PDA

View Full Version : escapelle!!!



morsheeba
10-11-2007, 07:45
Имам нужда от съвет, спешно е! Има малка вероятност да съм забременяла не ми се обсъжда точно как и какво,но днес е третият ден от половия акт и мисля да взема въпросното хапче Escapelle, но въпросът е,че съм адски притеснена. Искам да ви попитам някой използвал ли го е? Какви са страничните ефекти? Трябва ли да се консултирам с лекар преди да го взема? Ако пък нищо не е станало и не е навлязла спрема и го използвам просто ей така може ли да ми стане нещо? Моля ви ако имате опит ми го отговаряйте, не искам хора, които не разбират да гадаят,защото става въпрос за здравето ми... Благодаря ви предварително!

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
6 точка от правилника!

`Death`Whore``
10-11-2007, 07:47
1. Следващият път мисли по-рано, сега има вероятност да не прекрати евентуалната бременност.
2. Това нещо убива зиготата, как няма да ти навреди? Ако не е попаднала сперма във вагината ти, не го пий.

aMoRe
10-11-2007, 08:28
Ами аз съм пила.За мен лично странични ефекти не се появиха. Хапчето се продава и без лекарско предписание.А според мен ако си сигурна, че не е навлязла сперма няма защо да го пиеш, но ако не си по-добре вземи. Предполагам че може да повлияе на цикъла ти до толкова да ти се позабави или лек дизбаланс, който ще се оправи след 1-2 мес.(става дума за дни в които ще ти тече повече и други в които ще ти бъде по слабо)

sexy_angell
10-11-2007, 13:04
mislq 4e se pie6e do 72 4asa sled poloviq akt.taka 4e ako misli6 4e ima veroqtnost da zabremenee6..... pobarzai!

fiama
10-11-2007, 14:45
Хапчето се пие до 72 часа, т.е. 3 дена след рисковия полов акт. Ако смяташ, че може да имаш реален проблем, тогава не се бави, пий колкото се може по-скоро, защото действието му отслабва с минаване на времето. А сигурна ли си, че сперма е попаднала в теб? И може ли да си била в овулация? Странични ефекти най-вероятно ще има- прочети упътването, за да знаеш какво можеш да очакваш. Надявам се всичко да е наред!

kalpazanka
10-13-2007, 06:10
Ако оплождането е налице, хапчето ще направи невъзможно вгнездването на зиготата в лигавицата. Обикновено вгнездването е на 6тия ден от оплождането, така че според мен ако го изпиеш, ще има ефект.
А относно въпросът ти дали ще го пиеш напразно и дали ще ти навреди- това все пак са хормони. Но избираш по-малкото зло, нали? :wink:

dzver
10-14-2007, 19:47
35 левчета, аз ако бях на нейно място , щях да застрелям приятеля си... :wink:

Diva4e
10-14-2007, 21:26
35 левчета, аз ако бях на нейно място , щях да застрелям приятеля си... :wink: Ее недей така .. човешко .. :)

palomaaa
10-15-2007, 13:30
ama macko moje ve4e da e kasno,za6to iz4akva6 4ak posledniq moment..?sega i da vzeme6 moje da ne podeistav,ina4e sam pila vednaj,nqma6e starni4ni efekti pri men

BloOdy_Lady
01-06-2008, 16:38
hora mn mi e pritesneno pls otgovarqite kolkoto moje po barzo pravih sex na 29 dekemvri i prezervativa se skasa na sledva6tiq den pih eskapelle bqha minali 16 4asa i nqma6e nikakvi strani4ni efekti no edni priqteli mi kazaha 4e sled kato piq hap4eto trqbva da mi doide do 3 4 dni sled tova a po princip trqbva da mi doide na 11 tozi mesec pls kajete mi vqrno li e tva koeto mi kazaha mn sam pritesnena nz kvo da praq ve4e ako nqkoi znae pls da kaje kolkoto se moje po barzo 6toto 6te poludeq nz kam koi da se obarna :-#

BloOdy_Lady
01-06-2008, 16:38
hora mn mi e pritesneno pls otgovarqite kolkoto moje po barzo pravih sex na 29 dekemvri i prezervativa se skasa na sledva6tiq den pih eskapelle bqha minali 16 4asa i nqma6e nikakvi strani4ni efekti no edni priqteli mi kazaha 4e sled kato piq hap4eto trqbva da mi doide do 3 4 dni sled tova a po princip trqbva da mi doide na 11 tozi mesec pls kajete mi vqrno li e tva koeto mi kazaha mn sam pritesnena nz kvo da praq ve4e ako nqkoi znae pls da kaje kolkoto se moje po barzo 6toto 6te poludeq nz kam koi da se obarna :-#

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
01-06-2008, 17:11
Много ме съмнява нещо, което са ти казали приятели да е вярно по това отношение.. Не се притеснявай толкоз, то ако има странични ефекти, нали си го пише на опаковката:) Отиди в аптечката и се консултирай с аптекарката, тя може най - добре да ти каже ;) Или лекарката дори

BloOdy_Lady
01-06-2008, 19:46
mersi mn az ve4e vidqh v edin drug forum edin lekar pi6e 4e nqma zna4enie koga 6te ti doide mersi i na teb i kasmet pojelavam na vsi4ki i vnimavaite !!! :) :)

cme2
03-18-2008, 19:53
Следователно Escapelle спира бременността преди да е настъпила, поради което в back-up контрацепцията с Escapelle няма абортивен ефект
С приятелката ми имахме инцидент и тя изпи хапчето 20 часа след "гафа" :booooomb: .Мен ми е много кофти,защото искам да знам дали ще помогне хапчето ?Как действа?Кога трябва да й дойде цикъла?И как да разбера дали е подействало?Кажете,че направо полудявам!! :shock: :shock:

ancika
03-23-2008, 20:05
Pih escapelle ok. 3h sled poloviq akt. Ima li problem, 6toto go izpih mai s malko pove4e voda? Mnogo se pritesnqvam, molq pi6ete mi na private message!

ancika
03-23-2008, 20:16
a MOJE I TUKA DA MI OTGOVORITE. MOLQ VI SE :)

Adrianne
08-01-2008, 17:20
kakvo zna4enie ima s kolko voda si go izpila tova e hap4e kato vsi4ki drugi hap4eta

Insalutary
08-01-2008, 20:37
Спешните контрацептиви съдържат ударна доза хормони(но в поносими дози все пак) с което се цели да се предизвика изхвърляето на вероятно уплодената яйцеклетка.
Вероятните странични ефекти са описани в листовката на медикамента, която всущност е дълга колкото библията!
Няма как да се предвиди обаче как ще подейства на момичето тъй като всеки организъм е различен. Има известна вероятност месечният цикъл да се разстри за известно време, но за сметка на това ако е взето на време хапчето има приблизително 99% процента шанс да си спестите парите за памперси! имайте предвид обаче, че в никакъв случай не се препоръчва да се приема повече от веднъж месечно, че даже и по рядко, така че за следващият път си направете сметките и внимавайте повече.
Няма никакво значение с колко вода е сте приели хапчето това не влияе по никакъв начин.

kalpazanka
08-02-2008, 06:30
Само да уточня- Escapelle няма абортивен ефект! Ако оплодената яйцеклетка вече се е вгнездила, бременността няма да се прекъсне.

azsymsiaz
05-08-2009, 20:08
здравейте,значиии имам въпросче....с приятеля ми стана гаф....скъсан презерватив...пих ескапел след 30тина минути ...веднага...приятеля ми каза да изчакаме дооо сутринта,но аз тактично го изритах от леглото да ходим до аптеката...както и да е...пих хапчето....след 6 дена ми доиде цикъл...което разбрах,че не е нещо,от което трябва да се шашкам....често се случвало.... прочетох и защо се случвало така...започнах да следя и овулацията се...оказа се,че тя е била след като е станал гафа...тоест на 3ти май беше гафът...а на 7ми-овулацията ми.....тоест напразно ли съм пила хапчето...и въобще какъв е шансът при следващ гаф(да чукам на дърво да не се случва на мен или на друг)да забременея преди овулация иии трябва ли да го пия ....тъй като яйцеклетката още не се е отделила иии сперматозоидите(тези малки гадинки) няма какво да оплождат....дано ме разбрахте....мерси все пак ако не за бъдещ отговор то поне за изслушване :)

shazow
08-28-2009, 21:29
Искам да попитам... с приятелката ми правихме секс и някъде 10 часа след това тя взе хапче. Въпроса ми е има ли някакъв проблем ако сме правили прекъснат полов акт след това, мерси :)

sexita
08-29-2009, 13:01
Колкото по-рано се вземе хапчето, толкова по-сигурно ще подейства.
А най-добре е да не се взима въобще, ако няма съществен проблем.

shazow
08-30-2009, 07:47
да де, това ми е ясно:) Въпросът ми беше дали има проблем, че сме правили секс пак след като е изпила хапчето, но без гафове :)

azsymsiaz
08-30-2009, 10:51
не...щом няма гафове -няма проблем ;)

ameli
08-30-2009, 13:39
вместо да се побърквате от притеснение дали е станало, другия път мислете навреме :?

azsymsiaz
08-30-2009, 13:56
не е въпрос до мислене!никога не можеш да си на 100 % сигурен/на дали си спожил правилно презерватива....дали той ще издържи при по-голямо натоварване :grin: в смисъл,ако половият акт е по-дивашки хаха пак може да стане гаф....според мен момичето трябва да знае кога е овулацията(горе-долу) и..ако тя е минала -значи ако стане гаф няма смисъл от хапче....защото няма да е има яйцеклетка,която да опложда тоя сперматозойд :) не е ли така? има и противозачатъчни,които са по-малко вредни.То и там има рискове...но що се отнася до секс-ВСИЧКО Е РИСКОВАНО 8-) важното е да имаш доверие на човека до себе си,а не да се въргаляш непрекъснато по чуждите кревати и да нз кой какъв е и т.н. :-D друга тема е,че повечето двойки,които са от много време заедно и са се тествали и си правят секс без презерватив,защото както казах те не правят секс с още половин квартал,когато им скимне :D

talasamche
08-30-2009, 21:39
И аз съм пила ваптосното хапче иии страничния ефект при мен беше чее след няколко дни ми дойде цикъла ии течеше страшно много ... но наистина много ... саммо това беше при мен !

azsymsiaz
08-31-2009, 10:05
ми това е абсолютно нормално!!!! и още нещо-това не е цикъл! :)

MpFaShIoN
08-31-2009, 22:35
Хмм добре де интересно ми е ... как хапчето ще действа до 72-я час :-o като яйцеклетката се развива за 12 часа ... че понякога и по бързо ... според мен трябва да се пие до 12-тия час за да има някакъв смисъл от него

azsymsiaz
09-01-2009, 07:42
затова хората са казали,че колкото по-рано се вземе хапчето,толкова по-голям е ефекта да не се забременее.С всеки изминал час шансовете да станете мама и тати се увеличават.

deepinlove
09-01-2009, 10:37
Pih escapelle ok. 3h sled poloviq akt. Ima li problem, 6toto go izpih mai s malko pove4e voda? Mnogo se pritesnqvam, molq pi6ete mi na private message!

Това колко вода си изпила не е от значение. Не се притеснявай и дано всичко е наред.

kalpazanka
09-01-2009, 10:38
здравейте,значиии имам въпросче....с приятеля ми стана гаф....скъсан презерватив...пих ескапел след 30тина минути ...веднага...приятеля ми каза да изчакаме дооо сутринта,но аз тактично го изритах от леглото да ходим до аптеката...както и да е...пих хапчето....след 6 дена ми доиде цикъл...което разбрах,че не е нещо,от което трябва да се шашкам....често се случвало.... прочетох и защо се случвало така...започнах да следя и овулацията се...оказа се,че тя е била след като е станал гафа...тоест на 3ти май беше гафът...а на 7ми-овулацията ми.....тоест напразно ли съм пила хапчето...и въобще какъв е шансът при следващ гаф(да чукам на дърво да не се случва на мен или на друг)да забременея преди овулация иии трябва ли да го пия ....тъй като яйцеклетката още не се е отделила иии сперматозоидите(тези малки гадинки) няма какво да оплождат....дано ме разбрахте....мерси все пак ако не за бъдещ отговор то поне за изслушване :)
Не си пила хапчето напразно. Сперматозоидите имат живот 48-72 часа след еякулацията, което ще рече, че са оцелели и дочакали овулацията и са "причакали" овоцита в маточната тръба.

Хмм добре де интересно ми е ... как хапчето ще действа до 72-я час :-o като яйцеклетката се развива за 12 часа ... че понякога и по бързо ... според мен трябва да се пие до 12-тия час за да има някакъв смисъл от него
Има логика да се пие до 72 часа след рисковия полов акт, защото точно 72 часа са необходими на зиготата да достигне до маточната кухина /ако се е осъществила овулация и овоцитът е оплоден/. През това време хормоните от таблетката си вършат работата, променят състоянието на маточната лигавица и възпрепятстват вгнездяването.

maistor4eto
03-14-2010, 09:20
dnes kupih na moita escapelle za 27.90 lv i nqma6e nikvi strani4ni efekti....kolkoto po barzo tolkova po dobre,no spored men si pozakusnqla malko... :? no escapelle dava samo 84% sigurnost koeto ne e mnogo....zatova ako si bila v ovulaciq moje da nqma nikakuv efekt. no po dobre go vzemi i piii a ako povarne6 piii o6te edno,e malko skupo izliza no tova e riska na profesiqta :lol:

kalpazanka
03-14-2010, 09:21
^Не плаши аудиторията с погрешни съвети! Дори да е била в овулация, медикаментът предотвратява вгнездяването на зиготата. Да не говорим, че действа с изместване на цикъла и настъпва менструация.
Страничните ефекти не е задължително да се изявят веднага.

Темата е стара.