PDA

View Full Version : Най-сладостното удовоствие-целувката



miShle
10-10-2007, 09:56
Целувката,тя предизвиква вихър от прекрасни емоции,усещания и чувства.В началото е била инстинктивно въведение в чифтосването,но след това е променила човечеството,превръщайки се в уникално лепило.Целувката се дава и приема едновремено.Тя е спонтанна.Уникална.Интуити вна.Незаличима.Потайна.Люб ща.Страстна.Романтична и блажена.Райска и свещена.Може да е сексуална или чиста.Невинна.Или пък провокативна.Не може да е преструвка.Двойствеността й носи голяма наслада.Или дълбока тъга.Прави те слаб или смел.Уязвим или неуязвим.Може да пробужда или дори да убие.Връзка между дълбоката ни душевност и външния свят,целувката е мистериозна и едновременно с това-разкриваща живителна сила.Подписът на любовта.Символ на трагедия и предателство,на посрещане и сбогуване.Проста и едновременно толкова сложна,тя притежава безкрайна сила.Каквото и да представлява, целувката винаги е красива.Някои определят целувката като най-евтиния наркотик на света. Лекарите сексолози имат също своето обяснение. Според тях целуването стимулира хормоните бетаендорфини, които отстраняват стреса, болките и се грижат за доброто ни настроение. Пълното отдаване при целуването стимулира имунната система, отразява се благоприятно на кожата на лицето. Обилното отделяне на слюнка при този процес понижава киселинното съдържание в устната кухина и води до намаляване на риска от кариес. И още нещо: една целувка е равна на изгарянето на 10-12 калории. Но целувката също отстранява умората, особено ако дълго стоите пред компютъра ;-).




Първата целувка
Не е задължително първата целувка да е винаги великото преживяване.Хубаво е,ако всичко е както трябва и двамата се слеете като две облачета.Целувката може да е толкова разочароваща,скучна,нищо казваща,твърде бърза,доста вяла,с недостатъчно обич или пък прекалено интензивна.Да не вземеш да се разочароваш!Ти нали всички живеем,за да се учим!Просто с времето идва и опита!Ако наистина харесваш твоето момче,целуването идва от само себе си.Е, сигурно вече си си харесал/а някой/я сладур или сладурана и усещаш как когато си близо до него/нея, кръвта започва да бушува във вените ти и изведнъж панически крещиш наум: "НЕ МОГА ДА СЕ ЦЕЛУВАМ!!!".
И така, целта е да разбереш, че всъщност добра целувка се получава само когато си уверен/а в себе си. Погледай малко телевизия и виж как партньорите са се отдали изцяло един на друг - целуват се за пръв път, а сякаш са го правили милиони пъти преди това. Увереността с която целувате, ще те направи много по-привлекателен/на за твоя партньор



Има ли техника на целуване?
Има хиляди начини да се целуваш,но те не се учат например като от учебник.Важно е сам да изпробваш и откриваш все повече и повече начини за това как да се целуваш.Така ще разбереш коя целувка ти е приятна и коя не.С промяната на чувствата и настроенията незабелязано се променя и видът на целувката.Дали предпочиташ със затворени очи,или прекъсваш за малко целувката,за да се вгледаш в очите на приятеля си,дали двамата се сливате вътрешно или оставяте езиците си дълго да си играят - всичко това зависи от вас двамата и настроението ви.Изобщо не ти трябват никакъв курс и тренировки,за да усвоиш добра техника на целуване.Много по-важно е какво изпитваш при целувката.Ако чувството е точно,то и целувката се превръща в красиво изживяване.


Топла и пухкава
Понякога целувката е като глътка сладка,топла шоколадова напитка,поръсена с дребни парченца бонбони и гарнирана със сметана.Лежите си на голям удобен диван,впили устни,докато дъждът ръми кротко зад прозореца,и се целувате лениво под звуците на "Beso Me Mucho" (в превод: Целувай ме много). Напълно сте отпуснати.Външния свят почти не съществува.Сънливите нежни целувки преливат в кратка дрямка сред сладки въздишки.
Това е перфектния вид целувка,когато сте уморени,имате нужда от малко нежни любящи целувки или просто ви се иска да се отпуснете в романтичната интимност на близостта с човека,с когото буквално споделяте дъха си.


Разтърсваща
Целувката също може да е вълнуващ изблик на страст,подобно на електрически ток,който те удря и разтърсва,а коленете ти омекват.Тази целувка напълно те опиянява,намалява възможността ти да разсъждаваш,разсейва те посред бял ден,което пък води до нощни фантазии,реещи се из облаците,и пречи на способността ти да говориш кратко и ясно.


Напълно платонична
В другата крайност на разтърсващите целувки се намира "платоничната".Думата идва от двевния гръцки философ Платон,който става известен,когато открива знаменитата си "Академия" през 358 г.пр.р.Смята се,че когато учениците влизали в Академията,те се поздравявали с целувка по бузата,ръката или рамото.Тъй като в Академията били допускани само мъже, "платоничната" целувка била лишена от всякакъв сексуален намек.


Сладка като мед
И ето я свързващата целувка между родител и дете или между баба и внук.Тази размяна е изпълнена с най-чистата,безусловна любов,която те залива като сладко ароматна вана с балончета.Изключително приятна,тя изпълва сърцето с несравнимо чувство за принадлежност.

***

Учените казват,че топлината и възбудата,които се просмукват в телата ни и ги изпълват като малинов пълнеж в поничка,стимулират мозъка ни.Когато устните и езикът ни се преплитат,мрежата ни от неврони се възбужда.Бзззт! Сигналът се предава от тъничките нерви в устата,устните и носа чак до мозъка само за една наносекунда.Тази малка черепна кутия е най-съвършената операционна система.Сърцата ни бият два пъти по-бързо.Дробовете ни изпомпват въдух все по-учестено.Слюнчестите жлези заработват като градинска пръскачка.А челюстта ни се откача,когато езиците ни се извиват като змии и заприличват на онези изчанчени бъркалки за коктейли.

Когато езикът и устните се запремятат и раздвижат в безумни посоки,сигналът се придвижва по гръбначния стълб.Съобщения от панкреаса и надбъбречните жлези връхлитат нервите на слабините ни.Всичко започва да набъбва и да се увеличава.Артериите и вените се разширяват.Устните подпухват така,сякаш са били ужилени от пчела.Някои места започват да пулсират.И всичко това породено от една целувка.

Ако погледнем за момент он научна гледна точка,една хубава страстна целувка увеличава секрецията на норпинефрин,допамин и фенилетиламин.Тези невротрансмитери се свързват с рецепторите за удоволствие в мозъка и създават усещане за опиянение.


Какво прави една целувка страхотна?
Красивата целувка е комбинация от съставките Кой,Какво,Къде..
Кой?
Партньорът ви трябва да....
- има приятен дъх
- докосва леко, т.е. да избягва да си тика езика чак до сливиците ви
- да ви позволи да отвърнете на целувката
- да има достатъчно талан да ви накара да искате още
- ви посвети цялото си внимание
Какво?
Целувката трябва да е съставена от...
- меки,нежни влажни, топли, леко разтворени устни
- език
- малко химия
- снхрон
- перфектната комбинация от нежност и сила
- импулсивност и спонтанност
- сигурност и истинска интимност
- всеки път нещо ново
- истински чувства
Къде?
Няколко идеи за възбуждащи,романтични места за целувка.
- на плажа - под пълната луна или край огъня
- докато готвиш в кухнята - закуска,обед,вечеря
- на летището - за предпочитане целувка за "здравей",а не за "сбогом"
- в асансьора - натискаш копчето "СТОП" и ..
- в лодка - където вълните ви люлеят
- в парка - на пейка или просто докато се разхождате..
- в романтичен град - например Париж или Венеция..
- на топло,меко легло
В заключение може да се каже не е важно къде го правите,а дали го правите!


Възможна ли е целувката с шина на зъбите?
Зъбните апарати не действат отблъскващо.В края на краищата днес зъбни апарати носят толкова много хора,колкото са и с обеци.Партньорът ти може да се нарани само,ако се опита да полира с език телените скоби.А шините биха могли да се закачат по някакво суперрядко стечение на обстоятелствата.С малко повече чувство и усет скоро ще разберете колко далеч можете да стигнете в целуването с шините в уста!

Как да си получим целувка лесно?
Е, искате гаджето да ви целуне, а пък ви е станало тъпо вече да му казвате: "Целуни ме". Ами ето някои дребни трикчета да го направите.

Цупене
Работи само,ако сте готини.Упражнявайте цупенето пред огледалото, когато сте сами.

Правете се, че ви е студено
Прегръдките са стоплящи. Треперете и се свийте на кълбо. Ето едно загатване: ако човека, когото искате да прегърнете разбере, че ви е студено, могат да помислят, че стаята е студена, заблуждавайки се, че на тях също им е студено. Както казах преди това, прегръдките са стоплящи.

Плач
Ако нищо трагично не се е случило напоследък, измислете си нещо. Може също да си спомните някаква трагедия в миналото ви.

Игра на бутилка
Опитайте да играете на бутилка само двамата или пък на карти, шах или нещо друго и който загуби, да даде целувка на другия.

Бонбонки
Вземете една бонбонка (от любимите му/и) и я захапете едва-едва, колкото да се държи в устата Ви. След това отидете при партньор(кат)а си и го/я накарайте да си я вземе.

Бъдете красиви
Ако сте на пазар за smooch, не напускайте дома си изпотени или с изцапано лице. Винаги изглеждайте по най-добрия начин. Добра идея е да изглегдате добре и когато сте сами вкъщи, защоте не знаеш кога на вратата може да се появи потенциален партньор за целувка.

Направете свежия дъх приоритет
Яжте ментови бонбони, дъвчете дъвка, използвайте освежител за уста, хрупайте магданоз – каквото и да Ви струва.

Поемете предизвикателството
Ако искате да целунете някого, бъдете агресивни. Това означава да го преследвате и да бъдете край него.


И една малка последна екстра информация...


По кои части от тялото си едно момиче обича да го целуват?
- Лицето,врата, ушите
- Гърдите,корема
- По вътрешната страна на бедрата - Леле,мале!
- Гърба и между гърдите
- Глезените и задната част на коляното

*Ето един номер, който е само за момчета - целувай я от различни страни, сякаш се опитваш да я изпиеш с устни, печелиш голяма червена точка и ако хванеш леко брадичката и или пък ако има дълга коса, вплети пръстите си в нейната грива...

По кои части от тялото си едно момче обича да го целуват?
- Врата, ушите и рамената
- Стомаха и гръдния кош, изобщо навсякъде по коремната област е много чевствително.
- местенцето между краката - о, Боже!
Абсолютно навсякъде той обожава да го целувате!


*Е, няма да подминаваме и момичетата, разбира се. При вас нещата са по-лесни - просто обвийте ръце около врата му и се отдайте на неговите ласки. Няма нищо лошо, ако ти си активна, разбира се, но ако не знаеш какво да правиш, по-добре остави партньора си. Твоята червена точка е да се сгушиш в него след целувката.

NightSky
10-10-2007, 10:16
Не съм съгласна с едно нещо - целувката може да бъде преструвка, поне по мое мнение. Иначе материала е много интересен. Браво! :wink:

sladi4ka_sam
10-10-2007, 10:47
Не съм съгласна с едно нещо - целувката може да бъде преструвка, поне по мое мнение. Иначе материала е много интересен. Браво! :wink:

Na sa6toto mnenie sam,za sujalenie....mnogo e lo6o da celuva6 nqkogo bez 4uvstva :|

miShle
10-10-2007, 11:57
И аз съм съгласна по този въпрос.Но ставаше въпрос за една истинска целувка с чувства и т.н.Иначе това за преструвката е ясно.

monityY
10-10-2007, 12:15
[color=indigo][b]По кои части от тялото си едно момиче обича да го целуват?
- Лицето,врата, ушите
- Гърдите,корема
- По вътрешната страна на бедрата - Леле,мале!
- Гърба и между гърдите
- Глезените и задната част на коляното
пропусна между кра4етата :smt016

RaLkb
10-10-2007, 12:58
Nai nakraq se nameri chovek koito da razqsni malko temata za celuvkite che mi pisna da cheta temi ot sorta na "Kak da se celuvam" "Slojno li e da se celuvash" i oshte kakvi li ne gluposti.xaxax :-D :-D

Fagile
10-10-2007, 13:07
:!:

ZaHaRcHe
10-10-2007, 13:08
Бравоо =D>
да се надяваме че сега няма да има тъпи теми от сорта ''Кажете как да се целувам '' или''Не мога да се целувам'' и т.н.
Нека всеки който има въпрси за целивката да чете тук а не да пуска тъпи теми

miShle
10-10-2007, 13:14
защо в този радел?

А в кой?!

NightSky
10-10-2007, 13:30
защо в този радел?
Това е правилния раздел.

