PDA

View Full Version : Скъсан презерватив



Sun$h!n3
10-16-2007, 08:13
Здравейте,снощи с приятеля ми правихме секс с презерватив,но той се оказа скъсан,за щастие част от спермата изтече на вън,когато той си го извади,но се боя,че може да е останало нещо в мен.Веднага се прибрах вкъщи и се измих обилно,защото мисля че това би помогнало.Тази сутрин ми дойде както и трябваше да стане,но въпросът ми е дали все пак е възможно да е станало нещо,въпреки че ми дойде? :roll: :( Много съм притеснена,за първи път ми се случва и не знам какво да мисля :?

harmaqny
10-16-2007, 08:17
am... ako iskash da si napylno sigurna otidi do aptekata i si kupi eskalele-to (znaq 4e ne se pi6e taka)... i go izpii,no se pie do 3 dni sled seks...

Patetu
10-16-2007, 08:21
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e

bEbsI
10-16-2007, 08:27
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e
Май не си много в час..постинора го спряха преди повече от година.Аз обаче не виждам смисъл момичето да пие нещо.Нали ти е дошло,защо ще пиеш тогава? :-s

.PonY.
10-16-2007, 08:32
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e
Май не си много в час..постинора го спряха преди повече от година.Аз обаче не виждам смисъл момичето да пие нещо.Нали ти е дошло,защо ще пиеш тогава? :-s абе простинор март месец купувах за една фр... не е от мн отдавна спрян :? :!:

^^fencheto
10-16-2007, 08:32
Spoko nqma6 problemi na za vseki slu4ai vzemi eskapel.

Ico_
10-16-2007, 08:42
Абе не сте в ред :mrgreen: ...Можеш да бъдеш напълно спокойна, няма никакъв шанс да забременееш, дори цялата сперма да е останала в теб!!!Това, че ти е дошло означава, че яйцеклетката ти е изхвърлена.Нова ще имаш след 2седмици(например), а спермазадоидите в теб не могат да живуркат повече от 24ч...не пий нищо-няма смисъл.

Patetu
10-16-2007, 08:49
Abe nali ti e do6lo..niama kakvo da vzima6, ima 0 6ans da se slu4i ne6to, ob6to vzeto dnite w koito moje da zabremenee6 sa mejdu 11 - 17 den ot zapo4vane na cikula ti..

FieRy_GirL
10-16-2007, 09:22
spoko e!sled katy ti e do6lo nqa nikyf 6ans da e stanal gaf..

Kras4eto_lp
10-16-2007, 09:23
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e
Май не си много в час..постинора го спряха преди повече от година.Аз обаче не виждам смисъл момичето да пие нещо.Нали ти е дошло,защо ще пиеш тогава? :-s
Според мен тва че и е дошло няма значение...важното е и другия месец да и дойде.Поне аз така мисля...аз на твое място бих пила Ескапел...всъщонст аз пих...горе долу случая е като твоя :P

Ico_
10-16-2007, 09:27
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e
Май не си много в час..постинора го спряха преди повече от година.Аз обаче не виждам смисъл момичето да пие нещо.Нали ти е дошло,защо ще пиеш тогава? :-s
Според мен тва че и е дошло няма значение...важното е и другия месец да и дойде.Поне аз така мисля...аз на твое място бих пила Ескапел...всъщонст аз пих...горе долу случая е като твоя :P
Абе сладур...пишеш глупости.Жена си, поинтересувай се малко...прочети нещо по въпроса...Можеш да забременееш само по време на овулация.Ако имаш полов контакт до 24ч преди ову-то също можеш да забременееш, защото спермазадоидите толкова могат да изкарат в тялото ти живи.От там на татък няма никакъв шанс да забременееш.Няма как да си правила секс 2 дена преди цикъла и да забременееш.Що си седите толкова неограмотени не знам...

My_Dear
10-16-2007, 09:30
Абе сладур...пишеш глупости.Жена си, поинтересувай се малко...прочети нещо по въпроса...Можеш да забременееш само по време на овулация.Ако имаш полов контакт до 24ч преди ову-то също можеш да забременееш, защото спермазадоидите толкова могат да изкарат в тялото ти живи.От там на татък няма никакъв шанс да забременееш.Няма как да си правила секс 2 дена преди цикъла и да забременееш.Що си седите толкова неограмотени не знам...
Евала =D>
Никакъв постинор не ти трябва, никакъв ескапел или каквото и да е там скапано хапче. Земи и понаучи нещо за анатомията си. Разбери за какво по дяволите го имаш този месечен цикъл (не, не е за да ти е гадно). Самият факт, че ти е дошла менструацията означава, че и да искаш, вече няма яйцеклетка, която да бъде оплодена.

