PDA

View Full Version : ПАРФЮМЪТ



libellula
10-14-2007, 17:53
привет, търся си женски парфюм :!:

ако мога да опиша това което искам - нещо леко, много свежо, да мирише на чисто, на сапунче, кремче или поне да не е отрова .. да е адски чист аромат ..
ако може някви конкретни имена да посочвате, та да ми спестите нервите с всичките миризми които биха ми предложили в парфюмерията. поне да стесня избора ...

/ако може мнения от лични впечатления, а не прочетени из някое списание/

мерси предварително

lookatme
10-14-2007, 18:01
ами аз лично си харесвам моя.е не отговаря на всичките ти изисквания,но със сигурност ще ти кажа че покрива няколко от тях:

нещо леко, много свежо, да мирише на чисто
такам...имам и предложение за рол-он,който вече е с точност,на това което търсиш
парфюма е: clin d'oeil LOVEly girl (Bourjois)
рол-она е: Mitchum (Revlon)
рол-он наистина е адски ефективен!аз попринцип имам "малко" миризлива пот :oops: ,която е в гооооляяямо изобилие и едиственото нещо,което ме предпазва е този рол-он.аз ти дадох само марката,защото те са 3 различни аромата,но за да бъда точна-използвам Powderfresh
това е от мен,късмет :wink:

bossychick
10-14-2007, 18:49
Ami na men lubimite mi sa Escada into the blue i magnetism,Su6to na dior Addict 2 e mnogo svejo,Euphoria na Calvin Klein,Armani Code,DKNY i Lolita Lempicka su6to e mnoo qko.. i taka ;)

bqsna_teenagerka
10-14-2007, 18:54
ох...ще пробвам..но едвали ще ти помогна много..тъй като аз обичам пове4е по силни и тежки парфюми но все пак : значи на Evterpa има няколко вида... избери си който най ще ти хареса... евтини са по 10лв някъде...на Shelley zeleniq,е много лек..
и на Gabriela Sebatini-ocean sun.. :roll: ми май за тия се сещам

bqsna_teenagerka
10-14-2007, 18:55
Ami na men lubimite mi sa Escada into the blue i magnetism,Su6to na dior Addict 2 e mnogo svejo,Euphoria na Calvin Klein,Armani Code,DKNY i Lolita Lempicka su6to e mnoo qko.. i taka ;)
[-X armani cod..не е това което тя иска!

Jamalska
10-14-2007, 19:00
DNKY-Be delisious aбее зелената ябълка там както баш се казва...Нина Ричи-Нина...това дето ни го каза на нас може да го споделиш с продавачката в магазина:)те са консултанти също:)

LuCiFersAngeL
10-14-2007, 19:17
Euphoria na Calvin Klein
Ауу това е доста тежък аромат... не мисля, че мирише на сапунче [-X
Както вече ти казаха, най-добре питай продавачката в парфюмерията. Тя ще те насочи към подходящия за теб аромат.

Zahara
10-14-2007, 21:58
Според мен нещо на Escada би те устроило идеално. Pacific paradise например. Определено не и Code на Armani или пък някоя от Poison-ите на Dior. Кажи на консултантката, че не искаш нещо ориенталско и тежко, което да включва есенции от ванилия и шафран примерно.
И най-важното, което мога да те посъветвам е да не пръскаш по хартийките (ако избираш в някоя Beauty zone) а директно да впръскаш на кожата и да го усетиш. И не ходи парфюмирана да пробваш аромати :)

slavqna
10-14-2007, 21:59
Ще те посъветвам да си избереш нещо на Escada.Много са свежи и дълготрайни,особено ако можеш да си позволиш и душ-гела!Ако цената не те удоволетворява виж нещо на Avon също има добри предложения.Успех :D

MaXy_GiRL
10-14-2007, 22:12
Имам нещо точно каквото искаш:тоалетна вода Summer white и отново козметика на Avon...прекрасен аромат...свежест....бодрост... свобода

А ако искаш нещо по сладко Тezori D`Oriente .....

DisciplineAndOrder
10-15-2007, 07:04
Euphoria na Calvin Klein
Ауу това е доста тежък аромат... не мисля, че мирише на сапунче [-X
Както вече ти казаха, най-добре питай продавачката в парфюмерията. Тя ще те насочи към подходящия за теб аромат.

luckygirl92
10-15-2007, 07:14
amiii na men mi haresva "Christian Lacroix ROUGE" na Avon,mn e traen i miri6e strahotno,oba4e e malko skupi4uk....

dovolna sum su6to i ot "C-THRU" ;)

girl88
10-15-2007, 08:16
za6to ne probva6 miss o (tova e edin ot parfumite na oriflame) na men li4no mn mi haresva

ninsy
10-15-2007, 10:07
и според мен нещо на Ескада ти върши перфектна работа..
пфф не мога да се сетя какво друго точно да ти предложа щото всички парфюми са ми тежки..

^^fencheto
10-15-2007, 14:54
Ако искаш нежен аромат може да пробваш KENZO мисля че ще ти допадне

lLady_MooN_RaiN
10-15-2007, 17:48
Promesse на Cacharel....

http://www.parfumi.net/catalog/images/Cacharel_Promesse_EDT_w.jpg

BroKeN^DreAmZ`f
10-15-2007, 17:52
привет, търся си женски парфюм :!:

ако мога да опиша това което искам - нещо леко, много свежо, да мирише на чисто, на сапунче, кремче или поне да не е отрова .. да е адски чист аромат ..
ако може някви конкретни имена да посочвате, та да ми спестите нервите с всичките миризми които биха ми предложили в парфюмерията. поне да стесня избора ...

/ако може мнения от лични впечатления, а не прочетени из някое списание/

мерси предварителноJ`adore на Dior , на мен поне ми е лекичък....е ест не мирише на сапунче :-D но е свежо :-D

Jaffs
10-15-2007, 18:34
Парфюм, който мирише на сапунче не съм срещала. Nivea си се доближава най-много до това, което търсиш, но не е парфюм.
Момичетата правилно са те насочили към Ескада.
Лично аз бих ти препоръчала освен тази марка и Lacoste, имат доста свежи и приятни аромати и не се натрапват. Друг парфюм, който според мен има по-лека миризма е D&G - Light Blue.
Останалите парфюми, които ползвам аз вероятно са малко по-сладникави, за да мога да ти кажа нещо конкретно :-D

palomaaa
10-15-2007, 18:47
i Naomi Kembal-cat deluxe et night (Пищните връхни нотки на касис, сладка праскова и сочни екзотични плодове поставят искрящо начало на женствения парфюм. С внушително царствено ухание очарователният букет от божур и циклама внасят изключителна изтънченост в сърдечните нотки на аромата.

Мистериозен микс от дървестни нотки, памуково цвете и топъл кехлибар придават на аромата завършеност и пленителна чувственост, която за дълго остава да се носи във въздуха.
)
tova e moq lubim parfum

Dark_Angel_F
10-15-2007, 19:27
Аз вмомента съм с едно Версаче и е просто страхотно обожавам го . Казва се Versace Bright Crystal .

sexy_devil4e
10-15-2007, 19:31
calvin klain-obsession night,naomi cambel cat delux i cat delux at nigth,мисля,че ще ти допаднат,аз лично харесвам повече дневния,и ползвам него повече,но това ,което ти искаш повече се доближава до нощния!парююма на Кевин Клайн ,за който ти казах мисля,че също ще ти допадне..
Можеш и да поразгледаш от колекцията на Escada,там има страхоти аромати,които са лекички!нито един от парюмите не мирише на сапун,но са много свежи и приятни!други не мога да ти препораъчам,защотот другите парфюми,които ползвам са по-тежки или сладникави!но тези,които ти споменах,от личен опит знам-много са добри!
надявам се да съм помогнала!

