PDA

View Full Version : Въпрос за татуировките



chirsten
10-10-2007, 22:29
Здравейте! Казаха ми, че има 3 вида татуировки - такива, които не се махат, такива, които са постоянни, но ако решиш можеш да ги махнеш и тези временните, дето сами падат след кратък период от време. Въпросът ми е за втория вид - има ли наистина такива и ако да, малко инфо за тях. Вредни ли са? А постоянните вредни ли са?

ЕPu
10-10-2007, 22:31
иии тези уж постоянни, като решиш да ги махаш, как ще стане тая работа...?
не съм чувала да има такива...

chirsten
10-10-2007, 22:37
И на мен ми се струва невероятно, но така ми казаха и реших да питам :wink:

Мда, и на мен ми си струват безсмислени временните...

Както и да е, почти съм се решила за постоянна, ама ме притесняват тия истории за вредата от мастилото... Някои знае ли нещо по въпроса?

bulgarche
10-10-2007, 22:37
По-гадно, а и безмислено нещо от това да си заличаваш татуировка няма. Защо ще си я правиш, след като си я махаш? МОже отгоре да си направиш друга също.

Всеки трети, който си е правил татуировка и е над 19 годишна възраст е болен от хипатит С

fake
10-10-2007, 22:39
Всеки трети, който си е правил татуировка и е над 19 годишна възраст е болен от хипатит С
я па тоя...да не почвам да изреждам имена тука...ама...ебаси :smt017 :smt017 :smt017

Forest_girl
10-10-2007, 22:50
Виж, от непостоянна (трети вид) на едно момиче му се възпали крака и стана лоша работаб Представи си какво става с постоянните!

ubuntu
10-10-2007, 23:01
Аз също съм чувал за такива татуси които си падат след време но не след месец а горе долу след 2-3 години... праве ли се в най горния слой на кожада а той се белел и така пада татуса но доколко това е вярно нямам идея ... само съм чувал не съм го чел нито пробвал :-s :wink:
А междо другото и някои постоянни не могат да се махат с лазер само с изрязване на мястото щото ги правели с няква бояджийска боя някъф автоемайлак и край тва няма махане .... за тва вече съм сигурен гледах по ТВ -то за тях :wink:
А най безвредните са направените на фотошоп ..аз имам поне 100 такива :smt005 :smt006

i'm so excited!
10-11-2007, 09:54
я си направи един истински татус, не се излагай.
всички татуировки (НЕ рисунки) се махат само по оперативен път , както каза някой преди мене.
само че има бои , които действително се изкормват по-лесно oт кожата.
доколкото знам зелената пада най-трудно.

chirsten
10-14-2007, 00:20
А някой има ли идея къде могат да ми преведат изречението, дето искам да ми го татуират, на някакъв древен език... Предполагам, че има в някой от студията, ама нз колко надеждно ще е .. Все пак това ще ми остане завинаги, а пък искам татуировката да има лична стоиност за мен, а не ей така, за гъзария... :-k

blqblqqq
10-14-2007, 02:51
Всеки трети, който си е правил татуировка и е над 19 годишна възраст е болен от хипатит С

?????????
twa pak otkade go izmisli

^Sam90^
10-14-2007, 08:51
Всеки трети, който си е правил татуировка и е над 19 годишна възраст е болен от хипатит С

Глупости! ;)

Няма перманентни татуировки, които да можеш да си ги махнеш. Махат се само с оперцаия. А тези временните са си лигавщина, ако си правиш, внимавай след това да не я допираш до нищо, защото цапа и не се пере. Като се прибереш я измий обилно с вода - може малко да избледнее, но поне няма да си намацаш дрехите.

chirsten
10-14-2007, 12:40
А някой има ли идея къде могат да ми преведат изречението, дето искам да ми го татуират, на някакъв древен език... Предполагам, че има в някой от студията, ама нз колко надеждно ще е .. Все пак това ще ми остане завинаги, а пък искам татуировката да има лична стоиност за мен, а не ей така, за гъзария... :-k


на какъв език ти трябва??

Ами за предпочитане нещо от рода на иврит или да речем хинди.. Предпочитам да не е йероглиф, а нещо по-нежно. :-)

chirsten
10-14-2007, 12:52
отиди в факултета за източни езици към СУ (на Опълченска и Т.Александров) и питай там :)

Мерси мн за помоща, ама не съм от София.. Ако някой има идея за Варна да речем би било по-добре.. То може и да има в някой от студията, ама само да не ми изджаскат някоя простотията наместо това, което искам...

Бях чела за някакъв дето имал тату с йероглиф и съответно си мислел, че означава свобода или нещо от рода, а то се оказало, че значи "аз съм перверзик" :lol:

i'm so excited!
10-14-2007, 14:31
а аз се сещам за историята, когато едно момиче отишло да си татуира надпис на иврид при известен софийски наци (татуист). :smt005

kameliqbaby
10-14-2007, 14:38
А някой има ли идея къде могат да ми преведат изречението, дето искам да ми го татуират, на някакъв древен език... Предполагам, че има в някой от студията, ама нз колко надеждно ще е .. Все пак това ще ми остане завинаги, а пък искам татуировката да има лична стоиност за мен, а не ей така, за гъзария... :-k


на какъв език ти трябва??

Ами за предпочитане нещо от рода на иврит или да речем хинди.. Предпочитам да не е йероглиф, а нещо по-нежно. :-)

Ediniq mi nadpis e na arabski,drugiq na indiiski.V studioto ,v koeto hodq ima vsqkakvi re4nici i ot tam gi izkarahme.

kudravoto
10-14-2007, 14:46
ami i az ne sum 4uvala za tezi postoqnite koito moje da se mahat :-s ina4e az imam 3 za vinagi a ina4e poprincip sa vredni da purvo zavisi kade si gi pravish koi ti gi pravi abe predi da si napravish tatuirovka si pomisli dobre zashtoto e za cql jivot

i'm so excited!
10-14-2007, 16:48
абе дрън-дрън.
колкото повече мислиш, толкова повече се разубеждаваш.
а и този банален 'ЦЯЛ ЖИВОТ' може да продължава и до вдругиден, така че действай.
моя татус съм си го замислила и направила така, че НИКОГА няма да ми писне, той просто е част от мен.
и така трябва да бъде при всеки

chirsten
10-14-2007, 17:10
Не, аз вече съм си го решила твърдо - все пак го искам от доста време - около год сигурно, щото исках да изчакам да стана на 18, а и да отлежи идеята. ;-)

CvEtI`KiSs
10-14-2007, 19:02
Виж, от непостоянна (трети вид) на едно момиче му се възпали крака и стана лоша работаб Представи си какво става с постоянните!


хора умират... по-гробишата е пълно с татуирани... :(


ПП. възпалило се е, защото временните тушове са шит..

Абе луд ли си ??? Имам истинка пък нищо ми не е станало ... а тфа ... с временните си не е работа ... ако искаш татос си направи ... няма смисъл да е за точно определено време ... а наистина ... на гробищата всички са татоирани ... всеки ден ходя да и ги гледам .. че ме кефят :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

propusk
02-24-2008, 18:58
еее хора лятото си направех 3 временни татуировки .. при това разбрах как се правят и са съвсем спокойно си правя сама без да плащам на някого :grin: :-P

skatemore
02-24-2008, 21:18
колко сте тъпи с изключение на българчето и експлойтед тиин не е истина просто :shock:

Seducti0n
02-24-2008, 21:23
Баща ми през лятото си прави временен татус с чегевара.... и му се възпали жестоко, яко ходене по мъките беше....от тогава, не смея.... слагат някакви гадости в къната и ето го резултата-мехури, болници, мазила, сума ти разправии за едната гъзария... :x

bulgarche
02-24-2008, 21:45
Баща ми през лятото си прави временен татус с чегевара.... и му се възпали жестоко, яко ходене по мъките беше....от тогава, не смея.... слагат някакви гадости в къната и ето го резултата-мехури, болници, мазила, сума ти разправии за едната гъзария... :x
Това е според-зависи какво си татуираш бе 8-)

w0sh
02-25-2008, 07:19
Тцтц. Почти ме разубедихте. Ама няма пък. Аресал съм си един Трайбал и есента ще се украся.
Възпаления ала бала кво мъже ли сме или женички... тц тц..

Madness
02-25-2008, 07:35
От къната стават некви мехури...виждала съм и е ебаси гадното....

w0sh
02-25-2008, 07:37
От къната стават некви мехури...виждала съм и е ебаси гадното....

Аз съм имал Херспез зостер. Бая по-гадно е и пак е мехури. Аве стига бе като изплашени момиченца сте.... технологиите са достатъчно развити.

Само не си я правете лятото щот съхнат.

