PDA

View Full Version : Защо жените изневеряват?



monityY
10-06-2007, 06:52
Днес за съвременната умна и амбициозна жена е по-важно да остане вярна на себе си и собствените си желания, отколкото на един единствен мъж.
Според всеобщото мнение изневярата е работа за мъже. Наистина по традиция се смята, че жените са тези, чиято цел е да създадат семейство и които одобряват моногамията. Мъжете пък остават скитници в душите си. Тяхната цел е да задоволят многобройните си желания и са привърженици на полигамията-фактическа или правна, в зависимост от културата. Но действителността вече е съвсем различна.
Жените, които отстояват себе си, а не се подчиняват на натиска на обществото, признават многобройните си сексуални или сантиментални желания. Една жена може да обича двама мъже едновременно.

Привързаността и страстта са две различни чувства и не е задължително през целия живот да бъдат насочени само към един човек.


По какво се различава изневярата при жените от тази при мъжете?

Погледнато исторически, в началото са били Богините-майки. Тогава статутът на жените е бил много различен. Те са били освободени сексуално, а децата са носели името на майката (може би защото никога не се е знаело със сигурност кой точно е бащата).
След това обаче идва патриархата. Женската вярност към мъжа придобива важно значение. И трите големи религиите узаконяват това положение. Всяка изневяра се наказва жестоко. Залогът за тези зверства е бил гарантиране на бащинството. Но зад всяка подчинена жена се крие една бунтуваща се жена.


Сега за изневяра вече не режат глави.

Благодарение на финансовата, гражданската и моралната свобода, а също и изобретяването на контрацептивите, съвременната жена може да се осмели да прекрачи обществените норми. Те обаче продължават да тежат над невярната жена под формата на позор и срам пред обществото. Може да се каже, че въпросът свежда до личния избор.
Сексуалната вярност вече не носи същия социален смисъл.
Понятията "любов" и "секс", вече не са неделимо свързани. За жените изневярата вече не означава вина, а желание за себеутвърждаване.


Дали жените днес са по-склонни към изневяра от преди?

Съвременните жени днес са по-смели и по-верни на чувствата си. Важното вече не е да се подчиняват на наложения отвън модел, а да бъдат искрени към себе си. Може би вече не трябва да се говори за изневяра-термин, изразяващ негативно отношение, а за "поливярност".

Остава въпросът как да бъдем верни на себе си, като едновременно с това оставаме верни и на някой друг?

Може да се замислим и за друго-каква е цената на тази вярност, която ни лишава от други връзки, изпълнени с жизненост, но забранени от морала.


Защо изневеряват жените-заради съпрузите си, заради любовниците или заради себе си?

Обикновено причините са многобройни. Недоволство от живота в двойката, липса на чувства към партньора, нужда от доказване на собствените качества, на външния си вид и възможностите за съблазняване, необходимост от изява на други, скрити страни на характера...
Съществува и мнение, че изневярата е полезна за сексуалната жизненост на двойката, но тя е и опасна за нейната стабилност.

bungle
10-06-2007, 06:56
Както казва един приятел " Жените не изневеряват случайно. Това жена да изневери е страшно нещо. На нас мъжете ни е в природата - видим някоя с по-къса пола, завърти се покрай нас и ние не издържим. Но вие.."
Лично аз бих изневерила само , за да съм "квит" с партньора ми. Ако той е направил същата глупост и аз ще я направя. Поне да ми е чиста съвестта.

monityY
10-06-2007, 07:22
Ето от каде е копирано....www.Клик.com (http://intimno.rozali.com/izneviara/p1972.html)....и тъй като не ми се спори с теб,ще ти кажа,че при такава информация се пише изречение с удивителна,защото все пак ти отговаряш на въпросите(в случая твоя цитат).... ne ne otgovarqm az na vuprosite!

prah
10-06-2007, 07:25
еманципацията повече е навредила, отколкото е помогнала. поне в отношение на обществен статут. изравнявайки се с мъжа, тя става равна на най-низшия нравствено мъж. Равенството й позволява да прави същите безнравствени неща. не съм го казала аз, а Мери Уолстънкрафт преди няколко стотици години.

`Death`Whore``
10-06-2007, 07:31
Както казва един приятел " Жените не изневеряват случайно. Това жена да изневери е страшно нещо. На нас мъжете ни е в природата - видим някоя с по-къса пола, завърти се покрай нас и ние не издържим. Но вие.."
Лично аз бих изневерила само , за да съм "квит" с партньора ми. Ако той е направил същата глупост и аз ще я направя. Поне да ми е чиста съвестта.
Това е глупаво. След изневяра връзката може да се запази, но ако ти отмъстиш със същото, няма начин. А и е детинско.

Иначе аз не изневерявам, защото не виждам смисъл. Мога да желая някой мъж, но ми беше доста сдухано преди секса с моя...какво остава за някого, с когото всъщност изневерявам. И не само заради това не го правя. Имам си мъж, харесвам него и секса с него. Отдавна не съм имала желание за секс без чувства...а ако има чувства към друг и искам да съм с друг, защо ми е да съм с мъжа?

alkobalko
10-06-2007, 07:36
Не съм на мнение, че една жена изневерява, само защото е модерно. Има причини, които са я тласнали към това.
Аз никога не бих изневерила. Ако човекът до мен не ми е достатъчен, за да съм щастлива, предпочитам да се разделим и чак тогава да търся друг.

bungle
10-06-2007, 07:38
Както казва един приятел " Жените не изневеряват случайно. Това жена да изневери е страшно нещо. На нас мъжете ни е в природата - видим някоя с по-къса пола, завърти се покрай нас и ние не издържим. Но вие.."
Лично аз бих изневерила само , за да съм "квит" с партньора ми. Ако той е направил същата глупост и аз ще я направя. Поне да ми е чиста съвестта.
Това е глупаво. След изневяра връзката може да се запази, но ако ти отмъстиш със същото, няма начин. А и е детинско.

Иначе аз не изневерявам, защото не виждам смисъл. Мога да желая някой мъж, но ми беше доста сдухано преди секса с моя...какво остава за някого, с когото всъщност изневерявам. И не само заради това не го правя. Имам си мъж, харесвам него и секса с него. Отдавна не съм имала желание за секс без чувства...а ако има чувства към друг и искам да съм с друг, защо ми е да съм с мъжа?

Знам, че е детинско. Но ако той ми изневери, аз не вярвам да искам да запазя връзката ни. * ох, да чукна на дърво да не става така..Тъпа Гери, тъпа.. :smt005

`Death`Whore``
10-06-2007, 07:40
Това ли е най-важното? Аз откакто съм с моя, разсъждавам над това...ако приятелят ти е способен на секс без чувства и обича теб, но просто е искал да наебе някаква, положението не е чак толкова лошо.

monityY
10-06-2007, 07:43
Ето от каде е копирано....www.Клик.com (http://intimno.rozali.com/izneviara/p1972.html)....и тъй като не ми се спори с теб,ще ти кажа,че при такава информация се пише изречение с удивителна,защото все пак ти отговаряш на въпросите(в случая твоя цитат).... ne ne otgovarqm az na vuprosite!
Дали жените днес са по-склонни към изневяра от преди?-Това се нарича въпрос!
А това...Съвременните жени днес са по-смели и по-верни на чувствата си. Важното вече не е да се подчиняват на наложения отвън модел, а да бъдат искрени към себе си. Може би вече не трябва да се говори за изневяра-термин, изразяващ негативно отношение, а за "поливярност".-Отговор.....поне като копираш и флуудиш опитай се да го попрочиташ.... ti nqma da mi kazva6 kfo da praa..6te go 4eta ako iskam :wink:

bungle
10-06-2007, 07:44
Това ли е най-важното? Аз откакто съм с моя, разсъждавам над това...ако приятелят ти е способен на секс без чувства и обича теб, но просто е искал да наебе някаква, положението не е чак толкова лошо.