Айде бе хора, за какво я учите тая биология в училище... ](*,)

Kras4eto_lp
10-16-2007, 09:31
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e
Май не си много в час..постинора го спряха преди повече от година.Аз обаче не виждам смисъл момичето да пие нещо.Нали ти е дошло,защо ще пиеш тогава? :-s
Според мен тва че и е дошло няма значение...важното е и другия месец да и дойде.Поне аз така мисля...аз на твое място бих пила Ескапел...всъщонст аз пих...горе долу случая е като твоя :P
Абе сладур...пишеш глупости.Жена си, поинтересувай се малко...прочети нещо по въпроса...Можеш да забременееш само по време на овулация.Ако имаш полов контакт до 24ч преди ову-то също можеш да забременееш, защото спермазадоидите толкова могат да изкарат в тялото ти живи.От там на татък няма никакъв шанс да забременееш.Няма как да си правила секс 2 дена преди цикъла и да забременееш.Що си седите толкова неограмотени не знам...
Я ти се поинтересувай малко...случайно ако не знаеш може да се забременее даже и по време на цикъл :smt019 Шанса е малък но все пак го има ](*,)

Ico_
10-16-2007, 09:36
Я ти се поинтересувай малко...случайно ако не знаеш може да се забременее даже и по време на цикъл :smt019 Шанса е малък но все пак го има ](*,)
Хехехе...не знам колко трябва да ти е объркана половата система, за да имаш овулация по време на цикъл :lol: ...МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ САМО ПО ВРЕМЕ НА ОВУ...Никакъв шанс няма!!!

Kras4eto_lp
10-16-2007, 09:40
Я ти се поинтересувай малко...случайно ако не знаеш може да се забременее даже и по време на цикъл :smt019 Шанса е малък но все пак го има ](*,)
Хехехе...не знам колко трябва да ти е объркана половата система, за да имаш овулация по време на цикъл :lol: ...МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ САМО ПО ВРЕМЕ НА ОВУ...Никакъв шанс няма!!!
Пфф...ако си се подлагал на лечение или нещо подобно може да ти се обърка цикъла и овулацията може да е по време на цикъла,малко преди него или малко след него :roll:

Ico_
10-16-2007, 09:45
Я ти се поинтересувай малко...случайно ако не знаеш може да се забременее даже и по време на цикъл :smt019 Шанса е малък но все пак го има ](*,)
Хехехе...не знам колко трябва да ти е объркана половата система, за да имаш овулация по време на цикъл :lol: ...МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ САМО ПО ВРЕМЕ НА ОВУ...Никакъв шанс няма!!!
Пфф...ако си се подлагал на лечение или нещо подобно може да ти се обърка цикъла и овулацията може да е по време на цикъла,малко преди него или малко след него :roll:
Гледай сега...знам, че много искаш а блеснеш с ум, но първо се научи на нещо...Защо според теб се казва цикъл(погледни в тълковен речник какво е цикъл)...
Цикличните промени в женския организъм ще наричаме за кратко “цикъл”. Продължителността на цикъла е броят на дните от началото на една менструация до деня преди следващата менструация.

При повечето жени продължителността на цикъла е средно 28 дни.Всеки цикъл се състои от 3 фази: фоликуларна, овулаторна и лутеална. Фоликуларната фаза продължава от първия ден на цикъла до овулацията – средно 10-14 дни. След това настъпва Овулаторната фаза. При нея фоликулът е вече узрял, и се спуква, като освобождава една яйцеклетка. Именно този процес, на освобождаването на яйцеклетката се нарича “овулация”. Овулацията е много кратък период от време – максимум 12 часа. След Овулаторната настъпва Лутеалната фаза. Тя продължава от овулацията до края на цикъла.

Ако не си разбрала ще поясня...Когато ти дойде, няма как да си в ову, защото в този момент тепърва започва да се образува новата ти айцеклетка.

Kras4eto_lp
10-16-2007, 09:48
Я ти се поинтересувай малко...случайно ако не знаеш може да се забременее даже и по време на цикъл :smt019 Шанса е малък но все пак го има ](*,)
Хехехе...не знам колко трябва да ти е объркана половата система, за да имаш овулация по време на цикъл :lol: ...МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ САМО ПО ВРЕМЕ НА ОВУ...Никакъв шанс няма!!!
Пфф...ако си се подлагал на лечение или нещо подобно може да ти се обърка цикъла и овулацията може да е по време на цикъла,малко преди него или малко след него :roll:
Гледай сега...знам, че много искаш а блеснеш с ум, но първо се научи на нещо...Защо според теб се казва цикъл(погледни в тълковен речник какво е цикъл)...
Цикличните промени в женския организъм ще наричаме за кратко “цикъл”. Продължителността на цикъла е броят на дните от началото на една менструация до деня преди следващата менструация.

