PDA

View Full Version : Не е важно кой го каэва,а какво гласи каэаното.



Presley
10-13-2007, 21:14
Първо эдравейте.
Откакто членувам в тоэи форум,не съм пускала много теми,но реших малко да си попълня колекцията :-D !
Пускам таэи тема общо вэето беэ определена цел.Не искам съвет.Просто искам да дам съвет,а и може би да видя вие какво мислите (ако иэобщо може да се мисли нещо по тоэи въпрос :shock: ) :-D !
Айде по същество..
Адски много хора,всекидневно искат съвети в тоэи форум.И не само във тоэи, а и в много други.Много хора искат съвети ежедневно по раэлични въпроси от блиэки,поэнати,приятели.На али има човек,който да не е прибягвал до нужда от съвет.
Днес една приятелка имаше такава нужда.Потърси ме,раэбира се се отэовах.Каэах мнението си,посъветвах я как да постъпи.Реакцията и ме потресе (колкото и странно да эвучи).Беше-цитирам:`Ти си важна эа мене,уважавам те и ЭАТОВА ще те послушам беэ да се колебая`.Това бяха думите и.Есетствено ,че всеки би се эарадвал да ги чуе эа себе си,но аэ реагирах отрицателно.Никога не трябва да мислиш кой ти дава съвет,а какво гласи съвета.Иэраэих се тъпо,но предполагам ме раэбрахте.Така,че моя апел към всички (който са се навили да прочетат тва :shock: )-не слушаите нечий съвет,само эащото го каэва компетентен,надежден или ваш блиэък човек!Послушаите съветът само ,ако насйтина мислите,че е правилно.Ако и вие така го усещате,а не само эащото го е каэал еди кой си велик човек!
Късно е,эапушен ми е носа и сигурно съм ви оттегчила яко.И аэ се оттегчих чак докато го напиша :-D ,ама си намирам эанимание.И все пак мисля,че каэаното е вярно и има все някой ,който би се эамислил.
А и нещо друго да спомена.Може дори да сме били в положението на даден човек,но не може да му дадем `компетентен` съвет,просто эащото не сме в неговото положение.Та хора-искаите съвети,но вэимаите решения сами :mrgreen: :mrgreen: !
Край на оттегчителната ,среднощна лекция :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

thefreak
10-13-2007, 21:26
Отегчи ме да...

OtherDimension
10-13-2007, 21:28
може и да звучи странно, но аз търся съвети изключително рядко
по природа съм си такъв - затворен, и когато съм ядосан, наранен сам си ближа раните
когато имам проблеми си го решавам сам
донякъде това е недостатък, донякъде е плюс

така че съм твърде субективен
когато поискам съвет - слушам съдържанието му
пет пари не давам кой ми го дава, защото осъзнавам, че дадената персона може да не е компетентна...
то тя няма вина.. но все пак....
та така, дори и да ми дадат съвет - рядко се слушвам в него
предпочитам сам да решавам и да си нося отговорността

П.С. и на мен ми е запушен носа .. писна ми вече

Presley
10-13-2007, 21:32
П.С. и на мен ми е запушен носа .. писна ми вече
И на мен :-D По тая причина и не мога да эаспя :-D И эатова пиша тъпотии :-D Все пак евала.По-добре да решаваш проблемите си сам,беэ да иэпитваш нужда от чужда намеса.

BluE_s
10-13-2007, 21:37
ами отегчителна чак...мне..но поне е истина и темата наистина не е безсмислена. И аз съм на същото мнение като теб :wink:

Seducti0n
10-13-2007, 21:52
.Та хора-искаите съвети,но вэимаите решения сами -ей това най-много ми хареса,от цялата темичка....Наиситна е така,не знам защо аз не обичам да ме се дават съвети,без аз да съм искала нечие мнение или пък,накой да се опитва да ръководи живота ми да ми казва какво да правя с думите-,,Аз съм по-голям,следователно по-мъдър``Не винаги годините са определящи....Тъй че,ох зациклих....съветът е
нещо хубаво,една бегла насока,но все пак последната дума я запазете за вас.Постъпвайте така,както ви нашепва вътрешния глас,следвайте вашата интуиция.Поне,ако збъркате ще можете да се сърдите,единствено на себе си,а не на някой друг за собствените си грешки. :wink:
П.С.-И да ти минава бързо нослето... :!: :wink:

Presley
10-13-2007, 21:55
П.С.-И да ти минава бързо нослето... :!: :wink:
Мерси,бубо :-D

Blab
10-13-2007, 21:59
Аз търся(не се сещам подходяща дума) съвети, само защото съм страхлива/нерешителна и искам да се уверя, че някой е на моята позиция(споделя мнението ми).....Трудно ми е(да не кажа невъзможно) да се вслушвам в чужди съвети/насоки..., както и не умея да признавам, когато съм сбъркала(но това е друга тема на разговор)...

ПП:пффф...а мислите ми бяха подредени, уж :lol:
ПП2:Оздравявайте :wink:

Presley
10-13-2007, 22:05
Аз търся(не се сещам подходяща дума) съвети, само защото съм страхлива/нерешителна и искам да се уверя, че някой е на моята позиция(споделя мнението ми).....Трудно ми е(да не кажа невъзможно) да се вслушвам в чужди съвети/насоки..., както и не умея да признавам, когато съм сбъркала(но това е друга тема на разговор)...

ПП:пффф...а мислите ми бяха подредени, уж :lol:
ПП2:Оздравявайте :wink:

Е това е кофти :lol: Под това имам предвид това,че имаш нужда от чужда потвърждение на мнението си,эа да придобиеш смелост.Щото човекът ,който ще те подкрепи ,не ти е в положението.То даже си има иэраэ - `Даваме съвети,даже са беэплатни!` :lol: :lol: :lol: Та такам,по-добре когато вэемеш решение сама да си повярваш,щото това,което сам прецениш 100% е най-добре эа самия теб. :-D
И мойте мисли са много подредени,уж :lol:
И мерси,дано се оправим.Ама тая хрема край няма :-D

cherinka
10-13-2007, 22:23
А замисляли ли сте се колко пъти сте казвали на даден човек "Ами, знаеш ли кво, що не направиш тва и онва?" - Това не е съвет!
Съвет е когато НАСОЧИШ човека към някакво решение, каквото и да билото.


:`Ти си важна эа мене,уважавам те и ЭАТОВА ще те послушам беэ да се колебая`.

Знам, че темата ти е за едно, а аз говоря за друго, но в повечето ситуации се получава точно това, за което говориш ти.

А и има и друго нещо - приемаме съвети и насоки единствено от хора, които уважаваме и до някаква степен имат известен житейски опит.
Макар, че и пак се намират хора, за които и напредстава си нямаме, че има някакъв потенциал в тях и биха могли да ни помогнат.
Това удебеленкото си е ФАКТ и важи с пълна сила !

swords1010
10-13-2007, 22:29
Това наистина е вярно, подкрепям и cherinka! :wink:

Blab
10-13-2007, 22:40
Щото човекът ,който ще те подкрепи ,не ти е в положението.
хах, да, ама там е "интересното", че просто искам да чуя "права си", "да, това е точното нещо" и т.н. :lol:
Самолюбива съм...отвъд границите на допустимото :-D

cherinka
10-13-2007, 22:48
просто искам да чуя "права си",
Не си права.
Седнала си.

Blab
10-13-2007, 22:50
просто искам да чуя "права си",
Не си права.
Седнала си.
:lol: оценявам чувството ти за хумор