PDA

View Full Version : Първи Сертификат по английски език



fashionable_girl
10-08-2007, 18:45
Здравейте.Искам да ви попитам вие имате ли Първи сертификат.И тези от вас които го имат да разкажат дали е било много трудно и каква беше темата ви за говорене.И как стана точно,казват ви темата и веднага почвате да говорите или имате някакво време да си помислите?А и колко точки трябва да се изкарат за да се вземе сертификата?Бих се радвала на всяка информация.
И ако може да ми дадете някакъв примерен тест за Първи сертификат по английски език.
Мерси предварително :)

мацка от класа
10-08-2007, 19:52
Според мен вземането на First Certificate of English е излишен.
Понеже е прекалено лесен,а никак не е евтино и реално нямаш нужда от него. По-добре започни със Certificate Advanced English, той вече ще ти е необходим и си струва за него да си даваш парите и времето.

mila_pila
10-08-2007, 20:12
Мдаа имам го. Тва лято се явих на изпита и имам A :)
Таа не е много трудно, обаче не трябва да се подценява и не е вярно, че е по добре да го скипнеш, защото скока от нивото в училище към CAE е доста голям.
Speakinga няма кво да се притесняваш толкова. Важното е да не спечеш нещо. Питаха ни какви ли не неща.. от сорта на кой ни е любимият ден в седмицата и какво правим в свободното си време. После картинките на индивидуалната ми задача бяха някви патета в едно езето и едни туристи и такаа. Англичанинът, който ни изпитваше беше много мил и изобщо много обичам изпити :lol:
Айде късмет на всички и дано догодина се видим на Proficiency :wink:

fashionable_girl
10-10-2007, 10:34
А да ви попитам колко пари трябва да дадеш за да се явиш на сертификат?

mila_pila
10-10-2007, 11:04
Таксата за изпита беше около 250лв.
Само да отговоря на още няколко от предните ти върпоси, че сега ги видях.
Значи няма точки. има проценти. за да вземеш C, която е най-ниската оценка ти трябват 60%+ и значи си минал :)
и за устния изпит само да спомена, че има 4 части и се явявате по двойки.
ти ми изглеждаш доста неинформирана, тъй че ти препоръчвам да посетиш някакъв център за подготовка, там да направиш тест да ти определят нивото и да ти кажат за кой сертификат е подходящо да се явяваш. и също е важно на колко си години, щото ако ти трябват сертификати за кандидатстване само, може да се явиш на TOEFL. подготовката за него е по-кратка и при тва се провежда всяка седмица в софия, но пък гадното е, че е валиден само 2 години, докато сертификатите, които Cabridge издават са за цял живот.

IdiOtKa
10-10-2007, 14:29
хммм луда раута .... а имал и някой който е държал Тойфел ?!

Insatiable
10-10-2007, 14:42
Съгласна съм с едно мнение по горе, че няма смисъл да се явяваш за първия сертификат. Аз съм езикова паралелка и съм решила, че ще се явя 12-ти клас колкото да имам нещо като документ... защото тия сертификати са за хора, които мислят след като завършат да продължават да се занимават само с английски. Последната информация, която получих беше, че е 200лв :)

Arr0gAnT
10-10-2007, 14:47
понеже реших да не правя нова тема да ви питам тези които са се явили през юни на изпит за първия сертификат - получихте ли го, понеже на мен още не са ми го дали, уж щяха да се обадят от мястото където ходех на английски обаче още не са

10-10-2007, 14:59
Съгласна съм с едно мнение по горе, че няма смисъл да се явяваш за първия сертификат. Аз съм езикова паралелка и съм решила, че ще се явя 12-ти клас колкото да имам нещо като документ... защото тия сертификати са за хора, които мислят след като завършат да продължават да се занимават само с английски. Последната информация, която получих беше, че е 200лв :)
По-голяма глупост не бях чел...
АЗ се готвя да уча нещо в което въобще няма ме питат колко англиски знам, а мисля да взема и 3те сертификата 8)

Mimka_sweet
10-10-2007, 15:00
А нали като го земеш тфа ти важи на всякъде и винаги , а тойфел е на секи 2 години тряа ад се явяваш :lol: ?

Heaven_inhabitant_f
10-10-2007, 17:51
Аз имам и 1ви и 2ри взих ги като бях 8 и после 9 клас. Първия е елементарен,втория и той не бих казала,че е кой знае какво ,него го взех малко на майтап,колкото да се пробвам и то взе,че стана,ама все пак аз този език го уча от ехеее....
Сайт с примерни изпити мисля ,че беше http://www.flo-joe.co.uk/ Сега съм 12 клас до този мил момент не са ми потрябвали,тази година ще кандидатствам стоматология и няма да ми трябват,даже не знам къде ги признават,ама хубаво си е да ги вземеш,поне съм си ги закачила на стената за по-авторитетно ;)
Устния изпит не е труден,изпитващите са мн готини и само се усмихват,поне при нас беше така.На писмения имаше някакъв,който през 1 минута питаше за нещо,направо вбеси всички в стаята!!!Поне на слушането си мълчеше... =;
А иначе таксата за изпита тогава (преди 3 години) беше 250,но всяка година се увеличава до колкото знам с по 10 лева???
Изпита важи завинаги,не е само за 2 години,аз не съм проучвала мн нещата,но до колкото знам 1ви серт. е за да учиш в чужбина,2ри за да работиш,а трети за да преподаваш :shock: Аз не съм ходила за 3ти понеже не се събра група и трябваше да ходя в Монтана на уроци,пък и за какво ми е???? :smt006