Huk40
10-15-2007, 20:16
Clinique -Happy Май така беше =D>

MaCeTo_
10-16-2007, 08:52
amiii na men mi haresva "Christian Lacroix ROUGE" na Avon,mn e traen i miri6e strahotno,oba4e e malko skupi4uk....

dovolna sum su6to i ot "C-THRU" ;)


Руж е доста тежичък, не е лека миризма.

А иначе по темата, ако искаш да ти мирише на сапунче и на баня си вземи нещо на Dove или Nivea - но те не са парфюми. Лично моя любим парфюм е на Yves Saint Laurent - Baby doll ( вече с второ шишенце карам), също в един магазин помирисах Gucci - Envy me и също ми хареса (той ще е следващата ми придобивка) :-D Не знам дали няма Baby Doll да ти се стори малко сладичък, но в същото време е супер лек (и не знам дали го има в България, аз от чужбина го имам :? )

N0_feAR
10-16-2007, 10:10
в козметиката на Avon има доста няколко парфюма отговарящи на описанието, също така B.U. или C-thru мисля, че синята серия беше по-свежа....нз

Aneliqqqq
10-17-2007, 22:54
Love Songs na Fabio Verso

CuteBaby
10-17-2007, 23:05
Eskada,Lacoste,Ninna Richie - Love in Paris е много приятен и другите де ;)

Liz
10-18-2007, 01:25
Значи Виктория Бекъм има нов парфюм, който се казва "Intimately Beckham" предполагам е точно такъв какъвто искаш, по-лек и мирише на сапун, но незнам дали го има в БГ вече, или кога ще излезе.
http://img156.imageshack.us/img156/8392/fotkayp3.jpg

marina star
10-18-2007, 09:22
Ami na men lubimite mi sa Escada into the blue i magnetism,Su6to na dior Addict 2 e mnogo svejo,Euphoria na Calvin Klein,Armani Code,DKNY i Lolita Lempicka su6to e mnoo qko.. i taka ;)
tezi parfumi sa savsem razli4ni ot tova koeto tarsi avtora korenno razli4ni,mislq 4e omnia crystal na bvlgari e tva,koeto tarsi6 ili pak femmine(ili ne6to takova) na boss na men ne mi dopada no otgovarq na harakteristikite koito dava6,a kolkoto do escada parfumite im sa sladki-vsi4kite,ne 4e ne sa hubavi,no pak kazvam mn sa razli4ni ot tva koeto mom4eto tarsi,ako iska6 ne6to evtino pur blanca sa6to e podoben
apak tva s euphoriqta na calvin klain me ubi

marina star
10-18-2007, 09:25
calvin klain-obsession night,naomi cambel cat delux i cat delux at nigth,мисля,че ще ти допаднат,аз лично харесвам повече дневния,и ползвам него повече,но това ,което ти искаш повече се доближава до нощния!парююма на Кевин Клайн ,за който ти казах мисля,че също ще ти допадне..
Можеш и да поразгледаш от колекцията на Escada,там има страхоти аромати,които са лекички!нито един от парюмите не мирише на сапун,но са много свежи и приятни!други не мога да ти препораъчам,защотот другите парфюми,които ползвам са по-тежки или сладникави!но тези,които ти споменах,от личен опит знам-много са добри!
надявам се да съм помогнала!
parfumat na naomi campbel cat delux(at night) miri6at na zaharen pamuk po dqvolite kak moje da kajete 4e miri6at na sapun4e!!! :-s

SweetTeEscaPe
10-18-2007, 09:59
Наистина на Ескада са повечето леки и свежи,а също Incanto на Salvatore Ferragamo е мн хубав.

biskvitche
10-18-2007, 16:41
...Escada into the blue

Според мен този парфюм най-много прилича на това, което искаш.
И въобще повечето парфюми на Ескада са леки и свежи аромати, за съжаление според мен са малко нетрайни :?
Друг парфюм, който аз много харесвам и ти препоръчвам е Envy me- Gucci.
:wink: