PDA

View Full Version : Как се прави музика?



Morning
10-17-2007, 09:16
Привет. Как се прави музика в стил хаус, техно, дръм енд бейс, габба???
Става ли на компютъра с някакви програмки и кои са те, кои бихте ми препоръчали, или програма добра за миксиране на парчета..?
Мерси много.

Eximpo
10-17-2007, 09:38
еми става да се прави и миксира
лично аз не сам правил, но за сега само миксирам със Traktor DJ Studio 3 и Virtual DJ
И успех в правенето и миксирането :)

ЕPu
10-17-2007, 10:01
имам един от класа, дето свири на барабани
прави си запис а след това го обработва на компютър, мога да поразпитам с ква програма ако толкова много те интересува..
ама повече от 1 минута не издържа да свири, то си е зор...

X-B190
10-17-2007, 12:29
Fruity Loops <- Тази е много добра програма, един приятел прави най-големите изродщини с нея.

миксирането - Virtual DJ :D

:smt023

blahblahblah
10-17-2007, 18:57
Много трудно става с програми. Купи си синтезатор. :smt016

oTPoBHa
10-17-2007, 22:10
Тц тц, добре ли си е човек музика с компютър? :smt104
нищо няма лесно ей ](*,)
Ако си решил да се занимаваш сериозно, купи си на старо синтезатор по-нисък клас, щото то за такива дрънканици не ти трябва Бог знае какво.. ритми повечко да има, за да може върху тях да добавяш каквито си искаш мелодийки и да си ги исфирваш.. примерно ще ти свърши отлична работа някой любителски модел аз използвам casio ctk 191 , единствения му недостатък е, че няма аутпут за микрофон и гласове и епизодични вокали няма как да добавяш, само ще ти е едно буптики буптики и толкоз. ама и затва хората са му измислили колая - една миди клавиатурка свързваш към синтезатора и ги разпределяш на канали - така си казваш какво да ти свири първи канал, втори трети и т.н. примерно първи канал слагаш глас, втори ти е ритъм, а на трети си свириш основната мелодия на песента.. ето тука вече трябва да си и малко музикант, да си го композираш, щото той синтезатора работи с ноти, подаваш му една мелодия и той ти я свири, ама докато я измислиш.. всичко не е само да включиш един пулт, да натискаш копчетата , пускаш някъви барабани там електронни и някво пиупиу и готово.. за всичко си трябва умение, кво си мислиш ти, че музика се прави ей така, било то и разни електроники , в които доминиращ звук са барабаните.. бе не знам ама в днешно време всеки си мисли че музикант лесно се става.. гледам ги и тука някви с китари ми се мъкнат, и се правят на голямата работа, а не знаят дори колко струни има китарата и коя как се нарича.. мн са ми смешни особено като кажат нещо от сорта "Аз свиря вече от един месец, хайде да си направим група!" :smt005 викам и на една абе жено то таз китара да не ти е брошка, та не си я сваляш от гърба.. бе няям думи просто яката гавра с музиката отсекъде.. дет се пееше в едно парче чшшшшт музикант си бил, честит първи април хахаха БЕЗ ДУМИ съжалявам за оффтопика просто исках да си изкажа мъката.. ае \/

X-B190
10-17-2007, 22:16
Много трудно става с програми. Купи си синтезатор. :smt016

Уесно немаааа!!!
Трябва желание просто! :D