го гледам на "Отворените врати", но предпочетох "Куклен дом"...сега съжалявам :roll: Ще го гледам, непременно, както и "Другият човек"(хвърлила съм му око от преди лятото още:))

Като съм тръгнала.....в плановете ми влизат още:
17.10 - "Женско царство", МГТ
25.10 - "Атентатори", Сълза и смях
31.10 - отново "Охранители", МГТ

за ноември нямам нищо запланувано, но:
-"Прозорец към небето", НТ
-"Отело", НТ
-"Крал лир", НТ
-"Таксита", МТНБ
-"Плажът", Сълза и смях
- може би ще направя едни "Хъшове", НТ
- "R'n'B" again :lol:

shadow4e
10-10-2007, 23:42
Съжалявам, че не е по темата, но романът е доста добър. Не знаех за постановката, май трябва да се види :roll:
На мен са ми го разказвали и звучеше доста увлекателно, но и тежко... От това, което съз запомнила, си направих изводите, че има доста разлики с постановката. Жената не беше ли учителка?

chirsten
10-10-2007, 23:55
Съжалявам, че не е по темата, но романът е доста добър. Не знаех за постановката, май трябва да се види :roll:
На мен са ми го разказвали и звучеше доста увлекателно, но и тежко... От това, което съз запомнила, си направих изводите, че има доста разлики с постановката. Жената не беше ли учителка?

Да, жената е учителка, но според мен зад образа И се крие доброто и най-вече надеждата.

Иначе не мисля, че имаше съществена разлика между романа и постановката, по-скоро режисьорът е избрал по-интересен начин за изразяване на идеята - вместо да разиграват историите на децата, както е в книгата, ги представят по време на разпита.

П.П. Радвам се, че има млади хора, които се интересуват от изкуството на театъра :-)

shadow4e
10-11-2007, 00:03
Да, разбира се, че идеята е запазена, просто проверявах дали си спомням правилно.
Можеш ли да ми кажеш колко струваха билетите, че да убедя една приятелкада отидем да го гледаме. По принцип ходя с приятеля си, но той обича само забавните.

Blab
10-11-2007, 00:09
Да, разбира се, че идеята е запазена, просто проверявах дали си спомням правилно.
Можеш ли да ми кажеш колко струваха билетите, че да убедя една приятелкада отидем да го гледаме. По принцип ходя с приятеля си, но той обича само забавните.


19 октомври 2007
19,30 - 21,00 ч.
сектор А - 15.00 лв.
сектор B - 13.50 лв.
сектор C - 12.00 лв
сектор D - 8.00 лв.
Отстъпки: до 50%
в 199 няма ученически билети, но се правят някакви намаления(не съм наясно), непосредствено преди представлението

chirsten
10-11-2007, 00:18
До колкото си спомням, когато аз го гледах (това беше на международния фестивал в Шумен) билетите бяха 10лв.

Веднага след това гледах и моноспектакъла на Мариус Куркински "Сътресение", но не ми хареса особено, може би защото нагласата ми не беше подходяща - след "Невинните" бях леко депресарски настроена :oops: .

teenkopele
10-11-2007, 04:57
Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици. :-k

Blab
10-11-2007, 13:23
Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици. :-k
Ако поясниш какво точно искаш да видиш на сцената ще ми е по-лесно.

Yuliya
10-11-2007, 14:54
Здравейте!

Аз съм Юлия и отговарям за продажбите на Театър 199.
Бях приятно изненадана да разбера, че проявявате интерес към "Невинните", разбирам че цените на нашия театър ви притесняват, така че при определени условия съм готова да предложа някои намаления.
През Октомври "Невинните" ще се играе на 19ти-петък, ако успеете да се организирате поне 15 човека, съм готова да направя сериозна отстъпка от редовната цена.
Можете да ми пишете тук.
Отстъпката ще важи ако закупите билетите си поне 2 дни предварително и сте група от поне 15 човека.

Чакам отговор за да мога да запазя местата :D

Пожелевам ви хубав ден!

sladka_niki
10-12-2007, 13:14
hey xybavo e 4e se namirat i gotini i otziv4ivi xora xaxax :wink:

podqvolite za6to ne jiveq v sf ](*,)

chirsten
10-12-2007, 15:18
Дам, и аз не съм от София, иначе с удоволствие бих гладала спектакъла още веднъж.

Yuliya
10-12-2007, 16:20
Нещо не съм се изразила достатъчно ясно, за което съжалявам.

Идеята е, че мога да направя определени отстъпки за всички представления, като в зависимост от спектакъла цените са различни.

Аз лично вярвам, че е много важно повече млади хора да се докоснат до театралното изкуство. :D

Сега всичко е във ваши ръце-организирайте се и се обаждайте :D

02/987-85-33-каса и www.theatre199.org

Blab
10-13-2007, 20:58
R'n'B
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym2.jpg
автор: Румен Цонев
сценография и костюми: Петя Стойкова

участват:
*Христо Мутафчиев
*Филип Аврамов
*Стоян Младенов
*Петър Калчев
*Стела Стоянова
*Албена Михова
*Йорданка Илова
*Симеон Бончев
*Явор Каров
*Жени Александрова
*Венцислава Стоилова

http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym3.jpg
"R & B
Или животът такъв, какъвто може да бъде… ако стане музика!

Този необикновен спектакъл на Малък градски театър (зад канала) е изграден изцяло върху музика. Сега нашата сцена е изцяло нейно владение. Актьорите ще препълнят с музика салона, слуха ви, душите ви. Ще звучат любими произведения от различни жанрове – от най-известните оперни арии до фолклорни песнопения, от шедьоври на класиката до образците на джаза, от поп и рок хитовете до незабравими филмови мелодии, от етномузика до най-известни световни мюзикъли! От Бах, Хендел, Моцарт, Бетовен до Бийтълс, Боби Макферин, Мери Джей Блайч, АББА и Манхатън трансфер."

снимки:
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym6.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym5.jpg

"За съжаление напоследък не ни радват с толкова премиери на музикални спектакли, колкото ни се иска. Затова е обяснимо да потропваме нетърпеливо и радостно, когато нещо ново и необичайно се появи на хоризонта. В случая сме се развълнували заради новия спектакъл Ритъм енд блус в Малък градски театър Зад канала. Шоуто наистина е нещо уникално за българската сцена и за да добиете представа за какво става въпрос, мисля да подчертая какво спектакълът не е. Не е мюзикъл, защото няма сюжет. Отделните части не са обединени от история, а от тема, която пази композицията от разпадане и нелогичност. Идеята е да се обединят по оригинален начин максимален брой съвсем различни стилове музика, които се смесват до такава степен, че вече звучат сходно. Представлението не е и комедия дел арте. Въпреки че импровизации има много, основната част от шоуто са обмислени етюди, които по-скоро са изпети, отколкото изиграни от хората на сцената посредством движение. Шоуто не е съставено от елементарни скечове – макар че хуморът е наистина много и разнообразен, има закачки, които ще могат да разберат единствено запознатите с оперното изкуство (трябва поне да са гледали Травиата), хората, които се интересуват сериозно от музика и знаят поне емблематичните имена във всеки стил.
И най-важното, представлението не е долнопробна халтурка – защото каквото и да се случва в него, винаги ще го спасят оригиналните аранжименти и преходи между песните, невероятните преработки, смесващи фолклор и аренби, и страхотните изпълнения на самите актьори и певци. Затова последното, което Ритъм енд блус не е, е представление, което да пропуснем."
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym4.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym7.jpg

"Час и 45 минути единайсет актьори, облечени във фракове разхождат публиката през всички музикални жанрове с много чувство за хумор и без претенции, без излишна пищност и театралност. Това представление трудно може да бъде определено с точност.
То не е мюзикъл, в него няма сюжет, не е вариете, не е театър, не е шоу, нито концерт, а сякаш обединило в себе си всички тези сценични формати, за да се получи този жизнерадостен и много талантлив микс. Най-после може щастливо да си отдъхнем, че у нас има актьорски потенциал за мюзикъли.
Действително огромната заслуга за този успех се дължи на педагога и създателя на представлението Румен Цонев. Многобройните разходки в историята на музиката, преплитанията на стилове, музикални епохи, перфектно изпълнените многогласи и отделните партии на актьорите създадоха истински, весел и динамичен колаж, запълван от ненатрапчиви скечове.
С много хумор и любов към музиката актьорите изпълняват арии, които преливат в народна музика, а после в търсене на българското в световните музикални образци под ударите на тъпан звучи АББА, а после "Бийтълс", "Коса", "Риголето", "Травиата", понякога джаз, после соул, гръцка национална музика, а също и симфоничен оркестър. Това не е представление за "ритъм енд блус", а за радостта от музиката.
Гергана Пирозова, в. "Дневник""
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/ritym1.jpg
предстоящи дати:
16 октомври - Димитровград
19, 20 октомври - Варна
23, 27 октомври - София

teenkopele
10-14-2007, 04:34
Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици. :-k
Ако поясниш какво точно искаш да видиш на сцената ще ми е по-лесно.

Постановка, в която да става въпрос за наркомани/алкохолици. По-ясно от това...

Blab
10-14-2007, 10:06
Интересно ми е дали има някаква постановка за наркомани/ алкохолици. :-k
Ако поясниш какво точно искаш да видиш на сцената ще ми е по-лесно.

Постановка, в която да става въпрос за наркомани/алкохолици. По-ясно от това...
В "Летене" героите са наркотично-зависими.
Жуан в НТ е алкохолик, но не на това се крепи постановката.
"12-та нощ" в МТНБ...има такива персонажи, виновни за повечето смешки.
"Марихуаната на мама е най-добра!" (http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=1&eid=282) - не съм го гледала!Но май се доближава най-много до желанието ти.
за "Extasy" май казах - Славянска беседа на "Раковска"

shadow4e
10-14-2007, 23:36
Гледала съм "Марихуаната на мама е най-добра" преди 2 години. Водиха ни от училище, аз не видях нищо поучително в тази постановка, през цялото време се твърдеше колко е хубаво и накрая ги хвана полицията, но това за мен не е нещо, което да те накра да се замислиш. Явно никой от учителите не го беше гледал предварително, но може и аз да съм изпуснала, все пак бяхме в една малка зала само нашето у-ще и околните доста ме разсейваха.

То даже двама от моя клас отидоха да пушат трева по време на представлението...

Blab
10-14-2007, 23:43
Гледала съм "Марихуаната на мама е най-добра" преди 2 години. Водиха ни от училище, аз не видях нищо поучително в тази постановка, през цялото време се твърдеше колко е хубаво и накрая ги хвана полицията, но това за мен не е нещо, което да те накра да се замислиш. Явно никой от учителите не го беше гледал предварително, но може и аз да съм изпуснала, все пак бяхме в една малка зала само нашето у-ще и околните доста ме разсейваха.

То даже двама от моя клас отидоха да пушат трева по време на представлението...

sweet :D
Аз само изброявам какво има "на хоризонта", а и се почувствах "невежа", че не мога да назова постановка "за наркомани/алкохолици" 8-[

ПП:Децааааа....излиза "Пепеляшка" в Младежкия:))Откога не съм ходила на детски театър, затова на 30-ти съм там :P
А, взех си и билети за "Атентаторите"(25).

Blab
10-17-2007, 12:22
.................................................. .."В полите на Витоша".................................................. ...
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2006_2007/ctn_vitosha03.jpg
автор: П.К. Яворов
режисьор: Лилия Абаджиева
сценография и костюми: Васил Абаджиев

участват:
*Пенко Господинов
*Петър Калчев
*Емил Котев
*Евгени Будинов
*Стоян Младенов
*Христина Караиванова
*Светлана Янчева
*Василена Атанасова
*Александър Димов


"Дори и да познавате в детайли яворовата драма, смелите сценични решения ще ви открехнат нови посоки. Отдавна Лилия Абаджиева се прицелва "В полите на Витоша" – като единствената българска пиеса, която я интересува, но сега се осмелява да я постави, без да си слага прегради и ограничения. Сред декорите намира място и за ритмичното слово на Яворов.
"Трудно може да се каже, че това е просто драма. По-скоро просто много голяма част от личната драма и любовна история на Яворов с Мина", пояснява Лилия Абаджиева.
Без никакви колебания режисьорката поверява ролята на Христофоров на новата звезда на българския театър - Пенко Господинов. И не се ограничават само с написания образ: "По-скоро се опирахме на изследванията и на личността на Яворов. И мисля, че Пенко се справи вълнуващо и едновременно респектиращо".
Мистерията "Яворов" отново е на ход, с тази "класически" съвременна история за любов, смърт и власт."
Галя Крайчовска,
БНТ
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2006_2007/ctn_vitosha01.jpg

“В полите на Витоша” е българският отговор на “Ромео и Жулиета”

Този текст сякаш крещи, че е писан от поет, твърди Лили Абаджиева. Може би за да го подчертае, тя е вплела в тъканта на представлението строфи от най-покъртителните любовни стихове на Яворов, а музиката - от класика до балада на "Бийтълс" - е действащото лице, което нито за миг не слиза от сцената. По време на спектакъла зрителят се чувства и като на концерт, и като на кино, и като на площадно куклено шоу, и като на балет. Но най-вече като на режисьорски театър от висока класа. На моменти актьорите си "присвояват" отсечените движения и изострената мимика на героите от немите филми, а дикторски глас "чете" зад кадър всички реплики. Друг път, за да смирят мелодраматизма на ситуацията, разиграват прочутия епизод на гробищата като изящна и малко комична балетна миниатюра високо на фона на синьото небе от декора. В смъртта си пък Мила е като марионетка, на която са прерязали конците. Появяват се и доста от символите, "патентовани" от Абаджиева в други постановки. Например вода се лее в изобилие - тя служи и за политически оплювания (в буквалния смисъл) и като олицетворение на пречистване и отдаване, когато Мила изсипва порцелановата кана в еротична игра в квартирата на Христофоров... С работата си над безсмъртната история за погубена любов, власт и гибел в пиесата на Яворов, която определя като откровена реплика на "Ромео и Жулиета", режисьорката сякаш поднася поклон пред гения на българския класик. Но поклон не почтителен и смирен, а непокорен и дързък, както обичайно нестандартната Абаджиева се отнася с авторитетите.