При повечето жени продължителността на цикъла е средно 28 дни.Всеки цикъл се състои от 3 фази: фоликуларна, овулаторна и лутеална. Фоликуларната фаза продължава от първия ден на цикъла до овулацията – средно 10-14 дни. След това настъпва Овулаторната фаза. При нея фоликулът е вече узрял, и се спуква, като освобождава една яйцеклетка. Именно този процес, на освобождаването на яйцеклетката се нарича “овулация”. Овулацията е много кратък период от време – максимум 12 часа. След Овулаторната настъпва Лутеалната фаза. Тя продължава от овулацията до края на цикъла.

Ако не си разбрала ще поясня...Когато ти дойде, няма как да си в ову, защото в този момент тепърва започва да се образува новата ти айцеклетка.
Хаха да и аз мога да вадя от wikipedia...чела съм го това няколко пъти и все пак смея да твърдя,че по време на цикъл има шанс да се забременее :roll:

Ico_
10-16-2007, 09:53
Ами хайде обясни ми тогава как стана, защото ми е адски интересно дали всъщност имаш някакво обяснение или просто си си го решила???

Kras4eto_lp
10-16-2007, 09:56
Ами хайде обясни ми тогава как стана, защото ми е адски интересно дали всъщност имаш някакво обяснение или просто си си го решила???
Не не съм си го решила просто...до сега четох разни неща за това как може да се забременее по време на цикъл(има и такива случай на хора...да не мислиш,че и тях съм си измислила),освен това и в този форум и доста теми,в които се споменава,че по време на цикъл може да се забременее...не го твърдя само аз.Ако не ми вярваш се разрови из форума и тогава може пак да поспорим :wink:

Patetu
10-16-2007, 09:58
6ans da zabremenee6 po vreme na cikul e ako ima6 anomalii v cikula ili niakolko ovulacii (koeto e izklu4itelno rqdno i ne se nabludava pri normalen cikul)

Kras4eto_lp
10-16-2007, 10:00
6ans da zabremenee6 po vreme na cikul e ako ima6 anomalii v cikula ili niakolko ovulacii (koeto e izklu4itelno rqdno i ne se nabludava pri normalen cikul)
Да и все пак има малък шанс нали :wink: Няма значение,че е рядко просто искам да кажа че го има :::

evilkaAaAa
10-16-2007, 10:01
аз те саветвам да изчакаш да ти свърши цикъла и ако е напълно нормален, да не пиеш никакви хапчета и т.н. просто няма да има смисал само да си тровиш тялото, ако свичко е наред :wink:

My_Dear
10-16-2007, 10:03
Айде ся и аз малко да ви шашна...

Според вас като й е дошла менструацията някакви сперматозоиди останали ли са в нея???

Dark_Angel_F
10-16-2007, 10:05
Няма повод за притеснение щом ти е дошло!

Ico_
10-16-2007, 10:21
Айде ся и аз малко да ви шашна...

Според вас като й е дошла менструацията някакви сперматозоиди останали ли са в нея???
Именно...а и да е имало те са умрели преди да и дойде.Освен това от овулацията до менструацията има окло 15дена..., което означава, че ако по време на менструацията имаш овулация, трябва да ти дойде отново след 2 седмици!!!Което си е чиста глупост.И не ми е нужно да се ровя по теми след като по-голямата част тук са доста необразовани...овулация по време на цикъл...ако след няколко години ти дойде акъла, много ще се смееш сама на себе си

Patetu
10-16-2007, 10:33
spermatozoidite a jiveiat 24 4asa, vuv vlagali6teto i 2 4asa izvun...

Kras4eto_lp
10-16-2007, 10:34
Айде ся и аз малко да ви шашна...

Според вас като й е дошла менструацията някакви сперматозоиди останали ли са в нея???
Именно...а и да е имало те са умрели преди да и дойде.Освен това от овулацията до менструацията има окло 15дена..., което означава, че ако по време на менструацията имаш овулация, трябва да ти дойде отново след 2 седмици!!!Което си е чиста глупост.И не ми е нужно да се ровя по теми след като по-голямата част тук са доста необразовани...овулация по време на цикъл...ако след няколко години ти дойде акъла, много ще се смееш сама на себе си
Щом казваш :roll: Няма да си променя мнението за това,че може да се забременее по време на цикъл(дори шанса да е много малък) :wink:

Kras4eto_lp
10-16-2007, 10:35
spermatozoidite a jiveiat 24 4asa, vuv vlagali6teto i 2 4asa izvun...
Моля :shock: Имаш предвид 2 часа в кислородна среда ли :-k Защото ако това имаш предвид много бъркаш :::

Mystery_of_life
10-16-2007, 12:48
Май повечето не са внимавали в часовете по биология в 8ми клас. Интересно ми е, че има момичета, които не знаят какво е цикъл - ако авторката на поста бе внимавала щеше да й спести притесненията.Добре е, че все пак имаше момичета,които обясниха дано го прочетат повече.