Способен е. Грррр.Но не ми се нрави да знам, че е наебал някоя друга. За това съм му казала : ако искаш спи с други, само да не знам, че ще изперкам и не знам к'во ще направя". Той не иска, разправя, че откакто е с мен нямал желание за други. Е, и аз нямам, което е перфектно.
Пф, пф.. Днес някакви много странни въпроси всички задават. Тия теми ме безпокоят. 8-[

`Death`Whore``
10-06-2007, 07:46
Той и моят разправя, че аз съм най-невероятната, но има няколко девойки, за които открито си разправя, че иска да ги чука. Успокоението ми е, че куче, което лае, не хапе.
То и на мен не ми се нрави...ама много неща в живота не ни се нравят принципно...а трябва да ги преживеем.

Гадното са чувствата към друга... :smt010

bungle
10-06-2007, 07:48
Той и моят разправя, че аз съм най-невероятната, но има няколко девойки, за които открито си разправя, че иска да ги чука. Успокоението ми е, че куче, което лае, не хапе.
То и на мен не ми се нрави...ама много неща в живота не ни се нравят принципно...а трябва да ги преживеем.

Така е. :roll:
Ох, сега пък ме притесни друго.. Как така може някои хора да спят с приятелите си ? Така де, аз не бих преспала с приятел...

`Death`Whore``
10-06-2007, 07:50
И аз се чудя...моят го е правил. Добре, че знам какви са отношенията му с това момиче и няма място за притеснение. А и са били много пияни. 8-[

koalka
10-06-2007, 07:51
Нека си казвам открито желанията и т.н., но без приятеля ми.Разбирам колко кофти ще му стане, ако му изневеря.Не искам да го правя, няма смисъл.Както казаха по-горе-по-добре първо раздяла и после нае**ване с някой друг...И дори и той да го направи, бих искала да не ми казва, да не знам затова, да се залъгвам, че ми е верен, отколкото цялата връзка да се съсипе заради това.Но аз го познавам, което означава, че със сигурност ще ми каже.

bungle
10-06-2007, 08:01
И аз се чудя...моят го е правил. Добре, че знам какви са отношенията му с това момиче и няма място за притеснение. А и са били много пияни. 8-[

О, и моят. Скоро ми го разправяше. Как дооооста често преспивал с приятелките си, които го привличали сексуално. Ае, бе, мен що приятелите ми не ме привличат сексуално?? Опа . Има един.. :oops: ..амааа той не се брои.
*мръщи се*

Seniorita
10-06-2007, 08:40
Жените изневеряват, когато търсят нещо, когато чувстват липса и я компенсират чрез чужди ласки.

kobrichka
10-06-2007, 12:12
Не може да се слагат всички жени под общ знаменател.Едните изневеряват,защото им липсва нежност,ласки.Други изневеряват,просто защото так искат.Аз лично съм силно против изневярата,за мен това е предателство и прошка няма.Ако човека до мен ме обича,той няма да ми изневери,а ако ми изневери значи няма смисъл да продължава връзката ни.

`Death`Whore``
10-07-2007, 05:04
О, и моят. Скоро ми го разправяше. Как дооооста често преспивал с приятелките си, които го привличали сексуално. Ае, бе, мен що приятелите ми не ме привличат сексуално?? Опа . Има един.. :oops: ..амааа той не се брои.
*мръщи се*
Моят само 2 пъти и само с една своя приятелка...а на рождения си ден ми разправяше как с удоволствие би чукал една друга своя приятелка...която всъщност е сладурана, точно негов тип, но нужно ли беше да го повтаря 8000 пъти...

peteto89
10-07-2007, 12:34
iznevqrata e mn glupavo ne6to s koeto ne sam saglasna ....mn boli ot neq ot sobsven opit no ponqkoi pat s neq se opitva6 da privle4e6 vnimanie za da razbere 4oveka doteb 4e sa6testvuva6 a ne da vitae i da ne go interesuva6 ama itva ne e re6enie :smt010

Котарана
10-07-2007, 13:18
Абе незнам за другите ама аз НЕ изневерявам.Толкова време не съм изневерила и не бих го направила. Съвестта ми е съвсем чиста :-D Спя спокойно вечер хаха

Iv4eTy
10-07-2007, 13:24
Не съм на мнение, че една жена изневерява, само защото е модерно. Има причини, които са я тласнали към това.
Аз никога не бих изневерила. Ако човекът до мен не ми е достатъчен, за да съм щастлива, предпочитам да се разделим и чак тогава да търся друг.

Абсолютно подкрепям.