Ирина Гигова,
в. Новинар
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2006_2007/ctn_vitosha05.jpg
:arrow: СНИМКИ (http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2006_2007/vitosha/index.html)
:arrow: dnes.bg - Елена, с която се съгласявам...този път... (http://www.dnes.bg/article.php?cat=28&id=32161)

bulgarche
10-21-2007, 20:50
Току-що си влизам. Бях на "ДА УБИЕШ ПРЕМИЕР". Мога да кажа че беше ултра-мега-хипер-тера-мега-супер...яко.
Беше пълна простотия целия спектакъл, супер доволен съм. Чудих се на хората които като чуят: цици,дядовия, хуй, ебане и се смеея и се чудих толкова ли съм свикнал да го чувам постоянно, че хора на годините на майка ми да се радват че се казват пред всички и не е табу.
Най-интересното беше след спектакъла. Към средата реших че е много важно да взема автограф за fake и...попитах майка ми дали има химикал и листче е имаше, само трябваше да намеря Асен Блатечки :) След спектаклите актьорите илизат отвън, където им е автобуса и..чаках в сградата обаче. Имаше и много момиченца и...не ми хареса, защото те просто нямаше кой друг да чакат освен него. Та..те излязоха, а ааз се върнах пред сцената. Останмалите актьори се бяха преобликли и сваляха декорите, а Асен го нямаше. Та..появи се...и се отправих натам, но не качих. Виканх му "Блатечкии" и той се обърна...след което си качих десния крак на сцената и му казах "много хубави кубинки имаш бре", а той ми подритна кубинката и рече "ААаа, това STEEL ли е бе? От къде си го взе?" Казах муче са от горгон, пита ме за татуси дали имам и че емил му е приятел. Казах че искам автограв за приятелката ми, която има същите кубинки като нашите, само че е направила грешка да си вземе черни, а не бургунди като нашите :) Пита за кой е автографа и..започна да пише, но се обръща и ...гледа''казах му само "Майка ми"..посегна пак да пише и "Ах, майка ти!?!" - "Да бе, майка ми е това" Запознахме се тя с него, после аз. Писа драска. Разказах му че сега ремонтират кулата в село Маточина (кулата в която той живее във филма "Мила от Марс). Пита ме къща ли имам и каво правя там, обясних му че се занимавам с природозащита и сряда съм бил там, за царските орли и т.н. той се зарадва, спомена за орлите и..такам. Поприказхвамхме си, каза за новия си филм и каза че не е доволен от филма който аз му споменах, а именно "Деца от восък", може би защото нещата не са реални в него. Две-три реплки обменихме и за актьорите във филма, казах му че имам участвали приятели и каза че за разлика от филма били готини. Но реших да го оставя, защото един човек дойде и му каза "айде бе, к'во чакаш, автобуса е отвън", а той каза че няма да си ходи с автобуса, но това не попречи да остане, защото 15-тината момичета чакащи отвън на студа само него чакаха. Излязохме с него, пожелахме си приятна вечер и той започна да се чуди на коя мацка първо да обърне внимане. Е да, първо на тази която изкочи пред нас и препречи пътя :lol:

Ето и автографа. Тя ина ми се обади докато го чаках и издадох тайния подарък, ама...карай :)
http://img153.imageshack.us/img153/6167/mso482c2ax3.th.jpg

Ето информация и снимки от сцената на самото представление:
Автор:Емил Андреев
Анотация:
Пиеса за смешно-тъжния ни живот в началото на ХХI в. Авторът иронично я нарича миракъл по подобие на средновековните спектакли-чудо.
Именно в това бурно и все по-усложняващо се наше време живее и се опитва да сътвори същинско чудо героят на пиесата, Серафим Йонин от село Репляна. Той е стар ерген, бивш учител по музика и скорошен пенсионер – добър по душа и дълбоко страдащ поради непосилния живот както на своите съселяни, така и на многострадалния български народ. Обладан от алтруистичен порив, Серафим се обръща за помощ към Дявола – дано поне той помогне на бедните българи, които не спират да търпят бремето на престъпността.
И ето, че като по чудо пред Серафим застава самият Сатанаил, който му дава необикновена сила.
Какво ще направи с получената сила кроткият пенсионер от село Репляна? Ще помогне ли на своя народ или в желанието си да убие министър-председателя на републиката ще отвори вратите на Ада?

http://www.art.bg/theatre_php/img/photos/big/BIG_PHOTO_BIG_2548.JPG

http://www.art.bg/theatre_php/img/photos/BIG_BIMG1_2548.jpg

http://www.art.bg/theatre_php/img/photos/BIG_BIMG2_2548.jpg

http://www.art.bg/theatre_php/img/photos/BIG_BIMG3_2548.jpg

http://www.art.bg/theatre_php/img/photos/BIG_BIMG4_2548.jpg

http://www.art.bg/theatre_php/img/photos/BIG_BIMG5_2548.jpg

Краси Радков отсъстваше по здравословни причини. Заместваше го Пламен Сираков 8)

Blab
10-21-2007, 21:15
Хах, страхотно!Усмихна ме историята ти! :D

bulgarche
10-21-2007, 21:19
Астор си разхождаше една козичка, която всъщност беше невидима. Просто на каишка( по-скоро въже) висеше едно звънче и толкова.
Стефан Мавродиев извика дявола, за да му помогне да оправи нещата и системата :) Не знам защо, ама идеите му и фашизма който споменаха, не се хареса и отпадна като план. Всичко добре, ама накрая изтрепа цялото село и нямаше на кой да помогне. Пак че господ (който се оказа Астор) върна времето назад.
Невена Бозукова беше въпросния дявол/сатана, от където идва и нейното Сатаналина (така се казвала ГОСПОЖИЦАТА!)
Всичко беше много добре, имаше всякакви..пияница,миризлив ц, но най-култов беше онаниращия Асен блатечки, който си пръскал семето из целия двор, но после му беше казано да го прекопае, за да не поникнат човеци :mrgreen: Даже след един от оргазмите си запали и цигара :smt005

Blab
10-21-2007, 21:40
:smt005
Досега нищо не ме е привлякло към Сатирата, но ти ме спечели с тая постановка.Жалко, че я няма в програмата за ноември..., но всичко с времето си:))
А за Блатечки - той има ли роля, в която не пуши, май не 8-[

bulgarche
10-21-2007, 21:49
:smt005
Досега нищо не ме е привлякло към Сатирата, но ти ме спечели с тая постановка.Жалко, че я няма в програмата за ноември..., но всичко с времето си:))
А за Блатечки - той има ли роля, в която не пуши, май не 8-[
Майка ми ме засегна като каза че все играе шемет. Но само съм слушал за филм в който е добрия/лош герой ;-)

fake
10-21-2007, 22:49
мило ще свърша от кеф само като си мисля...аааа, говорил си си с АСЕН БЛАТЕЧКИ :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt049 :smt049 :smt049 :smt049 :smt049 :smt049 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058 :smt058
ИМАМ АВТОГРАФ ОТ НЕГОООО

Freely"
10-22-2007, 15:37
мда.. добър си беше спектакъла. Асен Блатечки с всичките му "несбъднати човеци" си разказа перфектната игра. Иначе по някаква случайност.. аз чаках точно пред театъра, когато Асен излезна. Не съм го гонила за автограф, може би точно за това той ме попита дали не искам един, но аз му отговорих, че не, защото веднага ще затрия листчето. И още около 2-3 мин разговор за някви неща, от рода на имена, впечатления и желания. И най-накрая го зарязах, защото мястото на срещата се промени и аз закъснявах. Но си е достоен за възхищение. И друг път едва ли ще го зарежа..
Спектакъла бих го гледала пак, като прочетох самата пиеса, открих доста други неща, които явно не бях разбрала. Интересен смисъл и прекрасен хумор. Щом всякакви хора, на различни възрасти се смяха от душа на простотиите.. значи са изпипани простотии :)

Decu
10-22-2007, 19:12
Театър...ами музикалния театър брои ли се :-D
В събота бях на "Царицата на чардаша", а миналата събота на "Мис Сайгон" :-) и двете оперети много ми харесаха :-) :-)

Blab
10-25-2007, 21:59
АТЕНТАТОРИТЕ
http://www.buldrama.icon.bg/gallery/17_atentatorite_odt_boian_danovski_pernik/slides/IMG_0012.jpg
от Георги Данаилов
Посвещава се на актьора Стойчо Мазгалов (1930 - 2006)

режисьор: проф. Красимир Спасов
сценография: Чайка Петрушева
музикално оформление: проф. Красимир Спасов

Участват:
Йордан Попйорданов (Орце) – Асен Блатечки
Коста Кирков – Николай Илчев
Павел Шатев – Венцеслав Кисьов
Димитър Мечев – Иван Бърнев
Иван Гарванов – Божидар Попчев
Борис Сарафов – Веселин Мезеклиев
Мистър Пийтърс – Иван Бурджев
Джемал Бей – Васил Банов
Доносник – Васил Пенов
Първа маска – Елиян Аройо
Втора маска – Иван Чипариков
Емили Пийтърс – Мартина Ангарева
Радостина – Емануела Еленова
Лелята – Жулиета Ралева
Ана – Радосвета Василева

Георги Данаилов
Роден на 8 януари 1936 г. в София, завършва химия в СУ “Св. Климент Охридски”. Бил е учител в Свищов, завеждащ химическа лаборатория, асистент и гл.асистент в ВХТИ до 1976 г., драмтург в “Сълза и смях”, председател на Агенцията за българите в чужбина и т.н. Почетен гражданин на Свищов, носител на наградата на София за 2002, както и награда Аполон – 2002.
Автор на романите “Къща отвъд света”, “Доколкото си спомням”, повестите “Деца играят вън”, “Убийството на Моцарт (Размисли за възпитанието)”, сборниците “Спомени за градския идиот”, “За Жан-Жак Русо и други глупости”, както и на пиесите ”Краят остава за вас”, “Съдията и жълтата роза”, “Песента на един следовател”, “Солунските съзаклятници” и др.
Пиесите му са играни в Русия, Полша, Грузия, Чехословакия, Германия, Румъния, Армения и др.

“Работих над пиесата дълго и се чувствах сроден с героите. В действителност участниците в атентатите са били повече на брой, но заради интензитета на действието ги сведох до четирима: Орце Попйорданов, Димитър Мечев, Павел Шатев и Константин Кирков, пряка връзка с атентаторите има и безподобният Борис Сарафов. Единственият по-възрастен от четиримата бе Димитър Мечев всички останали са съвсем млади, ученици в Солунската гимназия.
Не си представях как е възможно в желанието си да бъдaт взривени Отоманските банки в Цариград и в Солун, години наред тези млади хора да копаят тунели под улицата, заврени под земята, задушаващи се от липсата на кислород. Каква е била тази воля и тази издържливост? Исках да надникна в душите на тези терористи, защото повечето от тях копнееха да се оженят с църната земя, искаха да загинат за свободата на Македония, те бяха изпреварили с близо половин век камикадзетата. В желанието си да останат анонимни, така че да няма и капчица суета, която да ги надживее, те изгарят всички собствени фотографии. Стремят се да няма невинни жертви, и в това значително се различават от съвременните терористи. Накрая повечето от целите им са изпълнени, банката е взривена, “Гваладкивир” гори в залива, в Солун настъпва смут и озверели турски войски издевателстват над мирното население. Идеята им, че ако се посегне на европейските капитали, Европа ще се намеси, се проваля. Единственият останал жив - Павел Шатев живее дълго, бурно, но има трагичен край, умира изоставен, самотен, без да види осъществена мечтата, която цял живот е преследвал.
Безполезна е саможертвата на терористите и в миналото, и днес, когато те вече не щадят, а целят изтребление, фанатизирали са се до крайност и са във война срещу целия свят. Но аз съм убеден, че единствената надежда такива хора да бъдат спрени е да се познават душите им. Заради това и написах моята пиеса.”

(Авторът)
http://www.buldrama.icon.bg/gallery/17_atentatorite_odt_boian_danovski_pernik/slides/IMG_0009.jpg
Красимир Спасов
Роден на 26 юли 1941 г. във. Варна. Завършва театрална режисура през 1966 г. в София, Работил като режисьор в драматичните театри в градовете Варна, Русе и Бургас, а в столицата в Сатиричния театър, Театър “Сълза и смях”, Народен театър “Иван Вазов”и театър “Българска армия”.
Осъществил е над 100 постановки на пиеси от български, руски, западноевропейски и американски автори, между които: “Дон Жуан или любовта към геометрията”, “Обърни се с гняв назад”, “Трамвай Желание”, “Американски бизон”, “Полет над кукувиче гнездо”, “Солунските съзаклятници”, “Любовникът”, “Лека болка”, “Двама на люлката”, “Мъртвешки танц”, “Хеда Габлер”, “Анатол”, “Престъпление и наказание”, “Васа Железнова”, “Вуйчо Ваньо”, “Чайка”, “Нощта на трибадите”, “Емилия Галоти”, “Много шум за нищо и др.
Заснел е два игрални филма: “Забравете този случай” -1984 и “О, Господи къде си?”- 1991 г.
Преподавател по режисура в НАТФИЗ. Носител на много награди от Национални театрални фестивали, носител на награда за режисура на САБ, награда “Аскеер” и др.

"Когато за първи път правих този текст, той беше красиво-тържествен, патриотичен, със силно емоционално въздействие. Сега ме интересуват моралните основания и моралните опозиции. Вътрешното състояние на хората, които замислят акт, свързан с насилие, без да знаят какви ще са последствията и с безпокойство за невинните жертви. Тази достоевщина преориентира спектакъла. Освен това за първи път работя с толкова широк състав от много театри и възрасти. Това ще ме държи в здравословно творческо напрежение."

(Режисьорът)
http://www.buldrama.icon.bg/gallery/17_atentatorite_odt_boian_danovski_pernik/slides/IMG_0036.jpg
http://www.buldrama.icon.bg/gallery/17_atentatorite_odt_boian_danovski_pernik/slides/IMG_0041.jpg

ЙОРДАН ПОПЙОРДАНОВ (ОРЦЕТО) (1881 - 1903)

http://www.salzaismiah.com/repertoar/atentatorite/pict/pict_2.jpg
Първоначалното си образование Орце получи в родния си град Велес, а гимназиалното продължи в Солунската гимназия, която още преди да завърши започна с обществена и революционна дейност. Той и Константин Кирков са основателите и душата на кръжока "Гемиджиите", който още в началото по задача беше по-скоро за самообразование в чисто нихилистически дух. Руските раволюционери са първите учители, от които се взема пример и на които се опитват да подражават във всяко отношение. За повечето от гемиджиите беше ясно, че при създаденото положение и съществуващите условия в Турция е невъзможна всякаква социална борба, защото тя предполага политическа свобода. Следователно турската тирания е и трябва да бъде най-главният обект в борбата, но турската власт беше неуязвима с многото свои пълчища войски. Ето защо гемиджиите смятаха за по-целесъоразно и по-уместно да се насочи борбата и против вложените в Турция европейски капитали, които кърмеха и поддържаха тиранията на султана. Веднъж тръгнали по този път, гемиджиите почват да търсят средства и пътища за реализирането и приложението на практика своите схващания и идеали в революционната борба. Орцето беше първият предаден до фанатизъм на своите идеи. Надарен със силна воля и проницателен ум, той стремително се насочва към една-единствена цел, като вместо да бъде разколебан от всекидневните препятствия и мъчнотии, той още повече се насърчава и готви за борба.
Социализма схващаше като една религия: методите и тактиката на анархизма възприемаше, но все пак в приложението им си оставаше със своите лични разбирания. Той бе национален деец в интернационалния смисъл на думата. Той мразеше славата, защото той се бореше и искрено искаше да служи на своя поробен народ, за който народ Орце се самопожертвува.

КОНСТАНТИН ИВ. КИРКОВ (1882 – 1903)

http://www.salzaismiah.com/repertoar/atentatorite/pict/pict_4.jpg
Той имаше среден ръст, бяло прозрачно, обло лице, черни очи и коси. Естествено хубав младеж. Колкото външността и физиономията го посочваха за тих спокоен и весел човек – неговата душа и темперамент бяха отрицание на всичко в живота. Макар и съвършено млад той беше доста развит и с един странен мироглед. Бог, семеен живот, обществено положение той презираше в душата си. Той по убеждение беше анархист, готов да се опълчи и бори с най-голям ентусиазъм против всичко в живота: предразсъдъци, закони, обществени порядки, даже ако би било възможно сам да се бори и против природните стихии. Под неговия физически образ, който имаше една женствена хубост, беше въплътена една колкото мъжествена, толкова и страшна по замисъл идея – идеята на разрушението. Винаги доволен от себе си, учтив и внимателен към всички, особено към своите другари, той в кръжока на гемиджиите беше най-симпатичният, най-обичаният главно поради неговия голям идеализъм, неговата скромност и доброта. Самопожертвувателен до безкрайност, решителен и смел, той на смъртта гледаше като на едно щастие в живота и винаги и навсякъде я желаеше при каквито условия и обстоятелства да се явеше тя, стига само да бъде сигурна и да дойде по-бързо. Константин Кирков беше голям индивидуалист.
Константин Кирков се ръководеше от една максима, която за него беше догма: той схващаше и разбираше, че революционният дълг можеше и трябва да се изпълнява само като се упражнява като професия.

ДИМИТЪР МЕЧЕВ (1870 – 1903)

http://www.salzaismiah.com/repertoar/atentatorite/pict/pict_6.jpg
Висок ръст, сухо лице, малки очи, остър правилен, нос, черни къдрави тук-там вече побелели коси и малки черни мустаци; винаги скромно облечен, той по външност приличаше на обикновен работник. Само неговото чело и изобщо черепът на главата му го издаваше, че е човек с големи умствени способности и нравствени качества. Още от детинство останал сирак, той едва привършил първоначалното си образование и още като дете е трябвало да се грижи освен за своето, но и за онова на майка си препитание. Израснал в мъки и неволи, той още със създаването на революционната организация във Велес постъпва като обикновен член и в късо време става един от първите работници, като в първо време е бил предназначен за терорист. Натоварен да накаже един от велешките чорбаджии, той с хладно оръжие (секира) посегнал върху живота му, без да може да го умъртви. Поради това той става нелегален четник и в разстояние на повече от една година скита по Пелистер, Бабуна, Плачковица, след което като емигрант заминава за България, където пък за да изкара прехраната си, без да бъде тежест на организацията, постъпва като прост работник в мина "Перник".
Димитър Мечев беше дете на народа, живя с неговите мъки и неволи, изпита много страдания, но запази бодрост в своя дух, като знаеше, че попрището на всеки революционер и борец не е розово, че той трябваше да страда непрекъснато, да преживява мъки и неволи, рискове и опасности и че спокойствие може да намери само след смъртта.

