PDA

View Full Version : Колко сигурни са противозачатъчните? :S



Blestq6ta
10-10-2007, 14:30
Ei, hora, imam mnogo vajen vypros, nadqvam se da pomognete! :? S priqtelq mi pravim seks ot izvestno vreme i ot skoro zapo4nah da piq protivoza4aty4ni - kazvat se "Yasmin". Posledniq pyt se slu4i taka, 4e ni se skysa prezervativyt ](*,) i mislim, 4e moje da e imalo semenna te4nost. Popitahme edna priqtelka, tq tvyrdi, 4e tezi hap4eta, koito piq sa dostaty4no sigurni, pyk i v upytvaneto pi6e, 4e deistvat neposredstveno sled zapo4vane na priemaneto. Kogato se slu4i "nepriqtnata slu4ka" gi pieh ot 7 dena. Kakvo mislite? Dali trqbva da se pritesnqvam? :?:

ubuntu
10-10-2007, 14:34
Винаги има риск!... освен ако не са прехвърчали скалпели около медубердрието на момчето (клъц на орехите)

`Death`Whore``
10-10-2007, 14:35
Ако не си повръщала и не си имала разстройство до 3 часа след приема на хапчетата, сигурността е поне 99%. Щом пише, че действат от 1-вия ден, значи е така.

Blestq6ta
10-10-2007, 15:00
Nai-strannoto e, 4e tezi dni neprekysnato se govori za bebeta, za bremennost -vyv filmite, serialite, reklamite, predavaniqta... :-k Nakydeto i da pogledna - samo bebeta! Predpolagam, 4e prosto stra6no mnogo sym se pritesnila i zatova mi pravi vpe4atlenie, 4e podsyznatelno si vyobrazqvam, 4e e nqkakyv vid "znak", ama e mnogo kofti ! :evil:

fake
10-10-2007, 15:39
споко, не си бременна;)
я кажи за хапчетата...качваш ли кг?лекар ли ти ги изписа?
пък...хахах тва за бебетата....ебаси ташака, и аз като си мислех че съм бременна ми се привиждаха бебета навсякъде...и бременни....и даже една песен дето си свалих съвсем случайно се казваше carol dodds is PREGNANT :smt017

p1xi3
10-10-2007, 15:42
Zdravei milichka! Az sam na 21 god i ot 4 godini pija Janin. Hapchetata deistvat po slednija nachin: Vsjaka opakovka ima 21 broja. Zapochva se da se vzimat na parvija den ot cikala ti i spirash kato svarshat. Ne znam dali ti si zapochnala na tochnija den. Tova e vajno, zashtoto samo kato zapochnesh da gi vzimash na parvija den ot cikala si, imash vazmojnostta da kontrolirash ovolacijata si, kojato e osnoven faktor pri zabremenjavaneto. Opitai se da spazvash tezi uslovija. Janin sa nadejni hapcheta sas 100% efekt pri spazenite uslovija. Moeto mnenie e slednoto...Tai kato ne si mnogo goljama, verojatnostta da zabremeneesh e malka...ovolacijata ti vse oshte ne e regulirana. Ti ne si sigurna dali e ostanala semenna technost vav vlagalishteto ti, koeto e oshte edin +. I oshte neshto...ne znam momcheto kolko e goljamo i razvito, no kato cjalo oploditelnata vazmojnost na nedostatuchno zreli maje/momcheta e niska...taka che spored men njama za kakvo da se pritesnjavash...Znacite sama si gi tarsish, zatova i gi vijdash.. I vse pak , za da se uspokoish vzemi si edin SureTest - test za bremennost i sama proveri rezultata. Jelaja ti vsichko nai-nai :)

morgana
10-10-2007, 15:44
Няма за какво да се притесняваш. Значи хем пиеш Ясмин, хем се пазите с презервативи? Супер! Аз откакто започнах противозачатъчните с приятеля сме си без, и свършва в мен и няма проблем. Ако си достатъчно сигурна в него (че не ти изневерява) може и да забравите за презерватива. Сигурността на хапчетата е над 98,5%, а процентът и половина, който остава е за тези, които не ги пият по схема. Спокс :smt006

p1xi3
10-10-2007, 15:45
Samo da dobavja neshto...Ot tezi hapcheta ne se kachvat kilogrami, zashtoto sa mini dozirani. Kachvat se kilogrami samo ot tezi, koito sa super ili normal dozirani... Papki sashto ne ti izlizat =] Daje cikala ti stava postojanen i dosta po-kratuk kato period.