Dilian4enceto
10-16-2007, 14:40
Щом ти е дошло няма място за паника,спокс :D

krem4et0
10-16-2007, 14:43
Spoko nqma6 problemi na za vseki slu4ai vzemi eskapel.
Ескапел не е за всеки случай така между другото. Не е нужно да пие-дошло й е, а вероятността овулацията й за следващия месец да е в първия ден на менструацията й е просто нищожна.

Sun$h!n3
10-16-2007, 17:46
Значи в крайна сметка няма шамс да съм забременяла вечерта щом на следващата сутрин ми е дошло :| Съжелявам за тъпия въпрос ама се обърках малко :oops: пък и не сам запозната в много голяма степен :( O:)

BeautifulWorld
10-16-2007, 17:55
Абе не сте в ред :mrgreen: ...Можеш да бъдеш напълно спокойна, няма никакъв шанс да забременееш, дори цялата сперма да е останала в теб!!!Това, че ти е дошло означава, че яйцеклетката ти е изхвърлена.Нова ще имаш след 2седмици(например), а спермазадоидите в теб не могат да живуркат повече от 24ч...не пий нищо-няма смисъл.
Живеят си и по 4 дни, но пак не е достатъчно.

My_Dear
10-16-2007, 17:57
Абе не сте в ред :mrgreen: ...Можеш да бъдеш напълно спокойна, няма никакъв шанс да забременееш, дори цялата сперма да е останала в теб!!!Това, че ти е дошло означава, че яйцеклетката ти е изхвърлена.Нова ще имаш след 2седмици(например), а спермазадоидите в теб не могат да живуркат повече от 24ч...не пий нищо-няма смисъл.
Живеят си и по 4 дни, но пак не е достатъчно.
Абе те учените бяха излезли със становището, че и по цяла седмица могат да оцелеят... В конкретния случай не е важно, а за всички останали има презервативи.

palomaaa
10-16-2007, 18:00
:P[/quote]
Абе сладур...пишеш глупости.Жена си, поинтересувай се малко...прочети нещо по въпроса...Можеш да забременееш само по време на овулация.Ако имаш полов контакт до 24ч преди ову-то също можеш да забременееш, защото спермазадоидите толкова могат да изкарат в тялото ти живи.От там на татък няма никакъв шанс да забременееш.Няма как да си правила секс 2 дена преди цикъла и да забременееш.Що си седите толкова неограмотени не знам...[/quote]
da be,moq priqtelka ot skoro e bremenna,lekarite ystanovixa,4e se e slu4ilo na 15 4islo,a cikala i idva na 20...emi ne i doide i sega 6te stava mama,da ne bi da iska6 da kaje6 4e e bila v ovylaciq..?
P.S.cikala i vinagi e bil po 4asovnik

Ico_
10-16-2007, 18:00
Абе не сте в ред :mrgreen: ...Можеш да бъдеш напълно спокойна, няма никакъв шанс да забременееш, дори цялата сперма да е останала в теб!!!Това, че ти е дошло означава, че яйцеклетката ти е изхвърлена.Нова ще имаш след 2седмици(например), а спермазадоидите в теб не могат да живуркат повече от 24ч...не пий нищо-няма смисъл.
Живеят си и по 4 дни, но пак не е достатъчно.
Абе те учените бяха излезли със становището, че и по цяла седмица могат да оцелеят... В конкретния случай не е важно, а за всички останали има презервативи.
Абе тук само пишете за кислородна среда, а всъщност сперматазоидите умират само от едно единствено нещо и това е студ!...Могат да изкарат принципно до 5дена в тялото, но това е само ако окислението на влагалището е много добро.Обикновенно живеят между 1 и 2 дена.Ако са върху тялото, телесната температура ги пази и могат да изкарат 20-30мин.Ако са на чершафа...към 30-40сек.Всичко останало е глупост