(из спомените на Павел Шатев)

следваща дата: 22 ноември
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Аз съм без думи/но не пропуснаха да ме информират, че тази вечер са си бъркали текстовете повече от допустимото :roll: /
Не се интересувам от история, но спектакълът ме заплени.Два часа страхотна емоция!

ПП:Няма да пропусна да се похваля - любимата ми лелка, Кло, ми подари плакат на "Летене" :D
ПП2:Взех си и билети за "Мъжка забавачка", гостува в "Зад канала" на 5-и :wink:

Blab
10-29-2007, 18:17
Аз съм супер фенка на тетъра !!! Последно гледах "Честна мускетарска" в Младежкия театър , ама то беше още миналия сезон две , три представления след премиерата и беше голям фраш , но все пак съм доволна! От отдавна съм много навита да гледам "Оливър" , но все не ми остава време ... (ще стигна и до там 100 на 100 за зимната ваканция ще го гледам). Имам си и снимки с любимото ми актьорче Дарин Ангелов :grin: . Гледала съм много представления и винаги съм оставала доволна ... дори съм гледала някои повторно. Супер е в театъра много се фънкам като съм там ...
:) Да разбирам, че заедно ще си чакаме "Хъшове" на малкия екран.
Ето ТУК (http://adella.blog.bg/viewpost.php?id=50646) се обсъжда г-н Ангелов :oops:

Glezanka
10-29-2007, 19:58
Обичам да ходя на театър,но за жалост рядко има постановки.Ходила съм на балет,опера и оперета няколко пъти(Е не в моя град,понеже нямаме развито такъв вид изкуство) ... е култура си е,харесва ми,дай боже повече млади хора ходят на такива мероприятия :)

shadow4e
11-05-2007, 21:39
be_true, пиши още по темичката, не я оставяй да замре :)


Аз няма какво да кажа освен, че на 20-ти съм на "Мармалад" и се надявам да м хареса :)

Blab
11-05-2007, 22:31
Тая вечер се разревах чак, вързаха ме с два билета за забавачката и никой свободен да ме придружи :cry:

'ма заведох мама.Тя, която мрази театъра, защото през живота си е ходила 4-5 пъти (тати я е свалял с военни постановки :-D ) и никога не й е харесало.Е, забавляваше се...Още в началото ми каза, че цял ден и залък не е сложила в устата си и й се пуши ужасно много.В първата сцена Асен изяде няколко парчета пица, сипаха си уиски и запалиха лула.Но мама издържа, та дори накрая каза "е, не беше зле" :)

Честно, днес(вече вчера) гледах една от наааааай-скучните и монотонни постановки, на които съм ставала свидетел.А актьорският състав - никакъв го нямаше, бе...адското преиграване. :? Самата режисура куца, но да речем, че и самата пиеса не е някакъв шедьовър.

И другото, което ме издразни - салонът бе пълен с хора, попаднали някак случайно в театъра.А групите настървени девойки дори не знаеха какво ще гледат..., но това не пречеше да въздишат силно и детински да се кикотят, когато Блатечки се съблече.Даааааа, пак го съблякоха и слава на Бога, защото бях отегчена до безкрай.Безспорно той е печеливша карта за всеки режисьор/продуцент/пиеса - кара жените да си купуват билетиии.Виновна! :oops: По-секси коремче няяяяма(освен това на Генчо, което ме подсеща да ви покажа последната си придобивка -
http://img230.imageshack.us/img230/9266/27130115ak4.jpg
знам, прекрасен е :mrgreen:
http://img223.imageshack.us/img223/8480/27130113yv3.jpg
http://img232.imageshack.us/img232/7127/27130112dx2.jpg)

Сенчице, надявам се "Мармалад" да ти хареса.Аз Москов не го харесвам, "Улицата" още по-малко. :neutral: Прекалено просташко ми идва - пръдни и оригни в театър - не е за мен.
Забавлявай се, салоните се пълнят вече ....много години за "Мармалад", което значи, че на много им допада.
С моя пуст късмет гледах постановката миналия сезон(февруари) и на следващия ден бях на "Фантасмагории"(пак е негово) #-o

ПП:Ало, театралите, 'ай' се водим на някое представление! :) Чакам да се съгласите и ви събирам :P

shadow4e
11-05-2007, 22:55
Аз не съм го избирала. Но майката на един приятел е учителка и ще води 5-6 човека от нейния клас и ни предложи и на нас с намаление и аз веднага се съгласих, аз отдавна ги карах да ходим, така че и на това съм доволна, а отзиви ще казвам на 20-ти :)

Kisses_P
11-09-2007, 20:35
ИЗЛИШЪК ОТ ЛЮБОВ
От Теодора Димова

НДТ “Сълза и смях”
съвместна продукция с ДТ “Стефан Киров” – Сливен

Режисьор: Пламен Марков
Сценография и костюми: Мира Каланова
Музика: Александър Каланов и Йордан Борисов


Участват:

Ирина - Стефания Колева
Дара - Ирини Жамбонас
Анди - Стефан Иванов


Излишък от любов” е пиеса за престъпната незаинтересованост, в която ние всички сме оплетени. Отдавна имам чувството, че живеем на сляпо, на автопилот, че извършваме действия, които не разбираме, че говорим думи, без да вникваме в същността им. Изваждаме на показ комплексите си и милозливо им се любуваме, дразним се от онези, които ги преодоляват, обичаме най-много да се оплакваме, да се вайкаме, да се сърдим на хората и на света. Обичаме най-много да взимаме, да пазим всичко за себе си, този почти съвършен егоизъм, който като бумеранг по-късно се връща върху нас. Като че ли трябва да се случи непоправимото, за да спрем, да се ослушаме, да се вгледаме.

Кратка анотация:

Пиесата разкрива сложните взаимоотношения в един класически любовен триъгълник. Комбинацията е – две жени (Ирина на Стефания Колева и Дара на Ирини Жамбонас) и един мъж (младият Стефан Иванов – в ролята на Анди ). Особеното – двете жени са най-добри приятелки. И двете са в криза. Споделяйки една на друга и най-дребните си проблеми (диети, проблеми в работата, незадоволеност), оплаквайки се от мъжете, мечтаейки заедно, напивайки се заедно, те все пак запазват за себе си най-съкровените си тайни. И в крайна сметка изневеряват на приятелството, като посягат на един и същи мъж, който не е най-доброто за което са мечтали, но пък е в наличност. С тази си постъпка и двете разрушават подредения живот, който са обитавали до сега. И най-вече – унищожават най-хубавото, което имат. Дали се е струвало.




Страхотно беше... Наиситна останах без думи, много ме впечатли.До псоелдната минутка гледах с интерес... Играха невероятно

Blab
11-09-2007, 22:06
^днес половин час кесих пред театъра и до последно се надявах Дани да изскочи и да каже, 'айде, влизай :-D

И двете са ми направили впечатление с чара и обаянието си, но Стефания в главна роля не съм я гледала(все още)...Колебая се дали да бъде "Излишъка" или "Кафе и цигари" през ноември...

Kisses{P}, сложи и снимчици, де :P

Kisses_P
11-10-2007, 16:14
^днес половин час кесих пред театъра и до последно се надявах Дани да изскочи и да каже, 'айде, влизай :-D

И двете са ми направили впечатление с чара и обаянието си, но Стефания в главна роля не съм я гледала(все още)...Колебая се дали да бъде "Излишъка" или "Кафе и цигари" през ноември...

Kisses{P}, сложи и снимчици, де :P
бих сложила, но незнам как... малко индианец си падам :(

А в понедленик ще гледам

ОЩЕ ВЕДНЪЖ ОТЗАД
от Майкъл Фрейн



Постановка - Иржи Менцел
Сценография - Надежда Митева
Участват: Христо Гърбов, Маргарита Пехливанова, Георги Кадурин, Жанет Йовчева, Албена Павлова, Димитър Марин, Анастасия Ингилизова, Тодор Близнаков, Любомир Фърков



Искате ли да разберете какво се случва зад кулисите по време на едно представление? Искате ли да се посмеете с най-добрата английска комедия на 80-те години? С “Още веднъж отзад” ще попаднете в кухнята на театъра. А там кипи такава смесица от случки, характери и отношения, че само с най-голям късмет няма да ви заболи коремът от смях.

Blab
11-11-2007, 14:07
............................................ХЪШ ОВЕ............................................
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/23.jpg
по повестта: "Немили-недраги" /Иван Вазов/
режисьор: Александър Морфов
сценография и костюми: Елена Иванова
участват:
*Валери Йорданов - Бръчков
*Чочо Попйорданов - Македонски
*Руси Чанев - Странджата
*Валентин Ганев - Владиков
*Рени Врангова - Евгени
*Валентин Танев - Хаджията
*Христо Мутафчиев - Дерибеев
*Захари Бахаров - Попчето
*Пламен Пеев - Димитрото
*Теодор Елмазов - полицай, хотелиер, антрепреньор, румънци
*Евгени Будинов - Мравката
*Деян Ангелов - Петър
*Дарин Ангелов - Павел
*Даниел Ангелов - Васил
*Димитър Рачков - румънски келнер
*Елисавета Господинова - секретарка, румънска богаташка, певица
*Владимир Карамазов - Христо Б. Петков

НАГРАДИ
*Награда “Иван Димов” 2004 за млади театрални дарования на Валери Йорданов
*АСКЕЕР 2005 за най-добър спектакъл
*АСКЕЕР 2005 за най-добра режисура на Александър Морфов
*АСКЕЕР 2005 за водеща мъжка роля на Валери Йорданов
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/1.jpg
С пиесата “Хъшове” започват преди един век, през 1904 г., представленията на Народния театър. С “Хъшове” през 1954 г. се чества петдесетгодишнината му. През сегашния юбилеен сезон безсмъртната творба на Вазов е отново на сцената му, сега вече в адаптация и постановка на Александър Морфов.
Те са немили и недраги, но не отчаяни, скитници и голтаци, но горди и свободолюбиви, нехранимайковци за еснафите, герои за потиснатите и унижените. На сцената в чуждоземния град хъшовете възторжено разиграват своя самодеен спектакъл – генерална репетиция за истинския, този, който ще последва. Спектакълът, в който немилите и недрагите ще намерят смъртта си и заедно със свободата за сънародниците си ще извоюват свободен терен и за довчерашните черни души – гешефтарите и спекулантите. В един нов свят, в който оцелелите от хъшовските неволи отново ще бъдат немили и недраги.

Неслучайно за първи път от сякаш един век насам голямата зала на националния ни театър се оглася от възторжени викове “Да живее България!” При това без да прилича на митинг.
в. Сега

И ако трябва да продължа с откровенията, изобщо не очаквах спектакълът на Александър Морфов да отвее с такава сила моя скептецизъм, да разбие на пух и прах дълго наслоявани клишета, да изпълни с нов смисъл вече амортизирани понятия като свобода, родина, патриотизъм, себеотричане, даже да ме развълнува и да вдигне накрак цялата зала, чак до учениците на втори балкон.
в. Капитал
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/7.jpg
Забележително зрелищен спектакъл, дългоочакван актуален прочит на класическия текст на Вазов. Триумфално завръщане на Ал. Морфов на българска сцена, след като постига високо признание в Русия и е поканен за главен режисьор в Петербургския Театър на Комисаржевска. Тук има от всичко, очаквано от театъра на Морфов – великолепни актьорски импровизации, разкрепостено визуално въображение, смело преобръщане на традиционните представи за вазовите герои.
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/20.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/8.jpg
Пиесата “Хъшове” Иван Вазов пише през 1894 г. като драматизация на неговата повест “Немили-недраги”. Тя веднага влиза в репертоара на трупата, която по-късно ще прерастне в Народен театър. В своя 100 – годишен юбилеен сезон театърът предлага съвременен прочит на темата за живота на българската предосвобожденска революционна емиграция. Негов автор е режисьорът Александър Морфов (“Дон Кихот”, “Бурята”, “На дъното”, “Декамерон” и др.), добил изключителна популярност в страната и извън нея със своя театър на импровиацацията, с оригиналния си и актуален поглед върху класиката, преобръщащ традиционните представи, с ярката образност на спектаклите си.
“Хъшове” е отличен с наградите на САБ за 2005 в категориите за режисура и майсторско техническо осъществяване и с “Аскеер” 2005 за главна мъжка роля (В. Йорданов), за най-добра режисура и за най-добро представление.
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/17.jpg

Отдавна бях решил, че “Немили-недраги” е текст, на който не мога да устоя. В този текст на Вазов има всичко… Ако аз и актьорите имаме да казваме нещо на съвременните хора…, то е, че си стува човек да има идея в живота.
Александър Морфов в интервю за в-к “Стандарт”

"Всеки от нас има своя звезда, която го следва, докато е жив.
Когато свети ярко, човек е щастлив, когато угасне - съдба
Ех, да имам туй, що нямам, да си купя бял кон.
И да яхам ден и нощ и наяве, и насън."
-Това е мечта. Затова е толкова силно, защото внушава неистовото желание за свобода. (Ал.Морфов)

http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/th_1.jpg (http://s169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/?action=view&current=1175963646.pbw)
СНИМКИ (http://buldrama.icon.bg/gallery/02_18.hashove/index.html)
Влатко Стефановски - "Бел кон" (http://store2.data.bg/negatifo/Vlatko%20Stefanovski/Vlatko%20Stefanovski%20-%20Gypsy%20Song.mp3)

дати:
-15.11 - 100-тно представление в "Народния"
-29.11 - моето следващо :)

Kisses_P
11-13-2007, 19:12
Искам да ви попитам намаление на билетите за ученици във всички театри ли има? по-конкретно се интерсувам от Сълзаи смях и Народния театър..

Blab
11-13-2007, 20:27
Искам да ви попитам намаление на билетите за ученици във всички театри ли има? по-конкретно се интерсувам от Сълзаи смях и Народния театър..
В "Сълза и смях" има ученически билети, но те са за най-забутаните места... и меко казано не си струва. Всъщност, само 2-4 са добрите ученически места, точно посредата зад голямата пътека. / обикновено 5лв./

Аз съм ниска, а и не виждам особено добре и обикновено стоя на предните редове в Народния, тъй че не зная дали предлагат ученически билети(мисля, че не), но в салона има места за по 5 лв, което е приемливо.

Kisses_P
11-13-2007, 20:31
В "Сълза и смях" има ученически билети, но те са за най-забутаните места... и меко казано не си струва. Всъщност, само 2-4 са добрите ученически места, точно посредата зад голямата пътека. / обикновено 5лв./

Аз съм ниска, а и не виждам особено добре и обикновено стоя на предните редове в Народния, тъй че не зная дали предлагат ученически билети(мисля, че не), но в салона има места за по 5 лв, което е приемливо.
да,мерси за инфото

Briseis
11-14-2007, 12:44
В нашият град тази вечер гостува някаква трупа и ще гледаме "На четири уши". Дано е хубаво :neutral:

sherry
11-15-2007, 11:59
Вчера ходих на "Иван Шишман" в Търново и останах много доволна...Имаше много хубави песни, които звучаха по време на пиесата. Яд ме е, че няма от къде да намеря имената им и да си ги изтегля. Ако някой знае, да казва.

loli.d
11-15-2007, 22:14
Страхотна идея да обменяте мнения за представления.Тъкмо се чудех какво да гледам.Какво мислите за "Кафе и цигари". Днес преглеждах програмата на "Сълза и смях" и това заглавие ми привлече вниманието.
А и гледали ли сте "Дисни трилър" ,поставят го в НАТФИЗ. На мен мн ми допада, асоциатовно е и никога не си сигурен докрай какво се случва :-D приятно е, много

Blab
11-15-2007, 23:08
^На 26 съм на "Кафе и цигари", харесвам Шпатова, допада ми и актьорския състав.Утре ще се разхождам за билети.
Точно днес разглеждах сайта на класа на Ламбо. От години не съм ходила в "Натфиз"(заради едно "гениално" представление на "Танковска"), с гоооолеми резерви съм към Илиана... не знам, но заглавието ми грабна вниманието, може би 2008-а, ако ми остане време.
(Ооо..., но си намерих свръзка с Крум, та ако се самопоканим... :-D )

loli.d
11-16-2007, 15:26
За кой Крум става дума? А за "Кафе и цигари", могат ли да се купят билети за предстоящо предствления в събота?

Blab
11-16-2007, 19:11
^то гостува в театъра на 26. Не знам иначе за кой театър ми говориш.

Нооооооооооооооооо.....аааа аааааааааааааа.... :grin: току що видях едно любимо....неее, най-най-наааааай любимото си име в нова постановкааааа......."Сълза", очаквай ме :D

loli.d
11-16-2007, 20:02
Точно за Сълза и смях ставаше дума ,Имах предвид дали ако утре се разходя ( защото така или иначе ще минавам оттам) мога да си взема билет. Ако не - в понеделник , дано само да не са свършили

Blab
11-16-2007, 21:23
Аааа, естествено. Този сезон само в неделя не играят, съответно - касата е затворена(така си мисля).

ПП:забелязвам някакво вдигане цените на билетите, което не ми допада особено :evil:

loli.d
11-16-2007, 22:24
Хах , дано да си п рава .А за цените, нали знаеш, китайците откриха вече че ядат само гарнитура и започва гояламта инфлация :D

Blab
11-18-2007, 12:09
Рожден ден, рожден ден.... принцът има рожден ден :-({|=

Тъкмо си влизам от "Пепеляшка"... Ах, вълшебството ме омагьоса.
/Тук си затварям очите/запушвам ушите за думи като "яда" и... оф, забравих другата изцепка :-D
едит: Сетих се, "могъществен".Яко, а? :D /

Пепеляшка
http://art.gbg.bg/images/event/pepel1_300.jpg

по Шарл Перо
режисьор: Венцислав Асенов
сценография и костюми: Маноела Дойчинова
музика: Павел Васев
хореография: Албена Атанасова
участват:
*Николай Луканов - Принца - Луи( :D О, Ромео, Ромео...)
*Огнян Голев - Краля
*Явор Спасов - Министъра
*Зорница Маринкова - Пепеляшка
*Мая Бабурска - Мащехата
*Линда Барбара Вацулка - Хортензия (едната от гълъбиците :-D)
*Мариана Миланова - Жасмина (другата)
*Ангелина Славова - Феята

http://art.gbg.bg/images/event/pepeljashka1_300.jpg

"Отдавна, много отдавна, още преди Шарл Перо да издаде своите приказки (1697 г.) и преди Гутенберг да изобрети книгопечатането (1448), дори преди изливането на първата хартия, приказките съществували само в думите на нашите пра-пра-баби и пра-пра-дядовци. Стотици, хиляди, дори милиони принцове и принцеси, страховити хали и добри магьосници се раждали всяка вечер за нов живот и повеждали своите слушатели към неизбродното царство на Фантазията.
И така всяка вечер, всеки нов разказвач прибавял по нещо ново към своята приказка, нещо, което искал да сподели с децата и което те трябвало да запомнят чак до времето, когато на свои ред разказват приказки.
Затова и приказките оцелели, защото всеки нов разказвач прибавял към тях своето зрънце надежда, прибавял своята истина за живота...

Днес, ние решихме да ви разкажем нашата приказка за Пепеляшка.
Историята, както ще видите, хем е същата, хем - малко променена.
Принцът пак ще разпознае своята избраница по златната пантофка, изгубена на бала, но до този бал и двамата ще достигнат воювайки за своята любов и отстоявайки себе си като личности...
И така очаква ви или това беше (зависи кога ще прочетете тези редове) нашата история за Пепеляшка, онази, която искаме да запомните чак до времето, когато вие започнете на свой ред да я разказвате..."
Венцислав Асенов

http://www.kafene.bg/UserFiles/Image/_R4C7571(1).jpg

Още в началото си дадохме сметка, че трябва да се борим с компютърната култура на нашите деца и да създадем грабваща визия. Задължително е да има и "екшън". Това им е хубавото на приказките, че всяко поколение ги разказва по свой начин. Историята, която ние предлагаме, хем е същата, хем е малко променена, разказа Венцислав Асенов.

Blab
11-20-2007, 13:27
Казах ли ви добрата новина. :)
Билетите са с лееееко вдигнати цени, но пък вече няма "ученически места", а само ученически билети(с 50% намаление)./Сълзата/
Гоооляяяяям кеф. :grin:

ПП: loli.d, взе ли си за 26-и?

loli.d
11-21-2007, 09:12
Дамммм :smt001 , взех си. Ти ще идваш ли?

Blab
11-21-2007, 13:30
Естествено. ;-)

Blab
11-24-2007, 13:22
:grin:
^Unfaithful^, ще ми препоръчаш ли друго детско представление.
Мисля - "Мечо Пух" или "Пинокио" - за да има "забавление" за мен в изобилие :D .
Мнение? :)

Blab
11-26-2007, 19:37
5 минути.
Пий.
Светни!Светни!Светни!Светн !
Вдясно.
Журналисти.
Български работи.
Нацупени физиономии.
Изключете телефоните.
Начало.
Кафе.
Малко по-дълго.
Дълго.
Живот.
Начало.
Начало.
Начало.
Защо живеем сякаш няма смърт?
Цигара.
Думи.
Тишина.
Чувства.
Тъмнина.
Нервно потропване с крак.
- Кой е този?
- О, две момчета са - Велизар някой-си ... непознати имена.
Въздишка.
Проблясва цигара.
Поглед.
От къде го познавам?
Къде ли е Стоян?
Дали е добре?
-Може ли още едно кафе.
-Чаша вода, моля.
-И сметанка.
-Бисквитки нещо?Ядки?
Спокоен уют.
Сметката, моля!
Завеса.
- Хубаво е представлението!
- Добра игра!
- Обвинявам теб!
Готови!
Аплодисменти!
Завеса.
Христина, с откачените си обувки.
Въртящ се стол.
Уговорка за секс.
Вампир.
Студ.
Забравен чадър.
Обратно.
Музика.
Еуфорично мълчание.
Секси младежа.
Целувка.
Романтично разпиляни коси.
- Сега е като забавление.
Червено.
Жълто.
Зелено.
Чао.
Едно кафе.
Една цигара.
Един живот.

loli.d
11-26-2007, 21:24
Страхотно беше представлението. Ми Стоян май имал друго представление , та затова Боян , но нали са братя ... мисля че доста добре се справиха. Има ли проблем.... :) ...а Какво друго ще ми препоръчаш да гледам :)

Blab
11-26-2007, 21:46
Ха, Боян е 100 пъти по-секси, но още учи, нали?
Не може да съм се заблудила.(той е секси младежа в "творението" ми горе :D )
Давай на "Летене", ама само ако ме вземеш :-D .
Иначе аз к'во ще гледам - "Михалъ", дипломния на "Стефан Данаилов", "Вампир", "Чайка", едни предколедни "Хъшове"...
Много ми се иска и една вечер "В полите на Витоша", но май ще ми се размине.
Oh, you're a holiday
every day,
such a holiday... :-({|=

loli.d
11-27-2007, 07:48
хаха , даммм Боян определено отговаря на определението секси, но той си е Казанова все пак, само по гласа и по погледа можеш да го разпознаеш :).На коя дата ще ходиш на дипломния на Данаиловите -те май са 2 и аз се чудя, защото нали знаеш, премиерите обикновено не са най-добрите- трябва да се поочупят малко. Избери ти -5 или 6 - отиваме. А за "Летене" , бях си го сложила в списъка за скорошни представления за гледане ,обещавам ще те взема :)

Blab
11-27-2007, 11:05
Хех :mrgreen:
Тука с датата още не знаем, 'щото ще го играят 2 пъти, с различно разпределение на ролите.
И предстои Крум да бъде засечен иии... обработен :-D (разбирай изнуден :D )
Но наклонените черти ми подсказват, че ще сме на 6-и.

За премиерите е така, но пък е някак сладко да ги видиш за първи път, несигурни(не важи за тоя клас, къде ли не са ги набутали).

Та, така... ще бягам, че информатика ме чака :) .

loli.d
11-27-2007, 12:43
За какво ще изнудваш Крум, за покани ли? Ше пуснем връзки ако трябва , не се притеснявай :) хаха.Току що говорих с едно много приятно момче, което обсъждахме в предишните съобщения :) ,и той каза да отидем на 5-ти :)

Blab
12-05-2007, 20:55
-Колеги, такова...
нашият проект придоби ли държавен статут? :lol:
-Какъв проект?
-Секретен.
-Е, то беше в реда на нещата.
-Утре ще четем във вестниците...
-Супер!
:D

-Jef-f
-Dun- haaaaaaaaaam
-dot coooooooooooom
:grin:

Летях с колата, летях с колата...
Ааааааааааааааааааааааааа ааааааааааааааа...
Сладуриииииииииииииииииии иииии :smt001

loli.d
12-06-2007, 20:55
Ей, несериозната ( тя си знае), що не те видях на птичката, а? Ама изпусна , ако не си ходила:) Аз съм мн доволна , сцепих се от смях. Особено София и Ицо...мн забавни. Но не само те, просто те са си мн силни в комедийните' роли...Абе всички играха мн добре...има хляб в тая работа :)... а за "Красива птичка с цвят зелен " става дума в НАТФИЗ

Blab
12-08-2007, 23:49
Аз виновна.
Съжалява. :mrgreen:
Теди не празнува 7-8-9-и декември, но ще сподели какво ще гледа до края на годината.

13-и - "Хъшове"
17-и - "Михалъ"/"Зех тъ, Радке, зех тъ"/"Михал Мишкоед"
На 20-и има "Летене", на 21-и - "Четири чифта пагони" - ще видя дали "кака" ще се навие :-D
21-и - "Пинокио"(аз ще гледам братчетата, де :oops: )

оу, на 21-и в "Сфумато" пак е Шпатова, може нея да видим. :neutral:

loli.d
12-13-2007, 08:54
Хей, какво се случва с тази тема, никой ли не ходи вече на театър. Я се стегнете :) или чакате всички за ръчичка или хванати за мантичките да се организиране, за да получите малак доза култура . Хмм :cry:

Blab
12-13-2007, 09:01
:cry:
Не сакат я да ги водим. :D

ani4ka_bani4ka
12-14-2007, 07:35
Михаиле!
Михаиле!
Една дума само!
Една дума!!!

:-P

Blab
12-15-2007, 22:38
Михаиле, искам да бъда откровена. 8-)
Гле'йте с'а, к'во ви готвим.(Освен, че сакам да ме пра'ят хъш. :-D )

МИХАЛ
или „Зех тъ, Радке! Зех тъ!”
http://salzaismiah.com/repertoar/mihal/pict/plakat.jpg
автор: Сава И. Доброплодни
постановка: Иван Урумов
сценография: Вечеслав Парапанов
костюми: Марина Янева
музика: проф. Румен Цонев
хореография: Камен Иванов

участват:
Михал - Светослав Добрев
богат, безумен и сяка чи Радка го люби
Вичо - Евгени Будинов
Михалюв ласкател и лъжлив приятел
http://salzaismiah.com/repertoar/mihal/pict/pict_5.jpg
Баба Марта - Вяра Коларова
Женихла
Радка - Гергана Кадиева
Събюва дъщеря и Славчова любовница
Съби - Христо Бонин
Радкен баща и Мариен мъж
Мариа - Жанет Йовчева
Събюва жена и мащиха на Радка
Николай - Иван Радоев
Доктор, хекимин
Славчо - Камен Иванов
Радкен любовник с акордьон
Петко - Стоян Младенов
Михалюв слуга, виолист
Драгни - Димитър Димитров
Събюв слуга с кларнет
http://salzaismiah.com/repertoar/mihal/pict/pict_4.jpg
Глуповатият и наивен Михал иска да се ожени за Радка. Срещу изпросено заплащане неговият „верен” слуга Вичо го убеждава, че е „красив” и достоен за нея, а сватовницата Баба Марта уж урежда сватбата. В същото време Радка въобще и не подозира за щенията на Михал, а копнее да се сбере със Славчо. За капак на всичко, мащехата на Радка крои пъклени планове как да забременее и да роди наследник, та да измъкне имането на мъжа си и да засенчи доведената си дъщеря Радка.
Комедия с много перипетии, музика на живо и истинска сватба!
Но кой е женихът?
http://salzaismiah.com/repertoar/mihal/pict/pict_1.jpg
След хитовата тв постановка „Зех тъ, Радке, зех тъ!” от 80-те години на Хачо Бояджиев, ние сме на път да създадем нов хит от най-старата българска пиеса, написана и играна преди 151 години в читалището в Шумен.
Надяваме се, че култовите реплики от този вечно жив сюжет, ще се въртят в сленга на всеки прекрачил прага на театъра, за да се позабавлява.
http://salzaismiah.com/repertoar/mihal/pict/pict_3.jpg

След успешния Вампир съвсем безстрашно Сълза и смях се впускат да поставят второ за сезона представление по класическа българска пиеса, убедени, че добрата драматургия просто няма възраст. В случая дори става въпрос за най-старата българска пиеса – написана и играна преди 151 години – Михал Мишкоед на Сава Доброплодни. Със стилизираните костюми на Марина Янева, с изчистена сценография, със старата реч на българите и почти без промени в сюжета, пиесата така ни изненада, че почти паднахме от стола – най-вече от смях, защото младият състав е адски забавен, а постановката – невероятно весела комедия. На моменти напомня стар ням филм или клоунада, а в други е толкова драматична, че натъжава. В крайна сметка обаче си остава онова, заради което същата пиеса се играе повече от век – наивната простичка приказка за това как любовта кара хората да полудяват и оглупяват, също както старостта и младостта. И когато около героите има достатъчно здравомислещи приятели, ситуациите, в които се забъркват, стават смешни, дори гротескови. Озаглавено по култовия мюзикъл на Хачо Бояджиев с Георги Парцалев от 80-те Зех тъ, Радке! Зех тъ!, представлението ни очарова и с балканските авторски обработки на френски шансони на Румен Цонев, изпълнени от добре познатите ни Стоян Младенов, Димитър Димитров и Камен Иванов. Накратко – пипната комедия, която обещава смях. Ама наистина.
programata.bg
РЕЧНИК НА НЯКОИ ОСОБЕНИ СЛОВА:

аджеба – дали наистина; чудно
вета – вехта, стара
вижд - виж
гудя – слагам
дада – дойка, детегледачка
доро - докато
енкас – на шега
засядя – залязва
зъмна - взема
икосаря – монета със стойност 20 (от гръцки „икос”)
инди – тогава, значи, и тъй
ищеш – искаш
курдисан – нагласен
мурафет – изкуство, умение, майстория
напопържа – напсува
ниет – намерение,умисъл, но и надежда
нишан - белег
песън - песен
разуме – разбира
сарантисване – четене молитва на родилка на 40-ия ден
сахат - часовник
сякам – мисля
тархана – домашно ядене от стрито тесто
то - това
тогива – тогава
удая - стая
удължен – задължен
хесап – сметка
хората – дума
хекимин – аптекар
хчупя – счупя
юще - още
--------------------------------------------------------------------------------------
http://salzaismiah.com/
--------------------------------------------------------------------------------------

ПП:Анко, само дет' "съклет" не са включили, да видиш ти, че Теди не "прави" думи. :D КЛИК за съклет (http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%81%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%82) =D>

ПП2: Мамо, дръж се мамо...
Добре съм, мамо...
Мамоооо.......
:cry:

loli.d
12-16-2007, 14:34
Само не мога да повярвам откъде аджеба:D ги знаеш тези всичките архаизми и турцизми:)

ani4ka_bani4ka
12-17-2007, 09:38
нали...

направо ми надува главата #-o

Blab
12-17-2007, 20:39
Ужасно представление!
...........^
.........тъжно

На път за вкъщи гледах в една точка, едва сдържайки сълзите си.
Почувствах задушаване, подобно на това след "Отклонения".
Момчетата свириха вълшебно!(Май виновникът е проф. Цонев)
Ще си позволя да кажа, че Стоян е страхотен музикант, толкова чувствен... напомня ми на самата мен...

На Светослав Добрев толкова добре му е паснала ролята, че нямам думи.При Евгени Будинов някакво изтъркване проблясва.(Почукваме на дърво и му пожелаваме различни роли занапред.)
Вяра Коларова и Жанет Йовчева - уау, добре бе!

"Комедия" никога не ще го наричам,
но "Сълза и смях" безмилостно обичам!

:cry:

Blab
12-18-2007, 22:03
svalqm shapka na be_true
nai-qkiq user wuw foruma !
Хах, бях се подготвила да те "моля" да не ми спамиш темата. :-D

ПП:Надявам се си искрен 8-)

Blab
01-03-2008, 00:29
Така...
Пак за театър:

*Намаления за януари в НТ"Иван Вазов".

Премиери:

НТ"Иван Вазов":
"Рейс"
постановка: Борис Панкин
сценография: Иван Токаджиев
костюми: Елена Иванова
музика: Евгени Господинов
участват: Аня Пенчева, Михаил Петров, Георги Мамалев, Антон
Радичев, Кръстю Лафазанов, Кирил Кавадарков, Христо
Чешмеджиев, Петя Дикова, Николай Илиев

*"Престъпление и наказание"
по: Фьодор М. Достоевски
постановка: Владлен Александров
сценография и костюми: Иван Карев
участват: Иван Юруков, Йосиф Шамли, Надежда Конакчиева,
Калин Яворов, Пламен Пеев

Сълзата:
"Благородният испанец"
от Съмърсет Моъм
Режисьор: Велко Кънев
Участват: Димитър Рачков, Елена Петрова, Мария Статулова,
Стефан Рядков, Мирослав Косев, Светлана Бонин, Светлин
Стоилов и Жанина Дончева

Blab
01-09-2008, 21:53
Бягащи странници
http://art.gbg.bg/images/event/bjagashtistrannici300.jpg
по текст на: Алексей Казанцев
режисьор: Николай Ламбрев-Михайловски
сценография: Чайка Петрушева
с участието на:
*Параскева Джукелова
*Иван Юруков
*Екатерина Стоянова
*Емануела Шкодрева
*Йосиф Шамли
http://www.programata.bg/filebank/11941.jpg http://www.programata.bg/filebank/11943.jpg
Бягащи странници е руска пиеса за промените в човешките отношения, последвали обществено-политическите трусове по време на Прехода. Или иначе казано съвременна Русия през погледа на представители на различните социални прослойки - Роман, Надя, Полина, Инга и Дмитрий ни показват нагледно какво се случва с човека от бившия соц-блок през последните 15 години.
Героите са все познати типажи – неуспял честен инженер, просперираща, но нещастна самотна майка, тийнейджърка, съзряла рано и преживяла срива на всички детски илюзии, невярна съпруга и човек на силата и риска. Всеки от тях търси щастието – дали в чужбина или вътре в себе си, бори се да избяга, да намери истината. Героите през цялото време търсят топлината у другия и бягат от всички – най-вече от себе си. Лайтмотивът е ”Нямам никого” (думи на Инга), а „понякога на човек му е толкова самотно, че му се иска някой просто да поседи при него” (Надя).
Попитахме и две от актрисите, участващи в пиесата, как ще я възприеме зрителя според тях. Параскева Джукелова е убедена, че ”постановката ще докосне много хора, които са преживели т.нар соц-строй и са объркани в ценностите си, търсят се; това са хора, които са възпитавани в едни идеали, а са принудени да се адаптират към едни коренно различни условия.” Емануела Шкодрева пък сподели, че ”Ако пиесата вълнува нас, значи ще вълнува всички, защото представяме отношенията по елегантен начин колкото и брутално да са те”. Склонни сме да им повярваме. - Програмата
http://www.nationaltheatre.bg/photos/17c8a9cf4681f22c295d7e751212c5531193144297.JPG
---------------------------------------------------------------------
Много е хубаво, наистина. Тежко, но хубаво, истинско, чувствено...
Невероятна игра, зашеметена съм.

Blab
01-17-2008, 21:54
Съживявам си темата. :D Щом Българчето може и аз мога. 8-)
Кой к'во гледа последно?
(На мен ми отмениха вчера представлението и си умрях от яд...)

Повдигам темата - секса в театъра /темата си е моя и се опитвам да я комерсиализирам :-D /

Не искате да пишете ли?
Хазнааааааааааааааааааааа :-|
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/site/Budinov/budinov7.jpg

ani4ka_bani4ka
01-20-2008, 12:24
чики на на
чики на на

:D

ако няма секс, няма шоу
the show must go on...

shadow4e
01-20-2008, 13:58
Аз последно гледах "По-големият син" във Военния театър и ми хареса, но знам, че ти не обичаш техните постановки :)

Kisses_P
01-20-2008, 19:29
Вчера гледах "Красиви тела" в Сълза и смях.Мисля следващото да бъде "Д-р Бляскава комедия". Някой да го е гледал?Някакви отзиви?

Blab
01-20-2008, 20:06
Хах, деца, к'во става тука, бре?
Теди пропусна тая седмица театъра, а всички други се накефили. :neutral: (Няма лошо, няма, радвам се!:))

"Д-р"-а Сенчица го е гледала.:)

Теди да се похвали ли? Ще се похвали, че друго хубаво не й се е случвало в последните дни.
Първият ми безплатен театър е вече факт. :grin:
Официално обявявам, че съм гледала "Летене" 3,5 пъти. :D

ПП: "Престъпление и наказание", "4 чифта пагони", "Кожа и небе", "С любовта шега не бива", Птичката(на 31-ви) - това е в списъка ми.

ЕPu
01-20-2008, 20:27
аз пък това "С любовта шега не бива" преди няколко дни го гледах за 2ри път. (под ключ казвам, че се сетих, че съм го гледала, 2 часа след като взех билетите)
Постановката беше хубава, само в първия половин час актьорската игра ми се видя изключително монотонна и лоша.
Обаче артиската, която изпълнява ролята на Ками, е направо прекрасна. :smt007


На 26 съм планирала "Рейс" (отново в народния) ама успях да си взема билет чааааак за накрая на 2ри балкон. Постановката е премиерна, явно има голям интерес и като отидох да си взема билет, направо нямаше никакви места.


Най-хубавата постановка, която съм гледала през последната година, е мюзикълът "Ах, този джаз!" (пак в Народния :-D ) страхотно беше, прекрасна музика, някои много забавни моменти и добра игра. :smt003

Blab
01-20-2008, 20:58
Ъх, ъх... "Рейс"... мълча.
Само линкче ще дам:
http://elenak.blog.bg/viewpost.php?id=154264

Decu
01-21-2008, 08:43
Кажете някоя интересна постановка, че много ми се е доходило на театър (:
Аз повече музикалния посещавам де..

Blab
01-21-2008, 09:37
Кажете някоя интересна постановка, че много ми се е доходило на театър (:
Аз повече музикалния посещавам де..
Какво предпочиташ - драма или комедия?

ПП:В последно време нищо (ново) интересно на театралната сцена.
На 31-ви, като гледам Птичката в НАТФИЗ, ще кажа как е.

Decu
01-21-2008, 10:02
Кажете някоя интересна постановка, че много ми се е доходило на театър (:
Аз повече музикалния посещавам де..
Какво предпочиташ - драма или комедия?

ПП:В последно време нищо (ново) интересно на театралната сцена.
На 31-ви, като гледам Птичката в НАТФИЗ, ще кажа как е.
Няма значение :wink: само да е интересно :)

Blab
01-21-2008, 10:09
Щом не си си харесала от постнатите в темата ще чакаме предложенията на другите. Това са представленията, които са ми направили особено впечатление.(или поне повечето от тях)

shadow4e
01-21-2008, 14:41
За "Д-ра" не ми направи кой знае какво впечатление, имаше доста забвни моменти, но не нещо чак толкова запомнящо се. /мое мнение/

Blab
01-24-2008, 10:10
ВАМПИР
oт: Антон Страшимиров
http://images.ibox.bg/2007/11/03/34865/430x371.jpg
режисьор: Георги Михалков
сценография и костюми: Петър Митев
авторска музика: Иван Драголов
в записа участват музикантите:
Петър Момчев – саксофони
Стоян Янкулов – ударни и перкусии
Костадин Ненов – тамбура и бисерница
Вокален квартет: „Еуфония”

Участват:

Малама - Мария Каварджикова
Вела - Александра Сърчаджиева
Динко - Веселин Анчев
Жельо - Теодор Папазов
Марко - Васил Банов
Марковица - Нели Монеджикова

:arrow: ГАЛЕРИЯ (http://netinfo.bg/photo/2007.03.11vampir/)

...пиеса за жълтиците, за копнежите и за цената, с която плащаме привилегията, да бъдем различни. Пиеса за ръбовете по нас, за кривите ни дънери и опърпаните клонаци, за вампирите около нас... и в нас. Пиеса за любовта.

Страшимиров не се занимава с оценки. Напук на традиционния християнския дуализъм (или шизофрения – както предпочитате), където етикетът поставен на реалностите е по-важен от самите реалности. Добро, зло, правилно, грешно... непрестанно поставяне на знаци плюс и минус... Страшимиров разказва. Дълбокият мрак, в който се лутат героите му, е не толкова белег на времето, колкото характеристика на човешката душа. Нелогични, ирационални, импулсивни и в любовта, и в омразата си, героите му търсят мястото си сред другите, и най-вече за сметка на другите. Всичко е оголено, автентично... документално. Човек се вглежда в себе си, и там, под изронената фасада на цивилизацията открива дивите импулси на копнежите и желанията, заради които е готов да отиде докрай. До своя край, до края на някой друг... А дали се е вампирясвало тогава по-лесно, от колкото днес... Не е сигурно. Аз не съм сигурен.

Колко години са минали... сто, вече повече от сто. Ние сме различни, гайлетата и кахърите ни са различни, това дето ни тегли напред, онова що ни дърпа назад, е различно... Други са и дуварите помежду ни. Еднаквото е, че все ги има. И ако нещо ме стъписва днес, в нашия все по-малък свят, то е колко големи са били хората, когато са вървели по пътя си пеша, и с години. Това са героите на Страшимиров. Не добри или лоши люде, не прави и криви, а истински. Рошави, диви, големи като звездите по полето нощем.

Някъде по пътя си един към друг, губим себе си. Някъде в очите на другите, където четем какво сме и не сме, губим усещането за това какво сме и не сме. Някъде между думите, сред които се лутаме, губим всичко онова, за което няма думи. Докато накрая – предадени и от самите думи – оставаме сами насред лабиринта, без спомен за началото, без представа за края... Голямата литература започва от тук. Започва от музиката, която думите, след всичките си предателства и изневери, все още носят. Великата литература размесва в палитрата си всички тези безсмислени думички-боички и рисува. Картини. Не това, което е добро или зло. Това, което е.
- kafene.bg


В основата на "Вампир", създадена преди около 106 години, е залегнала действителна история. Вела, дъщерята на ханджийката Малама, и кметският син Жельо се вричат в любов. Родителите му по презумпция са против - "щерката е харна, но майката е никаква". Малама пък от своя страна е готова да жертва всичко, включително щастието на Вела, и напук на цяло село я сгодява за коняря Динко. Сюжетната линия допълнително е усложнена от историята на един наниз жълтици, който в хода на действието прераства в символ на болните амбиции, на отчуждението и разрухата. Премереният текст на Страшимиров, виталността на малко архаичната вече, но силно експресивна реч, динамиката на движенията - всичко това превръща новия "Вампир" в едно от най-добрите представления от началото на сезона.
- в. Сега

И въпреки, че не е театър, който ще те разведри, със сигурност ще ти въздейства. Заради музиката, играта и силния текст. Препоръчвам ти го с чиста съвест. - edno.bg

:arrow: dnes.bg (http://www.dnes.bg/article.php?id=43996)
:arrow: в.Монитор (http://elenak.blog.bg/viewpost.php?id=131152)

Blab
01-25-2008, 21:27
Ухууууууууууууууууууууууу уу =D>
Изненадващ "Оливър!" направих днес. :)
Много доволна.
Но, понеже не виждам особен интерес, няма да поствам инфо.(а дори клипче имам :-P )
Много сладко е, много. Сред дечицата има много талантливи актьори.
Очарована.
Ум-па-па, ум-па-па... :)

LizZz
01-26-2008, 08:49
Ухууууууууууууууууууууууу уу =D>
Изненадващ "Оливър!" направих днес. :)
Много доволна.
Но, понеже не виждам особен интерес, няма да поствам инфо.(а дори клипче имам :-P )
Много сладко е, много. Сред дечицата има много талантливи актьори.
Очарована.
Ум-па-па, ум-па-па... :)
Ееее,сестра ми участва в него.Както и гаджето на леля(Деян Ангелов) и брат му(Дарин Ангелов) и други познати покрай тях. :D
Много се радвам,че ги познавам. :)

Има едни дечица,които излизат да танцуват и между тях има 2 момичета,които има жълто-червени костюми(не ги помня точно) едното от момичетата е сестра ми,а другите келеши са от нейния клас от хореографското. :D Добър спомен ми остана от там...

Малко ми беше странна постановката,но това е сигурно защото спада към жанр ''Мюзикъл'',но като цяло е супер. :)

Едит:Сега се сетих,че вчера не беше смяната на сестра ми,а две пак от нейния клас в балетното.

Blab
01-26-2008, 11:57
^Lizzard, lizzard... запомнила съм те аз :)
И леля, и приятеля й, барабар с брат му... :smt003
На мен Дарин ми се губеше нещо вчера, но може да е от проблеми с очите 8-)
едит:
Сега зацепих, че са 2 състава.
Ники играеше Бил. И, слава Богу, Нети липсваше, за сметка на една девойка с вълшебен глас. :)

Blab
01-29-2008, 18:53
Их... темата ми много надолу се е смъкнала, тамън да се изтъркули на втора страница, 'ма няма да го допусна 8-)

Възродиха "Плажът" в Сълзата.
И отидох да се попека и аз.
А сега имам мускулна треска на долната челюст. :D
-------------------------------------------------------------------------------------
ПЛАЖЪТ
Копродукция на НДТ "Сълза и смях"
и Продуцентска къща "Атлас Р 99"
http://salzaismiah.com/arhives/plaja/pict/pic_2ok.jpg
авторски спектакъл на Съни Сънински
художник: Петя Стойкова
музикално оформление: "Импресия МТ"
участват:
*Мария Сапунджиева
*Стефани Рачева (тук играеше Албена Михова:))
*Христо Мутафчиев
*Филип Аврамов
http://salzaismiah.com/arhives/plaja/pict/pic_1bw.jpg
На фона на безцелно минаващото време, морето ни привлича с успокояващия си ритъм на хипнотично разбиващите се вълни и ни връща спомените от детството, в което всеки от нас е имал своите мечти.
Контрастът и разочарованието пораждат тъпа ярост, че нещата не винаги оправдават очакванията.
Това е спектакъл за нетърпимостта между хората . Толерантността, която толкова много ни липсва.
Нашите герои безцелно губят своето време с единствената цел: да докажат, че точно тяхното мнение е правилното. Те са типичният български прототип на програмирания звяр, запазил вътрешно невинността на убежденията си, но разяждан от пагубното въздействие на покварената субкултура, жълтите вестници и лесния расизъм.

Забавен и смешен разказ, който завършва с изненадваща развръзка.
Можем да ги наречем простаци и да се смеем на неандерталската им битка с битието, но в опитите им да изкопчат щастие от ежедневието, прозира ужасна тъга.
http://salzaismiah.com/arhives/plaja/pict/pic_2bw.jpg
Спектакъл за нетърпимостта.

Усещаш ли нетърпимостта изпълнила пространството около теб?
А защо? Нима няма място за всеки под слънцето? Разбира се , че има!
Ако се усмихнеш и погледнеш в душата си ще усетиш, че небето е в теб и е толкова голямо, че има място за всички!

Нека приемем, че животът е плаж, на който сме дошли за да се радваме на слънцето, водата и пясъка!
Добре дошли тук , на ПЛАЖА!

Съни Сънински

Blab
01-30-2008, 21:19
ПП:В последно време нищо (ново) интересно на театралната сцена.
На 31-ви, като гледам Птичката в НАТФИЗ, ще кажа как е.
'ми, не ми хареса! :?
Прекалено дъъъълго(за толкова слаба игра)... насапунисано... изфалшивено...
Ако трябва да използвам някой израз, за да го определя, би било нещо от сорта на - провлачен цвилеж...
Да, нещо такова би било :-D

oTPoBHa
01-31-2008, 21:43
м.. харесвам театъра
уважавам го
но може да се каже, че просто ми е писанало вече от театър
майка ми е актриса.. играла е в Народния Театър, в кукления и драматичния театър в Кърджали, Перник, Благоевград, Търговище и още много други градове.. но това е било преди да се родя.. сега води частна театрална студия някъде в София.. та обичам театъра.. участвала съм в много куклени и драматични пиеси, режисирани от нея.. първата пиеса в която участвах.. бях някъде на 5 или 6 годинки.. когато тя водеше театрална студия в Двореца на Културата в гр. Перник.. аз бях най-малката там.. хаха.. смисъл че другите бяха около 13-14 години.. спомням си ги момичетата.. сега учат някъде в Германия повечето.. еех беше хубаво.. :)
след това участвах в една пиеса, която я играх пред цялото ми училище.. бях 4ти клас.. и цялото училище се изтърси в салона.. а аз играх някъде около 3-4 роли, понеже едното момиче се отказа точно преди премиерата и нямаше кой да замести и.. път и трябваше и песен да пея.. ама си спомням след премиерата.. усещането беше невероятно.. играхме го на сцената на пернишкия театър (преди да изгори, това беше някъде 2004-2005 година май).. :)
след това, като бях на 13 последната пиеса, която е правила с по-големи е "Опит за Портрет" по стихове на Емили Дикинсън (на нея съм кръстена хахах) ии беше със едни по-големи момичета вече.. трябваше да играя мъжка роля тогава.. спомням си, едното момиче трябваше да играе Емили, а мен майка ме накара да изиграя един мъжки персонаж, който се появява епизодично в цялата пиеса..
беше някво нереално яко..
та това допреди няколко години.. оттогава насам вече не се занимава
та казах, че ми е писанало от театър.. писнало ми е от гледна точка на това, че както разказах по-горе от малка ме е мъкнала с нея по театрите.. сега вече като чуя театър и някси.. не знам, просто това е точната дума - омръзнало ми е.. иначе уважавам театъра като изкуство, но като гледам майка ми как цял живот се мъчи да си намери работа за постоянно, и накрая се отказа, просто виждам как седят нещата в България относно това и.... просто не ме кефи

HexGirl
02-01-2008, 23:50
ami az hodq na teatralen krajok i e mn zabavno skoro 6te imame predstavlenie :grin:

Blab
02-02-2008, 11:38
ami az hodq na teatralen krajok i e mn zabavno skoro 6te imame predstavlenie :grin:
Ще ме поканиш, нали? 8-)
----------------------------
Давам мило и драго да съм на мястото на oTPoBHa.
Но, то е ясно, всеки иска, каквото няма. :)
----------------------------
^Unfaithful^, мхм, мхм. :P

HexGirl
02-02-2008, 17:40
estestveno 4e 6te te pokanq si4ki sa pokaneni 8-)

Blab
02-06-2008, 13:57
Разполагам със свободно билетче за "Женско царство (http://theatreoffthechannel.org/fem_kingdombg.htm)",
утре(07.02 - четвъртък), Малък градски театър "Зад канала".

Ако има желаещ да си каже(на лично или в темата, както му харесва).
Мястото е на 1-вото редче(което, смея да твърдя е най-добрата позиция в Малкия театър).

Blab
02-13-2008, 19:18
Искам да кажа, че харесвам Мариус и оттук нататък ще изгледам всичките му неща.
Също, за тази седмица нямам плануван театър.
И още нещо, нищо не се знае, 2009-а може да опитам за АДТ, на прима виста...

HexGirl
02-13-2008, 21:43
Разполагам със свободно билетче за "Женско царство (http://theatreoffthechannel.org/fem_kingdombg.htm)",
утре(07.02 - четвъртък), Малък градски театър "Зад канала".

Ако има желаещ да си каже(на лично или в темата, както му харесва).
Мястото е на 1-вото редче(което, смея да твърдя е най-добрата позиция в Малкия театър).
tuka puk si imame malak mladejki teatar "Zad pazara"

Blab
02-13-2008, 22:18
tuka puk si imame malak mladejki teatar "Zad pazara"
В Нидерландия сте си добре :)

ПП:Ох, ходи ми се на театъъъъър........
ПП2:Днес видях едни талантливци, бъдещи звездички. :P

Blab
02-14-2008, 14:34
Ааааааааааааааааааааааааа ааааа....
Теди почти сигурна за какво било вчерашното парти в любимия й театъъъъъър :)

Честито http://kolobok.us/smiles/artists/connie/connie_pacifier.gif на Ицоооооооооооо!http://kolobok.us/smiles/artists/laie/Laie_60A.gif
Да е живо и здраво бебчето и мноооооого да ги радва!http://kolobok.us/smiles/artists/connie/connie_44.gif

http://kolobok.us/smiles/artists/laie/Laie_89.gif

Kisses_P
02-15-2008, 19:36
Колко по-рано мога да взема билети?Примерно ако утре отида да взема за 15ти март много ли ще е рано?

Devilsplaymate
02-15-2008, 21:28
Имам билети за "Вражалец" с Любо Нейков, Димитър Рачков, Асен Блатечки.
Също така и за "Ужасните родители" с Пламена Гетова, Любомир Сапунджиев и Ива Караманчева.
Съмнявам се да остана разочарована 8).

Blab
02-15-2008, 23:03
Колко по-рано мога да взема билети?Примерно ако утре отида да взема за 15ти март много ли ще е рано?
За кой театър, мила?
На повечето още не са излезли програмите.

*-*Krisito*-*, "Вражалец" не е лошо, но нищо особено. За "Ужасните родители" не мога да се изказвам, но принципно театър "София" не ме привлича.

Kisses_P
02-16-2008, 08:59
Сатиричния,Вечеря за тъпаци.Програмата е излезнала.Имам си я вкъщи и го набелязах ,а за този месец закъснях с билетите :(

Blab
02-16-2008, 10:37
Сатиричния,Вечеря за тъпаци.Програмата е излезнала.Имам си я вкъщи и го набелязах ,а за този месец закъснях с билетите :(
Видях, че в интернет са ги пуснали в продажба - значи, спокойно отивай.

Kisses_P
02-17-2008, 14:41
Взех си,взех сии :grin: и пак имаше ужасно много купени билети. Мисля следващото да бъде "моята скъпа лейди" и "тестостерон".ПРеди беше писала,че искаш да гледаш Кожа и небе.Гледа ли го?

Blab
02-17-2008, 15:37
Взех си,взех сии :grin: и пак имаше ужасно много купени билети. Мисля следващото да бъде "моята скъпа лейди" и "тестостерон".ПРеди беше писала,че искаш да гледаш Кожа и небе.Гледа ли го?

В неделя. :wink:

SINDEL
02-17-2008, 16:23
Взех си,взех сии :grin: и пак имаше ужасно много купени билети. Мисля следващото да бъде "моята скъпа лейди" и "тестостерон".ПРеди беше писала,че искаш да гледаш Кожа и небе.Гледа ли го?

Не гледай "Моята скъпа лейди". Не си заслужава.
Все пак ба4кам там, така 4е от много хора го 4увам

Kisses_P
02-18-2008, 17:41
Жалко,звучеше ми добре.Е,ще си избера нещо друго

Blab
02-20-2008, 12:02
В ЛЕДОВЕТЕ
по текст на:
"Роман без заглавие" от Димитър Димов
"Адриана" от Теодора Димова
http://art.gbg.bg/images/event/boikavled365.jpg
сценография: Теодора Димова и Стилиян Петров
режисьор: Стилиян Петров
участват:
*Бойка Велкова
*Койна Русева
*Александра Сърчаджиева
*Венета Зюмбюлева
*Зорница Маринкова
*Деян Ангелов
*Дарин Ангелов
сценография: Юлиана Войкова
музика: Емилиян Гацов
http://edno.bg/images/content_pic/546x/news_gallery1129545596.jpg
Бойка Велкова като 93-годишната Адриана в последните часове на живота й, Койна Русева - като 29-годишната Ад-Риана и съвсем младата, но вече любимка на на зрителите Александра Сърчаджиева, като Юра, на която е писано да чуе, види и осмисли "безстрашието да се живее и безстрашието да се умира".
С това безстрашие, с пълнотата на живота и на смъртта Теодора Димова обяснява своя роман "Адриана". Една от най-интересните, вече превеждана в цяла Европа авторка в днешната българска литература, написала романите "Емине" и "Майките", драмите "Игрила", "Стопър", "Без кожа", "Змийско мляко", "Кучката" и др. категорично заявява, че не дописва и не продължава романа на баща си.
http://edno.bg/images/content_pic/546x/news_gallery9726757445.jpg
Текстът на Димитър Димов бил намерен след смъртта на писателя, публикуван е за първи път през 1967 г. Писан е може би след "Осъдени души" (1945), преди "Тютюн" (1951).
"Това не е начинът, по който баща ми би завършил своя роман. Но образите и сюжетът в него възпалиха въображението ми до крайност, до болка", признава Теодора Димова. И добавя, че "писането е опасно занимание, например, когато разбереш, че героите от една книга са живи. Че една книга трябва да бъде завършена, за да могат те да умрат като нормални същества, като нормални герои от този свят и тази литература."
За втори път писателката работи с младия режисьор Стилиян Петров (двамата са автори на сценичния вариант), след като заедно успешно пренесоха "Майките" на сцената на Театър 199 в спектакъла "Невинните".
http://edno.bg/images/content_pic/546x/news_gallery5119309613.jpg
Междувременно Стилиян Петров, ученик на проф. Маргарита Младенова, прави успешни спектакли и в Театър 199, и в Народния театър "Ив. Вазов": Другият човек" от Пьотр Гладилин, "Става дума за любов... или е опит за убийство!" от Фиона Спрот.
"Представлението, казва той, се вглежда в последната нощ на Адриана, във времето преди да се съмне. Разсъмването като отвор, като вход към смъртта. И ако романът на Теодора (както самата тя казва) иска да й помогне да умре, то представлението се опитва да я задържи колкото може по-дълго жива. Да останем максимално близо в последните й часове.
А когато настъпи моментът, да я изпратим както тя винаги е искала - спокойно, артистично, ведро, храбро, без сълзи, без никакво подсмърчане, сантименталност, излишни лигавщини и всякакви други човешки слабости."

Blab
02-24-2008, 23:09
ПРеди беше писала,че искаш да гледаш Кожа и небе.Гледа ли го?
В неделя. :wink:
Така... мислех да си го спестя, 'ма кат' за лека нощ да споделя впечатления:
Асен(гол и пушещ) и Параскева(прееекрасна и талантлива) пълнят сцената. Оскъдни декори, състоящи се от 5-6 автомобилни гуми и настилка от т'ва-дет-не-помня-как-се-казва.(от сухи листа, камофлажно, използват го за навеси понякога)

Татуировките не знам с к'во бяха нарисувани, но след първия час се разтекоха. :-D
Ролите безумно много им отиваха. Секси. Голи. И двамата си ги харесвам, лоша дума няма да кажа. Ноооо, 15 минути по цици на сцената... ъъъ... много ми се видя...

Текстът - нищо ангажиращо, няколко простички поуки/внушения.
Бих казала, приятно за гледане, но да не се приема като сериозен театър. Имах чувството, че гледам някой американски, лишен от какъвто-и-да-било смисъл, бозав филм. Но не съжалявам, че го гледах. Дори ми достави удоволствие.

Няма да пропусна появата на НикитУ Илиев.(моментът, в който едва сдържах истеричния си смях :lol: ) На рекламката беше "обещан" гол.(все пак водех приятелче фенче... което имаше определени "очаквания" :D ) Е, сори, 'ма той беше необичайно навлечен, глътнал гласа си, стиснал челюст.... и безкрайно смееешен :-D Зле е т'ва момче, много ме нерви... Моля се да стои далече от сцената.

И така, ля ля ляяяяяя....
"Кожа и небе"...
"Небе и кожа"...

Devilsplaymate
02-25-2008, 20:19
Аз пък съм впечатлена от "Вражалец" :grin:.
Беше страхотно, смях се до сълзи.
П.П: Голямо впечатление ми направи отношението на актьорите след представлението. Бяха изморени, беше някаква лудница при тълпата за автографите и въпреки всичко бяха толкова човечни. Мога само да кажа едно голямо Евала!

Blab
02-25-2008, 20:31
^Епъъъ, пичОве са, нема лошо :smt002

Blab
02-26-2008, 21:23
=D> Старозагорският театър - йееееееееееееееееееее :grin:
Страшни, бе, страшни!
Гледах "Двамата веронци" днес на репетицията. :)
"Твърде добре!" :-D
Аааааааааааа, пропуснАх "Бяс" в ТБА, утре ми е невъзможно да ги гледам в "Сфумато", нооо... Стара Загора, очаквай ме! :P

Лелееее, не помня откога не съм гледала нещо толкова живо и свежо.(май почнах да се цитирам 8-) )

Ля, ля, ля... и програмата за Салона излезе. И туй то... :-D

едит: ляяяяяяяяяяяяяя, и утре ще ги гледам... на репетицията:))
Каня ви всички, в "Сфумато" от 16ч. :)

Blab
02-28-2008, 13:04
Еххх, гледах им "Тайбеле и нейния демон".
Много качествени са тия деца. В последното, особено, г-н Торосян.

Нямам време за дъъълги коментари точно сега, затова приключвам с поздравче.
Песничка, включена в "Бягащи странници" :)

http://youtube.com/watch?v=xpE8Cara46o

Kisses_P
02-29-2008, 11:47
be_true към теб въпросче, Да знаеш нещо повече за кафе-театрите?Къде освен в гранд хотел софия има?В нета няма кой знае каква информация. Мерси предварително

Blab
02-29-2008, 11:50
Честно, не посещавам.
В "Ред кафе" на "Раковска" съм била веднъж... 'ма той актьорът сам си подбираше публиката на улицата...
Ще питам и ако изскочи нещо интересно ще кажа. :)

Kisses_P
02-29-2008, 17:39
Добре, мерси :smt003

Blab
03-08-2008, 10:27
Шведска защита
http://www.theatreoffthechannel.org/images/season2007_2008/ctn_shvedska_01.jpg
автор: Жорди Галсеран
превод: Нева Мичева
постановка: Бина Харалампиева
сценография и костюми: Петя Стойкова
музика: Асен Аврамов

участват:
*Христо Мутафчиев
*Атанас Атанасов
*Пенко Господинов
*Василена Атанасова

ГАЛЕРИЯ (http://www.theatreoffthechannel.org/shvedska_zashtita_bg.htm)

"Ние не търсим добър човек, който се прави на мръсно копеле. Нужно ни е мръсно копеле с вид на симпатяга." Тази реплика обяснява същината на "Методът Грьонхолм" - процедура при подбор на ръководни кадри в международни компании и оригинално заглавие на пиесата на Жорди Галсеран, поставена в МГТ "Зад канала" като "Шведска защита".

Всъщност метод с такова име не съществува. Има друга система за подбор на управленски персонал (АС), тръгнала от тестове за офицери в немската армия, пренесена в Англия, по-късно и в САЩ. В сюжета на пиесата са използвани някои от нейните етапи: групова дискусия на принципа всеки срещу всеки, упражнения тип "пощенска кутия" (в кратък срок кандидатите изпълняват определени задачи, накрая обосновават решението си), ролеви игри. Конкретната цел - семпъл и мощен конфликт, най-доброто за театъра според Галсеран. Получава го, като затваря в офиса на голяма компания трима мъже и една жена, кандидати за висш мениджърски пост там. После изследва докъде може да стигне тяхната агресия, самоунижение, морална и емоционална деградация в преследване на целта. На финала на този офис Survivor обаче оцеляването е съмнителна привилегия. Риалити шоуто се е превърнало в реалност, а наградата не се подразбира от само себе си.

