PDA

View Full Version : как се става добър човек?



miloto na miloto:P
10-15-2007, 15:11
пускам тази тема,поради ред въпроси,които си задавам.но водещият е.."какъв трябва да е добрият човек?"за някои да си добър,означава да си..наивен и да те използват..да те правят на глупак,когато имат полза от теб..всеки ден се стремя да ставам по-добра..но си задавам въпроса,има ли добри и лоши..и не живее ли в нас по малко и от двете..едно ангелче и едно дяволче..не е ли по-добре да бъдеш лош,за да не ти се качват на главата..или добър..за да помагаш на тези,които имат нужда....какво означава "да бъдем добри?"..да си изяждаме закуската и да хвърляме боклука..?кой за вас е добрият човек и какви качества притежава?

helllo
10-15-2007, 15:12
Никой човек не е добър, и не може а бъде!

bobka
10-15-2007, 15:21
ами добрите хора помагат без да очакват в замяна нищо.но във всеки човек живее и ангелче и дяволче.иначе не става...

^Sam90^
10-15-2007, 15:25
Аз също се старая да бъда добър човек. И да отвърнеш на лошото с лошо, не те прави лош човек, според мен. Просто в света, в който живеем, няма как да оцелееш, ако на моменти не си лош. Но не бива да забравяме кои сме всъщност и да губим човешкото в себе си, защото то е единственото нещо, което може да ни тласне напред.
Животът очуква яко всички ни - някои по-силно, други по-леко. И няма как да не се променим с времето, просто е неизбежно. Въпреки всичко, обаче, трябва да се постараем да запазим топлината в душата си, защото ако тя огасне, ще останем просто... изгубени.

^^fencheto
10-15-2007, 15:26
Зависи под какво разбираш добър. .Макар , че всеки човек има и лоша страна .

SweetBunny
10-15-2007, 15:40
Да си добър за мен е да правиш нещо хубаво на някой без да има причина и без да чакаш нещо в замяна. Да го направиш ей така, просто за да зарадваш човека. Да си добър е винаги да виждаш първо положителното, първо хубавото в един човек, а не да забелязваш само лошите страни. Защото всеки ги има :) Да си добър е да прощаваш без да си злопаметен. Но и не да оставяш да ти се качват на главата. Всичко с граници :) Да си добър е и да можеш да се усмихнеш и на най-намръщения пред теб и да се опиташ да му влезеш в положението :) Аз не мога. :-) Да си добър е ти пръв да даваш любов. Да си добър е да можеш да помагаш от сърце, дори и на непознат. Без преди това да си помислиш "Ама защо да го правя, той как ще ми го върне". Да си добър е не да завиждаш на щастието на другия, а да му се радваш. Искрено.
Познавам много, много малко такива хора. Една от тях е Шери от форума - обичам те, слънчице :smt007 !!! И аз не съм такава. Човек или е такъв, или не е. Насила не се получава :)

FairyNymph
10-15-2007, 16:20
Според мен да си добър означава да пмагаш на хората, когато имат нужда.Да им даряваш щастие и любов, да с егрижиш за тях, да можеш да прощаваш, да не си егоист и да не търсиш лична изгода от ситуацията.Добър е също така да си съпричастен.Аз се старая всеки ден да ставам все по-добра и определено има напредък, но все още има над какво да се поработи.Нали знаете, че който постоянно дарява светлина, никога не остава на тъмно :)

bqsna_teenagerka
10-15-2007, 16:20
винаги може да си и по-добър! :wink:
и в това не включва да те правят на глупак!
освен добър по сърце трябва и да си умен! за да знаеш как да използваш добротата си!

radito
10-15-2007, 16:32
Трябва да спазваш 10-те Божи заповеди :wink: :lol:

OtherDimension
10-15-2007, 16:34
:smt043

AtMosFera
10-15-2007, 16:35
Според мен да си добър означава да пмагаш на хората, когато имат нужда.Да им даряваш щастие и любов, да с егрижиш за тях, да можеш да прощаваш, да не си егоист и да не търсиш лична изгода от ситуацията.Добър е също така да си съпричастен.Аз се старая всеки ден да ставам все по-добра и определено има напредък, но все още има над какво да се поработи.Нали знаете, че който постоянно дарява светлина, никога не остава на тъмно :)

И в края на краищата извода е-стараи се да бъдеш добър/кои каквото разбира под това/,но не прекалено защото накрая ти си ебания...

SexYLipS
10-15-2007, 17:01
Няма добър човек.Всеки скатава по малко злоба.Може да не си личи просто.Човек има лоша и добра страна.Не мисля, че могат да важат само за себе си.Ако някай не мисли така да допълва или поправя ...

fiama
10-15-2007, 17:06
Вече понятието добро някак си губи реален смисъл. Все по-рядко срещам добри постъпки, камо ли добри по принцип хора- такива май няма. Доброто поне аз го виждам, като нещо, случило се инцидентно, като например благорителността по празниците, услуга от приятел и т.н., отколкото като етикет и поведение. Жалко е, но е факт!

Kras4eto_lp
10-15-2007, 17:07
Амии незнам какво точно значи да си добър,но аз определено знам че не съм добра.Не съм лош човек,но съм далече от наистина добрия :roll:

Rock & Roll Queen
10-15-2007, 17:19
Абе вие прости ли сте? Добри хора има!