PDA

View Full Version : Как мина първия ви преглед при гинеколога?



foreverr
10-13-2007, 19:43
Значи преди време бях писала такава тема, но сега вече 100% сигурно е, че ще хода на гинеколог, защото доста ми закъснява(не съм бременна)-Та искам да попитам ако сте ходили на гинеколог как мина първия ви преглед ако може по подробни обяснения.Плс кажете ако сте ходили :roll: Предварително благодаря не всички :wink:

*SwEeTy_KiTtY*
10-13-2007, 20:20
Здрасти!Значи...аз не съм ходила на гинеколог и ен мога да ти кажа как стоят нещата,но,ако имаш цикъл от скоро е нормално да ти закъснее или да те "пропусне"!Мен ме "пропусна" 2 месеца и тъкмо бях решила да ходя на гинеколог...и той взе че дойде!Така че...що не почакаш...?Ако пък си твърдо решена да ходиш ти стискам палци да няма нищо по-страшно! :wink:

bossychick
10-13-2007, 20:33
Emi kak mina purvqt mi put.. be6e mi mnogo tegavo,bqh se zduhala i samo kato vidqh kude trqbva da si sloja krakata lo6o mi stana i sram me be6e..no ve4e po vreme na pregleda se pouspokoih,nqma ni6to stra6no. Sega hodq redovno i 6e posuvetvam vsi4ki momi4eta koito vodqt polov jivot zaduljitelno da hodqt na ginekolog pone 1 put na 6 meseca za pregled. A za tezi koito te purva 6te hodqt,nqma ni6to stra6no,nqma ot kvo da se sramuvate za6toto na tezi hora tva im e profesiqta i sa vidqli kvo li ne.. emi tva e ot men ;)

Water_lili
10-13-2007, 20:41
ми аз като ходих за първи път ме беше супер много срам,но най нормално си поговорихме с лекаря квото имах да го питам и той ме пита там някви неща, след което трябваше да се кача на този така прекрасен стол и да вирна крачета, в началото умрях от срам ,но все пак човека тва му е работата едва ли се впечтлява. Та аз ходих за профилактичен преглед за рак на матката и за тва ми бърка с разни клечици за прова да си земе и после с прасти там нещо ме опипва :shock: като цяло не боли и никой няма да те ухапе, само може да отидеш с малко по дълга блузка ,ако не искаш да ходиш с голо дупе из кабинета :::

foreverr
10-13-2007, 20:47
ми аз като ходих за първи път ме беше супер много срам,но най нормално си поговорихме с лекаря квото имах да го питам и той ме пита там някви неща, след което трябваше да се кача на този така прекрасен стол и да вирна крачета, в началото умрях от срам ,но все пак човека тва му е работата едва ли се впечтлява. Та аз ходих за профилактичен преглед за рак на матката и за тва ми бърка с разни клечици за прова да си земе и после с прасти там нещо ме опипва :shock: като цяло не боли и никой няма да те ухапе, само може да отидеш с малко по дълга блузка ,ако не искаш да ходиш с голо дупе из кабинета ::: Ем защо да хода с голо дупе бе? :lol: То не ли е така-първо те пита кви са ти оплакванията, полсе те преглежда там долу и се обличаш и ти казва резултатите?

Water_lili
10-13-2007, 20:51
ми обикновено където аз съм ходила в стаичката с това столче има нещо като преградка или малка отделна стаичка където се сабличаш гола от кръста на долу и после трябва да стигнеш голичка до стола :roll:

foreverr
10-13-2007, 20:53
ми обикновено където аз съм ходила в стаичката с това столче има нещо като преградка или малка отделна стаичка където се сабличаш гола от кръста на долу и после трябва да стигнеш голичка до стола :roll: Аха разбрах.По добре ще е да ида по пола, ама е студено ](*,) Щото само свалям гащи дигам поля и готово ::: :wink: Ами аз дълги блузи нямам-не нося, с пола ще ми е студено-ами значи ще си ида обикновено ](*,)

_butterfly_
10-14-2007, 12:17
Добре бе ,Пепи, наляво и надясно пишеш, че са нужни около 2 години, за да ти се регулира цикъла (което е вярно) и сега закъснява ти там с 1 седмеца и нямаш търпение да отидеш на гинеколог. Вече имам чувството, че животът ти се осмисля само от тази фикс идея.

