PDA

View Full Version : Ученически стипендии



vodolei4e_m
10-12-2007, 18:15
вдъхновен от една друга тема пиша тази
По закон стипендиите трябва да са 30% от минималната работна заплата в страната. а в момента те са едва около 9% от нея..... ](*,)
И къде отиват моите пари, къде отиват вашите пари, КЪДЕ ОТИВАТ НАШИТЕ ПАРИ?
ПАРИ НЯМА ЗА ЗАПЛАТИ НА УЧИТЕЛИТЕ, ХАйДЕ БЕ!!!!! ПРОСТО СЪМ НЕВЕРОЯТНО ВЪЗМУТЕН!
ТЕЯ МАЙ ПЛАЧАТ ЗА СЪД И ЗА ЗАТВОР!

BluE_s
10-12-2007, 18:19
хахъ така е ама ш си останеме без стипендия :cry:

vodolei4e_m
10-12-2007, 18:25
Май всички ученици тряа се саберем най-накрая и да дигнем един протест ЗА УВЕЛИЧЕНИЕ НА СТИПЕНДИИТЕ НИ!!!!!!!!!

BluE_s
10-12-2007, 18:31
аз ше стана доктор и ще раздавам извинителни бележки на воля \:D/

find_m3
10-12-2007, 18:41
аз ше стана доктор и ще раздавам извинителни бележки на воля \:D/

:lol: да бе да като те стиснат за гушата и те присвие алчноста може и по 10ст да ги продаваш,ама без пари [-X :smt005

tequila
10-12-2007, 19:14
едва ли да ни дигнат стипендиите ... но на мен ми е чудно ще ни ги изплатят ли тези за времето прекарано в стачка ?

otherworldly
10-12-2007, 19:27
Ами аз нещо чух, че министъра ги е замразил за тази година.. Дали изобщо ще взимаме стипендии се чудя?? Ако не взимаме ще е ужасноо.

blahblahblah
10-12-2007, 19:31
Хахаха, ученически протест! Съществувало ли е такова нещо някога и някъде? На, 60% от учениците само много им знае устата, 30% от учениците биха пожертвали живота си за милото училище и само 10% биха предприели мерки за подобряване на училищния живот.
Пример: по някакъв начин се съобщава на 600-те ученика от гимназия един ден да не посетят учебното заведение, а да се съберат на центъра за стачни действия или поне да се съберат в двора на училището, но да не влизат в сградата. На другия ден поне 500 ученика са по стаите. "Аа страх ме е", "Ми госпожата после ще ни чете конско", "Нашите не дават", "И без това нищо няма да постигнем", "Аа, не мога, не мога!"
Затова ми се гади от хора, които мислят едно, а говорят друго.

TheSadGirl
10-12-2007, 20:05
minz za vas.ama na men mi kazaha 4e ve4e otli4nata stipendiq e stanala 18 lv

xpoose
10-12-2007, 20:25
minz za vas.ama na men mi kazaha 4e ve4e otli4nata stipendiq e stanala 18 lv

18 лева май беше социалната стипендия. Отличната и тази по болест си е 21лв. А това за замразяването - няма такова нещо, поне там, където не се стачкува. :roll:

shadow4e
10-12-2007, 20:50
Това за 30-те% нее вярно. В някоя от темите беше копи-пейснат и частта от закона и това с 30% процента е важало няколко години и след това е махнато.

BlueDevil
10-12-2007, 22:09
Това за 30-те% нее вярно. В някоя от темите беше копи-пейснат и частта от закона и това с 30% процента е важало няколко години и след това е махнато.
Мхм... важало е до 2000 година и после им се е видяло множко 30% от МРЗ. Мамицата им...

da_potrebitel_sam;)
10-13-2007, 14:16
вдъхновен от една друга тема пиша тази
По закон стипендиите трябва да са 30% от минималната работна заплата в страната. а в момента те са едва около 9% от нея..... ](*,)
И къде отиват моите пари, къде отиват вашите пари, КЪДЕ ОТИВАТ НАШИТЕ ПАРИ?
ПАРИ НЯМА ЗА ЗАПЛАТИ НА УЧИТЕЛИТЕ, ХАйДЕ БЕ!!!!! ПРОСТО СЪМ НЕВЕРОЯТНО ВЪЗМУТЕН!
ТЕЯ МАЙ ПЛАЧАТ ЗА СЪД И ЗА ЗАТВОР!

temata mi haresa i sam napalno saglasna s teb stipendiite trqbva da sa ni mn po goliami kvi sa tezi 21 lv(to edni maratonki ne struvat tolkova #-o ) aide verno da se vdignem i da protestirame za stipeniite i za maturite

vodolei4e_m
10-13-2007, 14:28
abe kolkoto i da e trqa sa pone 40 lv kvoto i da si govorim
a tva za 18-te leva i az dneska go 4uh ot priqteli :shock: teq se podigravat :shock:
a za protestite za jalost mnogo e prav 4oveka koito go kaza, vseki govori ama nikoi nqma da deistva :((

RoyTheReaper
10-13-2007, 14:51
И да се вдигнете на протест какво? Няма да ходите на училище ли? Ще ви изпоизключат и няма да им мигне окото. Учениците са най-безгласната струна в структурата.

vodolei4e_m
10-13-2007, 14:56
И да се вдигнете на протест какво? Няма да ходите на училище ли? Ще ви изпоизключат и няма да им мигне окото. Учениците са най-безгласната струна в структурата.
на училище ще ходим, по закон нямаме право да стачкуваме - неходене на училище, но можем да оргазнизираме протести и митинги извън учебно време, ама едва ли ще стане :(

girl88
10-13-2007, 17:23
haide naistina da se organizirame ta tova e napravo potigravatelno osobeno socialnite 18-19 lv ta kakvo e tova pomislete malko neka naistina se oraganizirame i da protestirame po dobre da se opitame otkolkoto da sedime s krasteni race i da si kazvame "to edva li 6te ni vdignat stipeniite"

Usarian
10-13-2007, 17:38
Напълно подкрепям и смятам,че трябва да си търсим правата.Проблема наистина е че на адски много малко хора им стиска да направят нещо да се вземат в ръце и да се опитат да подобрят живота си.А тази социална стипендия си е жива подигравка просто.Това е гавра с децата.Трябва да ни дават повече и на отличниците... не може едни 21лева да седят вече 8ма година.Да през 1999 може и да е можело да си купиш някои свестни неща с тия пари,но сега след 8 години просот абсурд.

blahblahblah
10-14-2007, 09:18
И да се вдигнете на протест какво? Няма да ходите на училище ли? Ще ви изпоизключат и няма да им мигне окото. Учениците са най-безгласната струна в структурата.
на училище ще ходим, по закон нямаме право да стачкуваме - неходене на училище, но можем да оргазнизираме протести и митинги извън учебно време, ама едва ли ще стане :(За съжаление има невъзможни неща и това е едно от тях. Учениците, на които много им знае устата, са виновни, никой друг. :( Направо ме хваща бяс като си помисля, но това е действителността. Почти всички са гадняри с робско съзнание.