PDA

View Full Version : Руския



{sweet4e}
10-07-2007, 13:00
Ако някой знае как са българските фамилии на руски и за женски и мъжки род.Не ми е ясно кога е ОЙ кога е ЬЙ или нещо такова.Много ще съм благодарна ако някой разясни малко щото ми трябва за тая седмица. :-)

variety
10-07-2007, 13:31
Imenata nqmat prevod! Kakto si se kazva6 na bulgarski taka si se kazva6 i na angliiski/ruski/nemski/tadjikitaiski i t.n. :-({|=

tItEufFf
10-07-2007, 16:11
Imenata nqmat prevod! Kakto si se kazva6 na bulgarski taka si se kazva6 i na angliiski/ruski/nemski/tadjikitaiski i t.n. :-({|=

Не е вярно :smt019 ! Не мога да ти обясня, защото и аз в момента не се сещам, но не е така, в това съм 100% сигурна :!:

Need_A_Girl
10-07-2007, 20:40
А що примерно на фланелката на Бербатов, който играе в Англия си пише Berbatov, а не нещо друго...И понеже говорим за руски..примера е Цветан Генков, който също няма промяна на фамилията...Нз от къде ви хрумна подобно нещо :roll: Пък, това как си се образуват руските фамилии е друг въпрос, но Петков на руски и на сякви други езици пак си е Петков ;)

10-07-2007, 20:43
Imenata nqmat prevod! Kakto si se kazva6 na bulgarski taka si se kazva6 i na angliiski/ruski/nemski/tadjikitaiski i t.n. :-({|=

Не е вярно :smt019 ! Не мога да ти обясня, защото и аз в момента не се сещам, но не е така, в това съм 100% сигурна :!:
Имат.
Някой букви се сменят.
Гледах Дневна Стража на кино с приятел.
Хесер ( англиския превод) -> Гесер.
Хто от другите езици става на Г в повечето случай.
Има и другитакива питай дасклката си.
Името ХРИСТО не се променя и не приема никакви окончания или каквото и да е в него, винаги си е ХРИСТО

Dundy
10-08-2007, 13:44
ми то и Хари Потър е Гарри Потер.Начи ъ-то става е принципно и понякога х-г .А типичните руски имена са си съвсем др нешо

shmatka_s_patka
10-09-2007, 10:44
автора питаше друго
Примерно Ангел Александров -> Ангел Александрович
Ангелина Александрова-> Александровна
нещо такова май беше ама имаше и други окончания които и аз не ги помня