PDA

View Full Version : На 17 съм, а още нямам цикъл



shtupito
10-10-2007, 19:25
значи..на 17 години съм,а още нямам цикъл.не ми е идвало въобще до сега,като изключим съвсем съвсем мъничко кръв веднъж,а дори нз от какво беше....ходила съм на лекар много пъти,казаха изчакай да станеш по-голяма...е океи станах на 16 отидох и ми каза един гинеколог да пия хапчета,но лекуващия ми лекар в тая болница пък каза,да не бързам а да изкачам докато стана на 17.е станах,но все още нямам...девствена съм,ако това има значение.майка ми е имала такива проблеми,но са я оперирали и са е ок.а това мисля,че не е наследствено....и пак ще ходя на лекар,но ако някой тука има подобен проблем или такава история да каже какво е станало,защото се чувствам кофти...

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

nastyangel
10-10-2007, 19:32
Пушиш ли?
Пиеш ли?
Добре развита ли си за годините си?
Да си отслабвала на скоро?

foreverr
10-10-2007, 19:34
Пушиш ли?
Пиеш ли?
Добре развита ли си за годините си?
Да си отслабвала на скоро?

shtupito
10-10-2007, 19:40
пия чат пат,когато се събираме и тогава и пуша.не съм отслабвала,даже ме питаха дали съм напълняла и е така за ч година доста напълнях и после свалях и пак напълнявах...ем развита съм там имам си всичко,което трябва...без цикъл...

sladkish_14
10-10-2007, 19:50
Ем не знам какво да ти кажа,нямам такъв проблем,но твоя не е нормален,как така ще чакаш :shock: Та ти си на 17,аз не познавам приятелка или някои на които да не му е дошло до 15години :shock: Иди пак на гинеколог,ако той не каже нищо иди на друг и така!Има проблем явно,и трябва да го откриеш,не можеш да си търпиш и да ги слушаш...Ми като станеш на 18 и пак нямаш :shock: ..лелеееее не мога да си го представа това твойто :? :shock: Извинявам се,ама :shock:

nastyangel
10-10-2007, 19:55
Виж много тинейджъри пият и пушат без сериозни последици, но зависи от организма ти и как го приема.
Имам приятелки с подобни проблеми, които също пият (чат пат) и пушат (когато се сьбират), та помисли, че може и това да е причината.И за препоръчване е да не пазиш диети и да се храниш здравословно*

_butterfly_
10-11-2007, 14:39
От кога си започнала да се развиваш- може по-късно да си навлязла в пубертета. По-принцип цикъла идва около 2 години след разтежа на гърдите, окосмяване около половите органи и появата на бялото течение. Но ти препоръчвам да не чакаш повече, а да отидеш при лекар.

fiama
10-11-2007, 14:42
Виж може и да не е проблем, все пак различни организми сме, но моят съвет е- иди на съвестен гинеколог (ако трябва в частен кабинет), който ще се отнесе сериозно към проблема ти, и ще предприеме нещо за неговото отстраняване. Щом и при майка ти е имало подобна ситуация, може и наследствено да е. Късмет! :)

foreverr
10-11-2007, 15:54
А сега се сетих-ами като идеш на лекар го питай дали може чрез хапчета да ти го предизвикат-ако може пий и всичко ще е наред :wink: Стискам палци всичко да си се нареди както си му е редът :wink:

NightSky
10-11-2007, 16:02
Може пубертета ти да е започнал късно и затова да не ти е дошло още.

zvezdichkaaa
10-11-2007, 17:18
Еми незнам аз все си мисля че отново трябва да отидеш на гинеколог.Вече знаеш какво е таска че няма от какво да се притесняваш,а по-добре отиди,за да 'отстранят' проблема.

sunny_flower
10-11-2007, 17:24
lonely in my live каза :
Еми незнам аз все си мисля че отново трябва да отидеш на гинеколог.Вече знаеш какво е таска че няма от какво да се притесняваш,а по-добре отиди,за да 'отстранят' проблема.

да и аз мисля че трябва да отидеш на гинеколог моя цикал енередовен но при всеки е така в началото но твойто си е проблем най добре ще направиш като се консултираш с гинеколког.
:smt011

malko mace
10-12-2007, 09:10
Да,определено е проблем,но аз все пак ще се опитам да те успокоя-на бабата на една приятелка й е дошло за I път на 17 години,а на майката на друга-на 19!Ама все пак средната възраст за I цикъл е била различна,различен начин на живот,различен начин на хранене...А и щом майка ти е имала подобен проблем,мисля,че е наследствено!Нали са й го оправили с операцията и даже е родила деца-тъй че,спокс! :wink: Имаш още мъничко време,но все пак е добре пак да се обърнеш към гинеколог! :!:

flowerlina
10-12-2007, 10:01
Иди на гинеколог.Попринцип е нормално до 16 най-късно да ти е дошъл.Той може да ти препоръча някакви лекарства за стимулиране на хормоните/май така се казваше :? /.На мен откакто ми дойде на12-13 и винаги си ми е бил редовен.

