PDA

View Full Version : Подходящо бойно изкуство



ouT-oF(coNtr0L)
10-13-2007, 22:41
Много съм навита да почна да тренирам някакво бойно изкуство
1.За развлечение
2.При самозащита
Не съм запозната много добре и ако може някой да ме посъветва - кое ще е най-подходящото :wink: Има ли някой който тренира и доволен ли е ? Благодаря предварително :wink:

10-13-2007, 23:53
Zavisi
Definirai samo zashtita?
Za men samo zashtita e da prebiq govedoto koeto mi e sko4ilo, zatova shte si izbera "Udarno boino izkuvstvo".
Ti kakvo iskash?
Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.
Izberi neshto leko, ako ne iskash udarno si izberi Aikidoto.
Dosta leko e za trenirovka, zagrqvkata e standartna (imashe na ednoto edin judo klub, kudeto gi karaha da ti4at nqkolko kilometra za zagrqvka :smt005 ).
Trenirovkata ti e sustavena ot 2 neshta, ediniq put ti si nage-to , drugiq ucheto.
Sensei-a pokazva dadeno dvijenie/hvatka i sled tova po 2ki se praktikuva ;)
Reduvate se ediniq e nage-to (tozi koito go izpylnqva) , drugiq e uche-to ("protivnika").
Sega, zavisi ot gabaritite ti , no Aikidoto izvun zala e malko, neka kajem ne to4no za samo-zashtita. Ne sam praktikuval , prosto sym gledal i ne moga da kaja 4e ako mi sko4i da me bie nqkoe govedo, shte moga da izpulnq nqkoe ot dvijeniqta, no vse pak ne sym gledal i mnogo.
Az li4no ot utre po4vam trenirovki po Taekwon-Do, koeto e udarno boino izkuvstvo i tam udarite sa dosta hardcore.
Ot koi grad si?
V sofiq ima dosta klubove, ako iskash neshto NAISTINA ZA RAZVLE4ENIE , si izberi neshto s orajie (Aikidoto, na nqkoi mesta te u4at da se biesh s Djo/toqtaga/ , Tanto / noj/ i Bokken / durven me4/ ), zashtoto tam e istinskata zabava.

10-13-2007, 23:57
EDIT: Vijdam 4e si ot moq grad :lol:
Ami v pleven ima AIkido, taekwondo , kick-box i mai nqkakuv Maya Thai (ili tam kakto se pisheshe).
Aikidoto e v 4italishteto pred poliklinikata, trenirovkata e 25kinta na mesec , Daniel Adamov 2ri dan, ot 18:30 ima za deca trenirovka, i ot 20:00 za vurastni idi i pitai na mqsto
Taekwondo-to e v zala spartak
a kick-boxa i thai-a ne sym zapoznat no mai i te sa v spartak.

StAkE
10-14-2007, 01:02
Zavisi

Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.


ve4e godina treniram box (svryh tejka kategoriq 91+) i moga da ti kaja 4e vsi4ko si zavisi ot tebe ne slu6ai kakvo da ne trenira6 6toto toq ako mi padne kafto e taiklondist 6te goi napravq na meze za rakiqta :smt016 !!!
(boxa e po-polezen za samoza6tita, tova iskam da kaja ne mi triite mnenieto plz :D )

v kraina smetka v boxa te biqt po sysyezaniq a moga da ti kaja 4e v kik-boxa se sy4etavat to4no tezi 2-te udovolstvie (se pak ste s kaski i rakavici i tn) i samoza6tita...
ne 4e 6te polzva6 napylno sy6tite udari prosto 4ovek stava po-lovak byrz i koordiniran a sled ka4estvena trenirovka se 4uvstva6 kato nov i e super qko da znae6 4e si se potrudil s rezultat :mrgreen: ....

blqblqqq
10-14-2007, 01:22
EDIT: Vijdam 4e si ot moq grad :lol:
Ami v pleven ima AIkido, taekwondo , kick-box i mai nqkakuv Maya Thai (ili tam kakto se pisheshe).
Aikidoto e v 4italishteto pred poliklinikata, trenirovkata e 25kinta na mesec , Daniel Adamov 2ri dan, ot 18:30 ima za deca trenirovka, i ot 20:00 za vurastni idi i pitai na mqsto
Taekwondo-to e v zala spartak
a kick-boxa i thai-a ne sym zapoznat no mai i te sa v spartak.

привет на конспирантите от Плевен
:-D

съжелявам не се сдържах

nO3Hau*
10-14-2007, 01:53
Zavisi

Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.


ve4e godina treniram box (svryh tejka kategoriq 91+) i moga da ti kaja 4e vsi4ko si zavisi ot tebe ne slu6ai kakvo da ne trenira6 6toto toq ako mi padne kafto e taiklondist 6te goi napravq na meze za rakiqta :smt016 !!!
(boxa e po-polezen za samoza6tita, tova iskam da kaja ne mi triite mnenieto plz :D )

v kraina smetka v boxa te biqt po sysyezaniq a moga da ti kaja 4e v kik-boxa se sy4etavat to4no tezi 2-te udovolstvie (se pak ste s kaski i rakavici i tn) i samoza6tita...
ne 4e 6te polzva6 napylno sy6tite udari prosto 4ovek stava po-lovak byrz i koordiniran a sled ka4estvena trenirovka se 4uvstva6 kato nov i e super qko da znae6 4e si se potrudil s rezultat :mrgreen: ....

Напълно съм сагласен ... но се фани кик бокс :P~~ да си от мойте
ина4е РЕспект на Стейк

10-14-2007, 09:03
Zavisi

Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.


ve4e godina treniram box (svryh tejka kategoriq 91+) i moga da ti kaja 4e vsi4ko si zavisi ot tebe ne slu6ai kakvo da ne trenira6 6toto toq ako mi padne kafto e taiklondist 6te goi napravq na meze za rakiqta :smt016 !!!
(boxa e po-polezen za samoza6tita, tova iskam da kaja ne mi triite mnenieto plz :D )

v kraina smetka v boxa te biqt po sysyezaniq a moga da ti kaja 4e v kik-boxa se sy4etavat to4no tezi 2-te udovolstvie (se pak ste s kaski i rakavici i tn) i samoza6tita...
ne 4e 6te polzva6 napylno sy6tite udari prosto 4ovek stava po-lovak byrz i koordiniran a sled ka4estvena trenirovka se 4uvstva6 kato nov i e super qko da znae6 4e si se potrudil s rezultat :mrgreen: ....
Отново показваш огромното си не знание но окей, предполагам за първи път чуваш за Таекуондо-то , а?

ouT-oF(coNtr0L)
10-14-2007, 11:27
A карате?

nO3Hau*
10-14-2007, 12:24
A карате?

Kyokushin ;) vsi4ko drugo ... ne e karate

Disrespect
10-14-2007, 14:57
Zavisi

Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.


ve4e godina treniram box (svryh tejka kategoriq 91+) i moga da ti kaja 4e vsi4ko si zavisi ot tebe ne slu6ai kakvo da ne trenira6 6toto toq ako mi padne kafto e taiklondist 6te goi napravq na meze za rakiqta :smt016 !!!
(boxa e po-polezen za samoza6tita, tova iskam da kaja ne mi triite mnenieto plz :D )

v kraina smetka v boxa te biqt po sysyezaniq a moga da ti kaja 4e v kik-boxa se sy4etavat to4no tezi 2-te udovolstvie (se pak ste s kaski i rakavici i tn) i samoza6tita...
ne 4e 6te polzva6 napylno sy6tite udari prosto 4ovek stava po-lovak byrz i koordiniran a sled ka4estvena trenirovka se 4uvstva6 kato nov i e super qko da znae6 4e si se potrudil s rezultat :mrgreen: ....

кик-бокс = говна
бокс :smt050

ЕPu
10-14-2007, 15:01
даже преди да отворя темата, си знаех какво ще напишеш :-D

Disrespect
10-14-2007, 15:17
http://www.ttdesign.com/images/cartoons/novice/boxing.GIF

nO3Hau*
10-14-2007, 23:55
за момиче бокс .... кик-а е по добър или каратето

KocMoHaBTa
10-15-2007, 00:15
Много съм навита да почна да тренирам някакво бойно изкуство
1.За развлечение
2.При самозащита
Не съм запозната много добре и ако може някой да ме посъветва - кое ще е най-подходящото :wink: Има ли някой който тренира и доволен ли е ? Благодаря предварително :wink:
Айкидо, аз като ми оздравее крака(то не е кой знае кво, ма за сигурно...), сигурно ще се записвам.

Disrespect
10-15-2007, 12:44
ходил съм на айкидо 4 години...нямаше кой знае какъв резултат :roll:

БОКС!!!1

Disrespect
10-15-2007, 12:53
знам, мъча се да им го пробутам :-D

10-15-2007, 13:46
Бокса е спорт, а не бойно изкуство...
Martial Art e :wink: Wikipedia > You

10-15-2007, 18:28
Къокошин карате...това е много добро ...в СтараЗагора имаме много добър тренъор(Асен Асенов) а и тук в СтЗ тренират 80 % от националния отбор по Къокошин...Имам приятел трениращ от 10 години....сега е на 20 ...този спорт е ненормален ...препоръчвам го на всеки искащ да се занимава сериозно със бойно изкуство ..аз лично от 3 години тренирам фитнес..но той е много глупав спорт..само за поддържане на фигура или помпене :)

Disrespect
10-15-2007, 19:46
^тия при нас дето го тренират ги правят на луди...

nO3Hau*
10-15-2007, 21:59
Къокошин карате...това е много добро ...в СтараЗагора имаме много добър тренъор(Асен Асенов) а и тук в СтЗ тренират 80 % от националния отбор по Къокошин...Имам приятел трениращ от 10 години....сега е на 20 ...този спорт е ненормален ...препоръчвам го на всеки искащ да се занимава сериозно със бойно изкуство ..аз лично от 3 години тренирам фитнес..но той е много глупав спорт..само за поддържане на фигура или помпене :)

останалите 20 % ги остави да са от варна ли ве мой ? без изхвръргалки плс . наистина ви е добра школата по Киокужин лично сам тренирал под ръководството на Асен Асенов когато се занимавах ,при подготовката на състезателите за 1вото им съвместно европейско . та няма значение Тва е Киокушина е каратето другото просто е ...... някви простотии

Ей Експлойд Тиин спри да се целиш на всяка тема ... не било бойно изкуство било спорт ..... я са фани да тренираш вместо да приказваш всезнайко

Disrespect
10-16-2007, 06:21
Къокошин карате...това е много добро ...в СтараЗагора имаме много добър тренъор(Асен Асенов) а и тук в СтЗ тренират 80 % от националния отбор по Къокошин...Имам приятел трениращ от 10 години....сега е на 20 ...този спорт е ненормален ...препоръчвам го на всеки искащ да се занимава сериозно със бойно изкуство ..аз лично от 3 години тренирам фитнес..но той е много глупав спорт..само за поддържане на фигура или помпене :)

останалите 20 % ги остави да са от варна ли ве мой ? без изхвръргалки плс . наистина ви е добра школата по Киокужин лично сам тренирал под ръководството на Асен Асенов когато се занимавах ,при подготовката на състезателите за 1вото им съвместно европейско . та няма значение Тва е Киокушина е каратето другото просто е ...... някви простотии

Ей Експлойд Тиин спри да се целиш на всяка тема ... не било бойно изкуство било спорт ..... я са фани да тренираш вместо да приказваш всезнайко

и ти ли почна пак да знаеш много?!

как може бокса да ти прилича на бойно изкуство?!

ето какво казва вашата любима уикипедия:


Боксът е вид боен спорт.

