PDA

View Full Version : как се записва музика и филми от компа на CD?



monityY
10-10-2007, 11:41
хора ако може някой подробно да ми обясни.. мн 6те съм му благодарна... за по лесно ако искате пи6ете на скайп-monika3948

i'm so excited!
10-10-2007, 11:42
с програмата nero .

My_Dear
10-10-2007, 11:43
Пъхаш празен диск в компютъра. Отваряш някоя програма - било то Nero или по-предпочитаният от мен вариант Ashampoo. Ако не можеш да се оправиш с програмата, чети help файловете.

monityY
10-10-2007, 11:55
не съм добре с английския и просто ми трябва подробно обяснение.. ама айде няма да ви занимавам.. 8-[

lorena
10-10-2007, 11:58
Имаш ли NEro програмката?

monityY
10-10-2007, 12:06
да...

malko mace
10-10-2007, 12:22
Аз не знам да имам някаква по-специална програма,но съм си сваляла музика от компа на CD!Значи вкарваш празен диск,отваря ти се един прозорец,от който избираш май беше опън ню фолдър,ама не съм мн.сигурна,но както и да е,това няма голямо значение! :wink: Отиваш в май компютър и там трябва да ти се е появила една допълнителна иконка за диска,копваш музикалните файлове,които искаш и ги пастваш там.След това,като отвориш папката,отстрани трябва да пише райт дез файл ту дъ сиди,натискаш го и следваш инструкциите за записване!Май трябва да имаш Windows Media Player,за да ти се запишат песничките като хората,чакаш ги там да се приготвят за инсталация,да се инсталират и да се потвърди инсталацията(то ти го дава в проценти за всяка песен)и там май беше финиш да натиснеш и си готова!Остава ти само енджой(да се насладиш)и да си лисън(слушаш)песничките от CD-то!
Надявам се да съм обяснила достатъчно ясно и правилно-на мен поне ми е така!

Forslor
10-10-2007, 12:33
Случайно да знаете ,че и със Windows може да се записват филми , музика и т.н (изкючвам изпичане и др.)
Какво му е трудното да маркирате дадените файлове десен клик на мишката и send to ..CD след това да влезете в CD и да цъкнете горе от ляво Write these files to CD.
Ама ако ви е по-лесно да запишете една мп3-ка със неро, шампоана и т.н дърпайте не ви спирам :)

lorena
10-10-2007, 12:36
Отваряш NERO и в дясно отгоре избираш CD-за музика.След това избираш какъв диск искаш да направиш(например MP3) и отиваш на АУДИО и избираш make mp3 disk .След това ти се отваря един прозорец и избираш ADD.След това избирапш папката ,в която е музиката ти и цъкаш по 2 пъти на песните,които искаш.След това NEXT..BURN i gotovo :-D

monityY
10-10-2007, 12:59
Аз не знам да имам някаква по-специална програма,но съм си сваляла музика от компа на CD!Значи вкарваш празен диск,отваря ти се един прозорец,от който избираш май беше опън ню фолдър,ама не съм мн.сигурна,но както и да е,това няма голямо значение! :wink: Отиваш в май компютър и там трябва да ти се е появила една допълнителна иконка за диска,копваш музикалните файлове,които искаш и ги пастваш там.След това,като отвориш папката,отстрани трябва да пише райт дез файл ту дъ сиди,натискаш го и следваш инструкциите за записване!Май трябва да имаш Windows Media Player,за да ти се запишат песничките като хората,чакаш ги там да се приготвят за инсталация,да се инсталират и да се потвърди инсталацията(то ти го дава в проценти за всяка песен)и там май беше финиш да натиснеш и си готова!Остава ти само енджой(да се насладиш)и да си лисън(слушаш)песничките от CD-то!
Надявам се да съм обяснила достатъчно ясно и правилно-на мен поне ми е така! еи мацка мерси.. незнаех 4е може и така стана супер!!!само да видя дали по съ6тия на4ин 6те мога и филм4е да запи6а... :smt008

monityY
10-10-2007, 13:10
ее мацка 6то видео не може да се запи6ее де

Forslor
10-10-2007, 13:16
ее мацка 6то видео не може да се запи6ее де
АМИН СЕСТРО











:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Anf3tamin4o
10-10-2007, 13:28
ее мацка 6то видео не може да се запи6ее де
Аз ги правя на Data дето е горе в менюто и после мейк дата видеото и мп3-ките :)

`Death`Whore``
10-10-2007, 13:30
Иначе си добре с английския :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Там си пише като за идиоти. Разбирам да си на 50-60-70 и да не можеш да се оправиш, но ти си отраснала с това.

monityY
10-10-2007, 13:48
Иначе си добре с английския :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Там си пише като за идиоти. Разбирам да си на 50-60-70 и да не можеш да се оправиш, но ти си отраснала с това.Тебе па кой те пита ве!?Момичето ти казва че не разбира английски а ти се праиш на айде да не казвам какво.Като ти казва че не разбира следователно не разбира защо оспорваш :x .Пфуу да ви се невиди на такива като тебе! ей пи4 мерси за подкрепата.. мани я,ние с нея ве4но спорим за не6то,свикнала съм и... ](*,)

monityY
10-10-2007, 17:45
Отваряш NERO и в дясно отгоре избираш CD-за музика.След това избираш какъв диск искаш да направиш(например MP3) и отиваш на АУДИО и избираш make mp3 disk .След това ти се отваря един прозорец и избираш ADD.След това избирапш папката ,в която е музиката ти и цъкаш по 2 пъти на песните,които искаш.След това NEXT..BURN i gotovo :-D macka ae ako ti se zanimava da mi obqsni6 po skype 4e ne shva6tam i tuka ni6to ne moa da zapi6a... :smt011

Doomcryer
10-10-2007, 18:39
Ръководство за употреба на Nero 7 (ftp://ftp6.nero.com/user_guides/nero7/burningrom/NeroBurningRom_Eng.pdf)

Ръководство за употреба на Nero 6 (http://www.nero.com/nero6/eng/User_Guide_Burning_ROM_6.html)

monityY
10-12-2007, 14:50
имам големи проблеми с нерото.. 1во го имах с Ен версията,с нея изхабих 3 диска сиг ако не и пове4е да се мъ4а да запи6а филми и ни6то... изтеглих си БГ версията и си4ко е мн по разли4но и ни6то не схва6там... ето кфо не ми е ясно,т.е си4ко ако искам да записвам музика на ЦД къде да цъкна с ми6ката...насо4ете ме ето и какво ми излиза като дам на ЦД-аудио http://strastni.com/userImage/laialo/1192198441.JPG обяснете плс....а ако искам да записвам ДВД къде да дам.. първо горе давам на ДВД нали 4е искам да записвам и ето кфо ми излиза http://strastni.com/userImage/laialo/1192198500.JPG обяснете плс...а тфа горе дет пи6е ЦД/ДВД за кфо е? ето кфо ми излиза като цъкна и на него http://strastni.com/userImage/laialo/1192198550.JPG ако искам да записвам филм на ЦД къде да дам,както и ако искам филм на ДВД.. и за6то субтитрите не ми тръгват.. успях са да запи6а един филм ама субтитрите изоб6то не6тат да се сложат в полето дето тряя се сложи филма.. нали като си избера филма тряя го вла4а от лявото поле до дясното да го сложа,слагам го ама субс към него не6тат да се сложат... и не само той а който и да е филм..... ето ви пикс.. http://strastni.com/userImage/laialo/1192199872.JPG виждате къде са фаиловете с филма суб и някфо инфо.. филма се мести успе6но от др страна дето со4и стрелката а суб не6тат... за6тоооо? след като ми обясните си4ко до тук кажете после тоя филм и суб ако успея да ги преместя успе6но с бърн горе дето пи6е да го ка4а на диска нали? ето пикс.. http://strastni.com/userImage/laialo/1192200011.JPG
и след като дам бърн тряя ми излезе тфа нали? http://strastni.com/userImage/laialo/1192200113.JPG
а долу да слагам ли отметка на квадрат4етата дет съм под4ертала?моля на вси4ките ми въпроси да отговоритеее плсс ни6то не схва6там не забравяйте 4е стаа дума за БГ версията,дръпнах си я уж за по лесно а хи4 не се оправям...... pls pomo6t!

