PDA

View Full Version : Труден избор при кандидатстване



kaibakor
10-07-2007, 12:24
Сега съм 7 клас и уча в СМГ(приеха ме след 4-ти клас). Понеже скоро идва кандидатстването обмислям къде да кандидатствам. За вбъдеще искам да се занимавам с програмиране(информатика). Наще само за СМГ ми говорят. Аз обаче вмомента съм там и въпреки, че съм 7 клас информатиката не е на ниво. Незнам как ще е от 8 на татък, но сега учим някакви бебешки работи и то само един път в седмицата. Понеже ще имам възможност да напиша няколко гимназии се чудя кои да напиша. Иска ми се да знам английски език, защото имам планове за Англия и Америка. Затова си мислих за някоя английска гимназия. Гадното за мен обаче е подготвителната година :roll: Един приятел казва, че ще кандидатства в Американският колеж. Там имало съвсем различна система на обучение, от там излизали много хора за чужбина, изучавало се англииски и нямало подготвителна година. Бихте ли разяснили малко за този колеж - за системата на образвуание, добри ли са учителите, плаща ли се,.....? Друг приятел щял да ходи в някакъв медицински техникум ли какъв беше където се кандидатствало с физика и се изучавало много информатика. Нещо обаче физика и информатика не ми се връзват :shock: Както и да е......за него също се чудя. Бихте ли дали малко информация за горепосочените и също така дайте други предложения ;) Благодаря от сега!

gLoRiOuS_aNGeL
10-07-2007, 12:32
Не знам много неща,но се плащат около две хиляди долара или евро годишно. Само децата с най-високи оценки плащат половин такса или не плащат изобщо. А това,че може доа отидеш в друга страна после...Ами,на една позната й бяха казали,че може да отиде в Америка май,ама не можело да учи право и медицина...Тоест най-престижните специалности не може да ги учиш...Поговори и с някой друг,защото не съм много информирана.Това е което знам...Надявам се да съм ти помогнала поне малко.

Blab
10-07-2007, 12:51
Американският е злееее :lol: само кинти, кинти(само ако си 1-ви на изпита не плащаш, първите не-знам-си-колко плащат наполовина)....и тинтири-минтири...
Едно приятелче учи в нек'во училище с такава насоченост(информатика/компютърни глупости)...някъде по Младост, ако не се лъжа...справочниче нямаш ли...хмм....в сайта на министерство на образОванието трябва да има списък с училищата....

аз като бях 7-ми клас(след 3 години в СМГ) не си представях да уча другаде...иначе к'ъв е смисълът да кандидатстваш след 5/6 клас :roll:
Има допълнителни часове/занимания по информатика, за желаещите...наш'те момчета си ходят по състезания, програмират си, печелят от време на време...

lexi
10-13-2007, 18:20
Пробвай се в Американския,супер яко училище е.От тази година съм там и много ми харесва.Учителите са големи пичове,както и хората,които учат тамСамото училище е огромно с много сгради,игрища и алеи,а не като повечето училища-голям,гол и асфалтен двор,без нито едно дърво.
Относно таксите ако си в първите 50 плашташ 50% от таксата,също ако си в 50-те имаш възможост да кандидатстваш за финансова помощ(виж в acs.bg)
Друго предимство е,че има много спортове и други занимания след училище,които са безплатни.
Според мен това е най-доброто училище в България,което може да те изпрати след 12 клас в наи-добрите университети в света,разбира се,ако искаш и ако това са ти амбициите.

sladku_bebzi
10-14-2007, 09:03
Аз за бастилята съм чувала добри неща!

shadow4e
10-14-2007, 22:06
ТУЕС. Ако искаш да се занимаваш сериозно с информатика си за там, учат се и много специализирани предмети. Това е и причината момичетата да са много малко. Доста неща ще научиш свързани с информатика, ИТ и тн. Ако държиш повече на английски, се запиши в някоя езикова или СМГ, ще ти се поддържа и математиката, което е добре, но от информатика ще имаш само обща представа. :)

Не знам у-ще в София, в което и двете неща да са наистина добри, така че ще трябва да избираш.

Allmighty
10-18-2007, 23:42
Има около 1 милион причини да не се кандидатства в АКС. Аз го завърших миналата година. Стойте далеч от това училище... Ако някой не е съгласен, ЛС.

Jamalska
10-19-2007, 06:16
Аз за бастилята съм чувала добри неща!
За английските паралелки може би:)

sladku_bebzi
10-19-2007, 06:30
Аз за бастилята съм чувала добри неща!
За английските паралелки може би:)
Да :)

ThunderGoddess
10-19-2007, 07:10
Сега съм 7 клас и уча в СМГ(приеха ме след 4-ти клас). Понеже скоро идва кандидатстването обмислям къде да кандидатствам. За вбъдеще искам да се занимавам с програмиране(информатика). Наще само за СМГ ми говорят. Аз обаче вмомента съм там и въпреки, че съм 7 клас информатиката не е на ниво. Незнам как ще е от 8 на татък, но сега учим някакви бебешки работи и то само един път в седмицата. Понеже ще имам възможност да напиша няколко гимназии се чудя кои да напиша. Иска ми се да знам английски език, защото имам планове за Англия и Америка. Затова си мислих за някоя английска гимназия. Гадното за мен обаче е подготвителната година :roll: Един приятел казва, че ще кандидатства в Американският колеж. Там имало съвсем различна система на обучение, от там излизали много хора за чужбина, изучавало се англииски и нямало подготвителна година. Бихте ли разяснили малко за този колеж - за системата на образвуание, добри ли са учителите, плаща ли се,.....? Друг приятел щял да ходи в някакъв медицински техникум ли какъв беше където се кандидатствало с физика и се изучавало много информатика. Нещо обаче физика и информатика не ми се връзват :shock: Както и да е......за него също се чудя. Бихте ли дали малко информация за горепосочените и също така дайте други предложения ;) Благодаря от сега!
Не прави грешката с езиковата гимназия. Трябва някъде да си намериш паралелка с информатика и засилено извучаване на английски. Подготве годината не трябва да те притеснява. Лично мен не ме. Отпада материала за 12 клас, ама те 12 клас кво учат като имат година, дъгла колкото на първокласник? Иначе лично в моето даскало долния курс не е много по-различен от на някое друго даскало, но като влзеш с изпит след 7-ми клас нивото става с пъти по-добро и почват да изискват много от тебе. Поне с такива впечатления останах от хората от моя клас, които и преди са били в същото даскало. Но това не значи, че ще важи за твоето :) Частно ... деазнам. Ако майка ти и баща ти са богати хора, със сигурност там ще получиш образование на много по-високо ниво, ама ако са бедни, няма да има какво да ядеш :) Във всички случаи успех ти пожелавам :)
PS: Защо не провериш в сайта на училището си или не питаш някой по колко часа се изучават предметите, които те интересуват? Това ще ти даде доста полезна информация дали може да продължиш в същото даскало :)

Devilkin
10-20-2007, 13:32
Напълно подкрепям shadow4e. ТУЕС е училището, където можеш да учиш това, което искаш. На друго място едва ли ще учиш нещата свързани с компютрите по такъв начин. Ако ти е учи език :arrow: езикови гимназии. От СМГ ще имаш добра подготовка по математика и все пак не е голяма гаранцията... но според мен ТУЕС е твоето училище ако наистина искаш тва да учиш ... имам много познати, които са учили там и след 12 клас им е било доста по-лесно .. но в ТУЕС се учи :)

ObScuReNikoQ
03-31-2008, 11:08
:shock: за пореден път се убеждавам, че плюете дадено учебно заведение, само защото нямате ни най-малка представа за какво става въпрос...

gLoRiOuS_aNGeL приказва пълни глупости...тва че не може да кандидатстваш с дадени специалности е абсолютна измислица. МОжеш да кандидатстваш със всичко, където искаш. Имаш най-големи предимства, ако си записал съответния профил и езика за държавата, където искаш да отидеш.

Чесно, не мога да повярвам какви са тези глупости за АКС, при положение, че нямате никаква информация, а само сте подочули от тук от там...

по темата ще кажа само че колежа е най-доброто у-ще, където можеш да влезеш. "Кинтите" са далеч по-малко от колкото в доста други частни у-ща, където обикновено влизат глупавите синчета и дъщерички на тоз и онзи. Има значителни предимства в обучението, а кандидатсването е по-лесно.

ето и пример:
Я си представи, че кандидатсваш в друга държава и в биографията ти пише, че си учил в Американск Колеж в София (най-престижното американско учебно заведение извън америка), по IB програма, записал си някой САТ или Тойфел електив и говориш перфектен английски + 2ри език.
как ти се струва...?!

Сега си представи, че кандидатстваш на същото място, в биографията ти пише "еди-коя си гимназия с някакъв чужд език", ок, да кажем, че е ТУЕС. ПОредното у=ще по информатика, обаче никакви данни за нивото на езиците и изобщо пълна мъгла около обучението....

Ако толкова искате да се занимавате с компютри и нформатика, в колежа има и такъв профил, допълнително часове, клубове и 1 милион простотии. Да не говорим пък, че ако кандидатствате в САЩ, как мислите. Кой кандидат биха взели. Някой от Американски колеж София или от поредната езикова гимназия..?!
Да не говорим, че то напоследък всяко квартално вече се води езикова гимназия... :(

gery_y
07-19-2008, 13:28
ТУЕС?!?!?!!?!?!?!??!?!?? вие в ред ли сте . чак не мога да повярвам че си мислите че в ТУЕС информатиката е на по високо ниво от смг.и смг щяло евентяално само да ти поддържа математиката ...мн сте заблудени.в туес ходят хората дето не са влезли нито в смг нито в нпмг та евентулно там .. ..

balbuk
07-19-2008, 14:57
аз мн исках в ацс но не успях и мн ме е яд (не бях ходил на никакви допълнителни уроци,пък това му била цаката) тва е най-доброто училище в българия цените за високи но си струва :wink: ако пък не успееш мисля че или смг или нпмг или туес .аз съм в нпмг с математика информатика и англииски(само да кажа че от тази ггодина първата година е както в езиковите гимназии-подготвителна с по около 18 часа седмично или там колкото са) ае успех и ти май вече треа зн каде си така че сподели :-P :lol: :lol:

woo
09-23-2008, 12:43
туес /или смг ако искаш повече математика/ ... но да знаеш че в туес се учи здраво . и не вярвам че всички които не са ги приели в смг или нпмг са там ...

badboy94
09-23-2008, 16:11
a ve4e ne mi puka vlqzoh kudeto iskah ;D