PDA

View Full Version : Стачката продължава до 31 октомври..



sladuranka_17
10-11-2007, 07:09
:-s преди малко го прочетох в един вестник

Борат
10-11-2007, 07:10
Така трябва, така трябва.... :smt004
Матурите може и да паднат [-o<

MoOnLiGhT_ShAdOw
10-11-2007, 07:12
Още малко и цялата година ще отпадне, като гледам как върви... Не беше ли така, щом стачката продължи повече от 31 дена, да се закрие и учебната година?

gorskata_feja
10-11-2007, 07:15
Матурите може и да паднат [-o<

дано да паднат, че иначе сме го закъсали.... [-o< [-o< [-o<

Stop
10-11-2007, 07:16
Ква е тая глупост 8-[
Стачката продължава докато се изпълнят исканията на учителите.

Loshotia
10-11-2007, 07:20
Ква е тая глупост 8-[
Стачката продължава докато се изпълнят исканията на учителите.
Значи поме и повече от 31....не върват нещата на добре хич

`Death`Whore``
10-11-2007, 07:26
Стачката не трябва да продължава повече от 15 учебни дни, а те изтичат в края на седмицата.

FrozenThrone
10-11-2007, 07:29
Стачката не трябва да продължава повече от 15 учебни дни, а те изтичат в края на седмицата.
wtf
що :-s

`Death`Whore``
10-11-2007, 07:30
'Щото ако продължи повече, ще ви анулират годината.

FrozenThrone
10-11-2007, 07:31
'Щото ако продължи повече, ще ви анулират годината.
хах ми яко :lol:

sladku_bebzi
10-11-2007, 07:44
В кой вестник?

Leksi23
10-11-2007, 07:51
'Щото ако продължи повече, ще ви анулират годината.
Говорих с една даскалка и тя каза, че такъв вариант няма, може да ни съсят матеряла,но не и да имаме нулева [-X Или поне така се надявам #-o

`Death`Whore``
10-11-2007, 07:53
Аз съм казала, че няма да анулират годината. Но се води, че стачката може да продължи 15 дни.

DoomShadow
10-11-2007, 08:07
ne, nqma da q nulirat godinata, tova sa nai mrysnite i 6ibani gadove koito sym vijdal. ako q nulirat nqma da zemat zaplati do drugata a tova ne im iznasq. 6te proat dokadeto stignat i nakraq 6e ni smotolevqt si4kiq material i nie 6e sme s kur v usta. maika im da EBA :evil:

B.Davis
10-11-2007, 08:11
Тя, ако наистина продължи до 31, НЯМА КАК да не се анулира годината.. Само че не знам в кой вестник е било това, но по принцип ще продължи, докато не се постигне споразумение, ане до някакви определени дати..

mon4eto
10-11-2007, 08:15
Kade go 4ete tva be mome :!:

doctors
10-11-2007, 08:21
Радвайте се още че могат да ви паднат матурите,ама да не плачете после защото учебната ви година отива към анулиране!Така че не бъдете толкова радостни!По добре да имате матури и да има учебна година,отколкото да няма нито матури нито учебна година!Така че намалете малко радостта!
Днес е 14 ден на стачката,а утре 15!!!
Както вървят нещата не се очаква скоро да има постигане на споразумение!

DoomShadow
10-11-2007, 08:22
iskam da si e si4ko normal ne da nqma u4ebbna godina

sladuranka_17
10-11-2007, 08:40
sladku_bebzi мисля че беше във вестник труд

pepitaaa
10-11-2007, 08:44
Луди ли сте??? Как ще ни анулират годината?!? Някой училища учат. Не може едните да завършат по-рано от другите и да не учим една година. Нз струва ми се малко тъпо! А и тези, които са 12 клас...

CrIsTiaNo_
10-11-2007, 08:51
ne vqrvam...v ponedelnik sig sme na u4ili6te ili vtronik

Loshotia
10-11-2007, 08:58
ne vqrvam...v ponedelnik sig sme na u4ili6te ili vtronik

Вече колко седмици си го мисля това....

`Death`Whore``
10-11-2007, 08:59
Колко седмици, момиче? Стачката е от 2.

Dark_Angel_F
10-11-2007, 09:32
Тъй кат гледам няма да си учим цяла година и отново на есен с песен в същия клас..... (ДАЕА 2 години подред ще съм заек ](*,) ](*,) ](*,) )

Kras4eto_lp
10-11-2007, 09:34
Ох пълна простотия....май на 12 и на 7 клас сега им е най-гадно :roll:

find_m3
10-11-2007, 09:39
Ейй значи изнервяте тотално!НЯМА да нулират годината.В Румъния са стачкували 2 месеца и са йм дали това ,което искат без да анулират нищо!!

kahn
10-11-2007, 09:47
Радвайте се още че могат да ви паднат матурите,ама да не плачете после защото учебната ви година отива към анулиране!Така че не бъдете толкова радостни!По добре да имате матури и да има учебна година,отколкото да няма нито матури нито учебна година!Така че намалете малко радостта!
Днес е 14 ден на стачката,а утре 15!!!
Както вървят нещата не се очаква скоро да има постигане на споразумение!
Ми то ако има матури ,по-добре да я анулират!!!Как иначе ще се подготвим за тези матурки а?

find_m3
10-11-2007, 09:50
Радвайте се още че могат да ви паднат матурите,ама да не плачете после защото учебната ви година отива към анулиране!Така че не бъдете толкова радостни!По добре да имате матури и да има учебна година,отколкото да няма нито матури нито учебна година!Така че намалете малко радостта!
Днес е 14 ден на стачката,а утре 15!!!
Както вървят нещата не се очаква скоро да има постигане на споразумение!
Ми то ако има матури ,по-добре да я анулират!!!Как иначе ще се подготвим за тези матурки а?

ти тъп ли си бе те като анулират и 2те догодина ше си почнете годината на чисто и пак ше ви кажат "еее имате си цяла година да се подготвите" и бум пак матурите

FeelTheBeat
10-11-2007, 09:52
Незнам, но ще е голям простотия ако я анулират...
При нас, понеже вече някои учители се отказаха, ходим за по 2-3 часа на даскало. Вече нямам търпение да си почваме нормално, защото като си помисля колко лошо ще ми се отразят тия входни след повече време... :|

Dragon
10-11-2007, 10:20
Днес бях на стачката и казаха,че в най добрия случай ще свърщи в понеделник и 75% ще се анулира годината(казали са ми го даскали от 3 училища)

VictoriaIgnatova
10-11-2007, 10:39
Ако наистина няма да се учи 1 месец просто не виждам как може материала да се навакса.Дори и всичките ваканции да вземат,пак не се получава.А пък аз съм 7-ми клас.......точно на мен трябваше да се случи!

doctors
10-11-2007, 10:44
В Чехия 23 дни стачка и учебната година беше анулирана!
България до момента 14 дни,утре 15 ден!В момента нещата не вървят добре,защото управляващите не се съгласяват с исканията на учителите и
предлагат това което те са решили и учителите не приемат,увеличението да е до края на 2008 само 32%.Днес има национален митинг протест в София на който присъстват повече от 50 000 души а се предполага че вече са около 75 000.Синдикатите определят преговорите днес като безмислени!Утре пак ще има стачка!Но ако не се изпълнят исканията на учителите стачката ще продължи докато тези искания се изпълнят,а това значи неограничено време!Както знаете учителите няма да отстъпят!Това правителство трябва да си ходи!!

KaTinCeTy
10-11-2007, 10:47
Тези пък, дето са го писали това от къде знаят, че стачката ще продължи до 31 октомври?! Нищо не е сигурно, защото ако тази седмица има свестни преговори може да се стигне до споразумение. Иначе ако стачката продължи след 12 октомври т.е. и другата седмица ще ни взимат от ваканциите. Първо, когато започнаха стачките казаха, че ако продължат един месец ще се анулира годината, а ако стачкуваме и другата седмица, става точно един месец, но не ми се вярва да се анулира годината. Всъщност в Гърция миналата година е имало учителска стачка 6 седмици докато учителите си постигнат исканията, но годинатa им не се е провалила и учителите докато са стачкували не са ходели на работа, а нашите отиват дори по 8 часа дневно, нo при нас законът е такъв, че ако нашите не ходят на работа може да ги уволнят.

sasha_90
10-11-2007, 13:55
'Щото ако продължи повече, ще ви анулират годината.
хах ми яко :lol:
Изобщо не е "яко".

BlueAvalanche
10-11-2007, 14:32
Направо си е яко
Принципно звучи нереално, но не забравяйте къде живеем
Логично е да се анулира годината, все пак вече загубихме 1/8 от годината, зимата като ни удари грипа ще загубим още 1-2 седмици абе чудна работа :lol:

РАЗБЕРЕТЕ, че учители и управляващи няма да се разберат, просто учителите искат 3 пъти повече от това, което им се дава

FuCk`AnD`LoVe
10-11-2007, 14:48
малее много гадну .. не бе на мене ми казаха че другата седмица вече сме на даскалу а фо ще стане нз.. :?

find_m3
10-11-2007, 14:51
малее много гадну .. не бе на мене ми казаха че другата седмица вече сме на даскалу а фо ще стане нз.. :?

кой ти го каза тва ?

VictoriaIgnatova
10-11-2007, 15:57
Аз само се чудя(недай си боже) ако наистина анулират годината,какво ще стане.ще си седим вкъщи чак до 15 септември 2008 ли?Това не е възможно!Никой няма да ни остави 1 година да лентяйстваме.А пък това,че някои ще учат не е новост-всяко училище или по-точно всеки учител сам избира кога стачката за него да свърши.Тъй,че има верочтност някои да учат.

doctors
10-11-2007, 16:30
Стачката продължава!И днес отново не беше постигнато споразумение!
Преговорите ще продължат и утре!Министър Вълчев е предложил на синдикатите да кажат компромисен вариант и за двете страни и от понеделник ученици и учители да се върнат в класните стаи!Но синдикатите и учителите са отказали!Стачката продължава!

Theoatguy
10-11-2007, 16:35
Ако се чузите що има стачка, питайте мама и тати или по-точно баба и дядо за кого гласуваха на парламентарните избори преди година-две.

Историята се повтаря. Правителството ще падне. Същите боклуци са на власт както през 1997 година - гладната зима. Помните ли призивите за демокрация и долу Виденов ? Бях на 6, но ги помня ясно.

А в наши дни следва : Долу Доган ! Долу Станишев ! Разтуряйте седянката на правителството. Ако БГ Политици имаха морал и чест зосега проблемът щеше да е решен !

malone
10-11-2007, 16:39
Ами колкото по-бързо се разреши тази криза толкова по-добре особенно за нас учениците.Мм ако до преди две седмици вярвах,че се пак има начин да се дадът пари за заплатите на учителите-сега определенно знам че преговорите са в задънена улица.Хаха вече се питам дали пък и учителите не искат твърде много. :| Дано гостът се окаже прав и в Понеделник да сме на даскало.

find_m3
10-11-2007, 16:48
абе кво ни пука на нас (тия дет не сме нито 7ми нито 12 клас) кога ще свършат преговорите #-o тва са пълни глупости на нас нищо няма да ни стане не знам защо ламтите да ходите на даскало

Sweet__baby
10-11-2007, 18:34
'Щото ако продължи повече, ще ви анулират годината.
Говорих с една даскалка и тя каза, че такъв вариант няма, може да ни съсят матеряла,но не и да имаме нулева [-X Или поне така се надявам #-o Те ще продължат стачката и другата седмица! Но едва ли учебната година няма да се брои... Ще се зачете, но ако учителите отново застъпят няма да успеят и ваканциите да ни вземат, а ще претрупат материала, ще го сбият и готово....ама оня не иска да им даде пари....пффф..... :-s

GossipGirl89
10-11-2007, 18:37
абе кво ни пука на нас (тия дет не сме нито 7ми нито 12 клас) кога ще свършат преговорите #-o тва са пълни глупости на нас нищо няма да ни стане не знам защо ламтите да ходите на даскало

Да ама 7 и 12 клас са най-преебани от всички! Ние сме си на училище,до сега нямаше стачкуващи даскали,но от сряда казаха,че и те почват... Като гледам преговорите никак не вървят към прекратяване на стачката. Да анулират годината не искам,защото съм 12 клас и това значи догодина пак наново учене за кандидат-студентски... Честно да си кажа, ако мълвата,че матурите ща паднат ако стачкага продължи и другата седмица е вярна, се моля стачката да продължи...

luckygirl92
10-11-2007, 18:42
Още малко и цялата година ще отпадне, като гледам как върви... Не беше ли така, щом стачката продължи повече от 31 дена, да се закрие и учебната година?

ne bqha li 30 u4ebni dni?Btw sta4kata e bezsro4na i nikoi ne znae kolko 6te produlji....moje 2 dni,moje i 1 mesec....

slavito007
10-11-2007, 18:44
На мене ми писна от тая проклета стачка !!!
Както и да се споразумеят ние губим.Разберете го.
Или ще ни натоварят като коне с тея уроци.
Или ще ни вземат ваканциите,най-лошото да учим и през лятото.

sladku_bebzi
10-11-2007, 18:51
Ако е в Труд, значи имат някви основания за да го напишат, макар че не ми се вярва особено много, да може да се даде точна дата!

FreeSpirit
10-14-2007, 08:51
Министерството не смята да дава на училитите 100% увеличение,затова или те ще се откажат или ще постачкуват още доста ;)

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
10-14-2007, 09:28
На мен не ми се вярва да продължи чак до 31-ви... Но всъщност въобще няма да се учудя, ако стане така... :roll:

the_crazy_girl
10-14-2007, 12:52
И на мен не ми се вярваше чи ще продължи три седмици.В крайна сметка ние ще сме най потърпевшите, вече като чуя министър или учител побеснявам.

pampers
10-14-2007, 13:29
Ако се чузите що има стачка, питайте мама и тати или по-точно баба и дядо за кого гласуваха на парламентарните избори преди година-две.

Историята се повтаря. Правителството ще падне. Същите боклуци са на власт както през 1997 година - гладната зима. Помните ли призивите за демокрация и долу Виденов ? Бях на 6, но ги помня ясно.

А в наши дни следва : Долу Доган ! Долу Станишев ! Разтуряйте седянката на правителството. Ако БГ Политици имаха морал и чест зосега проблемът щеше да е решен !

ето намери се човек , който да го каже евала за което =D> =D> =D>

Борат
10-14-2007, 15:10
Ако се чузите що има стачка, питайте мама и тати или по-точно баба и дядо за кого гласуваха на парламентарните избори преди година-две.

Историята се повтаря. Правителството ще падне. Същите боклуци са на власт както през 1997 година - гладната зима. Помните ли призивите за демокрация и долу Виденов ? Бях на 6, но ги помня ясно.

А в наши дни следва : Долу Доган ! Долу Станишев ! Разтуряйте седянката на правителството. Ако БГ Политици имаха морал и чест зосега проблемът щеше да е решен !

ето намери се човек , който да го каже евала за което =D> =D> =D>
Напълно подкрепям! :!: :D

miShle
10-14-2007, 18:14
Кой знае кой жълт вестник си прочел..то в днешно време може ли да се има вярва на вестниците?!? Стачката е безсрочна!!!

shadow4e
10-14-2007, 21:21
Учителите няма да се откажат. И без това загубиха вече една заплата, ако прекратят, все едно всичко е било напразно. Но евнентулано и на 50% увеличение биха се съгласили.


Някой се оплакваше за входните, е добре защо не учиш сега за тях? Ако не можеш сама да прецениш кои са най-важните неща, отиваш при учителките и питаш и сядаш и си научаваш. :)
А за тези, които са 12-ти клас, ще ви кажа, че нищо не сте изпуснали, бързо ще наваксате :)

TheSadGirl
10-14-2007, 21:25
zna4i na men ba6tami mi kaza 4e vsqka god v programite za u4ili6te sa predvideni 15 dni koito sa predvideni za izvnredni slu4ai(darveni vakancii,sta4ki i dr)tezi 15 dni istekoha v petak taka 4e defakto 6te trqbva da navaksame ot sega natatak,kolkoto prodalji.tva na ba6ta mi go e kazal nqkav daskal

teenkopele
10-14-2007, 21:36
:-s преди малко го прочетох в един вестник

Не вярвайте на всичко, което се казва в медиите! Повечето е тенденциозно подбрана и "обработена" информация.
Дори и Камен Воденичаров са го цензурирали, за първи път от 17 години по неговите думи...а той е в БНТ от ненормално много време. Правете си сметка...

...а продължи ли до 31-ви, правителството ще си ходи.

shadow4e
10-14-2007, 21:58
zna4i na men ba6tami mi kaza 4e vsqka god v programite za u4ili6te sa predvideni 15 dni koito sa predvideni za izvnredni slu4ai(darveni vakancii,sta4ki i dr)tezi 15 dni istekoha v petak taka 4e defakto 6te trqbva da navaksame ot sega natatak,kolkoto prodalji.tva na ba6ta mi go e kazal nqkav daskal
То това е ясно. Тези дни са и за спортни празници, да не се учи на 23-ти декември и тн, което е кофти, защото после няма да почивате въобще.

teenkopele
10-14-2007, 22:05
zna4i na men ba6tami mi kaza 4e vsqka god v programite za u4ili6te sa predvideni 15 dni koito sa predvideni za izvnredni slu4ai(darveni vakancii,sta4ki i dr)tezi 15 dni istekoha v petak taka 4e defakto 6te trqbva da navaksame ot sega natatak,kolkoto prodalji.tva na ba6ta mi go e kazal nqkav daskal
То това е ясно. Тези дни са и за спортни празници, да не се учи на 23-ти декември и тн, което е кофти, защото после няма да почивате въобще.

Само да не преебат зимната...или поне не много.

TheSadGirl
10-14-2007, 22:26
abe te 4e 6te ni reznat vakanciite e po4ti sigurno,no az si mislq 4e u4itelite nqma da dadat da ni gi reznat no nz.abe dano ne se stigne do golqmpo rezane 6toto tva e gadno.( mn pati se povtarq rezane maj :-D )

kadifena
10-14-2007, 23:01
Е нека да се опитат да ми резнат от която и да е ваканция.. :smt011 Тогава пък аз ще стачкувам и ша си стоя в къщи. В крайна сметка не сме ние виновни за това че не учим. А и с тва изпускане на матеряла (който няй-вероятно ще прескочим на две, на три).. надявам се поне матурите да ни махнат.И без тва на този етап са лишени от всякакв смисъл. Те не вливат в средния усепех на дипломата не заместват и кандидат студентските ни изпити и няма да бъдат взимани под внимание няй-вероятно от никои университет.

shadow4e
10-14-2007, 23:04
Уффф, влизат в средния успех на дипломата!

Jack_Sparrow
10-15-2007, 06:28
Абе,че влизат-влизат,ама се пишат отделно.В Германия се влиза по следния начин в университет:държиш матура по немски,математика,история( абележете колко презиран предмет в БГ) и един произволен.Издържат ли я,отиват на интервю и ако то е успешно влизат в унито.Не като тука -учителите с ниски заплати,брутално учене на десетки страници с теми наизуст за влизане във ВУЗ,ученици,мързящи ги да седнат на задника си.А там е ясно и просто-само трябва учиш като хората и имаш 100% място.

BebSsSs
10-15-2007, 10:31
Emi i moita klasna kaza 4e sta4kata sig 6te prodalji do kraq na meseca.Za sega 100%prodaljava do kraq na tazi sedmica i posle ostava edna u4ebna sedmica ot oktomvri v koqto ne se znae kakvo 6te stava..

petet
10-15-2007, 12:11
Много се палте.
ХаХа и ако очакват да ходя през 'големите'ваканцийте(ако земат някакви) много се лъжат.Тъпаци нищо да не им дават.ПРОТИВ тази стачка съм :smt013

bqsna_teenagerka
10-15-2007, 13:15
:smt104 :smt104 :smt104 :smt104 К'фо?

bobka
10-15-2007, 15:20
Още малко и цялата година ще отпадне, като гледам как върви... Не беше ли така, щом стачката продължи повече от 31 дена, да се закрие и учебната година?
и аз така мисля но стачката ще приключи когато се стигне до споразумение а не когато измине октомври...

chocoleptic
10-15-2007, 18:13
За съжаление гледах преди малко по ТВ-то че няма начин да анулират годината така че .. :(

sladuranka_17
10-16-2007, 11:06
Честно казано вече взе да ми писва тая стачка :smt011 Толкова свободно време имам.Писна ми вече да ходя по-кафета насам натам... :smt019

Veno0m
10-16-2007, 14:08
Аз не се радвам никак,защото първо,че като не учим, стоя вкъщи и бездействам по цял ден(е препрочитам тук там някой урок,решавам задачи и т.н.)но все пак си е бездействие!Второ,че...изгу ихме вече доста от материала,и ще ни излезе доста скъпичко докато го наваксаме!Предпочитам да си учим,и да спират с тия стачкиии.Нека си ни е редовна годината да не се стига до крайни мерки... [-(

XaMcTePKa
10-16-2007, 14:23
нито ще анулират годината нито пък ще ни вземат от ваканциите ...просто ще удължат 1-вия срок а 2-рия всичко ще е както по принцип ;)