PDA

View Full Version : За или против учителската стачка?



S1mMeR_g1rL
10-08-2007, 15:03
Е... никой не иска да ходи .. на училище ! Но друг е въпроса за учителите и стачката им..! Казват че ще анулират годината.. но вярно ли е това..нз .. е Как МислиТе..: ))

ArTanDra
10-08-2007, 15:05
Е... никой не иска да ходи .. на училише ! Но друг е жъпроса за учителите и стачката им..! Казват че ще анулират годината.. но вярно ли е това..нз .. е Как МислиТе..: ))

Тъпа ли си ? Спрете с тези теми за стачката .. разбрахме , че ви вълнува , ама спрете се !!!

RAWRRR
10-08-2007, 15:19
Аз съм за увеличаването на заплатите на учителите,но ако бях още в училище,щях да полудея от мисълта,че ще пропусна една година .. (ако се анулира тази учебна година,а има такава вероятност)..
Една година допълнително в училище в най-хубавите години от живота ми..
Аз сега като невидяла уча за да мога да започна с истинският живот по-скоро,а пък ако бях принудена да остана още една година на същото равнище ,не искам да си го представям.

oTPoBHa
10-08-2007, 15:33
абе сичкото е един голям бъг... :-D

bulgarche
10-08-2007, 15:39
Не съм против стачаката, мисля че имат от какво да недоволстват учителите, но пък защо ние да търпим последиците? Ето сега, ако другата седмица най-после съм на училище, ще трябва да наваксвам 3-те пропуснати седмици, а времето и без това е малко. Омръзна ми всяка година да ми казват "вие сте по новата програма, имаме по-малко време за същия обем материал", а сега и стачка...чудесно просто. А после мен ме чака матура, държавни изпити и кандидат студентски

Борат
10-08-2007, 15:41
ЗА!

п.п. само аз ли искам да повтаряме? :-s

stealthyGirl
10-08-2007, 15:45
Не съм против стачаката, мисля че имат от какво да недоволстват учителите, но пък защо ние да търпим последиците? Ето сега, ако другата седмица най-после съм на училище, ще трябва да наваксвам 3-те пропуснати седмици, а времето и без това е малко. Омръзна ми всяка година да ми казват "вие сте по новата програма, имаме по-малко време за същия обем материал", а сега и стачка...чудесно просто. А после мен ме чака матура, държавни изпити и кандидат студентскиА даскалите ги чака "Nice Holiday!" Все пак те са учители половин година, че и по-малко.. А ние, които сме в 7-ми и 12-ти клас си ни чакат изпитите.. 8)

Против съм! Все пак не искам да ни излезе всичко през носа.. :roll:

bulgarche
10-08-2007, 15:54
Ако ще ми е ваканция...да си е истинска...не да ходя през ден в училище за няколко часа и постоянно да звъня телефони кога къде трябва да съм. Като завърша...ако искам ще си почивам. Те сега си клатят краката по цял ден, после и ваканцийките...абе не ми се говори...Не е това начина...не знам какъв е алтернативния, но...цяла Европа трябва да ни се смее. Поне хората имат гражданска позиция и водят онез горе за носа...браво. Хубаво е че и в други свери се случи, защото...уж не сме такива, а се надигна народа

malka_sladuranka
10-08-2007, 17:50
Не съм против стачаката, мисля че имат от какво да недоволстват учителите, но пък защо ние да търпим последиците?Защото, ако няма потърпевши никой няма да обърне внимание.... :?

MimityYy
10-08-2007, 19:43
protiv :!: tva 4e te iskat po-visoki zaplati ne im dava pravo da ni o6tetqvat

Disrespect
10-08-2007, 20:01
ЗА стачката стига да е по правилния начин..

10-08-2007, 20:35
Pff...все ми е тая. Няма да гласувам :-D

DevilWish
10-08-2007, 20:39
"За" от страна на учителите ,защото като дъщеря на учител зная колко е мизерно с тази заплата ,която получават ,макар че наистина не всички заслужават по-високо заплащане ,но заради една черна овца цялото стадо не може да страда....
"Против" ,защото ще се отрази много лошо на всички вас след време...не ми е ясно как ще наваксате..особено седмокласници ,които трябва да кандидатстват...

OtherDimension
10-08-2007, 20:40
имаше доста голяма такава тема .. все пак - твърдо ЗА

RoyTheReaper
10-08-2007, 21:54
Не съм против стачаката, мисля че имат от какво да недоволстват учителите, но пък защо ние да търпим последиците?Защото, ако няма потърпевши никой няма да обърне внимание.... :?

Тъй, тъй... Залога от тая стачка е много голям, но нищо няма да постигнат, ако не покажат решителност. Подкрепям стачката и се надявам всички работници да се вдигнат на стачки, да стане както преди 10 години. Време е апатията да спре и всеки да си поиска от властта това което му се полага.

Но както казах залога е голям. Ако се анулира годината ще бъде исторически гаф. Не мога дори да си го представя. Не знам дали е имало такъв случай. И тези, които ще го издухат най-много са не учителите, не министъра, а вие.

malka_sladuranka
10-08-2007, 22:11
Lake_bodom Прав си.. Анулиране на уебната година в историята на България не е имало, дори и по времето на бомбандировките, когато ако не се лъжа не са ходили на училище 6 месеца...
Въпреки, че вече не съм ученичка и този въпрос не ме засяга лично, честно казано леко се плаша, като си помисля какъв хаус ще стане, ако анулират годината. :?
Но.. Както са казали хората "Всяко чудо за 3 дни..." и това ще отмине...

FireAndIce
10-09-2007, 13:54
Аз против стачката нищо против нямам прави са да искат увличение ама чак па 100% :? ами нали не стачкуват само учителите :smt017 А ако наистина се нулира годината?Те през тва време не получават заплата.Тряя да си търсат друга работа :?

Mooo6no
10-09-2007, 14:27
Тъй, тъй... Залога от тая стачка е много голям, но нищо няма да постигнат, ако не покажат решителност. Подкрепям стачката и се надявам всички работници да се вдигнат на стачки, да стане както преди 10 години. Време е апатията да спре и всеки да си поиска от властта това което му се полага.
И да не мислиш, че ще стане по-добре? Освен това тогава е имало инфлация около 1000 пъти, ако не се лъжа. А сега няма такива работи.

Освен това кои ще еборат гласовете при падане на правителството? ГЕРБ, "Атака" и ДПС. Е, ще ме извиняваш, ама това са трите най-гадни партии в България.

Ако правителството падне, проблема ще се задълбочи. Тогава първо няма да имат с кой да "преговарят", второ с полицаи или чичо Болен не сде преговаря.



бтв Интересно решение (макар и лошо) би било правителството да вдигне на абсолютно всички работници в Държавата заплатите с по 2 пъти. Защото един държавен работник с официална заплата 250 лева получава точно 250 лева, но един работник в частна фирма с официална заплата 250 лева получава 400 лева например. И ако вдигнат на всички двойно заплатите, държавният работник вместо 250 ще взима 500 лева, а частният вместо 400 ще взима 500 лева. Така нещата ще се изравнят, но само временно, защото за 2-3 години частните пак ще взимат 2 пъти повече от държавните. Ама големия проблем са страничните ефекти, които се получават от това. Аз не мога да ги знам какви са и изобщо няма човек в този форум, които да знае какви са. Надали някой изобщо разбира и грам от икономика.

coolgirl6969
10-13-2007, 17:57
Eми принципно немисля 4е у4ителите заслужават тфа 100% ужели4ение...Но сам за ста4ката 6тот сме ваканция :Д колкото и тъпо да зву4и!Дано анулират год 6тот ина4е 6те е мнн весело цела год да у4им кат малумни без ваканции....

DjBaloon
10-13-2007, 19:33
Za!