Patetu
02-25-2008, 07:52
Какво ли не изчетох тук... Как били татусите вредни, възпалявали се и какви ли не глупости.
Сега да си кажа и аз мнението и съвета. Временни татуировки има и те са на принципа на перманентниа грим, т.е. след време химикала се абсорбира от кожата и избледнява и след това изчезва. Те са доста скъпи и химикалите с които се правят не знам до колко са безвредни. И не знам дали изобщо се абсорбира химикала от тях изцяло. Имат и още една гадна страна представи си как, ако започне да се абсорбира и наполовина стане бяла, избледняла, различен цвят- доста циганско.Не мислиш ли?Да не говорим за цената...защото са доста по-скъпи от постоянните.
Сега за постоянните татуси. Аз имам такава от 2 години. 1 правило ако си правиш- ходи при някой , който ти е препоръчан, работи с хубави материяли и ръкавици. Аз ходих при един приятел и нито имах инфекции, нито проблеми. Цвета не ми е избледнял грам, а вече ми е на 3 години. 2ро правило- след като се направи татуса е много важно как ще се подържа първата седмица докато не се обели. Мие се супер често за да се махне лимфата- не трябва да хваща коричка , защото цвета избледнява.3то правило- първата година ако ходиш на плаж или море я мажи с много голям фактор плажно мляко.
Та това от мен- мен си ме кефят татусите .

rakiQ
02-25-2008, 16:00
абе не моа ви разбера първосе татуирате и после след нема и месец решавате ,че тва не тряя да е в/у вас!
или ще седи на теб и ще си сигурен дали ще го праявиш шот после няма махане
или няма да правиш!
тфае :-x

FOOTSOLDIER
02-25-2008, 16:15
Аз мисля да си правя,кажете някое добро студио в София?

Patetu
02-26-2008, 06:48
Най-често проблема с инфекции и т.н. идва от това, че хората все им идва да си правят татуси лятото. А това е абсолютно забранено...Не е препоръчително да се излага на слънце татуировката поне 2 месеца след като се направи.
Другото са вече и материяли и хигиена ....

psychopath
02-26-2008, 10:18
перманентен=постоянен

Patetu
02-26-2008, 13:36
перманентен=постоянен
тук имаме невероятно откритие !!!! хахахаха

propusk
02-27-2008, 16:36
sas tusha efekta e perfeeee :-)

Miss_Perfekt
02-27-2008, 16:51
Аз имах временна на рамото и след 3 месеца изчезна

Seducti0n
02-27-2008, 17:52
От къната стават некви мехури...виждала съм и е ебаси гадното....


Същото се случи и с баща ми това лято. :)

DevilWish
02-27-2008, 18:46
Ми аз имам постоянна ,ако искам мога да я махна ,но е гадна процедура - по някакъв начин се изгарят ,но определено ще остане неприятен белег ;)
И има такива ,които са временни и такива с кана ;)

rakiQ
02-27-2008, 20:29
ама мн сте загубени!
ако се татуирате татуирайте се с машинка а не с разни боклуци дет мое ви съсипе кожата!

rakiQ
02-27-2008, 20:35
мм прав си ,че може да стане гаф и с машинка ноо завици мисля ,че хората би трябвало да знаят за кфо става въпрос ..

NightGuardian
02-27-2008, 20:53
Ми аз имам пернаментен татус от 1год и половина , а съм на 15 години в момента и нищо не ми е станло :P

psychopath
02-27-2008, 20:55
ама мн сте загубени!
ако се татуирате татуирайте се с машинка а не с разни боклуци дет мое ви съсипе кожата!по-скоро зависи от мастилото/боята/туша или квото е там

Patetu
02-28-2008, 09:51
зависи си изцяло от боята и това дали са нови иглите...
това с иглите е ясно, относно хигиената и няма да го коментирам даже...

важен е туша, който се ползва, както е и важно как организма ще приеме интервенцията - алергии, ниска поносимост и даже пигментацията на кожата оказват влияние.

а машинка- и аз мога да си направя самоделка и то перфектна... не е голяма философия ;)
Absolutno- triabva da sa mnogo hubavi boite...Moiata si e perfe- i e na 3 godini ve4e, ne znam tozi pi4a s kakva boia ia e pravil no e mnogo dobre.

mihichkaaa
03-01-2008, 07:58
има от тоя втория вид ама тя пак се прави с такава машинка като постоянните но боята или тушовете са др...

OtherDimension
03-01-2008, 11:07
тук всички са специалисти 8)

03-02-2008, 09:02
в момента се разработват бои за татуировки, които да се отстраняват по-лесно с лазер. четох го или в месечния Time, или в Scientific American, не мога да си спомня точно. ето тук също има малко ниформация: http://www.bustachange.com/erasable-tattoo-ink/ и тук http://www.bloggingstocks.com/2007/11/22/hottest-products-of-2007-tattoos-that-wipe-clean-in-one-fell-sw/