LiveFlower
10-12-2007, 22:34
Иначе си добре с английския :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Там си пише като за идиоти. Разбирам да си на 50-60-70 и да не можеш да се оправиш, но ти си отраснала с това.Тебе па кой те пита ве!?Момичето ти казва че не разбира английски а ти се праиш на айде да не казвам какво.Като ти казва че не разбира следователно не разбира защо оспорваш :x .Пфуу да ви се невиди на такива като тебе! ей пи4 мерси за подкрепата.. мани я,ние с нея ве4но спорим за не6то,свикнала съм и... ](*,)Еми кушляк кво да ти кажа :lol: .verno si e misli se za mnoooogo umna i vinagi kompententna.i verno kat ne razbira angliiski,zna4i ne razbira.eiii deeba

monityY
10-13-2007, 14:13
Ръководство за употреба на Nero 7 (ftp://ftp6.nero.com/user_guides/nero7/burningrom/NeroBurningRom_Eng.pdf)

Ръководство за употреба на Nero 6 (http://www.nero.com/nero6/eng/User_Guide_Burning_ROM_6.html) bati podigravkata pone da mi go be6e dala na Bg,ujassssssssssss......... ae hora nekoi da pomogne de!

monityY
10-13-2007, 14:14
Пъхаш празен диск в компютъра. Отваряш някоя програма - било то Nero или по-предпочитаният от мен вариант Ashampoo. Ако не можеш да се оправиш с програмата, чети help файловете. bi li mi obqsnil po skype za Ashampoo kak se ba4ka s neQ?

monityY
10-14-2007, 08:02
Аз не знам да имам някаква по-специална програма,но съм си сваляла музика от компа на CD!Значи вкарваш празен диск,отваря ти се един прозорец,от който избираш май беше опън ню фолдър,ама не съм мн.сигурна,но както и да е,това няма голямо значение! :wink: Отиваш в май компютър и там трябва да ти се е появила една допълнителна иконка за диска,копваш музикалните файлове,които искаш и ги пастваш там.След това,като отвориш папката,отстрани трябва да пише райт дез файл ту дъ сиди,натискаш го и следваш инструкциите за записване!Май трябва да имаш Windows Media Player,за да ти се запишат песничките като хората,чакаш ги там да се приготвят за инсталация,да се инсталират и да се потвърди инсталацията(то ти го дава в проценти за всяка песен)и там май беше финиш да натиснеш и си готова!Остава ти само енджой(да се насладиш)и да си лисън(слушаш)песничките от CD-то!
Надявам се да съм обяснила достатъчно ясно и правилно-на мен поне ми е така!мацка а по съ6тия на4ин филм става ли?!?!?!??!

malko mace
10-14-2007, 10:17
Изтегли си програмата Nero ето оттук-http://www.zamunda.net/details.php?id=103549
Инсталираш я,след това пъхаш празно CD и ти излиза прозорче с различни опции-ти избираш Make Audio CD.След това ти излиза един по-голям прозорец,който е почти празен-отгоре пише име на файл,изпълнител и т.н.,а отдолу има изброени различни минути-общото време на песните,които искаш да запишеш на CD и времето,за което ще се запишат.Малко по-отгоре и отдясно трябва да пише Аdd,натискаш го,избираш си файла,който искаш,те ще ти излязат там като име на песен,изпълнител и време,натискаш Next,следваш инструкциите и започват да ти се инсталират.Когато всичко е готово,дискът сам си изскача. :wink: Ако пък вече в CD-то има някакви песни,инсталацията е съвсем малко по-различна.След като ти излезе малкото прозорче след пъхането на СD-то,натискаш Take No Action.След инсталацията на Nero програмката на декстопа ти трябва да са излезли 2 иконки-Nero Home и Nero StartSmart.Натискаш втората-Nero StartSmart.На прозорецът,който ще се отвори,отляво пише Аudio Burning,натискаш го и след това ти излизат 3 опции-Audio CD,MP3 Jukebox Disc и Nero Digital(TM)Audio+(NDA+)Jukebox Disc.Аз лично ти препоръчвам първото или второто,но нищо не ти пречи да избереш и третото. 8) След като избереш някое от трите,инсталацията е абсолютно същата,само дето на втората и третата опция отдолу не пише минутите,а МB(размерът) на музиката,която избираш. :wink: Филми се записват по горе-долу същият начин,само че не пише Audio CD,a Film.Това е най-новата версия на Nero,тъй че не би трябвало да имаш някакви проблеми,още по-малко при субтитрите!Това е лесната част!Аз още не съм записвала филми от компа на CD,още по-малко с Nero,тъй че ако имаш някакви въпроси(и проблеми),питай,без да се притесняваш!Заради теб ще инсталирам и филми на CD,и ще ти кажа как става точно и със сигурност.(Това само ако имаш някакъв проблем при записа на филмите,иначе по принцип и в скоро време не смятам да качвам филми на CD,но музика ми се налага...за лични потреби...)
Надявам се да съм обяснила както трябва и като хората,ако имаш някакво питане-заповядай-ще помагам с каквото мога!
П.С.Там където пише Дата СД е за файлова информация(не знам дали някой ме разбра :lol: ),абе кажи речи някакви записки и документи,а Дата Аудио май беше за музика,която май можеше да се слуша само на комп или при някакви по-специални условия... :|
Една поправка за филмите-не пише филм,а видео... :lol:

malko mace
10-14-2007, 10:38
Изтегли си програмата Nero ето оттук-http://www.zamunda.net/details.php?id=103549
Инсталираш я,след това пъхаш празно CD и ти излиза прозорче с различни опции-ти избираш Make Audio CD.След това ти излиза един по-голям прозорец,който е почти празен-отгоре пише име на файл,изпълнител и т.н.,а отдолу има изброени различни минути-общото време на песните,които искаш да запишеш на CD и времето,за което ще се запишат.Малко по-отгоре и отдясно трябва да пише Аdd,натискаш го,избираш си файла,който искаш,те ще ти излязат там като име на песен,изпълнител и време,натискаш Next,следваш инструкциите и започват да ти се инсталират.Когато всичко е готово,дискът сам си изскача. :wink: Ако пък вече в CD-то има някакви песни,инсталацията е съвсем малко по-различна.След като ти излезе малкото прозорче след пъхането на СD-то,натискаш Take No Action.След инсталацията на Nero програмката на декстопа ти трябва да са излезли 2 иконки-Nero Home и Nero StartSmart.Натискаш втората-Nero StartSmart.На прозорецът,който ще се отвори,отляво пише Аudio Burning,натискаш го и след това ти излизат 3 опции-Audio CD,MP3 Jukebox Disc и Nero Digital(TM)Audio+(NDA+)Jukebox Disc.Аз лично ти препоръчвам първото или второто,но нищо не ти пречи да избереш и третото. 8) След като избереш някое от трите,инсталацията е абсолютно същата,само дето на втората и третата опция отдолу не пише минутите,а МB(размерът) на музиката,която избираш. :wink: Филми се записват по горе-долу същият начин,само че не пише Audio CD,a Film.Това е най-новата версия на Nero,тъй че не би трябвало да имаш някакви проблеми,още по-малко при субтитрите!Това е лесната част!Аз още не съм записвала филми от компа на CD,още по-малко с Nero,тъй че ако имаш някакви въпроси(и проблеми),питай,без да се притесняваш!Заради теб ще инсталирам и филми на CD,и ще ти кажа как става точно и със сигурност.(Това само ако имаш някакъв проблем при записа на филмите,иначе по принцип и в скоро време не смятам да качвам филми на CD,но музика ми се налага...за лични потреби...)
Надявам се да съм обяснила както трябва и като хората,ако имаш някакво питане-заповядай-ще помагам с каквото мога!
П.С.Там където пише Дата СД е за файлова информация(не знам дали някой ме разбра :lol: ),абе кажи речи някакви записки и документи,а Дата Аудио май беше за музика,която май можеше да се слуша само на комп или при някакви по-специални условия... :|
Една поправка за филмите-не пише филм,а видео... :lol:
За филми значи пак натискаш на Неро СтартСмарт и на прозорчето отгоре натискаш на Рип енд Бърн.След това ти излизат няколко възможности,но ти кликваш на Бърн видео Диск.Тук отново,както при Аудиото,имаш три възможности-видео Сд,Супер Видео СД и ДВД-Видео Файлс.Отново те съветвам да избереш някое от горните 2,защото третото е някакво по-специално и не работи освен при няк'ви специални обстоятелства...След това инсталацията е същата,както и при музиката,на прозорчето отдолу пише само MB(размерът)на филмите,по-различното е,че имаш възможност за повече МB(естествено,това все пак са филми)-малко повече от 800,докато при Аудиото,когато е до размери,е малко повече от 700-е,то си зависи и от CD-то де... :lol:
За субтитрите-ще се улесниш много,ако си дръпнеш филм със субтитри в него,но ако не ти е такъв-поразрови се малко в Неро-може и да е справиш сама с прикачването им към филмите!аз те съветвам предварително да ри разархивираш и да ги качиш към филма...В тази версия на Неро можеш да им регулираш размера,цвета,цвят на фона...(Може и в другите версии да е имало,ама това е първото Неро,което имам :roll: )Ако пък още ти е толкова трудно да се оправиш със субтитрите,питай!!!

