PDA

View Full Version : Кой хърка????



cikcik
10-15-2007, 07:20
Я си кажете кой хърка :-D ...А случайно да знаете как да не хъркаме :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Много имат тоя проблем такаче да не се срамуват :D

Anf3tamin4o
10-15-2007, 07:31
Какво да направим срещу хъркане?
- Намалете теглото и тонизирайте мускулите
- Спрете пушенето
- Избягвайте или намалете до минимум алкохола и успокоителните преди сън. Успокоителните, хапчетата за сън и алкохолът влияят на централната нервна система, причинявайки свръхрелаксация и отпускане на мускулите - включително и на този в гърлото. Освен това те увеличават задръстването и спират още повече дишането, като затъпяват способността на мозъка да се събужда и да рестартира дишането.
- Спете на твърд матрак, с единична възглавница. Натрупването на възглавници води до изкривяване на врата и кръста, с което се затруднява въздушният поток към трахеята.
- Спете настрани, а не по гръб, за да не пропада езикът в гърлото. Така се подобрява и дишането през носа.
- Опитайте се да носите ортодонтско апаратче в устата си през нощта, за да не пропада езикът в гърлото, а челюстта да остава напред.
- Спете в проветрена стая - така ще се намали концентрацията на веществата, които дразнят лигавицата на дихателните пътища. Проветряването на стаята помага и за овлажняване на въздуха. Прекомерното изсушаване на вдишвания въздух индиректно дразни лигавицата.
- Може да сте алергични към пухени възглавници. Ако е така, заменете я със синтетична.
- Лекувайте навреме възпаленията на синусите и хремата. Възпаленията затрудняват преминаването на въздушния поток през ноздрите.Това ви кара да дишате през устата, увеличавайки вероятността да захъркате. Консултирайте се с лекар, който да ви предпише стероиден спрей, ако имате хронично запушване на носа.
Ако всичко това не помогне, може да се наложи хирургична намеса на мекото небце. При един от вариантите е достатъчно да се изреже само върхът на небцето. Другият вариант е да се изреже цялото небце, но той е по-неблагоприятен, защото може да повлияе неблагоприятно на гълтането, обяснява доц. Лолов. Но дори и хирургична намеса не гарантира, че хъркането ще изчезне. Друг метод е инжектиране на склерозиращи вещества в небцето с цел да се втвърди. Добрите резултати след операция обаче не са гаранция за траен ефект и по-късно е възможно отново да се появи хъркане.



По темата Аз не хъркам

xXxScreamxXx
10-15-2007, 07:35
Em az ne h1rkam ama brat mi 4ak kat e v drygata staq go 4yvam :-D

iMmOrAl`GiRl
10-15-2007, 07:58
татиИ :D

foreverr
10-15-2007, 08:47
Aми аз хъркам, но много рядко и много тихичко :lol: :-D А за това как да не хъркаме-нз как-мисля, че няма начин :-D

bulgarche
10-15-2007, 08:50
Приятелката ми прохърква, но аз я ебавам че си хърка направо, но не етака. Аз понякога хъркам леко, но казаха че след някоя година ще си се превърне в истиско хъркане, което естествено мен не ме радва :)
Лек...удобна възглавница

desidala
10-15-2007, 08:53
Аз мисля, че хъркам ама много рядко, но сестра ми, като е по-болна и хремава от обикновено ЦЕПИ въздуха :smt015

palomaaa
10-15-2007, 13:13
ami tatko xarka ama kato my napravi6 zabelejka i se obra6ta da leji nastarni i togava spira

rakiQ
10-15-2007, 18:45
не се е оплаквал никой от мен така че не знам.. сигорно похръквам лекичко.. :-D

ИАчЕ БАБА МИ И ДЕДО МИ ЦЕПАТ МРАКА!!!!!!!!!!!!!!! ОРКЕСТЪР ТИЕСТО МАЙНА :-D :-D :-D

slavito007
10-15-2007, 21:10
Ами аз май не хъркам :-D ама баща ми ...о0о нощем направо настръхвам като го чуя,мисля си че извънземни идат :lol:

BaiboCo
10-16-2007, 00:51
az

BaiboCo
10-16-2007, 00:51
az

mon4eto
10-16-2007, 09:34
Az li4no ne harkam no 4etoh v edin vestik kak moje da se otstrani harkaneto:
1.Lqga6 si s poluprazen stomah
2.Spira6 cigarite i alkohola
3.Ne pazi6 dieta

Dobre 4e ne harkam 4e ako trq da otkaja vsi4ki tezi ne6ta po dobre da si harkam :-D