PDA

View Full Version : ХУМА???



BeBsItO
10-06-2007, 15:54
:roll: ZABELQZVAM 4E NAPOSLEDAK KOSATA MI E OREDQLA MALKO, nqma si po tanka e i izto6tena. iz[polzvam mn kozmeti4ni produkti,ot koito imam 4ustvoto 4 eo6te po zle stava :( miq q seki den zadaljitelno s 6ampoan i balsam i t.n :x sega 4uh 4e humaTa bia mn polezna za koata.iskam d apitam ot kade da sq i zakupq (predpolagam nqkoq apteka) ,kolko struva i kolko 4esto se polzva i kak to4no deistva na kosata? ako nqkoi dade malko info 6e sam mn blagodarna ;) misi predvaritelno

~BoRn^InLoVe~
10-06-2007, 15:55
е извинявай много но как няма да ти е тънка и изтощена косата след като я миеш всеки ден #-o

BeBsItO
10-06-2007, 16:02
:oops: emi nqma na4in ,prosto mn mi se omaznqva i ne moga da hodq taka.ne moga da se ponasqm s mrasna kosa :( 4ak se vmania4ih ama ko da praa...mn e problemna kato cqlo :(

Water_lili
10-06-2007, 16:31
:oops: emi nqma na4in ,prosto mn mi se omaznqva i ne moga da hodq taka.ne moga da se ponasqm s mrasna kosa :( 4ak se vmania4ih ama ko da praa...mn e problemna kato cqlo :(
еми естествено че ще ти се омказнява бързо като я къпеш всеки ден и то с шампоан [-X ,колкото и да е неприятно пробвай за много дълъг период от време да разредиш миенията така косата ти ще свикне и няма да се омазнява прекалено бързо. А относно хумата аз доколкото съм чувала се използва за добро измиване на косата какъв ефект има обаче не знам :-s

BeBsItO
10-06-2007, 16:37
\:D/ mersi za otgovorite, ama pobvala sam da razredq mienetata na kosata ama ne moga. prosto ne izdurjam taka :( i tarsq dr izhod ot situaciqta

Kettty
10-06-2007, 16:40
Мисля,че в твоя случай хумата няма да помогне.тя попринцип е полеэна и эа косата и эа лицето.Эа косата ,окаэва влияние върху структората и эдравината на косъма и намалява падането.Сестра мви преди време си правеше васки от хума эа косата и найстина и падаше по-малко,но като цяло иэобщо не очаквай някакъв драстичен ефект..Най-добре спри да я миеш всеки ден,колкото и да ти е гадно.И си купи някаква подхранващо масло!например на Икаров энам,че са добри

MaCeTo_
10-06-2007, 16:44
Ми НЯМА друг изход!! Спираш да я миеш всеки ден и това е! Носи я вързана на опашка (НЕ МНОГО СТЕГНАТА! ) след първия ден като те дразни чааааак толкова много!

ice_cream_f
10-06-2007, 18:35
Ami az izpolzvam huma.Kato izpolzva6 huma ,kosata ti stava po-buhnala(e pone pri men taka stava).Po-dobre nedei da si mie6 kosata VSEKI DEN s 6ampoan i 6te ti se oparavi spox.Aide uspeh :wink:

punkrock
10-06-2007, 18:42
Като не можеш да издържиш 2 дена без да я измиеш, поне не си слагай всеки път балсам за коса и други козметики. И се увери, че на шампоана ти пише, че е за всекидневна употреба!

fiama
10-06-2007, 20:54
Ако толкова не можеш да не миеш косата си всеки ден, поне позлвай подходящ шампоан. За мен Дева е един много подходящ шампоан за всекидневна употреба, не е толкова силен и щади косата. Но каквото и да ползваш от това всекидневно миене, няма как да не се скапе косата ти. Хумата доколкото знам се смесва с оцет до получаване на хомогенна каша и се нанася на косата. Има ефект- прави косъма по-здрав, не знам дали спира косопада. Сега се сетих, че ако миеш косата си с жълтък(да не ти изглежда странно, наистина иам действие на шампоан) косата ти ще се подхранва, вместо да се скапва от шампоана.

sexa_na_kompleksa
10-08-2007, 14:24
Аз от скоро полазвам хума за косата и от време на време си слагам и на лицето.Можеш да си я купиш от аптеката за 25 ст. От както я позлвам косата ми се омазнява малко по-малко,има повече обем и е по-мека.Състоянието на кожата ми също се подобри.Абе въобще много съм доволна.
Но искам да ви попитам - отзад на опаковката пише,че се смесва с вода и жълтък,но на мен една приятелка ми каза да смесвам хумата с оцет.Според вас кое е по-добре - с оцет или с жълтък ?

Sea Goddess
10-09-2007, 10:13
Ами аз правя една процедура за да не ми се омазнява косата толкова бързо,защото и аз забелязвам че от многото миене ..блясъка .. жизнеността ..обема ...се губят и косата става видимо по тънка и "недобре изглеждаща". Та процедурата е следната : преди да си измия косата си изцеждам един лимон на главата (буквално си го изцеждам) като наблягам на корените,натърквам ги с лимоновия сок . Стоя половин или един час ... не е задължително може и 15 мин да стоиш ...колкото ти се стои толкова :) и после се миеш.След това косата скърца от чистота и не се омазнява на втория ден :)

Anf3tamin4o
10-09-2007, 10:23
Аз от скоро полазвам хума за косата и от време на време си слагам и на лицето.Можеш да си я купиш от аптеката за 25 ст. От както я позлвам косата ми се омазнява малко по-малко,има повече обем и е по-мека.Състоянието на кожата ми също се подобри.Абе въобще много съм доволна.
Но искам да ви попитам - отзад на опаковката пише,че се смесва с вода и жълтък,но на мен една приятелка ми каза да смесвам хумата с оцет.Според вас кое е по-добре - с оцет или с жълтък ?
А защо не опиташ по отденлно един път с оцет другия с яйце и накрая смесено яйце оцет + мед
Според мене последния вариант е по добър

sexa_na_kompleksa
10-09-2007, 16:59
Аз от скоро полазвам хума за косата и от време на време си слагам и на лицето.Можеш да си я купиш от аптеката за 25 ст. От както я позлвам косата ми се омазнява малко по-малко,има повече обем и е по-мека.Състоянието на кожата ми също се подобри.Абе въобще много съм доволна.
Но искам да ви попитам - отзад на опаковката пише,че се смесва с вода и жълтък,но на мен една приятелка ми каза да смесвам хумата с оцет.Според вас кое е по-добре - с оцет или с жълтък ?
А защо не опиташ по отденлно един път с оцет другия с яйце и накрая смесено яйце оцет + мед
Според мене последния вариант е по добър

Ами аз до сега съм си я правила с оцет,но оня ден си направих с жълтък.Не мога да преценя как е по-добре,затова попитах.Май е еднакво действието. :-k Ще пробвам и варианта,който ти казваш,но да те попитам - колко мед трябва да сложа ?

monityY
10-09-2007, 18:31
:roll: ZABELQZVAM 4E NAPOSLEDAK KOSATA MI E OREDQLA MALKO, nqma si po tanka e i izto6tena. iz[polzvam mn kozmeti4ni produkti,ot koito imam 4ustvoto 4 eo6te po zle stava :( miq q seki den zadaljitelno s 6ampoan i balsam i t.n :x sega 4uh 4e humaTa bia mn polezna za koata.iskam d apitam ot kade da sq i zakupq (predpolagam nqkoq apteka) ,kolko struva i kolko 4esto se polzva i kak to4no deistva na kosata? ako nqkoi dade malko info 6e sam mn blagodarna ;) misi predvaritelno na vuprosa ti ne moga da otgovorq,prosto 6toto nz otgovora.. no da ti kaja.. 4e kosata pove4e ot 2 puti sedmi4no ne se mie s 6ampoani i balsami,moje samo s voda.. i namali kozmeti4nite produkti i nqma da ima6 nujda ot huma!!!

Psyhosocial
10-09-2007, 23:05
Напоследък чета много весели неща за хумата та реших и аз да я пробвам. Значи за косата се правят различни комбинации аз лично съм правила хума+1 с.л. захтин и също така една друга-хума, оцет и мед на равни количества. Понеже косата ми е мазна си купувам зелена хума то имало и някакви други видове, зависи с каква коса си . :wink:

sexa_na_kompleksa
10-14-2007, 07:29
А някой ще каже ли колко често трябва да се прави ?