krem4et0
10-12-2007, 06:32
Zdravei milichka! Az sam na 21 god i ot 4 godini pija Janin. Hapchetata deistvat po slednija nachin: Vsjaka opakovka ima 21 broja. Zapochva se da se vzimat na parvija den ot cikala ti i spirash kato svarshat. Ne znam dali ti si zapochnala na tochnija den. Tova e vajno, zashtoto samo kato zapochnesh da gi vzimash na parvija den ot cikala si, imash vazmojnostta da kontrolirash ovolacijata si, kojato e osnoven faktor pri zabremenjavaneto. Opitai se da spazvash tezi uslovija. Janin sa nadejni hapcheta sas 100% efekt pri spazenite uslovija. Moeto mnenie e slednoto...Tai kato ne si mnogo goljama, verojatnostta da zabremeneesh e malka...ovolacijata ti vse oshte ne e regulirana. Ti ne si sigurna dali e ostanala semenna technost vav vlagalishteto ti, koeto e oshte edin +. I oshte neshto...ne znam momcheto kolko e goljamo i razvito, no kato cjalo oploditelnata vazmojnost na nedostatuchno zreli maje/momcheta e niska...taka che spored men njama za kakvo da se pritesnjavash...Znacite sama si gi tarsish, zatova i gi vijdash.. I vse pak , za da se uspokoish vzemi si edin SureTest - test za bremennost i sama proveri rezultata. Jelaja ti vsichko nai-nai :)
Извинявам се, но противозачатъчните по принцип не подтискат ли овулацията? Нали за това се пият-организмът се лъже, че има достатъчно женски хормои, мозъкът не изпраща сигнали към яйчниците те да ги произведат, яйчникът се успива и не функционира. А щом е правила необезоасения секс 7 дни след приема на първата таблетка, то противозачатъчният ефект е налице, дори и да не са почнати на първия ден от цикъла. не се притеснвай миличка. Аз пия хпчета, правим секс без презервативи, но той не свършва в мен. Малко не вярва мъжа на хормоните.......

`Death`Whore``
10-12-2007, 06:36
Не знам за Жанин, но да - иначе нямаше да е безопасно. Аз съм правила секс със свършване вътре във всеки момент от "цикъла" си и не съм забременяла.

И вероятността е никаква при наличието на противозачатъчни. Както казах, ако се пият както трябва, предпазват от бременност. Защо се пият в противен случай?

Loshotia
10-12-2007, 06:46
споко, не си бременна;)
я кажи за хапчетата...качваш ли кг?лекар ли ти ги изписа?
пък...хахах тва за бебетата....ебаси ташака, и аз като си мислех че съм бременна ми се привиждаха бебета навсякъде...и бременни....и даже една песен дето си свалих съвсем случайно се казваше carol dodds is PREGNANT :smt017

На мен приятелка ми каза, че ги пие и ми даде визитката на нейния лекар. Ходих и ми ги предписа. Иначе това с бебетата е ужасно. Тея дни кви емоции и в кви филми съм се вкарвала, а същност с тези хапчета е невъзможно :lol:

`Death`Whore``
10-12-2007, 06:47
Абе, и аз се сдухвах първите месеци...особено първия месец, защото не знаех кога ще ми дойде...после вече ми идваше в един и същи час и нямаше притеснения.

Loshotia
10-12-2007, 07:14
Абе, и аз се сдухвах първите месеци...особено първия месец, защото не знаех кога ще ми дойде...после вече ми идваше в един и същи час и нямаше притеснения.
При мен не беше сдуха от такова естество- пия ги 6месеца вече и им бях свикнала. Проблемът беше, че 3дни подред не ги пих- забравих- проблеми, скандали и...забравих. И чак като правихме секс с приятеля ми, се сетих.

`Death`Whore``
10-12-2007, 07:17
Аз само веднъж бях забравила /нещо трябва да ми е било станало с телефона/ и го изпих вечерта...иначе винаги казвам - алармата на телефона. Аз си я слагах за 4 следобед.

Loshotia
10-12-2007, 07:35
Аз само веднъж бях забравила /нещо трябва да ми е било станало с телефона/ и го изпих вечерта...иначе винаги казвам - алармата на телефона. Аз си я слагах за 4 следобед.
И аз си сложих вече да ме подсеща- попринцип помня за лекарства и добавки като пия, но какво стана тогава не знам. Ти какви пиеш?

`Death`Whore``
10-12-2007, 07:44
Пиех Логест около година. И от година вече не пия.

LuCiFersAngeL
10-12-2007, 21:06
Аз само веднъж бях забравила /нещо трябва да ми е било станало с телефона/ и го изпих вечерта...иначе винаги казвам - алармата на телефона. Аз си я слагах за 4 следобед.

И на мен веднъж ми се беше случило същото с алармата... по необясними причини. Иначе въпреки, че си ги пия редовно в точен час не им се доверявам напълно и не винаги го оставям да свърши в мен :? , но иначе откакто съм с тях презервативи не ползваме.

Blestq6ta
10-12-2007, 21:46
споко, не си бременна;)
я кажи за хапчетата...качваш ли кг?лекар ли ти ги изписа?
пък...хахах тва за бебетата....ебаси ташака, и аз като си мислех че съм бременна ми се привиждаха бебета навсякъде...и бременни....и даже една песен дето си свалих съвсем случайно се казваше carol dodds is PREGNANT :smt017

Ами ходих на гинеколог в началото на годината, тогава още не водех полов живот и ми ги изписа за регулиране на цикъла. Тогава ги пиех 2-3 месеца, после спрях и откакто започнах да правя секс пак ги ползвам, но без лекарско предписание. Пък мисля, че в момента точно тези ("Yasmin") са доста нашумели - няколко приятелки пият същите по лекарско предписание, а те не ходят при същия лекар.
Относно килограмите - не качвам килограми.
А това за бебетата - да, при това е ГОЛЯМ ТАШАК! :smt086

Blestq6ta
10-12-2007, 21:52
Няма за какво да се притесняваш. Значи хем пиеш Ясмин, хем се пазите с презервативи? Супер! Аз откакто започнах противозачатъчните с приятеля сме си без, и свършва в мен и няма проблем. Ако си достатъчно сигурна в него (че не ти изневерява) може и да забравите за презерватива. Сигурността на хапчетата е над 98,5%, а процентът и половина, който остава е за тези, които не ги пият по схема. Спокс :smt006

Еми младички сме, не ни се рискува! Повече от 100% сигурна съм в него, защото е най-искреният човек, когото познавам - за 1 година нито веднъж не съм го хванала в лъжа! (причината определено не е в това, че умее да се прикрива или че аз съм някаква влюбена и заслепена, просто ми е добричък :smt016 )

peteto89
10-13-2007, 14:50
ima nqkav risk no toi e 1 ili 2 % t.e nqma tai 4e SPOKO i az 6tqh da piq yasmin predpisa mi gi ginekologa mi no ima mn strani4ni efekti smisal 4e ne sa polezni az imam vapros pie6 takiva lekarstva i pravi6 sex s prezervativ...?

marina star
10-13-2007, 15:02
Nai-strannoto e, 4e tezi dni neprekysnato se govori za bebeta, za bremennost -vyv filmite, serialite, reklamite, predavaniqta... :-k Nakydeto i da pogledna - samo bebeta! Predpolagam, 4e prosto stra6no mnogo sym se pritesnila i zatova mi pravi vpe4atlenie, 4e podsyznatelno si vyobrazqvam, 4e e nqkakyv vid "znak", ama e mnogo kofti ! :evil:

i az kato se vkaram v qkiq film mi se struva 4e navsqkade govorqt za bebeta bremenni i aborti spoko :wink:

Dark_Angel_F
10-13-2007, 19:02
Щом пише , че действат мигновенно значи няма за какво да се притясняваш .

Blestq6ta
10-22-2007, 07:29
Иупииииииииии хора, дойде ми! \:D/ :smt041 :smt038
Благодаря на всички, който ме успокоиха по-рано, ама сега вече наистина ми олекна! :P Поне за този месец... :-D :-D :-D

LuCiFersAngeL
10-22-2007, 12:58
Иупииииииииии хора, дойде ми! \:D/ :smt041 :smt038
Благодаря на всички, който ме успокоиха по-рано, ама сега вече наистина ми олекна! :P Поне за този месец... :-D :-D :-D
Браво! :-) Сега можеш да спиш спокойно.

krem4et0
10-22-2007, 15:26
Иупииииииииии хора, дойде ми! \:D/ :smt041 :smt038
Благодаря на всички, който ме успокоиха по-рано, ама сега вече наистина ми олекна! :P Поне за този месец... :-D :-D :-D
Заключвам темата тогава!