palomaaa
10-14-2007, 13:40
pregled,kato pregled

foreverr
10-14-2007, 16:47
Добре бе ,Пепи, наляво и надясно пишеш, че са нужни около 2 години, за да ти се регулира цикъла (което е вярно) и сега закъснява ти там с 1 седмеца и нямаш търпение да отидеш на гинеколог. Вече имам чувството, че животът ти се осмисля само от тази фикс идея.Aми не ми закъснява 1 , а 2 и половона седмици-аз знам, че е нормално, но никога не [-X е излишно посещението при гинеколога!А и по тично мама ми каза задължителлно да ида-аз кво да направа като тя се притеснява за мен?? :-$

DIVINE_TIME
10-14-2007, 21:08
Ako не водиш полов живот и нямаш конкретни оплаквания,вероятно ще ти зададе няколко въпроса,ще ти види календарчето и толкова ...

luckygirl92
10-15-2007, 07:21
Добре бе ,Пепи, наляво и надясно пишеш, че са нужни около 2 години, за да ти се регулира цикъла (което е вярно) и сега закъснява ти там с 1 седмеца и нямаш търпение да отидеш на гинеколог. Вече имам чувството, че животът ти се осмисля само от тази фикс идея.Aми не ми закъснява 1 , а 2 и половона седмици-аз знам, че е нормално, но никога не [-X е излишно посещението при гинеколога!А и по тично мама ми каза задължителлно да ида-аз кво да направа като тя се притеснява за мен?? :-$

pfff na men mi zakusnq 4 meseca i ne se bqh pritesnila,ti za 2 sedmici....

foreverr
10-15-2007, 14:02
Добре бе ,Пепи, наляво и надясно пишеш, че са нужни около 2 години, за да ти се регулира цикъла (което е вярно) и сега закъснява ти там с 1 седмеца и нямаш търпение да отидеш на гинеколог. Вече имам чувството, че животът ти се осмисля само от тази фикс идея.Aми не ми закъснява 1 , а 2 и половона седмици-аз знам, че е нормално, но никога не [-X е излишно посещението при гинеколога!А и по тично мама ми каза задължителлно да ида-аз кво да направа като тя се притеснява за мен?? :-$

pfff na men mi zakusnq 4 meseca i ne se bqh pritesnila,ti za 2 sedmici....Е да ама вече ми закъснява с 19 дни-многичко си е, а и кво да направа, че мама каза да ида задължително на гинеколог-е ще хода с кака на гинеколог :smt016А и аз ще ходя не този понеделник а другия-на 22 :smt006

la4ezara
10-15-2007, 19:38
Аз ходих преди няколко месеца за први път и беше така:
Г.- на колко години сте?
аз. - на 16
Г.- от какво се оплаквате?
аз:- болки в яйчниците
Г.- легнете на кушетката /магаре - като кушетка, с две железа, на които си слагаш краката за да бъде прегледа по-лесен/
Г.- отпуснете се...
* бръкна с 2 пръста като имаше ръкавици естествено, опипа стените на матката, бръкна е един инструмент за разширяване, светна с една лампичка, след това направи цитонамазка - пъхна една клечка за уши, попрегледа я, и каза че ми няма нищо. Платих 15лв. и си тръгнах, меджу другото нищо не се усеща като ти бърка вътре.Има малко притеснение, но нямаше смисъл от него, той толкова пу*ки е виждал и това му е работата :) успех.

foreverr
10-17-2007, 18:38
Аз ходих преди няколко месеца за први път и беше така:
Г.- на колко години сте?
аз. - на 16
Г.- от какво се оплаквате?
аз:- болки в яйчниците
Г.- легнете на кушетката /магаре - като кушетка, с две железа, на които си слагаш краката за да бъде прегледа по-лесен/
Г.- отпуснете се...
* бръкна с 2 пръста като имаше ръкавици естествено, опипа стените на матката, бръкна е един инструмент за разширяване, светна с една лампичка, след това направи цитонамазка - пъхна една клечка за уши, попрегледа я, и каза че ми няма нищо. Платих 15лв. и си тръгнах, меджу другото нищо не се усеща като ти бърка вътре.Има малко притеснение, но нямаше смисъл от него, той толкова пу*ки е виждал и това му е работата :) успех.Благодаря за подробното обяснение :wink: