PDA

View Full Version : Обица на езика



Ollas
10-12-2007, 12:48
Здравейте, сладурковци!
Иска ми се да разбера повече за това как преминават първите дни след слагането на такава обица. Интересува ме дали боли много, колко време след това фъфли човек, много ли кърви, какъв е шансът да се възпали, колко струва и всичко, което ви идва на ума. Ще съм много благодарна на тези, които са си сложили обица, да споделят повече :-)

MixXx
10-12-2007, 13:09
brat mi si sloji,beshe mu podut ezika okolo mesec,i posle se opravi,30 lv ob6to e i posle obicite moje da se smenqt - okolo 10 lv sa

MaLkO_iZrOdcHe
10-12-2007, 13:09
ami mnogo zavisi ot organizm1t na 4oveka dali 6te te bolu ili ne.men ne me bole6e i za 3 dena bolkata otmina,f1fleh samo 1 den.cenata be6e 35 lv i trqq6e da se jaburkam s nqkva te4nost zabraih imeto i ne trqbva6e da qm kiselo sladko i takis ne6ta

radito
10-12-2007, 14:04
При всеки е индивидуално. Повечето хора, които познавам с обеца на езика много ги е боляло, доста време са фъфлили и т.н., но при мене нямаше такова нещо. Продупчих се преди 3 години и доколкото си спомням 1-я ден беше малко кофти с храната, ама се оправих бързо.... Спомянм си че накарах майка ми да ми сготви някаква супичка, щото бях чула, че след продупчването можеш да пиеш само течности. Нооо тая супа простоо, още си спомням как фидето ми се увиваше около обицата и бях застанала с едно огледалце и клечка за зъби и на всяка хапка махах фидето с клечката :smt005 ....не съм фъфлила, което беше много странно. А за самото продупчване да ти кажа изобщо не боли (даже мене мнogо ме беше яд, исках да усетя поне някаква болка баси :smt005 бях готова пак да се дупча)...чува се само едно "хръц". Цената зависи от студиото. Аз ходих при една лекарка и ми взе 10 лв.

Jamalska
10-12-2007, 15:56
Ми...при мен..първо дадох 36лв. за дупченето+2 обици-късата и дългата.Не ме боля дупченето..още 2рия ден ядях твърда хвана...беше подут 1-2 дни после...фъфлих 4-5 дни...и вече сичко е наред.Изобщо не я усещам...нямам проблем при ядене,при нищо...нищо не ми остава по нея и тъй

?love_haTe!
10-12-2007, 16:08
Не знам,при всеки е различно,но мен не ме боля.
Езика ми беше подут 2-3 дена.Първия ден ми беше малко особено
и карах само на течностти,но втория ден си карах на обичайната ми
храна.Фъфлих само първата седмица.

Ако го искаш го направи,не се притеснявай от болка
или нещо подобно :wink:

Presley
10-13-2007, 11:30
Имах обица на еэика преди доста време,но я махнах още в началото,эащото не иэдържах :-D .Всичко е доста индивидуално.Момичето,с което отидохме да се пробием не почувства никакъв дисконфорт.Нито и се поду еэика,нито фъфлеше,нито нищо-всичко си и беше окей.Но при мен далеч не беше така.Еэикът ми се поду ужасно много,имах мноого лиги :-D ,и като говорех ме болеше,а оа фъфленето да не говорим :-D .Вечерта просто страшно много се иэнервих и я махнах собственоръчно :-D .Та така.Всичко си е индивидуално.Но попринцип ,когато ми я слагаха ми каэаха ,че до една седмица трябва да свикна,а до 20-30 дни всичко ще е окей.Вэеха ми 20 лева май -на Витошка :shock: .Абе на мнение съм,че обицата на еэика е нещо иэлишно,а и беэ нея е 100 пъти по-удобно :-D

hilaRy___
10-13-2007, 11:35
xahahx az mn iskam da se probiq za sega sym se osmelila sam0 na pypa i na ezika men me spira tfa che pusha .... ma dr lqt0 ne mi pukaa otifam da se dupcha :}