PDA

View Full Version : Алергия от превръзки??



la4ezara
10-16-2007, 18:42
Ползвам always sensitive и разни други памучни и с коприна, но все се обривам по гениталиите. Как мислите - от протъркване /според мен почти невъзможно/ ли е или алергия /не съм чувала някой да има алергия от превръзки/? :shock:

foreverr
10-16-2007, 18:50
Aми щом и от памучните се обриваш явно имаш алергия!По добре ако не можеш да търпиш тъпото обриване иди на гинеколог и питай, а и с питането и ще се прегледаш :wink: Незнам дали е точно алергия чесно да ти каза, но а пък и никой сигурно няма да може да ти кажа с сигурност-така, че най-добре е да идеш на гинеколог. :wink: :wink:

Anf3tamin4o
10-16-2007, 18:51
Може да не си чувала но алергия може да се предизвика от всичко

Sunrisee
10-16-2007, 19:22
Mi smeni prevryzkite ;-]

SaSeTo
10-16-2007, 19:29
Ако не става с превръзки пробвай с тампони ... ,но варианта с гинеколога е най - добър. Така поне има по - голяма вероятност да разбереш защо се получава това. Успех =]

mishaaa
10-16-2007, 19:55
Според мен,може би кожата ти е доста чувствителна дори от мензиса ти.А ако не си сменяш по-често превръзката ... виж там вече е друго нещо.Възможно е да се обриваш от различни материи,особено ако са ароматизирани някакви.По-добре пробвай някакви други превръзки. :-)

la4ezara
10-17-2007, 06:51
А при гинеколог ли да отида или дерматолог?

_butterfly_
10-17-2007, 08:14
По принцип е възможно от това да имаш алергия. Но ти не каза нищо за хигиената. 1Сменяш ли си превръзките на 2 часа? 2Взимаш ли си поне едно душче през деня? Замисли се дали проблемите може да са от това, ако не са тогава отиди на лекар.

fiama
10-17-2007, 15:53
И на мен ми се е случвало, няколко дена след като ми е дошло, и съм карала на превръзки, и някъде около линията на бикините почват едни сърбежи и леки обриви. Не е от хигиена, на мен ми е доста обилен мензиса, та сменям превръзка до 10 пъти на ден, и се мия поне 2 пъти. От превръзките е, но не всеки път ми става така.

foreverr
10-17-2007, 17:17
А при гинеколог ли да отида или дерматолог?Ами иди на гинеколог-тамън и ще се прегледаш :wink: а я си помисли-пъпките след като се обръснеш ли стават или от превръзките?Защото не мен понякога след като се обръсна ми се появяват малко-и аз един път си бях помислила, че е от превръзките, но не беше от тях!Или си купи някакви супер мекички превръзки и виж дали ще ти излезнат пак пъпки-олеис не са достатъчно меки!Има едни на либрес натурал в зелена опаковка-малко са къси(не са ежедневни за цикъл са!), но пък са доста меки-ако и от тях ти станат пъпки иди на гинеколог-а и забравих да кажа-сменяй превръзките на 3-4 часа щото и от рядка смяна мои да се получи алергия!

la4ezara
10-17-2007, 18:17
ами мия се, и си сменям превръзките на всеки 2-3 часа, без значение дали се бръзна или не ми се появяват тае пъпчици и са много гадни. Днеска ми дойде и ако тая седмица пак се получи така, ще отида на гинеколог, пък дано помогне :smt006

foreverr
10-17-2007, 18:28
ами мия се, и си сменям превръзките на всеки 2-3 часа, без значение дали се бръзна или не ми се появяват тае пъпчици и са много гадни. Днеска ми дойде и ако тая седмица пак се получи така, ще отида на гинеколог, пък дано помогне :smt006Да ама какви превръзки си взе?Тези които аз ти препоръчах или други-ако си взела други какви?

foreverr
10-18-2007, 09:30
eхо кажи де какви превръзки си взе?И обриваш ли се още? :roll:

Mariella
10-18-2007, 11:03
Според мен,може би кожата ти е доста чувствителна дори от мензиса ти.А ако не си сменяш по-често превръзката ... виж там вече е друго нещо.Възможно е да се обриваш от различни материи,особено ако са ароматизирани някакви.По-добре пробвай някакви други превръзки. :-)
да и аз мисля така :roll:

la4ezara
10-18-2007, 11:14
Ползвам Always Sensitive :-s

foreverr
10-18-2007, 12:33
Ползвам Always Sensitive :-sами нали ти казахме да смениш превръзките-купи си либрес натурал в зелена опаковка-за чувствителна кожа са и според мен няма да имзш обрив от тях!!!!!!! [-X

Mimka_sweet
10-20-2007, 16:34
На мен ми се получава нещо подобно от превръзките дето се водят копринени-ония с мрежичката.Пробвай с най-обикновенни памучни :-D

anna_georgieva
08-17-2008, 18:16
същия проблем имах.оправих се с превръзки Libresse ! уникални са ! препоръчвам ги на всички момичета . Но разбира се памучните превръзки ! ако не ви се вярва просто си купете и ги сравнете с always ulta sensitive . веднага ще изберете Либрес . :-P

nik4ooo
08-18-2008, 13:27
i az imah podoben problem no se opravih s Libresse..... te nali sa za 4ustvitelna koja........ probvai ;) deistva

krisence
08-18-2008, 16:33
Скоред мен е от превръзките. Сменяй ги и разбери кои са най-подходящи за теб.

deizilin
08-21-2008, 07:11
Ами смени превръзките,но в никакъв случай не ги сменяй с ароматни,това още повече ще засили алергията ти и се съветвай с гинеколог при всички случаи! :)

deizilin
08-21-2008, 07:11
Ами смени превръзките,но в никакъв случай не ги сменяй с ароматни,това още повече ще засили алергията ти и се съветвай с гинеколог при всички случаи! :)

xxxSnowflakexxx
08-23-2008, 19:34
Ако не става с превръзки пробвай с тампони ... ,но варианта с гинеколога е най - добър. Така поне има по - голяма вероятност да разбереш защо се получава това. Успех =]
+1