PDA

View Full Version : Докога тия стачки?



mrysnika
10-10-2007, 19:14
Знае ли някооой? Не знам дали и от идния понеделник ще ги има все още,но се чудя учителите ще се откажат ли,защото министрите няма да направят нищо особено по въпроса,то се е видяло Това дали значи още протест или примирие...!?

chaos_
10-10-2007, 19:18
Ае човек това ако не ти е десетата тема за тия стачки не знам,успокой се малко ,няма никакъв смисъл да питаш другите,защото и те не знаят.Изобщо никой не е наясно с нещата по нататък ,остава само да чакаме и да видим какво ще стане

SexYLipS
10-10-2007, 19:18
МмМ не мисля че учителите ще се примирят.По скоро ще отменят годината от колкото да спрат да стачкуват.Мисля че няма да учим и в понеделник :smt022

mrysnika
10-10-2007, 19:21
Ха,добре де ,човече, аз просто се интересувам от сЪбитията,пък викам тук някой може да е по-осведомен... щото например някои са говорили с даскалите си, чули са нещо повече,прочели са...затва прая темата! За тия,които знаят нещо в повече,да кажат! А и мисля,че на никой не му е приятно да живее в неизвестост...

vodolei4e_m
10-10-2007, 19:31
със сиг ще има още стачка (аз ходя на даскало за по 3-4 часа)

НЕКА ИМА, тъкмо ще махнат матурите по добрия начин - без ученически протести и митинги :-D

kahn
10-10-2007, 19:39
със сиг ще има още стачка (аз ходя на даскало за по 3-4 часа)

НЕКА ИМА, тъкмо ще махнат матурите по добрия начин - без ученически протести и митинги :-D
Дано наистина ги махнат ,а не е само блъф. [-o<

Cherlotte
10-10-2007, 19:41
Да, но провал на година няма да е особено приятен не само на таз годишните 12 класници като мен, а и на всички останали. Защото всички от 1 до 12 клас, ако има нулева година, ще завършат гимназия средно на по 20 години. :-D Дано се изпълнят исканията на учителите (в което все повече се съмнявам) и не се налага проваляне на година. И да - дано няма матури! :wink:

Blab
10-10-2007, 19:43
Ох....стига сте предизвиквали съдбата....
Хубаво си ми е в безсрочна ваканция...и още не съм си починала като хората......, а и 5-часовият курс в събота ме довършва...
До коледната ваканция да се "разбират"...за втория срок може да поучим малко :::

vra4ka
10-10-2007, 20:09
Къде сте се разбързали да ходите на даскало. КОйто иска да учи, има учебници да сяда.
Аз лично се радвам на импровизираната почивка и искрено се надявам учителите да постигнат целите си ;-) ;-)

tItEufFf
10-10-2007, 20:24
Ами майка ми е говорила с една даскалка и тя е казала, че нещата вървят натам годината да се анулира, което ще е много тъпо #-o И другата седмица май няма да учим, но още нищо не е сигурноо0...

vodolei4e_m
10-10-2007, 21:01
Да, но провал на година няма да е особено приятен не само на таз годишните 12 класници като мен, а и на всички останали. Защото всички от 1 до 12 клас, ако има нулева година, ще завършат гимназия средно на по 20 години. :-D Дано се изпълнят исканията на учителите (в което все повече се съмнявам) и не се налага проваляне на година. И да - дано няма матури! :wink:
на 20 год ще завършт и тези които са под 7 години...(ако не тръгнат на 6 ама не може сички да тръгнат на 6...)


а тва с провалянто на годината е най голяма измислица и блафиране от страна на министъра
кой нормален и здравомислещ ще повярва?! пха.... смешник , само се опитва да сплаши народа и да го настрои против учителите...

BlueAvalanche
10-10-2007, 21:04
Aбе екстра си е така какво се чудите ? Няма да се откажат даскалите, а заплати няма да им дадът :::

bulgarche
10-11-2007, 05:43
Отиваш, казваш "Аз няма да бачкам, ако не м даваш повече пари", отговарят ти "ми няма да ти дам бе"и ти тихо, мирно и спокойно се връщаш пак на мястото си ли? Както виждаш има напредък в преговорите които се водят. Какво ще стане ще покаже само времето.

Sweet__baby
10-11-2007, 06:35
Докато не им увеличат заплатите, учителите няма да спрат да стачкуват!!!

Loshotia
10-11-2007, 07:22
Докато не им увеличат заплатите, учителите няма да спрат да стачкуват!!!
Така е, но пари няма, учителите ще се заинатят и същност ние сме най- потърпевши...

FrozenThrone
10-11-2007, 07:25
Нека продължават

sasha_90
10-11-2007, 13:57
Докато не им увеличат заплатите, учителите няма да спрат да стачкуват!!!
Така е, но пари няма, учителите ще се заинатят и същност ние сме най- потърпевши...
Съгласна съм и с двете мнения.

vodolei4e_m
10-11-2007, 15:15
ako ne ste razbrali gorskite, lekarite i mai ima6e i o6te koito podkrepiha protesta i se vklu4vat i te... 6ou golqmo :smt005

mon4eto
10-11-2007, 17:40
E pisna mi ve4e vsqka vtora tema e sta4ka ta sta4ka :smt013 Ne razbrah te li 4e sta4kata 6e prodalji dokato ne postignat saglasie sindikatite i ministrite tva e...ne gledate li novni ebasi :smt019

luckygirl92
10-11-2007, 18:11
Ами майка ми е говорила с една даскалка и тя е казала, че нещата вървят натам годината да се анулира, което ще е много тъпо #-o И другата седмица май няма да учим, но още нищо не е сигурноо0...

ne mi se vqrva da anulirat godinata,6te nastupi golqma anarhiq v durjavata ako tova se slu4i...nai-mnogo da oduljat godinata i suotvetno da ni se vzeme ot lqtnata vakanciq...

Usarian
10-11-2007, 19:44
Само да се опитат да ни вземат от ваканцията... Нарушават точно 2 закона и 1 указ... :roll: [-X

luckygirl92
10-11-2007, 19:57
ot cqlata rabota samo nie sme precakani ne go li razbrahte :-D :-D :-D

Slave4You
10-12-2007, 15:05
Не мога да си представя приятелите ми които учат догодина да са 10 клас а аз да си остана 9 ... Това ще е просто мн нечестно. Не искам да учим още ама не искам и да отменят годината ... Според мен другата седмица вече трябва да сме на даскало. Учителите не могат да издържат толкова време без пари.

adi4ka
10-12-2007, 15:09
докога ли..?
http://www.dnes.bg/article.php?id=42430
явно моите магии днес са свършили работа..
:]
имам си лични причини,иначе като цяло,дам-ние сме си прецакани,но това не би трябвало да очудва някой :]

BaiboCo
10-12-2007, 15:18
E pisna mi ve4e vsqka vtora tema e sta4ka ta sta4ka :smt013 Ne razbrah te li 4e sta4kata 6e prodalji dokato ne postignat saglasie sindikatite i ministrite tva e...ne gledate li novni ebasi :smt019
+1

monityY
10-12-2007, 15:23
аами уж казаха по новините 4е от понеделник е по4ти сиг 4е сме на даскало.. едно мом4е от моя клас е говорил с класната и тя казала 4е на 60% сме на даскало в идния понеделник..па незнам... #-o оба4е да си призная,свикнах да съм си ваканция и хи4 не ми се ходи на даскало,колкото и да знам 4е по добрия вариянт е да тръгнеме а не да анулират годината,..аз тайни4ко предпо4итам анулирането,малко по4ив4ица хах =P~ ама нее не трябва... трябва да се ходи на даскало! ама не6та да ми зимат зимната ваканция(то кой иска?)хахаа а пък ако не уду4ваме 6те ме натоварят с по 3-4 урока на 4ас..аз 1 не мога да нау4а каму ли 3-4.. а бях ре6ила тая година да се стегна 6тото 6те кандидатсвам.. ето на къде вървят не6тата.към ПРОВАЛ!

doctors
10-12-2007, 15:40
Все ще не е ясно кога ще свърши стачката!Не очаквам в близките дни да се постигне споразумение!Така ,че не виждам как в понеделник бихте се върнали в класните стаи.А както сте прочели стачката продължава и следващата седмица!Днес е 15 ден!

Veno0m
10-12-2007, 15:42
Струва ми се,че всички ще изпатим яката в крайна сметка и всичко това заради УЧИТЕЛИТЕ :smt013

mrysnika
10-12-2007, 15:55
Не знам, в сайта на наш'то даскало има вече програмата за понеделник за всички класове. Не знам това дали означава наистина,че ще има часове,но след като се чуя с класната,ще се разбере.

yowmaan_niki
10-13-2007, 12:40
Аз мисля, че ако годината се анулира ще стане най-добре. Така ни се удава възможност да починем от всичко цяла една година. Такъв шанс се дава само веднъж в живота, сега като ученици имаме една голяма ваканция от 3 месеца, а като почнем работа ще имаме едва 1 месец отпуск, който за нищо няма да стигне. Така че според мен не губим една година ами тично напротив-печелим. Така че мисля, че ние-учениците не сме потърпевши от това. Единствените потърпевши са учителите, които се лишават от доходите си за неопределен период от време.
Но въпреки това, не вярвам, че ще решат да спрат стачката след като са стигнали дотук. Само че не знам колко време ще могат и учителите и министарът да се инатат и да не се върши нищо.
А някой бе споменал, че нямало от къде да се вземат пари за повишението на заплатите. Това изобщо не е вярно. От къде политиците намериха пари за повишението на техните заплати? Ако трябва те ще намалят заплатите си за да отпуснат малко за учителите. Аз мисля, че даскалите заслужават едно хубаво повишение, защото тяхната работа е наистина мн отговорна и мн трудна. Те са отговорни до някаква степен за възпитанието ни(това се отнася предимно за по-малките ученици и за децките градини). Също така ако по време на училищния ден с нас се случи нещо, цялата отговорност пада върху учителя, който не може нон-стоп да ни следи какво правим. Наистина отговорността им е мн голяма. Споменах и че работата им е мн трудна. Това е така, защото и аз не знам как успяват да изтърпят поведението на учениците. Някои учители наистина са мн толерантни, а учениците дори и не го забелязват ами прявят всякакви щуротии и се отварят по всякакъв начин на учителите. В моя клас е имало моменти в които ми се е щяло да се развикам на всичките си съученици. Не че съм някой сдухан зубър или нещо такова, просто мисля, че всеки трябва да спазва някаква граница на поведение. Така че ако някой заслужава повишение, то това са учителите. Аз подкрепям тяхната стачка с две ръце и ше се радвам ако мога да им помогна с нещо.
А доколкото разбрах учителите не искат само повишение на заплатите. Те искат да се отпуснат пари и за ремонти на училищата, за подновяване на училищната собственост и апаратура.... Има училиша, които работят с мн стари копютри, има училища (като моето), в които липсват химически вщества, с които учителите да правят опити. Някои чуилища са с черни дуски и пишат с тебешири. Това също трябва да се промени.
А ако годината не се анулира, наистина ще стане мн лошо, защото ще трябва да се лишиме от част от ваканциите си и ще трябва да учим по няколко уроци наведнъж, а това наистина не е мн добре и тогава вече потърпевшите ставаме ние-учениците :smt013

petyrit
10-13-2007, 17:38
Аз мисля, че ако годината се анулира ще стане най-добре. Така ни се удава възможност да починем от всичко цяла една година. Такъв шанс се дава само веднъж в живота, сега като ученици имаме една голяма ваканция от 3 месеца, а като почнем работа ще имаме едва 1 месец отпуск, който за нищо няма да стигне. Така че според мен не губим една година ами тично напротив-печелим. Така че мисля, че ние-учениците не сме потърпевши от това. Единствените потърпевши са учителите, които се лишават от доходите си за неопределен период от време.
Но въпреки това, не вярвам, че ще решат да спрат стачката след като са стигнали дотук. Само че не знам колко време ще могат и учителите и министарът да се инатат и да не се върши нищо.
А някой бе споменал, че нямало от къде да се вземат пари за повишението на заплатите. Това изобщо не е вярно. От къде политиците намериха пари за повишението на техните заплати? Ако трябва те ще намалят заплатите си за да отпуснат малко за учителите. Аз мисля, че даскалите заслужават едно хубаво повишение, защото тяхната работа е наистина мн отговорна и мн трудна. Те са отговорни до някаква степен за възпитанието ни(това се отнася предимно за по-малките ученици и за децките градини). Също така ако по време на училищния ден с нас се случи нещо, цялата отговорност пада върху учителя, който не може нон-стоп да ни следи какво правим. Наистина отговорността им е мн голяма. Споменах и че работата им е мн трудна. Това е така, защото и аз не знам как успяват да изтърпят поведението на учениците. Някои учители наистина са мн толерантни, а учениците дори и не го забелязват ами прявят всякакви щуротии и се отварят по всякакъв начин на учителите. В моя клас е имало моменти в които ми се е щяло да се развикам на всичките си съученици. Не че съм някой сдухан зубър или нещо такова, просто мисля, че всеки трябва да спазва някаква граница на поведение. Така че ако някой заслужава повишение, то това са учителите. Аз подкрепям тяхната стачка с две ръце и ше се радвам ако мога да им помогна с нещо.
А доколкото разбрах учителите не искат само повишение на заплатите. Те искат да се отпуснат пари и за ремонти на училищата, за подновяване на училищната собственост и апаратура.... Има училиша, които работят с мн стари копютри, има училища (като моето), в които липсват химически вщества, с които учителите да правят опити. Някои чуилища са с черни дуски и пишат с тебешири. Това също трябва да се промени.
А ако годината не се анулира, наистина ще стане мн лошо, защото ще трябва да се лишиме от част от ваканциите си и ще трябва да учим по няколко уроци наведнъж, а това наистина не е мн добре и тогава вече потърпевшите ставаме ние-учениците :smt013

+1

vodolei4e_m
10-13-2007, 18:01
Струва ми се,че всички ще изпатим яката в крайна сметка и всичко това заради УЧИТЕЛИТЕ :smt013
poredniq s promit mozyk
u4etelite li sa vinovni? Te li sa vinovni zatowa `e dylgo nqma6e pregovori? Dori i sindiaktite ne sa vinovni! Te li sa vinovni 4e deputatite imat 2000 leva zaplata i ni6to ne praqt? Te li sa vinovni 4e politicite ne obra6tat nikakvo vnimanie na nikgoo v tazi darjava, bilo to na u4iteli, u4enici, lakri, invalidi ili onko-bolni?
Aide osaznai se malkoi
u4itelite nito vodqt pregovori nito sa vinovni 4e sa im niski zaplatite!
A i za da postignat ne6to vinagi trqa da ima jertva- v slu4aq nite! kakto edin pohititel za da postigne iskaniqta otvli4a jertva... (e tva poslednoto be6e tapo sravnenie ama za smetka na tova naistina si e taka...)

Batko_gesh
10-13-2007, 20:07
Нека да нулират годината.Ште се раджам много ! =D>