PDA

View Full Version : Раздвоеност..



Fallen`Angel
10-09-2007, 11:22
Здравейте, искам да ви помоля за съвет. Ще разкажа накратко какво стана и за какво се чувствам раздвоен. Преди 4 месеца срещнах 1 момиче, с което бяхме няколко месеца заедно и се бяхме влюбили много един в друг. Тя замина за нейния си град и след като се върна майка й разбрала, че си има приятел, при което се почна с едни забрани за излизане (изобщо) караници, викане и т.н. Разделихме се, колкото и да ме болеше и да не можех да си помисля да живея без нея, но все пак живота продължава, нали? Говорихме си с нея и тя ми призна, че няколко дни преди да се върне се замислила над въпроса - обича ли ме наистина или просто съм й много добър приятел? И отговора бил втория.. Лека полека започнах да я разбирам и си казах, че поне като приятел (много, ама много добри приятели сме сега :)) трябва да имаме + това тя не искаше да ме губи. Също така, тя ми каза да продължа напред, да бъда щастлив с друга и т.н. И тук идва въпроса - с едно момиче си допаднахме и си личи, че има чувства или поне леки един към друг..днеска ще излизам с нея.. Въпроса ми е - ще постъпя ли егоистично или правилно постъпвам? Вие какво бихте направили?

Maimunche_f
10-09-2007, 11:26
Е щом приятелката ти иска да продължиш напред не виждам защо се притесняваш. Както сам каза живота продължава. С първото момиче сте си добри приятели и нищо повече....Пък и това, че ще излезеш с второто момиче, не означава нищо, а дори и да се получи нещо...няма лошо...Успех :smt006

thefreak
10-09-2007, 11:36
Въпроса ми е - ще постъпя ли егоистично или правилно постъпвам? Вие какво бихте направили?
Реално има ли значение?

Fallen`Angel
10-09-2007, 11:42
Въпроса ми е - ще постъпя ли егоистично или правилно постъпвам? Вие какво бихте направили?
Реално има ли значение?

Реално има, да. Затова питам вас - вие как бихте постъпили ?

10-09-2007, 11:43
ami vij sega vie ste se razdelili i dvamata ste si napalno svobodni da prodaljite napred, oshte poveche sled kato ste si mn dobri priqteli.... ne e egoistichno da si imash nova priqtelka, tova che si hodil s nqkoi ne oznachava che ne moje da se vijdash i s dr sled kato otnosheniqta vii sa prikluchili

NightSky
10-09-2007, 11:45
Първото момиче ти е казало да продължиш, защо да е егоистично?

Fallen`Angel
10-09-2007, 11:51
Първото момиче ти е казало да продължиш, защо да е егоистично?

Не знам, нещо ме гризе отвътре, а всъщност няма за какво. Бях направил всичко възможно, за да останем заедно с нея..свалях и звезди, но тя предпочете приятелството.. Нали знаете, че от приятелство любов - може да прерастне, а от любовта приятелство - много трудно, понякога невъзможно, защото от едната страна винаги ещ има чувства, но това нашето не е чисто приятелство.. През часовете като ни доскучае се хващаме за ръце, играем си с пръстите си и закачки, но не съм си мислел нищо и сега като се появи другото момиче се обърках и погледнах реално на всичко..

thefreak
10-09-2007, 11:52
Въпроса ми е - ще постъпя ли егоистично или правилно постъпвам? Вие какво бихте направили?
Реално има ли значение?

Реално има, да. Затова питам вас - вие как бихте постъпили ?
Бих си хванал ново гадже.

RaLkb
10-09-2007, 12:10
Dori nerazbiram zashto izobshto se dopitvash do nas kato otgovorat e savsem qsen.Estesveno che imash pravo da izlizash s drygi momicheta predpolojenie che ste se razdelili i tq sama ti e kazala da prodaljish napred...nevijdam nishto egoistichno v tova da prodaljish da jiveesh.Nqma smisal da go mislish tolkova. :-D

Garett
10-09-2007, 12:19
Не приемай всичко което ти кажат в прав текст ..

И аз съм я ползвал таз реплика .. ама далеч не исках да е щастлива с друг и т.н .. Действай си с новата приятелка пък то ще си проличи .. в единия случей или след малко време тя ще ти каже че неможе да те гледа с друго момиче .. или пък ще си продължиш с другото
И в двата случея печелиш :)

Действай ! ..

MayKyTy
10-09-2007, 13:58
Въпроса ми е - ще постъпя ли егоистично или правилно постъпвам? Вие какво бихте направили?
Реално има ли значение?

Реално има, да. Затова питам вас - вие как бихте постъпили ?
Бих си хванал ново гадже.
и аз бих :)

DevilWish
10-09-2007, 14:27
Не приемай всичко което ти кажат в прав текст ..