Ico_
10-16-2007, 18:04
:P
Абе сладур...пишеш глупости.Жена си, поинтересувай се малко...прочети нещо по въпроса...Можеш да забременееш само по време на овулация.Ако имаш полов контакт до 24ч преди ову-то също можеш да забременееш, защото спермазадоидите толкова могат да изкарат в тялото ти живи.От там на татък няма никакъв шанс да забременееш.Няма как да си правила секс 2 дена преди цикъла и да забременееш.Що си седите толкова неограмотени не знам...[/quote]
da be,moq priqtelka ot skoro e bremenna,lekarite ystanovixa,4e se e slu4ilo na 15 4islo,a cikala i idva na 20...emi ne i doide i sega 6te stava mama,da ne bi da iska6 da kaje6 4e e bila v ovylaciq..?
P.S.cikala i vinagi e bil po 4asovnik[/quote]
Когато си под 18-20год и половата ти система не е съвсем нагласена, овулацията може да варира много.Но на 100% мога да ти кажа, че приятелката ти е била в ову тогава.И причината да съм толкова сигурен е много проста-ЕДИНСТВЕНО ПРИ ОВУЛАЦИЯ МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ!!!Няма как тя да е минала и да надуеш корема!Няма нито аномалии, нито нищо.НЕВЪЗМОЖНО Е!...
Освен това няма никакъв начин лекар да ти каже точният ден на забременяване....Също така цикълът не идва всеки месец на 20то число...а през определен брой дни.Ако е 28дни, то датата в която и идва се мени всеки месец.Пишеш глупости!!!

palomaaa
10-16-2007, 18:09
koi e kazal 4e priqtelkata mi e pod 18-20god,tq e na 26 i kak 6te e bila v ovylaciq sled kato tq e 14 dena predi cikal (na neq sigyrno ot 10god i idva vseki mesec na 20 4isko)

Ico_
10-16-2007, 18:11
koi e kazal 4e priqtelkata mi e pod 18-20god,tq e na 26 i kak 6te e bila v ovylaciq sled kato tq e 14 dena predi cikal (na neq sigyrno ot 10god i idva vseki mesec na 20 4isko)
Овулацията не е 14дена преди цикъл!!!Тя варира.Можеш да разбереш кога е само ако си правиш тестове за овулация!Освен това при всяка жена овулацията е по-различно време.При една и съща жена, овулацията за 3 месеца може да е на 3 различни дати!!!

palomaaa
10-16-2007, 18:15
iska6 da kaje6 4e tq e bila v ovylaciq 5 dena predi cikal..?za6toto taka izliza

Ico_
10-16-2007, 18:19
iska6 da kaje6 4e tq e bila v ovylaciq 5 dena predi cikal..?za6toto taka izliza
Не казвам такова нещо...защото няма как да стане, освен ако няма ЛУФ синдром(недостик на прогестерон).Няма лекър, който да може да ти каже точната дата на зачеване.Което просто означава, че е забременяла по-рано от колкото си мисли.Може да е правила секс 2-3 дена преди ову-то и да забременее, защото спермазадоидите могат да живеят толкова.Но минели ову-то няма никакъв шанс...бъси сигурна в това ;)

palomaaa
10-16-2007, 18:30
iska6 da kaje6 4e tq e bila v ovylaciq 5 dena predi cikal..?za6toto taka izliza
Не казвам такова нещо...защото няма как да стане, освен ако няма ЛУФ синдром(недостик на прогестерон).Няма лекър, който да може да ти каже точната дата на зачеване.Което просто означава, че е забременяла по-рано от колкото си мисли.Може да е правила секс 2-3 дена преди ову-то и да забременее, защото спермазадоидите могат да живеят толкова.Но минели ову-то няма никакъв шанс...бъси сигурна в това ;)
off pi4 vij,maje i patyva az ti kazvam pravila e seks na 15 i na 18 i ot 15 e zabremenqla ina4e predniq e akt e bil predi 2 meseca....i kato otide na lekar i kazaxa preblezitelno predi 5 dena e za4enala bez da znaqt v kakvo polojenie e i koga e pravila i ne e pravila seks...

Ico_
10-16-2007, 18:41
Приятелката ти или те е излъгала или ти не си разбрала.Първо, защото няма никакъв начин, по който можеш да разбереш, че си бременна 5дена след зачеването.И ще ти кажа защо.След като яйцеклетката се оплоди, 7дена продължава имплантирането в матката.Когато тя се имплантира, започва да се отделя ЧГХ.Това е хормонът, който всъщност се отчита от тестовете за бременност.Той нараства 2но всеки ден.Някалко дни по-късно нивото му е достатъчно голямо за да се отчете от уринен или кръвен тест.5 дена след зачеването не може да се открие нито един симптом за бременност.Няма как...невъзможно е.По това време яйцеклетката все още се движи по маточната тръба към матката.За да са и казали на 20ти, че е бременна, означава, че е забременяла поне 8-10дена по-рано.Освен това пак ти казвам, че няма лекър, който може да каже с точност датата.Единственият вариант е да се пресмята ЧГХ-то назад, до нормалното му ниво, но пак е мнооого относително.А и както вече написах-това може да стане минимум 9-10дена след зачеване.Ако се съмняваш в думите ми, можеш да поговориш с доктор, родител или някой, който разбира, защото това което ти написах е със 100% точност!

Sun$h!n3
10-16-2007, 18:52
Значи в крайна сметка няма шамс да съм забременяла вечерта щом на следващата сутрин ми е дошло :| Съжелявам за тъпия въпрос ама се обърках малко :oops: пък и не сам запозната в много голяма степен :( O:)
ехоооу стига сте спорили бе хораа :wink: ъъъ никой не ми отговори на последния въпрос,знам че е тъп ама искам да съм 100% уверена,че всичко е о.к.,защото ми е мн притеснено все още :-s 8-[

Ico_
10-16-2007, 18:55
Значи в крайна сметка няма шамс да съм забременяла вечерта щом на следващата сутрин ми е дошло :| Съжелявам за тъпия въпрос ама се обърках малко :oops: пък и не сам запозната в много голяма степен :( O:)
ехоооу стига сте спорили бе хораа :wink: ъъъ никой не ми отговори на последния въпрос,знам че е тъп ама искам да съм 100% уверена,че всичко е о.к.,защото ми е мн притеснено все още :-s 8-[
Десет пъти ти написах, че можеш да бъдеш спокойна-няма шанс да си забременяла!!!

Sun$h!n3
10-16-2007, 19:09
Мерси :wink:

mishaaa
10-16-2007, 19:33
Мацка не се залъгвай,че нищо не е станало.Дори да ти е дошло навреме по-добре предприеми някакви мерки.Ако си правила секс преди да ти дойде и после имаш мензис и всичко е нормално,пак може да си бременна,не се залъгвай че нищо ти няма.Не слушай някакви си келеши,че само по време на овулация може да забременееш или пък че като ти е дошло не си бременна.ПОСЛУШАЙ МЕ!!!

mishaaa
10-16-2007, 19:37
Мале как може да има толкова ограничени хора,които разбрали неразбрали все да напишат нещо.Лелееееееее,аз тва го знам от жена,която е работила като акушерка в болница и по-добре знае от някакви пиклиовци!!!!!!!
Sun$h!n3 не вярвай на такива идиоти,некомпетенти в тая област,само ще си навредиш!

mishaaa
10-16-2007, 19:46
О'К!Ще го напиша по най-разбираемия за вас начин:
Пример:
Правила си секс.
Свършил е в теб.
След няколко дена трябва да ти дойде.
Идва ти навреме.
Спокойна си.
На другия месец - не ти идва.
Правиш тест - положителен(бременна си)
Започва паника.
Отиваш на лекар - бременна си.
Аборт.
Не казвам,че непременно трябва да е станало така,ама ако искате ми вярвайте.
Знам го от хова,които са учили специално за това.

Ico_
10-16-2007, 20:13
Миша, ти си наистина много ограничена.МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕННЕШ ЕДИНСТВЕНО И САМО ПО ВРЕМЕ НА ОВУЛАЦИЯ!!!Ако се чудиш защо-първо можеш да прочетеш някъде какво всъщност е овулацията!Това е процесът, в който яйцеклетката е зряла и готова за оплождане.Ако тя не се оплоди за 12ч, овулацията преминава и ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО!!!Преди или след ову няма как да забременееш, поради една много проста причина-НЯМА ЗРЯЛА ЯЙЦЕКЛЕТКА,КОЯТО ДА МОЖЕ ДА СЕ ОПЛОДИ!!!А ако не знаеш, бебе се получава, единствено и само когато спермазодоит оплоди яйцеклетка!!!Няма друг начин!!!Не знам кой и какво ти е обяснявал и колко и какво си разбрала ти, но пишеш глупости!!!
Има един единствен начин при който можеш да овулираш по време на цикъл.Единствено и само ако страдаш от поликистоза на яйчника.Тогава цикълът се удължава до 45-50дена.На практика означава, че яйчникът е покрит с кисти.И ако момичето имаше такъв проблем отдавна щеше да знае, защото е доста опасно.
И пак ще повторя-МОЖЕШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ САМО ПО ВРЕМЕ НА ОВУЛАЦИЯ!!!!!
Но ми е много интересно да ми обясниш как може да забременееш по друго време?
За всички останали съмняващи се препоръчвам да прегледат www.zachatie.org и да прочетът какво е овулация, кога е, за колко време преминава и тн.НЕ СЛУШАЙТЕ ДЕЦА, ЧУЛИ-НЕДОЧУЛИ НЕЩО !!!

heart
10-17-2007, 10:55
Не съм много запозната ама някой не е ли чувал за "цветуща бременност" не съм сигурна дали така се наричаше.В нея на момичето и идва дори и да е бременна.Според мен е по-добре да изпие едно хапче.Нищо няма да и навреди :wink: .

MoHuTo
10-17-2007, 12:24
Според мен няма нужда от Ескапел :roll:

Sweetlove1990
10-17-2007, 12:47
ili Postinor-samo ne znam do kolko dni sled sex be6e
Май не си много в час..постинора го спряха преди повече от година.Аз обаче не виждам смисъл момичето да пие нещо.Нали ти е дошло,защо ще пиеш тогава? :-s
Според мен тва че и е дошло няма значение...важното е и другия месец да и дойде.Поне аз така мисля...аз на твое място бих пила Ескапел...всъщонст аз пих...горе долу случая е като твоя :P
Абе сладур...пишеш глупости.Жена си, поинтересувай се малко...прочети нещо по въпроса...Можеш да забременееш само по време на овулация.Ако имаш полов контакт до 24ч преди ову-то също можеш да забременееш, защото спермазадоидите толкова могат да изкарат в тялото ти живи.От там на татък няма никакъв шанс да забременееш.Няма как да си правила секс 2 дена преди цикъла и да забременееш.Що си седите толкова неограмотени не знам...
Я ти се поинтересувай малко...случайно ако не знаеш може да се забременее даже и по време на цикъл :smt019 Шанса е малък но все пак го има ](*,)
Да! Но те хапчетата за спешна контрацепция не са бонбоки, не са и витамини или някакви безобидни хапченца! Не се тровете допълнително! Според мен няма нужда да пиеш нищо! И съм напълно съгласна с Ico_.

Ico_
10-17-2007, 13:04
Не съм много запозната ама някой не е ли чувал за "цветуща бременност" не съм сигурна дали така се наричаше.В нея на момичето и идва дори и да е бременна.Според мен е по-добре да изпие едно хапче.Нищо няма да и навреди :wink: .
Всъщност вредът.Именно за това трябва да се пият само когато има причина.
Нарича се цветна бременност...и няма нищо общо с този случей.При нея си забременяваш нормално, ПО ВРЕМЕ НА ОВУЛАЦИЯ, но въпреки това ти идва...макар че има разлика в обинковенното менструално течение и това при цветна бременност.Тук такава не може да има, защото няма как да е забременяла 2 дена преди да и дойде, при положение, че овулацията и е минала много преди това!

heely
10-17-2007, 13:07
Няма шанс да забременееш.

viki_nt
10-17-2007, 15:38
PII ESKAPELE... :!: :!: :!:

krem4et0
10-17-2007, 15:46
iska6 da kaje6 4e tq e bila v ovylaciq 5 dena predi cikal..?za6toto taka izliza
Не казвам такова нещо...защото няма как да стане, освен ако няма ЛУФ синдром(недостик на прогестерон).Няма лекър, който да може да ти каже точната дата на зачеване.Което просто означава, че е забременяла по-рано от колкото си мисли.Може да е правила секс 2-3 дена преди ову-то и да забременее, защото спермазадоидите могат да живеят толкова.Но минели ову-то няма никакъв шанс...бъси сигурна в това ;)
off pi4 vij,maje i patyva az ti kazvam pravila e seks na 15 i na 18 i ot 15 e zabremenqla ina4e predniq e akt e bil predi 2 meseca....i kato otide na lekar i kazaxa preblezitelno predi 5 dena e za4enala bez da znaqt v kakvo polojenie e i koga e pravila i ne e pravila seks...
Ицо е прав. Тя е била в овулация! Може точно този месец нещо да се е променило...времето,стрес,п ием на лекарства,заболяване или просто така. момиче, разбери че мине ли овулацията, няма какво да се опложда! Овоцитът губи външната си обвивка и плодът не може да се храни. Освен това няма и церквиална слуз....
Твоята приятелка и тя да се образова. на 26 е и е срамота да твърди, че е забременяла без овулация!

trixsi
10-18-2007, 06:51
Iskam da popItam..ako po vreme na ovulaciq..prevish seks..i to za 1vi pyt ..s prezervativ..moje li da stane neshty...sled kato sled 2 dena...ti e doshlo..?Blagodarq predvaritelno!

macka_88
10-18-2007, 06:57
abe vie ne razbirate li 4e to si i e do6lo na drugiq den kakto trqbvalo da bude.mn qsno 4e ne moje da ne i doide to za 1 den ne moje da se razbere bremenna li e ili ne e za da ne i idva :-k po dobre naistina vzemi pii ne6to

Patetu
10-18-2007, 11:08
Абе не пии нищо, какво ще се тровиш само. На мен гаджето ми свършва в мене преди да ми дойде и след като ми мине до 1 ден. И нищо не става.
Така, чеее не психясвайте мацката. [-X

trixsi
10-18-2007, 13:44
i ko zna4i..pri ovulaciq moje da zabremeneesh..dori i kogato ste izpolzvali prezervativ..?!

krem4et0
10-18-2007, 13:47
abe vie ne razbirate li 4e to si i e do6lo na drugiq den kakto trqbvalo da bude.mn qsno 4e ne moje da ne i doide to za 1 den ne moje da se razbere bremenna li e ili ne e za da ne i idva :-k po dobre naistina vzemi pii ne6to
Кое да разбере? Организмът ли? Има неоплодена яйцеклетка-има менструация, има оплодена яйцеклетка-няма менструация.

Ico_
10-18-2007, 13:56
Iskam da popItam..ako po vreme na ovulaciq..prevish seks..i to za 1vi pyt ..s prezervativ..moje li da stane neshty...sled kato sled 2 dena...ti e doshlo..?Blagodarq predvaritelno!
Когато го правиш с презерватив няма значение дали си в ову или не.Няма да забременееш.Също така няма как да си в ову 2дена преди да ти дойде!
Мацка_88 ....Може ли да си на 19год и да си толкова елементарна???Не можеш ли да разбереш, че не можеш да забременееш 2дена преди да ти дойде, защото овулацията вече отдавна ти е минала?..

mishaaa
10-18-2007, 14:07
Абе хора,тоя Ico_ ли е какъв е,ми спори че само и единствено при овулация може да се забременее.Моля ви кажете му като не знае да си замълчи.
МНЕНИЕТО,ЧЕ ЕДНА ЖЕНА МОЖЕ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО ПО ВРЕМЕ НА ОВУЛАЦИЯ НЕ Е ПРАВИЛНО И МНОГО ХОРА,КОИТО МИСЛЯТ ТАКА ГРЕШАТ.
Аре бе,някой да подкрепи моето мнение. :D

krem4et0
10-18-2007, 14:11
Абе хора,тоя Ico_ ли е какъв е,ми спори че само и единствено при овулация може да се забременее.Моля ви кажете му като не знае да си замълчи.
МНЕНИЕТО,ЧЕ ЕДНА ЖЕНА МОЖЕ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО ПО ВРЕМЕ НА ОВУЛАЦИЯ НЕ Е ПРАВИЛНО И МНОГО ХОРА,КОИТО МИСЛЯТ ТАКА ГРЕШАТ.
Аре бе,някой да подкрепи моето мнение. :D
Защо ли и аз мисля така? момиче преди овулацията яйцклетката ти не е зряла достатъчно, за да бъде оплодена. След овулацията е паднала външната обвивка, от която се развива плацентата. Аджеба кажи ми-как може да има бебе, без да има развита яйцеклетка с всички нужни слоеве тъкани?

mishaaa
10-18-2007, 14:17
macka_88 - права си!
То е ясно,че ще й дойде на време,ама пак може да е бременна.
Някои "многознайни" "мадами" тука си мислят:
"А абе кво да се притеснявам - нали ми дойде,всичко е на 6+"
Да ама не - не може да си сигурна почти никога.Дори след секс да ти дойде на време пак може да си бременна!!!
krem4et0 - и ти ли мислиш като мен?

krem4et0
10-18-2007, 14:26
Не мисля като тебе. Може да се забременее само в овулация и точка. На 22 съм и мисля, че знам и съм чела малко повечко от тебе.

redfoxf
04-12-2011, 13:23
Разгледах тук да потърся някакъв отговор на мои въпроси и извода ми е, че това е адски грешно от моя страна, тъй като супер малко хора тук отговарят адекватно на някои въпроси. Всички сме жени, би трябвало да знаем какво означава цикъл и какво представлява,боже мой! Това не е кръв, щото ни е яко да кървим 7 дена в месеца, това са яйцеклетки, изхвърлени, и се образуват нови. Има ли зачеване, не може да има цикъл, освен това зацапване, "червена бременност" май се казва. И зачеване има само и единствено по време на овулацията-кога е това, това е големият въпрос, защото няма абсолютно точно изчисляване. Аз съм чела за календарно изчисляване, 3-4 дена + - средата на цикъла, но било много рисковано. И да, ако ти дойде, нещата са нормални. Mishaaa, ти постоянно ли си в стресова ситуация дали си бременна или не?! По твоята логика няма никаква сигурност, че не си бременна дори в момента, дори да ти е дошло, едва ли вземаш по 10 теста месечно, въпреки че ти е дошло...