PDA

View Full Version : За всички момичета(до 18 години)-ВАЖНО!!!



foreverr
10-07-2007, 16:06
Значи пиша тази тема не, защото имам проблем, а защото искам да информирам нещо всички девойки(до 18 години) които се опитват с разни хапчета да предизвиката,спрът и ............ цикъла си :roll: да не се опитават-сега когато сме още малки-и нямаме 18 години изобщо не е препоръчително да си експериментираме с разни хапчета!Не ви заповядвам-вие си решевате какво да правите-но аз ви казвам за ваше добро-е вярно и аз преди време бях пуснала една тема за предизвикване на цикъла, но вече се обедих, че не трябва да експериментирам, а да оставя цикъла си да си е такъв какъвто си е!Все пак дори и да ви се налага да спрете, предизвикате.......... цикъла си недейте-по добре да използвате тампон-(ма кар, че и тампоните не са много за препоръчване)отколкото да си объркате целия цикъл с тези хапчета :smt012 дори аз знам,че от хромоналните лекарства ако се пият по-често може дори и да се стигне и до това да нямаме деца-а най голямото наказание за 1 жена е тя да няма деца!!!!!Замислете се добре над думите ми и ще видите, че съм права :smt006 :wink:

LuCiFersAngeL
10-07-2007, 16:16
Аз съм съгласна с всичко казано по-горе, но в мен възникнаха няколко въпроса:
1. С какво точно вредят тампоните?
2. За хомоналните хапчета... Противозачатъчните са точно такива! Факта, че аз вземам противозачатъчни сега, означава че рискувам да нямам деца ли? Гинеколожката не спомена такова нещо. :smt017

П.С. на 16 съм!

Sweet__baby
10-07-2007, 16:17
Всяко едно момиче носи отговорност за себе си! Може и без тази тема! :twisted:

DeVoi4eTo
10-07-2007, 16:17
До вчера искаше мнения какво да правиш...а сега даже и акъл даваш!Много бързо разбра някои неща... =D>

thefreak
10-07-2007, 16:21
обедих


ъкъл
Густо!

anyway....
Никой, който е решен да си спира цикъла няма да му пука от горенаписаното, тъй че....

DeVoi4eTo
10-07-2007, 16:22
Аз съм съгласна с всичко казано по-горе, но в мен възникнаха няколко въпроса:
1. С какво точно вредят тампоните?
2. За хомоналните хапчета... Противозачатъчните са точно такива! Факта, че аз вземам противозачатъчни сега, означава че рискувам да нямам деца ли? Гинеколожката не спомена такова нещо. :smt017

П.С. на 16 съм!

Тампоните не са вредни!Понеже са сравнително нов продукт(по-късно се появяват от превръзките) някои хора гледат на тях скепитични...иначе не вредят с нищо,ако беше така нямаше да са толкова масово употребявани..!
За противозачатъчните...Докат ги взимаш не можеш да забременееш спреш ли ги дори за 1 ден вероятността да станеш майка е мн по-голяма :)

Sweet__baby
10-07-2007, 16:22
До вчера искаше мнения какво да правиш...а сега даже и ъкъл даваш!Много бързо разбра някои неща... =D> No comment!!!

LuCiFersAngeL
10-07-2007, 16:55
Аз съм съгласна с всичко казано по-горе, но в мен възникнаха няколко въпроса:
1. С какво точно вредят тампоните?
2. За хомоналните хапчета... Противозачатъчните са точно такива! Факта, че аз вземам противозачатъчни сега, означава че рискувам да нямам деца ли? Гинеколожката не спомена такова нещо. :smt017

П.С. на 16 съм!

Тампоните не са вредни!Понеже са сравнително нов продукт(по-късно се появяват от превръзките) някои хора гледат на тях скепитични...иначе не вредят с нищо,ако беше така нямаше да са толкова масово употребявани..!
За противозачатъчните...Докат ги взимаш не можеш да забременееш спреш ли ги дори за 1 ден вероятността да станеш майка е мн по-голяма :)
Ами да и аз така съм чувала, но това, което PEPITO SLADKATA написа "хромоналните лекарства ако се пият по-често може дори и да се стигне и до това да нямаме деца" си правя извода, че може дори в бъдеще да спра хапчетата и да искам деца има вероятност да не мога да забременея, защото съм вземала противозачатъчни в толкова ранна възраст. Възможно ли е това наистина? И прекалено малка ли съм за такива хапчета? :smt017

`Death`Whore``
10-07-2007, 16:59
Противозачатъчните е възможно да увредят яйчниците независимо от възрастта. При мен се случи така - единият ми яйчник е увреден... :smt011 А ги започнах на 19, пих ги около година.

