PDA

View Full Version : Ако знаете,моля ви - пишете!



lil4etuuu
10-14-2007, 18:56
Здравейте ! Аз съм на 14 години и тежа прекалено много за възрастта си ! Бих искала да знам колко калорий на ден трябва да се приемат .. за да отслабна .. В смисъл такъв без диета .. Просто гледам кое колко калорий има и си правя преценката по колко и какво да ям .. ? Ако някой знае моля ви да пи6е !
Търсих такава тема но не намерих и все пак много се извинявам ако се повтаря !
Предврително благодаря на всички Ви : )

Модерирано от ramaiana.
Заглавието трябва да е написано на кирилица!

MixXx
10-14-2007, 19:01
afe ibaam ta,da ne si qla tolkoz navremeto

bqsna_teenagerka
10-14-2007, 19:01
скъпа не е толкова важно колко калории трябва да приемаш по важно е КАКВИ калории приемаш! ще се обоснова...ако изядеш един ден 2 6околада,ще напълнееш мн пове4е ако се опиташда ядеш колкото си иска6 месо,млечни продукти и салати!
същото се отнася и за мазното и за тестеното! яж пове4е полезни храни..мисля 4е няма нужда да пиша кои са те!
и все пак а ко толкова искаш да брои6 калориите аж между 900-1300 калории..тва при положение 4е иска6 да отслабваш ако не може от 1000-1500...
а и движението,също е от голямо зна4ение....добре е като отсабнеш да не си разпусната кожа а по така оформена ::: а и така по бързо сваляш
ае дано да съм била полезна

Exothermic
10-14-2007, 19:03
Калориите които приемаш при диета трябва да са
по-малко от тези които изразходваш,но само така нищо няма да стане.
Трябва ти спорт...

bqsna_teenagerka
10-14-2007, 19:03
и не ми казвай 4е си търсила...за6тото форумът е пълен с такива теми за отслабване!!

SLaDKu_mOmIChEncI
10-14-2007, 19:42
Ами то нестава само с диети ,ами и с физически упражнения ! А за калориите не знам точно по колко :wink:

lil4etuuu
10-14-2007, 20:12
Една приятелка ми каза че ако ям по един шоколад например .. Ама само един шоколад на ден .. нищо друго ... Така може да се отслабне .. И разбирасе с фитнес или някакъв спорт.. Това дали може да е вярно или са пълни глупостии ?

Anf3tamin4o
10-14-2007, 20:51
Шоколад и отслабване не ми се връзват :)

tItEufFf
10-14-2007, 21:13
Абе...просто се граничаваш! Не ядеш много шоколади, разни други сладки, чипсове, джобове, дюнери...Такива неща ги изключи от менюто си. По принцип "манджите на мама" са диетични...така че ако майка ти готви разни манджи яж тях вместо един шоколад примерно....Също така - СПОРТ! Задължително :wink: Успех O:)

monityY
10-15-2007, 08:19
Здравейте ! Аз съм на 14 години и тежа прекалено много за възрастта си ! Бих искала да знам колко калорий на ден трябва да се приемат .. за да отслабна .. В смисъл такъв без диета .. Просто гледам кое колко калорий има и си правя преценката по колко и какво да ям .. ? Ако някой знае моля ви да пи6е !
Търсих такава тема но не намерих и все пак много се извинявам ако се повтаря !
Предврително благодаря на всички Ви : )

Модерирано от ramaiana.
Заглавието трябва да е написано на кирилица! първо за да ти кажат колко калорий на ден може6 да приема6,няма да е зле да си каже6 теглото и ръста и 2ро... мн по бързо 6те отслабне6 ако остави6 6ибаните калорий и се заеме6 със спорт и лек хранителен режим!стига сте брояли тия калорий.. просто ограничи мазното,хляба и сладкото...толкова ли много искам? 8-[

IdiOtKa
10-15-2007, 09:17
Една приятелка ми каза че ако ям по един шоколад например .. Ама само един шоколад на ден .. нищо друго ... Така може да се отслабне .. И разбирасе с фитнес или някакъв спорт.. Това дали може да е вярно или са пълни глупостии ?
повече ми клони към пълните глупости ...

lil4etuuu
10-16-2007, 17:56
Здравейте ! Аз съм на 14 години и тежа прекалено много за възрастта си ! Бих искала да знам колко калорий на ден трябва да се приемат .. за да отслабна .. В смисъл такъв без диета .. Просто гледам кое колко калорий има и си правя преценката по колко и какво да ям .. ? Ако някой знае моля ви да пи6е !
Търсих такава тема но не намерих и все пак много се извинявам ако се повтаря !
Предврително благодаря на всички Ви : )

Модерирано от ramaiana.
Заглавието трябва да е написано на кирилица! първо за да ти кажат колко калорий на ден може6 да приема6,няма да е зле да си каже6 теглото и ръста и 2ро... мн по бързо 6те отслабне6 ако остави6 6ибаните калорий и се заеме6 със спорт и лек хранителен режим!стига сте брояли тия калорий.. просто ограничи мазното,хляба и сладкото...толкова ли много искам? 8-[

1.64 m ... 65 kg (ujas)

momchence_89
10-16-2007, 18:25
Вземи си Л-Карнетин. И приемай по-малко въглехидрати и сладко.

Успех :wink:

UnaBletoLoVeU
10-16-2007, 18:52
Тия калории дето ги пишат на опаковките в повечето случаи не отговарят. Никой не следи какво се пише там и всеки може да си напише каквото си иска.

lil4etuuu
10-17-2007, 08:11
Вземи си Л-Карнетин. И приемай по-малко въглехидрати и сладко.

Успех :wink:

Л-Карнетин .. Може ли някой да ми разясни какво е тва .. И горе долу на каква цена е?

momchence_89
10-17-2007, 10:50
Вземи си Л-Карнетин. И приемай по-малко въглехидрати и сладко.

Успех :wink:

Л-Карнетин .. Може ли някой да ми разясни какво е тва .. И горе долу на каква цена е?
L-carnitine


L-CARNITINE е хранителна добавка, подходяща за хора подложени на системни физически натоварвания, особено за спортисти от спортовете за издръжливост, както за всички случаи на първичен или вторичен дефицит на карнитин в организма.

Карнитинът е естествено съдържащо се в клетките на организма вещество, отговорно за транспорта на дълговерижните мастни киселини през мембраната на митохондриите. Той осигурява субстрат (мастни киселини) за процеса на бета-окислението и последващото освобождаване на енергия в митохондриалния матрикс, главно в клетките на скелетните мускули и миокарда. В резултат на това се повишава издръжливостта на организма при физически натоварвания.

Карнитинът е производен на аминокиселините лизин и метионин, от които се синтезира в черния дроб и бъбреците. Човешкият организъм съдържа около 20-25 г L-карнитин, 98% от който е складиран в скелетните мускули и миокарда. Със стандартната диета дневно се получават 10 - 100 мг карнитин, който се резорбира в храносмилателната система чрез специални транспортни механизми. Нуждите на организма обаче са по-големи и те се задоволяват и от допълнителното количество ендогенно синтезиран карнитин. При определени състояния, в т.ч. при повишена физическа активност, нуждите могат да надвишават дневните набавки, което налага приемането му като хранителен суплемент.

Някои генетични, чернодробни или бъбречни заболявания, както и консумирането на диети, богати на мазнини или бедни на аминокиселините лизин и метионин (необходими за синтеза на карнитин), използването на определени лекарствени препарати, могат да доведат до карнитинов дефицит. Последният се характеризира с лесна уморяемост, болки в гърдите, болки в мускулите, хипотония, обща слабост и обърканост. При доказан дефицит на този нутриент, се препоръчва използването на L-CARNITINE като хранителна добавка.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:


1. При тежки физически натоварвания - по 1 капсула L-CARNITINE 2-3 пъти дневно.
2. За повлияване на мастния метаболизъм - по 2 капсули L-CARNITINE 2 пъти дневно.
3. При свързан с алкохолна злоупотреба карнитинов дефицит, синдром на хронична умора, сърдечни и други заболявания, дозата се определя от лекуващия лекар.
Струва около 20-25лв
Успех
:wink:

Seducti0n
10-17-2007, 13:16
Консултирай се със специалист-диетолог.Това да се ограничаваш в приема на някои храни,следователно стремейки се да намаляваш и калориите е безполезно,ако не го съчетаеш с подохдящи физически упражнения :!: :wink: