PDA

View Full Version : Относно Гениталния херпес



qwerty_z
10-15-2007, 14:13
С приятелят ми ми имахме интимни отношения, не сме стигали до същински полов акт, но той ми прави орална любов и използваше пръсти. Първите два дни след това усещах лека болка и малко сърбене, но си мислех, че това е защото ми бъркаше във вагината с пръсти, но наскоро се появиха едни много болезнени пъпки, които малко наподобяват рани и днес отидох при личната си лекарка, за да ми даде направление за Гинеколог. Като ги погледна каза, че това и прилича на херпес, възможно ли е само от това че ми е правил минети и ме е пипал с ръце да имам херпес..?

palomaaa
10-15-2007, 14:18
Как се разпространява гениталният херпес? Херпесната инфекция се разпространява чрез директен контакт с обриви по кожата или лигавците. Най-често това става при полов контакт - влагалищен, анален или орален секс. Възможно е и инфектиране при липса на типичния везикулизен обрив. Някои носители на херпес симплекс инфекция може да усещат само парене, сърбеж или дискомфорт, които предхождат обрива без да са налице типичните мехурчета или язви в момента. На този етап заразяване също е възможно. Дори се смята за възможно предаване на херпес симплекс инфекция от носители без никакви оплаквания и обриви. Някои от носителите дори не подозират за своето носителство и никога не са имали каквито и да са симптоми или оплаквания, характерни за HSV инфекция. При жени обривите могат да бъдат дълбоко във влагалището и остават невидими и неизвестни за партньорите. Херпес около устата може да бъде пренесен в половата област на партньора и обратно. Това се случва наи-често при орален секс. Обривите и оплакванията са едни и същи.

Заразяването от тоалетни чинии и мивки не се приема като реален начин за разпространение на херпес вирусната инфекция. Но общо използване на индивидуални вещи като кърпи, четки за баня, четки за зъби и др. трябва да се избягва. Тесен, интимен контакт си остава основен начин за заразяване с херпес вирусна инфекция.

palomaaa
10-15-2007, 14:19
sledovatelno DA MOJE!!!

qwerty_z
10-15-2007, 14:41
Това означава ли, че след като веднъж съм имала херпес втори път не трябва да имам полов контакт, защото мога да бъда причинител на зараза?

sexy_sladuranka___
10-15-2007, 14:53
da ne trqbva da imash kontakti -predava se i to mn lesno .

_BoSSy_
10-15-2007, 15:09
Това означава ли, че след като веднъж съм имала херпес втори път не трябва да имам полов контакт, защото мога да бъда причинител на зараза?

Не-това се лекува.Причинител на зараза не можеш да станеш, ако си излекувана. :wink:

foreverr
10-15-2007, 15:12
Ами да напълно върможно е!Най-добре иди на гинеколог ако не си отишла!

kalpazanka
10-15-2007, 15:16
Генитален херпес
Гениталният херпес се причинява от същия вирус, който причинява и херпес на устните.

Човешкият херпесен вирус имунологично се разделя на два типа:

1 тип причиняващ лабиален /на устните/ херпес;
2 тип - генитален херпесен вирус.

Заболяването става в детска възраст /между 1 и 5 години/ и протича под форма на остро възпаление на външните полови органи и влагалището у момиченцата или възпаление в устната кухина, след което вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние. Заболяването се предава най-често по полов път.

Гениталният херпес обхваща външните полови органи и влагалището и представлява първична инфекция, която засяга както деца, така и момичета или млади жени. Обривът се характеризира със зачервяване и мехурчета, които бързо се разпукват. Чес то обривът се повтаря. Намиращият се в латентно състояние генитален херпесен ви рус при определени условия се реактивира и причинява нов херпесен обрив.

Провокираща роля имат различни фактори:

1. Болестни състояния, които протичат с висока телесна температура;
2. Хронични травми;
3. Някои отравяния /с въглероден окис,алкохол и други/;
4. Силно нервно-психично напрежение;
5. Ендокринни /хормонални/ влияния, вкл. менструация;
6. Слънчево облъчване.

Херпесният обрив се появява като сърбящо или леко парещо червеникаво леко надигнато петно /папула/, върху което след няколко часа се образуват групички мехурчета с размер главичка на топлийка.

Отначало мехурчетата са изпълнени с бистра течност, която след няколко дни потъмнява и засъхва и на тяхно място се образува коричка. Понякога мехурчетата бързо се разпукват и се образуват малки червени ерозии с влажна повърхност, които също бързо засъхват с поява на корички. След няколко дни коричките постепенно падат, като белези не се образуват.

Херпесният обрив върху половите органи на мъжа най-често е разположен върху пениса, в браздата между главата и препуциума. При генеталния херпес се установява увеличение на регионалните лимфни възли.

У жените гениталният херпес може да заеме голяма площ и се съпътствува от силна болка, сърбеж и повишена температура.Той често рецидивира на едно и също място и понякога може да послужи като входна врата за проникване на причинитела на сифилиса - сифилистичната бледа спирохета.

Не съществува ефективно средство за унищожаване на херпесния вирус. Гениталният херпес най-често преминава без лечение. За предпазване на ерозийките от вторична инфекция се прилагат антисептични разтвори и пудри. С известен успех се прилага ацикловир /цовиракс/ като специфичен противовирусен препарат. При чести рецидиви се прилагат витамини, гамаглобулин, противохерпесна ваксина и лазерно лечение.


Източник: http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81054010.htm

Batko_gesh
10-16-2007, 11:06
Виждалили сте човек е херпес на газа !?? :smt009

_butterfly_
10-16-2007, 14:18
Гениталния херпес е вирусно заболяване, предавано по полов път. Симптомите включват групи воднисти мехурчета около влагалището ,твоите ранички, и болка около областа на гениталиите.
Една приятелка наскоро имаше генитален херпес, изписаха й доста лекарства около 70-80 лв всичко и се оправи.

Dark_Angel_F
10-16-2007, 14:38
Ами отиди при гинеколог той ще ти каже всичко....