PDA

View Full Version : Тема за брекетите (Всичко за тях)



Страници : [1] 2

ligaf_pingvin_f
10-14-2007, 17:17
Реших да пусна голяма тема за брекетите,кадето можем всичко да си споделяме пишеме
Ако имаме върпоси
Или ако някой има има вапроси да пита
Аз сега на 24ти оцтомври слагам брекети и адски м ного се вълнувам
Така че изкажете мнения за тях?Носите ли?От кога ?
Какво ви е мнението за тях?
И всичко за тях
Дано стане добра тема (:

tItEufFf
10-14-2007, 18:08
Нося от вчера и ги мразя!!! Един съвет: Не си го причинявай :!: Аз се успокоявам с израза: "трай бабо за хубост :-D " Ама ко да прая тряя ги изтърпя все някак... :roll: Питай ако нещо те интересува :wink:

comics
10-14-2007, 18:16
туй не са ли въглища ? :smt017

SexYLipS
10-14-2007, 18:27
ооо наще искат да ми слагат и вече ходих на 3-4 прегледа и снимки и дай боже ще ми ги слагат след като завърша годината .... наистина ли са толкова гадни?

NightFairy
10-14-2007, 18:31
Нося от вчера и ги мразя!!! Един съвет: Не си го причинявай :!: Аз се успокоявам с израза: "трай бабо за хубост :-D " Ама ко да прая тряя ги изтърпя все някак... :roll: Питай ако нещо те интересува :wink:

Ти ги носиш от вчера и ги мразиш, а аз к'во да кажа като ги нося от повече от 2 години...и няма изгледи да ми ги махат скоро, защото тъкмо ми се бяха оправили напълно и тая ми изкриви едно зъбче и са чака...к'во чака...то само няма се изправи..ууупс отплеснах се... 8-[

Loshotia
10-14-2007, 18:43
Здравейте. Аз съм на 17 и имам проблем с единия от кучешките зъби- напред е малко. Голяма ли съм, за да сложа такова нещо и с колко би се отразило на семейния бюджет?

punkrock
10-14-2007, 19:11
^Santra^

Не си голяма! Брекети можеш да сложиш дори и да си на 25 (примерно :) )
Обаче колкото по-рано се сложат, толкова по-добре, защото зъбите при подрастващите са по-лесно податливи. :D
Цената е различна, зависи при кой лекар ще отидеш и в кой град живееш.

Slave4You
10-14-2007, 19:46
За цените: Миналата година доста момичета в училище имаха брекети. На едната струваха 900лв, на друга - 700лв. Тя ми разказа тях някои работи, например че първите три дена ядеш само супи и такива работи и тия дни са най-гадни защото брекетите мн те стягат и е ужасно. Но при нея имаше голям ефект ама за толкова пари остана и да няма :-D

tItEufFf
10-14-2007, 21:20
Ами отначало е много гадно. Аз пък кво казвам отначало след като на мен в събота ми ги сложиха. Ами на мен вече ми мина болката, но има хора, които ги боли цяла седмица...Ама на мен примерно ся нещо ми се е откачило ии ми дращи устната и страшно много боли :( Аз ям всичко, ама за сметка на това ме боли ужасно (еми майка ми точно днеска реши да поръча пица #-o ) Абе гадно е, но пък аз не искам да си остана с криви зъби и затова ги сложих :|

kakadu
10-15-2007, 06:15
the fairy of the evil, моля те, кажи ми като ходиш през определен период да ти ги регулират дъгите ли сменяват, или какво? И колко му е цената на това? Само това не знам, а искам да съм подготвена, че и без това ми излизат доста скъпи тия брекети... Дано си ме разбрала, изобщо който иска да пише, че нали няма да ги плащам аз и не искам изненади... :smt017

JaCkYto0o
10-15-2007, 08:15
Тъй като явно скоро ще ми слагат и на мен брекети имам въпрос към тези , които носят или са носили някога! Кои брекети са най качествени? Какво мислите за Damon system? Иии боли ли много?!! :roll: Моля ви отговорете ми ! Моляяя! [-o< Спешно е !![/i]

NightFairy
10-15-2007, 08:32
the fairy of the evil, моля те, кажи ми като ходиш през определен период да ти ги регулират дъгите ли сменяват, или какво? И колко му е цената на това? Само това не знам, а искам да съм подготвена, че и без това ми излизат доста скъпи тия брекети... Дано си ме разбрала, изобщо който иска да пише, че нали няма да ги плащам аз и не искам изненади... :smt017

Ами на мен ми сменят само ластичетата, а дъгите за 2 години са ми ги сменяли най-много 3 пъти, даже не знам дали и толкова има...
А за цената...1200 - 1500лв. са моите, пак не съм сигурна точно нали...

MusicIsTheKey
10-15-2007, 09:04
Един съвет: Не си го причинявай :!:


Друг съвет към авторката: не слушай подобни глупости.

Вярно е - боли, неприятно е, гадно е, трудно се търпи. Но това е в началото!После свикваш и забравяш,че носиш каквото и да е. Разбира се, трябва да имаш много добра хигиена,защото иначе е неприятно.

Нося брекети от няколко години, другия месец ги свалям. :D
Ако можех да върна времето назад, пак щях да ги сложа, защото усмивката ми е перфектна.
Струваше си всички мъки и болки.


Слагай, не се колебай, не губи време.

^dishdogz^
10-15-2007, 10:42
ох на мен сега ше ми слагат :smt005 ама не ми пука :-D искам само да попитам БОЛИ ЛИ?! боли ли като ти ги слагат?а след това?..

^dishdogz^
10-15-2007, 10:44
оо да боляло в на4алото :-D сори,4ета между редовете..

ligaf_pingvin_f
10-15-2007, 13:18
Мен изобщо не ме приеснявя това,че ще нося брекети даже вече с нетърпение чакам да ми ги сложат
Имам нагласа,искам го
Защото после знам че зъбите ще са ми перфектни
Питала съм всичките ми фр. какво мислят и те казват, че е яко
Даже най-добрата ми фр. ми завижда ,а тя е с прави зъби и вика искам и аз, ама няма
Друг мой приятел като го питах какво мисли за хора с брекети
Каза хора ,които ги носят държат на себе си и това как изглеждат ,а това е много важно
Една от най-добрите ми фр. сложи брекети преди 1 месец и на мен не ми прави впечатление, че е с тях.
MusicIsTheKey От колко време носиш брекети ?Виждам че си доволна
И на колко си
Аз съм на 14 след 3 месеца права 15
И ще ги носа около 1 година може и повече.
Chr!sSie Ти как се чувсташ/Ръчкаш ли ги през цялото време
На мен ми казаха че първите дни няма да мога да ям трърдо
И ще съм на супи и по меки храни(Аз даже вече четките си купих от нетърпение)
Моята фр след като яде задалжително ги четка и аз така ще права
Не искам да имам кариеси
И да ми оства храна по тях
А да и Chr!sSie Колко ти струваха брекетите
Моите ще са 600 евро
Ми това е за сега .
Др не се сещам (:

YaNcHeToOo
10-15-2007, 14:00
900,600-тия да не са позлатени ?вие в кой град живеете?не боли въобще тва са пълни глупости! :-k кво ви е страх толкова?брей няма да ви убиват! :-D

tItEufFf
10-15-2007, 14:24
Ми не помня колко ми струваха брекетите...Малко над хиляда лева...не съм много сигурна, може и да те лъжа. Ако те болят зъбите, щото някъде на втория ден досата боли пий един аналгин и ще ти мине.
Аве хора едно момче от скайп иска да се видим..ма мен като ме е срам с тез брекети..и ся не спирам да се чудя ко да му кажа :roll: Да се срещна ли с него (аз съм на 13, той е на 19)

tItEufFf
10-15-2007, 14:28
Като излезете от лекарския кабинет няма да ви боли, но след няколко часа започват да ви изтръпва зъбите. Не е много приятно, но се преживява :wink:

NightFairy
10-15-2007, 14:48
900,600-тия да не са позлатени ?вие в кой град живеете?

Ем, ти колко мислиш, че струват?От София съм... :roll:



не боли въобще тва са пълни глупости! :-k кво ви е страх толкова?брей няма да ви убиват! :-D

Ми попринцип от начало боли, или поне мен доста ме боля.
Ама иначе да, не е страшно :smt016

ligaf_pingvin_f
10-15-2007, 15:06
Chr!sSie - относно тва да се видиш или не с него или да те е срам
Само едно ще ти кажа
ДА НЕ ТИ ПУКА
тва е нещо яко
Стига че мн. малко хора могат да си позволят брекети
А и теб да те е страм , аз не разбирам от какво
Аз само да внимаваш с тоя не се знае каф е
Нали знаеш секакви ги има
=)
Та такам и аз вече искам да ми ги слагат нетърпелива съм

и Chr!sSie колковреме 6те ги носиш?
the fairy of the evil как така само едния зъб ти се е изкривил тука нещо не разбрах?

kakadu
10-15-2007, 15:47
the fairy of the evil, благодаря! То зависи и при кой лекар си. Аз ходих при една на "Иван Асен", при която брекетите бяха 1200 лв., после обаче стана една... и сега в Медстом, дето ще ми излязат 2100, обаче много качествено си вършат работата и оставам там да се брекетосвам.[/quote]

linka92
10-15-2007, 16:24
Не прочетох на всички отговорите.Аз лично нося брекети от 2 год. без 1 месец :lol: на горната челюст и сега за половин година ще ми слагат и на долната,защото тази линия която е м/у горните 2 зъба(предните) и долните не съвпада,не знам дали ме разбрахте :lol: Брекетите на горните скоби струваха 600лв.,( тя ми ги направи 500лв. с предтекст,че бях от доста време при нея(т.к. преди брекетите съм носила 5 год. тези апаратчета,които се слагат и махат :smt011 ),но това беше преди 2 год.Сега зъболекарката ми каза,че са станали 800лв(само за едната челщст),но все ще ги намерят наще от някъде(те са ги намерили вече).Първата седмица боли и не можеш да ядеш твърди храни(аз можех само на задните зъби,като някои бобър :lol: ) 2рата седмица започва да ти дращи на бузите на устните отпред,докато утстата ти свикне и след това,когато всичко отмине въобще не ги усещаш,гарантирам.И всичко това е за тези брекети най-евтините,които са железни.Има такижа бели и последна "мода" са керамчни,на които цената е 1600лв. на челюст ,демек 3200 за цялата уста 8) .


П.С.Носете докато сте малки(и аз съм на 15 без 2 месеца),защото познавам момиче,работещо в министерството на 25 год.,което носи брекети(от тея белите са),но все пак -колкото по-малки,толкова по-добре. \:D/

Ако някои има въпроси,може да ми пише ЛС,с радост ще му отговоря,защото за 2 год. достатъчно съм се инмтересувала от брекети и т.н. :smt006

zornitza
10-15-2007, 16:42
ami az nosih breketi to4no edna godina-daimond 3.sega zubite mi sa perfektni :oops: i nqmam nito 1 karies.vuob6te ne me bolq ,no vida breketi ima zna4enie.ima edni alekzander,tqh ne gi preporu4vam,prqteli kazvat 4e s tqh po bolqlo.no za da nqmate kariesi e mnogo vagno da si miete zubite sled vsqko hranene,kolkoto i trivialno da zvu4i
ps miss_sixty moite bqha ot kerami4nite-2100 lv

NightFairy
10-15-2007, 18:31
the fairy of the evil как така само едния зъб ти се е изкривил тука нещо не разбрах?

Ми те ми се бяха оправи напълно и вече трябваше да ми ги сваля и едното зъбче ми влезе леко навътре...бъх...не знам как точно да го обясня...ии сега от 5 месеца не се помръдва



the fairy of the evil, благодаря! То зависи и при кой лекар си. Аз ходих при една на "Иван Асен", при която брекетите бяха 1200 лв., после обаче стана една... и сега в Медстом, дето ще ми излязат 2100, обаче много качествено си вършат работата и оставам там да се брекетосвам.

Няма защо. :-) И да, наистина си зависи, на повечето места е различна цената.

linka92
10-15-2007, 21:03
ami az nosih breketi to4no edna godina-daimond 3.sega zubite mi sa perfektni :oops: i nqmam nito 1 karies.vuob6te ne me bolq ,no vida breketi ima zna4enie.ima edni alekzander,tqh ne gi preporu4vam,prqteli kazvat 4e s tqh po bolqlo.no za da nqmate kariesi e mnogo vagno da si miete zubite sled vsqko hranene,kolkoto i trivialno da zvu4i
ps miss_sixty moite bqha ot kerami4nite-2100 lv

Ами ярно са от втория вид,защото моята зъболекарка каза,че в БГ ще излязат чак след 1 год. тези брекети с някакави камъчета и отсрани керамични.

П.С.Не знам,казвам това,което ми е казала тя,не споря :-)

kakadu
10-16-2007, 11:12
Пак аз... :-) Имам още едно питане: колко струват дъгите и ластичетата, дето се сменяват и последните на всички зъби ли се сменяват при ходене? Дано сте ме разбрали, трябва това да го знам! [-o< [-o< [-o<

ligaf_pingvin_f
10-16-2007, 11:24
Пак аз... :-) Имам още едно питане: колко струват дъгите и ластичетата, дето се сменяват и последните на всички зъби ли се сменяват при ходене? Дано сте ме разбрали, трябва това да го знам! [-o< [-o< [-o<


Здр
Аз мога да ти обясня горе долу за ластиците и дъгите
При мен те са вкючени в цената(поне така мисля 90% съм убедена,за повече днес ще питам майка ми)
Дъгите не се сменят всеки месец
А при всеки е сртого индивидиално
Почва се с една дъга после др
Но не се сменяват честно
Зависи от натиска
Мисля че се започва с по нетягави(не съм сигурна)
Иначе всеки месец ходиш да ти затягат дъгите
А ластиците нз
Мисля че се смянават
За повече информация мога да ти дам на 24 октомври

ligaf_pingvin_f
10-16-2007, 11:42
Пак аз... :-) Имам още едно питане: колко струват дъгите и ластичетата, дето се сменяват и последните на всички зъби ли се сменяват при ходене? Дано сте ме разбрали, трябва това да го знам! [-o< [-o< [-o<


Здр
Аз мога да ти обясня горе долу за ластиците и дъгите
При мен те са вкючени в цената(поне така мисля 90% съм убедена,за повече днес ще питам майка ми)
Дъгите не се сменят всеки месец
А при всеки е сртого индивидиално
Почва се с една дъга после др
Но не се сменяват честно
Зависи от натиска
Мисля че се започва с по нетягави(не съм сигурна)
Иначе всеки месец ходиш да ти затягат дъгите
А ластиците нз
Мисля че се смянават
За повече информация мога да ти дам на 24 октомври
или на скайп ако нещо др те интересува

piFka_LP
10-16-2007, 12:45
Здравей :) и аз съм носила 1 година брекети отначалото доста боли , но след това не ги усешаш се едно нямаш нищо допълнително в устата... дори моркови и ябълки съм яла :) много лесно ще свикнеш и ще има резултат повярай ми ! УСПЕХ !!! :wink:

NightFairy
10-16-2007, 13:18
Пак аз... :-) Имам още едно питане: колко струват дъгите и ластичетата, дето се сменяват и последните на всички зъби ли се сменяват при ходене? Дано сте ме разбрали, трябва това да го знам! [-o< [-o< [-o<

Те си влизат в цената. Ластичетата се сменят всеки път (на всички зъби), а за дъгите вече си зависи.

Dark_Angel_F
10-16-2007, 13:55
Споко няма кво да се притесняваш все пак си помисли как зъбите ти ще станат много по- хубви след акто ги свалиш :)

kakadu
10-16-2007, 16:58
Благодаря на всички за търпението! Като дам 4 зъба свидна жертва и аз слагам брекети! Йееееее 8) Радват ме...

tItEufFf
10-16-2007, 17:18
Абе какви са тези ластици, за които говорите? На мен преди брекетите ми слойиха на най-задните зъби ластици или конци за да се раздалечат (щото на крайните зъби се слагат пръстени) .... Ама сега нямам никакви ластици. Някой ще ми обясни ли O:)

cute_emo_girl
10-22-2007, 13:41
не може да нямаш ластици [-X на бсеки зъб там където то е самия брекит около него има ластик...бтв аз моите ги нося от 2год и вече им свикнах :P

flowerlina
10-22-2007, 13:57
Аз носих брейки/брекети се казват едни такива дръвца,които се слагат в печките/ около 2 год,но си струваше.Сега зъбите ми са перфектни.Аз имах само на горната челюст и струваха 1000-1500лв.В началото наистина боли,но с времето/около седмица/минава и не ги усешташ/ще го изтърпите/.Ластиците са безплатни,но дъгите се плащат.Аз смених общо 2 или 3 дъги/около 40-70лв всяка/.Отделно се ползва и специална четка/към 5лв/.Това е,ако има още нещо питаите :D

Shake_it
10-22-2007, 14:31
мен също са ми малко криви зъбчетата ама много се притеснявам,просто имам и рпиятелка и незнам как тя ще реагира бих искал да ми се оправят зъбчетата но се притеснявам от мнението на приятелите ми,смисъл въсприемат ме като пич дето сичко ми е ок ама нали знаете всеки човек си има недостатък,няма перфектни хора,а и са ми казвали че хората с брекети за партниора им ги боляло като се целуват и от тва много се притеснявам иначе наще не ме карат да нося аз си решавам и съм много объркан ( ебати и изречението дето написах :lol: ) И такам кво още незнам но си крия усмивката,а колко искам да се усмихвам широко без да ми дреме да иам перфектни зъбчета :? ама наи много се притеснявам заради приятелката си как ще реагира вече една година сме заедно и страшно много я обичам общо взето тва е ше сам благодарен за някои друг съвет :)

Shake_it
10-22-2007, 14:33
a i btw moje li snimki na hora s breketi tva onova da vida kak izlgejda ili pak va6i? :)

tItEufFf
10-22-2007, 14:51
не може да нямаш ластици [-X на бсеки зъб там където то е самия брекит около него има ластик...бтв аз моите ги нося от 2год и вече им свикнах :P

Е, нямам ластици бе...2 часа зяпах в огледалото да се гледам, ама нямам такова нещо в устата си :-k

dan4ety
10-22-2007, 15:08
не може да нямаш ластици [-X на бсеки зъб там където то е самия брекит около него има ластик...бтв аз моите ги нося от 2год и вече им свикнах :P

Е, нямам ластици бе...2 часа зяпах в огледалото да се гледам, ама нямам такова нещо в устата си :-k


Ластичетата за които говорят май са цветните работи по брекетите/брейките (не съм сигурна как се казват). Това го знам от една приятелка, тя носи ...

linka92
10-22-2007, 16:23
Аз носих брейки/брекети се казват едни такива дръвца,които се слагат в печките/ около 2 год,но си струваше.Сега зъбите ми са перфектни.Аз имах само на горната челюст и струваха 1000-1500лв.В началото наистина боли,но с времето/около седмица/минава и не ги усешташ/ще го изтърпите/.Ластиците са безплатни,но дъгите се плащат.Аз смених общо 2 или 3 дъги/около 40-70лв всяка/.Отделно се ползва и специална четка/към 5лв/.Това е,ако има още нещо питаите :D

Да,бе,да.Не се казвало брекети-друг път [-X .Точно брекети се казва(ходила съм при 4-5 зъболекъра ортодонти и всичките така го казват).Гледала съм и научни предавания-пак така го казват.Това брейки не съм го чувала,може и така да му вика,но за брекети съм сигурна. =P~ :smt006

Slave4You
10-22-2007, 17:17
При брекети (за зъби) ударението е на първото е
брекети (за печка) ударението е на второто е ... май :-k

NightFairy
10-22-2007, 19:28
брекети се казват едни такива дръвца,които се слагат в печките

Тези дръвца за печката се казват брИкети :wink:

barbie__girl
10-22-2007, 20:12
qka temi4ka :P
az nosq breketi pove4e ot dve godini :( sega mi mahnaha gornite no 6te nosq nqkaf no6ten aparat :(
dolnite 6te gi nosq nz kolko vreme o6te :? no nqma da e mnogo
men mi stana mn tapo kato mi mahnaha gornite mn im se kefeh osobenno kato mi smenqha lasti4etata az vinagi rozovi iskah de :P zabolekara mi ima pone 20 cvqta 4e i pove4e :)
nz ne se trevojete 6toto gi nosite sega 6toto po-dobre da gi nosim 3 godini ili po-malko no posle..... :P
e ako nqkoi go interesyva ne6ty pitaite :)

tItEufFf
10-23-2007, 05:25
не може да нямаш ластици [-X на бсеки зъб там където то е самия брекит около него има ластик...бтв аз моите ги нося от 2год и вече им свикнах :P

Е, нямам ластици бе...2 часа зяпах в огледалото да се гледам, ама нямам такова нещо в устата си :-k


Ластичетата за които говорят май са цветните работи по брекетите/брейките (не съм сигурна как се казват). Това го знам от една приятелка, тя носи ...

А, мерси много... :-D

lola_step
10-24-2007, 14:27
За цените: Миналата година доста момичета в училище имаха брекети. На едната струваха 900лв, на друга - 700лв. Тя ми разказа тях някои работи, например че първите три дена ядеш само супи и такива работи и тия дни са най-гадни защото брекетите мн те стягат и е ужасно. Но при нея имаше голям ефект ама за толкова пари остана и да няма :-D

mm ot koi grad si

ligaf_pingvin_f
10-24-2007, 19:59
За цените: Миналата година доста момичета в училище имаха брекети. На едната струваха 900лв, на друга - 700лв. Тя ми разказа тях някои работи, например че първите три дена ядеш само супи и такива работи и тия дни са най-гадни защото брекетите мн те стягат и е ужасно. Но при нея имаше голям ефект ама за толкова пари остана и да няма :-D

mm ot koi grad si



На мен днес ми сложиха брекетите
Малко ми е странно,но ще свикна
Само хода и се гледам в огледалаат
И ми е мн странно
За сега не ме боли
Но очаквам болка

Glamour_girl
10-27-2007, 22:55
Тъй като скоро и аз ще слагам брекети, искам да попитам задължително ли е да се извадят 4 зъба и вярно ли е, че режат някакви кожички.

SexYLipS
10-28-2007, 08:27
За цените: Миналата година доста момичета в училище имаха брекети. На едната струваха 900лв, на друга - 700лв. Тя ми разказа тях някои работи, например че първите три дена ядеш само супи и такива работи и тия дни са най-гадни защото брекетите мн те стягат и е ужасно. Но при нея имаше голям ефект ама за толкова пари остана и да няма :-D

хаха де да сруваха толкова.. тези които на мен ми предлагаха във Варна ( с доказан ефект, защото имам една приятелка която си сложи при същия ортодонт) са по 2000 лева.Има метални (които са познати на всички) и прозрачни на които, се вижда само пластината, която на практика оправя зъбите.Цената на прозрачните е около 2500 лева, като първоначално се плащат 1000 лева и после при всеки преглед, който на един месец веднъж се носят по 100 лева. ;-)

Никога не бях чувала за толкова евтини брекети.. :roll:

SexYLipS
10-28-2007, 08:35
Тъй като скоро и аз ще слагам брекети, искам да попитам задължително ли е да се извадят 4 зъба и вярно ли е, че режат някакви кожички.

Зависи от случая.. в устата ти трява да има достатачно място зъбите ти да се наредят един до друг.Ако в твоята няма (това може да се забележи ако имаш зъб който да е по нагоре от другите ти зъби) естественно ще трябва да извадят 1-2 ама не се знае при всеки е индувидуално.. спокс :smt001

Ice_Queen_
10-28-2007, 11:20
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=91042&highlight=%E1%F0%E5%EA%E5%F2%E8


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=123451&highlight=%E1%F0%E5%EA%E5%F2%E8
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=106850&highlight=%E1%F0%E5%EA%E5%F2%E8

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=123664&highlight=%E1%F0%E5%EA%E5%F2%E8

JaCkYto0o
10-29-2007, 07:27
Ох , и на мен ще ми слагат след една седмица и от една страна се радвам а от друга ме е страх! Какво да правя? Моля ви разкажете ми всичко!

honey741
10-29-2007, 16:40
Мързи ме да чета предните постове, но ще разкажа за моя случай.
Сложиха ми брекети миналата година декември месец, защото кучешките ми зъби бяха по-нагоре. Брекетите ми бяха керамични и струваха 650лв, но след нова година цената мисля се увеличи и сега незнам колко точно струват. В началото като ми ги сложиха се чувствах супер странно, а след няколко часа устата ми започна и да изтръпва. Миенето на зъбите беше ужасна болка, камо ли да ям по-твърди храни, затова първите три-четири дена бях на пюрета и каши. След това вече болката отшумява и започваш да свикваш с брекетите, да се храниш нормално.
За мой късмет зъбите ми се оправи доста бързо и началото на юли ми махнаха брекетите, сега вечер спя с едно друго апаратче (подобно на скобите). Към тези, които ще слагат не се притеснявайте, дори и да носите брекети след време ще разберете, че си е струвало и ще имате страхотни усмивки. :P

Violenza
10-30-2007, 16:59
Я, тема за брекети :D
Мда.. и аз носех. Година и полоивина.
Моите бяха керамични..
Като се сетя в началото колко ужасно беше.. болеше, не можеш да ядеш и докато свикнеш, че има нещо в устата ти.. агххх
След първия месец се свиква и вече забравяш за тях. Но когато ти ги стагят отново, пак си боли 3-4 дена..

Преди да ми ги сложат така се дърпах.. изобщо не исках. От половин година съм без тях вече и изобщо не съжалявам, че търпях толкова.. напротив, страшно много се радвам.

За цените.. виждам, че тук са по-различни.. На мен ми излена към 2000 (като смятате, че керамичните са по-скъпи) всичко, като броим и прегледите, които се плащат.

Ии... не знам дали знаете, но след като ти махнат брекетите .. от вътрешната страна на първите 10 зъба (главните 5 долу и 5 горе) се слага тънко телче, за да не ти се разместят отново зъбите, защото го има и този вариант.

tItEufFf
10-30-2007, 21:17
Ии... не знам дали знаете, но след като ти махнат брекетите .. от вътрешната страна на първите 10 зъба (главните 5 долу и 5 горе) се слага тънко телче, за да не ти се разместят отново зъбите, защото го има и този вариант.

А това телче забелязва ли се...СМисъл не само външно, ама нямаше ли затруднения с говора...все пак ти е от вътршната страна :?:

ligaf_pingvin_f
10-31-2007, 11:35
Хих Днес става точно 1 седмица откакто носа брекети
Ммм тази седмица не беше толкова ужасна,колкото мислех,че ще е
След слагането ми на брекетите първите няколко 4аса нямаше болка,въобще при мен няма голяма болка.Но като се прибрах исках да ям тогова открих,
че с предните си заби не мога да отхапвам.Опитах ли се ме пронизваше ОГРОМНА БОЛКА.И сега още не мога да отхапвам имам още болка,но е много по малка
След време ми казаха че ще ми мине
Другото,което забелязах след като ми сложиха брекетите беше това че захапката ми е друга и по друг начин са ми сложени забите сега са си подредени правилно.
Самото слагане на брекетите стана безболезнено
Первите 3-4 дена май малко фъфлех това се забелязваше като четях на англ.език или говорех мн барзо.Ама сега вече не :D
Излизайки от кабинета се ужасих,някак не можех да се възприема
А майка ми казваше колко ми е добре с тях и от там ужас
Ама после поговорих с много мой фр. и те толкоз ми се радваха и кефеха :D и ми казаха въобще да не ми пука
И сега го разбирам това
Вече съм 1 седмица със тях и въобще не съжалявам,че ги сложих
Даже сега се кефа.Свикнах с тях
Така че ако трябва да слагате ,Слагайте
Няма да съжалявате :grin:
А да ви питам,които носите брекети
На вас какъв свят са ви тези с които ви захваштат дъгата едни криглички,малки ?? :)
На мен заболекарката искаше некви много искрящи да ми сложи,но все пак аз избрах безцветните :D :D :D :D Някак нз как ще изглеждам със цветни :D :D :D
А отностно след махането на брекетите
Аз ще нося някакъв регулиращ апарат 1 година,но ще го нося само вечер
За да не ми се разместат зъбите
Ако имате въпроси
Питайте :D :D :D

metaxa
10-31-2007, 23:54
Здравейте,
Май и на мен ще ми се наложи да нося.Един комшия има такива които се свалят можете ли да ми кажете цени защото не бих искала като излизам примерно да съм с тях #-o #-o #-o

ligaf_pingvin_f
11-01-2007, 09:11
Здравейте,
Май и на мен ще ми се наложи да нося.Един комшия има такива които се свалят можете ли да ми кажете цени защото не бих искала като излизам примерно да съм с тях #-o #-o #-o




Хммм сори за въпроса,
Но защо не би искала да ислизах с тях
Брекетите не се махат и нз кво им
че не исках да те виждат с тях
Иначе ти говориш за апаратче за зъби или скоби
Ама не са още по грозни
И много много бавно ти се оправят зъбите
Иначе цената е около 300-400 лева за долната и горната челюст

Violenza
11-01-2007, 16:49
Ии... не знам дали знаете, но след като ти махнат брекетите .. от вътрешната страна на първите 10 зъба (главните 5 долу и 5 горе) се слага тънко телче, за да не ти се разместят отново зъбите, защото го има и този вариант.

А това телче забелязва ли се...СМисъл не само външно, ама нямаше ли затруднения с говора...все пак ти е от вътршната страна :?:
Външно не се забелязва.
Не, никакви затруднения с говора, то телчето е съвсем съвсем тънко. :wink:

gabi_94
11-03-2007, 16:06
ооо, на мен към коледа ще ми ги слагат ужас! я сега във вторник ще ми слагат някакъв апарат на непцето, ще ми го залепят по някакъв начин, да ми разшири челюстта!

weeda
01-06-2008, 01:58
трудно е докато свикнеш около 1 седмица през това време имаш ужасТни болки ^__^ но не'а такав проблем от фафлене пак и не се забелязва мн.

charovnata_
01-06-2008, 16:51
inache az se bqh naplashila mn ot tezi bremketi i chak veche bulnuvah che ne gi iskam,a trqbvashe zybite mi da se opravqt zashtoto shteh da sum kato gligan,i tyi kato sum na 15 otidoh pri ortodont i popitah za podvijen aparat i mi kazaha che ako sum postoqqna shte se zaeme stiga da ima sudeistvie ot moq strana ( t.e. da ne go sfalqm mnogo) nosq go veche kam 7 meseca i oshte trqbva oshte okolo 5-6 i sled tova go maham,(imaiki predvid che bqh mn zle sys zybite),taka che ako nqkoi ima vyzmost i po tochno e pod 15 godini neka da izbete podvijen aparat zashtoto uverqvam vi che e dobo reshenie izliza po eftino okolo 300 lv za dvete chelusti( pri mene izliza poveche zashtoto seka sedmica sum do sf)

daisybaby
03-05-2008, 14:49
след като отидохте на преглед колко време след това ви сложиха брекетите обяснете малко че утре ще ходя и много се притеснявам щото си нямам на представа кво е

kakadu
03-05-2008, 15:28
На мен като ми извадиха втория зъб трябваше да минат 3 седмици и тогава ги сложиха.

daisybaby
03-05-2008, 15:35
:shock: олеее и зъби ли ще ми вадят 8-)

kakadu
03-06-2008, 11:57
^Това абсолютно зависи от конкретния случай, така че още не се бой! :D Така или иначе не боли. На мен трябва да ми вадят още 2. Но при теб ще ти обяснят как стоят нещата. Аз съм на 18 и просто нямаше как.

daisybaby
03-06-2008, 16:46
ужас ще ми вадят 2 зъба нещо мн ме е страх :shock: но ще го преживея.Колко са 2 зъба 8-) :D

Slun4evko
03-06-2008, 19:02
Момиче съм на 18г.Аз съм с брекети на горната челюст от 3 месеца и 6 дни.Първите две седмици ми беше много кофти,понеже болеше,а за храната-бях на супички и попара.Досега смених 3 дъги,но за сметка на това зъбите ми започнаха да се нареждат за много бързо време.През януари месец ми извадиха и четирите мъдреца/моите излязоха още докато бях на 15г./ и един стар млечен зъб/с дълга стара история :)/Моите брекети са от най-обикновените и струват 450 евро без да включвам цената на съпътстващите екстри/вадене на зъби=160лв;смяна на дъги,всяка от които е 21лв;смяна на четката за зъби-7лв и т.н./
Досега свикнах с тях,още от юли месец м.г. бях наясно,че ще нося брекети,за което най-вече родителите ми бяха навити,аз самата се притеснявах от реакцията на околните.Отзивите....'аз откъде мога да си намеря такива?'/и то от момиче с красива усмивка :)/,'мило,много си готина така'/от гаджето/,'а,ти от кога си с брекети?'/забелязаха след 2 месеца откак бях сложила/.Доволна съм,че си ги сложих,даже понякога ходя с нетърпение при зъболекаря си,голям образ е,макар че ме мъчи доста понякога.
Преди явяването ми на изпита ми по немски преди 2 месеца гаджето ме предупреди 'да заслепиш комисията с хубава 24-каратова зелена усмивка'/бях с яркозелени ластичета тогава/Големи бъзици падат около моите брекети,развеселявам се,никой не се е опитал да ме обижда и никой не си е променил мнението за мен след като започнах да ги нося.

daisybaby
03-07-2008, 11:56
оф аз мн се притеснявам като ми извадят тъбите да не ми остане място след тва :(

tItEufFf
03-07-2008, 16:24
Моите зъби почти се наредиха .. искам да ми ги махат, но нося горния брекет от ноември мин.година, а долния от януари тази година. Колкото и да ги проклинах тези брекети в началото, сега съм много доволна ... :)

Slun4evko
03-26-2008, 20:30
До седмица-две ще ми слагат долните брекети! Днес ми сложиха сепариращи ластичета на зъбите.
Някакси се комплексирам от тази мисъл,с горните свикнах много бързо от естетическа гледна точка,но докато това стане и с долните... А и имам бал след два месеца точно. Е,нали е за добро,какво се оплаквам и аз.

tItEufFf
03-26-2008, 20:33
С долните се свиква много по-лесно. Болките не са такива, а и не боли чак толкова много :)

Slun4evko
03-26-2008, 20:38
хммм,аз мисля,че си зависи от индивидуални случай. Но ще видим,като ми ги сложат ще дам инфо :)

kico
03-26-2008, 20:45
az to4no zaradi bala ne si slojih breketi ....iskah predi tova ama prosto nqmah kinti.. nemislq 4e e sramno izobshto , dori i da ve podigravat slagaite si gi na intimnite 4asti i tva e ...kazvat 4e malko bolqt v na4aloto ....6te tarpite horata sa kazali gazariqta iziskva jertvi ;)

hungry_vampire_f
03-26-2008, 20:47
туй не са ли въглища ? :smt017
:razz:

LetiCherry
03-27-2008, 18:10
ужас ще ми вадят 2 зъба нещо мн ме е страх :shock: но ще го преживея.Колко са 2 зъба 8-) :D

taka si e! :-D
NA men mi izvadiha 3 mudreca v zarodi6. Pone mi ostana edin da razbera koga sum poumnqla :-P

Nadelina
03-27-2008, 18:51
За цените: Миналата година доста момичета в училище имаха брекети. На едната струваха 900лв, на друга - 700лв.
Ne znam kakvi breketi sa noseli tezi momicheta no originalnite breketi struvat okolo 2000 lv ili 1000 dolara. Az noseh breketi 2 godini i polovina i otkakto gi svalih zybite mi sa perfektni. Ne moga da se oplacha i ot vremeto v koeto gi noseh. Ne gi mrazeh. Bqh sviknala s tqh. Bqha chast ot men. Daje kato gi svalih se chuvstvah stranno che veche ne gi nosq. No efekta ot tqh e napravo strahoten. Nosila sym aparatcheta na nebceto no ne mi pomognaha. Zybite mi bqha ujasno krivi zashtoto cheliusta mi e malka i nqma mqsto za vsichkite zybki...milite :-D

COP-OUT
03-31-2008, 16:24
Az nosq breketi ot 2 meseca... Samo gorni zasega... Mnogo sum dovolna! Prednite mi zubi bqha ujasno krivi. Ne sum si pomislqla, 4e 6te gi vidq izqqq6tno pravi.
Slaganeto na breketite ne boli izob6to.
Purvite dni e kofti, no ne e e 4ak tolkova brutalno. Prosto use6ta6 leko naprejenie v ustata si. Sled 3-4 vsi4ko otminava.
Na men leeeko mi se podu i ustata, no se o4akva6e.
Vsi4ki s problemni zubi - ne 4akaite! Otivaite pri ortodont, slagaite breketite i 6te vidite za kakuv efekt stava na vupros! Purvo - grozno e da gleda6 krivi zubi. Vtoro - te ne suzdavat samo neuglednost, ami i qdove posle...razvalqt se lesno, mieneto e po-trudno, poneje sa prehlupeni/v pove4eto slu4ai/...I ne si mislete, 4e vuprosnite jeleza sedqt grozno. Naprotiv, ponqkoga daaje simpati4no i sladko. 8)

MemoRieS
04-05-2008, 21:38
Охх мързи ме да чета вече. Виждам, че доста сте писали за ластици, все още не знам какви са тези ластици, аз нямам такива. Нося брекети близо 1 год. В началото ме болеше само 1 седмица, вече свикнах. Също искам да кажа, че в началото не ми извадиха нито 1 зъб, ала сега наскоро трябваше да ми извадят 2 зъба, защото горната ми челюст се разминава с долната..
Макар и да нося брекетите почти год. имам въпрос, вие почиствате ли ги с по-специални приспособления? И от къде мога да си закупя такива и колко ще струват? :)

InTheRain
04-05-2008, 22:20
Здравийте! Аз съм на 16 и нося брекети от 1 март. За сега имам само на горната челюст, но след около месец ще ми слагат и долу.. Проблемът при мен е че нямам достатъчно място в устата си, защото челюстта ми е малка и оттам зъбите ми са криви..Та за да ми коригират усмивката се наложи да ми извадят 4 зъба ( два от горната и два от долната челюст). Но нито носенето на брекети, нито ваденето на зъби боли.. Вярно е, че първата седмица беше неприятно, но сега нищо не усещам.. Та за ваденето на зъби ...зависи от проблема на човека - при всеки е различно ! Отначало много се притеснявах как ще ме възприемат и дали няма да ми се подиграват, но на никой не му пука :) Така че който има проблем и може да си позволи брекети въобще да не се замисля..все пак известно време трябва да ги изтърпи, но постигнатото си остава за цял живот ! Що се отнася до ластиците.. аз нямам.. А за миенето на зъбите използвам два вида четки - специални за брекети. Има ги във всяка аптека, който желае може да попита и сам убедена, че продавачката ще знае :)

А сега въпросът ми : Преди една седмица ми сложиха едно нещо като метална дъга, която захванаха за кътниците ми, за да ги държи да стоят на едно място.. да не минат на мястото на извадения зъб.Тази дъга се намира вътре в устана ми кухина и е около небцето (малко неприятно, защото трудно се преглъща). Та.. някой знае ли дали ше трябва да я нося през цялото време докато съм с брекети или е само временно.. и тъй като сега имам такава само на горната челюст, ще ми сложат ли и на долната? :)

kaka_lara
04-06-2008, 07:35
А сега въпросът ми : Преди една седмица ми сложиха едно нещо като метална дъга, която захванаха за кътниците ми, за да ги държи да стоят на едно място.. да не минат на мястото на извадения зъб.Тази дъга се намира вътре в устана ми кухина и е около небцето (малко неприятно, защото трудно се преглъща). Та.. някой знае ли дали ше трябва да я нося през цялото време докато съм с брекети или е само временно.. и тъй като сега имам такава само на горната челюст, ще ми сложат ли и на долната? :) ОК а защо когато отишеш следващия път при ортодонта си не го/я попиташ? Нещо някакъв номер за контакт нямаш ли? Защото все пак всеки случай си е индивидуален и няма как някой от форума да е достатъчно компетентен на тема твоето физическо състояние и здраве.

InTheRain
04-06-2008, 22:05
Ще попитам, но реших първо да разбера дали някой случайно тук не е имал или има такава дъга, за да ми каже.. В краен случай ще попитам.. :?

hrisiiiiii
04-08-2008, 14:30
Нося брекети от 8-ми декември 2006.. Вече не мога да кажа колко много са ми омръзнали, и може би това е причината поради която не искам да се обвързвам с момче, защото мисля че е гадно :-D

Иначе не правят никакви проблеми, освен когато някой път се скъса ластичето или тия обръчи на кътниците по някой път се вадят.
Очаквам в близките месеци да ми ги махнат, щото вече не издържам с тях ](*,)

Тогава платих 375 лева за брекети само отгоре, и бяха на вноски - първо 150 лева, после всеки месец по 25 докато не ги изплатих, и сега ходя безплатно.. Надявам се на зъболекарката да й омръзне да работи без пари и да ми ги махне :D

siLenT_scReaMs
04-10-2008, 18:28
iskam da vi pitam otnosno mahaneto na mudrecite..zubolekarq mi kaza che trqbva da mi mahne i chetirite..boleshe li po vreme na mahaneto,sled tova? kolko struvashe pri vas?
a sled tova chak shte mi slagat breketi :) mnooogo iskam veche :P zvuchi mn gotino - perfektna usmivka naredeni zubcheta :P ama mi predstoi vadene na zubii predi tova..za tova pitam :)

hrisiiiiii
04-10-2008, 19:18
на мен не са ми вадили нито един щото на мен си ми липсват 1-2 по рождение :D на една моя фрд й бяха махали, и тя каза, че не боли изобщо, защото е с упойка ;) така че спокойно :)

InTheRain
04-10-2008, 21:30
Както вече казах на мене ми извадиха 4 зъба и нищо не боли, защото ти слагат упойка.. А иначе вадене на зъб струва 30 лв (поне на мен толкова ми взеха), ама ако имаш книжка към здравната каса е безплатно..

jeni92_abc
04-11-2008, 14:41
от 5ти до 7ми клас съм била с брекети и все си повтарях:'трай бабо за хубост' :lol: добре че ми ги махнаха щото ми идваше да се гръмна :-x

MaLkaTa_LaDy
04-12-2008, 10:55
InTheRain, аз нося брекити от доста време и аз имам тази дъга. Та по въпроса: Дам, до края ще я носиш, но след време просто свикваш и не я усещаш. Не се притеснявай то е измислено за да ти е удобно на теб. :)

InTheRain
04-15-2008, 20:01
MaLkaTa_LaDy а да попитам дали знаеш дали и на долната челюст ще ми сложат, защото аз свикнах с нея ама все пак си е желязо в устата.. пък и не виждам как ще се сложи долу.. пък нямам възможност скоро да говоря с ортодонтката си :)

Slun4evko
04-21-2008, 12:06
В сряда най-сетне ще ми сложат и долните брекети :grin: Най-накрая! Сега ще си правя разноцветна усмивка :-P

Marto_92
04-22-2008, 07:40
искам да попитам ... дали има някакви по готини брекети .. защото ми е гадно как ще ме приемат другите и съм с приятелка :( ... та има ли някакви на фигурки да си избирам или прозрачни и цена ако може горе долу да кажете :) ... и когато отида при зъболекаря как ще си избера брекети (дава ми някакъв каталог ли какво) :?

scout4e94
04-22-2008, 17:47
az sledva6tiq mesec 6te slagam breketi i mi e lubopitno dali tova po nqkakuv na4in 6te povliqe na obujateli ot drugiq pol :D aa i me pritesnqva 4e 6te mi stoqt ujasno v smi nqkoi hora im stoi sladko .....ama az mn ne sum ot sladkiq tip i se 4uda dali 6te stoi sme6no btw sum na 14

adizitk1
04-22-2008, 18:07
Не е мн красиво,но е мн глупаво да откажеш да си ги сложиш,предполагам зн що.

Marto_92
04-23-2008, 09:21
аа каква е разликата на лечението в времето м/у прозрачните брекети и Damon брекетите !
п.с : сега ще ми слагат брекети и искам някакви по готини или да не се виждат .. момче съм на 14 години готин :-P и малко ми е гадно,че ще нося,но няма какво да се прави (нещо на интересни фигурки или прозрачни да не се виждат) .. може ли да си поръчам някакви фигурки ли незнам .. не съм много наясно :)
съжелявам ако говоря глупости :)

Marto_92
04-23-2008, 10:49
аа каква е разликата на лечението в времето м/у прозрачните брекети и Damon брекетите !
п.с : сега ще ми слагат брекети и искам някакви по готини или да не се виждат .. момче съм на 14 години готин :-P и малко ми е гадно,че ще нося,но няма какво да се прави (нещо на интересни фигурки или прозрачни да не се виждат) .. може ли да си поръчам някакви фигурки ли незнам .. не съм много наясно :)
съжелявам ако говоря глупости :)
п.с : ако има някакви на доларчета и такива джунджурийки до 2000 лева перфектно :)

PollyPoi
04-23-2008, 16:04
аа каква е разликата на лечението в времето м/у прозрачните брекети и Damon брекетите !
п.с : сега ще ми слагат брекети и искам някакви по готини или да не се виждат .. момче съм на 14 години готин :-P и малко ми е гадно,че ще нося,но няма какво да се прави (нещо на интересни фигурки или прозрачни да не се виждат) .. може ли да си поръчам някакви фигурки ли незнам .. не съм много наясно :)
съжелявам ако говоря глупости :)
п.с : ако има някакви на доларчета и такива джунджурийки до 2000 лева перфектно :)
хахахахах кво долари бе мен брекетите са едни и същи
http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2994002/2/istockphoto_2994002_dental_braces.jpg
не виждам нищо грозно,даже е симпатично някакси :)
и аз съм с брекети от ноември и съм много доволна,найстина виждам огромна разлика ;) така че който има нужда да слага да не се чуди :)

Marto_92
04-23-2008, 17:27
аа каква е разликата на лечението в времето м/у прозрачните брекети и Damon брекетите !
п.с : сега ще ми слагат брекети и искам някакви по готини или да не се виждат .. момче съм на 14 години готин :-P и малко ми е гадно,че ще нося,но няма какво да се прави (нещо на интересни фигурки или прозрачни да не се виждат) .. може ли да си поръчам някакви фигурки ли незнам .. не съм много наясно :)
съжелявам ако говоря глупости :)
п.с : ако има някакви на доларчета и такива джунджурийки до 2000 лева перфектно :)
хахахахах кво долари бе мен брекетите са едни и същи
http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/2994002/2/istockphoto_2994002_dental_braces.jpg
не виждам нищо грозно,даже е симпатично някакси :)
и аз съм с брекети от ноември и съм много доволна,найстина виждам огромна разлика ;) така че който има нужда да слага да не се чуди :)

все пак ти си момиче .. тези на мен не вярвам да ми ходят :oops:

PollyPoi
04-24-2008, 11:22
Не е казано че трябва да си слагаш розови ластици,има всякакви цветове,аз примерно всеки месец искам различни :)

OpenedSky
04-24-2008, 12:57
еми на мен също ще ми слагат , но чак след изпитите ми... :) естра ми преди носеше и имаше 1 много гаден период в който целите и веци се бяха разкървавили и трябваше де се жабурка с 1 отвратително лутива вода,а другия порблем е че като ядеш сичко ти полепва по брекитите.. (за тва може би шините са по практични :-o ) НО СЕГА ЗЪБИТЕ И СА СТРАХОТНИИИИИИ :grin: :grin: :-) :-)

taina_18
04-25-2008, 14:12
Здравейте!

hrisiiiiii
04-26-2008, 07:20
При всеки е различно. След като свалиш брекетите твоят зъболекар ще прецени дали трябва да носиш шини отзад, в смисъл от задната страна на зъбите :) И после все пак ходиш на профилактични прегледи, за да ти следят състоянието :]

taina_18
04-26-2008, 10:48
Мерси за отговора hrisiiiiii

InTheRain
05-01-2008, 22:10
Аз доколкото разбрах тези шини, които се слагат след като си носил/а брекетите се носят само вечер ..поне моята ортодонтка така ми каза, но можеби за мен ще е така

H0lyGanGs7eR
05-07-2008, 09:06
Здравейте!
Днес си взех час при ортодонт д-р Грета Йорданова . Може ли да ми кажете , дали сте доволни от нея и дали няма да ми одере джоба . на почти на 16 години съм и предните ми зъби са изкривени на вътре. Един зъболекар ми каза , че от тук ми идвали проблеми и със захапката и си е така - долната ми устна се е обълрнала. Това може ли да се оправи чрез брекети и дали ще ги махна преди завършването ( 12-9 = 3 години стигат ли? ) . Дълга ли е процедурата преди самото поставяне на брекетите , че като завърша няма да съм в софия постоянно и не знам въобще дали да се захващам още сега. благодаря предварително.

NeverTheSame
05-11-2008, 18:04
Здравейте!
Днес си взех час при ортодонт д-р Грета Йорданова . Може ли да ми кажете , дали сте доволни от нея и дали няма да ми одере джоба . на почти на 16 години съм и предните ми зъби са изкривени на вътре. Един зъболекар ми каза , че от тук ми идвали проблеми и със захапката и си е така - долната ми устна се е обълрнала. Това може ли да се оправи чрез брекети и дали ще ги махна преди завършването ( 12-9 = 3 години стигат ли? ) . Дълга ли е процедурата преди самото поставяне на брекетите , че като завърша няма да съм в софия постоянно и не знам въобще дали да се захващам още сега. благодаря предварително.

По отношение на ортодонтката-мне не я познавам и не мога да кажа (=
Що се отнася до брекетите мога да ти кажа някои неща.Аз моите ги имам от 9 месеца и съм доволна...имах проблеми съ с захапката,но всичко това се оправя от допълнителни ластици,които се поставят между горната и долната челюст,така че не се притеснявай от това.Не вярвам устната ти да се оправи,но пък за зъбите мога да кажа,че има един доста солиден процент гаранция,че ще има ефект.Вътрешното изкривяване на зъбите също може да се поправи чрез брекетите.Тъй като вече знам какви са процедурите мога да ти кажа,че не се чака много докато се поставят.Взима се отливка от захапката,снимки и разни такива.Правят се брекети според твоите нужди и пристигат при ортодонтката ти.Поставянето ест не изисква много време.От това,което каза явно проблема не е съвсем безобиден,но и не е много серизозен и съм почти сигурна,че ако изпълняваш всички препоръки на зъболекарката след поставяне,няма да се изискват повече от 3 години,дори може и да е много по-малко.

Успех =)

slavenceto_94
05-12-2008, 08:54
Spored men ne sa tolkova lo6i ot edna strana.Imam edna fr koqto nosi i ne se oplakva.Misla 4e sa za da pomagat kolkoto i da sa nepriqtni na nqkoi trqbva da gi nosi za da ima hubava usmivka :D A koito ne gi iska da ne si slaga.

Kalena
08-05-2008, 06:21
а я кажете каква е процедурата по махането на брекетите?как точно ги отлепват от тва здраво лепило,ако може опишете подробно цялата операция :)

Nadelina
08-05-2008, 06:39
а я кажете каква е процедурата по махането на брекетите?как точно ги отлепват от тва здраво лепило,ако може опишете подробно цялата операция :)
Na men ne mi gi otlepvaha s nishto ot tova zdravo lepilo. Prosto mi gi dyrpaha i te izlizaha syvsem lesno.

Az nosih breketi 2 godini i polovina i shte kaja na vsichki, koito imat nujda da nosqt, da gi slagat i da ne se kolebaqt, zashtoto sled kato gi svalih sym nai-shtastlivia chovek na sveta. Syveti ot tipa "Ne si slagai,ujasni sa" sa neumestni. Na men nikoga ne sa mi precheli, bqh sviknala s tqh i sqkash bqha chast ot men. Nikoga ne sym bila kompleksirana ot tqh, zashtoto nikoe momche ne mi e otkazalo zaradi tqh ili pyk nikoi ne me e gledal stranno, zashtoto gi nosq. V nachaloto naistina imah problem, zashtoto ujasno stqgaha i pieh Aulin, za da ne me boli, no tova beshe samo pyrvite 2 dni. Na men lichno mi struvaha 3000 lv.

dark_wings
08-05-2008, 06:41
а я кажете каква е процедурата по махането на брекетите?как точно ги отлепват от тва здраво лепило,ако може опишете подробно цялата операция :)

Махат ластиците,дъгите и после дърпат с едно метално нещо и ги махат едно по едно.Ти нищо не учещаш-НЕ боли!После остава само лепилото.На мен ми го нахна зъболекар,не ортодонт.Изпилва зъбите с една машинка и тва е

Моите брекети ги сложиха в 4ти клас и ми ги махнаха в края на 5ти.Емм носих ги година и половина.Хич не съм се оплаквала даже им се кефех.А сега съм много доволна от резултата :) 8)

Wrathchild
08-05-2008, 08:45
Махат ги както ти описаха. Махат ластиците, дъгата и дърпат с едно като пинсета. После ти почиства зъбите от лепилото с една машинка и си тип-топ. На мен като ми махаха брекетите даже ми беше мъчно за тях, толкова им бях свикнала. Дори като се гледах в огледалото зъбите си ги виждах неестествено големи :shock: Е, оказа се, че е било от новият изглед на зъбите ми...

Nadelina
08-05-2008, 09:10
Дори като се гледах в огледалото зъбите си ги виждах неестествено големи :shock: Е, оказа се, че е било от новият изглед на зъбите ми...
Na men sashto mi izglejdashe mnogo stranno i neestestveno. Mama daje mi se bazikashe, che prilichat na izkustveni.

dark_wings
08-05-2008, 09:55
Дори като се гледах в огледалото зъбите си ги виждах неестествено големи :shock: Е, оказа се, че е било от новият изглед на зъбите ми...
Na men sashto mi izglejdashe mnogo stranno i neestestveno. Mama daje mi se bazikashe, che prilichat na izkustveni.

Ама сега имаме хубави зъбкии :---)

fifinkathefreak
08-05-2008, 18:30
Носила съм повече от 2 год и оплаквания почти нямам.Като ти ги натегнат боли ,но поносимо,доста поносимо.Аз още на 2рата седмица забравих,че ги нося,станаха си част от мен без проблем :)

Kalena
08-05-2008, 20:19
oh,a na men koga li she mi gi mahnat :-D
veche godina i polovina gi nosq,ima oshte syvsem malko rabota po zybkite mi,ama... :)

SGA
08-06-2008, 10:57
Мойта история е малко дългичка.Аз започнах да мъча моите зъби преди почти три години/бях на 12/.Обиколих доста ортодонти и всичките много държаха да ми сложат брекети-искаха два зъба да ми извадят,един пък искаше да ми вади мъдреците с операция и до колкото помня с външен разрез :-o /те не бяха израснали/
Е отидох при един ортодонт който една приятелка ми препоръча.Той ми предложи и друг вариант освен брекетите,обаче каза че това лечение надали ще даде такъв резултат,аз реших да пробвам.Носих шини за горната челюст,но към тях се прикача и едно нещо подобно на...да кажем шапка и аз не знам как да го опиша /аз си го наричам наморник :oops: /,та цялата тая система с цел да дърпа захапката назад.Него го носех само в къщи,после останаха само шините по едно време /пак си ги носех само в къщи/ и сега само спя с това цялото чудо за поддържане на резултата.
Ортодонта се съмняваше че ще се получи без брекети,обаче резултата след година и нещо беше страхотен.Аз съм много благодарна,че се получи и по този начин,защото тогава не ме блазнеше идеята за брекети и вадене на зъби,просто попаднах на точното място.

InnchetO
08-06-2008, 11:35
Прочетох всичките мнения и май се настроих положително :)

Аз имам проблем само с 2 зъбчета от долната челюст иии .. само едното е наистина криво .. другото е просто с няколко милиметра по назад .. иии .. така чудя се дали да слагам брекети или .. незнам .. искам да се усмихвам добре , но някак сии .. и аз незнам .. така де .. имам няколко въпроса :)

1.Има ли такива който да не се забелязват ? (понеже ми трябва за долната челюст , може би трябва да кажа , че тя почти не се забелязва като говоря или се смея :) ) и ако има такива на каква цена са и ако някой може да ми препоръча ортодонт в Плевен :)

2.Ще питам направо , тъй като всеки преди мен с този въпрос беше го задал по един .. заобиколен начин :-D .. та .. ще има ли някакъв проблем при .. контакт с другия пол :-D така де ще мога ли да се целувам с тях или ? :)

3.Имайки предвид , че проблема може да се нарече лек .. т.е. зъбите не са много извън общия ред .. някой би ли могъл да ми каже за колко горе долу време биха се оправили ? така де дори някакъв максимален срок ?


btw . на 14 съм :)

Cookie_
08-06-2008, 12:40
такааа ... аз нося от септември миналата година ... и така ... първите 4 месеца страшно много боли ... :( след това има всеки месец едни гадни прегледи в които ти ги затягат и те боли всеки месец по 3 дена ... :lol: аз немога да ги понасям ... но пък ми ходят ! Явно в тази тема аз съм най - изстрадалата ;)

Nadelina
08-06-2008, 12:56
^ InnchetO`bE
1.Има ли такива който да не се забелязват ? (понеже ми трябва за долната челюст , може би трябва да кажа , че тя почти не се забелязва като говоря или се смея :) ) и ако има такива на каква цена са и ако някой може да ми препоръча ортодонт в Плевен :) - Nqma breketi, koito ne se zabelqzvat, no, ako sa samo otdolu nqma da se vijdat tolkova.

2.Ще питам направо , тъй като всеки преди мен с този въпрос беше го задал по един .. заобиколен начин :-D .. та .. ще има ли някакъв проблем при .. контакт с другия пол :-D така де ще мога ли да се целувам с тях или ? :) - Az go kazah v moq post bez nikoi da me pita, ne sym imala nikakvi problemi s tova i nikoi ne e imal, koito nosi ili e nosil breketi.

3.Имайки предвид , че проблема може да се нарече лек .. т.е. зъбите не са много извън общия ред .. някой би ли могъл да ми каже за колко горе долу време биха се оправили ? така де дори някакъв максимален срок ? - Zybite se opravqt za malko vreme, na men oshte v nachaloto mi se podrediha, no prodaljavah da gi nosq, za da ne se vyrnat v starata pozicia, kogato mi gi mahnat. Trqbva ne samo zybite da se izpravqt, a i korenite im otdolu da zaemat sashtoto pravilno mqsto. I principno breketi se nosqt okolo 2 godini, poradi tazi prichina.

tItEufFf
08-06-2008, 13:32
Men mnogo me e qd che ne si sloji prozrachni ... Inache i az sym mnogo dovolna ... Nosq gi veche 10 meseca i se ochertava v kraq na tazi godina da mi gi mahnat ... Samo che az imam i drugi defekti po zybite ... A tqh ne znam koga shte mi gi opravqt, a sa m takyv kompleks

Nadelina
08-06-2008, 13:35
Men mnogo me e qd che ne si sloji prozrachni ... Inache i az sym mnogo dovolna ... Nosq gi veche 10 meseca i se ochertava v kraq na tazi godina da mi gi mahnat ... Samo che az imam i drugi defekti po zybite ... A tqh ne znam koga shte mi gi opravqt, a sa m takyv kompleks
Kakvi drugi defekti?

InnchetO
08-06-2008, 13:44
^ InnchetO`bE
1.Има ли такива който да не се забелязват ? (понеже ми трябва за долната челюст , може би трябва да кажа , че тя почти не се забелязва като говоря или се смея :) ) и ако има такива на каква цена са и ако някой може да ми препоръча ортодонт в Плевен :) - Nqma breketi, koito ne se zabelqzvat, no, ako sa samo otdolu nqma da se vijdat tolkova.

2.Ще питам направо , тъй като всеки преди мен с този въпрос беше го задал по един .. заобиколен начин :-D .. та .. ще има ли някакъв проблем при .. контакт с другия пол :-D така де ще мога ли да се целувам с тях или ? :) - Az go kazah v moq post bez nikoi da me pita, ne sym imala nikakvi problemi s tova i nikoi ne e imal, koito nosi ili e nosil breketi.

3.Имайки предвид , че проблема може да се нарече лек .. т.е. зъбите не са много извън общия ред .. някой би ли могъл да ми каже за колко горе долу време биха се оправили ? така де дори някакъв максимален срок ? - Zybite se opravqt za malko vreme, na men oshte v nachaloto mi se podrediha, no prodaljavah da gi nosq, za da ne se vyrnat v starata pozicia, kogato mi gi mahnat. Trqbva ne samo zybite da se izpravqt, a i korenite im otdolu da zaemat sashtoto pravilno mqsto. I principno breketi se nosqt okolo 2 godini, poradi tazi prichina.


мерси много :-) :-) :-)

zWezdichkaaa
08-15-2008, 21:59
аз искам да добавя че има брекети който не се забелязват, е виждат се но само от мн близко, та тия брекети са керамични и са прозрачни аз нося такива и съм мн доволна защото не се забелязват. :)

surrender_
08-17-2008, 11:10
Ох..и аз нося брекети вече повече от година и половина..
Моят проблем не беше кривината..зъбките си ми бяха почти перфектни като подредба, но пък задната ми челюст беше по назад от колкото трябва, демек 'дълбока захапка' :( :? В началото носех само отгоре с надеждата да се използва уж растежа ми за да се наместят нещата..да ама не..стигна се до варианта да ми извадят две здрави зъбчета :cry: Е, изтърпях го, нямаше болка, не беше толкова страшно колкото си го представях..мина и това..сложиха ми брекети и отдолу..вече съм година и 8-9 месеца с тях..иии страшно много се надявам да ми ги махнат до Коледа..
За сметка на всички мъки, на ежемесечните стягания и изтърпяната болка след тях сама виждам резултата..сега задната ми челюст е плътно зад предната когато стисна зъби..дори и профила ми е по-добър сега :) Има още какво да ми се нарежда заради махнатите зъби ноо..мисля че до няколко месеца трябва да са тип-топ..защото след всяко стягане все по-малко разстояние остава и зъбките ми се подреждат :grin:
И аз да кажа: Който се чуди дали да слага или не, да действа, защото колкото по-рано толкова по-добре, резултата е винаги прекрасен, просто няма такава опция да не сте доволни след като махнете брекетите! Е аз сигурно ще съм в някакъв шок след като ми ги махнат, защото вече съм свикнала с тях, но мисля, че това ще е не повече от няколко дни!
Поздрави!

6emet4e
08-17-2008, 20:23
такааа първо да се извиня че не прочетох всичките страници,но нямам нерви :D

таа аз съм с брекети от около година и 3,4 месеци...и да-ужасно е :D но само заради резултата си заслужава :)
всеки месец са някви мъки,по 3,4 дена да те болят зъбите да не можеш да ядеш като хората,но на мене това не ми е най-големия проблем... колко пъти са ми правили рани...просто някое телче като почне да стърчи...ако не мога да го оправя това става рана...по едно време бях като пребита,защото нещо ми беше штръкнало ( :D )на един от предните зъби и устната ми като се наду и все едно увисна от едната страна... аве направо трагедия :lol:

unfaithful1234
08-17-2008, 20:42
А брекетите пречат ли на целуването?защото и на мен ще ми слагат скоро... :(

6emet4e
08-17-2008, 21:06
А брекетите пречат ли на целуването?защото и на мен ще ми слагат скоро... :(
не
освен ако не се целуваш някакси...със зъбите :razz:

unfaithful1234
08-18-2008, 10:03
А брекетите пречат ли на целуването?защото и на мен ще ми слагат скоро... :(
не
освен ако не се целуваш някакси...със зъбите :razz:
e oт къде да знам...може па и да се усеща :D

6emet4e
08-18-2008, 10:04
А брекетите пречат ли на целуването?защото и на мен ще ми слагат скоро... :(
не
освен ако не се целуваш някакси...със зъбите :razz:
e oт къде да знам...може па и да се усеща :D
не ве спокойно :wink:

mysterious93
08-18-2008, 15:21
уф и аз се нуждая ама..сле днякой друг месец.малк опо нагоре в постовете(на surrender_)пише че до коледа би трябвало да ги махне (значи ще ги носи общо около година)но е със дълбока захапка..проблема при мен е че хем съм с дълбока захапка хем на горната ми челюст няма място за зъбите и са се нагъчкали(доло също са леко криви но биват..горе положеението е много по страшно)та нали повечето хора носят брекетите по 2 години именно заради захапката?защото се оправяла по бавно?като изключим че всеки си е индивидуален вярно ли е че зъбите по бързо се оправят(да мионат в ред) от колкото самата захапка?или пък е обратното първо захапката и после да се наместят в един ред?знам че при всеки е различно но имам предвид доло горе как е..май стана много объркан въпрос :D

6emet4e
08-18-2008, 18:43
уф и аз се нуждая ама..сле днякой друг месец.малк опо нагоре в постовете(на surrender_)пише че до коледа би трябвало да ги махне (значи ще ги носи общо около година)но е със дълбока захапка..проблема при мен е че хем съм с дълбока захапка хем на горната ми челюст няма място за зъбите и са се нагъчкали(доло също са леко криви но биват..горе положеението е много по страшно)та нали повечето хора носят брекетите по 2 години именно заради захапката?защото се оправяла по бавно?като изключим че всеки си е индивидуален вярно ли е че зъбите по бързо се оправят(да мионат в ред) от колкото самата захапка?или пък е обратното първо захапката и после да се наместят в един ред?знам че при всеки е различно но имам предвид доло горе как е..май стана много объркан въпрос :D
ами по мойте наблюдения зъбите се нареждат много по-лесно и по-бързо отколкото самата захапка :)

surrender_
08-19-2008, 09:20
малко по нагоре в постовете(на surrender_)пише че до коледа би трябвало да ги махне (значи ще ги носи общо около година)но е със дълбока захапка..
За жалост не си ме разбрала правилно..

вече съм година и 8-9 месеца с тях..иии страшно много се надявам да ми ги махнат до Коледа..

Т.е. ако ми ги махнат до Коледа стават 2 год. :? Захапка наистина се оправя по-трудно от колкото подредбата на зъбите,но всичко е според зазвиси..има случаи в които някой зъб е абсолютно извън строя и според мен за такива ще иска също толкова време..но спокойно всичко се оправя едновременно..щом ти се оправя подредбата значи и захапката е на път :wink:

mysterious93
08-19-2008, 12:51
извинявам се тогава :-D 2 пъти го четох и това "от година" не съм го видяла а само "8-9 месеца" :-D както и да е мерси :)

surrender_
08-19-2008, 14:29
извинявам се тогава :-D 2 пъти го четох и това "от година" не съм го видяла а само "8-9 месеца" :-D както и да е мерси :)
За нищо..слагай смело, както казах колкото по-бързо ги сложиш толкова по-добре :) Всичко се търпи,в името на резултата (перфектна усмивка) :-)

Kalena
08-19-2008, 20:58
Йей, да ви се похваля- остава ми 1 месец носене на ластик от едната страна и ще ми махат брекетите! :grin: :grin: :grin:
Толкова съм щастлива като се сетя за това! Дано само всичко да е наред, да не ми се отлепи пак някой брекет, че през цялото лечение имах проблеми с това. Ако си слагате порцеланови на последните 2 зъба си сложете метални-на мен заради постоянно отлепване просто решихме на ми ги сменят последните 2 от двете страни с метални!
а и въобще ако сега си слагате брекети и искате прозрачни- по-добре да са сапфирени (май така им казват) отколкото керамични или някви силиконови! Съветче:) и успех:) :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

mistik_love
08-20-2008, 17:32
Аз имам брекети повече от 2 месеца и са ми само горните засега,но след по-малко от месец 6те ми сложат и долните.Тааа аз вече страшно много свикнах с тях и много ги обикнах.На една от моя клас ще и ги махат до 1-2 седмици и на нея и се реве.... изобщо не и се мисли как ще бъде без тях...Таааа брекетите са много хубаво нещо.Обаче мойте струват 3000 лева,но след като ги нося година и нещо ще ми сложат и шини за о6те половин година някъде,които също влизат в цената 8) 8)

tigarcheto___
01-14-2009, 19:23
Единствено ме притеснява болката :shock: :shock: Аз съм много страхлива и ме е страх от най-малкото :cry: Много ли боли ? Само това искам да знам ... Търпи ли се ? :smt022
Имам растояние м/у горните предни 2 (незнам как се наричат и съжалявам за невежеството) и долните предни 2 са ми малко криви, иначе другите ми зъпки са добре ...

tigarcheto___
01-14-2009, 19:23
Единствено ме притеснява болката :shock: :shock: Аз съм много страхлива и ме е страх от най-малкото :cry: Много ли боли ? Само това искам да знам ... Търпи ли се ? :smt022
Имам растояние м/у горните предни 2 (незнам как се наричат и съжалявам за невежеството) и долните предни 2 са ми малко криви, иначе другите ми зъпки са добре ... Благодаря много... :D

(Извинете, че го пратих 2 пъти)

AlmondButter
01-14-2009, 19:58
Абе успокой се бе!
Да, първите няколко дена боли МАЛКО, по-скоро е неприятно до след това се свиква. Нищо страшно няма.
За протокола- от 6 месеца нося.

bestshoot
01-15-2009, 12:20
пфф аз ги нося ве4е 1 година и много искам да ги махам мн са гадни особенно от на4ало не можех нищо да правя мн ме болеше

mirkisss
01-15-2009, 12:23
туй не са ли въглища ? :smt017

:razz: :razz: :razz: :razz: НЕ! :razz: :razz: :razz: :razz:

mysterious93
01-15-2009, 12:45
yff samo da se opla4a :D 4e mn se qdosvam..iskam breketi ;( oba4e v momenta nali nosq 6inii se bqxme razbrali s na6te poneje gornata 6ina moje o6te malko da se zatqga i sled tova da mi slojat breketi(tiq 6ini gi nosq po4ti 2 god bez 2-3 meseca) oba4e neska otivam az i poneje i sestra mi i maika mi su6to bqxa tam i zubolekarkata kat vika "aa mn dobre vurvi" a te vuob6te ne sa pomrudnali ](*,) purvo vika6e 4e trqalo o6te 2 mm da se mrudnat za da ima mqsto sq stanaxa 3-4mm no..mn dobre vurvqlo samo o6te godina i 6tqlo da s eopravi(kato za taq 1 godina 6te trq da kupim o6te edna 6ina) i te na6te i vqrvat nali e zubolekarka..ama az nikva vqra i nqmam...napravo taka mi se reve :cry: pf olekna mi..

lazaroni94
01-18-2009, 15:07
моите зъби са като нахвърляни от 2м....
казаха ми че с подвижни шини няма как да се оправят, а лечението с брекети би струвало 3000-3600лв , ако някой ортодонт въобще се захване

Kris4oy
01-18-2009, 15:16
моите зъби са като нахвърляни от 2м....
казаха ми че с подвижни шини няма как да се оправят, а лечението с брекети би струвало 3000-3600лв , ако някой ортодонт въобще се захване

ami moite z1bi bqha i ednite vse o6te sa no se opraviha s berektite vs stavapo-b1rzo ima malko bolka no ne e stra6no ami az s1m ot shmune i tuka s1m dala 800lv. a kato hodq pri neq da mi stqga i takiva ni6to ne i davam :) 8) 8) 8) :smt023

Kate94
02-28-2009, 12:27
Ооооо да и на мен вчера ми ги монтираха тези чудодейни....метални неща. Верно боли в началото ама не е болка за умиране - само малко стягат. Иначе се радвам, че се реших да ги сложа, защото по - добре 2 години да се помъча отколкото цял живот да се разхождам със зъбки на зиг-заг :wink: а иначе в моментите в които се подепресирам малко си представям каква радост ше е като ги сваля :grin: :grin: :grin:

gabi_94
02-28-2009, 12:32
аз съм с брекети от една година и се надявам да ги свалям вече :grin: зъбките са ми идеалнииии, обичам ги :grin: а преди да сложа брекети съм носила шини и нямаше почти никакъв ефект за 2 год., пък и аз фъфлех и ги носех само вкъщи...добре че съм с брекети :D , преди да ги сложа само кат се усмихнех и плашех хората :D :-D

sweetsunshine
02-28-2009, 12:36
1-во се извинявам,че пиша в тази тема,но да не пускам нова.

Значи нося скоби(не брекети) от някъде 4 месеца.Забелязвам,че зъбите ми са се оправили почти,но като че ли ми се протъркват самите зъби и стават на вълни :o таа след,като свърша със носенето им ако се полират ще се поизгладят ли?То не е адски много,но се забелязва,самото лъщене на зъбите е грозно(поне според мен).Та и колко струва полирането в България долу-горе(може да кажете вие колко сте платили или колко струва при вашият зъболекар)?

FireGirl_
03-03-2009, 22:18
То и на мен трябваше да ми слагат шина и всички само ме караха да отида да видя как стои положението.Много ме беше срам дали ще ми се подиграват в уч. и т.н. и най накрая се реших и отидох при някакъв специалист и той ми каза че трябва да ми вади няколко зъба после да ми изправят предните тогава да ми сложат изкуствени на мястото дет са ми вадили зъби и чак тогава да я слагам(нз защо при положение че ми каза че при ваденето на зъби ще ми изправяти предните)

byezz
03-04-2009, 07:53
на 7ми Март слагам .. и съм малко .. притеснена .. днес е 4ти .. остава ми само утре и петък .. ииии :lol: :? :(

teenems
03-04-2009, 10:22
аз съм виждала и големи жени да носят брекети

бтв аз съм носила скоби ,още по-гадно е

heroine
03-04-2009, 21:00
:-) :) да , нося и много си ги харесвам и после като ми ги махнат ше си имам най-хубавите зъби , хич не съжалявам, че си ги сложих, даже първите дни изобщо не ме болеше както ми казваха другите, че много ше ме боли, свикнах си веднага , а ги нося вече 3 месеца, хич не ми дреме , че съм с брекети, а и е много симпатично, незнам половината тука к'во се притесняват, а и да и големи жени носят, даже майка ми си сложи и тя.

heroine
03-04-2009, 21:17
http://prikachi.com/files/642249L.jpg
8-)

Wrathchild
03-05-2009, 03:48
От собствен опит ви казвам, скобите могат да ви оправят зъбите само ако е нещо незначително. Ако е сериозен проблема се насочвайте към брекетите.
И много зависи дали ще боли - на мен ми казаха, че можело да ме боли много, но изобщо не беше така. Беше все едно някой да те щипне леко. 1 аналгин и бях готова...

mysterious93
03-05-2009, 13:53
http://prikachi.com/files/642249L.jpg
8-)

mn si sladka :-) a ina4e snimkata bez breketite ve4e sled kato si gi maxnala li e? 6toto si pisala 4e gi nosi6 edva ot 3 meseca .. a ina4e ne izglejdat krivi :-o

vivteen
03-05-2009, 18:25
туй не са ли въглища ? :smt017

:razz: :razz: :razz: :razz: НЕ! :razz: :razz: :razz: :razz:

Зависи от ударението.Брееекети-са тези неща дето са като шините,а брекееети са тези като изкуствени двърчета за печката 8-)

sweet_queen
03-05-2009, 20:12
аз съм от 1 седмица с брекети и честно казано в началото ги ненавиждах , но постепенно ги заобичах...супер много ме боляха зъбите първите 3-4 дена..:Х имах чувството ,че всички зъби ми се клатят и искат да паднат и едвам се хранех..ама благодарение на аналгина се спасих ( хаха звучи като реклама от ВС телешоп) . и сега вече си се справям напълно добре .. даже много хора ми казват ,че ме правят много красива и сексапилна :lol: но наистина откакто съм с тях незнам как става ама много ми върви и непрекъснато се усмихвам.. (а преди ненавиждах да се усмихвам) :D така че ай лъв май брекети ! :-D :grin:

heroine
03-05-2009, 21:33
http://prikachi.com/files/642249L.jpg
8-)

mn si sladka :-) a ina4e snimkata bez breketite ve4e sled kato si gi maxnala li e? 6toto si pisala 4e gi nosi6 edva ot 3 meseca .. a ina4e ne izglejdat krivi :-o

:oops: не, не има още година да си ги нося, ако не и повече, иначе те не са ми криви ами имам разтояние, щот си смучех пръста като малка :(

Slashy
03-06-2009, 20:40
От собствен опит ви казвам, скобите могат да ви оправят зъбите само ако е нещо незначително.

мхм. аз на тях си карам и съм доволна :Д

GroveST
01-25-2010, 20:21
Аз искам само нещо да попитам. Мога ли да се целувам с брекети :? . И ако някой е носиl и се е пробвал да сподели. И какво е ако някой те целува с брекети ?

DaemonBoy
01-25-2010, 20:29
Чудил съм се дали да си слагам понеже са ми криви зъбите, но вече съм на 17 и май май позакъснях.Абе шибай да е весело!

play23
01-25-2010, 21:04
Никак не си закъснял, за брекетите няма ограничение. Като носих при ортодонтката идваха и хора 40+, така че отивай :-D

shakira96
01-26-2010, 12:05
Чудил съм се дали да си слагам понеже са ми криви зъбите, но вече съм на 17 и май май позакъснях.Абе шибай да е весело!

Няма да се притесняваш! Ортодонта ми лекува баба и внучка с брекети! :lol: :lol:

ThePrettyReckless
01-26-2010, 16:10
пробвала съм и с шини и с брекити по-добре си купете брекити боли само първия ден но не много само зъбите иначе изобщо не забелязваш че са ти в устата докато шинитее.. а при слагането изобщо не боли. :))

OneGirl
01-26-2010, 16:37
Няма да се притесняваш! Ортодонта ми лекува баба и внучка с брекети! :lol: :lol:
Бабата за кога си ги слага :lol: :lol:

GroveST
01-27-2010, 19:36
Няма да се притесняваш! Ортодонта ми лекува баба и внучка с брекети! :lol: :lol:
Бабата за кога си ги слага :lol: :lol:

За дядото, как за кого ? :D

charmy
02-20-2010, 10:20
Такамммм....От 1 година и 4 месеца съм с брекети и зъбите ми вече се изправиха.Днес бях на преглед и ортодонтката ми каза, че другия месец ги махаме. :grin: Обаче горните зъби някакси искам още да се изправят, а долните са супер.Чудя се, дали да не попитам ортодонтката да стоя още малко с горни... :-D :-D :-D

darkflower
02-20-2010, 10:38
Аз до скоро имах проблем с 2 зъба, понеже се бяха избутали малко по към предните 2 и отидох на зъболекар и той ми каза, че ще е по-добре, бързо и лесно да ми ги изпили малко от това да нося брекети. Е испили ми ги и сега са си перфе без да се мъча с железа по зъбите си. :)

petiam
02-20-2010, 12:49
Аз до скоро имах проблем с 2 зъба, понеже се бяха избутали малко по към предните 2 и отидох на зъболекар и той ми каза, че ще е по-добре, бързо и лесно да ми ги изпили малко от това да нося брекети. Е испили ми ги и сега са си перфе без да се мъча с железа по зъбите си. :)

болеше ли?

Dopeass
02-20-2010, 16:46
шибаните брекети не могат ли да се махат :shock: :shock:
(Мислех април да слагам...трябваше да ги нося 3 месеца, нооооооооо ако не мога да ги махам...не мерси :shock: )

liim0nka
02-20-2010, 16:49
шибаните брекети не могат ли да се махат :shock: :shock:
(Мислех април да слагам...трябваше да ги нося 3 месеца, нооооооооо ако не мога да ги махам...не мерси :shock: )
не се махат "шибаните" брекети.

liim0nka
02-20-2010, 16:50
имам един въпрос..и много се надявам някой да ми отговори..тези шини, които се носят след това -някаква на непцето е в началото се носи 24 часа..и така..вижда ли се много? :(

Dopeass
02-20-2010, 16:57
не се махат "шибаните" брекети.
ебаси тъпото :-o
Мерси за отговора..
А ако имам само 1-2 проблемни зъба, няма ли някакъв вариант само върху тях да ми сложат такива метални неща.. (или зад тях)?
Другият въпрос ми е .. дали се вижда много? (отгоре)
Пречи ли на целувките? (не се ли събират доста повече лиги от обикновено)
Обецата на езика дали ще е проблем?
(съжалявам, но нищичко не знам за тези неща ии се чудя все още дали да си го "причиня" )

lipstik
02-21-2010, 09:28
Няма как да ти се сложи само на два зъба.Слага се на цялата челюст,в повечето случаи без седмите зъби.
Има брекети,които се слагат на задната страна на зъбите,но никак не е препоръчително и удобно.
Виждат се брекетите даже нещо повече,самата устана се издува напред.
Непречи при целуването.Никакви лиги не се събират.
Предполагам и обецата няма да пречи.

LP_GirL
02-21-2010, 10:35
имам един въпрос..и много се надявам някой да ми отговори..тези шини, които се носят след това -някаква на непцето е в началото се носи 24 часа..и така..вижда ли се много? :(

Ми не чак толкова, но определено е неудобно при говорене , така че и да не се вижда се чува :) не е болка за умиране :)

LP_GirL
02-21-2010, 10:38
Няма как да ти се сложи само на два зъба.Слага се на цялата челюст,в повечето случаи без седмите зъби.
Има брекети,които се слагат на задната страна на зъбите,но никак не е препоръчително и удобно.
Виждат се брекетите даже нещо повече,самата устана се издува напред.
Непречи при целуването.Никакви лиги не се събират.
Предполагам и обецата няма да пречи.

Вече има вариант, ако едно зъбче ти е криво да се закчат брекети само на три зъба, на двата около кривия, които издърпват и изправят третия (крив) ...... теези неща са скъпи, но за какво друго да дадем толкова пари, ако не за това, което го носим цял живот с нас.....

lipstik
02-21-2010, 12:07
За този начин за пръв път чувам,обаче ще стои ужасно.По-добре на всички зъби отколкото като се усмихнеш само на три зъба да стърчи.

Dopeass
02-21-2010, 14:57
А някой ако няма нищо против...може ли да пусне своя снимка с брекетите. Със затворена уста, за да видя как изглежда точно...(не, че не съм виждала хора с брекети, но не съм обръщала внимание дали много се повдига горната устна.) Може само на самите устни :)
Мерси адски много за отговорите :) Почти се отказах 8-)

liim0nka
02-21-2010, 15:23
имам един въпрос..и много се надявам някой да ми отговори..тези шини, които се носят след това -някаква на непцето е в началото се носи 24 часа..и така..вижда ли се много? :(

Ми не чак толкова, но определено е неудобно при говорене , така че и да не се вижда се чува :) не е болка за умиране :)
как при говорене..фъфлиш ли какво :-o
оф толкова се радвах, че всичко ще се оправи и сега с тия шини направо ме разби.. :( 8-) кофти ли е?

shakira96
02-21-2010, 15:30
А някой ако няма нищо против...може ли да пусне своя снимка с брекетите. Със затворена уста, за да видя как изглежда точно...(не, че не съм виждала хора с брекети, но не съм обръщала внимание дали много се повдига горната устна.) Може само на самите устни :)
Мерси адски много за отговорите :) Почти се отказах 8-)

http://prikachi.com/files/1329006B.jpg Ето една снимка на моите брекети. Това е след година лечение. :)

Harum_Scarum
02-21-2010, 15:46
Аз съм със силиконови брекети,ама то точно брекети ли са или скоби незнам..Нося ги вкъщи и ми казаха че за 3 месеца ще ми се изправи усмивката.Родителите ми искаха да слагам брекети,аз отказах категорично.Пък и тряа да ги нося цели 2 години.

П.С.Не са скоби*,като на боксьорите са. :)

Dopeass
02-21-2010, 15:54
http://prikachi.com/files/1329006B.jpg Ето една снимка на моите брекети. Това е след година лечение. :)
Не ми изглежда грозно... :-o Имаш готини зъбки :grin:
А..година лечение...мен кво ме лъжат, че ще ги нося само 3 месеца...

shakira96
02-21-2010, 16:35
http://prikachi.com/files/1329006B.jpg Ето една снимка на моите брекети. Това е след година лечение. :)
Не ми изглежда грозно... :-o Имаш готини зъбки :grin:
А..година лечение...мен кво ме лъжат, че ще ги нося само 3 месеца...

Мерси! Иначе да ги носиш 3 месеца е просто невъзможно. :? Няма и смъсъл да даваш толкова много пари само за 3 месеца. В този случай е по-добре да сложиш шини. Това е мое мнение, но ти препоръчвам да се консултираш от няколко ортодонта за да прецениш и ти. :)

Dopeass
02-21-2010, 16:43
Ами консултирала съм се с повече от един. Водят се едни от добрите в София ии ... оо все пак имам надежда, че няма да ме карат да ги нося повече от 3 месеца :-o Поне до лятото да съм ок :D
А парите..нямам си и на идея колко ми искат, но щом нашите са се навили, значи не са им проблем и не са кой зн колко.

Harum_Scarum
02-21-2010, 17:00
А за болката никой нищо не каза..Две приятелки сложиха брекети и първата седмица не можеха да ядат.Може и точно това ме отказа мен.. :)

lipstik
02-21-2010, 17:35
^Точно така бях и аз.И не само като ми ги сложиха ами и след всяко сменяне на дагата не можех да ям по цяла седмица.Даже и ориз не можех да дъвча. :booooomb: Майка ми ми пасирваше яденето заедно с хляба и сиренето и с лажица ядях.Чак в момента ми е смешно като си го спомня.
А и да добавя,че първата седмица си боли доста дори и да не ядеш.

Dopeass
02-21-2010, 17:46
Да, бе нормално е да има болка :) Все пак зъбките ти се разместват :) Болката едва ли е непоносима и едва ли би била проблем за някого :) Самочувствието на някой е по-сериозна пречка. Това може би най-много ме притеснява, че ще изглеждам ужасно :Д

lipstik
02-21-2010, 17:49
Няма да изглеждаш ужасно с брекети,само на снимки няма да излзиаш добре(поне аз не излизам никак добре и гледам да не се снимам).Даже вече ми се струва някак чаровно като се усмиха с брекетите :D На мен след няколко седмици ми предстои махане и ще ми е мъчно за тях.Не мога да си се представя без тях :D

Dopeass
02-21-2010, 17:51
Всъщност не ми пука дори как ще изглеждам :lol: По скоро ми пука, че приятелят ми няма да им се кефи :D
А иначе завиждам тииииииииииии искам и аз да ги махам вечееее, въпреки че не съм ги сложила дори :D
Утехата ми е в това, че след това ще съм с прекрасна усмивка :grin:

vagarious
02-21-2010, 18:32
Да, бе нормално е да има болка :) Все пак зъбките ти се разместват :) Болката едва ли е непоносима и едва ли би била проблем за някого :) Самочувствието на някой е по-сериозна пречка. Това може би най-много ме притеснява, че ще изглеждам ужасно :Д

И мен това ме притеснява най-много - как ще изглеждам.Но сега гледам да не го мисля много много, тъй като все още не са ми ги сложили.После ще го мисля, но се свиква.И също ме утешава това, че после ще съм с хубава усмивка.Скоро ще ходя на преглед и се надявам да чуя добри новини. :-o :grin:

darkflower
02-21-2010, 22:22
Аз до скоро имах проблем с 2 зъба, понеже се бяха избутали малко по към предните 2 и отидох на зъболекар и той ми каза, че ще е по-добре, бързо и лесно да ми ги изпили малко от това да нося брекети. Е испили ми ги и сега са си перфе без да се мъча с железа по зъбите си. :)

болеше ли?

Не беше много приятно, но се търпи.

shakira96
02-22-2010, 14:00
Болката е търпима. Очаквах да е много по-голяма, но се притеснявах напразно. Може да научите повече информация за брекетите в този сайт: www.breketinfo.com :)

liim0nka
02-22-2010, 17:36
LP_Girl това ли е апарата, за който казваш, че се говори трудно с него ? http://www.flormanortho.com/images/retainers/Hawley_Retainers.jpg

Harum_Scarum
02-22-2010, 17:59
В последно време кривите зъбки се изправят чрез силиконови апарати. С тях се спи и се носят общо до 2 часа през деня, като не се изнасят от къщи. Така никой не разбира, че изправяте зъбите си. Особено ефикасни са тези апарати при дълбока захапка, силно издадени напред горни зъби с отстояние от долните, сгъстени и изкривени зъби, разстояние между зъбите, както и бруксизъм (нощно скърцане със зъби). Тези апарати връщат на мястото им разредени и разтворени парадонтозни зъби.
http://www.ortho-t.eu/pic/ot.jpg

petiam
02-22-2010, 18:23
В последно време кривите зъбки се изправят чрез силиконови апарати. С тях се спи и се носят общо до 2 часа през деня, като не се изнасят от къщи. Така никой не разбира, че изправяте зъбите си. Особено ефикасни са тези апарати при дълбока захапка, силно издадени напред горни зъби с отстояние от долните, сгъстени и изкривени зъби, разстояние между зъбите, както и бруксизъм (нощно скърцане със зъби). Тези апарати връщат на мястото им разредени и разтворени парадонтозни зъби.
http://www.ortho-t.eu/pic/ot.jpg

Harum_Scarum а случайно да знаеш колко г/д струват ? Струва ми се доста интересно :)

Harum_Scarum
02-22-2010, 18:28
В последно време кривите зъбки се изправят чрез силиконови апарати. С тях се спи и се носят общо до 2 часа през деня, като не се изнасят от къщи. Така никой не разбира, че изправяте зъбите си. Особено ефикасни са тези апарати при дълбока захапка, силно издадени напред горни зъби с отстояние от долните, сгъстени и изкривени зъби, разстояние между зъбите, както и бруксизъм (нощно скърцане със зъби). Тези апарати връщат на мястото им разредени и разтворени парадонтозни зъби.
http://www.ortho-t.eu/pic/ot.jpg

Harum_Scarum а случайно да знаеш колко г/д струват ? Струва ми се доста интересно :)

Мойте бяха 600 лева. :)

petiam
02-22-2010, 18:37
В последно време кривите зъбки се изправят чрез силиконови апарати. С тях се спи и се носят общо до 2 часа през деня, като не се изнасят от къщи. Така никой не разбира, че изправяте зъбите си. Особено ефикасни са тези апарати при дълбока захапка, силно издадени напред горни зъби с отстояние от долните, сгъстени и изкривени зъби, разстояние между зъбите, както и бруксизъм (нощно скърцане със зъби). Тези апарати връщат на мястото им разредени и разтворени парадонтозни зъби.
http://www.ortho-t.eu/pic/ot.jpg

Harum_Scarum а случайно да знаеш колко г/д струват ? Струва ми се доста интересно :)

Мойте бяха 600 лева. :)

аа имаше ли ефект и колко време ги носи ?!

Harum_Scarum
02-22-2010, 18:41
Все още ги нося,първи месец ми е но ефекта е забележим.Има и упражнение който се правят по 1 час на ден. :)

BeezyJey
02-22-2010, 19:33
Започвам леко да се притеснявам..само мойте брекети ли са 1500 евро ? :(

OneGirl
02-22-2010, 20:14
Все още ги нося,първи месец ми е но ефекта е забележим.Има и упражнение който се правят по 1 час на ден. :)
Упражнения :shock:
за брекетите ли :shock: ?

BeezyJey еми зависи и от брекетите
твоите какви са: метални, естетични ...

Harum_Scarum
02-23-2010, 07:27
Ми упражененията са да стискаш и отпускаш по 1 минута,с което се засилва ефекта.И зависи къде отидеш да ти ги сложат,родителите ми искаха да ходим при няква доцентка в Пловдив,но аз ги убедих че няма смисъл,след като няма да слагам брекети (със звездички). :)

shakira96
02-23-2010, 12:59
Започвам леко да се притеснявам..само мойте брекети ли са 1500 евро ? :(

Моите са на същите пари. :)

shakira96
02-23-2010, 13:00
Започвам леко да се притеснявам..само мойте брекети ли са 1500 евро ? :(

Моите са на същите пари. :)

BeezyJey
02-23-2010, 16:08
Все още ги нося,първи месец ми е но ефекта е забележим.Има и упражнение който се правят по 1 час на ден. :)
Упражнения :shock:
за брекетите ли :shock: ?

BeezyJey еми зависи и от брекетите
твоите какви са: метални, естетични ...

Ами някакви метални са, но мноого дребни..ортодонта каза,че били най - новите.Няма значение, порсто леко се постреснах.Иначе той тези ми препоръча, каза че керамичните не правели почти нищо.

vagarious
03-03-2010, 10:25
Все още ги нося,първи месец ми е но ефекта е забележим.Има и упражнение който се правят по 1 час на ден. :)
Упражнения :shock:
за брекетите ли :shock: ?

BeezyJey еми зависи и от брекетите
твоите какви са: метални, естетични ...

Ами някакви метални са, но мноого дребни..ортодонта каза,че били най - новите.Няма значение, порсто леко се постреснах.Иначе той тези ми препоръча, каза че керамичните не правели почти нищо.

Може ли да пуснеш някаква снимка на брекетите ти, щом са много дребни, ми е интересно да ги видя. :-o Мерси. :)

Infinity
03-03-2010, 11:47
Предполагам нейните са естетични. :)

vagarious
03-04-2010, 16:13
Някой бил ли е пациент на д-р Валентина Давидова/ортодонтка/ от Плевен !? Какво ще кажете за нея !? Някакви впечатления!? :)
И още нещо.. някой бил ли е пациент на д-р Величка Христова/ортодонтка/ в София!? А за нея какво ще кажете !? Мерси на всички отзовали се. :)

sa6opi4a
03-16-2010, 20:53
Какви са цените у бургас или варна за тия брекети? Примерно само за едната челюст?

UnForgettableDream
03-17-2010, 09:00
В последно време кривите зъбки се изправят чрез силиконови апарати. С тях се спи и се носят общо до 2 часа през деня, като не се изнасят от къщи. Така никой не разбира, че изправяте зъбите си. Особено ефикасни са тези апарати при дълбока захапка, силно издадени напред горни зъби с отстояние от долните, сгъстени и изкривени зъби, разстояние между зъбите, както и бруксизъм (нощно скърцане със зъби). Тези апарати връщат на мястото им разредени и разтворени парадонтозни зъби.
http://www.ortho-t.eu/pic/ot.jpg

Harum_Scarum а случайно да знаеш колко г/д струват ? Струва ми се доста интересно :)

Мойте бяха 600 лева. :)

Искам да попитам къде първо трябва да отида и да попитам дали това е от което се нуждая, цена и други (от Русе съм) и после ли трябва да си търся някой от по-известните стоматолози. Моя проблем е, че предните ми два зъба са разделени и горната челюст застава пред долната, а много обичам да се усмихвам и искам прекрасна усмивка да имам. Но пък ме е и срам, така че бих предпочела силиконовите, за да не се виждат. Ааа и те колко време се носят, защото след като през деня само по 2 часа, предполагам, че повече време ще трябва.

vasito177
03-20-2010, 22:47
С брекети съм от година и половина и наистина ефектът е ЗАБЕЛЕЖИТЕЛЕН. След 1-2 седмици ще съм на последен преглед и след това ще ги свалям. В началото първите 2-3 дни е много гадно ама след тва се свиква. Не е толкова зле колкото някои казват. Изискват ацки много хигиена и поддържане. В смисъл ако не искате кариеси :D . :D :D

play23
03-20-2010, 23:29
Гледам се коментират и цените, та и аз да кажа. Аз носих май преди 3 години беше. Брекетите ми бяха 1200лв, обикновените. Като ортодонката беше много свестен човек и ни даде на ги плащаме на вноски, всеки месец като идвахме да носим по колкото можем, така че след около година и нещо да ги изплатим. Иначе вече 2 години след това продълважам да си ходя на контролни прегледи за да ми следи как са зъбите. Иначе съм чувал че някой искали пари за всеки паднал брекет и т.н при мене нямаше нищо такова освен тези пари и един лев не сме дали отгоре.

lipstik
03-21-2010, 09:42
Най-накрая ги махнах :grin:

vagarious
03-21-2010, 11:28
А пък на мен ще ми слагат тази седмица. :grin: :-o :D

lusytooo
04-10-2010, 13:58
амиии аз съм носила не беше много приятно наистина ноо си струваше,сега зъбките ми са супер :grin: обачеее имам един огромен проблем :( изкривиха ми се тези вторите брекети незнам точно как се казват,тези които се носят през нощта наистинаа историята е д1лга накратко забравих ги баба ми ги изхвърли след това ги намерихме в кохчето маика ми реши да ги превари и те се изкривиха :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: уйас направооо :x ии сега незнам какво да рпавя неискам да ида при зъболекарката ми щот незнам и аз защо но ако някои знае как да ги оправя моля да каже благодаря предварително :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

casey
04-10-2010, 16:09
Зъбите ми са ужасни и сигурно и аз скоро ще слагам. Чесно казано предпочитам да си сложа, даже се надявам да стане по-скоро, защото в момента положението е ужасно. Изобщо не искам цял живот да съм със сегашните си зъби и съм готова на всичко, за да ги оправя.

anyfany2
04-10-2010, 17:09
ох на мен сега ше ми слагат :smt005 ама не ми пука :-D искам само да попитам БОЛИ ЛИ?! боли ли като ти ги слагат?а след това?..



НЕ Е НЕТЪРПИМО. ЯДЕШ СЛАДОЛЕД И ВСИЧКО Е ТИП-ТОП !!!
НЕ СЕ ШАШКАЙ !!!
ПО-НАТАТЪКА ЩЕ ИМАШ СУПЕР ЯКА УСМИВКА !!!
НЕДЕЙ ДА МИСИШ МНОГО, МНОГО.
НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ !!!

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)













НА 17 НЕ Е КЪСНО ДА СЛОЖИШ БРЕКЕТИ !!!!!!
ТО НА 40 НЕ Е. (((( СТИГА ДА СА ТИ ЗДРАВИ ЗЪБКИТЕ !!! ))))

rammstein123
04-10-2010, 18:47
На мен ми казаха, че ако съм била закъсняла с две години, щяли да ми махат зъби. Но не е кошмарно, доколкото съм чувала. Аз нося от година и няколко месеца и не се оплаквам. :д При слагането въобще не боли, само дето преди това /беше два пъти - долните ми ги сложиха шест месеца след горните/ ми пъхнаха едни гумички между едни зъби, за да сложат онези циментови неща. Това много боли, особено като ядеш, но минава бързо, пък и при различните зъболекари подходът е различен. :)

anyfany2
04-10-2010, 19:34
:)

MissMurderr
04-28-2010, 08:05
На мен сигурно ще ми вадя два зъба и след това ще слагам брекети.А заедно с това с това ще ми махнат фрелумите.Въпрос ако ги сложа сега края на май месец - юни ще мога ли да змина за юли и август в чужбина.
Моля успикойте ме с вадането на зъбите и махането на фрелумите , че ме хваща страх. :( :( 8-)

sasheto0o
04-28-2010, 13:04
Аз моите го свалям юни месец. Ебаси кефааа :grin: . 2 години ми тровиха живота :D .А и честито на тези,които вече са ги свалили .. Я кажете -болеше ли като ви ги махаха ??

SlaDk0b0nb0nChe
04-28-2010, 19:21
А ако единия ми кучешки зъб е изникнал по- нагоре от другите трябва ли да си слагам? Как се слагат брекети? всмисъл как ви ги слагат... отзад зъбите имате ли нещо което се слага... ?

vagarious
04-28-2010, 20:43
SlaDk0b0nb0nChe нищо не се слага зад зъбите.Просто стоиш известно време с широко отворена уста,докато ти ги залепят и си готова. :)

Аз пък онзи ден направих 1 месец, откакто съм с тях и резултата е забележителен - като за толкова малко време, все пак е нещо.Ортодонтката ми е много доволна и уж след 2 месеца да слагаме отдоло, май ще ги слагам в близките 2-3 седмици, за да може всичко по-бързо да се нареди и да ги махна до края на годината + 1-2 месеца отгоре.Доволна съм много.Така, че не се колебайте да си слагате, а направо ги слагайте. :D И аз късно ги сложих, но ефект има налии.. :P :grin: :)

SlaDk0b0nb0nChe
04-29-2010, 13:53
SlaDk0b0nb0nChe нищо не се слага зад зъбите.Просто стоиш известно време с широко отворена уста,докато ти ги залепят и си готова. :)

Аз пък онзи ден направих 1 месец, откакто съм с тях и резултата е забележителен - като за толкова малко време, все пак е нещо.Ортодонтката ми е много доволна и уж след 2 месеца да слагаме отдоло, май ще ги слагам в близките 2-3 седмици, за да може всичко по-бързо да се нареди и да ги махна до края на годината + 1-2 месеца отгоре.Доволна съм много.Така, че не се колебайте да си слагате, а направо ги слагайте. :D И аз късно ги сложих, но ефект има налии.. :P :grin: :)

А както писах по-нагоре, кучешкия ми зъб е изязъл по нагоре от другите. Нужно ли е да си слагам? Защото предпочитам брекети пред шините! Ии... колко струват брекетите ако си сложа само отгоре [ако отида на зъболекар в Русе примерно някой знае ли колко ще ми излезе? ]

shakira96
04-29-2010, 13:53
vagarious,
Би ли пуснала снимка на брекетите ти, ако е удобно?

vagarious
04-29-2010, 14:20
SlaDk0b0nb0nChe брекети ще сложиш, само ако ТИ искаш и естествено имаш финансова възможност.Никой не може да те задължи.Цената на брекетите е строго индивидуална - зависи на какъв ортодонт ще попаднеш.Попринцип, когато горната челюст е проблемна, а долната не - пак се слагат и отгоре и отдоло, защото после ще има проблем със захапката.И обратното.Но както казах - това зависи от ортодонта.За Русе не мога да ти дам информация, не съм запозната, но те съветвам да се консултираш с няколко ортодонта, за да прецениш кой е по-добрия.


shakira96 Със снимка разполагам, но само мои лични, които ще се въздържа да постна.Иначе потърси в нета брекети Damon System и ще ги видиш.

SlaDk0b0nb0nChe
04-29-2010, 16:06
SlaDk0b0nb0nChe брекети ще сложиш, само ако ТИ искаш и естествено имаш финансова възможност.Никой не може да те задължи.Цената на брекетите е строго индивидуална - зависи на какъв ортодонт ще попаднеш.Попринцип, когато горната челюст е проблемна, а долната не - пак се слагат и отгоре и отдоло, защото после ще има проблем със захапката.И обратното.Но както казах - това зависи от ортодонта.За Русе не мога да ти дам информация, не съм запозната, но те съветвам да се консултираш с няколко ортодонта, за да прецениш кой е по-добрия.


shakira96 Със снимка разполагам, но само мои лични, които ще се въздържа да постна.Иначе потърси в нета брекети Damon System и ще ги видиш.

Благодаря! :) :) :) :)

vagarious
04-29-2010, 16:17
Няма проблем. :)

bella92
05-13-2010, 10:35
Здравейте ! Дали някой може да ме посъветва къде в София мога да си сложа брекети на не повече от 1ооо лв. цена за едната челюст ? Благодаря предварително !! :oops:

gabi_94
05-13-2010, 10:45
Аз моите го свалям юни месец. Ебаси кефааа :grin: . 2 години ми тровиха живота :D .А и честито на тези,които вече са ги свалили .. Я кажете -болеше ли като ви ги махаха ??

Ами болка не, ти даже не усещаш как ти ги махат с едно такова като клещи, мъничко, не се усеща изобщо....НО гадното е когато ти махат лепилото останало по зъбите...С една гадна машинка ти го стържат, направо ти бърка в мозъка тая машинка....Едва я изтърпях,,,,, ужасссс беше....Но това си зависи и от човека, просто на мен ми беше мн гадно с тая машинка....иначе не боли...

sasheto0o
05-14-2010, 20:36
Аз моите го свалям юни месец. Ебаси кефааа :grin: . 2 години ми тровиха живота :D .А и честито на тези,които вече са ги свалили .. Я кажете -болеше ли като ви ги махаха ??

Ами болка не, ти даже не усещаш как ти ги махат с едно такова като клещи, мъничко, не се усеща изобщо....НО гадното е когато ти махат лепилото останало по зъбите...С една гадна машинка ти го стържат, направо ти бърка в мозъка тая машинка....Едва я изтърпях,,,,, ужасссс беше....Но това си зависи и от човека, просто на мен ми беше мн гадно с тая машинка....иначе не боли...

хъх.. мерси :-) .. Аз оняден ходих да ми сменят дъгата и няква нова..уж за по-бързо .. лелее :х .. едвам свали дъгата .. отделно после като ми слагаше гумичките като ме натисна ..подпряла се на едната ми буза и натискааа .. ауу .. страшно шоу беше..меен ми смешно тя само:оп извинявай извинявай..ии на всичкото отгоре не ми отряза дъгата,а ми я е увила около зъба и така ме дразнии ;хх .. направоо .. съжалих,че отидох .. :D като казах на тате и той като се ядоса и вика:Аз затова ли те водя при частен, та да се учат някви новаци върху твоите зъби :-x

sasheto0o
05-14-2010, 20:39
Здравейте ! Дали някой може да ме посъветва къде в София мога да си сложа брекети на не повече от 1ооо лв. цена за едната челюст ? Благодаря предварително !! :oops:

За моите платих 600 лева (само на горната челюст) . Ортодонтката е много внимателна.. Ако искаш координати пиши ЛС :)

Flystar
06-04-2010, 09:46
Преди ден ми сложиха брекети само на долната челюст и сега ме болят много зъбите, цялата ми уста от вътре е раздрана и трудно се храня. Снощи не издържах и си сложих памук от вътрешната страна точно върху телчетата и ме облекчи страшно много... така спах цялата нощ, но сега го махнах защото трябваше да се закусва и отново започна раздирането на устата ми..., не ми се иска да ходя с памук непрекъснато но за начало ако не открия друг метод ще карам така...
Сега ми прави впечатление, че имам 10 брекета от на 11 зъба през които минава телчето. Възможно ли е да е паднал единия...? Проблема е че нямам спомен дали ортодонта ми е сложил на всички зъби или на тоя е пропуснал..., а сега ми кофти да си кажа понеже ме страх да не ми се кара че съм го изгубил..., а и е странно как може да изчезне при условие, че е залепен и се държи за телчето... Някой знае ли за случаи в които не се слага брекет на всеки 1 зъб от където минава телчето?

Ewok
06-04-2010, 09:59
Преди ден ми сложиха брекети само на долната челюст и сега ме болят много зъбите, цялата ми уста от вътре е раздрана и трудно се храня. Снощи не издържах и си сложих памук от вътрешната страна точно върху телчетата и ме облекчи страшно много... така спах цялата нощ, но сега го махнах защото трябваше да се закусва и отново започна раздирането на устата ми..., не ми се иска да ходя с памук непрекъснато но за начало ако не открия друг метод ще карам така...
Сега ми прави впечатление, че имам 10 брекета от на 11 зъба през които минава телчето. Възможно ли е да е паднал единия...? Проблема е че нямам спомен дали ортодонта ми е сложил на всички зъби или на тоя е пропуснал..., а сега ми кофти да си кажа понеже ме страх да не ми се кара че съм го изгубил..., а и е странно как може да изчезне при условие, че е залепен и се държи за телчето... Някой знае ли за случаи в които не се слага брекет на всеки 1 зъб от където минава телчето?
Сигурно иска да размести другите зъби. И аз нямах на единия, защото беше много назад и трябваше да се направи място, за да има къде да застане.


И един въпрос - какви са тия брекети 600 лв. за челюст :-o
Аз имам и на двете и досега струват около 3000 лв, като се има предвид, че това беше по-евтиния вариант.

Harum_Scarum
06-04-2010, 10:42
Има един восък , който е специален и се слага там където ти разраняват устната. :)

kokoto
06-18-2010, 10:37
И аз имам брекети вече от година и е супер :grin: да отначало боли много :o но после свикваш в моето училище дори е модно да носиш сапфирени брекети като моите и да ги декорораш с различни ластичета много е яко незнам как можете да се оплаквате :twisted: :| :smt003 :smt072 :smt071

babyface94
06-19-2010, 15:35
Здр на всички,така моя проблем е следния имам 1 крив зъб който е между кучешкия и тоя дет е най-отпред на 16 години съм дайте съвети,моляви :(

xella95
07-10-2010, 12:44
Здравейте! Скоро и аз се присъединявам към отбора на брекетоносещите :) На 15г. съм. Но първо трябва да ми се извадят 4-те четвърти зъба и отгоре, и отдолу - ваденето им ще боли ли много? Още не съм си избрала брекети, за ортодонтката - др. Виктория Василева (В.Търново), някой случайно да е при нея? Тя ми препоръча брекети, изборът все пак си е мой де, но мисля да я послушам :) Става въпрос за Деймън Систем. А да ви попитам: имам сериозно гадже и знам, че ако ме обича достаъчно, ще остане с мен... Но брекетите по някакъв начин пречат ли на целувките? Знам, че трябва да се внимава да не ги отлепя и сигурно освен това ще ми е и некомфортно :( Та това са ми засега въпросите, ако има нещо пак ще питам. Бтв чудна темичка, много се зарадвах, че я намерих :)

vagarious
07-10-2010, 12:49
Здравейте! Скоро и аз се присъединявам към отбора на брекетоносещите :) На 15г. съм. Но първо трябва да ми се извадят 4-те четвърти зъба и отгоре, и отдолу - ваденето им ще боли ли много? Още не съм си избрала брекети, за ортодонтката - др. Виктория Василева (В.Търново), някой случайно да е при нея? Тя ми препоръча брекети, изборът все пак си е мой де, но мисля да я послушам :) Става въпрос за Деймън Систем. А да ви попитам: имам сериозно гадже и знам, че ако ме обича достаъчно, ще остане с мен... Но брекетите по някакъв начин пречат ли на целувките? Знам, че трябва да се внимава да не ги отлепя и сигурно освен това ще ми е и некомфортно :( Та това са ми засега въпросите, ако има нещо пак ще питам. Бтв чудна темичка, много се зарадвах, че я намерих :)

Аз съм с тези брекети на Деймън, за да не ми вадят зъби.Ако бях избрала обикновените - щяха да ми извадят и на мен.Консултирала ли си се с други ортодонти!?Може да уцелиш на такъв, който да не ти извади зъби..и пак всичко да се нареди.Пак казвам, че аз съм с такъв случай(да чукна на дърво). :-o

fUcKsMiLe
07-14-2010, 22:43
И аз скоро ще се присъединя към вас .. :)

Някой който е от Разград или Русе да ми каже, къде има добри ортодонти /? или как се казваше :-D / .. и ако някой е ходил при някой от тях, моля да сподели мнението си :) И долу горе какви са цените? :)

П.С. Спешно ми трябва :-# :(

Nadelina
07-15-2010, 08:47
Здравейте! Скоро и аз се присъединявам към отбора на брекетоносещите :) На 15г. съм. Но първо трябва да ми се извадят 4-те четвърти зъба и отгоре, и отдолу - ваденето им ще боли ли много? Още не съм си избрала брекети, за ортодонтката - др. Виктория Василева (В.Търново), някой случайно да е при нея? Тя ми препоръча брекети, изборът все пак си е мой де, но мисля да я послушам :) Става въпрос за Деймън Систем. А да ви попитам: имам сериозно гадже и знам, че ако ме обича достаъчно, ще остане с мен... Но брекетите по някакъв начин пречат ли на целувките? Знам, че трябва да се внимава да не ги отлепя и сигурно освен това ще ми е и некомфортно :( Та това са ми засега въпросите, ако има нещо пак ще питам. Бтв чудна темичка, много се зарадвах, че я намерих :)

На мен, където и да ходех, всички ми казваха, че трябва да ми се извади един постоянен зъб отзад и два отдолу, защото нямало място в устата ми, а аз не исках, разбира се. Докато в един момент не попаднах на ортодонт, който каза "Тези луди ли са, как ще ти изваждаме зъба?". И така и не се наложи. Просто трябва да намериш някой с нормално мнение, защото другите щяха да си измият ръцете върху мен и да остана без зъби. Много съм щастлива, че не се наложи. А за целувките - брекетите изобщо не пречат. Аз ги носех 2 години и половина и не съм имала сериозен приятел през това време, но връзки от по няколко месеца съм имала, на мъжете явно не им правеше толкова голямо впечатление. А за отлепянето, спокойно, вероятността да се отлепят е супер малка, аз ядях ябълки, тостери, какво ли още не и нямах проблеми с отлепяния.
И успех!

taylor22
07-30-2010, 15:04
Айде и аз да се включа.Тази година ми сложиха,по средата на Април месец.Долните ми зъби бяха малко кривички и обмисляхме да ми сложат брекети отдолу,но решихме и отгоре,защото там имало малко за оправяне и т.н. Жената,която ми ги слага е от София(там е офиса) и засега съм доволна,въпреки,че нямам търпение да си ги махна.Просто ме дразнят и когато ми сменят дъгите след това ме болят зъбите и едвам ям. :? Другата година се надявам да има резултат като си ги сваля,чувала съм доста добри мнения. :)

ByK
07-30-2010, 16:42
Ми нося брекети началото на юни 1-2 може би. При поставянето беше адски гадно особено като ми завряха шибаните пръстени в зъбите. Имах чувството ,че ми къртят зъбити с бор машина :D . Лепенето не беше чак толкова гадно ,но като вече свърза окончателно брекетите и ги стегна ,цялото ми чЕане изтръпна. Ден първи - таратор. Ден втори - кисело мляко. Ден трети - супа. Ден четвърти картофена салата.. и така в продължение да 2 седмици. Не можех да стисна дъвчех се небцето като бабичките :( . Езика ми беше нарязан от едната страна и имаше една голяма драскотина от тея тъпи брекети. Едната ми буза същата работа. Имах чувството ,че не брекети ,а стъкла имах в устата. В училище гладувах поради тъпата причина ,че нямаше нищо МЕКО за ядене :( . И вместо да отхапя примерно от пица трябваше да дърпам като куче. През оня период от 50 кг ,на 44.. да ви е яко.
2 месеца след това не ги чувствам толкова у устата си 8-). Хапвам от всичко. Наскоро ми се отлепи звездичка ,но ще ми я лепят утре.
Иначе разбира се ,всеки месец ходя ,да ми ги почистват и стягат, всяка процедура е по 50лв. А да ,забравих да кажа ,че имам брекети само на горната част е струваха 1000 без лечението, което ми се полага ежемесично в следващата 1 година. 8-)

cAnDyYy
07-31-2010, 10:55
Моята зъболекарка също ми каза,че се нуждая,но ми предложи скоби,а не брекети. Скоби дето се махат. Носят се една,две години. Зависи. Не може да ядеш с тях. Аз ги нося само докато спя 8-) Ама гадното е,че всяка седмица по два пъти ходя да ми ги пристягат. Струват или 250 или 500. Ако се нуждаеш от долна и горна /за челюстта/ общо 500,а за долна/горна 250лв.Ама първите месеци много фъфлиш. :razz:

shootingsttar
08-02-2010, 14:28
[b]Аз съм с брекети от близо 2 години и вече хич не ми прави впечатление .. гадно е само началото , примерно първите два месеца едва ли не гладуваш щот нищо твърдо не можеш да хапнеш :( но вече не ми пука че като се засмея или говоря някой ще ме гледа само в устата ;d тъй че на тези дето ще слагат , да не се притесняват щот после ще си имат супер хубави зъбки .. :grin:

stelSs21
08-02-2010, 17:36
И на мен зъболекарката ми каза, че ми трябват, ама аз няма да си слагам май щот ми е много грозно, а и сега отивам в ново училище, а освен това на мен зъбите ми са хубави имам 2 по-криви, обаче те са навътре и не се виждат иначе другите ми са ОК и не си заслужава 1500лв, но все пак ще си помисля още. Някой знае ли колко по-скъпи са, ако са с камъчета?

shootingsttar
08-02-2010, 19:10
ей мацка , на мен ми сложиха заради само един зъб така
че има и по зле от тебе ;d ама по добре се поразрови за някоя
по ефтина ортодонтка дето да ви вземе по ефтино :) а по
въпроса ти за камъчетата не мога да ти помогна ; s ..

stelSs21
08-03-2010, 18:59
ей мацка , на мен ми сложиха заради само един зъб така
че има и по зле от тебе ;d ама по добре се поразрови за някоя
по ефтина ортодонтка дето да ви вземе по ефтино :) а по
въпроса ти за камъчетата не мога да ти помогна ; s ..

Ами да ти кажа предпочитам да дадем 1500лв, но да знам за кво ги даваме отколкото да дам по-малко и после да съжалявам. Ти смятай аз живея във Варна, а ходя на зъболекар в Силистра. Наистина си заслужава тука ходя на зъболекар на същия ден пломбата ми пада, майка ми заради някъв друг трябваше да ходи на хирург и кви ли не още истории. Твоите колко струваха?

digitalgirl93
08-03-2010, 19:47
Имам един въпрос - след като ви сложат брекетите фъфлите ли? Тъп е въпроса, ама наистина ми е интересно.

katericArofl
08-03-2010, 20:25
естествено, че не :o :? брекетите са от външната страна..

digitalgirl93
08-03-2010, 20:40
естествено, че не :o :? брекетите са от външната страна..

Окей, мерси за отговора. Никога не съм носила брекети и исках да знам. :)

shootingsttar
08-09-2010, 11:21
ей мацка , на мен ми сложиха заради само един зъб така
че има и по зле от тебе ;d ама по добре се поразрови за някоя
по ефтина ортодонтка дето да ви вземе по ефтино :) а по
въпроса ти за камъчетата не мога да ти помогна ; s ..

Ами да ти кажа предпочитам да дадем 1500лв, но да знам за кво ги даваме отколкото да дам по-малко и после да съжалявам. Ти смятай аз живея във Варна, а ходя на зъболекар в Силистра. Наистина си заслужава тука ходя на зъболекар на същия ден пломбата ми пада, майка ми заради някъв друг трябваше да ходи на хирург и кви ли не още истории. Твоите колко струваха?

емии моите са 700 ..

xToxiic
08-21-2010, 20:58
Здравейте ^^ виждам че темата е от миналата година но искам да се включа..
Днес ми сложиха брекети :grin: кефя им се ужасно много.. в първите часове нямах никакви болки.. но когато реших да хапна картофено пюре и започнаха болките /.. и така до сега.. днес съм яла само това и малко кисело мляко със захар ;дд таа моите са с розови ластичета.. и който се чуди .. да слага.. просто това е най ефективния начин за оправяне на зъбите според мен.. моите брекети струват около 580 евро . горе и долу.
таа искам да попитам за някои храни които могат да се ядат в първите дни защото изобщо не ми се иска всеки ден да ям едно и също нещо ;ддд споделяйте кой какво е ял? ;ДДД