shtupito
10-12-2007, 12:29
az do sega sum hodila pone pri tri razlichni lekarq i vseki vika izchakai e okey chakam...sega posledniq put mi kazaha da piq hapcheta ma pak vikaha izchakai da si na 17,sega shte hodq pak na lekar de....ama i az neznam...tva vse pak sa hapcheta na hormonalna osnova..purvoto e,che ot tqh se pulnee i bez tva sega sum kachila super mnogo(v sravnenie s predi) aaa i s hormonite shega ne biva...neznam,kato otida na lekar,shte postna kvo e stanalo,shtoto moje i drug da ima takuv problem i da znae kakvo da pravi....blagodarq na vsichki,koito otgovoriha ;)

MindYourMind
10-12-2007, 13:39
Ако майка ти и баща ти са първи братовчеди е възможно.

zvezdichkaaa
10-12-2007, 15:22
Ако майка ти и баща ти са първи братовчеди е възможно.

Oh mnogo umen post momi4eto ima problem,a ti...

qNcHe7y
10-14-2007, 13:13
и на мен ми дойде твърде късно.и аз много исках да ми дойде щото всички мои аверки имаха..хо сега като имам мн съжелявам че съм пила хапчета и т.н. :(

palomaaa
10-14-2007, 13:32
tyka v toq forum nqkoi na tvoita vazrast ve4e sa s 2 aborta....nadqvam se prosto da ti pozakasnqva na teb,no opredeleno trqbva da se konsyltira6 s lekar,dano vsi4ko da e nared

mon4eto
10-15-2007, 14:32
6tom i maika ti e imala takav problem veroqtno e nasledstveno...no za da te uspokoq 6te ti dam primer s moita maika na neq i e do6lo na 17 i ne e hodila po lekari i taka natak i si e jiva i zdrava taka 4e iz4akai o6te nqkolko meseca i ne se pritesnqvai 6te ti doide :wink:

sladko_teenche_v
10-15-2007, 16:11
Vednaga oidi pri genekolog,ak nmaistina nqma6 cikul tva ozna4ava 4e nqma6 dupka na ximena i nqma ot kude da ti izti4a te4nosta!

foreverr
10-15-2007, 18:46
Vednaga oidi pri genekolog,ak nmaistina nqma6 cikul tva ozna4ava 4e nqma6 dupka na ximena i nqma ot kude da ti izti4a te4nosta!Да бе да-глоупости на търкалета-та ти да не си я гледала там долу, че казваш, че няма дупка на девствената ципа?Все пак момичето е било на гинеколог и ако нямаше естевствен отвор на химена тогава лекаря щеше да забележи и да и каже!Проблема може би е наследствен!А и ако ципата и няма отвор и ако не може да и тече цикъла все пак тя каза, че 1 път е имала нещо като цикъл, но много малко-следователно си има отвор!!!

malko mace
10-16-2007, 12:09
Vednaga oidi pri genekolog,ak nmaistina nqma6 cikul tva ozna4ava 4e nqma6 dupka na ximena i nqma ot kude da ti izti4a te4nosta!
:smt005 Не знаеш ли,че дори хименът да не е разкъсан,той има достатъчно големи процепи,за да пропусне кръвта!!! :smt005 :-&

emviii
10-16-2007, 12:20
хм.. според мен не е нормално... консолтирай се със специалист :-k

foreverr
10-16-2007, 16:11
Е вече беше ли на гинеколог-тази тема е писа на 10, а днес сме 20!Би трябвало да си отишла?!

ouT-oF(coNtr0L)
10-17-2007, 12:46
Уф милата :( Отиди бързо на гинеколог , за да разбереш каква е причината и дали има оправия ..
П.П. Не искам да те плаша, обаче бях чела една тема тука от някакво момиче.Оплакваше се от същото така на 17-18 годишна възраст и е отишла на гинеколог и се е оказало че няма матка ..
Дано при теб не е така [-o<

foreverr
10-17-2007, 16:15
значи..на 17 години съм,а още нямам цикъл.не ми е идвало въобще до сега,като изключим съвсем съвсем мъничко кръв веднъж,а дори нз от какво беше....ходила съм на лекар много пъти,казаха изчакай да станеш по-голяма...е океи станах на 16 отидох и ми каза един гинеколог да пия хапчета,но лекуващия ми лекар в тая болница пък каза,да не бързам а да изкачам докато стана на 17.е станах,но все още нямам...девствена съм,ако това има значение.майка ми е имала такива проблеми,но са я оперирали и са е ок.а това мисля,че не е наследствено....и пак ще ходя на лекар,но ако някой тука има подобен проблем или такава история да каже какво е станало,защото се чувствам кофти...

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!Aиде бе момиче още ли не си отишла на гинеколог-на 17 си и нямаш цикъл-не искам да те разтроивам, но тва изобщо не е нормално-аз ся ще хода на гиняколог щото ми закъснява само с месец, а ти си на 17 и не ти е идвало, а не отиваш на гинеколог!Замисли се над писаното от мен и ще видиш, че съм права.

ramaiana
10-19-2007, 05:37
Темата е стара