И аз съм я ползвал таз реплика .. ама далеч не исках да е щастлива с друг и т.н .. Действай си с новата приятелка пък то ще си проличи .. в единия случей или след малко време тя ще ти каже че неможе да те гледа с друго момиче .. или пък ще си продължиш с другото
И в двата случея печелиш :)

Действай ! ..
+1
Makar 4e 6e stane kofti ,ako e pyrviq slu4ai i tq te posika otnovo i ti da zareje6 novoto momi4e.....ama sydba edni sa 6tastlivi drugi ne ;)

koalka
10-09-2007, 14:51
Защо да постъпваш егоистично?Тя е избрала да се разделите, не ти, така че какъв е проблема?Излез с новото момиче, след като другата не ти обръща внимание.

DreBuS
10-09-2007, 15:25
Не знам, нещо ме гризе отвътре

Епа щом те гризе, значи има защо! Може би са чувства, може би не искаш да се пробваш с друго момиче, защото все още не си отписал бившата си приятелка. Не искам да те обърквам и да събуждам стари чувства, но според мен моята теория е с висок процент вероятност. Ако е така, бих те посъветвал все пак да опиташ да си върнеш момичето. Често пъти човек не знае точно какви чувства изпитва. И често пъти въпросният субект, от който бива привличан му помага да разбере. Казано просто - помогни й да се убеди, че наистина иска от теб само приятелство. А ако не успееш да я убедиш в това - значи остава теорията за връзка. :wink:

Веднъж бях попаднал в следната ситуация:
Имаше известни закачки м/у мен и момиче от съседния клас. Но нищо сериозно - тя все пак реши да си остане с тогавашния си приятел. И една вечер, на един купон, съвсем не разбрах как стана и защо, но едно момиче се оказа в/у мен и ме целуваше пред очите на гореспоената уважаема госпожица. По-късно тя ми каза "Тази вече бях решила да сме заедно, но върви при другата, щом искаш да си с нея!" :shock: ](*,) И така всичко свърши, т.е. всичко по-пикантно, иначе се надявам все още да сме си приятели. 8)
Това, което исках да ти кажа е, че понякога хората използват това свое безразличие или фалшиво желание "за продължаване напред" с идеята да разберат доколко обектът на тяхното желание е наистина сериозен, дали наистина умее да отстоява и да се бори за своието щастие.

Само не разбрах, въпросният приятел, заради който майка й й забранила да излиза си ти, така ли? Ако е така, няма как да си сигурен дали те желае (без значение точно какъв смисъл се използва на думата). Може би някак си се чувства тъпо и виновна затова м/у вас, макар че тя няма никаква вина.

Е, ако все пак не вдяна нищо от иначе простичкия ми ферман, питай сърцето си. :wink: Колко и клиширано и изтъркано да звучи, то най-добре знае. Помисли си - как се чувстваш в нейната компания, как започва да бие сърцето ти, какво става, когато я докоснеш. Стремиш ли се да прекарваш повече време в нейната компания, какво изпитваш, когато е с други момчета, лигавят се, гушкат се и т.н.? Дали наистина си готов да да бъдеш с нея, дали си заслужава, мислиш ли, че има какво още да запомниш, да се запечата в сърцето ти от една евентуално връзка с нея? Според думите ти, мисля че си струва да опиташ, но пак ти казвам - това е една доста опасна игра. Както можеш да достигнеш върха с нея (играта), така и дъното...

Дотук за бившата ти, която според мен заслужава доста повече внимание от горното (все пак не знам как е протекла връзката ти, но останах с впечатление, че е имало само добри моменти). Две думички за другото момиче: Може би пък ти се иска нещо ново, може и въпросната госпожица да събужда някакъв интерес и желание у теб. Ако е така и тако отговорът на всички гореспоменати въпроси от мен е отрицателен, значи с чиста съвест може да продължиш да бъдеш щастлив!

Успех, братле, и чакам да се похвалиш. :P :wink:

Kras4eto_lp
10-09-2007, 15:29
Според мен ще постъпиш съвсем правилно...приятелката ти ти е казала да излизаш с други момичета,че живота продължава и т.н. такаче не виждам проблем :wink:

Fallen`Angel
10-09-2007, 17:19
Не знам, нещо ме гризе отвътре

Епа щом те гризе, значи има защо! Може би са чувства, може би не искаш да се пробваш с друго момиче, защото все още не си отписал бившата си приятелка. Не искам да те обърквам и да събуждам стари чувства, но според мен моята теория е с висок процент вероятност. Ако е така, бих те посъветвал все пак да опиташ да си върнеш момичето. Често пъти човек не знае точно какви чувства изпитва. И често пъти въпросният субект, от който бива привличан му помага да разбере. Казано просто - помогни й да се убеди, че наистина иска от теб само приятелство. А ако не успееш да я убедиш в това - значи остава теорията за връзка. :wink:

Веднъж бях попаднал в следната ситуация:
Имаше известни закачки м/у мен и момиче от съседния клас. Но нищо сериозно - тя все пак реши да си остане с тогавашния си приятел. И една вечер, на един купон, съвсем не разбрах как стана и защо, но едно момиче се оказа в/у мен и ме целуваше пред очите на гореспоената уважаема госпожица. По-късно тя ми каза "Тази вече бях решила да сме заедно, но върви при другата, щом искаш да си с нея!" :shock: ](*,) И така всичко свърши, т.е. всичко по-пикантно, иначе се надявам все още да сме си приятели. 8)
Това, което исках да ти кажа е, че понякога хората използват това свое безразличие или фалшиво желание "за продължаване напред" с идеята да разберат доколко обектът на тяхното желание е наистина сериозен, дали наистина умее да отстоява и да се бори за своието щастие.

Само не разбрах, въпросният приятел, заради който майка й й забранила да излиза си ти, така ли? Ако е така, няма как да си сигурен дали те желае (без значение точно какъв смисъл се използва на думата). Може би някак си се чувства тъпо и виновна затова м/у вас, макар че тя няма никаква вина.

Е, ако все пак не вдяна нищо от иначе простичкия ми ферман, питай сърцето си. :wink: Колко и клиширано и изтъркано да звучи, то най-добре знае. Помисли си - как се чувстваш в нейната компания, как започва да бие сърцето ти, какво става, когато я докоснеш. Стремиш ли се да прекарваш повече време в нейната компания, какво изпитваш, когато е с други момчета, лигавят се, гушкат се и т.н.? Дали наистина си готов да да бъдеш с нея, дали си заслужава, мислиш ли, че има какво още да запомниш, да се запечата в сърцето ти от една евентуално връзка с нея? Според думите ти, мисля че си струва да опиташ, но пак ти казвам - това е една доста опасна игра. Както можеш да достигнеш върха с нея (играта), така и дъното...

Дотук за бившата ти, която според мен заслужава доста повече внимание от горното (все пак не знам как е протекла връзката ти, но останах с впечатление, че е имало само добри моменти). Две думички за другото момиче: Може би пък ти се иска нещо ново, може и въпросната госпожица да събужда някакъв интерес и желание у теб. Ако е така и тако отговорът на всички гореспоменати въпроси от мен е отрицателен, значи с чиста съвест може да продължиш да бъдеш щастлив!

Успех, братле, и чакам да се похвалиш. :P :wink:

Благодаря ти приятелю =D> =D> =D> Един сериозен човек да се намери във форума, който да даде истински съвет. До сега бях с въпросното момиче (новото уж), но не е както преди. Няма я оная тръпка, няма го онова чувство на желание и страст, просто сега не му е времето за ново гадже или каквото и да е било. Затова ако тя иска нещо повече ще и обясна най точно и ясно, надявам се да ме разбере. Просто не съм готов за нова връзка, пък и не мисля да оставям старата. Относно това за бившата - прав си, сърцето най добре знае. И то ми подсказва, че трябва да се боря за нея, защото не е безразлична и знам, че още ме обича, но се опитва да го прикрива, заради майка си и проблемите с нея. Когато бях с нея бяхме най щастливата двойка в целия град, просто както и да погледнеш другите двойки те нямаха онова щастие по лицата, което ние..и тя ни го отне.. Ходих при нея на гости в нейния град и това бяха бяха най готините дни от ваканцията ми (ако тя го чете това е момента, дано се сети кой пише тази тема..). През времето си нямам търпение да я видя, да бъда с нея където и е да е било, да се разкарвам и да си губя времето - дори и целия ден да си загубя - бих го дал за да бъда през цялото време с нея. Става ми кофти, когато я видя да си говори с някое момче и като се смее с него..но след това тя идва при мен и си се гушкаме и се фащаме за ръцете..говорим си, смеем се.. дано един ден отново бъда с нея, защото само с нея мога да бъда толкова щастлив..

DreBuS
10-09-2007, 18:49
:smt023 Радвам се, че помогнах, макар че знаеш ли кое е най-важното - аз не направих нищо! Ти просто се замисли малко повече (а не "какво пък толкова, тя ми каза да продължа, нищо лошо не рпавя"), отговори си на някои простички въпроси, които и преди си си задавал, на които и преди си знаел отговора. Продължавай, приятелю, бори се! Бори се и не спирай, защото, както се казваше в едно разказче "каквото и да стане, цената да бъдеш щастлив си заслужава"!
Ех, любов, дано винаги те има, иначе ще е прекалено скучно.

Та така... Всичко хубаво от мен. Едно съветче: Макар, че може би вече си го осъзнал, бори се, бори се винаги! Без значение за какво - човек трябва да търси щастието и интересите си. Мисля че имаше една такава мисъл от някой велик човек - "Изгубената битка не означава изгубена война". Айде със здраве. :wink: :smt006