PDA

View Full Version : ВАЖНА ТЕМА-менструация/цикъл.



foreverr
10-08-2007, 15:36
Значи исках да пусна тази тема за информация ма кар, че много от девойките ги знаят тези неща- 1.ПЪРВАТА МЕНСТРУАЦИЯ-При момичето обикновено е в периода от 10 до 16 годишна възраст.Няма ,,определен,, момент за това:менструалният цикъл започва когато тялото ти е подготвено. 2.МЕНСТРУАЦИЯ/ЦИКЪЛ-Обикновено менструацията продължава между 3 и 7 дни.Средният период между първия ден на един цикъл и първия ден на следващия цикъл е около 28 дни, но при някои жени може да бъде по-кратък или по-дълъг.Ако интервалът е с продължителност между 21 и 35 дни, това е нормално.В началото цикълът не е много устойчив.Интервалът между първите менструации може да бъде и 2-3 месеца,а те да продължават от 1 до 10 дни.Трябва да мине известно време,докато тялото навлезе в редовен цикъл,което може да продължи 2 и повече годиниСпокойно това е съвсем нормално. 3.ИНТЕРЕСЕН ВЪПРОС-МОИТЕ ПРИЯТЕЛКИ ИМАТ МЕНСТРУАЦИЯ, А АЗ НЕ-ЗАЩО?Както вече споменах манструацията започва между 10 и 16 годишна възраст.Само твоето тяло може да определи кога е настъпил момчентът.Приателките ти може би ще ти помогнат и ще ти дадат съвет, когато това се случи.Добре е да се консултираш с лекар, в случай, че си на 14 години, а още не са се появили характерните за пубертета промени;или ако си на 16, гърдите ти са развити и имаш характерното за пубертета окосмяване, но менструацията ти още не е започнала. 4.ЩЕ ЗАГУБЯ ЛИ МНОГО КРЪВ?-Количеството кръв, което се отделя при менструалното течение, е различно при повечето жени, както и през отделните дни.По-голямата част от менструалното течение изтича през първите няколко дни.Дори тогава то не е много силно.За цялото време ще загубите оклоло 80-85 мл.менструа,на течност, но само около 35 мл течност от нея е кръв-въпреки, че някои жени губят малко почече.Не е толкова много колкото си мислите.Тялото ни съдържа около 2500 мл. кръв, тъй че страда от загубата на малкото количество по време на менструацията и бързо го възтановява след това.

Water_lili
10-08-2007, 15:53
много мило от твоя страна да сабереш всичката тази информация ,но силно се съмнявам ,че това би спряло по някакъв начин пороя от въпроси по тая тема :smt012

foreverr
10-08-2007, 16:21
много мило от твоя страна да сабереш всичката тази информация ,но силно се съмнявам ,че това би спряло по някакъв начин пороя от въпроси по тая тема :smt012 Е да сигурно ще има въпроси, но аз съм на помощ и ще отговоря ако мога :wink: Така, че ако ти имаш въпроси питай-не се притеснявай :wink:

Water_lili
10-08-2007, 16:44
мне няма нужда достатачно съм голяма и бих казала че познавам тялото си перфектно,мерси все пак :wink:

Seducti0n
10-08-2007, 16:47
Браво за това,че си си направила труда и си постнала полезна информация.Това,че ще има въпроси не мисля,че енещо редно.Все пак това са просто данни и насоки,но всеки човек е една неповторима индивидуалност,привсеки тялото е различно...така,че който има някакви въпроси,нека да ги зададе... :wink:

foreverr
10-08-2007, 17:46
Браво за това,че си си направила труда и си постнала полезна информация.Това,че ще има въпроси не мисля,че енещо редно.Все пак това са просто данни и насоки,но всеки човек е една неповторима индивидуалност,привсеки тялото е различно...така,че който има някакви въпроси,нека да ги зададе... :wink: Ами да-информацията може да е малко, но наистна е полезна-и както и ти и аз казахме ако има въпроси ние няма да откажем помоща си :wink:

DevilWish
10-08-2007, 18:39
Браво за темата...... :) Би трябвало да я направят важна ,за да се набива на очи преди някой да направи нова ;)

foreverr
10-08-2007, 19:06
Браво за темата...... :) Би трябвало да я направят важна ,за да се набива на очи преди някой да направи нова ;)A тя е много малка и в нея няма много информация-затова не искам да я правя важна :roll:

_butterfly_
10-08-2007, 19:17
Многоо четливо си написала темата ,Пепи. Браво

foreverr
10-08-2007, 19:27
Многоо четливо си написала темата ,Пепи. БравоМиси-един път всеки ме хвали - супер :-D :wink: :smt058

_butterfly_
10-08-2007, 20:06
Многоо четливо си написала темата ,Пепи. БравоМиси-един път всеки ме хвали - супер :-D :wink: :smt058

:smt005 :smt005 :smt005 Ирония момиче, ирония!

`Death`Whore``
10-08-2007, 20:18
Ако имаше малко акъл в главата, можеше и да осъзнаеш колко смешна е тази тема.

foreverr
10-09-2007, 03:31
Многоо четливо си написала темата ,Пепи. БравоМиси-един път всеки ме хвали - супер :-D :wink: :smt058

:smt005 :smt005 :smt005 Ирония момиче, ирония!Poне е добронамерен хумор! :roll:

foreverr
10-09-2007, 03:42
Ако имаше малко акъл в главата, можеше и да осъзнаеш колко смешна е тази тема.Ами аз поне съм си направила тръда да я напиша и все пак би помогнала на някои!Ти дори сигурно не си я прочела цялата, а говориш :-k :roll:

`Death`Whore``
10-09-2007, 05:24
Не съм я прочела, защото поне 50% от нея са мои мнения. И плюс това аз ги знам тези неща.