PDA

View Full Version : България след Освобождението



Question911
10-05-2007, 10:33
Чета "Тютюн" на Димитър Димов и не мога да разбера някои неща. Не съм запозната с политиката (изобщо). Искам , ако е възможно, да ми обясните защо тогава толкова са се мразили комунистите , какво представляват социал демократите , десните и т.н. Гледах в интернет имам чувството , че нарочно са го писали с увъртания и обясненията са сякаш измислени. Не казват истината , искам да разбера малко за партиите , за да мога да вникна в книгата.


Мерси , предварително!

Neo-Communist Power
10-05-2007, 11:41
Чета "Тютюн" на Димитър Димов и не мога да разбера някои неща. Не съм запозната с политиката (изобщо). Искам , ако е възможно, да ми обясните защо тогава толкова са се мразили комунистите , какво представляват социал демократите , десните и т.н. Гледах в интернет имам чувството , че нарочно са го писали с увъртания и обясненията са сякаш измислени. Не казват истината , искам да разбера малко за партиите , за да мога да вникна в книгата.


Мерси , предварително!Samo fa[istite mrazqt komunistite :evil:

HopeLesss
10-05-2007, 13:11
Ти коя "версия" на Тютюн четеш, защото доколкото знам има две и в едната липсва сюжетната линия Павел-Лила :roll: Иначе и аз едно време, когато четох Тютюн, все тичах при нашите да ми обясняват това-онова ;)

Neo-Communist Power
10-05-2007, 13:51
Чета "Тютюн" на Димитър Димов и не мога да разбера някои неща. Не съм запозната с политиката (изобщо). Искам , ако е възможно, да ми обясните защо тогава толкова са се мразили комунистите , какво представляват социал демократите , десните и т.н. Гледах в интернет имам чувството , че нарочно са го писали с увъртания и обясненията са сякаш измислени. Не казват истината , искам да разбера малко за партиите , за да мога да вникна в книгата.


Мерси , предварително!Samo fa[istite mrazqt komunistite :evil:

Всички НОРМАЛНИ ХОРА мразят комунистите :wink:Да та е*а :lol:

vodolei4e_m
10-05-2007, 19:16
aй стига спамихте да ва еба
и на мен ми трябва тая книга да я разбера а нишо не схващам уж се интересувам от политика ](*,) моля продължете със смислените коментари...

Question9111
10-06-2007, 09:01
действието на "Тютюн" е в доста сложна политическа конюктура, но не е и тази след Освобождението, а тази между двете световни войни...

Тогава сме били Царство България, а комунистите са били атентатори и революционери, които са правели бомбени атентати и метежи срещу царската власт.

Десните са условно подкрепящите царя и сегашното статукво, капитала и по-късно част от тях, подкрепят и нацистите...

в книгата не се сещам къде се споменават социал-демократи..

Еми те постоянно се сравняват със социал-демократи , защото водели охолен живот и нищо не правели. А CooL^GirL^^^ чета тази част с Павел и Лила (точно те са комунистите).. и още едно въпросче какво е по точно марксизъма... знам , че е мирогледа на "работническата" класа , но в какво се изразява той ?


П.С. Май много въпроси задавам :oops:

HopeLesss
10-06-2007, 10:03
А CooL^GirL^^^ чета тази част с Павел и Лила (точно те са комунистите).. и още едно въпросче какво е по точно марксизъма... знам , че е мирогледа на "работническата" класа , но в какво се изразява той ?

Това е идеологията на бившия Съветски съюз и на страните от соц. лагера, основана от Карл Маркс и Фриндрих Енгелс, която застава против капитализма и частната собственост и зад едно равнопоставено общество. С други думи това е нещото, което е призовавало всички комунисти към една световна революция.

Briseis
10-06-2007, 23:15
В 6 клас учихме за България след Освобождението до 1944г. Ако можеш си намери учебник, там е добре обяснено.

InitialD
10-07-2007, 19:04
Чета "Тютюн" на Димитър Димов и не мога да разбера някои неща. Не съм запозната с политиката (изобщо). Искам , ако е възможно, да ми обясните защо тогава толкова са се мразили комунистите , какво представляват социал демократите , десните и т.н. Гледах в интернет имам чувството , че нарочно са го писали с увъртания и обясненията са сякаш измислени. Не казват истината , искам да разбера малко за партиите , за да мога да вникна в книгата.


Мерси , предварително!Samo fa[istite mrazqt komunistite :evil:

Всички НОРМАЛНИ ХОРА мразят комунистите :wink:

АЛЕЛУЯ БРАТКО!!!Те са врагове на църквата...по-лошо те са взривявали църкви!!! :smt013

brain_stew
10-07-2007, 20:20
Чета "Тютюн" на Димитър Димов и не мога да разбера някои неща. Не съм запозната с политиката (изобщо). Искам , ако е възможно, да ми обясните защо тогава толкова са се мразили комунистите , какво представляват социал демократите , десните и т.н. Гледах в интернет имам чувството , че нарочно са го писали с увъртания и обясненията са сякаш измислени. Не казват истината , искам да разбера малко за партиите , за да мога да вникна в книгата.


Мерси , предварително!Samo fa[istite mrazqt komunistite :evil:

Всички НОРМАЛНИ ХОРА мразят комунистите :wink:

АЛЕЛУЯ БРАТКО!!!Те са врагове на църквата...по-лошо те са взривявали църкви!!! :smt013

комунисти...църкви...шитове.. .




В 6 клас учихме за България след Освобождението до 1944г. Ако можеш си намери учебник, там е добре обяснено.

толкова прекрасно обяснено...едно нещо през пет урока обяснено!Учебника в 6ти клас съкс!