fashionable_girl
10-11-2007, 16:56
А по колко време имате на разположение? :P

mila_pila
10-11-2007, 17:10
http://www.cambridgeesol.org/exams/fce.htm Тук на английски описание на изпита и за какво ти е нужен сертификата
Тук на бг същото (http://www.daskalo.com/tests.php?itm=11url)

rusalkata_
10-24-2007, 15:17
мила,и аз ще се явявам за първи сертификат догодина Юли месец и отсега ми е много притеснено за говоренето.
имам една позната,която ми обясни че не е страшно,но естествено теб пак си те е бъз колкото и да те успокояват. :lol: ходя от миналата година в училище "Европа" и така...тази година особенно много ще наблягам на английския. :roll:
иначе аз доколкото разбрах таксата е 300 лв.изпита се провежда в 2 дни.единия ден(обикновено първия) е speaking-а,а другия-останалите части от теста(listening,writing,use of english).извикват се по двойки за говоренето.
иначе speaking-a включва да разкажеш нещо за себе си,да направиш диалог с другарчето си по дадена тема,да опишеш картини...
бтв и аз разбрах,че изпитващите са големи веселяци,което е доста добре.все пак те предразполагат.абе те по принцип англичните са печени. :D
Успех на изпита! :-D

ПС:имам едно запитване-можете ли да ми кажете как точно следват нивата.освен FCE има още 2.а кога чак са SAT и TOEFL?

Борат
10-24-2007, 15:21
Преди няколко дни научих за съществуването на такова животно :smt009 Май и аз требе да се опитам да го взема,ама требват знания да го е*а

Blab
10-24-2007, 15:27
Според мен вземането на First Certificate of English е излишен.
Понеже е прекалено лесен,а никак не е евтино и реално нямаш нужда от него. По-добре започни със Certificate Advanced English, той вече ще ти е необходим и си струва за него да си даваш парите и времето.
И според мен FCE е излишен, надвишила съм нивото на advanced и като се наканя да се явя ще го взема, но засега не ми е необходим.
На въпроса дали "върви" навсякъде, отговорът е - НЕ, само в колежите и университетите, признати от Cambridge.Тойфел се взима периодично, да.
Не се притеснявайте за изпита, по-спокойно, подгответе се и всичко ще е ок. :wink:

zlatnata`ribka
11-17-2007, 11:11
такаа значи аз ще се явявам на зимната сесия за първи сертификат и мисля , че е по добре да се почне с него от гледна точка на това да видиш до къде си стигнал и какво е :) много се притеснявам и то не от устния ами от др компоненти :) таксата е 245 лева :) аз ще се явявам на 7 и 8 декември да се насяваме, че ще го взема[/list]

sWeEt_SeEd
11-17-2007, 14:38
Не знам какво ти е нивото...Но- отиди в 'Европа' ,'Азия' , абе твоя си работа, където искаш и направи един приравнителен изпит за САЕ т.е. втори сертификат.След като го проверят ще ти кажат дали има смисъл да се записваш и дали ще успееш да се справиш , за да го изкараш.Ако не са задоволителни резултатите и примерно не си се добрала до 50% на теста, чааак тогава се запиши на първи сертификат.Иначе излишно-само пари и време.Аз поне така направих.
Относно speaking-a - нормално е да ви се усмихват , няма да ви гледат злобно, тфа е идеята, нали ще се притесните иначе и ше стане още по-лошо.Но тфа, че ви гледат с мили очички с нищо не им пречи да ви пишат минусчетата в табличките. :D Има си едни тънкости на speaking-a , които трябва да спазваш и не е толкова лесно( но на тфа ще те научат там, където ще се подготвяш) - да разкажеш за себе си, да опишеш едни картинки и айдее-готово, няма такива.
Таксата е 250 лв.-да.Но всяка година се мени с +/- 5-10 кинта.

FelisDirus
11-17-2007, 14:53
Не съм много съгласна с някои хора, които казват, че фърст е излишен. Взех го миналата година. Да, лесен, но това е опит.
Ако не се бях явявала на фърст, за да видя какво е, сега щях да се побъркам, защото след месец съм в софия на advanced.

И нека спомена, че имаше хора, които не бяха взели фърст... така че не се изсилвайте много много, защото никога не знаеш какво ще се случи.
И двата изпита са скъпи, но няма начин...

Иначе на авторката мога да кажа само да тръгне на курсове (ако не ходи) по английски. Хората там са осведомени и ще те подготвят за това ниво, което желаеш (или което ти е по възможностите). Не се наемай сама да правиш каквото и да е било, защото ще се провалиш.

Айде, успех!

Your^wish
05-22-2008, 21:16
Аз взех изпита миналата година струва 245 лв.,а тази година се явих и на test DAF,който е 230 лв. От което е очевидно,че всички изпити от този род имат подобна цена :) Успех на всички,които ще се явяват

hrisiiiiii
05-23-2008, 06:23
Аз също ще се явявам лятото. Както казаха преди мен, трябва ти подготовка. Там, където ходиш или ще ходиш, ще те подготвят много добре (нали за това им се плаща :) ). ще можеш да правиш примерни тестове, които са във формат на истинските FCE. Не се притеснявай за Speaking-а, дори и да си с непознат човек. А и не е задължително да са 2-ма човека, понякога се случва и 3-ма, и така удължават времето. Ще се оправиш! Много малко хора не успяват да го вземат :]
А относно това, че е излишен - според мен си е напълно полезен, както писаха по-нагоре - това си е опит и е добре да го вземеш. Но в крайна сметка всичко зависи от теб самата.

Стискам палци ;}

jganchev
06-11-2011, 18:03
Здравейте, бих искал да знам дали резултатите на сертификатите на Кеймбридж се закръглят. Например, ако сме изкарали 74.8% закръгля ли се до 75%, тоест взимаш оценка Β? Благодаря ви предварително!