monityY
10-14-2007, 13:46
Изтегли си програмата Nero ето оттук-http://www.zamunda.net/details.php?id=103549
Инсталираш я,след това пъхаш празно CD и ти излиза прозорче с различни опции-ти избираш Make Audio CD.След това ти излиза един по-голям прозорец,който е почти празен-отгоре пише име на файл,изпълнител и т.н.,а отдолу има изброени различни минути-общото време на песните,които искаш да запишеш на CD и времето,за което ще се запишат.Малко по-отгоре и отдясно трябва да пише Аdd,натискаш го,избираш си файла,който искаш,те ще ти излязат там като име на песен,изпълнител и време,натискаш Next,следваш инструкциите и започват да ти се инсталират.Когато всичко е готово,дискът сам си изскача. :wink: Ако пък вече в CD-то има някакви песни,инсталацията е съвсем малко по-различна.След като ти излезе малкото прозорче след пъхането на СD-то,натискаш Take No Action.След инсталацията на Nero програмката на декстопа ти трябва да са излезли 2 иконки-Nero Home и Nero StartSmart.Натискаш втората-Nero StartSmart.На прозорецът,който ще се отвори,отляво пише Аudio Burning,натискаш го и след това ти излизат 3 опции-Audio CD,MP3 Jukebox Disc и Nero Digital(TM)Audio+(NDA+)Jukebox Disc.Аз лично ти препоръчвам първото или второто,но нищо не ти пречи да избереш и третото. 8) След като избереш някое от трите,инсталацията е абсолютно същата,само дето на втората и третата опция отдолу не пише минутите,а МB(размерът) на музиката,която избираш. :wink: Филми се записват по горе-долу същият начин,само че не пише Audio CD,a Film.Това е най-новата версия на Nero,тъй че не би трябвало да имаш някакви проблеми,още по-малко при субтитрите!Това е лесната част!Аз още не съм записвала филми от компа на CD,още по-малко с Nero,тъй че ако имаш някакви въпроси(и проблеми),питай,без да се притесняваш!Заради теб ще инсталирам и филми на CD,и ще ти кажа как става точно и със сигурност.(Това само ако имаш някакъв проблем при записа на филмите,иначе по принцип и в скоро време не смятам да качвам филми на CD,но музика ми се налага...за лични потреби...)
Надявам се да съм обяснила както трябва и като хората,ако имаш някакво питане-заповядай-ще помагам с каквото мога!
П.С.Там където пише Дата СД е за файлова информация(не знам дали някой ме разбра :lol: ),абе кажи речи някакви записки и документи,а Дата Аудио май беше за музика,която май можеше да се слуша само на комп или при някакви по-специални условия... :|
Една поправка за филмите-не пише филм,а видео... :lol:
За филми значи пак натискаш на Неро СтартСмарт и на прозорчето отгоре натискаш на Рип енд Бърн.След това ти излизат няколко възможности,но ти кликваш на Бърн видео Диск.Тук отново,както при Аудиото,имаш три възможности-видео Сд,Супер Видео СД и ДВД-Видео Файлс.Отново те съветвам да избереш някое от горните 2,защото третото е някакво по-специално и не работи освен при няк'ви специални обстоятелства...След това инсталацията е същата,както и при музиката,на прозорчето отдолу пише само MB(размерът)на филмите,по-различното е,че имаш възможност за повече МB(естествено,това все пак са филми)-малко повече от 800,докато при Аудиото,когато е до размери,е малко повече от 700-е,то си зависи и от CD-то де... :lol:
За субтитрите-ще се улесниш много,ако си дръпнеш филм със субтитри в него,но ако не ти е такъв-поразрови се малко в Неро-може и да е справиш сама с прикачването им към филмите!аз те съветвам предварително да ри разархивираш и да ги качиш към филма...В тази версия на Неро можеш да им регулираш размера,цвета,цвят на фона...(Може и в другите версии да е имало,ама това е първото Неро,което имам :roll: )Ако пък още ти е толкова трудно да се оправиш със субтитрите,питай!!! s neroto ne moga da opravqm katos loja sub kum filma posle se bugva celiq film i ne trugva nito na pc-too nito na dvd-to za tfa 6te se nau4a kak da vgrajdam sub v filma i togava 6te go ka4vam .. ina4e tfa nero me poburka izhabih 6-7 diska e taka za ni6to..ebati 6ibanata programa pitah te za na4ina po koito ka4va6 muzika moje li po su6tiq na4in i nqkoi film...

malko mace
10-15-2007, 09:43
Изтегли си програмата Nero ето оттук-http://www.zamunda.net/details.php?id=103549
Инсталираш я,след това пъхаш празно CD и ти излиза прозорче с различни опции-ти избираш Make Audio CD.След това ти излиза един по-голям прозорец,който е почти празен-отгоре пише име на файл,изпълнител и т.н.,а отдолу има изброени различни минути-общото време на песните,които искаш да запишеш на CD и времето,за което ще се запишат.Малко по-отгоре и отдясно трябва да пише Аdd,натискаш го,избираш си файла,който искаш,те ще ти излязат там като име на песен,изпълнител и време,натискаш Next,следваш инструкциите и започват да ти се инсталират.Когато всичко е готово,дискът сам си изскача. :wink: Ако пък вече в CD-то има някакви песни,инсталацията е съвсем малко по-различна.След като ти излезе малкото прозорче след пъхането на СD-то,натискаш Take No Action.След инсталацията на Nero програмката на декстопа ти трябва да са излезли 2 иконки-Nero Home и Nero StartSmart.Натискаш втората-Nero StartSmart.На прозорецът,който ще се отвори,отляво пише Аudio Burning,натискаш го и след това ти излизат 3 опции-Audio CD,MP3 Jukebox Disc и Nero Digital(TM)Audio+(NDA+)Jukebox Disc.Аз лично ти препоръчвам първото или второто,но нищо не ти пречи да избереш и третото. 8) След като избереш някое от трите,инсталацията е абсолютно същата,само дето на втората и третата опция отдолу не пише минутите,а МB(размерът) на музиката,която избираш. :wink: Филми се записват по горе-долу същият начин,само че не пише Audio CD,a Film.Това е най-новата версия на Nero,тъй че не би трябвало да имаш някакви проблеми,още по-малко при субтитрите!Това е лесната част!Аз още не съм записвала филми от компа на CD,още по-малко с Nero,тъй че ако имаш някакви въпроси(и проблеми),питай,без да се притесняваш!Заради теб ще инсталирам и филми на CD,и ще ти кажа как става точно и със сигурност.(Това само ако имаш някакъв проблем при записа на филмите,иначе по принцип и в скоро време не смятам да качвам филми на CD,но музика ми се налага...за лични потреби...)
Надявам се да съм обяснила както трябва и като хората,ако имаш някакво питане-заповядай-ще помагам с каквото мога!
П.С.Там където пише Дата СД е за файлова информация(не знам дали някой ме разбра :lol: ),абе кажи речи някакви записки и документи,а Дата Аудио май беше за музика,която май можеше да се слуша само на комп или при някакви по-специални условия... :|
Една поправка за филмите-не пише филм,а видео... :lol:
За филми значи пак натискаш на Неро СтартСмарт и на прозорчето отгоре натискаш на Рип енд Бърн.След това ти излизат няколко възможности,но ти кликваш на Бърн видео Диск.Тук отново,както при Аудиото,имаш три възможности-видео Сд,Супер Видео СД и ДВД-Видео Файлс.Отново те съветвам да избереш някое от горните 2,защото третото е някакво по-специално и не работи освен при няк'ви специални обстоятелства...След това инсталацията е същата,както и при музиката,на прозорчето отдолу пише само MB(размерът)на филмите,по-различното е,че имаш възможност за повече МB(естествено,това все пак са филми)-малко повече от 800,докато при Аудиото,когато е до размери,е малко повече от 700-е,то си зависи и от CD-то де... :lol:
За субтитрите-ще се улесниш много,ако си дръпнеш филм със субтитри в него,но ако не ти е такъв-поразрови се малко в Неро-може и да е справиш сама с прикачването им към филмите!аз те съветвам предварително да ри разархивираш и да ги качиш към филма...В тази версия на Неро можеш да им регулираш размера,цвета,цвят на фона...(Може и в другите версии да е имало,ама това е първото Неро,което имам :roll: )Ако пък още ти е толкова трудно да се оправиш със субтитрите,питай!!! s neroto ne moga da opravqm katos loja sub kum filma posle se bugva celiq film i ne trugva nito na pc-too nito na dvd-to za tfa 6te se nau4a kak da vgrajdam sub v filma i togava 6te go ka4vam .. ina4e tfa nero me poburka izhabih 6-7 diska e taka za ni6to..ebati 6ibanata programa pitah te za na4ina po koito ka4va6 muzika moje li po su6tiq na4in i nqkoi film...
Не знам,на мен Nero-то си ми работи... :? Качи ли си тази версия на Nero,към която ти дадох страница?
А това може ли по начина,по който качвам музика да се качат и филми-предполагам,може-аз съм качвала документи,че май и снимки така...Но на мен този софтуер ми се бъгна и не мога да качвам дори музика,а за да го подновя,трябва да плащам...А и ми е останала малко памет в компа...Ако на теб още си ти работи,използвай го,докато можеш! :wink:
Иначе и аз не исках да свалям излишни програми като Neroto и предпочитах Windowsa да си се справи сам.
Sorry,опитах се да помогна-не би трябвало всичко да ти се бъгва,като сложиш субтитрите-значи ти не правиш нещо като хората или може би още при инсталацията на Нерото нещо се е бъгнало и не е както трябва!

monityY
10-17-2007, 18:28
da zapisah film bez programi s windowsa ama ne trugna nito sub nito zvuka... ve4e se ot4aqh.tolkoz mn diskove izhabih... ](*,)

monityY
10-17-2007, 18:45
ами макар че е на бг,малко сложна ми се вижда,но утре ще пробвам... сега нямам диск,изхабих всичките.. :smt010

malko mace
10-18-2007, 08:01
Ама тя е 20 мб и изобщо не е сложна всичко и е обяснено :|
Aми всъщност е 56,31 мб,но няма значение...Въпреки,че за мен има-компа ми е с изключително малко памет.Но програмката си е наистина добра,лесна за ползване-все пак е на български и всичко е направено ясно,точно,не да се ровиш и чудиш къде да влезеш!Вчера не можах да запиша нищо с Нерото,но след като си дръпнах версията на Ашампо,която даде,успях да оправя нещата! :wink: Благодаря! =D>

monityY
10-18-2007, 16:14
abe da mn umno i zashto prochutoto ashampooo neiska da mi kachi subtritrite a filma mi go kashva tam ot butona dobavi?

Forslor
10-18-2007, 16:28
abe da mn umno i zashto prochutoto ashampooo neiska da mi kachi subtritrite a filma mi go kashva tam ot butona dobavi?
Днес само смях в тоя раздел .... една не може да си инсталира мирката ....друга от 5 седмици се мъчи да запише един филм( включително и суб)
и макар ,че са и казали и обяснили по хиляди начини ... то се бута по най-зашикалкавените пътища да извърши толкова лесна операция :smt005 :smt005 :smt005
Ама как да не се смееш ...

monityY
10-18-2007, 16:33
ами обясни ми щом толкова знаеш..до сега никой не ми е обяснявал как да си добавя суб в ашампото..щото аз за първи път го пускам и просто не съм имала нищо неясно до сега че да питам..но ето че изкочи..ще ти бъда благорна да ми обясниш!

Forslor
10-18-2007, 16:45
ами обясни ми щом толкова знаеш..до сега никой не ми е обяснявал как да си добавя суб в ашампото..щото аз за първи път го пускам и просто не съм имала нищо неясно до сега че да питам..но ето че изкочи..ще ти бъда благорна да ми обясниш!
Обяснил съм един път и няма да се повтарям . Сумати и народ изхабиха азбуката да ти обясняват ама ти не захапваш или може би им фърляш по едно око и ако е писано повече от 1 ред просто ги отминаваш.
Връщаш се от началото на темата и почваш.