My_Dear
10-10-2007, 13:56
Еййй, супер. Това дори да го прочетеш ти става едно такова готинко... O:)
Супер материалче. Много сладко :smt008

HePeAJIeH
10-10-2007, 16:09
*научава всички видове целувки*

didi_petrova
10-10-2007, 17:23
Nqma mnogo zna4enie ot koi vid e.... Nai-hubavata celuvka e s 4ovek koito naistina obi4a6 ....(a i su6to ako ne e na4inae6t de :-D ) :smt007

CenCe
10-10-2007, 18:05
=D> :smt008 и все пак нека не наблягаме толкова на определенията, колкото трябва на практиката :D

freedom
10-14-2007, 20:09
Не съм съгласна с едно нещо - целувката може да бъде преструвка, поне по мое мнение. Иначе материала е много интересен. Браво! :wink:

+1

лИглЪъ
10-16-2007, 13:25
Не съм съгласна с едно нещо - целувката може да бъде преструвка, поне по мое мнение. Иначе материала е много интересен. Браво!

И аз така мисля така \:D/

Dark_Angel_F
10-16-2007, 13:51
НАЙ-НАКРАЯ ИМА ТАКАВА ТЕМА......... Сега да се надяваме , че няма да има теми от сотра на " Помогнете ми не мога да се целувам" или " Страх ме е да го/я целуна "

N0_feAR
10-16-2007, 16:24
НАЙ-НАКРАЯ ИМА ТАКАВА ТЕМА......... Сега да се надяваме , че няма да има теми от сотра на " Помогнете ми не мога да се целувам" или " Страх ме е да го/я целуна "
ти така си мислиш.....когато темата отиде на 2ра страница всички ще са я забравили (както много подобни на тая тема) и пак ще се започне:"Не мога да се целувам" "Как се целува" "Първата целувка - кво е туй животно? "

miShle
11-12-2007, 17:41
НАЙ-НАКРАЯ ИМА ТАКАВА ТЕМА......... Сега да се надяваме , че няма да има теми от сотра на " Помогнете ми не мога да се целувам" или " Страх ме е да го/я целуна "
ти така си мислиш.....когато темата отиде на 2ра страница всички ще са я забравили (както много подобни на тая тема) и пак ще се започне:"Не мога да се целувам" "Как се целува" "Първата целувка - кво е туй животно? "
И точно тей се получи... #-o

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-13-2008, 18:36
Ау, много ме нарадва, браво за темата! =;

kifla
01-13-2008, 18:44
Изобщо и не го прочетох 8-)

UnaBletoLoVeU
01-13-2008, 19:50
НАЙ-НАКРАЯ ИМА ТАКАВА ТЕМА......... Сега да се надяваме , че няма да има теми от сотра на " Помогнете ми не мога да се целувам" или " Страх ме е да го/я целуна "
ти така си мислиш.....когато темата отиде на 2ра страница всички ще са я забравили (както много подобни на тая тема) и пак ще се започне:"Не мога да се целувам" "Как се целува" "Първата целувка - кво е туй животно? "
И точно тей се получи... #-o

Може да я направят важна... :)

miShle
04-16-2008, 20:04
Много ще се радвам,пък и мисля че ще е в полза ,за да се избегне повторяемостта на темите ... :)

sun_sea
04-16-2008, 20:07
male mnogo radva temi4kata ... ima mnogo polezni savet4eta i izob6to e super ... :grin:

Ivalinka
04-17-2008, 15:35
искам някой да ме целуне :-) :-) :-) моля.... :-D

The_Rocket
04-22-2008, 10:50
искам някой да ме целуне :-) :-) :-) моля.... :-D

Винаги има желаещи :P :P :P :-D :-D :-D


Бай Дъ Уей темичката наистина е уникална :) Браво ! Поздравления ! :grin:

VerryBerry
04-22-2008, 15:37
*научава всички видове целувки*

+1 :-o

LaDy_DaQnA
04-22-2008, 17:15
prizovavam modovete da slojat temata kato glavna.... super e material4eto

The_Rocket
04-23-2008, 08:18
prizovavam modovete da slojat temata kato glavna.... super e material4eto

+1

jujit0
07-09-2008, 21:03
oxx strahotna e temi4kata unikalna bravo bravo [!][!][!] i + tova mi pomogna :grin: :-) :grin: :-) :grin: :P :-) :grin: :grin:

Madn3s5
07-09-2008, 21:50
Темата е добра,браво :wink:

едит: предлагам темата да стане важна ;-)

DELIRIOUS
07-10-2008, 05:51
браво за интересната тема :)

butty
07-10-2008, 06:25
дам, най-добре е темата да стане важна и вече да няма постоянно нови теми "Как трябва да се целуваме?" и т.н. Тук си пише всичко. Супер :-)

Letal
07-10-2008, 06:54
дам, най-добре е темата да стане важна и вече да няма постоянно нови теми "Как трябва да се целуваме?" и т.н. Тук си пише всичко. Супер
+333 :-)

jghgh
07-10-2008, 08:05
[color=indigo][b]По кои части от тялото си едно момиче обича да го целуват?
- Лицето,врата, ушите
- Гърдите,корема
- По вътрешната страна на бедрата - Леле,мале!
- Гърба и между гърдите
- Глезените и задната част на коляното
пропусна между кра4етата :smt016

аз едва ли ще се впечатля да ми целуват глезените или задната част на коляното..
и много мразя да ми целуват корема :D
гърдите предпочитам да ми ги лигавят, но да, и целувките са гот..

и бтв, не знам защо ама не изчетох темата докрай.
голяма лигавщина.
уу муу целувки. хаха. :?

PaPer_fLoweR
07-10-2008, 11:25
Темата е супер :-) браво :)

slun4ice_90
07-10-2008, 11:33
дам, най-добре е темата да стане важна и вече да няма постоянно нови теми "Как трябва да се целуваме?" и т.н. Тук си пише всичко. Супер :-)Подкрепям я,наистина е много полезна и якичка. :-P :grin: =D>

ElisaDay
07-10-2008, 11:40
Много добра тема.Поздравления :-) :)

Nedko0o
07-29-2008, 21:53
Темата е неотразима направо ... мерси много ве4е добих представа как горе става целувката :)

UnABooMBeR
07-29-2008, 22:10
Толкова много писане ,за таква глупост...

Vikitooo
07-29-2008, 22:12
Браво!
:)

ThunderGoddess
07-30-2008, 06:13
Интересен материал, беше яко да го прочета. Тенк ю.

DeS1Ty
08-12-2008, 21:25
мнОгуу слаДкоо :grin: бравоо :-)

Whyniser
08-12-2008, 22:17
За нещата,които си изброила съм съгласен.Само със темата не съм съгласен.Има неща,които са доста по-изкушаващи

vlubeno_momi4e***
08-13-2008, 07:58
браво! супер е :-)

SOSICK
09-13-2008, 11:15
Мисля,че материалът е много добър и поучителен.Докато го четох ми стана някакво много яко. БРАВО! :grin: Наистина,ако темата стане ВАЖНА ще се избегнат много теми от сорта на " не мога д асе целувам хелп" и т.н. После,защо форумът се пълнел с едни и същи теми ... :?

Krasencety
09-13-2008, 11:40
искам някой да ме целуне :-) :-) :-) моля.... :-D

И аз!... :oops:

П.П Темичката е супер сладка! :grin: :-) Браво0о! :)

pepelq6kaaa
09-13-2008, 13:32
ako nqkoi me be6e popital predi goodini dali haresvam mom4eta s 6ini bix se ujasila no sega izob6tu ne m i pre4i tova :-) :D :D prosto vsi4koe do 4oveka koito gi nosi ...........a i mn interesni na4ini za polu4avane na celyvka :P kogato bqh nervna i zabarzana 6toto si misleh 4e 6te si iztarva avtobusa a pr mi sa motaha ne6ty nie gi 4akahme vanka i dokato pristapvah ot krak na krak mi lepna edna kiss be6e super qko i impulsivno :grin: :grin: :grin:

cHooOpiHka___
09-13-2008, 17:31
темата е наистина добрааааааааа!!! Браво

BaiToq
09-13-2008, 18:07
И все пак тъпите теми за
целуване не са спряли 8-)
Busted :-P

Angel4enebesno
09-13-2008, 22:38
Не съм съгласна с едно нещо - целувката може да бъде преструвка, поне по мое мнение. Иначе материала е много интересен. Браво! :wink:

Na sa6toto mnenie sam,za sujalenie....mnogo e lo6o da celuva6 nqkogo bez 4uvstva :|

Taka e no za sujalenie moje da ima6 stra6no privli4ane kum nqkoi i toi taka da si zavre ezika v ystata ti,4e da ti se naloji da se prestryva6!!!