PDA

View Full Version : Национален ден за почистване на природните паркове



bulgarche
10-09-2007, 20:52
Пригответе се! Идва 13 октомври, събота

Почистване се организира във всичките десет природни парка. Всеки има свой посланик - популярна личност, която също ще включи в почистването.

Маги Малеева и Ники Кънчев ще почистват Природен парк Витоша,
Камен Воденичаров - Природен парк Златни пясъци,
Нели от Survivor - Природен парк Странджа,
Вики от "Мастило" - Природен парк Шуменско плато,
Веси, позната с клипа си от МТV - Природен парк Сините камъни,
Тончо Токмакчиев - Природен парк Врачански Балкан,
Иван Бедров от bTV - Природен парк Персина,
Иван Ласкин - Природен парк Рилски манастир,
актьорите Валери Йорданов и Филип Аврамов - Природен парк Българка,
Ваня Щерева - Природен парк Русенски Лом.

А ето къде трябва да бъдете, за да помогнете в почистването на природните паркове на 13 октомври, събота:

Природен парк Българка
От 11 ч., гр. Габрово, пред Областната управа на площад Възраждане, почистването ще бъде в района на Соколския манастир. Транспортът ще бъде организиран до мястото на почистването от Дирекцията на ПП Българка.

Природен парк Сините камъни
От 10 ч. пред хотел "Карандила" и 9 ч. до информационния център на ПП „Сините камъни” до началото на Хайдушката пътека

Природен парк Шуменско плато
От 10 ч. на паркинга пред информационния център в близост до паметника "Създатели на Българската държава"

Природен парк Персина
От 11 ч. пред Дирекцията на Природен парк Персина, гр. Белене

Природен парк Врачански Балкан
От 10.30 ч. срещу Дома на Науката и Техниката във Враца или 11 ч. на Трудовашката чешма, където ще се проведе почистването. Дирекцията на Природен парк Врачански Балкан организира автобус от центъра на Враца до мястото на почистването.

Природен парк Странджа
От 11 ч. на паркинга при моста на р. Велека преди село Синеморец

Природен парк Златни пясъци
От 10 ч.на паркинга пред Аладжа манастир и на паркинга пред ресторант "Горски кът"

Природен парк Русенски лом
- От 9 ч. пред кметството на с. Писанец. Почистването ще се проведе по маршрут с. Писанец-Голямата Пещера.
- В района на Ивановските скални църкви и средновековния град Червен. От Старата поща в Русе ще тръгне автобус в 9 ч.

Природен парк Рилски манастир
От 8.30 ч. пред хотел „Орбита” в гр. Рила. Транспортът до местата за почистване - местностите Кирилова поляна, Студена чешма и Обедище - бъде организиран от Дирекцията на Природен парк Рилски манастир

Природен парк Витоша
От 11 ч. на паркинга на х. Алеко и на паркинга в м. Дендрариума.

за същата информация тук (http://www.panda.org/bg/get_involvedd/campaign_parks/campaign_events/index.cfm)

http://assets.panda.org/img/normal/wwf_bg_stars.jpg

meaningless
10-09-2007, 21:01
Там съм :roll:

RAWRRR
10-09-2007, 21:09
Веси, позната с клипа си от МТV - Природен парк Сините камъни,


Грррррррр и мене ме има в този клип,без мое желание :evil: :evil: :evil: .

Хубава идея,но не бих пътувала 2 часа до Витоша (където е най-близкия парк) за да събирам боклуци.

Mimka_sweet
10-09-2007, 21:22
Веси, позната с клипа си от МТV - Природен парк Сините камъни,


Грррррррр и мене ме има в този клип,без мое желание :evil: :evil: :evil: .

Хубава идея,но не бих пътувала 2 часа до Витоша (където е най-близкия парк) за да събирам боклуци.

Я раздуй :-D

А по темата:ми браво,но аз няма да се включа :-D

Valar
10-09-2007, 21:24
Като си нямате друга работа и мислите,че ще помогнете

RAWRRR
10-09-2007, 21:33
Като си нямате друга работа и мислите,че ще помогнете
именно,повечето хора ще обикалят с торпички и гребла в парковете,ще събират кучешки изпражнения и празни бутилни минерална вода,ама скоро след това ще си хвърлят пак фаса през балкона.. :?

bulgarche
10-10-2007, 16:27
С това мнение целя да си вдигна темата и да изкара зарочарованието си. Не малко хора са я видели, но явно на малко от тях им е стискало са си кажат открито че не им пука! А и част от мненията в темата не са по самата тема.

^Sam90^
10-10-2007, 18:28
Ммм не мисля, че е до стискане .... по-скоро на никой не му се занимава с цял пост :lol: Но щом толкова настояваш - на мен не ми пука ;)

BlueAvalanche
10-10-2007, 19:20
Аз ще отида, ама дано да има с кого :)

HopeLesss
10-11-2007, 09:46
Това с цялото позорство "звездите" да почистят, супер много ме дразни. Не вярвам това да подтикне когото и да било да си изчисти пред входа, а камо ли да се вдигне до някой парк и да почисти. Щом и парковете са замърсени, както домовете, улиците и т.н., значи това е проблем на манталитета ни. Помня миналата година как взех един черен чувал, метла и лопата и отидох зад блока да почистя семките, фасовете и опаковките от вафли, които лично аз не съм хвърлила там, и един дядо дойде, изсекна се (с извинение), погледна ме умно и си замина... За какво си говорим изобщо...

malka_sladuranka
10-11-2007, 14:39
Аз си чистя само пред блока... Там стоя, от там минавам всеки ден и искам да ми е чисто. На Витоша се качвам веднъж годишно, а на другите места или не съм ходила или ще отида венъж и няма повече да стъпя. Така де. Искам да кажа, че няма да чистя места които не посещавам, особено като знам, че до 3 дена пак ще е кочина. :evil:
Освен това май трябва да има форми, които да се занимават с това, както и да налагат глоби, ако някой замърсява.... :?

ПП. На 13ти няма да чистя дори и пред блока ми. Не мисля, че е нужен определен ден, за да се сетя да го направя заедно с останалите. А ежегодишно почистване достатъчно ли е..? :?

Mooo6no
10-11-2007, 14:56
Не, че не ни пука, но ни мързи да се занимаваме с подобни дейности. Аз не чистя на никой боклуците, но и не оставям собствени боклуци където и да е.