бойно изкуство се вика на източните айкидо, таекуондо(пълна боза), ушу, етц.

nO3Hau*
10-16-2007, 07:15
Къокошин карате...това е много добро ...в СтараЗагора имаме много добър тренъор(Асен Асенов) а и тук в СтЗ тренират 80 % от националния отбор по Къокошин...Имам приятел трениращ от 10 години....сега е на 20 ...този спорт е ненормален ...препоръчвам го на всеки искащ да се занимава сериозно със бойно изкуство ..аз лично от 3 години тренирам фитнес..но той е много глупав спорт..само за поддържане на фигура или помпене :)

останалите 20 % ги остави да са от варна ли ве мой ? без изхвръргалки плс . наистина ви е добра школата по Киокужин лично сам тренирал под ръководството на Асен Асенов когато се занимавах ,при подготовката на състезателите за 1вото им съвместно европейско . та няма значение Тва е Киокушина е каратето другото просто е ...... някви простотии

Ей Експлойд Тиин спри да се целиш на всяка тема ... не било бойно изкуство било спорт ..... я са фани да тренираш вместо да приказваш всезнайко

и ти ли почна пак да знаеш много?!

как може бокса да ти прилича на бойно изкуство?!

ето какво казва вашата любима уикипедия:


Боксът е вид боен спорт.

бойно изкуство се вика на източните айкидо, таекуондо(пълна боза), ушу, етц.

ok Myхамед .извинявам се :roll:

Disrespect
10-16-2007, 08:08
само "мухамед" ли ти изсра малкото мозъче?

HenriLloyd
10-17-2007, 09:07
кьоко шин кай 8)

Outlawz
10-17-2007, 13:49
Muay Thai BEST !!!
Se pak pri muay thai se izpolzvat edni ot nai smartonosnite udari - kolena i lakti

N0_feAR
10-19-2007, 07:23
уф и аз си търся някакъв спорт за самозащита, разтоварване, развлечение и т.н. От Варна съм. Тука при толкова спорове не знам на къде да се ориентирам :smt017 И има ли някво значение възрастта

Disrespect
10-19-2007, 11:16
уф и аз си търся някакъв спорт за самозащита, разтоварване, развлечение и т.н. От Варна съм. Тука при толкова спорове не знам на къде да се ориентирам :smt017 И има ли някво значение възрастта

зала Спартак ;) идвай на бокс :Р

HenriLloyd
10-19-2007, 13:52
хех бе зали да иска и във вл-вово има ако иска да се запознае с киро скалата да ходи там хаха 8) :D

Disrespect
10-19-2007, 14:23
Владиславово е на края на света.../ако не живее там де../

Бокса е истината...зала Спартак :!:

HoolsAtPlay
10-19-2007, 21:49
БОКС :)

StAkE
10-21-2007, 00:13
Zavisi

Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.


ve4e godina treniram box (svryh tejka kategoriq 91+) i moga da ti kaja 4e vsi4ko si zavisi ot tebe ne slu6ai kakvo da ne trenira6 6toto toq ako mi padne kafto e taiklondist 6te goi napravq na meze za rakiqta :smt016 !!!
(boxa e po-polezen za samoza6tita, tova iskam da kaja ne mi triite mnenieto plz :D )

v kraina smetka v boxa te biqt po sysyezaniq a moga da ti kaja 4e v kik-boxa se sy4etavat to4no tezi 2-te udovolstvie (se pak ste s kaski i rakavici i tn) i samoza6tita...
ne 4e 6te polzva6 napylno sy6tite udari prosto 4ovek stava po-lovak byrz i koordiniran a sled ka4estvena trenirovka se 4uvstva6 kato nov i e super qko da znae6 4e si se potrudil s rezultat :mrgreen: ....
Отново показваш огромното си не знание но окей, предполагам за първи път чуваш за Таекуондо-то , а?

poznavam pone 10 4oveka trenira6ti taiklondo i opredeleno ne e tova koeto i trqbva

za momi4e nai dobroto e kikbox ili box zavisi ot strukturata na momi4eto
a i boxa moje da ne e boino "izkustvo" no pri vsi4ki slu44ai e mnogo po polezen izvyn zala ot taiklondo

Pafkata
10-21-2007, 01:53
trenirai karate-az tva treniram i mnogo mi pomaga

beleg na vrata
10-22-2007, 21:22
tova sa palni gluposti da se karate koi e po-dobriq sport...az treniram karate shinkyokushin ,edin ot nai-hubavite za men stilove full kontakt....koito ni u4i ne samo kak da se samootbranqvame ili da pe4elim sastezaniq...a i da uvajame okolnite....da vijdame izkustvoto ,ne samo boqt... za tova za men li4no i boksa i kyokushina pri senpai Asenov ,koito predi be6e ot na6ata federaciq i az mn uvajavam kato trenior...sa sportove dostoini za uvajenie .. :lol:

Orono
10-22-2007, 22:11
Виждам доста глупости сте изписали, за т'ва се отказах да чета цялата тема.

Моя съвет към авторката е:
ако е само заради самозащитата - забрави, бойното изкуство не би ти помогнало достатъчно.
ако е за развлeчение - ходи по зали, гледай тренировки и си избери сама, ти ще си го тренираш, а не аз.

mickelangelo
10-24-2007, 09:47
ами момиче си ... не е за препоръчване бокс кик бокс и така на татък .. айкидо таекуондо или пък самбо .... ак0 намериш Кендо е много интересно .. аз тренирам Айкидо и мога да кажа че ако имаш желание научаваш много раб0ти .. отиди гледай и си избери ...

-=[Mi$hone]=-
10-24-2007, 13:01
абе тикаш си едно малко пищофче в чантичката и спи работата :mrgreen: или поне спрейче...
а пък ако искаш да можеш да се биеш...
Определено бокса и кик-бокса не са за момиче макар че съм тренирал и с момичета...
каретата и от сорта имат много изкуствени движения с цел да изглежда красиво или нещо такоз...
В момента тренирам Винг Чун... и мисля че това е точно за теб... не е изкуство и няма никакви излишни движения всичко се използва с определена цел и тя е да се защитиш от нападателя (често по-силен от теб) ... ВЧ е измислен от жена, но това не пречи да го практикуват и мъже... както казах и аз тренирам вече това, като преди това съм минал през кик-бокс и малко карате... наистина върши работа! поне кат си прайм спаригчета с кик-боксьотите ги посмиламе
::: :mrgreen:
предполагам много не са чували за ВЧ
http://www.wingtsun-bg.com/ <-- ето тук може да намерите повече инфо ;-)

Orono
10-24-2007, 14:42
Абе вие всичките сте силни и вашият спорт е най-добрият, знам аз.
:---)

-=[Mi$hone]=-
10-24-2007, 20:25
Абе вие всичките сте силни и вашият спорт е най-добрият, знам аз.
:---)

значи конкретно за Винг чун се използва главно силата на противника...
се пак първоначално е замислено за жени...

Orono
10-24-2007, 21:20
Да, да, да... Като ги чуя тия "силата на противника" и ми става ясно :lol:
И как по-точно я ползвате тая сила на противника? :lol:

Интересно защо в UFC или PRIDE никога не съм виждал практикуващи Aikido или Wing Chun, о, не, не ми казвай - сигурно защото е под нивото им, нали? :lol:

liesse
10-25-2007, 09:38
Що пък кикбокса да не е за момичета...развива рефлексите и определено мисля,че е подходящ за самозащита...
Като тренирам кикбокс от 3 години да не би да ми има нещо...

Orono
10-25-2007, 10:39
Що пък кикбокса да не е за момичета...развива рефлексите и определено мисля,че е подходящ за самозащита...
Като тренирам кикбокс от 3 години да не би да ми има нещо...
Защо си правиш труда да им обясняваш?

liesse
10-25-2007, 11:42
И аз нз за какво си правя труда...може би ме позасегнаха малко,но...както и да е...
Към авторката -наистина най-добре пообиколи залите и си харесай сама нещо..това,което на теб ще ти е най-интересно :)

dunapren
10-25-2007, 13:34
кик-бокс = говна
бокс :smt050
:smt038 напълно одобрявам и споделямм мнението ти :-D
а по темата тук никой не може да ти помогне всеки си пробутва неговото или пише километрични расъждения.То ако те мързи да пообиколиш да си харесаш недей почва напряаво :-D

Orono
10-25-2007, 15:24
кик-бокс = говна
бокс :smt050
:smt038 напълно одобрявам и споделямм мнението ти :-D

Споделяй си го, само дано не ти се налага да се убеждаваш лично, че си грешал :roll:

Fagile
10-26-2007, 14:27
dgudo

N0_feAR
10-26-2007, 14:33
Някой от Варна занимава ли се с Винг Чун, че ми стана интересно за него (погледнах сайта пък и веднъж съм ги мяркала на тренировка и тренъорът доста внимание обръщаше на всеки един от трениращите) Има ли и момичета, които се занимават с този спорт щото и на мен ми трябва нещо за самозащита ( не че ще хукна да се трепя с някой, просто колкото повече умения толкова по-добре)
А за кик бокс и бокс....не знам, прекалено мъжки спорт ми се вижда, не че спортовете са лоши, даже напротив, но все пак...

sweet_baby_cool
02-29-2008, 19:46
Vapreki 4e sam girl mnogo obi4am boinite izkustva nojove orajiq i takiva. I mrazq nqkoe tejkar4e ( boy ) da mi se pravi na otvoren iskam da "sritam zadnika" na edin poznat no kak sled kato v moq grad nqma uroci za boini sportove i v momenta nemoga po4ti ni6to osven tva koeto si e vrodeno v momi4etata

sweet_baby_cool
02-29-2008, 19:48
PLS PLS PLS PLS PLS pomognete mi kato napi6ete nqkoi saitove za samou4enie v tozi vid sportove PLS PLS PLS PLS PLS PLS 8-[ 8-[ 8-[

02-29-2008, 21:25
Някой от Варна занимава ли се с Винг Чун, че ми стана интересно за него (погледнах сайта пък и веднъж съм ги мяркала на тренировка и тренъорът доста внимание обръщаше на всеки един от трениращите) Има ли и момичета, които се занимават с този спорт щото и на мен ми трябва нещо за самозащита ( не че ще хукна да се трепя с някой, просто колкото повече умения толкова по-добре)
А за кик бокс и бокс....не знам, прекалено мъжки спорт ми се вижда, не че спортовете са лоши, даже напротив, но все пак...
Смешен Чун е по-правилно име.

tqnko1
03-01-2008, 03:14
Zavisi

Ne izbirai boks/kik-boks za razvle4enie, tam udari sa dosta hardcore v glavata za momi4e osobenno.


ve4e godina treniram box (svryh tejka kategoriq 91+) i moga da ti kaja 4e vsi4ko si zavisi ot tebe
4овек тя е моми4е и едва ли е +91 :Д бтв по темата земи си 1 арматура (желязна траба) в 4анти4ката и ги пуцаи:Д

sweet_baby_cool
03-02-2008, 18:45
Izberi tozi vid koito 6te ti e nai lesen i nai 6te ti pomaga

sexita
03-19-2008, 16:05
http://www.zamunda.net/details.php?id=55384
http://www.zamunda.net/details.php?id=55384
http://www.zamunda.net/details.php?id=38647
http://www.zamunda.net/details.php?id=24862
http://www.zamunda.net/details.php?id=24856
http://www.zamunda.net/details.php?id=24842
http://www.zamunda.net/details.php?id=24782

jujityy
08-20-2008, 12:18
Аз тренирам таекуондо и мн ми харесва :-P :-)

insanerrr
09-05-2008, 10:28
Моето мнение е "крав мага" ама нз каде ще го учиш тука в бг :-D

psihiran
09-06-2008, 00:51
Особено за само защита тренирай бойно самбо.
Може и спортното самбо да ти свърши работа. Погледай клипове и виж кое те влече повече. Между другото в ММА битките тоест от смесените боеве (или улични боеве) най-много печелят бойните самбисти.
Най-приложимо в реалния живот си е бойното самбо, гарантирам!
Смесица от джудо, карате, киокошин, борба, бокс, кик бокс, киргистански борби, монголски борби и още много използват се ключове за отказване (спокойно можеш да осакатиш някого) задушаващи хватки и всякакви други. Просто няма по-добро!
Успех!