PDA

View Full Version : Газов пистолет



dinkisa
10-16-2007, 22:04
Не знаех за каде е точно темата и май е за тук така...
ГАзвоият пистолет в зависимост от калибара си е опасен от1-до 3 метра разтояние спрямо стрлеца струва 30-50лв а патрона е 30 стотинки :smt017
какво мислите за този вид самозащита принципно ако си над 18 години з агазов пистолет не ти трябва нищо освен лична карта аз лично гоня 17 и мисля да си взема един-живея в леко гадне квартал а и пътя до даскало е отратителен зимата-малки пътечкив тъмното на 30-40 метра неа никои -страшно си е =; но от друга страна ако полицаи те хване с тази придобивка идва проблем #-o (принципно нз какво ще се случи ако имате познания моля кажете)
П.С.не съм от хората който ще се правят на гангстери щото имат пистолет но последно време взе да ми става все по страшно а и познатите ми който са ги нападали се увеличават...

shadow4e
10-16-2007, 22:16
А ти не се ли сещаш, че ако сега ти извадиш пистолет, другият път те ще ти извадят пистолет и ще се чудиш какво да правиш.

dinkisa
10-16-2007, 22:18
както доста неща в БГ това е най малкият проблем-има откаде
но няколко приятели имат и им е доста по спокойно един даже наскоро го нападнаха гръмнал 2 пъти и оня хуккнал надалеч

tuzaro
10-16-2007, 22:21
баце той кат ти излене в гръб тоя газов пистолет кво ше ти помогне? най-много и двамата да се обгазите, пък тва за полицията май ако си над 18 нищо не могат да ти кажат по добре си вземи един бокс и като се прибираш си го носи на ръката според мен е по добре :roll:

Blitzkid
10-16-2007, 23:22
За газов ти трябват 18. Чакай докато ги навършиш и тогава го купувай.
познавам един 14 годишен пъпеш дето джитка с такова устройство, ако знаеш от къде и имаш пари можеш и на 10 годинки да си купиш оружие и не само газово

tuzaro
10-17-2007, 00:02
Взимайте боксове и това е... Но не от тия декоративните,а стабилен,здрав,метален бокс... Аз се нося с един бая големичък,10 кинта му броих,но мисля че си заслужава...един път и ти да споделяш мойто мнение :lol:

loyal_88
10-17-2007, 00:07
30-50 лева ти е един несигурен турски пиндак. Ако наистина мислиш че ще ти потрябва, а няма да се правиш на гангстер, по-добре си събери 200-250 лева и си купи нещо немско (Валтер примерно). Патроните от 30 стотинки могат да изиграят много кофти номер също... За това ако искаш да разчиташ на газово оръжие трябва да набуташ повечко парички ;)
Много е важна и психиката ти. С газовото оръжие се действа на мига - някой ти вади нож, ти вадиш джандака и стреляш няколко пъти, а не просто да размахваш пистолета и да заплашваш противника. Така най-много да го стреснеш, да ти извади някой истински пистолет и да те отгърми или да те наръга с нож. По закон полицията не може да ти каже нищо. Виж, вече ако някой просто ти каже "давай телефона" без да вади оръжие или да те заплаши с нещо, а ти го отстреляш, това си е чисто нападение от твоя страна. Прибираш се, известно време ходиш вънка без газеняка и така...
Но газов пистолет може да засече винаги, за това за мен поне най-сигурен си остава бокса...

Blitzkid
10-17-2007, 00:10
За газов ти трябват 18. Чакай докато ги навършиш и тогава го купувай.
познавам един 14 годишен пъпеш дето джитка с такова устройство, ако знаеш от къде и имаш пари можеш и на 10 годинки да си купиш оружие и не само газово Като те сбарат куките с такова като си на 10 и шсе напикаеш в гащите. След тва мама и тати ще го отансят. :roll:
10 годишните да се оправят, аз нямам страст към оръжията и за тва нямам такива проблеми

hforce
10-17-2007, 00:43
za teq pari po-dobre da si zeme6 elekro6okova palka, ili nekade beh gledal edna stomanena pru4ka koqto e sguvaema takava i super mnogo me zaradva :) no boksa si e nai-dobre :) samo deto ne moga da si namera svesten boks ta sa sum s 1 4eren ama takiva sum 4upil nekolko do sega ta i toq nema da iskara dulgo... ina4e orujiq kolkoto iska6:
boks, noj, veriga, truba, buhalka, palka (el), gazov pistolet i t.n.
po princip gazov pistolet mai moje6 da si izvadi6 i na 16 ama ti trqbva razre6itelno na imeto na ba6ta ti primerno, edin taka se razkarva6e s gazov na daskalo i kukite ne mu praeha nikuv problem, ne pomna ve4e kvi vrutki be6e pravil

IaShKo
10-17-2007, 05:33
Аз имам 2 пистолета ама само халосни патрони ползвам и то като се напиеме у нас да стрелям навънка просто се откача :)
Сръбско Гръцко и откачам и на двора става мазало E:\music\12 Mile Kitic - Plava Ciganko.mp3
НО НИКОГА НЕГО НОСА НА ВЪНКА имам си разрешителни :) там си има други начини за решаване на проблеми ПЛесничета бутилки дървета маси столове и т.н :)

dinkisa
10-17-2007, 06:59
за качестово не се притеснявам дава ми го много добър познати цената е да кажем промоционална кат за мен патрони-аз ще го карам на тия превъзходни CN ,CS ,PV,(сълзотворен)(задушлив)(л тив)може и нервнопаралитичен но там е друг въпроса... а за близък бои палката е най добре от личен опит знам.А пистолета само на ся за зимата ми треа а кат се замисля за куките то никог апрез живота ми не са ме спирали или вобще да съм говорил с тях за сметка на това са ме нападали поне 10 пъти....

^Sam90^
10-17-2007, 08:03
По-добре за сега си вземи бокс или нож.. нещо такова. Не си създавай излишно проблеми...
На мен напоследък ми се налага по-често, тъй че и аз мисля да си взема нещо такова, ама за пистолети има време.

Decu
10-17-2007, 08:18
За газов ти трябват 18. Чакай докато ги навършиш и тогава го купувай.
познавам един 14 годишен пъпеш дето джитка с такова устройство, ако знаеш от къде и имаш пари можеш и на 10 годинки да си купиш оружие и не само газово Като те сбарат куките с такова като си на 10 и шсе напикаеш в гащите. След тва мама и тати ще го отансят. :roll:
10 годишните да се оправят, аз нямам страст към оръжията и за тва нямам такива проблеми Е, аз имам. :lol: Скоро навършвам 18, ама няма да си взимам газов пистолет.. не ми тряя. :Р

Имаш стрaст да...безразборно да гърмиш хората :lol:

dinkisa
10-17-2007, 10:04
ножа според мен е напълно излишен треа да наръгаш някои тъйкато всеки си има нож и когато извадиш ти и другия вад :smt014
за нервно паралитичния газ-знам какво е знам и че е забранен от закона но в слаби дози върши чудеса :mrgreen: =D>
бокс-можеби

loyal_88
10-17-2007, 12:09
а за близък бои палката е най добре от личен опит знам. Аз пък, също от личен опит ти казвам, че с палка най-много да загазиш повече ;) Особено тия сгъваемите палки... Бокса си е най-полезен.

Able_Kid
10-17-2007, 12:26
Аз имам 4 газови от които един е преработен на боен!Повярвай ми има пистолети които НИКОГА няма да засекат, ако се чистят и смазват редовно!Препоръчвам ти Берета ф92!Перфектна машина!Относно боксовете и палките и тем подобни средства за самозащита, не мисля че са ефективни при повече от един противник!

Black-Angel
12-25-2007, 20:22
::: преди няколко дни сам си зел газов пистолет на 19-наисе сам нема проблеми с куките само удостоверението да си носиш стрелям с халосни патрони но моя е Магнум Гризли и за това ползвам патрони от 60 стотинки мн е добар за защита струва 70 лева бих ти препорачал да вземеш нешто добро кам 100 лева и си оправяш проблема :) а впрочем не че уча на глупости обаче някои газови пистолети могат да се преправят на боини (истински) така че внимаваи при избора си 8)

bor4e
01-18-2009, 18:40
Абе мен ако ме питате по-добре е въздушен , ама това с бокса или спрея също става

MostHated
01-18-2009, 19:03
ако не си сигурен че ще го исползваш не си вземай, че да не те гръмнат с него теб в крайна сметка

SolusChristus
01-18-2009, 19:13
Темата е от 2007

Nitroglycerin
01-18-2009, 19:20
Значи в България няма значение на колко си години направих го този експеримент когато бях на 14 поръчах си по интернет пистолет куриера ми го донесе в разписката пишеше водопроводни части платих му и се сдобих с газов пистолет.А от колкото за полза няма смсъл по полезно ще ти е електрошок за него не ти трябват години (поне на мене не ми искаха,а си го взех от оръжеен магазин)

hAshoo
01-19-2009, 10:47
брат ми го хванаха с трева и пистолет..не е бил дилър обаче винаги е носил пищов със себе си и трева да се напушим беше пиян и го затвориха за 2 години..това ли искаш?ако не си пуси се научи да се биеш така ще имаш респект не само от битките ами и от момичетата и от всеки познат ще има страх от теб

Nam3less3
01-19-2009, 12:09
Боска не е много оферта, защото трябва да си силен и бърз физически, а не всеки може да се бие.

Alabalaportokala
01-19-2009, 14:36
"С добра дума и пистолет в ръка можеш да постигнеш много повече от колкото само с добра дума".

И си е така по дяволите. Пистолета си е пистолет. На всеки му изтръпва лайното като го насочат срещу него. Няма какво да се заблуждаваме. А не мога да разбера за какво са ви тея боксове и ножки ? Те ако ще ви нападат в гръб няма да ви оставят да ги извадите. Я се замислете кое повече боли. Бокс в носа или тежък пистолет ? Пистолета винаги може да се използва и като оръжие от близко. A и когато силите са неравнопоставени ( 1 срещу 10) пистолета доста добре балансира всичко. Айде стига повече 8)

Mamut
01-19-2009, 17:16
^леко наизуст говориш

Dimi89
01-20-2009, 20:48
Препоръчвам на хората,които не са били в казармата (като мен) да минат един курс за боравене с оръжия,за да разберат,че оръжието е отговорност.Повечето си мислят,че газовият пистолет е детска играчка,но напротив, в някои случаи може д асе окаже по опасен и от боен пистолет.
Невиждам смисъл от пистолет,ако не трябва при самозащита от животни,поради простата причина, че ако го извадиш срещу човек,трябва задължително да стреляш,поради факта,че в тази страна има много луди хора с оръжия,следователно има 2 изхода: 1)стреляш и си пропиляваш живота заради някаква отрепка, 2)ти да си отнесеш някой друг патрон!

Dimi89
01-21-2009, 09:44
Имам в предвид,че ако несъобразиш ситуацията може да навредиш на много хора включително и на теб.А и мисля, че стоп патроните и химическия пипер са достатъчно опасни,за да причиниш смърт.

bulgarche
01-21-2009, 14:10
Ама ти мислиш в газовия да слагаш стоппатрони?

hAshoo
01-21-2009, 14:14
от халостните можеш ли да се раниш ?

Dimi89
01-21-2009, 16:22
Вече доста модели пистолети ги правят фабрично да могат да се махат стоперите и много хора използват стоп патрони. :)



А по въпроса дали с халосна може да се раниш,ако разстоянието е по малко от метър,може да се обгориш.

24white24
01-22-2009, 06:35
Вече доста модели пистолети ги правят фабрично да могат да се махат стоперите и много хора използват стоп патрони. :)



А по въпроса дали с халосна може да се раниш,ако разстоянието е по малко от метър,може да се обгориш.Не говори на изуст, махането на муфата е само началото, чули недочули и пишат, ама когато мви се пръсне ГСО-то в ръцете ще ви дойде акъла...

Dimi89
01-22-2009, 13:09
Вече доста модели пистолети ги правят фабрично да могат да се махат стоперите и много хора използват стоп патрони. :)



А по въпроса дали с халосна може да се раниш,ако разстоянието е по малко от метър,може да се обгориш.Не говори на изуст, махането на муфата е само началото, чули недочули и пишат, ама когато мви се пръсне ГСО-то в ръцете ще ви дойде акъла...
хмм.. пич нещо не си много наясно.Първо май не ти е ясно какво е муфа и какво е стопер.Имам доста голям опит със стоппатроните и нямам никакви проблеми.Май ти си чул недочул,ама поразрови се да научиш принципите на изтрелване на патрона и тогава дай пак мнение! :)

jambo_bs
01-22-2009, 16:00
Ами аз доста често се прибирам посреднощ и срещам какви ли не ентусиасти. :? Пияни,дрогирани,групички "мутри" и т.н Винаги гледам да не съм пил че ако стане нещо да мога да се оправя и досега не съм имал проблеми.Но наистина не е зле един спрей - защото:

Електрошокова палка - къде ще си я държиш.
Бокс - хубаво,ама ако ония та свали с един удар а и кога ще го слагаш. :?
Газов пистолет - тва е тъпо.Вземи си и нека някой да те нападне и сам си вади тогава изводи защо така се получи след нападението.
Нож - с тоя нож само лоши работи ще станат - или ти ще наръгаш някой или ще ти го вземат и теб ще наръгат.

Спрея е най - добрия избор. :)

Master_88
01-22-2009, 17:44
Аз съм за палка

hardball
01-22-2009, 18:21
БТР направо :D

hardball
01-22-2009, 18:27
Каниш ли ме? :D

hardball
01-22-2009, 18:32
Официално приемам :D
Шшш, ти да знаеш к'ва схема ми изпя майка... ся изкарахме срочните оценки и...

Абе като цяло, да :D Да си нося пижамата или ще ме караш да се прибирам посред нощите? :-D :D

hardball
01-22-2009, 18:38
Да не си изкарал курс за татуисти :shock:
:D :D :D

hardball
01-22-2009, 18:44
Твоя лик ше си татуирам на задника, само не знам после на мама какво да кажа :D
Няма да ме пуска вече в Орландовци :D

hardball
01-22-2009, 18:49
Аз ако й кажа, че си от Орландовци повече ще се паникьоса, да ти кажа :D

Jesus
01-22-2009, 19:31
Принципно спрей, но според мен е най-добре да се запишеш на курс за самозащита :)

24white24
01-24-2009, 10:04
Вече доста модели пистолети ги правят фабрично да могат да се махат стоперите и много хора използват стоп патрони. :)



А по въпроса дали с халосна може да се раниш,ако разстоянието е по малко от метър,може да се обгориш.Не говори на изуст, махането на муфата е само началото, чули недочули и пишат, ама когато мви се пръсне ГСО-то в ръцете ще ви дойде акъла...
хмм.. пич нещо не си много наясно.Първо май не ти е ясно какво е муфа и какво е стопер.Имам доста голям опит със стоппатроните и нямам никакви проблеми.Май ти си чул недочул,ама поразрови се да научиш принципите на изтрелване на патрона и тогава дай пак мнение! :)Не смятам, че не съм наясно преди години това ми беше страст е може би има връзка с това, че тогава бях 7/8 клас, притежавал съм както турските боклуци blow и тн. така и ИЖ 79-8 като собственик на втория се смятам за достатъчно прочел по преработката от ГСО в боен и тн. щуротий, как се радвам, че ми дойде акъла в главата та сега тия неща седят в къщи потънали в прах :)

metalcheto
01-24-2009, 10:45
abe hora boksa si e nai dobar !

Dimi89
01-24-2009, 20:20
Вече доста модели пистолети ги правят фабрично да могат да се махат стоперите и много хора използват стоп патрони. :)



А по въпроса дали с халосна може да се раниш,ако разстоянието е по малко от метър,може да се обгориш.Не говори на изуст, махането на муфата е само началото, чули недочули и пишат, ама когато мви се пръсне ГСО-то в ръцете ще ви дойде акъла...
хмм.. пич нещо не си много наясно.Първо май не ти е ясно какво е муфа и какво е стопер.Имам доста голям опит със стоппатроните и нямам никакви проблеми.Май ти си чул недочул,ама поразрови се да научиш принципите на изтрелване на патрона и тогава дай пак мнение! :)Не смятам, че не съм наясно преди години това ми беше страст е може би има връзка с това, че тогава бях 7/8 клас, притежавал съм както турските боклуци blow и тн. така и ИЖ 79-8 като собственик на втория се смятам за достатъчно прочел по преработката от ГСО в боен и тн. щуротий, как се радвам, че ми дойде акъла в главата та сега тия неща седят в къщи потънали в прах :)

Пич,неправиш разлика между преработка в боен и фабричен.Пак ти казвам прочети по хубаво,има няколко вида пистолети по отношение на изстрелването на патроните.Не ти говоря за преработен пистолет, а за фабрично направен за стоп патрони.Просто,че си бил 8-ми клас и че си пипнал няколко вида пистолети,незначи нищо.Пример ще ти дам EKOL модификация компакт е с фабричен махащ се стопер за използване на халосни(стопера е сложен защото като се използват газови птарони за да презарежда използва създаденото налягане, което се създава от стопера) :)