Театралният метод на Галсеран ферментира от личния опит - роден е в Каталония (1964), където "хората правят театър с приятелите си, както другаде играят на джаги или на карти", отначало пише, режисира и играе, сега само пише ("бях много лош актьор"). "Методът Грьонхолм" го прави световноизвестен, има и (несполучлив) филм по него. Драматургията му е много близка до тази на Ясмина Реза ("Арт", "Живот Х 3") - Аристотелово триединство, ескалиращ конфликт, диалог на къси пасове, неочакван обрат. Може би общата биография е от значение - тя също е актриса, но продължава да играе с успех. Стилът и на двамата не позволява режисьорски волности. Затова "Арт" (също в "Зад канала") и "Шведска защита" (режисьор Бина Харалампиева) са минималистични спектакли, в които всичко зависи от актьорите.

От "Арт" насам в "Зад канала" не е имало толкова силна екипна игра, каквато правят Христо Мутафчиев, Атанас Атанасов, Пенко Господинов и Василена Атанасова. По пиеса всеки от тях се представя за някой друг. Падането на маските променя и дефиницията на образа, така четиримата изиграват повече от една роля. Атанас Атанасов е свит и неуверен кандидат, с нарастването на шансовете за поста става все по-самоуверен и безскрупулен, накрая е Великият инквизитор. Христо Мутафчиев (отива му да е копелето от началната реплика, играе като прототип на образа) е най-безпардонният, единствен роптае срещу издевателствата на отдела за човешки ресурси, а финалът ще е най-неочакван за него. Играта на Пенко Господинов е балансирана, докато не идва ред неговият персонаж да свали картите с болезнена изповед. Безрезервно ни печели с фините детайли, през които "разказва" драмата на образа (накрая се оказва, че виртуозно ни е манипулирал). А енергията и концентрацията, с която играе Василена Атанасова, качествено отделят тази роля от досегашното й редово присъствие в "Зад канала".

След този спектакъл (и FIX в "Сфумато" по две едноактни пиеси на същия автор) има основание Галсеран от неизвестна величина да се превърне в един от най-играните драматурзи на българска сцена.
- Капитал (http://www.capital.bg/show.php?storyid=463998)

:arrow: НОВИНАР - харесвам рецензиите на Гигова (http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjU3MTszMzA=)
следващи представления: 18, 25 март.

--------------------------------------------------------------------
Досега не съм гледала такъв театър. Бина Харалампиева определено ме изненадва.(позитивно) Никога не ме е бивало в ролевите игри, но беше истинска наслада за любопитството ми да наблюдавам такава. Вълнението "кой, какво, кога и как" беше добило чист материален образ - непрестанно ококорените ми очи :-D .
Сценографията е модерна и стилна.
Актьорският състав - абсолютно всички играят страхотно. Особено ме впечатлиха Атанасов и Пенко.(но тук съм пристрастна :) )
Много добър детайл се откроява в следствие на включената мултимедия, показваща отблизо лицето на "действащия"(в момента) персонаж.(сякаш насочваща прожектора. Много красива хрумка. По-кинаджийско, entertaining.)
Единственото, което поскри усмивката ми беше цената на билета, но смятам, че си струваше. :)

bulgarche
03-09-2008, 15:45
За последно ходих на тетър на 15 февруари. Гледах "Двамата веронци", ама не съм особено доволен :?

Blab
03-09-2008, 20:30
За последно ходих на тетър на 15 февруари. Гледах "Двамата веронци", ама не съм особено доволен :?
Шегуваш ли се? Леле, умряхме си от кеф... И аз, и хората с мен. Много радват тея деца... някои от тях, де :)
И правят театър без кинти за декори, 'баси якото. :|
Друго сладко нещо е, че повечето са заедно още от НАТФИЗ. :)

Като излезе програмата за април ще имаш ли възможност да ми я съобщиш, 'щото сайтът на театъра не работи. [-o<
Няма мърдане, ще се ходи до Стара Загора за "Изрод"-а на батко Торосян.

Lunatic-
03-10-2008, 15:22
за последно ходих на театар в 5ти клас
скучна работа :(

Blab
03-10-2008, 21:08
за последно ходих на театар в 5ти клас
скучна работа :(
казваш кога и ще те водя... на нещо НЕскучно :)
нали знаеш, че си ми любимец 8-)

Lunatic-
03-11-2008, 08:58
още сега
още веднага
бтв актрисите са яки мацки :D

Blab
03-11-2008, 13:20
:)
Остават 2 пропуска за премиерата на комедията „Симулатор за чифтосване” от Джоузеф Скримшоу
ВЗЕМИ ГИ! (http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=teater&Number=1948597904&page=0&view=collapsed&sb=5&part=)

Lunatic-
03-11-2008, 19:08
не съм от Сф
иначе би ми било приятно да ида за 2ри път на театър
ае спирам да ви сера темата :)

Blab
03-11-2008, 19:51
не съм от Сф
иначе би ми било приятно да ида за 2ри път на театър
ае спирам да ви сера темата :)
Тя(темата) си е моя и аз разрешавам. :-D

Lunatic-
03-11-2008, 21:11
:grin:
давай по темата тогава
интересно е :D

Blab
03-15-2008, 19:27
Симулатор за чифтосване - интересно за гледане, смислено, интригуващо.
Буковска - ролята й отива ужасно много, друго не смея да кажа.
Герасим - яко кефи!
Георги Спасов - страшен!
:)

bulgarche
03-15-2008, 20:29
За последно ходих на тетър на 15 февруари. Гледах "Двамата веронци", ама не съм особено доволен :?
Шегуваш ли се? Леле, умряхме си от кеф... И аз, и хората с мен. Много радват тея деца... някои от тях, де :)
И правят театър без кинти за декори, 'баси якото. :|
Друго сладко нещо е, че повечето са заедно още от НАТФИЗ. :)

Като излезе програмата за април ще имаш ли възможност да ми я съобщиш, 'щото сайтът на театъра не работи. [-o<
Няма мърдане, ще се ходи до Стара Загора за "Изрод"-а на батко Торосян.
Тази постановка ми бше най-скучната, от всички на които съм ходил. Беше тъпа, после интересна, после пак замря...очевидно и останалата публика не бяха много доволни.

Програмата...ще я взема. Ще те водя на театър в Стара Загора ли? 8-)

Blab
03-15-2008, 20:43
^ти се еба'аш, 'ма април идваме :)

Blab
03-18-2008, 11:26
Вчера гледах "Опасни игри", най-новото в Сълзата.
Не е нещо особено, твърде слаба игра(в лицето на някои добре-познати ни лица) бих казала.
Но, адските декори(евалата на Тодор Райков!) - едни такива свежи-свежи, шарени-шарени.
Само рекламата на Кока Кола не можах да преживея - просто беше абсурдна! :lol:
И музичката - йес!!!
Чичо Дони добре се е погрижил! 8-)

Както се очертава, това ще е едно от малкото заглавия, които ще ме връщат в Сълзата до края на сезона.
Накефих се здраво! (Представете си как пея от столчето и клатя целия ред танцувайки :-D )

:arrow: dnes.bg (http://www.dnes.bg/article.php?cat=145&id=48288)

Lunatic-
03-18-2008, 15:16
Елена Пенева :smt060
:D

machoka
03-18-2008, 20:20
Заповядайте :)
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=161440

Blab
03-19-2008, 09:45
^ех, заети сме тогава... по-натам, може би :)

ОПАСНИ ИГРИ
по мотиви от:
Shagaround от Маги Невил и
Skip over от Джон Хакълби
http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_4.jpg
режисура: Надя Асенова
сценография и костюми: Тодор Райков
музикално оформление: Дони

участват:
Жени Александрова - Джейн
Антоанета Добрева – Нети - Кет
Елена Атанасова - Дороти
Дони - Саша
Иван Радоев - Дик
Маргарита Хлебарова - Посетителката
Диана Спасова - Съдържателката
http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_8.jpg http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_7.jpg
Опасни игри – игри на любов и приятелство
Чували ли сте за синдрома „неомъжена бяла жена”? Няма как да не сте! Наоколо е пълно с красиви, енергични, независими дами, жадни за спокойна, сигурна връзка с един представител на „силния пол”. Тук не става дума за феминизъм, нито за това, че мъжете са кофти. Нещо се е променило и формира постоянен дискомфорт у тези успели, но самотни жени между 25 и 35 години. Календарът се обръща безжалостно, а „единственият” не се появява или пък се оказва поредното разочарование.

Защо в нашия ултрадинамичен, мегакомерсиален и ужасно самотен век комуникациите се подобряват с всеки изминал ден, а общуването между хомо сапиенс буксува, страдайки по отминали десетилетия? Какво се е променило? Дали не е самото разбиране за любовта, за онова чувство, което предполага пълно отдаване, пълна прошка и постоянна надежда? „Който не страда, не обича” е казал народът. Въпросът е, когато страдаме събирайки остатъците от нараненото си его, да не се превърнем в повече страдащи, отколкото обичащи. Защото това е опасна игра, изтъкана от неискреност.

Иначе „Love is in the air”…
Надя Асенова
http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_1.jpg http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_2.jpg
ПОП - АРТ
През 1954 година понятието "попарт" придобива популярност. За кръстник на направлението попарт се смята английският художествен критик Лорънс Алъуей. „Използвах думата "попарт", както и "попкултура" по-скоро за продуктите на масмедиитте, отколкото за прозведения на изкуството, чиито автори черпят вдъхновение от популярната култура”. Попартът си пробива път не само в Англия, където млади архитекти, писатели, художници и интелектуалци откриват очарованието на дръзкия комерсиален речник на масмедиите и създават неформалната "Независима група" към института за съвременно изкуство (ICB) в Лондон. Ключовото място е САЩ, именно там почти едновременно и независимо от това, което става във Великобритания, млади творци започват да зареждат езика на изкуството с образния жаргон на улицата.
http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_3.jpg http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_5.jpg
Мястото е Ню Йорк и още по-точно Манхатън. Имена като Рой Лихтенщайн, Джеймс Розенкуист, Том Веселман и Анди Уорхол вече се коментират от познавачите, а Робърт Раушенбърг, Джаспър Джоунс и Лари Ривърс привличат вниманието на сериозни колекционери. В своите живописни платна и скулптори те пресъздават знаците на градската култура - реклама, комикс, фотография, дизайн - утвърждавайки ги или показвайки ироничното и критичното си отношение към тях.

През 60-те години Анди Уорхол започва да рисува за известни американски продукти като Кока Кола и консервите супа Кемпбел. Започва да използва шаблони за рисунките си, като с това цели не само правене на изкуство от масово продавани стоки, но и да превърне изкуството в такава стока. Уорхол казва, че иска да бъде като робот. Той наема "работници на изкуството" в своето студио, наречено "Фабриката" на Юниън Скуеър, Ню Йорк, където започват да се отпечатват копия, да се правят обувки, филми, и др. Освен това, Анди започва да изпълнява поръчки за портрети и реклами.

http://youtube.com/watch?v=-xALiBgzPzE
R-E-S-P-E-C-T

What you want
(oo) Baby, I got
(oo) What you need
(oo) Do you know I got it?
(oo) All I'm askin'
(oo) Is for a little respect when you come home (just a little bit)
Hey baby (just a little bit) when you get home
(just a little bit) mister (just a little bit)

I ain't gonna do you wrong while you're gone
Ain't gonna do you wrong (oo) 'cause I don't wanna (oo)
All I'm askin' (oo)
Is for a little respect when you come home (just a little bit)
Baby (just a little bit) when you get home (just a little bit)
Yeah (just a little bit)

I'm about to give you all of my money
And all I'm askin' in return, honey
Is to give me my profits
When you get home (just a, just a, just a, just a)
Yeah baby (just a, just a, just a, just a)
When you get home (just a little bit)
Yeah (just a little bit)
http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_6.jpg http://www.salzaismiah.com/repertoar/opasni_igri/pict/opasni_9.jpg
Сълза и смях (http://salzaismiah.com)

Blab
03-27-2008, 11:47
Ля, ля, ляяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя яяяя :grin:
Честит ни празнииииик!!!
Ииии, за тези, които не са се снабдили с официален тоалет:
"Икар"-ите на запис по БНТ от 22:30. :)

Cerealkiller
03-27-2008, 20:52
Последно ходих на "Тестостерон" и за пръв път гледах една постановка два пъти.Беше ми дори по-забавно, въобще не се разочаровах, отдавна исках да го направя този "експеримент". :)

П.С. А относно експерименталния театър, за който правих отделна тема, тук ще кажа че този път май бях прекалено скептична и дори не отидох.Щеше да се играе в някакъв безистен :? ....как да отида?!

thefreakykid
03-31-2008, 13:52
Ходете на "Пет чифта пагони" на сладура Камен Донев.
Бтв, "даскалката" по актьорско майсторство, може ме запознае с негууууу :grin:

thefreakykid
03-31-2008, 13:52
Ля, ля, ляяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя яяяя :grin:
Честит ни празнииииик!!!
Ииии, за тези, които не са се снабдили с официален тоалет:
"Икар"-ите на запис по БНТ от 22:30. :) Мерси на патерици :grin:

Blab
03-31-2008, 16:40
Ходете на "Пет чифта пагони" на сладура Камен Донев.
Бтв, "даскалката" по актьорско майсторство, може ме запознае с негууууу :grin:
хмм... заглавието е "Четири чифта пагони"(нищо, че бройката е друга)
И, да, ходим... все пак т'ва е любимият ни театър :)
Нищо че Камен Донев ми е малко камен-доневски...
"Валентиновден" на Гърдев ни е следващото в Малкия.

Blab
04-05-2008, 21:34
Dnes slu4aino popadnah v NATFIZ.
"Belgradska trilogiq", 3-ti kurs, klasyt na Plamen Markov.
Piesata e mnogo dobra. Nqkoi ot aktyorite sa rodeni za scena.
Drugi - ne syvsem. No ot vremeto li, ot nestabilnata mi emocionalnost li, ili ot na mesta dobrata igra... plakah.
Posle me valq dyjd. I pak plakah.
Ne znam za6to nqkoi hora sa re6ili da u4at v akademiqta, no e qvno, 4e ne e ot lyubov kym teatyra. Jalko, mnogo jalko...
Utre 6te gledam "Kop4e za syn"(naj-posle) s novoizlyupenoto teatral4e v semeistvoto mi:) Usmihvaite se!:))

Blab
04-07-2008, 00:25
На 1ви април ходих на "Дванайсета нощ" в Младежки театър. Представлението е много добро, актьорите - също, но за съжаление в публиката имаше едва педесетина човека :( , които станаха на крака да ръкопляскат. Беше невероятно преживяване :grin: плюс това отдавна исках да го гледам . А на 11ти май съм на Хъшове в Народния театър ... очаквам го с нетърпение 8) . Усмивки :)))
15-ти:)) и аз:))
Не вярвам за 50-те човека. Последния път ми се наложи да седя на балкона, защото на партера нямаше нито едно свободно място.
"12-та нощ" е страхотно, Азарян е страхотен.
Ох, как обичам театъра. :)

Blab
04-07-2008, 18:47
Не вярвам за 50-те човека. Последния път ми се наложи да седя на балкона, защото на партера нямаше нито едно свободно място.
"12-та нощ" е страхотно, Азарян е страхотен.
Ох, как обичам театъра. :)
Да, и аз не можах да повярвам като видях колко е празен салона.По някой път е претъпкано , но друг път няма жива душа. Колкото до проф.Крикор Азарян ... да , страхотен е и ми се иска да гледам "Три сестри" пак в младежкия. :)
утре:)
ако се задоволя от ученето си 8-)
А, иначе, на 12-та нощ винаги е фул... не помня какво гледах на 1-ви, 'ма може просто да е имало много постановки в този ден... и така:)

bulgarche
04-08-2008, 18:14
be_true, извинявай че е снимка, и то със светкавица :(
В момента няма малки брушурки, и затова взех цял плакат, но няма как да го сканирам вкъщи.

http://img223.imageshack.us/img223/7287/dsc05825jn7.jpg
http://img223.imageshack.us/img223/647/dsc05824fn6.jpg

Blab
04-08-2008, 20:50
Ах, Българче, благодаряяяяяяяяя=))))))) (нещо емотиконките почват да изчезват)
Може ли само да питам разни неща(които и зоом-а не можа да ми каже:))
Учител е моноспектакъл на Икономов?
В Епопея на забравените и Моята молитва к'ъв е каста?
М-мерси пак!:)
И пак!:))

Blab
04-08-2008, 21:51
Нетът ми потръгна и преди да легна да кажа нещо за "Три сестри" в Младежкия.
На мен ли ми се спеше, поднасянето ли беше сухо, играта ли беше монотонна... на няколко пъти се унесох :(
Смея да кажа - доста слаб състав(с малки изключения, в дадени моменти).
И сценографията не ми хареса.(с изключение на финала, който все едно аз съм го мислила:))
Музиката - едвам я долавях, от време на време(всички натфизчии и кандидат-натфизчии бяхме заточени на балкона, може би заради т'ва)

Като цяло не ми хареса, но бих прочела текста, някои реплики просто... бих го прочела!:)
Днес си принтирах "Летене", сега остава да си го преведа от руски и да му се наслаждавам. Ще ви дам и на вас линкче:
http://i169.photobucket.com/albums/u235/felicity_bg/letit.jpg (http://www.theatre.ru/muhina/)

Blab
04-12-2008, 19:59
Ех, много ме разочаровате. Театър не гледате ли?
Днес малко ирландски за мен - "Столовете" по Йонеско.
Страшните декори. Яката игра. Много странна публика. Сънлива атмосфера.
Хареса ми. Доволна съм. Утре няма да мога да гледам другото им представление, но предполагам, че ще е добро. :)

bulgarche
04-13-2008, 11:26
http://img80.imageshack.us/img80/3056/dsc05869nj7.jpg

Blab
04-13-2008, 20:51
:) мерси, Българче, решихме да дойдем за Тестостерон :)
Днес гледах "Валентиновден" на Гърдев в "Зад канала".
Почувствах го и се наревах едно хубаво.
Ще ви пусна информация по-натам.

bulgarche
04-15-2008, 16:47
:) мерси, Българче, решихме да дойдем за Тестостерон :)
Da se obadish

_donna_
04-16-2008, 09:10
Три Сестри по Чехов в Младежки театър е нещо невероятно.

Участват:Цветан Даскалов, Силвия Лулчева, Станка Калчева, Койна Русева, Яна Титова, Владимир Люцканов, Малин Кръстев, Вежен Велчовски, Цветан Алексиев (гост), Николай Урумов, Огнян Голев, Красимир Недев, Мая Бабурска.

Постановка - проф. Крикор Азарян

Просто трябва да се види. (:

Blab
04-16-2008, 10:48
Три Сестри по Чехов в Младежки театър е нещо невероятно.

Участват:Цветан Даскалов, Силвия Лулчева, Станка Калчева, Койна Русева, Яна Титова, Владимир Люцканов, Малин Кръстев, Вежен Велчовски, Цветан Алексиев (гост), Николай Урумов, Огнян Голев, Красимир Недев, Мая Бабурска.

Постановка - проф. Крикор Азарян

Просто трябва да се види. (:
Моля те, сподели впечатленията си.
На мен лично не ми хареса, но всеки усеща нещата различно.

ПП:Българче, като гледам как ме мъчат в училище... ще се обадя до края на сезона :)

bulgarche
04-16-2008, 11:12
К'вото измислиш. Пиши едно ЛС, за да взма билети :grin:

hrisence
04-19-2008, 09:47
Аз ,в моето училище, участвам в СИП "Театрално изкуство", и сега подготвяме това онова, като имаме предсавления ще ви каня и ако искате идвайте.

_donna_
04-20-2008, 08:42
Моля те, сподели впечатленията си.
На мен лично не ми хареса, но всеки усеща нещата различно.

Впечатленията..
Ами те са ..как да кажа-хубави?!

На първо място да кажа,че Койна Русева е нечовек! :smt002 Аплодисменти..

В пиесата са заложени много общочовешки проблеми.Не знам защо не ти е харесала,но за мен тя е така изпълнена със смисъл,че не смогвам да смеля всичко още докато гледам.Провокира всякакви асоциации.Теми за размисъл-много.Какво става,когато хората правят каквото трябва,а не каквото искат.Положително всичко се обърква и накрая пак стигат до началото-там,където е трябвало да направят своя собствен избор.Ами тезата или по-скоро предположението,че ние може би не съществуваме..може би само си мислим,че съществуваме.Счупения часовник/време/ и как други неща са по-важни от някакъв си счупен часовник.От това,което вече е изминало и не може да се върне колкото и да го искаме.А може би не съм го счупил АЗ този часовник,може би някой друг ..който ме накара да пилея.И този пумпал,който се върти..и върти..и върти..и си е просто пумпал.За него нищо няма значение.Нито ти,нито аз,нито любовта,нито желанията.. Уж всички се държим нормално и нямаме кой знае какви проблеми,а изведнъж всичко изплува на повърхността..и тогава си ебава майката..

Но всъщност не мога така да правя разбори..
Просто ме впечатли адски много,сигурно ще отида пак да я гледам..

Blab
04-20-2008, 11:22
Текста и аз го харесах.
Но играта и режисурата... хъмм :?
Все пак в театъра не се оценява пиесата, или поне не само тя:)

_donna_
04-20-2008, 12:01
Че какво й беше на режисурата?
А пък играта...всички актьори бяха подбрани много добре.
Мм..само не знам как се казва момата дето играе най-малката сестра.Тя го даваше малко изкуствено на моменти,но това не е важно.Всичко останало беше страхотно.

Blab
04-20-2008, 19:23
Както казах, всеки усеща нещата по свой собствен начин.
Моето мнение за постановката е на миналата страница. :)

_donna_
04-22-2008, 17:48
Ей тва като го заповтаряте,че всеки усещал нещата по свой собствен начин и всеки си имал вкус и всеки си имал мнение и всякакви ей такива.Естествено.И?Не може да разговаряме ли? :shock:

Blab
04-22-2008, 20:38
Ей тва като го заповтаряте,че всеки усещал нещата по свой собствен начин и всеки си имал вкус и всеки си имал мнение и всякакви ей такива.Естествено.И?Не може да разговаряме ли? :shock:
ъъъ... аз си разговярам без проблеми :)

"Боси в парка" не е лошо, Стефан и Бойка са страшни! :)

_donna_
04-22-2008, 20:49
Мда.И аз подочух,че не било лошо.
Трябва да го видя. (:

Blab
04-24-2008, 20:34
Ля ля... "Черна комедия" в Младежкия:)
'баси якото. Супер смях. РазмазАх сееееее 8-)
Заб: Да не се взима за сериозен театър!

Blab
04-29-2008, 21:51
Да не мислите, че ще ми омръзне да си пиша в темата? Надявайте се. :-D
"Илюзията" в Натфиз - нищо вълнуващо.
Доста слабо актьорско.(с редовните малки изключения)
Изпипано откъм костюми.
Много усмихнато се покланяха всички, сякаш споделяха радостта ми, че всичко свърши. И ни ръкопляскаха, защото оживяхме(предполагам).
8-)

Lunatic-
04-29-2008, 23:41
ТАРЗАН ? :D

Blab
05-14-2008, 11:48
Гледайте "Дисни трилър" в Натфиз, преди да са се дипломирали щудентите. :)

Diam0nD
05-14-2008, 19:02
е добре стига с тва нещо наречено София .. хайде малко и за варна нещо препоръчайте :D

Blab
05-14-2008, 21:00
е добре стига с тва нещо наречено София .. хайде малко и за варна нещо препоръчайте :D
Гърдев, Гърдев :smt007

des4eto_93
05-19-2008, 16:32
в моя град всяка година има фестивал на любителските комедийни театри :grin: мн е яко вчера беше зактиването . Има доста добри, но на мен ми направи най-силно впечатление точно този, който взе наградата.А именно Поморие- читалище "Просвета"- "Ало,ало,анхиало" мн яко беше и мн смях и доста добре играха 8) преди няколко години пак те спечелиха с "Муа у тупан" също беше мн добро.
:grin: :grin:

Blab
05-20-2008, 11:48
"Черна комедия" в Младежки театър хахаха голям смях. Дарин Ангелов си разказа играта с толкова премятания и пр. Заслужава си да се гледа, защото са страшни недоразумения и неочаквани събития.
"Хъшове" в Народния театър е страхотно представление. Много ... нямам думи ... с една дума НЕОПИСУЕМО! Има драматични моменти както и комедийни ам ... тези, които не са го гледали да го гледат, а аз що си помисля другия сезон може да отида пак да го гледам. :))))
С теб пак сме били на едно и също място, по едно и също време 8-)

Друго, друго... какво гледах... "Старицата от Калкута" - не ме грабва, даже ме изнервя и отвращава на моменти.
"Плажът" беше нетипично празен снощи, а определено си заслужава.
Ходете на театър, че сезонът е към края си.

_donna_
05-20-2008, 20:16
Ходете на театър, че сезонът е към края си.

Намазваш и ти от тая работа,знам аз .. :razz:

Blab
05-20-2008, 20:18
Ходете на театър, че сезонът е към края си.

Намазваш и ти от тая работа,знам аз .. :razz:
е, не разбрах смешката и не мога да се засмея :?

_donna_
05-20-2008, 20:54
Много ясно,че не си я разбрала ...

Напоследък станахте като емота,бе.
Изградихте си цяла ГЕЙ общност.Всичко живо малко по-незадоволено от един средностатистически чалгар,на който му стига да се шляка в Амор,се е разпищяло ТЕАТЪР ТЕАТЪР.

Ооо,вижте ме!
Аз обичам театъра,аз ходя на театър.
Аз ще пиша в тая тема докато припадна от тъпота.
Ще пиша в нея,щото нямам с кого да пия бира след театъра и да си обсъждам?Неее...щото трябва да се правим на културни.
Ае скрийте се,бе! И аз ходя на театър да,и аз го обичам,макар да не знам имената на половината дето изплесват по сцената,щото не ме интересуват.Театърът е просто емоция.Дайте да се вманиачаваме..

Да съм ходела на театър,щот сезона свършвал.
Да го таковам,аз отивам да пия бира и да се оригвам на шкембето от обяд.Ма не,сериозно,дразните вече-не се ли усещате?!?!?!?

Чакам размазващия ти и високоинтелигентен отговор.

................................

точки точки точки....

Blab
05-20-2008, 21:06
Оу, на някой пак са му изяли обяда.
Съжалявам, но ще си пиша коооолкото поискам. :)
Обичам театъра! И, не че ти дължа обяснение, но не се причислявам към която и да било секта.
И да, да ходят децата на театър, 'щото цяло лято и да искат... няма!Оправяй се! :)

_donna_
05-22-2008, 08:01
Добре,мамо.. :lol:

pathetic
05-22-2008, 15:18
Оу, на някой пак са му изяли обяда.
Съжалявам, но ще си пиша коооолкото поискам. :)
Обичам театъра! И, не че ти дължа обяснение, но не се причислявам към която и да било секта.
И да, да ходят децата на театър, 'щото цяло лято и да искат... няма!Оправяй се! :)
Обичам това, че е секси да се говори за театър.
:)

Ти, кво?

pathetic
05-23-2008, 05:20
Емоция е,да ,но при някои хора е нещо повече, но не е вманиачаване, в продължене на времето то става хоби

Глупости пишеш.
Театърът НЕ е хоби.

LizZz
05-23-2008, 07:46
Емоция е,да ,но при някои хора е нещо повече, но не е вманиачаване, в продължене на времето то става хоби

Глупости пишеш.
Театърът НЕ е хоби.
Естествено, че не е хоби. Кой злетак го е написал тва?

_donna_
05-23-2008, 09:59
^Unfaithful^

ориг.

а че ми е добре в кръчмите-добре ми е!
даже ми е екстра!

точно тия интелигентни среди са ненужни.
или по-скоро,ненужно е тяхното обособяване.
защото не сте се научили,че истинските хора са навсякъде.
и не е нужно да са специалисти по театър или по каквото и да било.

колкото до това дали харесвам и разбирам театъра...
ще се въздържа да ти обяснявам.

а хоби е да събираш марки или да ловиш риба. ;)

pathetic
05-23-2008, 11:53
Едни обичат да ловят риба, други да ходят на театър - все тая е.
Ти си зле.
Пояснение.
Театърът не е като риболова.
Не е и все тая.
И как е, а?
Театърът е хоби, така ли.
Щото ти е готино и ей така го правиш, колкото да минава времето.
Абе, ей.
Я спри се малко.

LizZz
05-23-2008, 19:58
Едни обичат да ловят риба, други да ходят на театър - все тая е.
... каза поредната фенка на Деян и Дарин.
Пфффф, баси фенките, няма що.. Ако му го покажа тва ше се изприщи..

pathetic
05-23-2008, 21:36
Едни обичат да ловят риба, други да ходят на театър - все тая е.
... каза поредната фенка на Деян и Дарин.
Пфффф, баси фенките, няма що.. Ако му го покажа тва ше се изприщи..
А, те и те са слаба ракия, и да показваш, и да не показваш.

Blab
05-23-2008, 21:42
Нещо за театър да споделите?
Май за това беше темата :-o

LizZz
05-23-2008, 21:47
Едни обичат да ловят риба, други да ходят на театър - все тая е.
... каза поредната фенка на Деян и Дарин.
Пфффф, баси фенките, няма що.. Ако му го покажа тва ше се изприщи..
А, те и те са слаба ракия, и да показваш, и да не показваш.
Не са много слаба, ама както и да е..
______

@be_true:Другия месец ще скочим до някой театър..

Blab
05-23-2008, 21:51
@be_true:Другия месец ще скочим до някой театър..
Интересно?

LizZz
05-23-2008, 22:05
@be_true:Другия месец ще скочим до някой театър..
Интересно?
ъ?

DisciplineAndOrder
05-26-2008, 11:20
аз в петък ще ходя на 'Хъшове' в Народния

Blab
05-26-2008, 12:10
аз в петък ще ходя на 'Хъшове' в Народния
Радвам се. :)
Най-прекрасната емоция, която някога съм познала.
По тоя повод:
http://youtube.com/watch?v=FVKWNGSmdB8
http://youtube.com/watch?v=JjgQA76--bQ
http://youtube.com/watch?v=4Z2ljWwIaHs
http://youtube.com/watch?v=i0zFBEuC5Ts
http://youtube.com/watch?v=VxRfEJvf8zA
http://youtube.com/watch?v=BZ0GOHZ4q58
http://youtube.com/watch?v=PASYe-SrdqE

едит: музиката от "Хъшове"/бест ъф, така да го нарека/

pathetic
05-26-2008, 21:08
аз в петък ще ходя на 'Хъшове' в Народния
Песничката на Владко Стефановски после няма да я спреш :)

pathetic
05-28-2008, 21:55
Хей, хей.
Не оставяйте темата така, де.
Някой да е гледал "Чинцано"?
http://zar.bg/theatre.php?show=postanovka&city_id=1&theathre_id=0&date=2008-04-23&postanovka_id=658

Повече информация в "Сфумато" :Р

Blab
05-28-2008, 22:36
Не съм я оставила, но матурата зове. :-D

Гледа ми се:
-"Бащата" и "В очакване на Годо" на Абаджиева
-"Амарантос", което не зная за кой сезон го гласят;
-"Малка пиеса за детска стая"
-"Игра на любовта и случая"

И май това е.

pathetic
05-28-2008, 22:39
Гледай "Чинцано", ако не си.
Сериозно :)

pathetic
05-29-2008, 22:10
"Контрабасът".

Леле..
:)

DisciplineAndOrder
05-30-2008, 21:51
впечатлена съм м/у другото от постановката-като актьорска игра,режисура и монтаж.

обмислям посещение на 'Дон Жуан'
и си търся другарче-някого,с когото да отида (:
някой иска ли? 8-)

Blab
06-01-2008, 17:59
е добре стига с тва нещо наречено София .. хайде малко и за варна нещо препоръчайте :D
На 6-и и 7-и гостува "Валентинов ден". :)

Blab
06-15-2008, 12:56
*възражд, възражд* :-D
Днес последен Плаж за този сезон. Ще се пека. 8-)