PDA

View Full Version : Кандидатстването в Чужбина



milalqlqlq
10-13-2007, 11:16
кажете нещо повече за кандидатстването в др държава?какви са условията?...Добре ли е да кандидатстваме др,а не в БГ?

izmislenata
10-13-2007, 11:22
САма можеш да си отговориш. Виждаш положението в Бг, виждаш го и навън(образно казано,ако си ходила в чужбина,значи си го виждала..). Ами въпорс на личен избор! ( и възможности)

Blestq6ta
10-13-2007, 11:27
Ами не знам, аз бях решила след 12 клас да ходя в Германия, но само при мисълта, че няма да се виждям с роднини и приятели и най-вече - гаджето за адски дълго време и нещо се разубедих... Иначе мисля, че ще имаш много по-добри условия, но ще ти е адски трудно! :?

trittico
10-13-2007, 12:14
аз също искам да следвам след 12 клас в Германия или Австрия (дано си взема дипломата де [-o< ) .........по принцип повечето казват че първата (и втората) година са най-трудни :-k може би е така .
имам една приятелка , която следва право в германия за 2-ра година, като се прибра първия път не искаше никога да се връща там, искаше да се запише в някой бг университет и т.н. обаче като свърши лятото и каза: оо тук ми е скучно , искам да се върна там :wink: така че много е относително :D

milalqlqlq
10-13-2007, 13:42
iskam da popitam dali nqkoi ima informaciq za kandidatstvane v 4ehiq(Karloviq universitet)?....ako ima takiva hora neka da pishat tuk v tazi tema.... :) blagodarq predvaritelno...a i ako nqkoi znae ot kade moga da si nabavq tazi informaciq sashto da pishe tuk...

Water_lili
10-13-2007, 13:58
ми по принцип ако искаш аз мога да ти кажа как се кандидатства в Германия,но сам трябва да си решиш какво искаш от живота си :roll: ако искаш да имаш диплома която има няква стоиност и да знаеш че ще си намериш работа някой ден си заслужава да учиш тук,но ако искаш да си правиш купона и да си живеш живота без да си мръднеш пръста по хубаво изобщо не си прави труда защото тука студентския живот е съвсем по различен от този в бг,а и да не говорим че тук всеки може да влезне да следва но една много малка чат от започналите завършват :roll:

Blab
10-13-2007, 14:03
тук всеки може да влезне да следва но една много малка чат от започналите завършват :roll:
!
В България образованието е добро, но на който не му харесва - да бяга!

Water_lili
10-13-2007, 14:18
тук всеки може да влезне да следва но една много малка чат от започналите завършват :roll:
!
В България образованието е добро, но на който не му харесва - да бяга!
кое е доброто че за влезнеш изобщо да учиш трябва да дадеш една бала пари за уроци защото ако не си ходил на курсове в унито което иксаш да влезеш гориш, или може би това че като завършиш може да се окаже че дипломата ти е невалидна и никой не ти я признава? да не говорим че аз нямам желание да се бъхтя с години за една диплома която някои хора си я купуват? или пък да имам висше и да работя като сервитьорка [-X

Blab
10-13-2007, 14:23
тук всеки може да влезне да следва но една много малка чат от започналите завършват :roll:
!
В България образованието е добро, но на който не му харесва - да бяга!
кое е доброто че за влезнеш изобщо да учиш трябва да дадеш една бала пари за уроци защото ако не си ходил на курсове в унито което иксаш да влезеш гориш, или може би това че като завършиш може да се окаже че дипломата ти е невалидна и никой не ти я признава? да не говорим че аз нямам желание да се бъхтя с години за една диплома която някои хора си я купуват? или пък да имам висше и да работя като сервитьорка [-X
Май това е основният ти довод.(в червено)
А за работата като сервитьорка - ако си достатъчно добър(и упорит, целеустремен), в това което правиш, и си изиграеш картите правилно няма да се случи.
За уроците - не навсякъде е така.А ако си мислиш, че и извън България я няма тази "система"...но да, не навсякъде.

JuLieTa^
10-13-2007, 15:14
Както каза be_true в България образуванието си е много добро,просто някой искат да се газарят.Примерно "Ей,аз ходих да уча в Гърция!КоЙ съм аз?"

kahn
10-13-2007, 16:41
Както каза be_true в България образуванието си е много добро,просто някой искат да се газарят.Примерно "Ей,аз ходих да уча в Гърция!КоЙ съм аз?"
Е стршно добро е!

find_m3
10-13-2007, 17:01
ебати простите хора сте.кво образование в Бг бе.гледай ква лайняна държава сме.както казаха вишисти ровят по кофите заради разни нещастници дет (личен опит) си плащат за да вземат дипломи.е хубаво тия хора дори и да не са тъпи заслужават ли да вземат хляба на някой, който се е скъсал и на уроци даже не е ходил само ,защото имат пари?знам ,че не само тука е така ,ама предпочитам да се уверя в някоя друга страна отколкото да седя и да си чукам главата ,щото видиш ли една пача купи домашно кино на класната.е деба майка му не е справедливо.Ако имаше справедливост половината в университетите щяха да влизат с доста по-нисък бал.айде не съм много веща ,ама да каже някой ,че не е така.ЕДНА СКАПАНА ДЪРЖАВА ДЕТО ВСЕКИ КРАДЕ ОТ КЪДЕТО МОЖЕ И ПОСЛЕ ВИКА ,АМА НЕ СМЕ НИЕ ВИНОВНИ!!възмутени били от министрите и теми пускат и ругаят и кво излиза накрая "в България образованието си е добро" =; спестете си го.БГ никога няма да е на нивото на нито една друга държава ,колкото и да е зле тя,щото има други държави дето не теглят нагоре,ама БГ само затъва

kahn
10-13-2007, 17:23
ебати простите хора сте.кво образование в Бг бе.гледай ква лайняна държава сме.както казаха вишисти ровят по кофите заради разни нещастници дет (личен опит) си плащат за да вземат дипломи.е хубаво тия хора дори и да не са тъпи заслужават ли да вземат хляба на някой, който се е скъсал и на уроци даже не е ходил само ,защото имат пари?знам ,че не само тука е така ,ама предпочитам да се уверя в някоя друга страна отколкото да седя и да си чукам главата ,щото видиш ли една пача купи домашно кино на класната.е деба майка му не е справедливо.Ако имаше справедливост половината в университетите щяха да влизат с доста по-нисък бал.айде не съм много веща ,ама да каже някой ,че не е така.ЕДНА СКАПАНА ДЪРЖАВА ДЕТО ВСЕКИ КРАДЕ ОТ КЪДЕТО МОЖЕ И ПОСЛЕ ВИКА ,АМА НЕ СМЕ НИЕ ВИНОВНИ!!възмутени били от министрите и теми пускат и ругаят и кво излиза накрая "в България образованието си е добро" =; спестете си го.БГ никога няма да е на нивото на нито една друга държава ,колкото и да е зле тя,щото има други държави дето не теглят нагоре,ама БГ само затъва
Има нещо вярно в думите ти ,но все още има малко на брой ,но кадърни учители в средното образование,но за университетите съм напълно съгласен с теб.

10-13-2007, 18:07
Сори бате, след разказите как изпитващия в УНСС "е, ако имам 6 на устния и 2 на писмения?" "Колега оценката сборната ще е или 2 или 3 , според зависи е :wink: "
И как изпитващия закъснявал с по 2- 3часа за изпит щото "забравял" си давам сметка колко е качествено :smt005

Water_lili
10-13-2007, 18:11
Сори бате, след разказите как изпитващия в УНСС "е, ако имам 6 на устния и 2 на писмения?" "Колега оценката сборната ще е или 2 или 3 , според зависи е :wink: "
И как изпитващия закъснявал с по 2- 3часа за изпит щото "забравял" си давам сметка колко е качествено :smt005
хаха за там и аз кви истории съм чувала не е истина направо,вклучително и че има дупки в стените и котки се разхождат там по време на лекции :lol:

10-13-2007, 18:24
Сори бате, след разказите как изпитващия в УНСС "е, ако имам 6 на устния и 2 на писмения?" "Колега оценката сборната ще е или 2 или 3 , според зависи е :wink: "
И как изпитващия закъснявал с по 2- 3часа за изпит щото "забравял" си давам сметка колко е качествено :smt005
хаха за там и аз кви истории съм чувала не е истина направо,вклучително и че има дупки в стените и котки се разхождат там по време на лекции :lol:
Да не споменавам и как ректора си забравя билетите и се връща до вкъщи да ги вземе :roll:

UnaBletoLoVeU
10-13-2007, 18:25
Както каза be_true в България образуванието си е много добро,просто някой искат да се газарят.Примерно "Ей,аз ходих да уча в Гърция!КоЙ съм аз?"

Ми сигурно за някои хора образУванието е на ниво...различни хора, различни критерии. Аз мисля да уча в Германия, била съм там и съм поразучила нещата. Друг вариянт е Америка, но то е малко по-нереално. И все пак дано успея да се измъкна от тази затъваща страна и помъкваща със себе си надолу младите. Типичен пример-матурите. За какво са? За да те закопаят. Или пък защо сега министрите се правят на утрепани? Защото колкото повече загубим, после едвам ще го вземем този материал, а едва ли много от нас ще го научат. А нали знаете максимата, че прост народ се управлява далеч по-лесно!

Blab
10-13-2007, 19:17
:lol: даааааа, в Америка образованието е пъти по-добро...ц ц ... :smt005

kahn
10-13-2007, 20:53
Както каза be_true в България образуванието си е много добро,просто някой искат да се газарят.Примерно "Ей,аз ходих да уча в Гърция!КоЙ съм аз?"

Ми сигурно за някои хора образУванието е на ниво...различни хора, различни критерии. Аз мисля да уча в Германия, била съм там и съм поразучила нещата. Друг вариянт е Америка, но то е малко по-нереално. И все пак дано успея да се измъкна от тази затъваща страна и помъкваща със себе си надолу младите. Типичен пример-матурите. За какво са? За да те закопаят. Или пък защо сега министрите се правят на утрепани? Защото колкото повече загубим, после едвам ще го вземем този материал, а едва ли много от нас ще го научат. А нали знаете максимата, че прост народ се управлява далеч по-лесно!
Много точно мнение !А матурите освен това ще ни забасвят и дипломите и е възможно да се изпуснат сроковете за Германия

Water_lili
10-13-2007, 21:02
Както каза be_true в България образуванието си е много добро,просто някой искат да се газарят.Примерно "Ей,аз ходих да уча в Гърция!КоЙ съм аз?"

Ми сигурно за някои хора образУванието е на ниво...различни хора, различни критерии. Аз мисля да уча в Германия, била съм там и съм поразучила нещата. Друг вариянт е Америка, но то е малко по-нереално. И все пак дано успея да се измъкна от тази затъваща страна и помъкваща със себе си надолу младите. Типичен пример-матурите. За какво са? За да те закопаят. Или пък защо сега министрите се правят на утрепани? Защото колкото повече загубим, после едвам ще го вземем този материал, а едва ли много от нас ще го научат. А нали знаете максимата, че прост народ се управлява далеч по-лесно!
Много точно мнение !А матурите освен това ще ни забасвят и дипломите и е възможно да се изпуснат сроковете за Германия

ако трябва да сме откровении и немците влизат в университет само ако имат абитура,но пак за сметка на това не държат кандидат-студентски изпити,аз за щастие минах без матура само по документи. А иначепо принцип сроковете за кандидатстване бяха до 15 юли ако не се лъжа :roll: а и освен това ви трябва сертификат за език защото не от всички езикови гимазии се признава само дипломата :roll: но който го интересува по конкретно инфо : http://www.daad.de/en/index.html

kahn
10-13-2007, 21:15
Както каза be_true в България образуванието си е много добро,просто някой искат да се газарят.Примерно "Ей,аз ходих да уча в Гърция!КоЙ съм аз?"

Ми сигурно за някои хора образУванието е на ниво...различни хора, различни критерии. Аз мисля да уча в Германия, била съм там и съм поразучила нещата. Друг вариянт е Америка, но то е малко по-нереално. И все пак дано успея да се измъкна от тази затъваща страна и помъкваща със себе си надолу младите. Типичен пример-матурите. За какво са? За да те закопаят. Или пък защо сега министрите се правят на утрепани? Защото колкото повече загубим, после едвам ще го вземем този материал, а едва ли много от нас ще го научат. А нали знаете максимата, че прост народ се управлява далеч по-лесно!
Много точно мнение !А матурите освен това ще ни забасвят и дипломите и е възможно да се изпуснат сроковете за Германия

ако трябва да сме откровении и немците влизат в университет само ако имат абитура,но пак за сметка на това не държат кандидат-студентски изпити,аз за щастие минах без матура само по документи. А иначепо принцип сроковете за кандидатстване бяха до 15 юли ако не се лъжа :roll: а и освен това ви трябва сертификат за език защото не от всички езикови гимазии се признава само дипломата :roll: но който го интересува по конкретно инфо : http://www.daad.de/en/index.html

Дам това е ясно трябва да се вземе DaF или друг сертификат ,но за човек учил 5 години немски ,това едва ли представлява огромна трудност.Срока действително за повечето места е 15 юли ,но дипломите ще се забавят много ,това е големият проблем с тези матури ,които освен че е възможно да ни намалят дипломата драстично ,може да направят кандидатстването тази година невъзможно :smt010

pampers
10-14-2007, 13:58
ами зависи какво образование искаш... ако искаш на по-голямо ниво естествено че в чужбина.. аз лично след 12 клас смятам да заминавам за Испания и там да продължа да уча(както и живея за сега нямам намерението да се връщам , но да не казвам голяма дума че има време до тогава) сестра ми е във Франция и за сега не съжалява че е отишла :lol:

kindergarden
10-14-2007, 14:12
Макар и да ми е още рано за това съм твърдо решена да ходя да уча извън България.Веднъж видял ли си какъв е света не искаш да се връщаш (знам го от сестра си,която вече от три години учи в Лондон и даже иска за бакалавър да ходи в Америка)Не искам да оставам в тази държава(гадно звучи,но е истина) :arrow: ЗАТЪВАМЕ :smt011 :smt011 :smt011

Blab
10-14-2007, 15:16
Макар и да ми е още рано за това съм твърдо решена да ходя да уча извън България.Веднъж видял ли си какъв е света не искаш да се връщаш (знам го от сестра си,която вече от три години учи в Лондон и даже иска за бакалавър да ходи в Америка)Не искам да оставам в тази държава(гадно звучи,но е истина) :arrow: ЗАТЪВАМЕ :smt011 :smt011 :smt011
Щом можете да си го позволите, няма лошо.....
На мен винаги ми е било мечта да уча в Кралския колеж в Лондон, но не ми е по джоба :|

Борат
10-14-2007, 15:25
:lol: даааааа, в Америка образованието е пъти по-добро...ц ц ... :smt005
Дам, 100 пъти, ако трябва да бъдем точни :wink:

milalqlqlq
10-14-2007, 16:03
a shte moje li nqkoi da mi kaje nqkakvo info tochno konkretno za kandidatstvaneto v Chehiq...pls...nqkakv sait ili neshto dr...ms predvaritelno...:p

tancheto87
10-19-2007, 13:14
ето ви сайт за кандидатстване в чужбина. пиша го на кирилица, защото системата не ме пуска да го напиша на латиница ввв.хакес.бг
чао ви!

Plamenchetooo``
10-19-2007, 13:35
Макар и да ми е още рано за това съм твърдо решена да ходя да уча извън България.Веднъж видял ли си какъв е света не искаш да се връщаш (знам го от сестра си,която вече от три години учи в Лондон и даже иска за бакалавър да ходи в Америка)Не искам да оставам в тази държава(гадно звучи,но е истина) :arrow: ЗАТЪВАМЕ :smt011 :smt011 :smt011
a shte moje li da mi kajesh v koi tochno universitet uchi sestra ti.mersi predvaritelno :)