PDA

View Full Version : По повод националния протестен митинг



капчица
10-11-2007, 20:29
Здравейте. Днес бях на митинга и подкрепих учителите. Беше наистина страшно. Горките хора :( Стекли от цяла БГ развяват знамена и отстояват правата си! Най- хубавото на този митинг , според мен беше факта че един ученик се изправи пред всички и каза че се гордеее с учителите! Според мен те биха се зарадвали мн повече на нашата подкрепа, отколкото на подкрепата на измислени партии и организации. Беше хубаво че видях и други ученици с плакати и с гордост вървяха напред! Направо тръпки ме побиха.....Според мен това е начина ( да се съберат от цала БГ) Призовавам всички, които могат да проумеят какво богатство е знанието, какво щастие е училището и че учителите са неизменна част от тов, Да участват в ежедневните протести и събирания на учителите от София! ( за жалост повечето учители от провинцията си аминават днес)

Usarian
10-11-2007, 20:46
Леле че си заблудена...Зако ще ходя да ги подкрепям а?Щом те ни сравняват с Европа защо те самите не преподават като в Европа...От целия колектив,който ми преподава може би само 1 единствен учител си върши работата както трябва...Добре те нека искат заплати,но поне да преподават качествено...Още веднъж,защо да ги подкрепям след като на тях не им пука за нас?Че на тях изобщо не им пука че на някой сега евентуално им предстоят матури...И хич да не ми излизат с номера че стачкуват защото са бедни,защото взимат най-малко по 1000лв на месец от частни уроци.Вмомента просто стачкуват защото ги мързи да работят.Не стачкуват да речем за подбряване на учебната база а за заплати.Страшно са нагли.

Борат
10-11-2007, 21:16
Леле че си заблудена...Зако ще ходя да ги подкрепям а?Щом те ни сравняват с Европа защо те самите не преподават като в Европа...От целия колектив,който ми преподава може би само 1 единствен учител си върши работата както трябва...Добре те нека искат заплати,но поне да преподават качествено...Още веднъж,защо да ги подкрепям след като на тях не им пука за нас?Че на тях изобщо не им пука че на някой сега евентуално им предстоят матури...И хич да не ми излизат с номера че стачкуват защото са бедни,защото взимат най-малко по 1000лв на месец от частни уроци.Вмомента просто стачкуват защото ги мързи да работят.Не стачкуват да речем за подбряване на учебната база а за заплати.Страшно са нагли.
Пич, стига с тея уроци :smt009 По-малко от 10% от всички учители го правят, а другите мизерстват с 250-300лв.
Аз за 300лв. няма даже да се опитвам да науча на нещо някой :wink:

lollipopka
10-11-2007, 21:35
Учителите заслужават по- големи заплати. Работата е там, че не всички ги заслужават, защото има и такива които за нищо не стават. Въпреки всичко, с 250- 300 лв на месец е трудно да се живее. В тази страна явно единственият начин да се постигне нещо е чрез стачка. Министрите се ослушват само, интересно ми е те как ще живеят с 300 лв на месец??? Невъзможно е един министър да ми живее с 300 лв. Не само учителите а и всички останали, които получават такива заплати заслужават повече, но никой няма да даде. Само да кажа че учителите не са за подигравка, както всъщност се приемат от нашите прекрасни министри.

kahn
10-12-2007, 06:18
Леле че си заблудена...Зако ще ходя да ги подкрепям а?Щом те ни сравняват с Европа защо те самите не преподават като в Европа...От целия колектив,който ми преподава може би само 1 единствен учител си върши работата както трябва...Добре те нека искат заплати,но поне да преподават качествено...Още веднъж,защо да ги подкрепям след като на тях не им пука за нас?Че на тях изобщо не им пука че на някой сега евентуално им предстоят матури...И хич да не ми излизат с номера че стачкуват защото са бедни,защото взимат най-малко по 1000лв на месец от частни уроци.Вмомента просто стачкуват защото ги мързи да работят.Не стачкуват да речем за подбряване на учебната база а за заплати.Страшно са нагли.
Аве брато ти наред ли си?Колко частни урока трябва да преподадеш ,за да вземеш 1000 лв от частни уроци?

Loshotia
10-12-2007, 07:03
Първо- браво на автора. И аз бях на протеста и хич не ми беше приятно това, което видях. Радвам се единствено, че можах да ги подкрепя морално- имаха нужда


Леле че си заблудена...Зако ще ходя да ги подкрепям а?Щом те ни сравняват с Европа защо те самите не преподават като в Европа...От целия колектив,който ми преподава може би само 1 единствен учител си върши работата както трябва...Добре те нека искат заплати,но поне да преподават качествено...Още веднъж,защо да ги подкрепям след като на тях не им пука за нас?Че на тях изобщо не им пука че на някой сега евентуално им предстоят матури...И хич да не ми излизат с номера че стачкуват защото са бедни,защото взимат най-малко по 1000лв на месец от частни уроци.Вмомента просто стачкуват защото ги мързи да работят.Не стачкуват да речем за подбряване на учебната база а за заплати.Страшно са нагли.
Ами не знам къде учиш, какво си мислиш за образованието в Европа, но не мисли, че всичко вносно е по- добро. Относно образованеито на равнище high school в Европа мога да говоря доста. Както казах, не знам къде учиш, но при мен учител, който не си върши добре работата няма- има ученици, които го твърдят, защото не им изнася

mon4eto
10-12-2007, 07:17
Az sam tvardo ZA uveli4avaneto na zaplatite im no za sajelenie ne bqh na mitinga a mnogo iskah da otida...tova koeto bih iskala da spodelq s vas e 4e sutrinta vidqh moite u4iteli vsi4kite u4etili kak otivat na mitinga s plakati i unili lica za6toto znaeha 4e i tozi pat nqma da stane ni6to :smt010

gorska
10-12-2007, 07:22
Usarian,

По-голяма глупост от това, че взимали хиляда лева месечно от частни уроци, не бях чувала, честно.... #-o #-o #-o #-o #-o

Mooo6no
10-12-2007, 08:08
Най-ми беше смешно като протестираха против огражденията на парламента. Дори и да приемем, че учителите са толкова интелигентни и няма да правят подобни работи трябва да знаем, че при почти всички големи протести отиват доста хулигани с единствената идея да става шоу (както искайте го разбирайте).

Иначе вече взе да ми писва от всички. Правителство, медии, синдикати. От учителите - не. Те са овцете в цялата работа. Така да се изразя... синдкалистите са им овчарят и не овцете са виновни, че са застанали посредата на шосето и пречат на автомобилите, а овчарят които ги е закарал там. Така че викайте не срещу учителите, а срещу синдикатите.

Loshotia
10-12-2007, 08:16
Най-ми беше смешно като протестираха против огражденията на парламента. Дори и да приемем, че учителите са толкова интелигентни и няма да правят подобни работи трябва да знаем, че при почти всички големи протести отиват доста хулигани с единствената идея да става шоу (както искайте го разбирайте).

Иначе вече взе да ми писва от всички. Правителство, медии, синдикати. От учителите - не. Те са овцете в цялата работа. Така да се изразя... синдкалистите са им овчарят и не овцете са виновни, че са застанали посредата на шосето и пречат на автомобилите, а овчарят които ги е закарал там. Така че викайте не срещу учителите, а срещу синдикатите.
Точно така- макар че май нямаше хулигани- имам предвид май нищо не стана. Иначе за синдикатите- много ясно, то те водят преговорите и те си правят политическа кариера на гърба на учителите- те са командирите, учителите- армията