PDA

View Full Version : Умнички сме, бе!...



Exothermic
10-16-2007, 12:39
Но има ли разлика между ерудиция, природен интелект
и възпитанието и културата? Кое е по-важно?..
Може ли някое да замести или навакса липсата на друго?
Къде е идеалният баланс? :-({|=

Anf3tamin4o
10-16-2007, 12:40
Сорри ама не те разбрах #-o

Exothermic
10-16-2007, 12:41
Кое по-точно?

^Sam90^
10-16-2007, 12:44
Но има ли разлика между ерудиция, природен интелект
и възпитанието и културата? Кое е по-важно?..
Може ли някое да замести или навакса липсата на друго?
Къде е идеалният баланс? :-({|=

Ами, виж сега... трябва да има по малко от всичко, защото ако дори само 1 липсва изцяло, нещата стават лоши. Ако човек не е ерудиран и няма желание за успех, никой не може да му помогне. Хубаво е и да се родиш с известен потенциал, за да можеш да приемаш новите неща и да ги използваш по подходящ начин.
Що се отнася до възпитанието... то е условно - достатъчно е да те научат сам да се развиваш, да се учиш от грешките си и да успяваш да извлечеш положителното от всяка ситуация. Освен това, обаче, трябва да си научен да различаваш доброто от злото, за да не се превърнем всички в серийни убийци.
Културата е, може би, най-важна. Без човек да се образова, е за никъде. Информацията е най-скъпата стока и най-нужната за оцеляването на човек в този свят, в който живеем...

SuNsEt
10-16-2007, 12:55
Сорри ама не те разбрах #-o и аз така... :-D

DisciplineAndOrder
10-16-2007, 13:43
Сорри ама не те разбрах #-o

:lol: И аз

Exothermic
10-16-2007, 13:53
И кое му е сложното за неразбиране? :-k :-s

Decu
10-16-2007, 14:05
И аз се питам какво не разбрахте...аз май не мога да го обясня както рябва, така че ще си замълча :-)

Morning
10-16-2007, 14:08
Просто сме се събрали пълни келеши и за тфа не се разбира.. Тълковен речник пичове и мацки ;)
Т'ва му е майката...

RAWRRR
10-16-2007, 14:12
На тази тема мноого ще се смея..

"Природен интелект" е тафтология,защото няма "изкустен интелект",единственото вродено нещо в интелекта, е самият интелект.
При някои е по-развит,при някои не толкова..и на базата на интелекта и възможността му да се развива човек се научава да мисли рационално,да обогатява знанията си и уменията си.

За това най-важен е интелекта.Защото е фундаментален,той е основата на къщата,а къщата рухва от опорите.Не можеш да кажеш,че най-важно е човек да е с богата обща култура,защото това е върха на къщата,а къщата се гради отгоре-надолу,а не обратно.

kaka Albenka
10-16-2007, 15:10
Но има ли разлика между ерудиция, природен интелект
и възпитанието и културата? Кое е по-важно?..
Може ли някое да замести или навакса липсата на друго?
Къде е идеалният баланс? :-({|=


Това са съвсем различни неща, но възпитанието и кулурата са много свързани, като добавиш и ерудицията..ами съвкупността от тези 3 неща донякъде биха могли да компенсират липсата на природен интелект..но категорично не нацяло.Идалния вариянт естествено е 4 в 1...но това се случва много рядко, най-често май е обратното..или поне липсата на др. 3 прави човека да изглежда като кръгъл идиот дори да има някакви зачатъци на природен интелект.
Колкото до тези, които не са вденали нищо от темата..ами нищо лично, ама явно опира до недостиг на качествата, за които говориш 8-[

zagada4no_sladka
10-17-2007, 13:08
Сорри ама не те разбрах #-o

:lol: И аз
яяяяяяяяяяяяя това са мойте хора :lol: :lol: :lol:

i az ni6ty ne razbrah :lol: :lol: :lol:

krem4et0
10-17-2007, 16:10
На тази тема мноого ще се смея..

"Природен интелект" е тафтология,защото няма "изкустен интелект",единственото вродено нещо в интелекта, е самият интелект.
При някои е по-развит,при някои не толкова..и на базата на интелекта и възможността му да се развива човек се научава да мисли рационално,да обогатява знанията си и уменията си.

За това най-важен е интелекта.Защото е фундаментален,той е основата на къщата,а къщата рухва от опорите.Не можеш да кажеш,че най-важно е човек да е с богата обща култура,защото това е върха на къщата,а къщата се гради отгоре-надолу,а не обратно.
Няма изкуствен :( А аз какво ще уча цял семестър по дисциплината "Изкуствен интелект"? Защ си преснимах книжка за Лого и защо трябва да кисна 3 строномически часа на лекция по този предмет утре?