PDA

View Full Version : Как да махна бемка?



anonim4ica
10-11-2007, 13:28
iskam da vi pitam dali ima nqkaf mn silen korektor s koito da moga da skria edna bemka..ili 4rez operacia dali 6e stane ..dali e bezopasno??? :? tq e na nosa i e ujasnaaaa pls pomognete miii :( [-o< :?

т.7
krem4et0

sexa_na_kompleksa
10-11-2007, 13:35
Не знам дали ще успееш с коректор - зависи колко е голяма.Купи си някой и ще видиш. :wink: А за опреация - по-добре недей.Първо,че сигурно ще ти излезне скъпичко и второ това е много опасно.

Water_lili
10-11-2007, 13:37
хъм чувала съм че кожните лекари премахват бенки когато има опасност да предизвикат рак на кожата,но на носа и и то без особена причина силно се самнявам

des1ncet0o
10-11-2007, 13:43
хъм чувала съм че кожните лекари премахват бенки когато има опасност да предизвикат рак на кожата,но на носа и и то без особена причина силно се самнявам
Така е,премахват бенки само,ако са опасни за кожата...моят съвет е първо да се консултираш с кожен лекар и ако се окаже,че е безопасна просто се опитай със някакъв коректор :wink: Успех! :)

punkrock
10-11-2007, 13:57
Така е,премахват бенки само,ако са опасни за кожата...

Ае моля ви се не говорете за нещо от което нямате ни най-малкa представа!

Много ясно, че се махат дори и да не е наложително.
Можеш да отидеш на кожен лекар и да кажеш, че искаш да ти махнат бенка. Струва около 50 лв. с операция.
Но щом ти е на нослето по-добре да отидеш да я премахнат с лазер. Иначе от операцията боли много и ще трябва да ходиш 1 седмица с превързан нос докато ти зарасне, ама и на всичкото отгоре ще имаш гаден белег
Не мога да ти кажа къде се махат бенки с лазер, трябва да питаш някъде... :wink:

CaSsIe
10-11-2007, 14:04
абе и според мене бенки се махат без наложителна причина...толкова ли е голяма тая бенка че праиш такава трагедия?

N0_feAR
10-11-2007, 14:15
за каква бенка става въпрос?? От тези големите изпъкнали те ли?? :smt017 Ако говориш за тях, коректора няма да свърши работа, а относно операция- да възможно е. Съседката ми също имаше 2 големи изпъкнали бенки на веждата и брадичката, направи си операция и сега е като нова :wink:
но ако е от тея мъничките, кво ти пречи.... :? И все пак консултирай се с лекар и действай ;)

Seducti0n
10-11-2007, 14:24
Доколкото знам,бенки могат да се отстранят чрез лазер. :wink: Все пак не съм лекар и не съм компетентна.Като за начало бих те посъветвала да се консултираш с дерматолог да му покажеш бемката си и да споделиш за това,че би желала да я премхнеш.Той вече ще прецени даби това е възможно и дали подобна интервенция не би указала негативно врияние върху здравето ти. :wink:
:!: Не мисля,че е хубаво да мажеш бемката с каквито и да е козмеични седства,защото след това ще трябва да ги отстраняваш от нея да оказваш натиск и въобще можеш да я раздразниш и да си докараш много бели до главата. :wink:

anonim4ica
10-11-2007, 14:26
[quote="N0_feAR"]за каква бенка става въпрос?? От тези големите изпъкнали те ли?? :smt017
nem ne e izpaknala no si li4i i e grozno :smt010 strax me e da otida da mi q maxna a roditelite mi ne mi pozvolqvat...mislq da otida s nqkoq fr :cry:

FuCk`AnD`LoVe
10-11-2007, 15:00
има кремчета който изсветляват бенките .. ацхромин е хубав крем .. в козметичните магазини би трябвало да знаят ... :)

biskvitche
10-11-2007, 18:29
Естествено, че бенка може да се махне и без някаква медицинска причина. Аз съм си махала бенка с лазер. Не боли, не е скъпо (някъде към 30тина лв. май беше), става за секунди. После само не трябва да мокриш мястото известно време, но това лекарят ще ти го обясни. Не остава белег. Това е, ако имаш някакви въпроси ще се радвам да помогна . :wink:

^sladyranka`
10-11-2007, 19:57
iskam da vi pitam dali ima nqkaf mn silen korektor s koito da moga da skria edna bemka..ili 4rez operacia dali 6e stane ..dali e bezopasno??? :? tq e na nosa i e ujasnaaaa pls pomognete miii :( [-o< :?

zavisi kolko e golqma i dali e izpaknala ili ne e ama mislq 4e nqma da stane s korektor.s operaciq opredeleno 6te stane ama moje i da ostane beleg.po dobre se konsultirai s lekar

ELiTyYy
10-12-2007, 13:38
:smt016 с операция ли е по добре или с лазер ??

Dark_Angel_F
10-12-2007, 18:00
Съмнявам се да успееш с някой коректор , за това отиди и се посуветвай с дерматолог.

snow__queen
10-12-2007, 18:32
iskam da ti kaja,che nqma po-opasna operaciq ot tazi na benka.........tva e vuzmojno nai-opasnata operaciq....az poznavam semeistvo,chiqto dushterq pochna dve sedmici sled kato i operiraha benka......naistina nedei

adaptation
10-16-2007, 17:54
Мързеше ме да чета по нагоре.
1: Отиваш в онко болница.
2: Следва преглед ( ако има окосмяване по нея, има голяма вероятност да е злокачествена и не се бара)
3: Ако всичко е тип-топ така да се каже, следва азотна операция, която трае 1 ден и няма нужда от седене в болница и възстановяване.
4: Изселдване на премахнатия тумор (бемка) в самото болнично заведение, с резултати.
5: Ще ти излезне извън клинична пътека около 150лв мисля. Не съм сигурен провери все пак.

Ако найстина не се налага не я барай, по добре здрав и цял отколото под 2 метра пръст, и мъки на семейството ти излишни да докараш. Вероятността да е найстина злокачествена е 1 на 1 000 според спецялистите но все пак я има.

ioana_veda
05-30-2012, 14:08
a v aptekata dali ima

kalpazanka
05-30-2012, 14:20
2007!!! За капак вдигната с пост на латиница!