Ама ти никъде не споменаваш какъв е формата на филма.... колко мега,гигабайта е .... и т.н боб ли да фърлям ко да прая ?

monityY
10-18-2007, 16:53
a pokaji mi to4no kude sa mi obqsnqvali kak se slagat subtritrite v ashampoo prosto mi pokaji...4akam...filma da kajem e 700mb i e format avi,tova kakvo promenq ne6tata?

Forslor
10-18-2007, 16:57
Случайно да знаете ,че и със Windows може да се записват филми , музика и т.н (изкючвам изпичане и др.)
Какво му е трудното да маркирате дадените файлове десен клик на мишката и send to ..CD след това да влезете в CD и да цъкнете горе от ляво Write these files to CD.
Ама ако ви е по-лесно да запишете една мп3-ка със неро, шампоана и т.н дърпайте не ви спирам :)
:smt116 http://people.cs.uchicago.edu/~robby/courses/15100-2003-fall/groucho-glasses.gif

monityY
10-18-2007, 17:10
hubavo,samo deto metoda ti e neefikasen i kude v tezi redove pro4ete nqkoi da mi e obqsnil za subtritrite i ashampoo..ti izob6to vijda6 li kakvo pitam az?tozi metod taka nare4eniq "nai-lesen" pri men ne stana probvah i flma posle ne trugna... taka4e ne se pravi 4e mn znae6 :wink:

Forslor
10-18-2007, 18:13
hubavo,samo deto metoda ti e neefikasen i kude v tezi redove pro4ete nqkoi da mi e obqsnil za subtritrite i ashampoo..ti izob6to vijda6 li kakvo pitam az?tozi metod taka nare4eniq "nai-lesen" pri men ne stana probvah i flma posle ne trugna... taka4e ne se pravi 4e mn znae6 :wink:
Ахахахах ми много ясно ,че няма да тръгне :lol: ама нали съм умен и знам всичко предварително :lol: .
Аз те питам какъв формат е филма ...ти ми казваш .avi хубаво ама не е достатъчно ,защото кодировката трябва да е XviD за да може да го плейнеш на dvd то.
Пример:
shte.se.gutna.ot.smqh.avi - това не става
shte.se.gutna.ot.smqh.XviD - това пак е във формат ави ,но кодировката е XviD и по принцип си го пише.
Затова ако случайно си обърнала внимание, а ти разбира се не си
::: при торент тракерите имаш възможност да търсиш :
Филми/DVD-R

Филми/SVCD

Филми/XviD


Ама какво да се прави нЪл знам много :smt005

monityY
10-18-2007, 19:16
i kakvo trqbva da napravq da preimenuvam fialovete na .xvid ili kfoto be6e tam nakraq li?sry ma sum tupa,kfo da napraa a obqsni mi!

Forslor
10-19-2007, 08:56
i kakvo trqbva da napravq da preimenuvam fialovete na .xvid ili kfoto be6e tam nakraq li?sry ma sum tupa,kfo da napraa a obqsni mi!
Има 2 начина :
1. Търсиш филма и го теглиш от ново ,но да е XviD
2. Чрез видео конвертор (напр. Xillisoft Video Converter 3.1) конвертираш в XviD и записваш на сд.

monityY
10-20-2007, 06:54
ok a ne mi obqsni 6to subtritrite ne mi se vkarvat s ashampoo :-s

monityY
10-20-2007, 07:39
да файла с филма го добавям а субтритрите не мога,излиза ми някаква грешка като пробвам да ги добавя!

Forslor
10-20-2007, 16:55
ok a ne mi obqsni 6to subtritrite ne mi se vkarvat s ashampoo :-s
Ела на лична консултация (50 евро на час/ за всеки втори час , ти правя отстъпка 49.99евро без ДДС ) и ще ти обясня всичко :wink:

monityY
10-22-2007, 10:17
da e sa vednaga,kato mi se prai6 na mn interesen nqkoi dr 6e mi obqsni..6toto to za tfa e foruma ako neznae6 a ne da se obijdate kato svine... :roll: