PDA

View Full Version : Торта!



Mimka_sweet
10-07-2007, 09:29
И такааа искам да направя една торта ,ама да е с готови блатове и да не стои в хладилника 24 часа,а по-малко.
Търсих в гуугъл и не намирам нещо удовлетворяващо за сега,но ще търся още.
Ако сте правили тортички и знаете по-леснички рецепти ги споделете плиииз :-D

OtherDimension
10-07-2007, 09:32
е какво толкова
взимаш 3 блата, едно малко пакетче хопла сметана и мажеш :lol:
ако искаш - сложи бананче, сложи парченца шоколад...
можеш да сложиш шоколада в тиган да се разтопи и да я залееш..
после я слагаш в хладилника за 1-2-3 часа
защо ти е да седи цял ден

sexa_na_kompleksa
10-07-2007, 09:35
е какво толкова
взимаш 3 блата, едно малко пакетче хопла сметана и мажеш :lol:
ако искаш - сложи бананче, сложи парченца шоколад...
можеш да сложиш шоколада в тиган да се разтопи и да я залееш..
после я слагаш в хладилника за 1-2-3 часа
защо ти е да седи цял ден

Да,нещо такова,ама измисли и някакъв сироп,за да не е много сухо.

Anf3tamin4o
10-07-2007, 09:39
Искам едно парче :lol:

Mimka_sweet
10-07-2007, 09:43
Ам такова става ли сиропа да е от някаф компот?
И мажа със сироп,после сметана(крем),после нареждам плодовете... и така няколко пъти и после цялата я мажа с крема и я украсявам пак с плодове/шоколад/пръчици

И стои 1-2 часа в хладилника.
А?Тъй лиии??

sexa_na_kompleksa
10-07-2007, 09:46
Ам такова става ли сиропа да е от някаф компот?
И мажа със сироп,после сметана(крем),после нареждам плодовете... и така няколко пъти и после цялата я мажа с крема и я украсявам пак с плодове/шоколад/пръчици

И стои 1-2 часа в хладилника.
А?Тъй лиии??

Ако сложиш компот от ягоди,мисля че ще се получи. Оххх,потекоха ми лигите. :-D Ама то всеки си има различен вкус ... Та ако не ти хареса как е станало,метни я насам. :smt016

OtherDimension
10-07-2007, 09:47
Ам такова става ли сиропа да е от някаф компот?
И мажа със сироп,после сметана(крем),после нареждам плодовете... и така няколко пъти и после цялата я мажа с крема и я украсявам пак с плодове/шоколад/пръчици

И стои 1-2 часа в хладилника.
А?Тъй лиии??

ми да.. става
аз знаех една Триъгълна торта .. ама не мога да се сетя точно как се правеше, но се слагаше точно сироп от компот

mia
10-07-2007, 09:48
dam to4no taka moje6 sa6to i da raztopi6 zahar i skaramela da q ukrasi6 mn e efektno s karameleni konci

KpuCuTo0o
10-07-2007, 09:51
Ам.. и аз да питам.. ама не за торта...
Аз искам да правя царевични питки... веднъж се пробвах.. ама беше ужасно жалък опит... #-o и искам да питам за рецепта.. ако някой знае... защото си мисля, че бях намерила една, ама нищо по приготвянето не пишеше и аз си го правех, както си мислех, че трябва да стане.. и нищо не се получи.. :-D Та.. някой да знае рецепта.. :-s
(Ако тука не става.. ще пусна нова тема.. )

deninka@
10-07-2007, 09:54
Ave hora sori 4e ne e po temata.........ama ot de si teglite tez podpisi naprimer ZAEDNO OT 5 MESECA I 8 DNEI :smt016 pls kajete

Mimka_sweet
10-07-2007, 09:57
Ave hora sori 4e ne e po temata.........ama ot de si teglite tez podpisi naprimer ZAEDNO OT 5 MESECA I 8 DNEI :smt016 pls kajete
Ето http://line.romanticcollection.ru/

А да питам за карамелените решетки...
Трудно ли стават?ииии върху какво да ги правя,че да не залепнат?Върху порцеланова чиния ще залепнат ли ?

Anf3tamin4o
10-07-2007, 10:19
Ам.. и аз да питам.. ама не за торта...
Аз искам да правя царевични питки... веднъж се пробвах.. ама беше ужасно жалък опит... #-o и искам да питам за рецепта.. ако някой знае... защото си мисля, че бях намерила една, ама нищо по приготвянето не пишеше и аз си го правех, както си мислех, че трябва да стане.. и нищо не се получи.. :-D Та.. някой да знае рецепта.. :-s
(Ако тука не става.. ще пусна нова тема.. )

Царевично брашно се смесва с малко вода и сол и се замесват питки. Не се слага мазнина. Пекат се в тиган, за да станат по-мекички и се задушават в съд с капак или влажна кърпа.

Ето още една рецепта

Царевични питки по рецепта на Мери Хублър:
В голям съд смесете половин чаша бяло брашно с чаша и половина царевично брашно, една лъжичка сол, една кафена лъжичка захар и три кафени лъжички бакпулвер. Прибавете три яйца, чаша прясно мляко, половин чашка сметана, половин чаша разтопено масло. Омесете тесто. Изсипете тестото в намазана с масло тавичка и печете четвърт час на силна фурна. Разрежете на квадрати, завийте питките в кърпа и ги сервирайте горещи.

Magnoliq'
10-07-2007, 10:41
вземаш прясно мляко захар и какао за сиропа може и малко масло слагаш го дасе стопли ...поливаш блатовете отгоре ...оставяш да изстине и можеш със сметана можеш да сложиш шоколад ядки плодове кактото ти се хапва оставяш за 1 час в хладилника и после си я похапваш

Disrespect
10-07-2007, 10:52
абе...иди в сладкарницата най-добре да не вземеш да оплескаш нещо :lol:

gabrielka@a
10-07-2007, 11:21
Искам едно парче :lol:
+1 :smt005

koalka
10-07-2007, 11:27
Искам едно парче :lol:
+1 :smt005Вие хубаво искате парче, ама да бяхте казали някаква рецепта поне, така наготово никъде няма. :D
Иначе това намерих в Гуугъл:
Лесна орехова торта

за един блат
2 яйца
2 с.л. захар
2 с.л. брашно
2 с.л. смлени орехи

сироп
1 ч.ч. вода
1 1/2 ч.ч. захар
2 с.л. какао

Крем
1ч.ч. прясно мляко
3 с.л. нишесте
3 с.л.какао
1/2 ч.ч. пудра захар
1 пакетче краве масло (125гр)
2 ванилии
1 ч.ч. смлени орехи.

Хубаво е да се направят три блата, като на единия му се сложи малко какао за да стане кафяв.

След като се изпекат блатовете, ги сиропираме, слагаме от крема.

Крема се приготвя п класическата рецепта за крем.
Отгоре се гарнира с разтопен течен шоколад и се поръсва по желание с кокосови стърготини или разни шарени пръчици.
Сега в изобилие по магазините всякакви подобни хитринки:)


Торта Гараш

Разбиват се 8 белтъка с 200 г пудра захар, 220 г смлени орехи и 2 ч. л. брашно. Сместа се пече на 4 блата в/у намазана форма. Блатовете се съединяват с 1 от двата крема:

1. 1 ч. ч. вода и 1 ч. ч. захар завират. Добавят се 200 г шоколад и 170 г масло. След като всичко се стопи се оставя да изстине почти и тогава се разбива с миксер.

2. 400 г сметана се разбива с 200 г стопен шоколад и 200 г пудра захар.


Ето ти и няк`ва Торта Сникърс


Продукти:
500 г фъстъци – печени и обелени
300 г млени бисквити
250 г маргарин
250 г пудра захар
2 яйца (така е по рецепта, но може и без тях)
2 шоколада

С миксер се бъркат маргарин, пудра захар, яйцата и бисквитите. Добавят се 300 г ситно смлени фъстъци. Разтапя се шоколадът (или какао+мляко+захар+масло).

Реди се половината от сместа, едро смлени фъстъци, шоколад, втората част от сместа, едри фъстъци, шоколад. Стои задължително в хладилник.

ЕPu
10-07-2007, 11:37
А що вместо блат не използваш обикновенни бисквити? :)
Нареждат се една до друга, за да образуват нещо като блат, отгоре се слага един слой нишесте, сметана (или какъвто ще е крема) и пак се редят бисквити.
Много хубаво става :wink:

Mimka_sweet
10-07-2007, 12:05
А що вместо блат не използваш обикновенни бисквити? :)
Нареждат се една до друга, за да образуват нещо като блат, отгоре се слага един слой нишесте, сметана (или какъвто ще е крема) и пак се редят бисквити.
Много хубаво става :wink:

Да ама стои 24 часа :lol:

Иначе мерси за рецептите....то преди малко разбрах,че няа да я правя сама,обаче плс кажете за карамела :-D

Disrespect
10-07-2007, 12:21
А що вместо блат не използваш обикновенни бисквити? :)
Нареждат се една до друга, за да образуват нещо като блат, отгоре се слага един слой нишесте, сметана (или какъвто ще е крема) и пак се редят бисквити.
Много хубаво става :wink:

:smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050 :smt050

AliceSw
10-07-2007, 12:30
моята с бисквитите снощи стоя 2, не 24 :-s

ЕPu
10-07-2007, 12:34
ммдам много обичам такава торта :-D
иначе няма смисъл да стои цяло денонощие, аз също я оставям за 2-3 часа... :wink:

mia
10-07-2007, 13:19
ми докато е оште топъл карамела с лъжичка(малка( или с вилица го правиш като на конци върху тортата (то сиг. ще се разтопи но пак си е яко) надявам се да съм била полезна и да кажеш как е станала тортичката Успех! :wink:

Mimka_sweet
10-07-2007, 13:27
Ми аз така съм чувала за бисквитената торта,ама няма значение.

Ама такова аз не искам конци , а решеткааа :smt009
пак мерси де,ама ако някой знае да ми каже как....иначе ще направя конци :-D

AliceSw
10-07-2007, 15:17
на алуминиево фолио се прави решетката...обаче май трябва да е намазано с олио :-s

mia
10-07-2007, 15:23
на алуминиево фолио намазано с олио се прави решетка и пак така с лъжичка си правиш кръстосани черти :wink:

Mimka_sweet
10-07-2007, 18:37
Мерси на 'сички !