Всъщност всяка химия може да увреди организма. А противозачатъчните са сериозна химия и колкото и да е приятно с тях - секс без притеснения, пречат на най-естествения процес за жената.

DeVoi4eTo
10-07-2007, 17:05
Аз съм съгласна с всичко казано по-горе, но в мен възникнаха няколко въпроса:
1. С какво точно вредят тампоните?
2. За хомоналните хапчета... Противозачатъчните са точно такива! Факта, че аз вземам противозачатъчни сега, означава че рискувам да нямам деца ли? Гинеколожката не спомена такова нещо. :smt017

П.С. на 16 съм!

Тампоните не са вредни!Понеже са сравнително нов продукт(по-късно се появяват от превръзките) някои хора гледат на тях скепитични...иначе не вредят с нищо,ако беше така нямаше да са толкова масово употребявани..!
За противозачатъчните...Докат ги взимаш не можеш да забременееш спреш ли ги дори за 1 ден вероятността да станеш майка е мн по-голяма :)
Ами да и аз така съм чувала, но това, което PEPITO SLADKATA написа "хромоналните лекарства ако се пият по-често може дори и да се стигне и до това да нямаме деца" си правя извода, че може дори в бъдеще да спра хапчетата и да искам деца има вероятност да не мога да забременея, защото съм вземала противозачатъчни в толкова ранна възраст. Възможно ли е това наистина? И прекалено малка ли съм за такива хапчета? :smt017

Малка си...ако нямаш някакви сериозни проблеми от рода на кисти и подобни..наистина ти е рано да пиеш..гинеколожката ми на мен лично ми каза..направи 18 и ела при мен... остават ми 9 месеца,но въпреки това тя така каза ;-)

foreverr
10-07-2007, 17:42
Това за противозачатъчните и хромоналните хапчета някой ми го беше казал-така, че на момичето което пие противозачатъчни-по добре пйтай гинеколожката си вярно ли е :roll: А за тампоните-те крият опасност-например има мочичета на които не им понасят, а и ако случайно се задържи повече тампона може да се получи инфекция или може да се скъса конеца(малка вероятност)при което докато се иде на гинеколог да се искара тампона може също да се получи инфекция-а и в тампоните о.б пише, че може от тампоните да се развие т.н СТШ

LuCiFersAngeL
10-07-2007, 17:49
Това за противозачатъчните и хромоналните хапчета някой ми го беше казал-така, че на момичето което пие противозачатъчни-по добре пйтай гинеколожката си вярно ли е :roll: А за тампоните-те крият опасност-например има мочичета на които не им понасят, а и ако случайно се задържи повече тампона може да се получи инфекция или може да се скъса конеца(малка вероятност)при което докато се иде на гинеколог да се искара тампона може също да се получи инфекция-а и в тампоните о.б пише, че може от тампоните да се развие т.н СТШ
Така наречения СТШ ( Синдром на токсичния шок) може да се получи от ВСИЧКИ тампони без значени О.Б. ли ще са или някакви други. А колкото до моите противозачатъчни, аз попитах още първия път когато ходих, още преди да почна да ги вземам и гинеколожката каза, че ще ми изпише някакви ниско дозирани, които били подходящи за млади момичета и че ако ми понасят добре няма да имам проблеми. И засега, да чукна на дърво, не съм имала проблеми [-o<

foreverr
10-07-2007, 18:09
Това за противозачатъчните и хромоналните хапчета някой ми го беше казал-така, че на момичето което пие противозачатъчни-по добре пйтай гинеколожката си вярно ли е :roll: А за тампоните-те крият опасност-например има мочичета на които не им понасят, а и ако случайно се задържи повече тампона може да се получи инфекция или може да се скъса конеца(малка вероятност)при което докато се иде на гинеколог да се искара тампона може също да се получи инфекция-а и в тампоните о.б пише, че може от тампоните да се развие т.н СТШ
Така наречения СТШ ( Синдром на токсичния шок) може да се получи от ВСИЧКИ тампони без значени О.Б. ли ще са или някакви други. А колкото до моите противозачатъчни, аз попитах още първия път когато ходих, още преди да почна да ги вземам и гинеколожката каза, че ще ми изпише някакви ниско дозирани, които били подходящи за млади момичета и че ако ми понасят добре няма да имам проблеми. И засега, да чукна на дърво, не съм имала проблеми [-o<Оки разбрах-значи няма опасност от това да не можеш да имаш деца :-D Споко \:D/

`Death`Whore``
10-07-2007, 18:25
И аз пиех ниско дозирани, специално предназначени за млади момичета...и нямах симптоми да ми има нещо...вие докато ги пиете, няма как да разберете.

Kras4eto_lp
10-07-2007, 18:25
Хмм една приятелка на майка ми се наложи да и предизвикват цикъла понеже съвсем и беше спрял(а е едва на 27 години)..не можеше да има деца....с 300 зора най накрая се получи и си има детенце и янма проблеми с цикъла(я си беше и болимичка но това е друг въпрос).Таа всичко това се беше получило понеже се тъпчеше с витамин С :smt011

_butterfly_
10-07-2007, 18:33
Аз съм съгласна с всичко казано по-горе, но в мен възникнаха няколко въпроса:
1. С какво точно вредят тампоните?
2. За хомоналните хапчета... Противозачатъчните са точно такива! Факта, че аз вземам противозачатъчни сега, означава че рискувам да нямам деца ли? Гинеколожката не спомена такова нещо. :smt017

П.С. на 16 съм!

Тампоните не са вредни!Понеже са сравнително нов продукт(по-късно се появяват от превръзките) някои хора гледат на тях скепитични...иначе не вредят с нищо,ако беше така нямаше да са толкова масово употребявани..!
За противозачатъчните...Докат ги взимаш не можеш да забременееш спреш ли ги дори за 1 ден вероятността да станеш майка е мн по-голяма :)



При тампоните рискът от инфекции е многоо по-голям и обяснявам защо- защото както знаете кръвта не се абсорбира навън извън тялото както при превръзките, а си остава в тялото и ето ти идеалната среда за развиване на бактерийки и гъбички. Ето защо дори гинеколог ще ти препоръча да използваш превръзки, а тампоните когато все пак ти е наложително.

`Death`Whore``
10-07-2007, 18:39
При тампоните рискът от инфекции е многоо по-голям и обяснявам защо- защото както знаете кръвта не се абсорбира навън извън тялото както при превръзките, а си остава в тялото и ето ти идеалната среда за развиване на бактерийки и гъбички. Ето защо дори гинеколог ще ти препоръча да използваш превръзки, а тампоните когато все пак ти е наложително.
Да! Плюс два много важни факта:
1. Вагината е гореща - това е главната причина за протичането на интимните инфекции при всяка жена. А и е влажна.
2. Менструалната кръв е мръсна кръв и в нея има много бактерии - чрез нея не само се изхвърля неоплодената яйцеклетка, а и се прочиства цялата полова система.

foreverr
10-07-2007, 19:02
При тампоните рискът от инфекции е многоо по-голям и обяснявам защо- защото както знаете кръвта не се абсорбира навън извън тялото както при превръзките, а си остава в тялото и ето ти идеалната среда за развиване на бактерийки и гъбички. Ето защо дори гинеколог ще ти препоръча да използваш превръзки, а тампоните когато все пак ти е наложително.
Да! Плюс два много важни факта:
1. Вагината е гореща - това е главната причина за протичането на интимните инфекции при всяка жена. А и е влажна.
2. Менструалната кръв е мръсна кръв и в нея има много бактерии - чрез нея не само се изхвърля неоплодената яйцеклетка, а и се прочиства цялата полова система.Ами да и аз казах, че тампоните не са за препоръчване, но по добре когато се налага -тампони, а не хапчета! :smt013

kalpazanka
10-08-2007, 06:06
Всеки си има глава на раменете и може да я използва (предполагам). А и противозачатъчните се изписват от гинеколог задължително именно защото той преценява кои са най-подходящи. И, извинявай, Пепи, но точно противозачатъчните имат за цел да няма овулация, докато ги пиеш. А спреш ли ги, функцията на яйчниците се възстановява. Т. е деца ще можеш да имаш :wink:
Неслучайно терапия с противозачатъчни се предписва на двойки, които имат проблем със зачеването- след спирането им вероятността за забременяване е огромна. :wink:

`Death`Whore``
10-08-2007, 06:09
Калпазанке, нещата невинаги са толкова розови.На мен гинеколог ми е отказвал да ми направи изследвания, за да установи кои противозачатъчни са най-добри за мен. Но е вярно, че след това се забременява много лесно, защото организмът си наваксва...обаче ако ти е болен единият яйчник, става малко по-сложно...

sasha_90
10-08-2007, 06:18
Няма смисъл да се замислям над думите ти,знам,че си права.

NerazreshenSimvol
10-08-2007, 08:03
Пепи, като ще пишеш такива теми, за да даваш акъл на хората, поне се научи, че се пише хОРмонални, а не хромонални. #-o

sexy_sladuranka___
10-08-2007, 09:48
Абе я стига глупости ! За тампоните знам само че можеж да хванеш СТШ и това се случва мн рядко .Аз ползвам само тампони и до сега съм много добре . Никой ли няма най накрая да разбере че тампоните нямат нищо общо с това да имаш деца .А колкото до хапчетата ако имаше риск нямяше да се произвеждат и изобщо да се пият .Пила съм за забавяне на цикъла и не го разбъркаха :smt019

`Death`Whore``
10-08-2007, 09:52
Нямате представа колко вредни неща се произвеждат. Антибиотикът, който предписват някои лекари за обикновена настинка, вреди доста.

mishaaa
10-09-2007, 12:30
При неправилно слагане на тампона се получават неприятни симптоми като например гадене,виене на свят,болене на краката,повръщане.Това може да се получи дори когато държите тампона повече от максимално написаното на кутииката.Не е задължително да ходите на лекар при симптомите,просто изваждате тампона и всичко се оправя :))) :wink:

Sweet__baby
10-12-2007, 05:47
Пепи, като ще пишеш такива теми, за да даваш акъл на хората, поне се научи, че се пише хОРмонални, а не хромонални. #-o +1

SkendY
10-14-2007, 15:23
Ами то реално погледнато всичко,което използваме днес е вредно било то за сърдечно-съдовата система,половата система,централната нервна система и прочие.А колкото до тампоните,не разбирам защо толкова ги отричате.Аз нямам оплаквания от тях и не познавам човек,който има.А превръзките-те събират изхвърлената мръсна кръв и в контакт с въздуха и орханизмите в него , също може да доведе до инфекция.Така че ако почнем да се вардим от всичко или ще умрем от глад и жажда или ще водим много ограничен начин на живот.
При добра лична хигиена тампоните и превръзките са безопасни.А хигиената я има всеки,който уважава себеси и съответно тялото си.Поне аз така мисля

foreverr
10-14-2007, 18:38
Ами то реално погледнато всичко,което използваме днес е вредно било то за сърдечно-съдовата система,половата система,централната нервна система и прочие.А колкото до тампоните,не разбирам защо толкова ги отричате.Аз нямам оплаквания от тях и не познавам човек,който има.А превръзките-те събират изхвърлената мръсна кръв и в контакт с въздуха и орханизмите в него , също може да доведе до инфекция.Така че ако почнем да се вардим от всичко или ще умрем от глад и жажда или ще водим много ограничен начин на живот.
При добра лична хигиена тампоните и превръзките са безопасни.А хигиената я има всеки,който уважава себеси и съответно тялото си.Поне аз така мисляAми не се заяждам, но не си много права-да права си, че всички хапчета вредят, но аз просто предопредих с какво вредят хапчетата за отлагане или предизвикване на цикъла.Предопредих, защото много девойки пишат теми за това че искат да пият такива хапчета!А за тампоните-не си права-дори и да се сменят те на време и да има хигиена има опасност от инфекция-за сестра ми гинеколиога и го каза това!А за превръзките също не си много права-те почти не са опасни-ако се сменят често и ако има хигиена е сигурно, че няма опасност от инфекция освен ако не са копринени и кожата не ги понася!

SLaDKu_mOmIChEncI
10-14-2007, 19:51
Благодаря много на създателката на тази тема ,защото малко или много тя се е постарала да помогне ! А за хапчетата естествено , че вредят !! :smt005 А за тампоните не знам въпреки , че явно от някой от вашите мнения показват , че по добре да се използват превръски !

SkendY
10-14-2007, 19:59
Ами то реално погледнато всичко,което използваме днес е вредно било то за сърдечно-съдовата система,половата система,централната нервна система и прочие.А колкото до тампоните,не разбирам защо толкова ги отричате.Аз нямам оплаквания от тях и не познавам човек,който има.А превръзките-те събират изхвърлената мръсна кръв и в контакт с въздуха и орханизмите в него , също може да доведе до инфекция.Така че ако почнем да се вардим от всичко или ще умрем от глад и жажда или ще водим много ограничен начин на живот.
При добра лична хигиена тампоните и превръзките са безопасни.А хигиената я има всеки,който уважава себеси и съответно тялото си.Поне аз така мисляAми не се заяждам, но не си много права-да права си, че всички хапчета вредят, но аз просто предопредих с какво вредят хапчетата за отлагане или предизвикване на цикъла.Предопредих, защото много девойки пишат теми за това че искат да пият такива хапчета!А за тампоните-не си права-дори и да се сменят те на време и да има хигиена има опасност от инфекция-за сестра ми гинеколиога и го каза това!А за превръзките също не си много права-те почти не са опасни-ако се сменят често и ако има хигиена е сигурно, че няма опасност от инфекция освен ако не са копринени и кожата не ги понася!

Не знам , всеки с мнението си , знам , че не се заяждаш , аз просто изказвам мнение и познание. :wink: Всеки има право на мнение и също така да го изкаже,не ми се спори и знам , че няма смисъл да спорим , така , че нека оставим нещата така.Аз казах , каквото имам да кажа и го подкрепих , до колкото имах време и възможност , така , че всеки си избира на кой да вярва и кой да подкрепя.
Нямам намерение да се карам с никой от форума.
Исках да кажа, че колкото тампоните вредят , толкова и превръзките , имам мн добра приятелка-лекарка,която го е потвърдила и затова имам мнение по въпроса.За хапчетата-не съм против , но и не съм "За".Те трябва да се използват когато се налага.Има си презервативи-с моя приятел използваме постоянно и няма проблем.

DIVINE_TIME
10-14-2007, 21:05
Пепи, като ще пишеш такива теми, за да даваш акъл на хората, поне се научи, че се пише хОРмонални, а не хромонални. #-o

E ти пък сега... Тя е заета да изучава цикличните промени в организма си :mrgreen: Нали знаеш,че тази тема много я вълнува (меко казано) ... ! :smt005

foreverr
10-15-2007, 08:44
Пепи, като ще пишеш такива теми, за да даваш акъл на хората, поне се научи, че се пише хОРмонални, а не хромонални. #-o

E ти пък сега... Тя е заета да изучава цикличните промени в организма си :mrgreen: Нали знаеш,че тази тема много я вълнува (меко казано) ... ! :smt005 Да, преди тези теми много ме вълнуваха, но вече почти не! ](*,)

morgana
10-15-2007, 12:24
Честно ли? Започваш много да ме дразниш с тези твои безкрайни предупреждения - ти да не се мислиш за ментор някакъв? Тампоните били вредни незнам си какво, само едно и също повтаряш и проповядваш твоите си смешни теорийки! Престани вече!

П.С. Сорка, ама не се сдържам вече при вида на Пепито и задръстващите форума Предупредителни теми, както и такива за"Чудото на цикъла" и други подобни глупости! :-& =; :smt011

А, и още нещо - като ще досаждаш поне се научи да пишеш правилно! Неща от сорта на "спрЪт", "хРомонални" просто са абсурдни, разбираш ли?

foreverr
10-15-2007, 13:59
Честно ли? Започваш много да ме дразниш с тези твои безкрайни предупреждения - ти да не се мислиш за ментор някакъв? Тампоните били вредни незнам си какво, само едно и също повтаряш и проповядваш твоите си смешни теорийки! Престани вече!

П.С. Сорка, ама не се сдържам вече при вида на Пепито и задръстващите форума Предупредителни теми, както и такива за"Чудото на цикъла" и други подобни глупости! :-& =; :smt011

А, и още нещо - като ще досаждаш поне се научи да пишеш правилно! Неща от сорта на "спрЪт", "хРомонални" просто са абсурдни, разбираш ли?Аз този тема съм е направила за да помогна, но това чети не е оценяваш хич не ме интересува!А за грешките-ами като пиша по бързичко и без да искам греша-е само тази дума-хромонални-не се бях замислила, че се пише-хормонални!Сега се сетих, че казваме хормон и за тва се пише хормонални.